.Realiseringskombinatie ooralsnog niet aan bod" Open dag 2 september Blijhof met vol programma e Til houdt Open Dag Grootste zonnebloem Geslaagde feestavond in Stoutenburg Collectes in september PJGU Touwtrek toernooi Openbare gemeentelijke vergaderingen deze maand Wijziging openings tijden buitenbad Oud papier- aktie DWS leusder k (W: „Plaatselijke aannemers bij kleinere projecten" dag 2 september Dagmavo en daghavo in Leusden Gespreksgroep over de bijbel FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DWS hield rommelmarkt DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) USDEN - De Realise- skomblnatie 't Ruige i.o. komt vooralsnog in aanmerking voor het pikkelen van een belang- deel van de toekomstige 't Ruige Veld. wordt naar gestreefd de tselijke aannemers bij de ige daarvoor in aanmer- komende bouwprojec- vel te betrekken. Te den- valt aan kleinere projec- in de sociale woning- w en vrije sector, laat het college van burge- iter en wethouders desge- gd weten naar aanleiding van esluit om de projectontwikke- Eurowoningen BV en Bouw- Nederlandse Gemeenten NV iersten de gelegenheid te ge- de plannen te maken voor de ikkeling van de nieuwe wijk in oorden van Leusden. "t Ruige De gemeentelijke keuze voor woningen/Bouwfonds is, zo- vi) dinsdag meldden, slecht gevallen bij de Leusdens- Amersfoortse Realiseringskombi-- natie 't Ruige Veld i o Deze kombi- natie van Stichting Bouwteam Leusden en Heilijgers Bouw uit Amersfoort achtte zich groot ge noeg om minstens de helft van het aantal woningen in de nieuwe wijk (zo'n 720 moeten er komen) te bouwen. De realiseringskombina tie heeft over het passeren van haar een brief op poten naar de gemeente gestuurd De keuze voor Eurowoningen' Bouwfonds heeft het dagelijks be stuur van Leusden gemaakt uit ..morele overwegingen". Ge vraagd naar een toelichting op deze argumentatie antwoordt het college ..Eurowoningen is enkele jaren geleden bereid geweest grond in ClaverenbladA/Vildenburg aan gemeente te verkopen tegen agrarische waarde (Eurowoningen had de keus of onteigend te worden of overeenstemming te bereiken met de gemeente, red.). Eurowo ningen kon toen geen woningen bouwen in Claverenblad/ Wildenburg, omdat er strijdigheid kon worden geconstateerd met de stedebouwkundige en planologi- Realiserings kombinatie 't Ruige Veld sche uitgangspunten van dat mo ment (Eurowoningen bouwde ei genlijk voor dat plan te dure huizen, red.). Tegenover de bereidheid van Eu rowoningen om grond tegen agrari sche waarde (lager dan geldende grondprijs, red.) te verkopen heeft de gemeente zich bereid verklaard Eurowoningen BV als eerste in de gelegenheid te stellen een woning bouwplan voor het Ruige Veld te ontwikkelen. Voor het Bouwfonds geldt dezelfde toezegging in ver band met het risico dat het Bouw fonds indertijd liep bij de bouw van 247 premiekoopwoningen in Mun- nikhove en Bosveld Op dat moment was de bouwmarkt op een dieptepunt en achtten ande re bedrijven het verstandiger om niet zoveel woningen in één keer te realiseren." Dat de Realiseringskombinatie 't Ruige Veld i.o. vooralsnog niet in de picture komt heeft dus te maken met de bovenomschrevea. .gentlemen-agreement tussen de gemeente enerzijds en Eurowonin gen plus Bouwfonds anderzijds. ,,De beperkte omvang van het plan 't Ruige Veld biedt geen ruimte aan een derde projectontwikkelaar Daarentegen is de realiserings kombinatie aanbevolen als aanne mer bij Eurowoningen en het Bouwfonds", meldt het college van B W desgevraagd. RANDVOORWAARDEN De beide projectontwikkelaars zijn per brief, gedateerd 13 augus tus 1984. op de hoogte gesteld van hun uitverkiezing door de gemeen te Leusden. In