kort van TussenTijds: it automatisch bij passen Ouders vinden toch onveilig Zeven Valleiconcerten in tiende seizoen Vrouwenraad en B&W moeten om de tafel Is! dscommissie financiën meent: Ruim baan voor de Kinderland school Planadviesgroep meent: CML/RO vergadert Groot aantal bezoekers op expositie Ruige Veld Vrouwenkafé jjjjoussesteeg/Burg. Van der Postlaan susdep rant Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden k Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.gg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 16e JAARGANG NO. 34 9 «ider medewerkers) r EN - De initiatiefgroep '®ïjds" hoeft er voorlo op te rekenen dat de 75) automatisch de tekor- exploitatierekening bij- ioewel de raadsleden jitmaken van de com- nanciële en Economi eën (FEZ) waardering ■oor de activiteiten die ^lefgroep ontwikkelt, is gereid zich nu al vast te p eventuele subsidie- in de komende jaren. hTijds" is speciaal be- r mensen die al of niet /ongen beschikken over rije tijd. De initiatiefgroep luit de gemeente bege- Iis in feite autonoom. De elijke kerken en het Hu- i Verbond nemen deel aan het werk van „TussenTijds". Op dit ogenblik werkt de initatief- groep nog vanuit een noodgebouw aan de Stijgbeugel. Binnenkort trekt men in het binnenkort te ope nen jeugdhonk van het Gereformeerd-Hervormd Jeugd- beraad Per 1 juli jongstleden kan „TussenTijds" gebruik maken van de diensten van een beroepskracht die kon worden aangetrokken in het kader van een Werkgelegen- heidsregeling. De begroting voor 1984 van de initiatiefgroep vertoont een nadelig saldo van tegen de 20.000.- In overleg met de ge meente is dit tekort inmiddels te- ruggeschroef tot ruim 17.000,-. Van dit bedrag willen de Leusden- se kerken eénderde deel voor hun rekening nemen. Voor het restant heeft „TussenTijds" bij de ge meente aangeklopt. De raadsleden, die deel uitma ken van de commissie FEZ. blijken geen bezwaar te zullen maken tegen het verlenen van een éénma lige subsidie. Alrich Parson (VVD) maakte zich, evenals een aantal collega-raadsleden, zorgen over de toekomst „Hoe houden we het exploitatietekort van TussenTijds onder controle?", zo vroeg het liberale raadslid zich af. De heer Parson is bang dat de tijdelijke werkkracht straks automatisch in vaste dienst komt, waardoor de exploitatielasten van de initiatief groep drastisch zullen stijgen. In principe is wethouder Ummels (CDA) het met de heer Parson eens „Al kunnen we al onze princi pes in deze tijd van werkloosheid misschien niet altijd overeind hou den", aldus Ummels. De overige raadsleden deel den de zorgen van de woord voerder van de VVD. Corri Ver duin (PvdA) wil de hele sub sidieaanvraag van „Tussen Tijds" eerst nog in haar voltalli ge fractie bespreken, voordat zij een definitieve uitspraak doet. Ook wil mevrouw Verduin graag weten wat de planadviesgroep van de subsidie-aanvraag vindt. De voltallige gemeenteraad zal uiteindelijk moeten beslissen. De planadviesgroep, die dins dagavond vergaderde, was er in meerderheid voor om „Tussen Tijds" struktureel te subsidië ren. De leden van de groep, een ad viesorgaan van het college van B&W, vinden dat het werk van „TussenTijds" In de toekomst mogelijk moet blijven. anzer verslaggevers) j- Ouders van «lande kinderen vin- li oversteek over de "n der Postlaan ter "van de Smousse- irtcch onveilig. Zij zijn iweens met de raads- fie „Openbare 'ïn Ruimtelijke Orde- lf3S in mei van dit jaar fe dat plaatsing van 'keerslichtinstallatie Zenoemde punt nog niet nodig is. Volgens de ou ders is beveiliging van de oversteek echter dringend gewenst. De Burg. Van der Postlaan wordt ter hoogte van de Smoussesteeg honderden keren per dag door kinderen (en volwassenen) over gestoken. Er zijn nogal wat kinde ren uit het oostelijk deel van de Tweede Fase, die op de Kinder- landschool zitten. Omgekeerd gaan er weer kinderen vanuit het hoofdcentrum en vanuit Claeverenblad/Wildenburg naar „De Heerd" en „De Holm". Boven dien moeten veel kinderen onder weg naar het winkelcentrum, de bibliotheek, het zwembad en zo meer gebruik maken van de over steekplaats. Dat alles was voor de raadscom missie geen aanleiding om op het genoemde punt tot het plaatsen van een verkeerslichtinstallatie. De raadsleden onderschreven de in houd van een ambtelijke notitie, waarin werd gesteld dat uit oogpunt van verkeersveiligheid nog geen maatregelen nodig zouden zijn De verkeersintensiteit op de Van der Postlaan zou nog niet dusdanig zijn, dat een oversteekinstallatie niet nodig is. „Uit