Sportstichting gaat bemiddelen in huurkwestie schakers en TTCL Goede start Tocht 150 km was het meest in trek Roda-zondag laat op win: Roda-zaterdag op kop Raad in meerderheid niet akkoord met Haaiensubsidie VWBTKAL 'MIALAKS Ruim drieduizend deelnemers Batavus Toertocht DINSDAG 4 SEPTEMBER 1984 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense Sportstichting heeft zich opge worpen als bemiddelaar in de kwestie tussen Schaakver eniging Leusden en Tafeltennisclub Leusden (TTCL). De Sportstichting zal proberen beide partijen te verzoenen zo dat de schakers alsnog hun intrek kunnen nemen in de ver bouwde kantine op het Burgemeester Buiningsportpark te gen betaling van huur aan de tafeltennisclub. Deze ver eniging heeft samen met korfbalvereniging Antilopen de kantine in eigendom. De voorgenomen bemiddelings poging van de Sportstichting kwam donderdagavond in de ver gadering van de gemeenteraad aan de orde bij de behandeling van het raadsvoorstel om de schaakvereniging een zo genaamde huurgewenningssubsi- die te geven van 4200 gulden De schakers hadden hierom ge vraagd, omdat ze door de kwestie met TTCL noodgedwongen heb ben moeten uitwijken naar een ander gebouwtje waarin ge schaakt kan worden. De jaarlijkse huur van dat gebouwtje, RK-ont- moetmgsruimte De Kom aan de Hamersveldseweg, is echter aan zienlijk hoger dan die van de ver bouwde kantine op het sportpark waar de schaakvereniging in wilde Vóór de verbouwing van deze kantine schaakten de leden daarin ook en die activiteit wilden ze continueren na de renovatie van dit gebouw. De schaakclub kon echter geen overeenstem ming bereiken over een huurcon tract met TTCL, die voor de helft eigenaresse was geworden van de kantine Volgens de schakers lag de schuld van het conflict bij de tafeltennissers. De gemeenteraad toonde zich donderdagavond erg ingenomen met de bemiddelingspoging van de Sportstichting. De raad stelde namelijk destijds een krediet van 125 duizend gulden beschikbaar voor de renovatie van de kantine, met in zijn achterhoofd de weten schap dat het gebouwtje aan vier clubs onderdak zou bieden (Anti lopen, Impala, schaakvereniging en TTCL). Daarom moeten we proberen de schaakclub ook ge bruik te laten maken van de kan tine", liet Lily van Amerom (VVD) weten. De raad besloot uiteinde lijk, zoals verwacht, om de schaakvereniging géén huurge- wenningsbijdrage te geven, maar zegde toe de materie opnieuw on der de loep te nemen afhankelijk van het resultaat van de bemidde lingspoging van de Sportstichting. Met andere woorden, als de scha kers en TTCL zich weten te ver zoenen dan is de raad bereid nog eens te denken aan een huurge- wenningsbijdrage voor de tijd dat de schaakvereniging in 'De Kom' terecht moet. DE HAAIEN Behalve de subsidiëring aan de Gijs van Woudenberg: jammer... schaakvereniging kwamen er I- nog twee 'sportvoorstellen' aan L de orde, zoals sommige raads- h leden die omschreven. De ene v betrof het verlenen van een ir subsidie van 60.700 gulden aan p korfbalclub Antilopen voor de 1 aanleg van een trainingsaccom- V modatie. De raad stemde daar- b mee in. De door Antilopen ge- F vraagde 15 mille voor de aan- o schaf van twee lichtmasten ble- p ven nog in de kas. De raad v\ stelde de behandeling van die d aanvraag uit op verzoek van het d college van B&W. De korfballers N hebben namelijk de gemeente ti aanvullende informatie ge- S stuurd. Daarin staat dat de licht- e masten door een simpele aan- v passing ook gebruikt zouden 'c kunnen worden door de Leus- s der handbalvereniging, die haar v accommodatie naast die van de w Antilopen heeft. c Het andere sportvoorstel sloeg op Leusder Zwem- en Poloclub De Haaien. Deze vereniging had ge vraagd de gemeentelijke subsidie in de badhuur te handhaven op 67 procent, een percentage dat voor 1983 incidenteel was vastgesteld. Voor die tijd lag de gemeentelijke bijdrage vier procent lager. 