Schoolverlaters leveren ;een enkel probleem op Wijzigingen klaarovers Kantlijn £keren op ;'„^n terrein Parkeerplaatsen (2) J:| Achttien hockeyvelden Roda door politie overrompeld #u.d Nieuws (5) «2 Klompenhok bij de dokter Populus Definitie „Kindermarktjes' mogen niet Van der Sloot vond het tè gortig Eindelijk goed te verstaan ryf Hi IN ONZE SHOWROOM MEER DAN 100 FIETSEN loep op Leusden „NDERDAG 16 AUGUSTUS 1984 d; tie: Caspar van Loo ivi je: Frits van Breda lint Peter op den Camp ÜSt e weghalen van eigen rplaatsen heeft een :htering van het woon- en ^ïaat In uw wijk tot gevolg. n doen wij een dringend 2 op degenen die hun Vrplaats op eigen terrein weggehaald, deze weer Ml'rspronkelijke staat terug iljitgen. Wij rekenen op uw Werking". ligt een briefje van de nte dat de (meeste) hers van de wijken pnblad en Wildenburg Is in hun brievenbus i. De aanleiding van dit [en moge duidelijk zijn: ritten voorde ouwwoningen a _jnen ten gunste van een j^iertuin. pmobiel wordt gewoon in j tót geparkeerd of opeen ire stallingplaats, "vervelend, vindt de *ite. Voorlichter Hans ns legt uit dat bij het pen van de wijken enblad en Wildenburg ig is gehouden met „een ale parkeercapaciteit op errein". Dat wil dus dat er relatief weinig ire parkeerplaatsen zijn egd, maar des te meer aritjes voor de woningen, n ander heeft te maken opzet van beide wijken. In wijken zijn er dingsgewijs minder rplaatsen op eigen erf", oorlichter Hermans. Hij ^">>rdt desgevraagd dat In jnblad en Wildenburg »ventig gevallen bekend mensen die hun oprit C Ihebben. gevolg is dat er op ^ge plaatsen een tekort aan openbare parkeerplaatsen is en dat leidt er weer toe volgens de gemeente dat auto's ook op andere, minder geschikte plaatsen worden gestald. „Vooral voetgangers en fietsers", aldus de gemeentelijke brief aan de Wildenburgers en Claverenbladers, „kunnen hiervan hinder ondervinden, maar het kan ook gebeuren dat het speelplekje voor de kinderen door parkerende auto's in beslag wordt genomen". Gemeen vraagje: een brief sturen ziet er officieel en dreigend uit, maar wat te doen als niemand gehoor geeft aan het verzoek? Hermans: „Er bestaan geen rechtsgronden om inwoners die hun oprit rooien aan te pakken". rc Wat het parkeerprobleem in Claverenblad en Wildenburg betreft: voor de huurders van woningen ligt het anders. Zij mogen volgens artikel 9, lid 1B van het huurcontract met de Woningstichting Leusden niet zomaar het parkeerplaatsje op eigen erf opruimen. Dat het toch gebeurt, vindt de WSL helemaal niet leuk. Ook deze stichting stuurde een briefje met een strekking die overeenkomt met dat van de gemeente. Het WSL-schrijven werd echter al september vorig jaar naar de huurders gezonden. Een woordvoerder van de Woningstichting kon nietzo gauw zeggen of de tegels voor de parkeerplaats op eigen erf bij sommigen weer in de tuin liggen. „Op 15 september a.s. zal het kunststofveld op het hockeycomplex officieel in gebruik worden genomen", zo deelde wethouder Gijs van Woudenberg formeel mee in het rijtje mededelingen aan het begin van de vergadering van de commissie Welzijn. „Ik heb trouwens van de aannemer gehoord dat hij nog achttien van die velden moet aanleggen", zo vervolgde de wethouder wat minder formeel. „Als het maar niet hier in Leusden is," reageerde een geschrokken raadslid. „Nee, niet in Leusden," was het geruststellende antwoord vandewethouder. „Waarom doet u die mededeling dan?," zei het raadslid volhoudend. „Nou, ik dacht, dat geeft een beetje vertrouwen in de juistheid van de beslissing die we genomen hebben om zo'n kunststofveld in Leusden aan te