inschrijvingen M.-Nederiand Promotieklasse moet haalbaar zijn" I ruim 1000 Antilopentoernooi moet het zonder kantine doen SIW esclub Hakhorst at de aktiviteiten Kampioenen gaven terrein niet prijs Antilopen-trainer Herman Bruins: Klaveijassen bij Blijhof Gelderse Vallei Zelfwerkzaam heid Zaterdag korfbalteams in strijdperk J)EN - Zaterdag 1 m er organiseert de af- lausden van de Bata- jlub voor de 7e maal jiddels traditionele lederland Fietstoer- evenement dat prille begin zich in belangstelling mag Vele Nederlan- >n jaarlijks de weg len te vinden om lie natuur in het ons land te genie- DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 7 versnapering worden onderweg aan de deelnemers uitgereikt In totaal zijn 123 mensen (parkeer wachters. vlaggenisten, tijdcontro- leurs, etc) bij de organisatie betrok ken om ervoor te zorgen dat alles vlekkeloos verloopt. De fietsroutes zijn geheel met pijlen aangegeven Bij de start en finish (de Hakhout) zal de traditionele gezelligheid o a. door de aanwezigheid van muziek weer heersen. Kortom, wat Mart en Bep Meeuwsen betreft kan er be trekkelijk weinig meer mis gaan Alleen het weer zou de fietspret kunnen bederven, maar na het stormachtige weer van vorig jaar is de heer Meeuwsen er steevast van overtuigd dat het ditmaal net zoals tijdens de eerste vijf toertochten wel zal loslopen. VOORINSCHRIJVEN De voprinschrijving is voor de mensen in Leusden en de regio tot en met zaterdag 25 augustus ver lengd Tot die datum kan een ieder zich nog bij de familie Meeuwsen, Benedictijnenhove 68. Leusden (tel 033-942617) aanmelden. De voor-inschrijvengelden bedragen 3.-- voor 40 km tocht (starten tussen 9 30 - 11.00 uur). Kinderen die in ..de gezinstocht" meefietsen betalen 2,50. De padaleurs op de 85 km en de monsterrit van 150 km moeten 6,-- neertellen Tussen 7 30 - 8 30 (85) uur en 8 30 - 9.30 (15) uur kunnen de ..doordouwers" die op langste trajecten ook met route -V Twee jaar gelden werd er onder stralend weer gefietst een gedeeltelijk nieuw stuk te ma ken krijgen (i.v.m. vliegfeesten op Soesterberg) van start gaan. Uiteraard is aanmelding op 1 september ook mogelijk. Maar gezien het feit dat het weer druk zal gaan worden, levert het voor- inschrijven naast het financiële voordeeltje ook tijdwinst op. Voor de Leusdenaren zeker de moeite waard. van het reserveren LEUSDEN - Het mag best een klein wondertje genoemd worden dat de in Amstelveen woonachtige Herman Bruins komend seizoen zijn activiteiten als trainer-coach van korf balclub Antilopen kan voortzetten. In eerste instantie zag het er naar uit dat het contract om financiële redenen niet verlengd kon worden. In een jaar waarin Antilopen veel (financiële) verplichtingen inzake de verbouwing en inrich ting van de kantine moest aangaan was het volgens het bestuur onverantwoord om de trainer voor nog een jaar in te lijven. De selectiegroep reageerde ontsteld en ondernam terstond onder aanvoering van good-old Bert Brandsen actie om geld bijeen te krijgen om de trainer te behouden. Het bleef enige tijd stil rondom de reddingsactie van de spelersgroep, maar kort voordat Herman Bruins andere geïnteresseerde clubs uitsluitsel moest geven, zette het Antilopen bestuur het licht op groen. Aan de vooravond van de com petitie nodigden we Herman Bruins en een van de meest geroutineerde Antilopen spelers, Frans ter Maten, voor een gesprek uit om het een en ander eens nader toe te lichten en de kansen van de hoofdmacht voor het nieuwe seizoen eens nader te bezien. Herman Bruins kijkt met plezier terug op het eerste jaar Antilopen. ,,De sfeer binnen de selectie, en de mentaliteit van de spelers bij Antilopen is me reuze goed bevallen. De samenwerking was en is optimaal, want als je ziet wat de spelersgroep er nu weer voor over heeft om komend sei zoen goed te presteren grenst voor korfbalbegrippen aan het ongeloof lijke" aldus de Amstelvener. Het was voor