'De Haaien' had het verzoek gedaan om de exploitatie voor dit jaar op peil te houden. Het meerbedrag waarover de gemeenteraad don derdag moest beslissen was 4 duizend gulden. Met in het achterhoofd een nega tief advies van de Leusdense Sportstichting begon de raad aan een onverwacht lang debat, waar van de uitkomst slecht uitviel voor 'de Haaien'. Nipt met 8 tegen 7 stemmen verwierp de raad het voorstel van burgemeester en wethouders. De zwem- en polo club zal het dus moeten doen dit jaar met een gemeentelijke ver goeding van 63 procent van de badhuur. VERPLICHTING Nadat wethouder Gijs van Wou denberg tevergeefs had gepro beerd het voorstel aan te houden, omdat 'de Haaien' aanvullende schriftelijke informatie had opge stuurd, opende Harm Offereins het debatje. Hij bekende meteen dat hij het raadsvoorstel beter had gelezen, waardoor zijn aanvanke lijke negatieve opstelling was om geslagen in een positieve. Offe reins: ,,De gemeente is zelf schul dig aan de situatie omdat ze vorig jaar heeft toegezegd aan 'de Haaien' een structurele oplossing te bedenken voor de vergoeding van de badhuur. Dat is niet ge beurd en dan kun je dergelijke verzoeken verwachten". Het GPV/SGP-raadslid was dan ook voor de 67%-vergoeding om ver volgens voor 1985 een blijvende regeling te bepleiten. D'66-raads- lid Ep Oostra, die eerst verklaarde in te stemmen met het negatieve advies van de Sportstichting, sloot zich later aan bij de woorden van Offereins. Ook de CDA-fractie schaarde zich achter het voorstel. Bij monde van Bram Vroon spra ken de christen-democraten van een 'morele verplichting' tegen over de zwem- en poloclub. ,,Er is nog steeds geen structurele oplossing gevonden voor de kwestie van de vergoeding van de badhuur aan het zwembad. Daarom kunnen we er niet om heen", aldus Vroon. De VVD-fractie sloeg tijdens dit debat een modderfiguur Overdui- Lily van Amerom: Loodsmannetje... delijk werd aangetoond dat de li beralen het voorstel en de bijbe horende stukken niet al te best gelezen hadden of verkeerd be grepen hadden. Lily van Amerom i betoogde namelijk, met het Haaien-clubblad ,,'t Loodsman netje" in de hand, dat de zwem en poloclub voor dit jaar de trai- ningsgelden omlaag had ge schroefd. Waar praten we dan i nog over, bedoelde Van Amerom j te zeggen die overigens vindt dat 'de Haaien' een geweldige ver- eniging is. Tijdens het debat pro beerden andere raadsleden de i VVD te doen inzien dat de betref fende informatie in 't Loodsman- netje verkeerd begrepen was. Het leverde een rommelig, raadon- waardig intermezzo op. In ieder geval sprak de VVD-fractie zich tegen het voorstel uit. Ze kreeg daarbij steun van de Partij van de Arbeid, die liet weten dat de finan ciële exploitatie van 'de Haaien' zodanig is, dat een aanvullende subsidie van 4 duizend gulden niet nodig is. Toen het op hoofdelijke stem ming aankwam, probeerde wet houder Van Woudenberg nog maals de raad er toe te brengen het voorstel voor nadere be studering aan te houden. ,,lk zou het erg jammer vinden als dit voorstel afgestemd wordt", probeerde de wethouder over tuigend. Zijn woorden mochten niet baten. LEUSDEN/ACHTERVELD - In de zaterdagse Hoofdklasse is het debuut van Roda meer dan uit stekend geweest. De 4-1 zege - het had ook nog veel 'erger' ge weest kunnen zijn - was vol doende om meteen maar de kop van de ranglijst in te nemen. Hercules (3-1 tegen Eminent Boys), Benschop (4-2 tegen de ex-KNVB-er Baarn) en Vitesse (3-2 tegen Montfoort) begonnen de competitie ook met een zege op eigen gras, maar bleven wat bescheidener dan de gretige Beumerboys. Musketiers-Advendo en Veen- sche Boys-VOP bleven