T rekkerwedstrijden Achterveld werden geweldig evenement OMDAT Bijstandsuitkering voor werkloze schoolverlaters EHBO- cursussen van start bondsspaarbank 5 CCD Complex bejaardenwoningen vernoemen naar A. Buining PIT-kollekte in Leusden Geen Leusder I Paspoort na 1 september een stuk m Doe meer met de spaarbank die meer doet DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Zaterdag werd door de KPJ weer de trekker be hendigheidswedstrijden geor ganiseerd. Het werd weer een spectaculair evenement dat dank zij de mooie weersomstan digheden veel publiek trok. Er waren 45 personen die aan deze wedstrijden deelnamen. Dank zij de medewerking van de gemeente en de heer G. Kok was er een mooi terrein be schikbaar. De deelnemers waren er wel op gebrand om de winnaar van de voorgaande jaren Marcel Rutte nu van de eerste plaats af te houden. Dit is dan ook gelukt. Door de organisatoren was zeker geen gemakkelijk parcours uitge zet Er moesten tien onderdelen worden afgewerkt. Met een aan de hefinrichting bevestigde em mer moest er water worden ge schept en in een ton worden ge deponeerd Er was ringsteken met de hefinrichting. Een vierwie lige wagen moest achteruit in een z.g garage worden gereden. Tij dens het rijden over de bielzen- baan moest een bus staande op de aanhangwagen blijven staan en de chauffeur moest tevens een blad met bekertjes meedragen Ook het slalom-rijden met een aanhangwagentje vergde veel be hendigheid. Het bocht rijden over spoorbielzen was ook geen ge makkelijke taak. De remproef be stond uit het op een horizontale balk rijden De trekker moest hier op blijven staan terwijl de chauf feur een hoeveelheid water moest overbrengen. Bij het rijden over de wip moest deze in evenwicht blijven terwijl de hellingproef en kele deelnemers wel een nat pak bezorgde. De afstandproef was het laatste onderdeel van het par- cour. Als extra onderdeel was er de stoelendans met tractoren. Hier waren 22 deelnemers. De deelne mers reden rond een afgezet ge deelte met in het midden een teil water met aardappelen. Degene die geen aardappel kon bemachti gen viel uit. Bij dit onderdeel wer den de deelnemers geweldig aan gemoedigd door de omstanders en wekte het soms veel hilariteit op. De heer Jan Ossendrijver was present bij wie men kan zien hoe boter en kaas worden gemaakt. Ook voor belangstellenden en de deelnemers kon worden geraden hoe breed de KPJ-vlag was en hoe groot het netto gewicht was van buikwagen met Vallei brok ken. Zaterdagavond werd in Ons Ge bouw de prijsuitreiking gehouden tijdens een gezellige dansavond waaraan de band 'Green apple' haar muzikale medewerking ver leende. De prijswinnaars waren: Trekkerwedstrijd 1e. Theo van Dijk, 2e. Marcel Rutte. 3e. Bertus Bokkers, 4e. Pe ter van Middelaar, 5e. Wim de Vette, 6e Albert Bokkers, 7e. Jan Kooloos, 8e. Marinus van Burg steden, 9e Jan Voskuilen en 10e. Ad Ossendrijver. De 1e prijs bestond uit de wissel beker, een staander en een ge- bruiksprijs. De 2e en 3e prijs was een staander en een gebruiksprijs terwijl de overige prijzen be stonden uit gebruiksprijzen. Stoelendans 1e. Marcel Rutte, 2e. Wim de Vette en 3e. Johan Verdam. De breedte van de vlag was 194 cm De prijs ging naar Marcel Rutte die 190 cm had geraden. Het netto gewicht van de buikwa gen was 15.820 kg. Henk Voor burg won de prijs met 15.500 kg. Zondag werd in Achterveld het KPJ voetaltoernooi gehouden. Hieraan werd