Kantine wordt wat chaakvereniging legt schuld ij bestuur tafeltennisclub Nog een probleem: één gemeente, vier netnummers LEUSBROEK HAMERSVELD trictstennistoernooi ten einde Oud Nieuws (8) Sport- medewerker op vakantie Iwongen vertrek uit kantine Buiningpark ST0UTENBURG KP0 begint weer Uitslagen Leusder Troef DE LEUSDER KRANT ilderijen en beelden van Jits Bakker GEM. LEUSDEN De Leusder Krant en pasgeboren baby's Elisabethziekenhuis DINSDAG 21 AUGUSTUS 1984 5 SYMPATHIE Eerder was vanuit de raadsleden de suggestie gekomen dat de sub sidie voor de schaakvereniging maar afgetrokken moest worden van de 125.000,- subsidie die uitgetrokken is voor de renovering van het clubhuis op het Buining- park. Joop van Santen maakte de commissieleden duidelijk dat hij van deze oplossing niets wil weten. ,,Als het zo moet, trekken we onze aanvraag in We willen niet dat andere verenigingen de dupe wor den van onze aanvraag", bena drukte de schaakvoorzitter. De raadsleden zitten duidelijk in hun maag met de aanvraag van de schaakvereniging. Temeer daar het niet uitgesloten is dat ook de tafeltennisvereniging met een subsidie-aanvraag komt omdat ze gerekend hadden op huurinkom sten van de schaakvereniging. De sympathie van de raadsle den ging toch wel uit naar de schakers. „Het is extra triest dat juist de schaakvereniging met haar voorzitter Joop van Santen moet vertrekken uit het Buining- park. Juist Joop van Santen heeft een grote bijdrage gele verd In het reilen en zeilen van het sportpark", zo meende Corri Verduin (PvdA). „Het is een schande dat het nieuwe bestuur van de tafeltennisvereniging de afspraken van het oude bestuur niet overneemt", aldus het raadslid. De meeste raadsleden uit de commissie financiën willen er eerst nog een nachtje over sla pen, voordat zij met een defini tief standpunt komen. De raads vergadering van deze maand zal duidelijk moeten maken hoe de meerderheid van de raad over de subsidie-aanvraag van de schaakvereniging denkt. LEUSDEN - De uitslagen van de donderdagavond gespeelde klaverjaswedstrijden van 'Leus der Troef' zijn: 1 Hr. Nijhuis 2 Mevr. Glas 3 Hr. Mulder 4 Hr. v.d. Berg 5 Hr. v. Triel 6 Mevr. Bolt 7 Hr. Popma 8 Mevr. v.d. Berg 9 Hr. Hondorp 10 Mevr. Huyskes 5722 pnt. 5536 pnt. 5413 pnt. 5405 pnt. 5135 pnt 4959 pnt 4958 pnt. 4936 pnt. 4808 pnt. 4756 pnt Stand 3e periode 1 Hr. Nijhuis 2 Mevr. Buhrer 3 Hr. Mulder 4 Hr. Palland 5 Mevr. Grimberg 6 Mevr. Pouli 7 Hr. Popma 8 Mevr. Bolt 9 Hr. v.d. Berg 10 Hr. Bolt 33804 pnt 33677 pnt. 33374 pnt. 32410 pnt. 32405 pnt. 32340 pnt 32208 pnt. 32112 pnt. 32104 pnt. 31682 pnt. De sportmedewerker van de Leusder Krant, Henk Jan Westland is tot en met 7 september met vakantie. Tot die tijd is het raadzaam kopij van sportverenigingen in te leveren op het kantoor van de Leusder Krant aan de Rozendaallaan 9. Kopij of mededelingen die bij de sportmedewerker door de brievenbus glijden lopen het risico niet op de sport pagina te verschijnen. Wie bepaalde sportaktiviteiten telefonisch wil doorgeven kan dat tot en met 7 septem ber doen onder nummer 941495. LEUSDEN - De werkzaamhe den aan de gemeentelijke kan tine op het Burgemeester Bui- ningsportpark, die binnenkort aan de nieuwe eigenaren Korf balclub Antilopen en Tafel Tennis Club Leusden wordt overgedragen, zijn in volle gang. Overdag is een plaatse lijk bouwbedrijf met de renova tie en het verrichten van ach terstallig onderhoud bezig, 's Avonds zijn de leden van beide sportclubs met man en macht in de weer om hun aan deel in de (ver)bouw te leve- r n. De korfballers streven er naar om de deuren van het clubhuis kort voor de aanvang van het grote korfbaltoernooi (25 augustus) te openen. De tafeltennissers hebben een paar weken langer de tijd. Maar in september zullen ook in het TTCL-gedeelte de eer ste activiteiten gehouden kun nen worden, als alles meezit. Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die li leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. sten van het kampioenschap van het district Utrecht 4 - Onder ideale weers- Igheden zijn in Leus iet tennispark van LTV it de districtskam- appen gehouden. Het in de maand juli menig irnooi in de problemen ïverde nu voor de orga- sen enkel probleem op. eel zelfs. Liters vocht er aan te pas komen lorst te lessen en het el te houden, omdat de i hitte, vooral op de fi- de deelnemers danig Beelden. De dames en heren die In meerdere finales op de baan kwamen, hadden het helemaal zwaar te verduren. Maar klokslag zes uur zat zon dag het districtstoernooi 1984 erop. De uitslagen van de finales wa ren: HEB: P. v. Dommelen - R. v. Dom melen 6-3, 6-3 DEB: E. Driebergen - W. Giel 6-1, 6-3 HDB: A. d. Grunt/F. Verhoeff - P. en R. v. Dommelen 2-6, 6-3/6-7 DDB: W. Giel/E. Driebergen - B. Dankaart/B. v. Beurten 6-4, 6-1 GDB: J. Hehenkamp/G. v. Nieu- wenhuizen - W. Giel/R. Wuite 6-2, 3-6, 6-3 HEC: H. Spil - R. Sprang 5-7, 6-4, 2-6 DEC: M. Wijdenes - H. Blokpoel 6- 2,6-3 HDC: R. Olff/J. Stavorinus - F. Bakker/P. v. Doorn 3-6, 7-5, 7-6 DDC: B. Kooy/M. Polak - L. Ver- kroost/E. 't Lam 4-6, 6-3, 6-0 GDC: H. Berends/E d. Jager - B. Kooy/P. Broring 6-4, 5-7, 5-7 (Van één onzer medewerkers) DEN - De voorzitter van schaakvereniging „Leus- x>p van Santen, kreeg maandagavond de gelegen- ten overstaan van de raadsleden in de commissie n, zijn visie te geven op de verwikkelingen die geleid tot het gedwongen vertrek uit de gemeenschappelijke op het burgemeester Buiningpark. ér Van Santen had zich nogal geërgerd aan uitspraken aar er twee kijven hebben er twee schuld", welke waren in de commissie welzijn van vorige week g. Joop van Santen legde de schuld bij het nieuwe van de tafeltennisvereniging met wie de schakers niet eenstemming konden komen over de huurvoorwaar- ïet het oude bestuur van de tafeltennisvereniging re tot eenovereenstemming gekomen. Dat bestuur is loor de leden de laan uitgestuurd", aldus Joop van ling tot de discussie in de ng van de raadscommis- ciën was de subsidie van de schaakvereni ging De schakers vragen 4200,- bij wijze van een soort „huurge- wenningssubsidie". De schaakver eniging zegt min of meer gedwon gen te zijn om te verhuizen naar een nieuwe accommodatie nu zij niet meer terecht kunnen op het burgemeester Buiningpark. De ac commodatie die nu gehuurd wordt, het gebouw ,,de Kom" is voor de schaakvereniging aanmerkelijk duurder dan de oude huisvesting „Het is echter niet onze schuld dat wij vertrekken uit het burgemeester Buiningpark", meent Joop van Santen, die de verantwoording bij het nieuwe TTCL-bestuur legt. Voorzitter Van Santen wees de raadsleden in de commissie FEZ op het feit dat de schaakvereniging breekt met een zeer oude traditie. „Samen met voetbalclub Roda zijn wij de oudste vereniging in Leus den. We bestaan in 1986 op de kop af veertig jaar. We hebben al die jaren op dinsdagavond onze club avond gehad. We moeten nu ver huizen naar de woensdagavond. We doen dat allemaal niet van harte", aldus de heer Van Santen. :OORT - Geen moeilijke, in expressieve kunst In de Sint Elisabeth Ziekenhuis igweg Randenbroek 110. n en beelden van Jits Bak- zijn atelier In De Bilt een lentuin heeft en van wie In op pleinen te Slledrecht, nnik, Heusden en vele an ten In Nederland vrolijke, onzen zijn te zien. Jits rdt niet gepijnigd door de ellende In de wereld. Als hij het al wordt, dan heeft hij zich voorgeno men om het publiek te laten genieten van wat er mooi Is om hem heen. Zijn kunstuitingen zijn dan ook pro bleemloos. Met krachtige lijn en in monumentale vormgeving drukt hij op doek en papier uit wat hij ziet aan fraaie landschappen en havenge zichten, en in brons wat hem treft in mensen en dieren. Een gegeven in de natuur, in de men selijke omgeving, treft hem en in grote aardgetinte olieverftoetsen legt hij een Ardennenlandschap vast of een vis sershaven met accenten in rood en wit om het opgewekte van het bednjvige havengebeuren ruimte te verschaffen Zijn aquarellen zijn even stevig