met 1-1 onbeslist en de eerste ranglijst werd hierdoor: Roda '46 1 2 4-1 Hercules 1 2 3-1 Benschop 1 2 4-2 Vitesse 1 2 3-2 Advendo 1 1 1-1 Musketiers 111-1 Veensche Boys 111-1 VOP 1 1 1-1 Montfoort 1 0 2-3 Baarn 1 0 2-4 Eminent Boys 1 0 1-3 Hoevelaken 101-4 In de zondagse 1e klasse A be gonnen o.m. Roda en Achterveld aan hun reeks van 22 wedstrijden voor de competitie '84-'85. De Leusdenaren hadden daarbij meer succes dan SVA. De Bui- ningparkers gingen in de Keistad bij Amsvorde op bezoek en trok ken daar met 0-1 aan het langste einde. Diezelfde kleine winst boekte WZA op eigen veld tegen Actif. Zuiderzeevogels greep thuis met 3-0 de zege op Barneveld en kwam daarmee aan te top van de ranglijst. De vierde winnaar was Olympia (0-2 bij Gooische Boys). In en te gen Hooglanderveen deelde Ach terveld met 3-3 de buit en Laren- BFC eindigde met de beginstand. Evenals in de zaterdagse Hoofd klasse hebben hier nu al ad de twaalf clubs een of mee liespunten. De stand is in 1A Zuiderzeevogels 1 2 3-0 Olympia 1 2 2-0 Roda '46 121-0 WZA 1 21-0 Achterveld 1 1 3-3 Hooglanderveen 1 1 3-3 BFC 1 1 0-0 Laren 1 1 0-0 Actif 1 0 0-1 Amsvorde 1 0 0-1 Gooische Boys 1 0 0-2 Barneveld 1 0 0-3 Christelijk Lektuurkonti BOEKENBEURS Landelijke presentatie va het christelijke boek ZATERDAG 15 SEPTEMBER van 10 tot 17 uu ti 50 uitgevers onder één dal maken van Ede een boekenst o CULTUREEL CENTRU DE REEHORST Bennekomseweg 24 - ED ruime parkeergelegenhes ,,De Reehorst" is geleg nabij het N.S. intercity-station EDE-WAGENINGEN en f centraal busstation EDE Gratis toegang Over het nieuwe fietspad langs het Valleikanaal. Roda won een uitstekend gespeelde wedstrijd. 1625 deelnemers voor deze pittige tocht van start ge gaan. Voor het eerst sinds jaren was de belangstelling voor de kortste tocht, die van 45 kilometer, erg matig. De route met deze lengte trekt normaliter veel ouders met kinderen die op die manier een dagje uit zijn. ..Ik denk dat we voor deze tocht niet hebben kun nen opboksen tegen de aantrek kingskracht van de vliegshow. Daarnaast was het natuurlijk een prima stranddag", aldus Mart Meeuwsen Dat hij toch dik tevreden is over het verloop van de zevende Toer tocht Midden-Nederland komt door de overweldigende belang stelling voor de langere ritten die zelfs deelnemers uit Maastricht, Leeuwarden en Den Helder naar Leusden lokten. Overleed er vorig jaar een fietser aan de gevolgen van een hartinfarct en waren er enkele valpartijen, deze keer wa ren er vrijwel geen incidenten te AMERSFOORT - Het in de Kei- stad gespeelde treffen van Amsvorde tegen Roda '46 be gon met zeer voorzichtig en nerveus spel aan beide kanten. Roda mag dan technisch wat beter geweest zijn, maar die re latieve winst ging verloren door het veel harder werken van de thuisclub. De eerste wedstrijd helft bleef doelpuntloos en speelde zich hoofdzakelijk op het middenveld af. De tweede periode begon met hetzelfde angstige gedoe. Geen der partijen wilde verliezen en durfde ook maar enig risico te nemen. Pas een kwartier na de hervatting pakten de Leusdena ren het initiatief. Zij waren uit eindelijk niet helemaal voor niets naar Amersfoort gekomen en ook niet voor een puntenver deling. Pech weerhield de ploeg voorals nog van succes. Een zeer fraaie kans zag John Jansen verloren gaan toen hij een voorzet van Jaap Zweinenberg tegen een van de staanders knalde Even later had Roda's middenvoor opnieuw geen geluk. Zijn inzet werd door een Amersfoortse verdediger nog net uit het doel gekopt. Driemaal schijnt nog altijd scheepsrecht te zijn Roda's derde scoringskans werd wel be nut. Hands, net buiten het straf schopgebied van Amsvorde, le verde het team van Rob Ton een directe vrije trap op Echt iets voor de weer in het standaardtea genomen