leggen", antwoordde voorzitter Van Woudenberg. Zou hij soms zelf de nodige twijfeld gehad hebben? Maandagavond werd op Roda's negende veld - wat is dat een eind lopen vanaf de kantine! - een afscheidswedstrijd gespeeld tussen een voetbalteam van de Rijkspolitie en Roda-zaterdag 3, de combinatie van spelers op weg naar en terug van de standaardformatie. Dat treffen gold Hans Bonhof, door de week politieman en op (vrije) zaterdagen voetballer. Hij verlaat Leusden en zoekt zijn heil in het Drentse Sleen. Ach, je bent jong en wilt nog wel eens wat! Net als bij andere belangrijke wedstirjden werd vooraf een foto van beide elftallen gemaakt en mede daardoor begon het treffen ruim een kwartier te laat, maar wie daarover valt is een kniesoor. Roda speelde in de bekende roodzwarte en de ooms agent in gifgroene shirts, zodat goed was te zien wie wie was. Later viel dat onderscheid ook op te maken aan de conditie van de spelers: die van de Hermandads was duidelijk beter. Binnen een kwartier bracht Willem van Slooten, uit een voorzet van de vertrekkende Hans Bonhof, de stand op 0-1 en ruim vijf minuten later herhaalde dit duo dat grapje (0-2). Na de rust, met echte thee, zorgde Roda's oude meester Jaap de Haan voor 1-2 met een fraaie afstandsboogbal, maar Willem van Slooten liet zich andermaal niet onbetuigd en bepaalde de eindstand op 1-3. Hans Bonhof liep in de tweede helft- om het leuk te houden - rond in een roodzwart tricot, maar viel pas op toen hij een kwartier voor het einde uitviel om van een paar trouwe supporters een fraaie bos bloemen in ontvangst te nemen. De overigens uitstekend leidende scheidsrechter-waar hebben we die man eerder gezien? - had kennelijk nog meer te doen, want hij floot de leuke sportieve ontmoeting bijna 10minuten te vroeg af. p^'en foto vanLisiduna" uit april 1974, waaruit blijkt dat het majorettenkorps inderdaad van grond is gekomen. AR x. 'let zomert kennelijk nog Jia zo halverwege augustus *>9 De Leusder Courant van iderdag 14 augustus, vier Spina's dun, opent met het hcht dat burgemeester \neiders een snackbar '?ft geopend. ..De burge- ester noemde het verheu- id dat er weer een bedrijf 6/? belang is gevestigd in Ha- rsveld,en op de foto zien de burgervader de hand 'ludden van Ab van Maanen, 'ijl Truus lachend toekijkt. C 5| 0! begin dus van wat nuDe 3rtesteegh van Wim van Hengel is. 't zag er toen ENUmaa/ heel anders uit en .«r ir nu het café van Ab en 'u us is gevestigd is dan nog lakkerij van Van de Hengel. 'e komkommers in dit zo- nummer van de Leusder irant worden gevormd door jreienEen groep Leusde- naren is vanuit Den Oever wezen vissen op makrelen en een op luchtige toon geschre ven verslag haalt de voorpagi na. ,,Bij de eerste visplaats ving men bot en dan wel in de figuurlijk zin, zodat al snel naar een ander stekkie werd uitge keken. Op pagina vier een reporta ge onder de kop Lisiduna voor het 61e jaar stevig in opmars" De oproep in de Leusder Courant van enkele weken daarvoor heeft succes gehad. Reeds twaalf jongeda mes hebben zich opgegeven voor het op te richten majoret tenkorps en de verslaggever meldt terecht dat hier sprake mag zijn van een uitstekende start. Klein, maar niet minder boeiend is het berichtje over de krappe arbeidsmarkt in de pro vincie Utrecht. Bij een landelijk percentage van 1,6 is de geregistreerde arbeidsreserve van mannen in de provincie Utrecht 0,9 „De schoolver laters, voor wie het arbeidsbu reau al in juni begon te bemid delen, leveren geen enkel pro bleem op De vraag naar jeug digen is in Utrecht zo groot, dat er waarschijnlijk maar gedeel telijk aan kan worden vol daan. De hoogteconjunctuur mag echter niet verhinderen dat Nolly van de Hengel er het bijltje bij neerlegt. In de adver tentie meldt zij de geachte clièntèle dat zij volgende week haar leven als „bakkehn" vaarwel zal zeggen. Zij ver huist naar Driebergen en spreekt de hoop uit. dat haar klanten haar broer hetzelfde vertrouwen zullen willen schenken als zij zelf zes jaar lang mocht genieten. 