Aktiviteiten Antilopen f Ju Sei Do ofwel De weg van de soepele houding "lopen-coach ondanks nst niet tevreden leveren 8500.- op Jeugd voetbal SVA :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Zaterdag officieel geopend tegen Sparta Nijkerk /elcrossers !zoek in ilstein overnemen van de beweging die de aanvaller maakt steeds vanuit de eigen stabiele houding (cen trumkracht) Ai harmonie Ki - centrumkracht en Do weg. En uiteraard was ook hiervan een bij zondere demonstratie te zien. Dit maal van Roel van Beusekom en Jan Dotinga die ook samen deze sport gaan onderrichten. EIGEN INSTITUUT In 1975 kwam Jan Dotinga naar Leusden en gaf als sportinstruk- teur les aan de politieschool. Vanaf zijn 12e jaar beoefende Jan de judosport en ook in Leusden gaf Jan judolessen, toen nog on der auspiciën van sportschool Boersma. Om zijn inmiddels ei gen visie op het bewegingsonder wijs te verwezenlijken ging Jan Dotinga toen alsnog naar de Aca demie voor Lichamelijke Opvoe ding. Zijn ideaal was een eigen sportschool. De judolessen in Leusden bleef hij geven. Terug in Leusden kon Jan de 160 leerlingen uit Leusden van sportschool Boersma overnemen. In diverse sportzalen werden de judolessen gegeven. Problema tisch werd het pas toen steeds meer mensen zich op wilden ge ven en Jan Dotinga alleen op zeer ongunstige tijden extra uren in de sportzalen kon huren. Uiteindelijk werd de oplossing gevonden in het huren van het oude gemeen tehuis aan de Burg. de Beaufort- weg. Inmiddels is het aantal leerlingen dat de judosport beoefent, uitge breid van 160 tot 260 en zijn er in totaal 400 leerlingen verbon den aan Ju Sei Do. Naast de judo lessen worden er zelfverdedi- gingskursussen gegeven, dames- gymnastiek, jiu jitsu, konditietrai- ning, boksen, skigymnastiek, ka rate, aerobic-dancing en vanaf 1 september Aikido en Kobudo. SPELLETJESMIDDAG Voor alle kinderen die aan Ju Sei Do verbonden zijn, was er 's mid dags een uitstekend verzorgde spelletjesmiddag. Sjoelen, dobbe len, blind boksen, touwtje sprin gen, midget-golf, blikken mikken, ring werpen, jongleren, snoepjes happen en Ufo's happen waren de spelletjes die in en rond het gebouw onder leiding van al wat grotere jongens en meisjes en thousiast gedaan werden. Het raden van het gewicht van het poppetje Juseidocus werd gewon nen door Evert van de Woude. 's Avonds was er tenslotte een feest voor alle genodigden. De judozaal was omgebouwd tot feestzaal en onder begeleiding van de dixie- landband The Hill Strich Band werd deze dag op een hele gezel lige manier afgesloten Eric Hendriks, moreel gesteund door een clubgenoot, slaagde er in om in een half uur tijd het parcours van één kilometer kruipend af te leggen. Dat leverde de club een paar honderd gulden op. Rozendaallaan 9 Leusden-C. DINSDAG 4 SEPTEMBER 1984 In gestrekte draf voorde vernieuwde kantine. len van de tientallen lopers en loopsters vertrok Joyce Osnabrugge op de loopfiets. LEUSDEN - De in het afgelo pen weekend door de korf balclub 'Antilopen' georga niseerde aktiviteiten zijn fi nancieel een succes gewor den. Nadat de clubkas vrij dagavond dank zij de spon sorloop met f 5000,- ge spekt was, leverde de rom melmarkt zaterdag f 3500,- op. Bij elkaar dus f 8500,-en met dat bedrag kan een be langrijk deel van de afbouw en inrichting van de ver nieuwde kantine gefinan cierd worden. lingen, van ver raak schoot (3-6) En toen Yolanda Versteeg na een kwartier doeltreffend uithaalde (3- 7), was de