door de KPJ-afde- lingen Achterveld, Hoogland en Eemnes deelgenomen. Er waren zowel heren- als dameselftallen Aangemoedigd door een groot aantal supporters werden de wed strijden gespeeld. Het werd een heel sportieve en gezellige voet baldag. Na afwerking van het pro gramma bleek dat Achterveld 2 als winnaar bij de heren uit de bus kwam. Achterveld 1 werd 2e en Eemnes derde. Bij de dames werd Hoogland winnaar, 2e werd Achterveld en 3e Eemnes LEUSDEN - Wie in de afgelopen maanden afscheid van school heeft genomen, 18,19 of 20 jaar is (of vóór 1 januarie a s 18 jaar wordt), niet verder gaat studeren en nog geen betaald werk heeft gevonden, komt mogelijk in aan merking voor een bijstandsuitke ring. Maar het recht op zo n uitke ring gaat pas in een halfjaar na het kwartaal waarin de school is verla ten. In de meeste gevallen dus op 1 januari 1985 Het eerste uitkerings- geld wordt dan begin februari uitbe taald Bovengenoemde wachttij den geldt óók voor schoolverlaters, die zelfstandig wonen, maar niet voor 21 -jarigen (en ouderen). Bij wijze van overbrugging gaat gedurende de wachttijd de kinder bijslag door. echter wel op voor waarde, dat de schoolverlaters op 1 juli als werkzoekende bij het Gewestelijk Arbeidsbureau inge schreven stond. Wie zich na die datum heeft laten inschrijven, heeft daarmee het recht op kinderbijslag over het 3e kwartaal verspeeld Voor het aanvragen van een bij standsuitkering kan de (minderjari ge) schoolverlater zich in de koop van december 1984 melden bij de afdeling Sociale Zaken/ Huisvesting ter gemeentesecreta rie (kamer 128) op werkdagen tus sen 9 00 en 12.00 uur. Zoals reeds opgemerkt, geldt bo vengenoemde wachttijd-regeling niet voor 21-plussers Zij kunnen zich het best direct na het einde van de studie wenden tot ae afdeling Sociale Zaken. BURGEMEESTER OPENDE GRENSWISSELKANTOOR Burgemeester A. Schreuder heeft het nieuwe LEUSDEN - In september begint EHBO-vereniging Hamerveld wederom met een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. De lessen worden gegeven in openbare la gere school De Heerd aan Ber- kelwijk 33. De cursus wordt verzorgd op de donderdagavond door een arts en een kaderinstructeur Het exa men wordt medio februari afgeno men, waarna de cursist bij een goed resultaat het officiële di ploma van het Oranje Kruis ont vangt. Het cursusgeld bedraagt 115,50 gulden inclusief leerboekje, oe- fenverband en examengeld Voor nadere informatie kan men kon- takt opnemen met Bep Pasker- Pot, Ansfriduslaan 40, telefoon 941836 of met Gisela Cohen-Bas- sler, Calabrié 27, telefoon 943019. kantoor van de Grenswisselkanto ren nv in het station Amersfoort officieel in gebruik gesteld. Het kan toor in Amersfoort maakt deel uit van een netwerk van 65 Grenswisselkan toren, die te vinden zijn langs de grenzen en op de grotere NS sta tions. Het kantoor in het station heeft een oppervlakte van ongeveer 100 m2 verdeeld over tweebalie-units, een publieksruimte, spreekkamer, kastelruimte, een sluis en afstortio- ket. Het kantoor zal in de aanloopja- ren een bezetting hebben van één chef en drie employe's. De openings tijden zijn maandag tot en met zater dag van 8.