Tweede ronde Honderdste lid voor Trim- en Tourclub STOKT Succes voor Green Giants SVA-Hooglanderveen: gelijk spel „Heuvelcrossers" naar Ned. kampioenschappen YftGTRAL „Roda'46" VOORSPEL Uitslagen Ons Genoegen Twee strafschoppen tegen Go/den retriever Rob Morelisse schietkampioen i ACHTERVEL0- j RODA ACHTERVELD - Zondag moest Achterveld haar eerste competitie wedstrijd spelen tegen streekge noot Hooglanderveen Door de promotie speelt SVA weer in de eerste klasse. Trainer J. Dorst had de jonge Erik de Jong op de linker buitenplaats staan en had J. van Dalen die na een half seizoen niet meer had gevoetbald, op de rech ter backplaats neer gezet Vanaf het beginsignaal van de strak lei dende scheidsrechter, werd er ste vig maar sportief gespeeld Aan beide kanten vocht men voor elke meter grond met aan beide zijden goede aanvallen Het was Achterveld die in de 22ste minuut de score opende E. de Jong werd op links weggestuurd, kwam alleen voor de keeper en scoorde. Ongeveer vijf minuten la ter vergat de Achterveldse achter- LEUSDEN/ACHTERVELD - Na de voor de Leusdense stan daardteams uitstekend verlopen ouverture van de voetbalcompe titie '84-'85 - vijf punten uit drie PROGRAMMA RODA 46 AFD. JEUGD Zaterdag 8 september: RodaAI - IJsselm.v A2 15.00 IJsselm.v A3-RodaA2 v 15 15 Roda A3 - Hoogland A3 15.00 Quick B1-RodaBI v 14 15 Roda B2 - APWC B1 15 00 Achterveld B1-Roda B3 v. 14.15 Roda B4 - WZA B4 16 15 Roda B5 - Quick B3 15.00 RodaCI-BaarnCI 13.45 WZA C2 - Roda C2 v. 12.15 Roda C3 vrij Roda C4-APWC C2 13 45 IJsselm.v. C6-Roda C5 v. 12.45 Roda C6-Soest C4 13.45 RodaDI-CJVVD1 12.00 TOVD1 -RodaD2 v. 12 00 LimvioDI-RodaD3 v 12 00 Roda D4 - Baarn D2 11.00 Sec D2-Roda D5 v. 10 00 Roda D6-IJsselm v. D6 10 00 Roda E1 - Hoogland E1 11 00 APWC E1 -Roda E2 v 12 15 Roda E4 - Roda E3 10 00 RodaE5-KwaE3 10 00 Roda F1-Spakenburg F1 10.00 IJsselm.v F2 - Roda F2 v 11 00 Roda F3-Hoogl.v. F1 10.00 Roda F4-IJsselm.v F3 11.00 Zaterdag 1 september: Achterveld A1-RodaAI 4-1 Roda A2 - So Soest A3 20-0 Hoogl vA2 - Roda A3 1-5 Roda B1 - Spakenburg B1 5-1 VVZ49B1 - RodaB2 1-1 Roda B3 - Quick B2 4-0 Soest B3 - Roda B4 8-0 Hoogland B3 - Roda B5 6-1 WZA C1-RodaCI 6-1 Roda C2-Hoevelaken C2 17-2 Roda C3-Soest C3 0-1 Hoevelaken C3-Roda C4 12-6 Roda C5 - Hoogland C4 6-1 WZA C7- Roda C6 10-0 Roda C7 - Spakenburg C4 1-7 hoede tijdig in te grijpen. De speler van de tegenpartij K. Steenbeek maakte hiervan goed gebruik en scoorde het tegenpunt Enkele ogenblikken later kwam keeper H Kok veel te onbesuisd in hetgeen een strafschop opleverde. Het was weer K. Steenbeek die raak schoot en zo de stand op 2-1 bracht Achterveld liet het er niet bij zitten. Men kreeg een tweetal mooie kan sen om op voorsprong te komen maar faalde daarin. Achterveld bleef aanvallen en kreeg loon naar werken. Juist voor het rustsignaal was het A Tolboom die de stand op 2-2 bracht. In de tweede speelhelft kreeg men het zelfde spelbeeld. Na onge veer 10 minuten spelen was het de Achterveldse achterhoede die weer te fors ingreep. Dit leverde wedstrijden! - wordt het in het komende weekend weer span nend. Met opnieuw redelijke kan sen, maar meer dan vier winst punten zijn niet te verwachten, Quick D1-RodaDI 0-3 RodaD2-EemdijkD1 0-4 Roda D3 - KWA D3 3-2 CJW D3 - Roda D4 0-4 Roda D5-IJsselm.v D5 2-1 Soest D4 - Roda D6 0-3 Roda E2-WZA E2 1-4 CJW E1-Roda E1 0-6 Roda E3-Hoogland E3 3-1 WZA E3-Roda E4 0-1 IJsselm v.E3-Roda E5 10-1 CJW F1-Roda F1 0-5 Roda F2-Hoevelaken F1 1-1 Quick F2- Roda F3 1-2 Spakenburg F2-Roda F4 13-0 PROGRAMMA Zaterdag 8 september: Hercules-Roda 46 14 30 Argon 2 - Roda 46 2 12 00 Roda 3 vrij Hees 4-Roda 4 12 00 Roda 5 - Cobu Boys 4 11.00 Roda6-DVS 13 14.00 Roda 7 - Sparta 8 14 00 Zondag 9 september: Achterveld 1 - Roda 1 14.30 Bunnik732- Roda 2 11 30 