p SB DA komt met initiatief voorstel subsidie VOC [i j Janus was geland j HEMA Leusden neemt 25 mensen in dienst geen Bewoners Van Dam-woningen willen qeen WSL-vuilcontainers cursussen Raadscommissie lovend over werkwijze justitie 1\ leu krant Trekker wedstrijden Achterveld „Stank, ongedierte, geluidsoverlast" van start Feest in speeltuin Leusden-z 03 Vandaag in de Leusder Krant Exploitatie door Van Rheenen BV Breimodeshow in De Korf susdien rnnfc 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV ft L DINSDAG 21 AUGUSTUS 1984 - 16e JAARGANG NO. 33 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Tienjarige Kinderland viert feest pag. 3 Open School houdt donderdag een informatie-ochtend „Niet alleen Nederlands opgehaald, ook meer zelf vertrouwen gekregen"pag. 4 Veel nieuwe kursussen najaarsprogramma Latent Talent pag. 4 Schaakvereniging legt schuld bij tafeltennisclub pag. 5 *I)ÈN - De CDA-fractie meenteraad zal met (iatiefvoorstel komen ekking tot de subsi ding aan de vrou- De vrouwenraad Jde gemeente aange- or een subsidie van ^3.000,-. Dit geld is \)or de inrichting van ilrouwenontmoetings- in de kelder van het tehuis. Burgemees- ethouders stellen de Dor om maximaal Jte subsidiëren. Het I met een voorstel im dit bedrag te ver- m de VVD-fractie zijn alle Hfln het erover eens dat het l^ean B. en W wel erg werk is gegaan waar het 2 het beoordelen van de roor de vrouwenraad Bij M re gelegenheid sprak de ra (D'66) zelfs over het van de botte bijl door het Maandagavond deed de H n (CDA) in de commissie 'je aankondiging dat zijn een initiatiefvoorstel zal proberen het subsidiebedrag als nog te verhogen. Met welk voorstel het CDA precies zal komen werd maandagavond niet duidelijk. Ze ker is dat het CDA denkt aan een bedrag dat rond de twintigduizend gulden ligt. Waarom het CDA niet bereid is de volledige aanvraag van de vrouwenraad te honoreren zal duidelijk worden als de tekst van het initiatiefvoorstel bekend ge maakt zal worden. De vrouwenraad heeft een flink bedrag nodig om op een behoorlij ke manier een ontmoetingscen trum voor vrouwen in de kelder van het gemeentehuis te kunnen inrich ten In de eerste plannen is men er van uitgegaan dat men gebruik zou kunnen maken van het meubilair dat uit het oude gemeentehuis kwam Dit meubilair is echter nage noeg verdwenen, zodat de vrou wenraad wel gedwongen was met een subsidieaanvraag te komen. In de aanvraag is echter behoorlijk gesnoeid door het college. Te veel dus naar de mening van de meer derheid in de raad Alleen de VVD-fractie liet maandagavond bij monde van de heer Parson weten dat ze het oorspronkelijke collegevoorstel juist vindt. ACHTERVELD - Ook dit jaar zul len door de K.P.J. weer tractor behendigheidswedstrijden wor den georganiseerd. Dit evene ment zal plaats vinden op zater dag 25 augustus op het terrein van Gerard Kok aan de van Ren- tickstraat. Het belooft weer een geweldig evenement te worden. Wie zal dit jaar de winnaar van voorgaande jaren Marcel Rutte, kunnen verslaan. Degenen die aan deze wedstrij den willen deelnemen kunnen zich nog opgeven bij Marco de Vette, tel. 03425-1284 en bij Wim v.d Tweel, tel. 03425-1436. De prijsuitreiking zal plaatsvinden za terdagavond tijdens een dans avond in Ons Gebouw 1 Dil zweefvliegtuig maakte zaterdagmiddag een niet bedoelde landing in een weiland langs de Horsterweg tussen Leusden en Stoutenburg Onze fotograaf Janus Visser zag het gestrande vliegtuigje en maakte een plaatje voor de krant Toen hij na gedane arbeid wegliep, riepen enkele inmiddels toegestroomde mensen voor de gekkigheid: ..Janus is geland!" Onze fotograaf draaide verbaasd het hoofd om en werd toen attent gemaakt op wat hij nog niet had gezien: zijn voornaam die het zweefvliegtuig sierde. Daar maakte hij ook maar een plaatje van. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/BARNEVELD - De HEMA in Leusden zal haar verkoopaktiviteiten starten met 25 personeelsleden. Het is niet ondenkbaar dat het aantal werknemers in de toe komst zal groeien. Dit heeft J. H. van Rheenen desgevraagd meegedeeld. Van Rheenen is één van de directeuren van de BV die het HEMA- warenhuis in Leusden gaat exploiteren op franchise basis. De besloten vennootschap van Van Rheenen, die de di rectie samen met zijn broer voert, bezit op franchise- condities ook een HEMA in Barneveld en een In Baarn. Het warenhuis in Barneveld verkoopt al zeveneneenhalf jaar HEMA-produkten, dat in Baarn vier jaar. De BV van de gebroeders Van Rheenen telt circa 75 werknemers. Aan dit bestand zullen dus na de opening van de HEMA in Leusden, eind volgend jaar, ongeveer 25 personeelsle den worden toegevoegd. Vol gens directeur Van