Breimodeshow trok volle Korf Eemelaar hield ibkampioenschappen laien drogen tranen i Dedemsvaart De Haaien organiseert zwemwedstrijden Kantlijn! ri kreeg an langs CAI bij 't water Volkswagen koor naar Leusden Gehoord Opkomst kens als prijs l - ONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984 loep op Leusden ie: Caspar van Loo Jsvergadering van juni oorPvdA- oorzitter Corri Verduin in iste bijeenkomst van de iteraad, vorige week, een Corri kreeg namelijk iA-wind van voren naar jng van de paniek die zij ni-vergadering had I. Het PvdA-raadslid destijds bekend dat een ak van de Hoge Raad best »volgen zou kunnen voor het in rekening door de gemeente van ;htbij huurders van ien. Corri Verduin wilde eens uitgezocht hebben waaide toen met een jit het voorlichtingsblad gemeente Rotterdam, de betreffende uitspraak Hoge Raad was vermeld, als u in deze krant hebt |n lezen, bleek achteraf dat ts te hoog van de toren Diazen. Het arrest van de aad had, na bestudering, ikel gevolg voorde van het rioolrecht in n. En dat wilde de CDA- Corri Verduin even onder het neusje wrijven, gongeveerzo: fractievoorzitter Evelien ,ln de raadsvergadering ii is er door de PvdA een ;ing gemaakt over het hten een betreffende lak van de Hoge Raad. ït college van B en W het [anderal uitgezocht?" wethouder Fons Ummels a, ik kan u meedelen dat iw Verduin het een en nzorgvuldig iuleerd heeft. Door haar ;ing heeft ze het itelijk apparaat erg veel werk bezorgd. De \ak moest nageplozen en telefoontjes oord van burgers die ust reageerden." En daar irri Verduin het mee doen. iteraard moest ze nog wat luin: „Ik bestrijd het dat ik onzorgvuldige rdingen heb uitgelaten. Ik heb alleen maar gevraagd of de uitspraak van de Hoge Raad van toepassing is op de heffing van rioolrecht in Leusden. Ik moet u zeggen dat ik het erg vervelend vind dat deze zaak op deze manier ter sprake wordt gebracht." Burgemeester J. W. M. Rademaker had het laatste woord. Ofschoon hij zwijgzaam het standje van wethouder Ummels aan Corri Verduin had aangehoord, merkte de burgemeester op dat dergelijke dialogen niet in een raadsvergadering thuishoren. „En zeker niet naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering. Praat er maar verder over in de raadscommissie financiën," aldus Rademaker. Die discussie komt er. Op maandag 10 september, agendapunt 4. De commissievergadering begint om acht uur 's avonds. Met ingang van het volgend jaar zal het abonnement op de centrale antenne inrichting tegelijkertijd geïnd worden met de betaling voor het verbruikte water. De gemeentelijke dienst geldverkeer en administratie in Amersfoort, die nu de waternota's verstuurd, zal voor de inning van het abonnementgeld zorgdragen. Een brief van de gemeentelijke dienst geldverkeer en administratie, waarin deze mededeling staat, is reeds bij de CAI-abonnees in de bus geploft of is nog onderweg. Aan voorlichter Hans Hermans van de gemeente Leusden de vraag waarom het collecteren van het CAI- abonnement is uitbesteed aan de Amersfoortse gemeentelijke dienst. Hermans: „Hoe weet je dat?" - Er zijn toch brieven verstuurd? Hermans: „Jasses. Mij was verzekerd dat die brieven pas in oktober de deur zouden uitgaan. Voor die tijd zou er een persbericht worden gemaakt om het een en ander uit te leggen. Ik zou verder met de gemeentelijke dienst geldverkeer de redaktie van die brief doornemen. Is dus allemaal niet gebeurd." - Maar waarom moet Amersfoort het CAI-abonnement gaan innen voor de gemeente