wedstrijd gelopen Sparta strafte nog wel een foutje in de defensie keurig af, maar Koos Meinsma (ook een nieuw ge zicht) bepaalde het verschil weer op vier doelpunten. Een 20 minu ten voor tijd rondde Frans ter Ma ten een mooi opgezette aanval keurig af (4-9) De Sparta-aanval kon in deze fase van de strijd de Antilopen-korf alleen met af standsschoten bereiken, maar de zuiverheid ontbrak. Zelfs een te recht toegekende strafworp liet de Nijkerkse ploeg onbenut. Ook het Leusdense aanvalspel liet nu veel te wensen over. Toen Laurens van Kalleveen het scoren onjuist werd belet, benutte Frans ter Ma ten de toegekende strafworp en bracht daardoor de eindstand op 4-10. De uitslagen van de overige Antilopen- teams- SMS 3-Senioren 2 9-5 Senioren 3 - Exakwa 3 9-4 Senioren 4 - de Meeuwen 3 6-4 Junioren 1 - Dalto J1 3-11 Junioren 2 - Soesterkwartier J1 10-5 DSV A1 - Aspiranten A1 1-12 Aspiranten D1 - Soesterkwartier D1 0-0 Pupillen P1 - Dalto P1 3-5 Pupillen P2 - Woudenberg P3 0-10 Soesterkwartier Q1 - Pupullen Q1 0-4 Pupillen R1 - Woudenberg R1 0-12 Achterveld C1 - Stroe B2 3-3 Stroe C1 - Achterveld C2 6-2 Het gemeentelijke voetbaltreffen tussen de A1 juniorenelftallen van Achterveld en RODA uit Leusden is geëindigd in een 4-1 zege voor Achterveld. Het sterke dames ju nioren Achterveld 1 elftal had wei nig moeite met BFC 1 hetwelk met een grote nederlaag naar Bussum mocht afreizen. Uitslagen eerste competitiedag 1 september 1984: Achterveld A1 - Roda A 4-1 Hoogland A3 - Achterveld A2 0-2 KWAB2- Achterveld B1 5-1 Achterveld C1 - Sova C1 1-6 Achterveld C2-CJWC2 0-5 Achterveld D1 - VVZ'49 D1 2-0 Achterveld D2 - VVZA D4 5-1 KVVA E2-Achterveld E1 1-0 Dames Jun A'veld 1 - BFC 1 19-1 Dames Jun. DVS'33 1 - Achterveld 2 Meisjes Achterveld - Naarden Het programma voor komende zaterdag, 8 september luidt: APWCA1-Achterveld A1 v.14.00 Achterveld A2 - Quick A3 15.00 Achterveld B1 - Roda B3 15 00 AmsvordeCl-Achterveld C1 v.12.45 Achterveld C2-VVZA C6 13 45 SEC D1-Achterveld D1 v.10.00 Soest D3 - Achterveld D2 v. 12.00 Achterveld E1-LimvioEl 12.00 Achterveld F1 - Achterveld F2 (wit shirt) 12.15 Dames junioren Achterveld 1 (wit shirt) - Achterveld 2 (is competitie) 12.00 Meisjes Achterveld - BFC 11 00 LEUSDEN - Een achterwaartse val van Jan Dotinga door een papleren deur, als reaktie op een flinke duw van burgemees ter Rademaker, was de officiële handeling afgelopen zaterdag die het Instituut voor Bewe gingsonderwijs Ju Sei Do tot geopend verklaarde. Instituut voor Bewegingsonder wijs in plaats van bijvoorbeeld sportschool Dotinga verwijst naar de visie die Jan Dotinga heeft op het bewegen in de sport. ,,Sportonderricht wordt meestal gegeven vanuit de visie dat het bewegen een puur me chanisch gebeuren is, waarbij de struktuur van het begin tot het eind vaststaat". Jan Do tinga, en heel geleidelijk wordt deze visie in Nederland ook door anderen gedeeld, gaat uit van het menselijk bewegen als gedrag, leder individu moet op zijn eigen wijze, ontdekkend kunnen bewegen. Tijdens de judodemonstratie was dit heel goed te zien bij de begin nende jeugd. Kinderen vanaf zes jaar moesten proberen elkaar op de rug te krijgen tijdens een stoei partijtje op de grond, waarbij al leen aangegeven werd wat niet mocht. Automatisch werden di verse houtgrepen 'uitgevonden'. De situatie bepaalde welke hout- greep werd toegepast. Behalve de judodemonstratie, die de ont wikkeling van kinderen met een witte band tot gevorderde volwas