Roda3- WOG 11.30 Roda4- NSC6 11.30 Kieviten 3-Roda 3 12.00 Roda 6-WZA 11.30 Roda 7 - Quick 11 14.30 Roda 8-Soest 11 11.30 ACHTERVELD - Door 12 leden van schietvereniging Ons Ge noegen werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd militair geweer op de buitenbaan te Scherpenzeel. Het was J van Rossum die de eerste plaats behaalde met 96 punten De ovenge uitslagen wa ren 2. J E van Hamersveld 94 2. J Voskuilen 89 4. G. Schimmel 88 Een deel van de leden van TT Leusden LEUSDEN - Trim- en Tourclub Leusden heeft haar honderdste lid ingeschreven. Het Is Thomas Slegt uit Leusden die het afgelopen weekend het middelpunt was van een klein feestje van de recreatieve wielrenvereniging Op het terras van zwembad Bavoort kreeg het honderdste lid uit handen van een van de drijvende kracht van TT Leusden. Ton de Wijze, een fonkelnieuw clubshirt uitgereikt. DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984 Thomas Slegt (links) het honderdste lid van Trim- en Tourclub Leusden Volgens artikel ik-weet-niet- meer-hoeveel van de Algemene Politieverordening is het onaange- lijnd uitlaten van honden in Leus den verboden Ik mag het niet zeggen, maar toch ben ik blij - met name voor onze hockeyers - dat niet iedereen zich aan het verbod schijnt te houden Ik zal u ook zeggen waarom. Wellicht is de afrastering van het hockeycomplex aan 't Sluisje te laag, het enthou siasme (in de hoogte) van diverse kromhouters te groot of doodge woon de techniek onvoldoende, maar een feit is. dat met de regel maat van een Zwitsers horloge, hockeyballen in de omringende bush-bush verdwijnen Ga ze dan maar in de brandnetels zoeken. Daar begint men met aan. al kosten die knikkers al snel een tientje of misschien meer. Vrij onverwacht is duidelijk geworden, dat de strop op dit gebied in korte tijd flink op kan foor" l oi,c' 'f rn^°' i'oprfctr Cort aan de Walstro wonende k met een Brabantse achten heeft een hond Exacter gei een Golden Retriever. TerechiI hoofdletters geschreven wanf[ do - zo heet-ie - heeft een g< neus voor hockeyballen en hij\ ze binnen een straal van zekei meterZonder opleiding in die ting, want zijn bazen hebben hockey geen mallemoer doen Onlangs werd een hoe notabele telefonisch benaderd de vraag of er belangstelling voor een heleboel gevonden len. Vlak voor het competitiet (maar anders ook) was het woord uiteraard „ja" en met bezoek aan Gudo Co als gi Groot was de verrassing tot hockeyers in één klap ruim 7| overgemepte ballen terug krt Wellicht meer dan de normale kelvoorraad van Pim Berghui. Gudo heeft die handel tijdens uitlaten opgespoord in het weel. Kennelijk in korte tijd, zijn baasje staat naar mijn nog niet in het telefoonboek, wel de hockeyers, net als he kende Zeeuws meisje. ,,zi (moeten) zijn, zal Gudo als ee vinder vast wel een flinke p hapklare hondebrokken als fl ning hebben gekregen. (451) LEUSDEN - Op uitnodiging van basketbalvereniging River Trotters uit Hardinxveld- Giesendam gingen afgelopen zaterdag zeven teams naar dit toernooi nl. jongens aspiranten, jongens kadetten, jongens ju nioren, heren 2 en 3 en Dames 1 en 2. 's Morgens in alle vroegte ver trokken de aspiranten en kadet ten, voor wie het toernooi al om 9.00 uur begon, naar Hardinxveld-Giesendam. Beide teams speelden een uitstekend toernooi wat dan ook beloond werd met een eerste plaats voor beide teams waarvoor een trofee en taart onder luid gejuich in ontvangst werd genomen. 