Rheenen zal gepoogd worden zo veel mogelijk Leusdenaren in dienst te nemen. Te zijner tijd worden in de plaatselijke pers personeelsadvertenties geplaatst. Bedrijfsleider van de Leusdense HEMA wordt de heer G. G. Goor. Hij is momenteel plaatsvervan gend bedrijfsleider in het wa renhuis te Barneveld. Vanmiddag om half vijf wordt (werd) In het ge meentehuis het contract voor de verkoop van de grond aan de HEMA ondertekend. De cursus wordt verzorgd op de donderdagavond door een arts en een kaderinstructeur Het exa men wordt medio februari afgeno men, waarna de cursist bij een goed resultaat het officiële di ploma van het Oranje Kruis ont vangt. Het cursusgeld bedraagt 115.50 gulden inclusief leer boekje, oefenverband en examen geld Voor nadere informatie kan men kontakt opnemen met Bep Pasker-Pot, Ansfriduslaan 40, te lefoon 941836 of met Gisela Co- hen-Bassler, Calabrië 27, telefoon 943019 niet geheel gratis, dus een beetje geld moet men meene men. BARBECUE Jongerenvereniging JUID organi seert die zaterdag een barbecue bij de vijver in Leusden-zuid. Te gen betaling van 7,50 gulden is men vanaf 16.00 uur welkom Om 18 30 uur zijn de barbecues warm en kan het vlees geroosterd wor den Wie mee wil eten moet voor donderdag 23 augustus bellen naar Hennie van Staveren, 943848, of naar Henkjan Abbring, 942047 LEUSDEN - Creatique organi seert maandag 3 september in samenwerking met Scheepjes wol een breimodeshow in aktivi- teitencentrum De Korf. Vorig LEUSDEN - In september begint EHBO-vereniging Hamersveld wederom met een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. De lessen worden gegeven in openbare la gere school De Heerd aan Ber- kelwijk 33. LEUSDEN-ZUID - In de speeltuin in Leusden-Zuid is zaterdag 25 augustus groot feest. De speel tuin bestaat namelijk 20 jaar en dat moet dus gevierd worden, ledereen is zaterdag welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Voor vermaak wordt gezorgd: er zijn spelletjes zoals grabbelen, zak- lopen enzovoorts. De entree is cier hersiei net daarop weten, dat zowel bij de politie als bij justitie er alles aan gelegen is om een slachtoffer van ver krachting zo goed mogelijk te behandelen. Huisartsen en zie kenhuizen doen vaak ook alles wat In hun vermogen ligt om de psychische en fysieke schade voor verkrachtingsslachtoffers te beperken. Met name in de stad Utrecht is het samenspel van alle betrokken instanties met name daarop gericht. Maar ook in deze regio wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de gevoelens van het slachtoffer. Dat werd ook nog eens onderstreept door adju dant Van Doorn, groepscom mandant van de Rijkspolitie in Leusden. De raadscommissie behandelde ook het jaarverslag van de Rijkspolitie. jaai wuiu uiiocr grote wciang- stelling voor de eerste keer een dergelijke breimodeshow ge houden. De nieuwe winterkollektie van zelfbreimodellen zal tijdens de show, die om 20.00 uur begint, door de groep The Lenny List Dancers aan het publiek worden getoond. Speciale aandacht zal uitgaan naar de langharige mo hair- en de kid mohairmodellen. am-wooneenheden in de wijk Zwanenburg :N - De bewoners van Dam-woningen aan irg zijn in het geweer n tegen het voorne- t de Woningstichting i (WSL) om vier vuil- ;rs bij de woningen tsen. De bewoners stank, ongedierte, >verlast, vuil op i dergelijke. Ze heb- pVSL in een brief drin- rrzocht om in overleg ^ere oplossing te vin- ners van de Van Dam- schrijven "met veront- ig" kennis te hebben ge- an het WSL-plan om op tsen vier containers te gyaarin de vuilniszakken eerd kunnen worden, -de Leusdense womng- 4jiebben haar regelmatig Sereikt over het niet aan wezig zijn van een ruimte waar volle vuilniszakken achtergelaten kunnen worden. Dit heeft tot ge volg dat de zakken worden neer gezet op plaatsen die daarvoor niet bestemd zijn, aldus de WSL. Om dit ongemak te voorkomen is in overleg met de gemeente be sloten de vuilcontainers per half september aan Walenburg neer te zetten. Deze zullen tweemaal per week door de firma Spitman wor den geleegd. De WSL heeft de bewoners van 62 Van Dam-wooneenheden schriftelijk enkele gebruiksregels opgegeven waar men "dringend rekening mee moet houden". De regels zijn: maak geen gebruik van de containers in de nach telijke uren, maak alleen gebruik van de toebedeelde container, sluit de vuilcontainers na gebruik om stankoverlast te voorkomen en laat geen vuilniszakken meer achter aan de openbare weg, op de galerij of in de portieken. tl - De Chr Gem zang- 1 Kunst Veredelt start donderdag 23 augustus weer met repeteren Dat gebeurt in de Her vormde kerk in Leusden-zuid, aanvang 20.00 uur. Het koor en de repetities staan onder leiding van de nieuwe dirigent Pieter Lee- beek. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij secretaris H. Bakels, Van Diepenheim Scheltuslaan 38, telefoon 940429. Belangstellen den kunnen zich ook tijdens de repetitieavonden opgeven Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu chljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- jlieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. 2>ntrakten belangrijke korting. derheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) e nummers 75 cent per stuk. NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ï<antoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- an 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend dags gesloten Blijkens hun brief aan de Woning stichting hebben de bewoners, die een lijst met handtekeningen vergezeld lieten gaan, weinig ver trouwen in de aanbevolen ge bruiksregels. Sommigen zijn al niet gelukkig met de woonsituatie, en de plaatsing van de vier vuil containers zien zij als een verdere verslechtering. Als oorzaken van het niet optimaal zijn van de hui dige woonsituatie voor met name de begane grond-bewoners wor den genoemd lawaai van het drukke verkeer opClarenburg, trottoirs aan beide zijden van de woningen, bij sommige zelfs aan beide zijden direkt aangren zend, geen ruimte om buiten te zit ten of was te drogen met mooi weer dan alleen de openbare weg. De Van Dam-woningen, ver noemd naar hun geestelijke va der Marcel van Dam, zijn sinds anderhalf jaar bewoond. Ze zijn bedoeld voor alleenstaanden of tweepersoonshuishoudens, en vragen een niet zo hoge huur. Aan de kant van Walenburg wil de WSL vier vuilcontainers plaatsen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het milde straf rechtelijke klimaat in Neder land leidt er niet toe dat de criminaliteit in ons land ho ger is dan in landen, waar wetsovertreders aanzienlijk strenger gestraft worden. Dat feit pleit er voor om op de ingeslagen weg door te blijven gaan en voortdurend te blijven proberen de mens achter de dader te zien. Strafrechtspleging is immers vooral een instrument, waar mee iets gedaan kan worden ter bevordering van het wel zijn van mensen. Dat zei, jongstleden donderdag- I avond tijdens de vergadering van de raadscommissie 'Algemene Bestuurszaken' (ABZ), de hoofd officier had gehoor gegeven aan de uitnodiging om in de raads commissie met de raadsleden van gedachten te komen wisselen naar aanleiding van het onlangs verschenen jaarverslag van justi tie in Utrecht. Hoewel er op een aantal punten enige kritiek kwam, kon mr. Herstel vooral lovende woorden over de werkwijze van justitie in zijn arrondissement in ontvangst nemen ,,We kunnen trots zijn op een rechtspraak met zo'n menselijk gezicht", zo ver tolkte Corri Verduin (PvdA) de ge voelens van de commissie. Dat 'menselijk gezicht' blijkt bij voorbeeld uit de benadering van justitie van uitkeringsfraude De underdog niet te hard pakken, zo is het uitgangspunt. Ook bij de be handeling van jeugdcriminaliteit tracht het openbaar ministerie zich te bewegen tussen straf rechtpleging en hulpverlening. Herstel ..Dat wil bepaald niet zeggen dat we alles met de man tel der liefde trachten te bedek ken Een jongere moet ook weten dat je justitie op je weg vindt, wanneer je strafbare feiten pleegt. Bovendien zijn wij ook geen so ciale werkers of hemelbestor mers, maar gewone strafrechtjon gens." Goede ervaringen met alterna tieve straffen en de overtuiging dat strenger straffen op zich crimi naliteit niet verder terugdringt, schragen voorts het beleid van justitie. Een beleid, dat de verte genwoordigers van de verschil lende fracties allemaal zeer ble ken te waarderen Niettemin werden er ook enkele kritische kanttekeningen ge plaatst Zo zei Harm Offereins (GPV/SGP) op zich de aanpak van justitie op het terrein van het milieurecht te kunnen billijken Men tracht zich daar vooral te concentreren op de grotere over treders. ..Natuurlijk", zei Offe reins, ..rnoet je niet op muggen blijven jagen, wanneer ondertus sen olifanten alles vernielen Maar van de andere kant geldt hier helaas ook dat vele kleintjes een grote maken. Als een hele boel mensen een klein beetje af gewerkte olie in het riool lozen wordt dat bij elkaar ook een grote, schadelijke hoeveelheid." Ep Oostra (D'66) wees er op, dat er in zijn ogen veel te zelden ver volging wordt ingesteld tegen be lastingfraudeurs Corrie Verduin zei zeer ge schrokken te zijn van de ver krachtingen, die zich vorig jaar in en om Leusden hebben voor gedaan. Zij vroeg of het optre den van de betrokken instanties 'vrouwvriendelijk' is. Hoofdoffi-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1