Henk Malenstein* demonstreerde hij ook On; een superbreed Amers muurtje trof de Roda-sc doel. Er was toen nog rum kwartier te spelen. Waarom niet duidelijk, maar de Leus- ploeg gaf meer en meer hs uit handen. Gelukkig voor zoekers werd daar door vorde geen gebruik van gei In de 0-1 stand kwam geei ging meer. De resultaten overige zondag-senioren w< VVOG 3-Roda 2 Roda 3-Achterveld 2 Roda 4-Amsvorde 4 Barneveld 5-Roda 5 Roda 6-HVC 6 SEC 7-Roda 7 LEUSDEN-CENTRUM - Het za terdagteam van Roda '46 heeft een voortreffelijke start ge maakt in de Hoofdklasse. De openingswedstrijd tegen Hoe velaken - altijd al een domine rende ploeg in de desbetref fende afdeling - werd zeer royaal door de in het wit spe lende roodzwarten gewonnen. Zeer hoopvol voor de toekomst deelden de Leusdenaren de la kens uit. Alleen in de slotfase van de strijd en na het wisselen van twee spelers verdween de concentratie. De tot dan bijzon der gemakkelijk, enthousiast en goed samenspelende formatie van Richard Beumer moest toen de bezoekers een treffer gun nen en alleen de linkerdoelpaal zorgde tenslotte nog voor de top-positie op de ranglijst. nelijk gemakkelijker behaald dan verwacht mocht worden. De aan dacht van de Leusdenaren voor het spel verslapte in de laatste fase van de strijd, maar verder dan 4-1 kwam Hoevelaken niet te rug. Roda speelde met Barry Buunk in het doel, Teus Heem- sbergen, André van Meteren, Wil- fried v.d. Pas en Rembert Groen man achter, Lidus Vaartjes. Hans Ruitenberg, en Ton Kaspers (Henk van Pluuren) midden en Bert Stoubach. Koen van 0 Fokko van Leyenhorst Ombach) in de voorhoed: Amersfoortse scheidsrechte terling had een gemakkelijk dag en de uitslagen van di rige zaterdag-senioren ware Roda 2 - Hoevelaken 2 Roda 3 - Cobu Boys 2 Horst 4 - Roda 4 Hoevelaken 6 - Roda 6 Roda 7 - DVS 15 Individueel en als ploeg waren de Leusdenaren duidelijk beter dan de visite en reeds in de tweede minuut van de semi-derby be landde het leder uit een voorzet van Fokko van Leyenhorst bij Ton Kaspers, die via een Hoevelake naar de score opende Hierna golfde het spel een tijd lang heen en weer, totdat Koen van Dijk de van Hans Ruitenberg ontvangen I bal met een harde schuiver in het doel van de bezoekers depo- neerde. Roda bleef sterker, maar had voor de thee geen verder suc ces. Het werd 3-0 in de 7e minuut van i de tweede helft door een oerend j hard schot van Van Leyenhorst en toen nog geen kwartier later een één-tweetje van Ton Kaspers en Koen van Dijk via laatstgenoemde resulteerde in Roda's vierde tref- fer, was de winst binnen en ken- (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ondanks de con currentie van de vliegshow op Soesterberg en de start van de amateurvoetbalcom petitie trok de zevende Bata- vus-toertocht afgelopen za terdag ruim drieduizend deelnemers uit het hele land. Het meest in trek bij de fiet sers was de route van 150 kilometer. Volgens organisa tor Mart Meeuwsen waren Dames van 'de Bollenstreek' waren ook van de partij. noteren. Voor zover bekend was er één deelnemer, een jongen uit Leusden, aan de voet van de Amerongse berg gevallen waarbij hij een wond aan zijn hoofd en een spierblessure opliep ,,lk ben blij", aldus organisator Meeuw sen, ,,dat de tocht zonder brokken is verlopen". Na voltooiing van de toertocht wachtten de fietsers bij 'De Hak- horst', waar de start en finish was, een herinneringsvaantje, een mu ziekje door een orkest en even tueel een versnapering. Er was zelfs gelegenheid tot douchen in de gymzaal van de Vallei-school. Op de eerste zaterdag van sep tember 1985 wordt de achtste Batavus Toertocht verreden. Een onbekende wereldkampioen deed ook mee Inschrijven voor de tocht gebeurde in 'de Hakhorst

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6