Leusden? Hermans: „Daar is een aantal factoren voor te noemen die ik niet een-twee-drie paraat heb." - Maar. Hermans: „Maar een van de factoren is natuurlijk dat Leusden niet in de gelegenheid is zelf nota's te versturen of het geld te innen. Ten minste, niet twee- of driemaandelijks zoals dat met de waternota gebeurt." - Amersfoort doet het natuurlijk niet gratis? Hermans: „Nee, maar wel goedkoper dan als Leusden zelf de nota's zou versturen!" De gemeentelijk voorlichter beloofde binnenkort met een persbericht te komen waarin nader op de zaak wordt ingegaan. Het „Wolfsburger Mannerchor", waarvan meer dan de helft van de leden bij de Volkswagen fabriek in Wolfsburg werkt, komt vrijdag naar Leusden. Driemaal raden waar het koor een bezoek zal brengen: bij Pon's Automobielhandel aan de Zuiderinslag, de importeur van Volkswagen in Nederland. Het mannenkoor verzorgt die dag een lunchconcert bij Pon. Wie niet bij deze importeur werkt, maar toch graag deze zangers uit de Volkswagen-stad wil beluisteren, kan vrijdagavond vanaf acht uur terecht in de kerk van 't Zand in Amersfoort. Aanstaande zondag verleent het koor zijn medewerking aan een kerkdienst in de H. Kruiskerk aan de Liendertseweg in Amersfoort, nadat het gezelschap in Amsterdam is geweest. Zondagmiddag keert het koor terug naar Duitsland. Gehoord tijdens de C Al- informatie-avond van de Groenstichting (zie elders deze krant): „Als iedereen eigenhandig een kleine schotelantenne op het dak gaat zetten, en dat gebeurt niet zo vakkundig, dan heb je bij de eerste de beste storm een flink aantal vliegende schotels!" Meneer C. A. Sloot, penningmeester van de Groenstichting die de gemeenschappelijke voorzieningen in de wijk Rozendaal beheert, was eigenlijk een beetje verdrietig dinsdagavond. Toen hield de stichting in „De Korf" een CAI- informatieavond waar toch zo'n honderd mensen uit de wijk Rozendaal op af waren gekomen. Meneer Sloot: „Ik zou willen dat er zoveel mensen komen luisteren naar mijn jaarlijks praatje over het financieel jaarverslag van de Groenstichting. Er komen wel mensen, hoor. Twee of zo!" LEUSDEN - Nu de zomer defi nitief voorbij schijnt te zijn be ginnen bij velen de vingers te tintelen om weer een breiwerk ter hand te nemen. Vooral de laatste jaren zijn zelfgebreide truien en vesten zeer geliefd. De wolwereld komt ook ieder jaar weer met nieuw materiaal dat aansluit op het jongste mode beeld. De breimode voor de ko mende winter werd afgelopen maandag in de Korf gepresen teerd. Voor de organisatie hier van was de handwerkzaak Crea- tique verantwoordelijk. In de grote korfzaal waren ook dit jaar alle stoelen bezet om de wollige mode op de voet te kunnen vol gen. Evenals vorig jaar werden de modellen door de Lenny List Dancers getoond. Dit uit vier dames en één heer bestaand team hield de aandacht voortdu rend op zich gevestigd. Het is altijd weer wonderlijk hoe het de modewereld gelukt om zo veel enthousiasme te vinden voor de nieuwste materialen, kleuren en modellen. Wat de kleuren betreft biedt de nieuwe mode vele moge- lijkhedenzolang het maar niet naar het felle neigt. Veel grijs, verschil lende tinten groen, écru, velerlei schakeringen bruin maar ook blauw - weliswaar ietwat naar grijs neigend - en in wat mindere mate de pastelkleurtjes als rose, licht blauw en geel De truien zijn wat minder kolossaal dan voorgaande jaren Van veel modellen leken de mouwen nèt iets te kort maar dat hoort zo. De lengte van vest of trui juist over