senen met een zwarte band liet zien, demonstreerde Teus Winge- laar uit Soest met enkele leerlin gen diverse gevechtstechnieken uit het Karate WERELDRECORD Gé van de Elshout, Nederlands kampioen middengewicht judo deed een officieuze aanval op zijn eigen wereldrecord werpen bin nen de minuut, wat hij overigens van 33 worpen naar 36 kon bren gen Samen met Chris de Korte, 6e dan en bondscoach van de jeugd- en seniorenkernploeg judo, de- montreerde Jan Dotinga het Kime No Kate. Dit is een vorm van vechten waaronder aanvallen met mes en zwaard te zien zijn. Tijdens de Jiu Jitsu demonstratie liet Jan Dotinga diverse verdedi gingsmethoden zien op de vaak agressieve aanvallen van twee van zijn leerlingen van de Land bouwhogeschool Heel anders, maar lekker swingend was de de monstratie van het aerobic dan cing onder leiding van de gediplo meerde vakkracht Ria Abels. Per 1 september begint Ju Sei Do met een nieuwe aktiviteit. het Aikido. Deze vechtsport gaat uit van het Er was erg veel belangstelling tijdens de opening van Ju Sei Do. lige sfeer, waarin een bedrag bij elkaar gelopen werd dat met name penningmeester Bert Ou denaarden met vreugde vervuld zal hebben. Dat moet trouwens ook gezegd worden van de rommelmarkt, waarvoor zich zaterdag weer een heleboel Antilopen inzetten. Vanaf 10 uur werden er aan de noordzijde van 't Erf in verschil lende kraampjes meubelen, boe ken, kleding, serviesgoed en der gelijke verkocht. Handel, die zich in een redelijke belangstelling mocht verheugen. Toen aan het einde van de dag de rekening werd opgemaakt bleek het netto resultaat f 3500,-. Een mooi re sultaat opnieuw dus. Zo werd het voor de Antilopen een succesvol weekend, dank zij de inzet van vele leden en anderen, die de club een goed hart toedra gen. Met de overwinning van het eerste team zaterdag op de eerste competitiedag kon het weekend van de korfballers helemaal niet meerstuk. I handel op 't Erf. kwartier over het over het Bui- ningpark uitgezette parcours. De adspiranten moesten het een half uur zien vol te houden, terwijl ju nioren en senioren een uur lang renden voor de club. Ook verschil lende veteranen en ouders van jeugdleden kwamen vrijdagavond hun beste beentje voorzetten. Met z'n allen draafden zij vijfduizend gulden bij elkaar. Opvallende deelnemers waren Joyce Osnabrugge op een loop fiets, de kruipende Eric Hendriks - die in een half uur tijd precies één kilometer kroop -, en mevrouw Hueting en secretaris Henk Kreijne, die samen wandelend het parcours aflegden. Heel hard liep Jan Costa, de eerste teamspeler, die wegens een schorsing zater dag nog niet aan de eerste com petitiewedstrijd kon deelnemen. Maar ook de prestaties van de he ren Hueting en Dirks kunnen niet onvermeld blijven. Tijdens hun tocht over het Bui- ningpark werden de lopers en loopsters ondersteund door de aanmoedigingen van ouders, vrienden, clubleden en fans. Anti lopen-voorzitter Cees van Buuren en Anita ter Maten voorzagen de gebeurtenissen via de geluidsin stallatie van deskundig commen taar. Daarbij ontstond een gezel- Zoals bekend zijn de korfballers druk doende om financiële midde- De rommelmarkt leverde de Antilopen ook nog eens f 3500,- op len bijeen te krijgen voor het ver nieuwde clubgebouw. Zo werd een club van honderd in het leven geroepen en werden renteloze obligaties in omloop gebracht Het eerste weekend van septem ber werd uitgezocht voor nog wat extra aktiviteiten. Vrijdagavond even na zeven