Veld voor kombinatie Bouwfonds „Kinderlanders" genoten van feest St.-Joseph rijgt ook „wijkfunktie iai lal Slechts 170 deelnemers prijsvraag 25.000ste 1985 ize college van B&W uit morele overwegingen Vandaag in de Leusder Krant »w start begin september en kost f 600.000.- 0JJC De Geut opent seizoen i m i=H n Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden runt KANTOOR AGENDA'S Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur. MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 - 16e JAARGANG NO. 35 (Van één onzer verslaggevers) EN - Het college van burgemeester en wethouders wil voor wikkeling van een belangrijk deel van de toekomstige wijk 't 8 Veld In zee gaan met een kombinatie van de projectontwik- Eurowoningen en Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. De ringskombinatie 't Ruige Veld BV i.o. (Stichting Bouwteam »n en Heilijgers Bouw BV uit Amersfoort) is weinig gelukkig keuze van het dagelijks bestuur van Leusden. In een brief t college laat de realiseringskombinatie weten dat het passe- ii haar gevolgen kan hebben voor de plaatselijke en regio- ^ïrkgelegenheid in de bouwsektor. jze voor Eurowoningen- nds door B&W werd aan ibinatie van Bouwteam en Heilijgers per brief jgustus kenbaar gemaakt, ege liet weten beide pro- vikkelaars als eersten de jheid te willen geven een ijk deel van 't Ruige Veld te ontwikkelen. op de wonde kreeg de ngskombinatie te horen daarin ondergebrachte ers zijn aanbevolen bij W.nngen/Bouwfonds. ind bleek de Leusdens- ujortse realiseringskombi- B&W in zee willen gaan ide projectontwikkelaars d van morele overwegin- van het enorme an de lokale en regionale ^genheid, vragen wij ons —<e overwegingen ook niet oor de Realiseringskom- rjj Ruige Veld en voor de Bouwteam Leusden". aldus de brief aan het college. Daarin wordt verwezen naar het project 'Groenhouten' dat zal gaan voorzien in de bouw van circa 150 gestapelde woningen voor 55-plussers op het terrein van de voormalige veevoederfa briek van Van de Berg. Een pro ject dat Stichting Bouwteam Leus den en Heilijgers durfden op te pakken. Voorts wordt verwezen naar de restauratie van boerderij 't Claeverenblad met daaromheen de bouw van twaalf vrije-sector- woningen door het Bouwteam. Presentatie De Realiseringskombinatie 't Ruige Veld presenteerde zich op 20 maart jongstleden aan het col lege van B&W Het dagelijks be stuur van Leusden kreeg een bro chure waarin het uitvoerig geïnfor meerd werd over het waarom van de samenwerking tussen Bouw team en Heilijgers, de belangrijk ste gegevens van de bedrijven, de doelstellingen van de kombinatie. de struktuur en opzet en de uit gangspunten van de produktie. Een concrete aanleiding tot het oprichten van de realiseringskom binatie was gelegen in het feit dat Stichting Bouwteam Leusden in het verleden slechts in aanmer king kwam voor kleine projecten in de risicodragende sfeer. Veelal waren die in de vrije sector op mo menten dat de afzet van dat soort woningen veel moeilijker was dan thans het geval is. .Uit de regel matige contacten met het college leiden wij af dat het Bouwteam voor u geen partner was voor grootschaliger ontwikkelingen, met name op grond van haar om vang en risicodragende capaci teit. Gelet onder meer op uw voor keur te werken met grotere reali satiepartners, mocht worden ver wacht dat ons initiatief door u goed zou worden ontvangen", zo staat te lezen in de brief van de realiseringskombinatie aan het college van B&W. Na de presentatie voerde de kom binatie nog enkele malen ge sprekken met wethouder Jan Wa genaar en directeur-gemeente werken Marius Pais en diens plaatsvervanger Jan Roggen- kamp Toen op 11 mei nog geen definitief uitsluitsel van de ge meente op de presentatie van de kombinatie was gekomen, gingen vertegenwoordigers van de kom binatie op bezoek bij wethouder Wagenaar die toezegde een en ander in het college te bespreken Daarna was het weer stil zodat op 6 juli Wagenaar opnieuw werd be zocht Gedateerd 10 augustus kreeg de realiseringskombinatie uiteindelijk het voor haar verras sende bericht dat het college met Eurowoningen/Bouwfonds in zee wil gaan. Op 14 augustus werd de brief van B&W toegelicht in een gesprek Daarin werd duidelijk, volgens de kombinatie, dat haar kansen in 't Ruige Veld minimaal zijn. „Zelfs zo", aldus de brief aan het college, ,,dat de indruk be staat dat het door ons te realise ren volume aanmerkelijk minder zal zijn dan de projecten die Stich ting Bouwteam Leusden thans on der handen heeft, met als gevolg dat de plaatselijke en regionale werkgelegenheid in de bouwsek