mij dan ook een bijzonder prettige ervaring en ik ben bijzon der blij dat ik nog een jaar door kan gaan. Het eerste jaar stond meer in het teken van de opbouw. Komend Frans ter Maten seizoen moeten we daar de vruch ten van gaan plukken in de vorm van een of twee titels", blikt de Antilopen-trainer vooruit ..Voriq jaar spraken we zowel in de zaal als op het veld een hartig woordje mee maar op de beslissende mo menten lieten we een paar steekjes vallen Toen had ik persoonlijk een kampioenschap niet als doel ge steld maar alleen als een eventuele prettige bijkomstigheid be schouwd. Dit jaar is het anders Nu moeten we vanaf het begin tot het eind in de top meedraaien. Gezien het spelersmateriaal, waarover ik kan beschikken moet het tot de mogelijkheden behoren Frans ter Maten, al 18 jaar lid van Antilopen en 9 jaar deel uitmakend van de standaardformatie, is dit met de trainer eens: ,,We zijn in de breedte sterker geworden De sfeer is uitstekend te noemen, ter wijl iedereen ervan overtuigd is dat het nu maar eens moet gebeuren Najaren achtereen tegen het kam pioenschap aangehikt te hebben moeten we met deze ploeg in staat zijn een rol van betekenis te spe len," aldus Frans ter Maten. Met de nieuwelingen Jan Costa, Koos Meinsma en Esther Versteeg, overgekomen uit de junioren, en Eddy Hendriks van MIA is de selec tie beduidend in sterkte toegeno men ,,Het is voor mij nu zaak om de specifieke eigenschappen van de spelers goed te gebruiken zodat de spelers in elk vak elkaar moeite loos kunnen vinden en met elkaar overweg kunnen", zegt Bruins Op de vraag of hij nog een voorkeur heeft voor het veld of het zaalkorf bal antwoordt hij: ,,Het middenvak bij het veldkorfbal boeit me en is vreselijk belangrijk maar ik ben nog steeds de mening toegedaan dat het veld- en zaalkorfbal twee totaal verschillende sporten zijn die je niet met elkaar mag vergelijken Maar die in Nederland wel degelijk op hoog nivo beoefend worden." Frans ter Maten kiest toch voor het zaal gebeuren ,,Het spelen in de zaal is zowel voor de spelers als voor het publiek veel aantrekkelij ker. De tot standkoming van de Korf heeft daar ook een belangrijk steentje aan bijgedragen. Maar als de kantine binnenkort gereed is en Antilopen over een" trainingsveld beschikt is de accommodatie up to date en dan zal ook het veldgebeu- ren in belangrijkheid toenemen." Korfbal is de laatste jaren een volwaardige sport geworden. De classificatie ..familiesport" of ,,mei- densport" zet de korfbalsport in een verkeerd daglicht, aldus Ter Maten. ..Die tijd ligt al ver achter ons We zijn prestatie gericht bezig en steken daar met zijn allen vele uren per seizoen in. De toekomst ziet er volgens beide heren sportief gezien ze ker rooskleurig uit. Ondanks de aanwezigheid van een paar lasti ge opponenten (DSV, Thor) in de titelstrijd is het duo er alles aan gelegen om de hooggekoester- de aspiraties waar te maken. Want in het jaar dat Antilopen bijna alle wensen in vervulling ziet gaan (kantine, trainingsveld) en op het 20-jarig bestaan af stevent is een kampioenschap zeker op zijn plaats. Herman Bruins Gek hè. maar vrijwilligerswerk lijkt vaak met meer enthousiasme te worden verricht dan reguliere betaalde arbeid. Wie eens gaat kijken naar de golf van zelfwerk zaamheid op het BB-park bij de verbouwing van de voormalige overdekte gemeentelijke sportac commodatie. ziet duidelijk wat ik bedoel. Sinds het gebouw op basis van fifty-fifty is toegewezen aan Tafeltennisclub Leusden en Korf balclub Antilopen vindt er een flink geldbesparende bedrijvigheid plaats. die bovendien zeer welda dig aandoet. Onder auspiciën van een plaat selijk aannemersbedrijf, dat voor de feitelijke renovatie aansprakelijk blijft, wordt een machtig stuk van het randgebeuren als doe-het-zelf- werk door leden van beide sporton dernemingen. afzonderlijk en in vereniging, geklaard. Het is een lust voor het oog de oprechte ama teurs