uur gingen ruim honderd lopers en loopsters van start voor de spon sorloop. Iedere deelnemer had zich van te voren verzekerd van de steun van een aantal spon sors, die bedragen tussen een dubbeltje en een gulden voor ie dere afgelegde kilometer zouden betalen. Groot en klein konden meedoen aan de sponsorloop. De welpen en pupillen draafden een uit Eddy Hendriks, Richard Ur- bach, Jolanda Versteeg en Es ther Versteeg. De verdediging werd tenslotte gevormd door Gert Graafland, Koos Meinsma, Anita ter Maten en Margret Ver steeg. In vergelijking met de vo rige kompetitie betekende dit vier nieuwe gezichten. In de eerste minuut had Nancy Lahey al succes met een vrije bal, maar nog geen minuut later profi teerde Sparta van een slordig heidje in de Leusdense verdedi ging. Met twee afstandsschoten nam Sparta na ruim 10 minuten een 3-1 voorsprong en, zoals later bleek, had hiermee alle kruit ver schoten. Antilopen nam geleide lijk aan steeds meer het initiatief en de Nijkerkse defensie kwam onder druk. Doelpunten konden niet uitblijven. Anita ter Maten had eerst succes met een schot van achter de korf en vervolgens be nutte Gert Graafland een straf worp wegens herhaalde overtre dingen (3-3). Antilopen drukte door en Joyce Osnabrugge be zorgde de Leusdense ploeg op nieuw een voorsprong door van afstand raak te schieten. Even la ter scoorde Frans ter Maten vanaf de stip, nadat hij onreglementair was afgestopt, en bepaalde daar mee de ruststand op 3-5. Het technisch betere Antilopen had in de eerste de beste aanval na de hervatting succes, toen Es ther Versteeg, een van de nieuwe- ACHTERVELD - De afdeling jeugdvoetbal van Achterveld speelde afgelopen weekend het oefenprogramma. De uitslagen zijn: SDS D1 (Wekerom) - Achterveld D24-2 Stroe D1 - Achterveld D1 2-6 Stroe F1-Achterveld F1 3-1 Achterveld A1 - Stroe A1 8-2 Achterveld B1-Stroe B1 1-1 Herman Bruins was ech- J tevreden met het ver- [spel. Er waren nog te ^verstanden en er werd Slordig en te weinig door gespeeld. Ook liet de ise ploeg te veel van de lansen onbenut. Antilo- i met de volgende op- [n het veld. In de aanval Nancy Lahey, Frans len, Joyce Osnabrugge «ns van Kalleveen (in- bor de geschorste Jan riet middenvak bestond Fiets Cross Ver- De Heuvelcrossers' [zaterdag 1 september 7>uitwisselingswedstrijd Benheid van de opening paan van fietscrossver- 'De Zenderstreek' te lin. Lfls 12e Bea Maarsseveen [Jaquelinede Wijs |2e Eliane Noordam Vos Pogier Tolboom ■Ricardo Babb ■Minko de Nooy or Glattli Bichael Noordam T>lav Glattli prijs Alexander Speksnijder Marcel Hoogland Reinald Voorn Experts. 8 jaar 2e Thijs Visser 9 jaar 1e Michael Noordam 12 jaar 2e Olav Glattli 14 jaar 2e Marcel Hoogland 16 jaar 2e Thijs Borsten 3e Reinald Voorn N - Antilopen is de veldkorfbalkompetitie n start gegaan met een i0-4 zege op het gepro- 'de Sparta uit Nijkerk. De afdelingswedstrijd bij TRC Vianen op zondag 2 september kende de volgende uitslagen: Open Klasse: 8/9 jaar 2e Thijs Visser finaleplaatsen voor Michaël Noordam, Danny Spijker en Igor Glattli 12/13 jaar 3e Olav Glattli 14 finaleplaatsen voor Thijs Borsten en Minko de Nooy Powder Puffs. 10/11 jaar 2e Bea Maarsseveen 12/13 jaar 3e Eliane Noordam 14+ 1e Karin Lengers Junioren: 12 jaar finaleplaats voor Dirk Hoog land 13 jaar 2e Danny Mosterd 14 jaar finaleplaats voor Eric Sipsma 2e Ricardo Babb 3e Mare Mutsers 1e 1e Minko de Nooy 3e Nick Glattli

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7