tor eerder zal verslechteren dan verbeteren." Omgekeerde wereld In een toelichting op de brief aan B&W zeggen de heren J. Bloe mendal en W Schoeman namens de realiseringskombinatie dat ze natuurlijk erg teleurgesteld zijn over de keuze van het college of- Vrouwen Advies Commissie: ..Leusden is af; hou het zo" pag. 3 Speeltuin De Zonnebloem vierde vierde lustrum pag. 3 Trekkerwedstrijden in Achterveld werden geweldig evenement pag. 4 Geslaagd Antilopen- toernooi trekzo'n 1000 bezoekers pag. 5 Burgemeester J W M Rademaker dirigeerde het koor van kinderen, ouders en leerkrachten, dat een speciaal feestlied ten gehore bracht. LEUSDEN - Met een stra lende, hete zon aan de hemel hebben de leerkrachten en leerlingen (plus hun ouders) afgelopen zaterdag de feest- week besloten ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van kleuter- en lagere school Kinderland. Eén hoogtepunten was het zingen van een spe ciaal door de feestcommissie gecomponeerd lied. Burge meester J. W. M. Rademaker was zo vriendelijk de diri- geerstuk ter hand te nemen om het koor van kinderen, ouders en leerkrachten de juiste maat aan te geven. De slotdag van de feestweek was 's ochtends begonnen met een optocht van leerlingen, ouders en het schoolteam van „Kinderland" door de omliggende wijken van de school. Claverenblad, Wildenburg en Groenhouten. De stoet werd voorafgegaan door muziekkorps Lisiduna met majorettes. De rij werd gesloten door een auto van de brandweer waarop een als clown verklede brandweerman meereed. Na afloop van de optocht kreeg de Kinderlandschool een kado aangeboden door de ouders van de leerlingen. Het schoolteam mocht een prachtige piano in ont vangst nemen. Daarna begon vol gens de organisatie het echte feest pas. Op het schoolplein stonden allerlei marktkraampjes opgesteld, waarin hobbies van ouders waren uitgestald en waarin onder meer tweedehands speelgoed werd ver kocht. Verder waren er kraampjes gericht op de inwendige mens en was er op het schoolplein een playback-show waar menigeen veel plezier aan beleefde. Hoogtepunt van deze show was een geheimgehouden optre den van de zusjes Herder uit Stoutenburg die een gave imita tie op de planken zetten van Danny de Munck (Ciske de Rat) en Tante Jans. De Herder-sisters namen onlangs deel aan de KRO-playback-talentenjacht. blf >1' onzer verslaggevers) WELD - In september tart worden met de ■an een ziekenboeg "lejaardentehuis St- in Achterveld. Behal- ■de bewoners van het gEal de ziekenboeg ook 1 zijn voor de bejaar de aanleunwoningen „«•Joseph en voor de 1 uit het dorp. De kos- de bouw van de vleu- jtirin de boeg wordt architectenbureau henk schat I Verrassing van de dag een playback-optreden van Danny de Munck alias Ciske de Rat. Zaterdag trok er een Kinderland-optocht door de wijken Claverenblad. Wildenburg en Groenhouten tbracht, bedragen ie 500.000 en 600.000 'isatie van de ziekenvleu- et Achterveldse bejaar- uij- 's mogelijk geworden ntheffing die het ministe- Velzijn, Volksgezondheid ir heeft gegeven op de in afgekondigde bouwstop 'ejaardenoorden Het mi- al echter geen subsidie op de bouw van de zie- s het bestuur van Stich- S, e Sint Joseph is deze lOfoorziening dringend no- nst de huidige accornmoda- 5 ziekenboeg dient doet, LEUSDEN - Zaterdag 1 septem ber zal Open Jeugd en Jonge ren Centrum 'de Geut' weer ge opend worden. Het Leusdense Jongerencentrum was de afge lopen twee maanden wegens vakantie gesloten. Om de ingang van het nieuwe seizoen een feestelijk tintje te geven is de Amersfoortse for matie 'Depature' uitgenodigd. Deze band speelt Punk- en New Wave-muziek, met voornamelijk nummers van 'the Cure' in het repertoire. De medewerkers van 'de Geut' hebben deze band uitgekozen omdat de muziek lekker in het ge hoor ligt en omdat de zaterdag avonden in het kader staan van de Reggeal New Wave muziek. Ook de liefhebbers van Rock 'n Roll en disco komen aan hun trek ken op de woensdag- respektieve- lijk vrijdagavond. Natuurlijk is de Geut elke middag (behalve maan dag en dinsdag) weer geopend. 'De Geut' gaat zaterdag om 20 30 uur open, de entree bedraagt dan f 3,00. Voor verdere informatie: O.J.J.C. 