3 jr A. ..Hamersveld was één van de mooiste praktijken in het tand. Een echte plattelandspraktijk waarbij je helemaal op jezelf was aangewezen Dit zei dokter Jan Henrik Lantink drie maanden geleden in een interview met deze krant. De hang naar het verleden van zijn plattelandspraktijk wordt tegenwoordig in beeld gebracht door dit bordje, dat in de tuin van de huisartsenpraktijk van Lantink en Tiet Groene stege staat. Het klompenhok is het groene halletje bij de dokiers. Vroeger zetten daar de boeren uit Hamersveld hun klompen in wanneer ze bij lantink op spreekuur kwamen. Dat het zestig stappen gaans is, heeft de dokter zelf vastgesteld. Met het schaamrood op de kaken moeten weeven iets corrigeren. De redaKlre kent haar klassieken niet zo goed als ze dacht. In het artikeltje dinsdag over de zoge naamde populometer (zie foto) stond heel wijs dat populos Grieks is voor bevolking, en dat de populometer dus de omvang van de bevolking aangeeft. Laat het nu zo wezen dat populos helemaal geen Grieks is, maar dat het Latijnse populus wordt bedoeld. Stom, stom. Het Grieks voor volk is-en dat moet eigenlijk iedereen weten, gym nasium of niet - demos; daarvan afgeleid is demecratie (volksre gering). „Een krant Is geen bron van inspiratie, maar er komen wel eens informaties uit". Deze defi nitie van een krant werd opgete kend uit de mond van burge meester J. W. M. Rademaker tijdens de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. U heeft ze de afgelopen vakantie weken zeker wel eens gezien kinderen die in De Hamershof of De Biezemkamp op een kleed uitgestalde spulletjes probeer den te verkopen. Heel aardig en lieflijk en een leuk zakcentje op- leverd voor de kinderen, maar het mocht eigenlijk niet. Dat laat oe rijkspolitie uit eigen bewe ging weten, maar die heeft de afgelopen weken steeds een oogje dichtgeknepen. De kinde ren kunnen beter braaf spul letjes verkopen, dan op straat rotzooien, zal de politie onge twijfeld gedacht hebben. Voor volgend jaar, als de jeugd tijdens de zomer weer wat geld wil ver dienen in de beide winkelcentra, zal er een regeling worden inge voerd. Hoe die er uit gaat zien is nog niet bekend. Raadslid Henk van der Sloot (CDA) wilde dinsdagavond van zijn hart geen moordkuil maken. Hij moest het even kwijt. „Het gebeurt te vaak dat er dingen worden gedaan waarvoor pas achteraf een krediet aan de raad wordt gevraagd", gooide Henk burgemeester J. W. M. Radema ker voor de voeten, die de raads commissie openbare werken en ruimtelijk ordening voorzat in plaats van wethouder Jan Wage naar. Van der Sloot had het over de reeds vervangen zogenaam de detectielussen voor de ver keerslichten, terwijl het krediet van 21 duizend gulden voor deze vernieuwing nog door de ge meenteraad moet worden goed gekeurd. „Dat doet maar zonder nou even de fractievoorzitters of de betreffende commissieleden op de hoogte te stellen", aldus de CDA'er. Ofschoon Van der Sloot formeel gelijk heeft, kan de burgemeester weinig waarde ring opbrengen voor de opmer king. Ook raadslid Harm Offe reins (GPV/SGP) reageerde min zaam op hetgeen Van der Sloot had gezegd: „De heer Van der Sloot legt een aardige felheid aan de dag, die ik