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. BURGERLIJKE STAND Uit de registers van de burger lijke stand van de gemeente Leusden blijkt dat de volgende personen in de periode van 21 juli 1984 tot en met 24 augustus 1984 zijn geboren, gehuwd of overleden. Geboren 21 juli 1984 Mitchel Rutsel Sven, z.v. W C.A Tevreden 25 juli 1984 Hillie Margriet, d.v. R.S. van Heukelum en S. van Eg- mond 25 juli 1984 Jasper Martijn, z.v M.A. Jimmink en R A. Plaisier 27 juli 1984 Wendy Anita d.v. H.G. Kerkhof en C.G .M de Vette 29 juli 1984 Jeffrey Jan. z.v. J. Apeldoorn en L M van Rou- wendal 30 juli 1984 Evet Reinardus, z.v B Bokkers en G.T. Rozendaal 31 juli 1984 Saskia, d.v W.J. Ra demakers en M E. Coens 30 juli 1984 Vincent, z.v T J Wijntjes en G Mulder 31 juli 1984 Derk Hermanus, H Drukker en F. van den Berg 3 augustus 1984 Geraldine, dv G. de Kruijf en M. Melissen 5 augustus 1984 Marloes, d.v. A F van der Busse en L.C.A. Tuerlings 4 augustus 1984 Martijn, z.v W.R. Baartscheer en C. Vos 4 augustus 1984 Janneke, d.v. Jansen en M. de Graaf 5 augustus 1984 Johanna Maria, d v W.G.M. van Zandbrink en M W Hilhorst 11 augustus 1984 Coenradus Jo hannes, z.v. J A. Werdler en E.T.M. Becks 13 augustus 1984 Erika, d.v. A H. de Kruijff en H A Huurdeman 15 augustus 1984 Pieter Harm, z.v. P. Mars en G Kuiper 17 augustus 1984 Ruud, z.v. J Vonk en H M. Oskam 19 augustus 1984 Martin, z.v. F Steeman en A. Klop 22 augustus 1984 Willem Mat- tanje Andreas, z.v H.D.W. van Osnabruggeen C D M. Scholtz 23 augustus 1984 Annelies Ma rieke Pieternella, d.v D.C Bolder man en S.W. van der Krans Amersfoort: 28 juli 1984 Dominique Wilhel- mina Annabeth, dochter van D J Lemcke en N.J.A.M. van Eerd. Gehuwd 25 juli 1984 D.T van Rooijen en M.J. van Ooijen 26 juli 1984 E.M de Heus A.J. van de Haar 27 juli 1984 J.W. Goor en M.M Vermeulen (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De 24 in aanbouw zijnde aanleunwoningen van verzorgingstehuis 't Hamersveld zouden als complex Albert Buininggaarde moeten gaan heten. Dit stelt het college van burgemeester en wethouders voor aan de gemeenteraad die donderdag in vergadering bijeenkomt. De naam is na overleg met het bestuur van het verzor gingstehuis aan de Asschat- terweg uit de bus gerold. Wij len burgemeester Albert Bui ning heeft zich in bijzondere mate beijverd voor de bouw van een Leusdense verzor gingstehuis voor alle gezind ten Hij was geruime tijd voor zitter van het stichtingsbe stuur van 't Hamersveld De familie Buining h'eeft aan de gemeente laten weten het zeer op prijs te stellen als de naam Albert Burning aan het complex bejaardenwoningen wordt gegeven. 1 augustus 1984 G. Netjes en H W J de la Houssaye 2 augustus 1984 J Blaauw en G.E.W van Londen 3 augustus 1984 R A Verputtsn en J.C. van Oyen 6 augustus 1984 A. Bosveld en F C.F. van Polanen 8 augustus 1984 A.W. de Lange en A.J. de Boer 15 augustus 1984 P.J. Moesber gen en M. Lagerweij 17 augustus 1984 L. Huijzendveld en M.H G.M. Olijslager 21 augustus 1984 J.G. Schouw- stra en O.C. Hofsink 23 augustus 1984 V.A. Wisman en A.J.M. Schimmel 24 augustus 1984 H P.R.C. de Vries en M.J. Wiering 24 augustus 1984 B van den Berg en J. Brons 24 augustus 1984 B.C. Brink en W van de Veen 24 augustus 1984 P A. Kalverboer en T.G.M. Zijp 24 augustus 1984 C. Wieting en M A T Derks Overleden 26 juli 1984 T. Apperloo, oud 55 jaar. 30 juli 1984 H. de Kruif, oud 85 jaar. 7 augustus 1984 H. van den Heu vel, oud 86 jaar. 8 augustus 1984 B van Doorn, oud 87 jaar, geh. met J van Doorn. 