schilderend, timmerend en anderszins te zien ploeteren. Zelfs bestuursleden vinden ordinair handwerk niet beneden hun waar digheid en steken een goedwillend handje uit de mouwen De weten schap. dat de clubs binnenkort de gehele week de beschikking krij gen over hun eigen accommodatie, zal stimulerend werken. Voor de tafeltennissers is de motivatie nog groter, omdat de zes (zware) ten nis taf els t.z.t. niet meer na elk gebruik opgeborgen en voor de volgende aanwending weer tevoor schijn gehaald moeten worden. Jammer is slechts, dat amateur- werk tijdrovender is dan professio nele activiteit. Het duurt duidelijk wat langer en met het oog op het naderende seizoen - voor TTCL start de competitie begin septem ber en de Anti's hebben a s. zater dag hun jaarlijkse openingstoer- nooiwordt zeer veel prijs gesteld op nog wat hulpvaardige handen Schroom piet en meldt u als red dende engel. Men zal u er hardstik- ke dankbaar voor zijn en bovendien heeft u er als sporter zelf ook plezier van. (449) PC i j - De Leusdense jeu ub „De Hakhorst" E^tiviteiten weer her- Ie zaterdag is al het toernooi, een zoqe- husseldoublette- De wedstrijden n tien uur 's mor- IC ïn tot rond vijf. middagpauze, van rie uur, wordt een /gj'Cijd om het kapioen- ,De Hakhorst" ge- jd spectaculair om competities worden In de tête-è-téte- al een groot aantal ispeeld Grootste fa de eerste plaats zijn root en Ton Jacobs, i reeds Ruud Dam, ats bij de top-vijf kan tien in deze competi- 2. De Groot 8-11 3 Jacobs 1 8-11 4 Jacobs 2 8-10 5 Manuel/vd Werve 8- 8 6. Spiering 8- 8 7 Bisschops/Stienen 8- 7 8. Dames Eskenazi/Jonkman 8- 4 9. Duffels 8- 1 Poule C 1 Nieveen/Jacobs 7-13 2. Van Ohnen/v.d. Brug 8-12 3. Bokhorst 2 8-10 4. v.d. Bremer/v Dorp 8- 8 5 Buddenberg/Heuberger 7- 7 6 Vossebeld sr. 8- 6 7. Boermans/v d Laaken 8- 6 8.Kennedy 8- 6 9. Stevens 6- 1 TRIPLETTES Groot r' x 'berg Laaken lops 21-30 22-29 19-28 20-25 17-24 18-24 20-23 17-19 17-19 13-15 Ook de triplette-competitie vor dert gestaag De top-triplettes moeten nog maar enkele wedstrij den spelen De - voorlopige - stand aan de kop is 1Jacobs/Jacobs'Noom 7-11 2. De Groot/De Groot/Van Olmen 7-10 3. Stienen/Manuel/Goos 7- 8 4 Spiering/Spiering/Jacobs 7- 6 tte-competitie is de aspeeld. In poule A iazi en Jonkman winnaar Met en Vossebeld jr voorde kampioen end is het dat dou- bovenste drie niet tarten hoort er elk jaar bij. 3okhorst 1 voor De bs 1. Hier vielen 3in Jacobs net bui- ïe. In poule C was duidelijk het i Olmen/v.d. Brug jaat dat doublette kampioenspoule, erste competitie- Zaterdag 25 augustus Valleivogels B1 - Achterveld B1 v.12.30/a 13 30 uur HVC E1 - Achterveld E1 v 11.00/a 12.00 uur Achterveld-dames junioren 2 naar toer nooi van BVC (Bilthoven) v. 9 00 uur. Maandag 27 augustus Achterveld D1 - Valleivogels D1 a. 19.00 uur Dinsdag 28 augustus SDS D1 (Weke- rom) - Achterveld D2 v. 18 00/a. 19.00 u. Woensdag 29 augustus Stroe D1 - Achterveld D1 v 18.15/a 19.15 uur Stroe E1 - Achterveld comb, (volledige 8 meisjesploeg aangevuld met Edwin Petersen. M Grotenhuis. M Geere- stein, H Kok) v. 17 30/a 18 30 uur Stroe F1 - Achterveld F1 v 17.30/a. 18.30 uur Achterveld A1 - Stroe A1 a 19 00 uur Achterveld B1 - Stroe B1 a. 19.00 uur achterveld C1 - Stroe C1 a. 19 00 uur De finalisten van de jeugdclubkampioenschappen van LTV De kantine is niet tijdig klaar om de toernooideelnemers en -bezoekers te ontvangen. Antilopen elkaar nu in de komende competitie ontmoeten en met takti- sche foefjes elkaar wellicht zand in de ogen willen strooien. Een leuke klus voor coach Herman Bruins. Andere deelnemende verenigin gen zijn Desto uit Utrecht. DOS uit Westbroek. Exakwa uit Lelystad, MIA uit Amersfoort, SMS uit Utrecht, Soesterkwarlier uit Amers foort. SVMM uit Maarn en korfbal vereniging Woudenberg Op senio ren 4 na komen alle antilopen- teams binnen cfc lijnen. sen Voor ervaren toerfietsers die de langere trajecten voor hun reke