'de Geut', Zwarteweg 29. rSTïCKXING HUÏZ-E SINT J SEI rt ,,CHTE.',vEl - ZIEKENAFDELING Rechts op de tekening de ziekenboeg waarvan de bouw begin september zal starten. r m/ veel te klein is. Een voordeel van de te bouwen vleugel zal zijn dat bewoners van huize St -Joseph bij ziekte niet zo snel naar een zieken huis of verpleeghuis hoeven, maar langer in hun „eigen huis" kunnen worden verpleegd. Opmerkelijk, en door het Rijk gestimuleerd, is de zogeheten wijkfunktie die de nieu- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUl schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- jgnlieberichten en losse advertenties 40 cent per mm 1 ontrakten belangrijke korting. jgjSderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) ;e nummers: 75 cent per stuk NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- yan 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend, ^rdags gesloten we ziekenboeg voor Achterveld zal krijgen Ouderen uit het dorp en de bewoners van de aanleunwonin gen mogen ook gebruik gaan ma ken van de faciliteiten van de zie kenboeg van St -Joseph. Het be stuur van het bejaardentehuis denkt bijvoorbeeld aan tijdelijke opvang wegens ziekte. Een opna me in de ziekenboeg kan in sommi ge gevallen een ziekenhuisopna me voorkomen, aldus het bestuur. In de nieuwe vleugel, die aan de oostvleugel van St -Joseph wordt gebouwd, komen de volgende ruimten: vier ziekenkamers, een zuster- en medicijnpost, een art senkamer, een kantoor voor het hoofd van de verzorging/ verpleging, een magazijn voor lin nen en disposables, een rolstoel toilet, een speelruimte, een badka mer met badlift, een afdeling fysio therapie en een woonkamer dienstkeuken. De ziekenkamers, met een uitzicht op het park bij het bejaardentehuis, zijn royaal van opzet en voorzien van wastafel, kasten en een zitje voor de gasten van de patiënten. De ziekenvieugel zal zo gecon strueerd worden dat er een ver dieping, of zelfs twee, op gebouwd kunnen worden wanneer hier be hoefte aan bestaat in de toekomst De voorgenomen uitbreiding van huize St.-Joseph is zo ontworpen dat ze volledig harmoniseert met het bestaande hoofdgebouw Daarom wordt de vleugel opgetrok ken uit donkerrode bakstenen en krijgt het dak geglasuurde rode gebakken kruispannen Het geheel wordt omzoomd met een fors ge profileerde dakgoot, net als de houten gevelkozijnen geschilderd in de kleur bentheimer-wit. Begin september zal aannemersbedrijf Bart van Middelaar uit Achterveld met de bouw beginnen. Directeur G. Hilhorst verklaar de desgevraagd dat de uitbrei ding van St. -Joseph met een ziekenboeg niet betekent dat het aantal personeelsleden wordt uitgebreid. „Met de huidi ge bezetting moeten we het red den. Misschien dat we in de toekomst personeel aannemen wanneer die wijkfunktie opti maal wordt uitgevoerd. Het Rijk subsideert die arbeidsplaat sen," Aldus directeur Hilhorst. LEUSDEN - Tot en met afgelopen vrijdag bestond gelegenheid om deel te ne men aan de door de gemeen te uitgeschreven prijsvraag over het raden van de datum waarop de 25.000e inwoner van Leusden wordt geboren. 170 Leusdenaren hebben aan de prijsvraag deelgeno men; de meesten verwach ten de komst van de 25.000e in de eerste of tweede week van september. Maar er zijn ook deelnemers die de 25.000e pas in november of zelfs eind december ver wachten. Eén deelnemer verwacht zijn of haar komst op 10 juli. overigens zonder vermelding van jaartal. Het ziet er nog steeds naar uit, dat de 25.000e in de eerste helft van september zal arri veren. Op 27 augustus telde de gemeente Leusden 24.937 inwoners. Op de oproep van de ge meente aan het plaatselijk be drijfsleven om een bijdrage te leveren in het verwelkomen van de 25.000e zijn tot nu toe negen reacties ontvangen. De Amrobank stelt een spaar bankboekje met een eerste inleg beschikbaar, de Leusder Krant heeft aangeboden de geboortekaartjes gratis te drukken, of als deze al elders zijn besteld een gratis jaar abonnement op de Leusder Krant Bij de opening van het benzi nestation in de Hamershof heeft Total toegezegd een kin derwagen te zullen aanbieden. Interieurverzorging Van Kers bergen stelt tapijt en gordijnen voor de babykamer beschik baar, terwijl ook de Rabobank en de winkeliersverenigingen „De Hamershof" en „De Bie- zenkamp" hebben laten weten de geboorte van de 25.000e niet ongemerkt voorbij te willen laten gaan. Dansschool Van den Heuvel en Sport 2000 Leusden denken met name aan de ouders van de 25.000e de eerste biedt een danseur- sus (ballroom, jazz-ballet of rock-and-roll) aan, de tweede een maandkaart voor een fit ness of aerobic-fitness trai ning, inclusief sauna en whirl pool. Het bureau Voorlichting van de gemeente. telefoon 941247, toestel 116, treedt bij deze cadeau-actie als contac tadres op Nu al ruime keuze bij KANTOOR BOEKHANDEL VAN LUNTEREN WOUDENBERG Bezorgdienst nu ook voor Leusden tel. 03498-1344. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hi] - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1