niet bij hem heb bespeurd toen de gemeente plotseling een schotelantenne kocht en op het dak van het gemeentehuis zette!" Offereins zei geen moeite te hebben met het feit dat de gemeente reeds opdracht had gegeven voor het vervangen van de ondeugdelijke detectielussen. „Het gaat erom dat de verkeerslichten goed werken. Doen die dat niet, dan klaagt iedereen daar terecht over", aldus Offereins. Henk van der Sloot Het is een hele verademing. We bedoelen de aanwezigheid van een geluidsinstallatie in de commissiekamer van het ge meentehuis. Vanaf de ingebruik name van het nieuwe gemeente huis (zo'n twintig maanden gele den) tot afgelopen maandag moesten de vergaderingen in de ATTENTIE Wie heeft op zondagmiddag 12-8-1984 tussen 12.00 en 17.00 uur omgeving Watertioen in Leusden-C. een per soon zien lopen of fietsen met een zwarte diplomaten- koffer? Bruikbare tip tegen beloning. Tel.: 033-944347 of 033-725615. commissiekamer het zonder ge luidsinstallatie doen. Vaak tot wanhoop van publiek en pers die vaak moeilijk konden verstaan wat er werd gezegd. Nu is dat probleem eindelijk uit de wereld. „Je vraagt je af; waarom komen ze er niet eerder op, maar de geïnstalleerde apparatuur is af komstig uit de raadszaal van het oude gemeentehuls", liet burge meester J. W. M. Rademaker dinsdagavond aan het begin van de commissievergadering open bare werken en ruimtelijke orde ning weten. Naar het schijnt zijn de microfoons inderdaad vroe ger gebruikt in het voormalige gemeentehuis, maar de verster ker en luidsprekers moesten nieuw worden aangeschaft. „Toch", zo zei Rademaker, „heb ik moeite met de hier aanwezige installatie. Ik vind die kabelsnoe- ren, die hier nu over de grond lopen, buitengewoon hinderlijk. We hadden liever een draadloze installatie aan u gepresenteerd". (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het schema van de klaaroverdienst vertoont met ingang van het nieuwe school jaar enkel verenanderingen. Op één oversteekpunt zijn de tijden veranderd, terwijl op een andere plaats voortaan geen klaarovers meer zullen staan. Bij de oversteekplaats in de Ha- mersveldseweg - vlakbij De Til - staan de klaarovers voortaan op de nieuwe schooltijden, dat wil zeggen dagelijks om 8.15 uur, 11.15 uur 12.45 uur en 14 45 uur. Op de Torenakkerweg staan sinds het begin van deze week geen klaarovers meer Volgens mevrouw van Ramselaar van de klaaroverdienst is het ondoenlijk geworden om dit punt te beman nen. Oorzaak daarvan is het feit dat de twee scholen, waarvan kinderen van deze oversteek gebruik ma ken. sinds het begin van het schooljaar op andere tijden werken. Terwijl de Rossenberg- school op de nieuwe tijden is over gegaan. hanteert men bij De Weg wijzer nog het oude schema. VERLOREN EN GEVONDEN GEVONDEN: Fox terrier, sleutel aan touw tje, rode pastic etui met sleutel, blauw jack met 200 gulden daar in, sleutelbos, stoffen draagtas met zwemspullen, zilveren han ger met rode steen, rode poes met bruine ogen, bankbiljet van 25 gulden. VERLOREN: Bril, Kodak-fototoeste, bruine beurs met inhoud, leren porte monnee met 25 gulden, 2 sleu tels, herenportefeuille met bank- pasje en betaalkaarten, bruine dubbele fietstas, bruine polstas met 800 gulden, griopas, ka scheques en papieren, 2 bank- pasjes, witte kinderstep 4 a 5 bankcheques, gouden armband, roodbruin zomerjack Weggelo pen: kater met vlooienband ci- perse kater, ciperse kater zwart/ wit en witte kater. Hoewel het nieuwe (jachtsei zoen nog niet is begonnen, toch maar eventjes napraten over wat achter ons ligt... '"Vijftien populieren tegen de vlakte, lees ik tot mijn