van op zet en krachtig in hun uitrafelende streeptoetsen. Spnetige takken op de kruinen van knotwilgen gebruikt hij maar al te graag als een ritme van verti- kale strepen, torenend over de spiege ling van het waterlandschap heen. Zijn tekeningen getuigen van eenzelfde vi tale geestdrift over de realistische schoonheid, die hij waarneemt. In enke le spontane lijnen legt hij in afgeremd zwart, met soms wat ingevuld grijs, zijn landschapsimpressies neer. Rijk aan beeldvorming, kleur en lijnaangifte zijn zijn bladen met voorstudies voor beel den en glasmozai'eken Expressief en levendig zijn zijn bronzen beelden van muziekinterpretaties. Een danser ver tolkt licht, ritmisch en vol overgave Ra vels Bolero Paarden vliegen slank ge stroomlijnd op de einder toe. Er zijn ook stille, innige beelden Een bankje met lezende mensen, twee staande ineen gestrengelde figuren, een kwetsbare Christus. De expositie is dagelijks te bezichti gen van 8 00 »nt 20.00 uur tot en met 6 september. In de eerste aflevering van deze rubriek confronteerden we u met het probleem dat Leusden dan wel één gemeente was ge worden, maar dat niet één kern binnen de grenzen de naam Leusden groeg. Het blijkt niet het enige probleem te zijn, waarmee de jonge gemeente wordt geconfronteerd. In de Leusder Courant van don derdag 21 augustus 1969 wijst cursivist Snuf er in zijn rubriek 'En tenslotte' op dat bellen met Leusden ook nog niet zo simpel is. „Mensen, die telefonisch contact willen hebben met Leusdenaren komen soms voor raadsels te staan", zo meldt Snuf: "Leusbroek valt onder het kenge tal van Amersfoort (03490), som mige gebieden in de buurt van Oud-Leusden en De Treek heb ben het kengetal van Wou denberg (03498); aan de andere kant van Hamersveld, die het ken getal 03496 heeft, kan het voorko men, dat men 03425 moet draaien (Achterveld). De Postweg bij Achterveld bijvoorbeeld, hoe wel de PTT deze weg heeft inge deeld onder de post Hamersveld. Wil men het gemeentehuis van Leusden bellen, dan kan het eventjes duren, voordat men het nummer heeft gevonden. Nor maal gesproken zou men onder Hamersveld kijken, als men weet, dat déér het gemeentehuis staat Dat is echter een misvatting. Het is te vinden onder Leusden (zeg Leusbroek) en daar staat het ken getal van Hamersveld vermeld. Als men het weet. is er geen vuil tje aan de lucht, maar voor men sen uit andere streken, zeg Am sterdam is het een ingewikkelde materie geworden, die enige stu die vooraf vereist voordat men aan bellen toe komt. Het lijkt ons logischer, wanneer men zou kun nen komen tot één kengetal voor de gehele gemeente Leusden Straks, als de nieuwe stadswijken zijn gerealiseerd, zal het er uitein delijk tóch van moeten komen". Dat was dus redelijk optimistisch gedacht van Snuf, want vijftien jaar later hebben we nog steeds drie netnummers in Leusden. En bovendien sinds kort twee tele foongidsen, omdat Achterveld niet langer in hetzelfde boek is op genomen als Leusden-centrum en -zui<^. Ook minder problematische za ken in augustus 1969? Natuurlijk. De Commissaris van de Koningin, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg heeft een werk bezoek gebracht aan Leusden en daarbij onder meer uitvoerig het Achterveldse sportpark bekeken. Ook werd een bezoek gebracht aan het terrein van de firma Pon, waar al wel veel auto's staan, maar de gebouwen nog moeten verrijzen. Al met al een knap drukke dag voor de wethouders Bijleveld en Van Zandbrink. Maar ja, daar staat ook wat tegenover "B. en W stellen de raad voor G.S. te adviseren de jaarwedde te bepa len op f 5700,-, wat een aan vaardbaar maximum wordt ge noemd voor wethouders in een gemeente tot en met 10.000 inwo ners." LEUSDEN - De KPO (Katholieke Plattelands Organisatie) begint vrijdag 24 augustus het aktivitei- tenseizoen met een autopuzzelrit voor de leden Gestart wordt tus sen 19.00 en 20.00 uur bij jonge rencentrum De Til aan de Ha- mersveldsweg.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5