de brief wordt ge steld ..Thans worden met het oog op een evenwichtige afweging van de aspecten woningbehoefte, eco nomische uitvoerbaarheid van het plan en de ruimtelijke vormgeving randvoorwaarden geformuleerd met betrekking tot het woning bouwprogramma. Uiteraard is het zo, dat ons college alleen dan op basis van de door u vervaardigde plannen grondaanbiedingen zal doen. indien deze ten genoegen van ons college voldoen aan voor noemde randvoorwaarden" De twee uitgenodigde projectontwik kelaars zullen dus bouwplannen moeten maken die conform de randvoorwaarden zijn. Lukt hen dat niet of worden de ingediende plan nen afgewezen door het college van B W, dan zullen andere ontwikkelaars gevraagd worden hun best te doen op 't Ruige Veld. Procedureel is het zo dat de ge meenteraad uiteindelijk een zoge heten realiseringsovereenkomst tussen de gemeente en de project ontwikkelaars) moet bekrachti- _gen NIET VOLTALLIG De brief van de Realiserings kombinatie 't Ruige Veld i.o., die vorige week bij het college was binnengekomen, is dinsdagmid dag niet behandeld in de weke lijkse vergadering van het dage lijks bestuur van Leusden. De behandeling is uitgesteld totdat het college weer voltallig is. Dat Is op 11 september wanneer wet houder Jan Wagenaar van ruim telijke ordening en openbare werken terug van vakantie is. USDEN - Op zondag 2 sep- houdt het Jongerencen- De Til" weer een zoge de „Open Dag". Op deze zal op een leuke wijze het programma voor het ko- seizoen worden gepre- eerd. Echter nog meer wordt pen middag gehouden om zowel de jeugd als moge- uderen in de gelegenheid te kennis te maken met de chillende mogelijkheden die eboden worden. De leiding- tuur) zal zoveel mogelijk vezig zijn. Mochten er onder ugd en jongeren, eventueel jren wensen, op of aanmer- jen zijn, dan wil de leiding ze g vernemen. Heel graag wil Iveel voor de jeugd en jonge- doen, maar het valt niet altijd om datgene te vinden wat laat. n goede tip of aanwijzing is groot belang. Mede ook om reden hoopt de leiding dat er zeer veel mensen zullen komen Deze open middag wordt gehou den van 14.00 t/m 17.00 uur maar ook reeds rond 12.00 uur zullen er mensen aanwezig zijn om belang stellenden die in de middag niet kunnen dan reeds in de gelegen heid te stellen. In de middag wordt het programma omlijst met „live" muziek. Ook kunnen er inlichtingen worden ingewonnen over de „Hob byclub" voor meisjes en jongens van 6 t/m 12 jaar en over de jongerenvereniging „Virus" waar van beide ook vertegenwoordigers aanwezig zullen zijn ,Een kop koffie of drankje staat klaar. HOBBYCLUB De handenarbeidsclub van de Hobbyclub zal weer van start gaan op dinsdag 4 september. De club- tijd is van 18.45 t/m 20.15 uur In het vervolg zal er weer iedere dinsdag en vrijdagavond op ge noemde tijd gelegenheid zijn voor belangstellenden. Door gebrek aan leiding moet. hopelijk tijdelijk, de club op woensdagmiddag verval len door de 6 en 7-jarigen. Deze kunnen nu op de andere avonden terecht. Als er weer leiding gevon den mocht worden zal er weer getracht worden op de woensdag middag club te houden Eventuele belangstellenden om leiding te ge ven zijn van harte welkom Meisjes en jongens en ouders die wat meer willen weten kunnen ook terecht op de Open middagen van zondag 2 september. hafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. evering kopij en advertenties: r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, r het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur ktie en administratie: foor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op «Jagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot lK)uur Telefoon. 