schrik! En dat zonder ziekte- verklaring van onze wethou- derlijke specialist. "'Dat zal me een storm gege ven hebben op het gemeente huis! Daar voelden ze echter nattig heid tijdens een tussentijdse mspektie van hun roemruchte kelder... Bleken de gemeentelijke ge welven niet waterdicht te zijn... Hetgeen me niets verbaast het is daar tot nu toe steeds een kwestie van dweilen met de kraan open geweest, niet waar? Hebben de vrouwen al zoveel ellende achter de rug om ein delijk een plaatsje naast de kelder-van-een-miljoen te krij gen. bleek er slechts een mi niem bedragje over te zijn om voor een leuk interieurtje te kunnen zorgen... Puck Bosma (van de WD, inderdaad) vond zelfs, dat de vrouwenraad met dat geld op z'n minst een leuk horeca- bedrijfje kon beginnen... Een zwembad zal ze bedoeld hebben. Wat hebben we nog meer ge had? O ja, onze toekomstige woontoren met uitzicht op de Schoolsteegbosjes „Een dia mant in een gouden ring" noemde wethouder Jan dit Leusdens symbool van archi tectonische potentie Maar als ik het CDA goed inschat, denkt die partij er niet over om haar eigen ring van zelf vertrouwen te doorbre ken.. De Volkstuintjes. Ook zo'n smeulend vuurtje onder de Leusdense politieke takkebos- sen... Toen de bezwaren tegen dit volkse complex behandeld zouden worden, bleken de be zwaarden niet te zijn uitgeno digd, las ik... Zoiets lees ik nou elke keer als ik terug kom van vakantie De gemeente zal wel weer gedacht hebben: die zijn nu toch met vakantie. Nog eventjes over die verlaag de subsidie voor de Vrouwenraad-ruimte „Dat moet een phkkel zijn voor de vrouwen om enige zelfwerk zaamheid te betrachten", luid de ongeveer de argumentatie van b. en w... Gezien de voorgeschiedenis moet dit een ernstige reden voor Harm Offereins zijn om protest aan te tekenen tegen dit soort insinuatie... Of moet het eerst in die vrouwenkrant worden gezet Populo-meter. Leusden heeft er een. Een uniek geval, be grijp ik... Gemaakt uit oud roest door twee ambtenaren van ge meentewerken „En het heeft ons niks gekost'zucht een opgeluchte populo burgemeester Maarzo erg kunnen die ambte naren toch niet gekort zijn? Tip voor handige Leusdena- ren, die graag de populo- prijsvraag willen winnen gooi zelf zo nu en dan een schijfje in de populo-bus Als het aan b en w. van Leusden ligt, worden de Schoolsteegbosjes bescherm de woongebieden. Maar laten we nu afspreken, dat het Leusdens college haar woontoren kan krijgen, als de natuurminnende Leusdenaren hun Schoolsteegbosjes mo gen houden Boswachter met glinsterende oogjes: „En de bovenste ver dieping van de woontoren wil ik dan wel als observatie-post Goede (Culturele-)raad hoeft niet duur te zijn... Dat die verkleedpartij van Leusden 1200 overigens na zeven jaar nog een Culturele Raad heeft opgeleverd kan als een cultuur-historisch wonder worden bijgeschreven in onze rijke geschiedkundige anna len. Dat nieuwe tapijt op het hoc keyveld moet een positieve prikkel zijn voor onze Leusden se hockeyers Konijntje in de Wetering: „Dat spul zal wel niet te vreten zijn, maar anders. Duif in het gemeentehuis „Ik wil ondertitels! Jan Wagenaar is tot septem ber met vakantie. Is dat voor de raad geen mooie gelegenheid om nu eens zelf wat beslissin gen te nemen 7 Mariënhove 16- Leusden - Tel. 943243 Heeft u plannen op elk gebied wat met bouwen ot onderhoud te maken heeft. IHij zijn daarom u een vrijblijvend advies of offerte te geven. Belt u even. ARNHEMSEWEG 93, LEUSDEN-Z. (NAAST DE MOF) Dealers van Sparta - Batavus - Peugeot - Multi Cycle - Motobécane.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7