12 augustus 1984 J J Bos, oud 66 jaar, geh. gew m. C van Nifte- rik LEUSDEN - De jaarlijkse PIT- kollekte, die het thema 'zorgen voor jongeren' draagt, zal dit jaar in de week van 10 tot en met 15 september in Leusden worden gehouden. De op brengst van de kollekte is be stemd voor het in stand houden van protestantse militaire tehui zen en algemeen vormende ac tiviteiten onder militairen, als mede voor allerlei ondersteu nende voorzieningen voor bij voorbeeld bezinningsbijeen komsten over religieus-ethi sche onderwerpen (audiovi suele apparatuur, lektuur e.d.). Door subsidievermindering van de overheid zijn dit jaar reeds 7 protestantse militaire tehuizen ge sloten en dreigt de arbeid van krijgsmachtpredikanten en het vormingswerk te worden beperkt De bezuinigingen hebben tevens onder meer tot gevolg dat uitbrei ding van een aantal bestaande militaire tehuizen beslist noodza kelijk is om aan de groeiende be hoefte aan opvang van militairen te kunnen voldoen Het welslagen van de jaarlijkse PIT-kollekte is naar het oordeel van het PIT-be- stuur van levensbelarJ op peil houden van J tantse geestelijke verJ militairen. Vorig jaary zoek al uit dat geesteil gers bij uitstek gewaar™ den als gesprekspa^ (dienstplichtige) militaire Juist in deze tijd, meta sies over bewapening? tiek, neemt de druk opo lijke verzorging alleenr, De geestelijke verzorg krijgsmacht wordt deè; overheid en deels dool here instellingen als d kostigd. Overigens zijn er nogh{ tanten/trices nodig. gen telefonisch bij w telefoon 940070 LEUSDEN - Wegens te, sche problemen die r3 opgelost kunnen woroj bijeenkomst 'Leusder van de PvdA, afdelingu 7 september niet do? eerstvolgende bijeen»! de partij zal nu zijn opi 4 oktober aanstaande! mende ledenkrant val zal hierover meer ir^ vinden zijn LEUSDEN - Wie dit jaar een nieuw paspoort of toeristen heeft, óf het paspoort moet laten verlengen, doet er goed aa- september a.s aan te vragen, in verband met het ingaa wintertarief Prijs paspoort nu 66,90 tot 16 jaar 46,90 na 1 sept. 57,75 tot 16 jaar 36,50 Prijs toeristenkaart nu 38,40 tot 21 jaar 29,90 na 1 sept. 27,75 tot 21 jaar 18.25 Voor informatie over reisdocumenten kunt u terecht bij»: Burgerzaken op het gemeentehuis t Erf 1telefoon 033-941; 122. De afdeling Burgerzaken is iedere werkdag geopend van 12 30 u en op vrjdagavond uitsluitend voor paspoorten en rijbs 19 00 tot 20.00 uur Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Beeld van de trekkerbehendigheidswedstri/den in Achterveld MIJN BANK het echt je eigen bank is. Die voor jou kiest, met alle plannen die je hebt. De bank waarmee je tot in de verre toekomst vooruit kunt. Als je tussen de 16 en 23 jaar bent, kies dan voor het Kombi Pakket. Een unieke moge lijkheid van twee rekeningen in één pakket. Zo open je tegelijk een spaarrekening en een bankgirorekening. Op de spaarrekening krijg je een flinke hoge rente. Mooi meegenomen, want zo heb je toch vrij snel een aardig bedrag bij elkaar. Als je het gemak van je bankgiro rekening eenmaal kent, wil je 'm zeker nooit meer missen. Iedereen kan er geld op storten of, zoals dat heet, bijschrijven. Dus ideaal om je salaris of toelage te ontvangen. Ook je betalingen regel je via je bankgiro rekening. De rekeningafschriften, die je steeds prompt krijgt toegestuurd, houden je precies op de hoogte van wat er op je spaarrekening en bankgirorekening KOMBIPAKKET Goed idee, zo'n Kombi Pakket? Kom dan eens langs... Er ligt een schitterende Parker pen voor je klaar.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4