033-941495 nnementsgeld: p.60 per jaar; "0 per half jaar; 5.15 per kwartaal. chten bezorging: labonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond fO uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan Itakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag len 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691Bij geen gehoor kunt u Itakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 41toestel 44. BESTELLEN FOTO'S: meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u istellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met wlljke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per mplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 Bern). jkunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- 1 u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- htenkombinatie te Barneveld. STOUTENBURG - Op zater dag 18 augustus jl. vond in Stou tenburg de jaarlijkse feestavond plaats. Het was dit jaar voor de derde keer dat het feestcomité Stoutenburg de feestavond or ganiseerde. Het begon met een fietstocht waaraan 145 inwoners meededen. Mede door het prach tige augustusweer en de route richting Leusden door verschil lende nieuwbouwwijken en weer richting Stoutenburg via het nieuwe fietspad langs het ka naal, kan de fietstocht als zeer geslaagd genoemd worden. Het eindpunt van de fietstocht was bij de fam. v. d Hengel aan de Hessenweg, waar tevens de feest avond plaatsvond. Er was voor een ieder wat te doen. een ballengooi- tent met grabbelton voor de klein tjes. een schiettent waar iedereen kon strijden om de titel schutterskoning/koningin van Stoutenburg. Dat werd uiteindelijk Frank Kluiwstra Er was ook een barbecue, waar iedereen gretig gebruik van maak te. Binnen kon er gedanst worden en menigeen kwam met de benen van de vloer. Het Feestcomité Stoutenburg kan terugkijken op een zeer geslaagde avond en is LEUSDEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft voor de maand september vergunning verleend voor het hou den van de volgende collectes: tot 9 september Koningin Wilhelmi- na Fonds 10 tot 16 september Thuisfronten 17 tot 23 september Prinses Bea trix Fonds 24 tot 30 september Nierstichting weer druk bezig met de voorberij- dingen voor de komende activitei ten. Het eerstkomende is de Haarji; avond op zaterdag 24 novefnber aanstaande LEUSDEN - Speel- en rekrea- tievereniging Blijhof heeft voor het komende seizoen weer diver se aktiviteiten op haar program ma. Zondag 2 september bent u tij dens de open dag van 14.00 tot 17.00 uur van harte welkom om u op te geven voor een van de cursussen of om zo maar eens een kijkje te komen nemen. Met uitzondering van peuter speelzaal II, die aan de Smous- sesteeg is gevestigd, worden alle aktiviteiten, dus ook de open dag, in het gebouw van Blijhof, Ansfriduslaan 49 gehouden. CRÈCHE Een hele nieuwe aktiviteit van Blijhof is de crèche op de tweede zaterdag van iedere maand voor kinderen van 3 tot 9 jaar. De tijd is van 9.30 uur tot 12.30 uur. Voorlo pig zijn de data 8 september. 13 oktober en 10 november. Langzamerhand is volksdansen in Blijhof een begrip geworden. Ie dere woensdag van 10.00 uur tot 22.00 uur wordt door llona van de Burg hei VölRédèhÉerY ohdemcht aan iedere lèeftijd Zaterdag1 september wóndt het volksdansseizoen feestelijk ge opend in de grote zaal van Blijhof Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 29 september, 27 oktober en 8 december kunnen kinderen weer naar de film „Annie, the movie of tomorrow", „Asterix ver overt Rome" en „Donald Duck is niet in zijn eentje" staan voor deze data op het programma De eerste twee films zijn voor kinderen vanaf 6 jaar