de taille en verder lekker wijd. Wie wil breien kan breien. De nieuwe wintermode herbergt voor - De nieuwe breimode: weinig felle kleuren, kort aandoende mouwen en lekker wijd. iedereen wel iets wat hem of haar aanspreekt. Op sportief gebied zijn er de niet meer weg te denken kabeltruien met sjaalkraag of col. Soms is er in de boorden even een afstekende kleur gebruikt. De tweedgarens zijn bij de sportievere modellen erg populair. SJIEKE MODELLEN De breimode is wat minder stoer geworden. Voor hem bijvoorbeeld een slipover in jaquardpatroon met bijpassend vest. Uitgesproken sjie- ke modellen bevinden zich ook in de collectie. Pakjes met over de heupen vallende jasjes of met bij passende truien in fantasiepatroon gebreid Wanneer een meerkleurig garen is gebruikt grijpen de ontwer pers soms naar een effen garen om col of boord te accentueren. Bijna nergens wordt de bescheiden lijn doorbroken. Nieuw zijn de tunie ken. Gedragen over een trui en met open zijnaden Heel eenvoudig ge houden. Ook hierbij zit het raffine ment hem in de gekozen steek. Heel subtiel wisten de ontwerpers een geheel te krijgen door te werken met accessoires als gebrei de sjaals en mitaines (vingerloze handschoenen). Mohair neemt de ze winter ook een grote plaats in Zachte tinten werden gekozen voor de weinig ingewikkelde trui met de grote vierkante omslagdoeken. Eén van de nieuwste garens is het zeer langharige mohair dat bijna aan bont doet denken Sober, zacht en ruim is de nieuwe winter mode maar zeker niet somber. Eerder gewoon mooi - De breimodeshow trok veel publiek. De nieuwe wintermode. RVELD - Van 18 au- lot 1 september werden de L.T.V. de Eemelaar de ipioenschappen gehou- wedstrijden vonden >nder ideale weersom- ïeden. Het werd een leuk met veel publieke be ling. Er zijn in totaal ruim strijden gespeeld waar- ischouwers van mooi en id tennis konden genie- wedstrijdcommissie be lt Ella Kelder, Tineke llda Wolters, Gerrit van en Wijnand Brink, ingles werden de deelne- irst in poules verdeeld waarna de twee besten van elke poule over gingen naar het sche ma. Er werd fel, maar zeer sportief gestreden om het clubkampioen schap in de wacht te slepen In de halve vinales werden er zeer span nende wedstrijden gespeeld De uitslagen waren: halve finale heren A. Scherpenzeel - J. van Wieringen 6-1, 6-2; H Eek - S. Stalenhoef 7-5, 6-3; halve finales dames M. Groenewegen - T. Grotenhuis 6-4, 1-6. 6-4; L. van Bekkum - D Beijneveld 3-6, 7-5. 6-1. halve finale heren dubbel H. Eek/N. Hoogendam-W. Jehee/ H. Troost 6-3, 4-6, 6-4; E. Kelder/ T. Duits - G Wessels'M. Plijnaar 6-4, 6-2. halve finale mixed dubbel W. Jehee/M. Wessels - M. Plijnaar/ H Eek 6-2, 6-1; P Eek/J van Ooyen - I Muns/C. de Vaal 7-5, 6-2 finale heren A. Scherpenzeel - H Eek 6-2.6-4. A. Scherpenzeel. clubkampioen halve finale dames M Groenewegen - L. van Bekkum 6-2; 6-3 M Groenewe gen Clubkampioen. naive nnaie neren dubbel A. Scherpenzeel/R. Langereis - H. Eek/J. van Ooyen 6-3, 4-6. 6-4 A. Scherpenzeel/R Langereis club kampioen finale dames dubbel P Eek/N. Hogendam-E Kelder/T. Duits 6-3, 6-0. P. Eek en N. Ho- gendam clubkampioen halve finale mixed dubbel W. Jehee/M. Wessels - P. Eek/J. van Ooyen 2-6,6-3,6-4. W Jehee en M. Wessels clubkampioen. Op 22 en 23 september wordt voor de tiende maal het uitwisse- lingstoernooi met het Leusder- park gehouden. In dit weekend gaat men behalve tennissen ook op de Amerikaanse tour met hamburgers, pop-corn en hot dogs. 