's Middags was het voor dames 2 en heren 2 tijd om aan te treden. De dames gingen in de eerste wed strijd wat aarzelend van start en wisten op het nippertje een gelijk spel te behalen In de tweede wedstrijd en ook in de derde, werd er echter onverbiddelijk met de tegenstander afgerekend, wat dan ook resulteerde in een eerste plaats op de ranglijst. Ook hier een trofee plus taart als aandenken. HEREN Het 2e herenteam ging goed van start. De eerste wedstrijd werd glansrijk gewonnen De 2e wed strijd liep echter minder goed af. Vooral in het begin was men even het spoor bijster wat dan ook een achterstand van 10-2 te zien gaf. Maar men kwam goed terug. De tegenstander had een feilloos schot en wist dan ook. zij het met een kleine voorsprong, de winst punten te pakken De derde wed strijd was echter weer volledig voor Green Giants Een overwinning van 33-11 deed hen op de 2e plaats belanden Ook hier weer een taart. 's Avonds was het de beurt aan Dames 1 en heren 3 om de succes sen voort te zetten. De eerste wedstrijd werd door de dames ge wonnen. Er werd goed gespeeld en vooral door de snelle breaks werd de volle winst binnen gehaald De 2e wedstrijd verliep echter an ders. De tegenstander gaf (te) goed partij en wist goed te profite ren van de verdedigingsfouten van Green Giants Maar in de derde wedstrijd waren de dames weer terug in de realiteit en speelden hun tegenstander naar een forse ne derlaag. De plaatsverdeling werd toen op doelsaldo beslist en Green Giants kwam net 1 punt tekort om het succes van dames 2 te evena ren. Maar toch een goede 2e plaats' Bij heren 3 verliep alles ook redelijk naar wens De eerste wed strijd eindigde naar hard werken gelijk De 2e wedstrijd werd na uiterst spannende strijd gewonnen De ploegen hielden elkaar goed in evenwicht maar Green Giants wist toch met een klein verschil te win nen. In de 3e wedstrijd was de tegenstander echter te sterk voor Green Giants wat dan ook een nederlaag opleverde Maar on danks die nederlaag werden de heren toch 2e op de ranglijst Prijs een taart. Voor de jongens junioren was het toernooi echter te sterk bezet en kwamen dan ook niet verder dan een 4e plaats Overigens heeft het eerste dames team naast de behaalde 2e plaats vorige week het toernooi van Top Stars in Baarn gewonnen. Het was dus een lange dag voor Green Giants in Hardinxveld- Giesendam, maar door een perfec te organisatie van het toernooi was het een bijzonder leuke dag. De meisjes junioren hadden een uitnodiging van Flux uit Doorn ont vangen. 's Morgens vroeg vertrok ken de meisjes naar Doorn en wisten alle wedstrijden, weliswaar 2 wedstrijden met slechts 1 punt vèrschil, te winnen, hetgeen dan ook resulteerde in een eerste plaats. TAARTEN Door al deze behaalde succes sen werd Green Giants afgelopen zaterdag bedolven onder de ge wonnen taarten Op zich natuurlijk een leuke prijs welke vaak door de plaatselijke bakkerijen beschikbaar worden gesteld en dan ook uitste kend smaken. Maar in deze tijd waarin men toch veelvuldig klaagt over te dik zijn, een te hoog choles terolgehalte enz is het misschien wel tijd voor andere branches om op deze goedkope manier reklame te maken voor haar produkten V.l.n.r Igor Glattli, Thuis Visser, Eliane Noordam, Karin Lengers en Michael Noordam. Dit zijn vijf leden van de Leusdense fietscrossvereniging ..de Heuvelcrossers'' die komende zondag deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen fietscross in Waalre. Het vijftal, dat zich via vier selektiewedstrijden kwalificeerde, bestaat uit Thijs Visser (9 jaar). Igor Glattli (9 jaar). Michael Noordam (10 jaar) en de ..powder-puffs" Eliane Noordam (13 /aar) en Karin Lengers (16 jaar). De wedstrijden tijdens de nationale kampioenschappen beginnen om negen uur 's morgens. In de krant van dinsdag vindt u de resultaten van de vijf.Heuvelcrossers weer een strafschop op die ook nu weer door K. Steenbeek werd ge nomen. Hooglanderveen kwam nu met 3-2 op voorsprong. Inmiddels was A. v.d. Heuvel vervangen door de A-junior R. de Vette die het heel goed deed. Ongeveer halverwege de tweede speelhelft wist Achter veld de gelijkmaker te scoren. Door