ning nemen, valt de Midden- Nederlandtocht onder één van de klassiekers. En dat wil wel wat zeggen in een tijd waarin bijna dagelijks tochten in het land te verrijden zijn Ze komen graag naar Leusden toe en maken dan ook veruit de grootste groep uit ..Maar daar willen we dit jaar toch een klein beetje verandering in zien te brengen," De 40 km route die uitermate geschikt is voor het fiet sen in gezinsverband, hebben we veranderd. De Amerongse berg is uit het traject gehaald. Daarvoor in de plaats is het 6 km lange fietspad langs het Valleikanaal in het route schema opgenomen. We hopen dat veel gezinnen uit de regio van de gelegenheid gebruik zullen ma ken om dit unieke natuurgebied te bewonderen en zaterdag 1 sep tember op de fiets zullen stappen", laat Mart Meeuwsen weten. Alles is tot in de puntjes geregeld. Twee materiaalwagens van de fir ma Blom zitten op de 40 km tocht om pechvogels direckt bijstand te verlenen. Een frisdrank en een LEUSDEN - Korfbalvereniging Antilopen houdt zaterdag 25 au gustus weer haar traditionele toernooi. Vanaf 9.45 uur gaat men op 12 velden van start en na ruim 170 wedstrijden is tegen 16.30 uur het einde in zicht. Daar is er inmiddels een aanvang ge maakt met de barbecue. Helaas is de verbouwing van de kantine niet tijdig gereed, zodat Antilo pen de deelnemers, deelneem sters in toeschouwers nog niet in het toekomstige „home" kan ontvangen. De hoofdpoule bestaat dit jaar uit DKOD uit Heelsum, OVVO uit Maarssen Rust Roest uit Eindho ven, TOP uit Sassenheim en de Vinken uit Vinkenveen. Antilopen kompleteert de poule, waarin een halve kompetitie wordt gespeeld. De grote trekpleister is DKOD dat in het afgelopen seizoen in de zaal kompetitie naar de hoofdklasse promoveerde. Andere bijzonder heid is dat OW\ De Vinken en jangstelling heeft de or- |pie zoals vanouds in de i Bep en Mart Meeuw- !al niet te klagen. De iat roodgloeiend Dage- de organisatoren weer anmeldingen noteren. |er dan 1000 voor- staan, ruim twee we- jit de tocht gehouden s geregiseerd. De men- graag naar Leusden toe nieke fietsfestijn deel te s het echtpaar Meeuw- LEUSDEN - Afgelopen week werden de jeugdclubkampioen schappen van Lawn Tennis Ver eniging Leusden gehouden. Vol gens de organisatie werd er flink strijd geleverd om de vele prij- zen. De kampioenen van het vo rig seizoen toonden zich op nieuw oppermachtig. In hun kiel zog trekken zij echter jongere j talentvolle spelers en speelsters mee. De resultaten van het clubkam pioenschap waren. DEB: Iris Cornelissen - Renee Tui- ninga 6-4, 6-2 HEB: Martijn Plantinga - Marcel v Kuyve 6-2, 7-6. DDB: Iris Cornelissen - Renee Tui- ninga HDB: Alrik v. Valkenhoef - Renso Pronk. DDC. Linda v Loo - Esther Haage HDC: Mathijs Stevens - Sander Zaal. MDB: Manon Scheper - Martijn Plantinga MDC: Linda v Loo - Jasper v Blerk Verliezersronde: DEB Alette v. Alphen - Fabienne Tilleman 6-0, 6-0 HEB: Marnix Gielen - Jeroen v. Blerk 6-0, 6-2 DEA: Eline Maas - Chantal Mot 6-3, 6-3 HDA: Tom Lemstra - Huib v. Al phen 6-1, 6-3. DDA. Eline Maas/Esther v. Loenen - Chantal Mol/Inge Spijkman 6-3, 6-1 HDA: Tom Lemstra/Huib v Alphen - Chris Widerick/Rikkert Stavenui- ter 6-2, 6-3. Mixed A Eline Maas/Rikkert Slave- nuiter - Chantal Mot/Huib v. Alphen 6-4, 6-3. Verliezersronde DEA^ Marleen v.d. Horst - Pascal Companjen 6-0, 2-6, 6-3 HEA Mark Jansen - Vincent Ro denburg 6-1, 6-1 LEUSDEN - Iedereen die graag klaverjast is op maandagavond 27 augustus van harte welkom bij Blijhof aan de Ansfriduslaan, waar men vanaf 20.15 uur kan kennismaken en inschrijven voor de speelavonden, die daar na wekelijks op de maandag gehouden zullen worden. Er wordt Amsterdams gespeeld in competitieverband. Natuurlijk worden ook de ouwe getrouwen op die avond weer verwacht. De kosten bedragen een paar gul den per avond, voor inlichtingen kan men terecht bij Henk Drogt, tel. 904333.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7