verkeerstellingen eind vorig jaar is gebleken dat de verkeersintensiteit nog zodanig laag is dat in termen van oversteek- baarheid de situatie op dit moment nog goed is. Ook de vormgeving en ongevallencijfers geven geen aan leiding om nu al de installatie te realiseren", aldus de notitie, waarin de verwachting werd uitgesproken installatie te realiseren", dat wel licht over twee jaar maatregelen nodig zouden zijn. Onlangs heeft een inwoonster van Langenbeek, die kinderen heeft op de Kinderlandschool een brief geschreven naar het college van B. en W Daarin dringt zij er op aan om toch snel maatregelen te nemen. Die brief ligt momenteel ter advisenng bij de afdeling Weg- en Waterbouw van de gemeente. Bin nen een week of twee zal een concept-antwoord in het college besproken worden, aldus de afde ling Voorlichting van de gemeente Overigens verwacht men niet. dat het standpunt van het gemeente bestuur van mei jongstleden gewij zigd zal worden. Naar verluidt zullen de ouders met een afwijzend antwoord geen genoegen nemen. De kans is groot dat er dan een handtekeningenak- tie zal worden gehouden om de argumenten kracht bij te zetten Gisteren is het feest op de tienjarige Kinderlandschool echt begonnen. De foto 's geven een indruk van het voetbaltoernooi dat tussen Kinderland en drie andere Leusdense scholen werd ver speeld Het was warm. Maar gelukkig was er ook water. LEUSDEN - De Kinder landschool verkeert de hele week In feeststemming. De lagere school bestaat tien jaar en dat wordt gevierd. Zaterdag zal ook de buurt rond de school kunnen mer ken dat de Kinderlandschool wat te vieren heeft. De kinde ren, gaan dan met hun ou ders en leerkrachten de straat op voor een optocht door de buurt. De optocht wordt voorafgegaan door de brandweer en het muziek korps „Lisudina". Ook de majorettes zullen hun mede werking verlenen. De organisatoren van de feestweek zouden graag zien dat de optocht ruim baan krijgt. Men wordt dan ook vriendelijk verzocht de auto even weg te zetten als men in een straat woont waardoor de optocht zal ko men. De optocht vertrekt om tien uur 's morgens vanaf de Kinderlandschool aan de Hoefijzer. De route is verder als volgt: Landweg- Hamersveldseweg- Landweg-Groenhouten/ Zuid-Burgemeester v.d. Postlaan-Tijmensenpoort- Claverenbladstraat- Halfronde flat-Kuperssingel- Wildenburgstraat- Kuperssingel- Claverenbladstraat en terug naar het schoolplein. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het tiende sei zoen van zijn bestaan gaat de stichting „Valleiconcerten" de komende herfst- en wintermaan den zeven concerten organise ren. In het kader van deze serie zal er in de Dorpskerk in Leusden-Zuid vier keer kamer muziek ten gehore gebracht wor den. Het volledige programma van de stichting „Valleiconcerten" ziet er voor het seizoen 1984/1985 als volgt uit: 1. donderdag 25 oktober 1984. N.H. Kerk. Leusden-Z Frans Bruggen, diverse blokfluiten. 2 donderdag, 22 november 1984, Brouwershuis, Barneveld Gé- rard van Blerk, piano 3 donderdag, 20 december 1984, N H. Kerk Leusden-Z. Emily Heyens, harp, Edward Wit- senburg, harp 4. donderdag, 17 januari 1985, N.H. Kerk. Leusden-Z Emmy Verhey,viool. 5 zaterdag, 9 februari 1985, Spar- rendam, Hoevelaken Doe-het- zelf-concert. Abonnementhou ders e a maken voor elkaar en voor ieder die komen wil gratis een avond muziek. 6. donderdag, 28 februari 1985. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI :hijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. belangrijke korting Jerheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). nummers: 75 cent per stuk. «JINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR :antoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- an 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend dags gesloten PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT M. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE LEUSDEN - Het vrouwenont moetingscentrum (VOC) moet zijn te ontwikkelen aktlvitelten kunnen handhaven, vindt de pla nadviesgroep. Mocht dit niet kunnen door de korting van 8680,- op de subsidieaan vraag voor de inrichting van het VOC, die B&W voorstellen, dan is de planadviesgroep het niet eens met de korting. Het advies aan B&W is, nogmaals met de Vrouwenraad om de tafel te gaan zitten en samen tot een aan vaardbare oplossing te komen. Ofschoon de planadviesgroep praktisch geen gelegenheid heeft gekregen de begroting van de Vrouwenraad en zeker niet de al ternatieve begroting van B&W te kunnen inzien, vond men dinsdag avond toch aanleiding genoeg hier en daar kanttekeningen te plaat sen. Zo vroeg de heer Wesenaar zich af of in eerdere subsidieaanvragen bijvoorbeeld die van de stichting Welzijn Ouderen Leusden (WOL) ook van te voren kortingen op de inrichting waren voorgesteld. Ver der was mevrouw Snijder ervan overtuigd, door gesprekken die zij met leden van de Vrouwenraad gevoerd had. dat de Vrouwenraad het met dit nieuwe voorstel hele maal niet eens was ofschoon van gemeentezijde deze indruk wel wordt gewekt. Een van de redenen tot korting is het bezwaar van B&W om tijdens de bijeenkomsten van buitenlandse vrouwen kooklessen te geven in de kelder Pannen en andere kookattributen zijn daar door geschrapt In hoeverre de Vrouwenraad zich hiermee kan verenigen was eveneens onduide lijk. Reden genoeg voor dc planad viesgroep nogmaals een gesprek op zeer korte termijn voor te stellen tussen B&W en de Vrouwenraad. N.H. Kerk, Leusden-Z Ensem ble Anne Froidebise uit Luik. Anne-Froidebise, clavecimbel Jean-Paul Pirard, fluit. Emma nuel Pirard, fluit. 7. woensdag, 27 maart 1985, Brouwershuis, Barneveld Boc- cherini Trio. Heieen Koppe, viool Eric van der Wel. altviool John van den Beemt, cello. Alle concerten vangen om 20 15 uur aan. De abonnementsprijs voor de gehele serie van zes concerten bedraagt 45,-. voor 65-plussers en CJP-ers 35,- Losse kaartjes per concert zijn aan de zaal ver krijgbaar voor 10 - (65+ en CJP 7.50). Een abonnementskaart wordt u toegezonden na overschrijving van het verschuldigde bedrag - naar het bankrekeningnummer 335919677 van de penning meester van de Stichting Vallei- concerten bij de Rabobank in Leusden of - naar het postgironummer 278135 van de Rabobank in Leusden met vermelding t g v de penningmeester van de Val leiconcerten rek.nr. 335919677. De abonnementen worden in volgorde van binnenkomst van de betaling toegewezen. Jeugd tot de leeftijd van 18 jaar heeft gratis toegang. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep „Ruimtelijke Ordening" van het inspraakorgaan CML komt aan staande maandag (27 augustus) bijeen voor een vergadering. De bijeenkomst wordt vanaf 20.00 uur gehouden in de commissie kamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda vermeldt de volgen de punten: 1 Opening. 2. Verslag vorige vergadering. 3 Mededelingen. 4. Woonwagencentrum. 5. Woningbouw in 1985 6. 't Ruige Veld 7. Ontwikkeling H2. 8 Structuurschema Militaire Ter reinen. 9. Rondvraag 10 Sluiting. Vandaag op de bres voor veiligheid kinderen pag. 3 Complete collectie HEMA pag. 3 Zusters Rosa en Imelda veertig jaar geprofest, interview op donderdagpag. 5 Al ruim 1000 inschrijvingen voor Batavus- toertochtpag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden pag. 8 25 jaar verpleeghuis Lichtenberg pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: 03425-1222 LEUSDEN - De expositie in het gemeentehuis over de plannen voor de toekomstige wijk 't Rui ge Veld heeft woensdagavond een redelijke grote belangstel ling gehad. Naar schatting na men 150 200 mensen de moeite deze expositie te bezoeken. Onder de belangstellenden wa ren voornamelijk mensen die in de buurt van het gebied 't Ruige Veld wonen. Maar volgens de gemeente liepen op de expositie ook leusde- naren rond die interesse hebben eventueel een huis te gaan bewo nen in de toekomstige wijk De bezoekers hadden gister avond veel belangstelling voor de verkeerssituatie op de Eikenlaan bij de aansluiting op 't Ruige Veld. Verder waren er veel vragen en opmerkingen over de route van het bouwverkeer. Positieve reacties kwamen op de geplande groen voorzieningen in wat Leusdens meest noordelijke wijk gaat wor den. De woningbouw in 't Ruige Veld (zo'n 720 woningen) start volgend jaar en is in een tempo van 180 woningen per jaar in 1989 voltooid Vanaf 27 augustus lligt het ontwerp-bestemmingsplan 't Ruige Veld ter inzage in het gemeente huis. LEUSDEN - Het vrouwenkafé Leusden houdt zijn bijeenkom sten, zolang het vrouwenont moetingscentrum (VOC) nog niet gereed is, bij diverse vrou wen thuis. De maandagavonden zullen voor het grootste deel besteed worden aan het meehelpen van de organisatie van het openingsfestijn van het VOC. Tijdens de bijeen komsten zullen tevens de aktivitei- ten van het vrouwenkafé in het komende seizoen worden gepland Aanstaande maandag. 27 augus tus, is er vrouwenkafé van 20.00 tot 24.00 uur bij Mena Perdok, Kor noelje 28, telefoon 946790. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1