een prachtige kopbal van M. Boo- nen kwam de stand op 3-3. Beide ploegen bleven vechten om een overwihnifig te" behalen hetgeen Hooglanderveen kort voor het ein de scheen te lukken. Dankzij goed reageren van keeper H. Kok werd dit voorkomen, zodat deze wed strijd in een gelijkspel, 3-3 eindig de Uitslagen van zondag 1 septem ber Hooglanderveen - Achterveld 3-3 aangezien zondag de eerste ge meentelijke derby uit de compu ter is gekomen. Zaterdag In de zaterdagse hoofdklasse staan de navolgende ontmoetin gen op het programma: VOP - Hoevelaken Veensche Boys - Advendo Musketiers - Baarn Benschop - Montfoort Vitesse - Eminent Boys Hercules - Roda'46 VOP, Benschop en Vitesse heb ben duidelijke winstkansen en Ro da - zij het wat minder - feitelijk ook. Er zit bij het treffen van de Buiningparkers in Utrecht een ad der onder het gras: diverse Roda- spelers zijn de nederlaag in de beslissingswedstrijd van vorig jaar in Zeist tegen hetzelfde Hercules nog niet vergeten en zinnen op wraak Gezien ook de technische vaardigheid van de Leusdenaren als team. moet winnen uiteindelijk mogelijk zijn Tenslotte Veensche Boys. Musketiers en hun respectie velijke tegenstanders, die wij niet verder zien komen dan een gelijk spel met weinig treffers. Zondag. Het programma voor de zondag se 1e klasse A - met twee echte derby's - vermeldt: Achterveld - Roda'46 Hooglanderveen - BFC Laren - Olympia Gooische Boys - Barneveld Zuiderzeevogels - Actif WZA - Amsvorde De Leusdense tweestrijd zal de gemoederen weer danig in bewe ging brengen. Roda had een iets betere start dan SVA, maar de Achtervelders waren heel wat doel treffender Bovendien spelen zij thuis en dat is een duidelijk voor deel voor de ploeg van Jan Drost. Met een puntenverdeling zouden beide partijen al dik tevreden zijn, 5. J. van Hamersveld Jz 88 5. A. van Daatselaar 86 7. J. Voorburg 81 8. G van Hamersveld 79 9. W. v.d. Kletersteeg 77 10. A. Vlug 77 11. J. Steenkamp 72 12.J Hessels 70 Met ingang van donderdag 6 september zullen de schietwed strijden weer worden gehouden in de schietkelder in Ons Gebouw. De aanvang zal zijn om 20 00 uur HARSKAMP - Afgelopen vrij dag en zaterdag heeft de Almelo se schietvereniging Het Twentse Ros te Harskamp de Nederland se kampioenschappen groot kaliber-geweer over 300, 400 500 meter georganiseerd. Leusdenaar Rob Morelisse Leusden) werd met 281 p^1 winnaar, gevolgd door de H naar Martin Büchner (Het Twe Ros) met 275 punten en 4 f ches. De in Leusden won: Maarten Korting (Het Twe Ros) werd 3e met eveneens punten, doch met maar 2 mouf Roda 3 - Achterveld 2 1-1 Achterveld 3-Amsvorde 3 0-0 Achterveld 4 - Hooglanderveen 4 1-3 Achterveld 5-WZA 6 6-0 Achterveld 6 - Hooglanderveen 6 6-1 Achterveld 7 - Hooglanderveen 8 5-0 dames Achterveld - Hoogland 9-0 programma voor zondag 9 sep tember: Achterveld - Roda 14.30 Achterveld 2 - Hooglanderveen 2 11 30 Achterveld 3 - APWC 3 11 30 APWC 4 - Achterveld 4 11.00 Roda speelde tijdens het Achtervelds toernooi op 20 mei jl. ook Achterveld. Baarn 5 - Achterveld 5 1 f APWC 5 - Achterveld 6 1| Achterveld 7 - vrij dames Achterveld - Hilversumse Boys 1i dunkt ons, maar als u echt staat op het tippen van een winnaar, achten wij de kansen van Achterveld toch een tikkeltje beter De Amersfoort- se derby blijft ook dicht in de buurt van een gelijkspel met iets betere mogelijkheden voor WZA. Olym pia en Zuiderzeevogels zijn kanshebbers op de twee in Hooglanderveen blijft de voor de tweede keer in In de (voorlopige) strijd op de lantaarn, lijkt ons Barneveld betere kansen te hebben tiYöYoYo o o o o o o o o o o oïo l A.s. zondag aanvang 14.30 uur J Kerstensportpark, Achterveld. Wedstrijdbal I aangeboden door I Sporthuis Kraanen. 'piDtomiiiimiooiil

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6