en Donald Duck is voor iedere leeftijd geschikt. Op donderdagmiddag heeft Blij hof een kinderkursus handenar beid voor kinderen vanaf 8 jaar. De uit 15 lessen bestaande kursus begint op 6 september om 16.00 uur. Batikken, textiele werkvormen en klei zijn de onderdelen waar dit keer voor gekozen is. Volwassenen kunnen op maan dagochtend batikken van 9 30 uur tot 11 30 uur Kleding of wandver siering naar eigen ontwerp kan op deze ochtend gebatikt worden van af maandag 17 september Op woensdag 5 september start de kursus kleding maken (voor jon gens en meisjes vanaf 14 jaar). Volwassenen die hun eigen kleding of .kinderkleding willen maken zijn na 21 00 uur op diezelfde avond van harte welkom. De cursus bestaat uit tien lessen YOGA Door beoefening van yoga pro beer je het evenwicht in je leven te behouden of terug te vinden Yoga kan ons helpen om gezond en harmonieus te leven Maandag 3. september start een nieuwe serie van tien lessen Van 19.00 tot. 20.00 uur Dinsdag 4 september wordt de, cursus portret- en figuurtekenen vervolgd Van 9.30 uur tot 10 30. - ,i uur. Op de open dag kunt u zien wat er zoal gemaakt wordt. Een kinderdisco voor de leeltijdl van 8 tot 12 jaar wordt zondagmid-l dag 23 september gehouden vanafl 14 30 uur Donderdag 18 oktober| (herfstvakantie) is er een knutsel| en/of spelmiddag voor kinderen| van 4 tot en met 12 jaar met als| thema -herfst" De tijd is van 13 30j uur tot 16.00 uur en voor ieder kindj is er een lekkere traktatie I Alle informatie, dus ook de| kosten van een aktiviteit of kur-j sus kunt u op zondag 2 septem-j ber tijdens de Open dag opvra-. gen. Opgave of informatie over! de beide peuterspeelzalen is op! deze dag eveneens mogelijk. T: v '<#W* Dit is Amanda de Graaf (4 jaarbij een zonnebloem van drie meter hoog. Amanda had. net als vele andere kinderen uit Leusden. op de voorjaarsmiddag van speel- en rekreatiever- eniging Blijhof een zonnebloemzaadje in een potje mee naar huis gekregen. De opdracht luidde een zo groot mogelijke zonnebloem te kweken. Het kind dat de grootste wist te laten opgroeien, zou als prijs op de foto in deze krant komen Amanda vertelde dat haar zonnebloem nog steeds groeit en dus nog wel hoger dan drie meter zat worden LEUSDEN - Op 1 september om 19.30 uur zal op de hoek van de Groene Zoom/Burg. van Post- laan het Provinciaal touwtrek- toernooi in Leusden plaatsvin den. De vakanties zijn voorbij en dus hebben de spieren van vele stoere heren en dames zich kun nen voorbereiden op de jaarlijks terugkerende touwtrekwedstrij den van de plattelands jongere organisatie. Provinciaal touwtrektoernooi in Leusden staat erg bekend, uit heel de provincie Utrecht zullen vele plaatsen tegen elkaar uit komen. Zoals o.a. het bekende team uit Woudenberg, maar ook de teams uit Oudewater, Harmelen/De Meern, Benschop. Leusden, Lang broek en Rhenen zullen het touw niet zo maar over het beruchte water laten schieten De prijsuitrei king zal in de „Roda" kantine geschieden waar tot in de kleine uurtjes gedanst kan worden met medewerking van discotheek „Ap- pollo" LEUSDEN - In de maand sep tember worden de volgende open bare commissie- en werkgroepver gaderingen gehouden 3 sept. Welzijn en Onderwijs 4 sept. Openbare Werken en Ruim telijke Ordening. 10 sept Financiën 11 sept. Economische zaken 13 sept. Algemene Bestuurszaken 18 sept. Planadviesgroep 27 seot Raad (aanvang 19.30 uur) De vergaderingen beginnen om' 20 00 uur tenzij anders vermeld enl worden gehouden in het Ge-I meentehuis. 't Erf 1 te Leusden- j centrum De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de ver-| gadering ter inzage bij het bureau j Voorlichting, 't Erf 1. telefoon. 941247, toestel 116 en in de biblio- theek Nieuw-Langenbeek. De ver-| slagen van de hierboven aange kondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inza- LEUSDEN - Het openluchtbad van zwembad Bavoort zal nor maal gesproken zaterdag 1 sep tember aanstaande om 17.00 uur worden gesloten. Het seizoen is dan weer voorbij. Indien echter LEUSDEN - De lessen aan de Dagmavo en Daghavo voor Vol wassenen te Leusden zijn begon nen. Vele leerlingen die dit jaar hun MAVO-diploma te Leusden heb ben behaald, zetten hun studie nu voort aan de Daghavo-Leusden. Toch ook veel nieuwe gezichten. de nieuwe MAVO-klas I bijvoor beeld In drie jaar tijd hopen deze leerlin gen ofwel het gehele MAVO- diploma te behalen of één of meer certificaten te bemachtigen. Wie wil ook nog lessen volgen aan HAVO of MAVO9 Inschrijven kan nog. maar wel zo snel mogelijk. Voor inlichtingen en inschrijving: admini stratie Dag-/Avondscholenge- meenschap Amersfoort, Leusder- weg 249 te Amersfoort, tel. 033- 631668, tussen 8 30 en 12.00 uur LEUSDEN - Op donderdag morgen 20 september begint voor de derde maal een bijbelge spreksgroep voor vrouwen. De gespreksgroep blijft 1 tot 2 jaar bestaan en er worden verschil lende onderwerpen besproken, naar gelang van de behoefte van de deelneemsters. Onderwerpen zoals geloof, lief de, gebed, verschillende bijbel boeken en personen uit de bijbel zullen aan de orde komen. De gespreksgroep wordt één keer per maand gehouden, 's morgens van 9 30 tot 11.00 u Vrouwen die qraag meer van de bijbel willen weten en daar in een ontspannen sfeer over willen pra ten worden hartelijk uitgenodigd voor de kennismakingsmorgen. Het adres is Visotter 1 te Leusden, tel (033) - 942954. Rozendaallaan 9 Leusden-C. het zomerse weer van de afgelo pen dagen blijft aanhouden zal het openluchtbad langer open blijven. De openingstijden zijn aange past en wel alsvolgt: tijdens het weekeinde van 12.00-17 00 uur en tijdens werkdagen van 15.00-19.00 uur De tarieven blijven ongewij zigd Wel hebben abonnements houders voordeel van het langer openblijven; de abonnementen blij ven ook na 1 september geldig tot de definitieve sluiting De sluiting van het zwembad hangt van de weersomstandigheden af. maar zal een dag van te voren via een bekendmaking bij de kassa worden aangekondigd ACHTERVELD - Zaterdag 25 augustus hield muziekvereni ging DWS weer haar jaarlijkse rommelmarkt. Er waren zowel binnen als bulten een aantal stands ingericht waar een zeer groot aantal goederen waren uit gestald. Al direct na de opening om 10.00 uur was het bij de stands behoorlijk druk. Het is zowel voor de verkopers als voor de organisatoren een ge zellige en geslaagde dag geweest Vermoedelijk door 't zeer mooie wèer iijn er niet zoveel bezoekers en kopers geweest als vorig jaar Hierdoor was de opbrengst dan ook lager dan voorgaande jaren. Ondanks dat is de muziekvereni ging alle gulle gevers en kopers dankbaar. Zij hebben er voor ge zorgd dat vooral voor de in oplei ding zijnde nieuwe leden weer een uniform of een nieuw instrument kan worden aangekocht. i ge gelegd in de week volgend op' die waarin de vergadering is ge- houden I ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van mu ziekvereniging DWS zal zaterdag de container weer worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. ledereen die zijn oud pa pier op wil ruimen kan dit in de container komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn het oud papier zelf te komen brengen kunnen dit voor vrijdagavond 19 00 uur melden bij W van Hamersveld, telefoon 03425-1866 en W Wouters, tele foon 033-941197 Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3