's Avonds zal er een feest avond zijn voor de deelnemers en alle andere leden. Muzikale medewerking zal dan worden verleend door de band Temping Seven. Het weekend daarna zal dan weer het sluitingstoernooi plaats vinden voor zowel junio ren als senioren. LEUSDEN - Geheel volgens plan en dank zij het goede weer konden in het voorweekend van de Amersfoortse tenniskam pioenschappen op de banen van de LTV Lockhorst 150 partijen worden gespeeld. De winnaar van vorig jaar in HEB heeft zijn visitekaartje afge geven. Gijs Willem van Keulen won achtereenvolgens van Paul Tolsma (6-1, 6-0) en Rik Boelen (6-3, 6-4) en heeft zich daarmee geplaats in de halve finale zijn naaste concurrent Haiko Bloe mendal heeft zijn eerste partij gewonnen met 6-2 en 6-1 van Frits de Graaf. 'DEN - Na de afwijzing subsidieaanvraag van isten de Haaien in De- tart voldoende handdoe- winnen om de tranen te Een groot postorderbe- td nl. tijdens nationale edstrijd in zwembad ,,'t nt" te Dedemsvaart vele fns beschikbaar gesteld >rijzen. Met maar liefst 8 >ns keerde Jules Baars arts. Naast onze Leusde- eden verder nog mee het Nijverdal)de Mors (Rijs- PPC (Hoogeveen) VZPC Jveen) HZC Weusthag o) en DAC (Dedems- Al direct in het eerste program manummer de 50 m. vrijeslag he ren wist Ronny Baars de hoogste plaats op het erepodium te berei ken door te finishen in 26.2. Het zelfde deed Ronny op de dubbele afstand de 100 m. vrijeslag heren. Zijn tijd van 58.3 was goed voor goud en een badlaken. Een taart van de plaatselijke bakker Oegema werd verslonden door de 5 x 50 vrijeslag estafette heren ploeg van de Haaien. Met een tijd van 2.22.3 grepen Ronny Baars, Chester Marsman, Marcel Freseler, Mare en Harold Hulst naar de lekkernij Een sporttas lag klaar voor de winnaar van de 100 m. rugslag heren. Ook nu weer sloeg Ronny Baars zijn slag en wist in 1 11.8 zijn uitzet met een tas uit te breiden. Geen prijs maar wel een persoon lijk record scoorde Jan Willem van Dijk door op de 100 mtr. schoolslag j.o. 10 te eindigen in 1.46.8 (was 1.48.8) Ruben Tolboom bracht een badlaken en medaille naar Leus den door als 2e aan te tikken op hetzelfde onderdeel. Mevr. v. Doornik zag haar linnenkast groeien door de handdoek die dochter Yolanda thuisbracht via de 100 m. schoolslag m.o. 10 Jolan- da werd 3e in 1 44 5 Harol Hulst. Marcel Freseler. Ronny Baars en Chester Mansman grepen brons op de 4 x 100 mtr. wisselslag est. heren plus voor elk een badlaken. LEUSDEN - De Leusdense bowlers speelden afgelopen maandag hun eerste wedstrijden in de hoofdklasse. Er werd niet bijster hoog gescoord. De lange rustperiode was daar kennelijk debet aan. Garage Doornekamp, gepromoveerd uit de eerste klas se kon het bowl-geweld nog niet aan en liet een paar belangrijke punten liggen. Kela Tapijt spe lend met twee man wist 4 punten in de wacht te slepen. Sfinx met de meeste routine haalde de hoogste Pin Fall (2080), en staat nu bovenaan. In de overgangsklasse zat de spanning er goed in. Het team Karweihoek had geen tegenstan der, maar desondanks werd er om de punten gestreden. S+H I SDeel- de een ijzersterke wedstrijd tegen Gajes. In de 2e klasse B werden de spelers enigszins gehinderd door veel baanstoringen, maar dat kon echter niet verhinderen dat er fel gespeeld werd De stand in de verschillende klassen van de eer ste drie teams is als volgt: Hoofdklasse: 1 Sfinx 2080; 2 Kela Tapijt 1979, 3. Sterrenteam 1945; hoogste game dames Joyce Putten 167; hoogste game heren Martin v. Heusten 215. Overgangsklasse: 1. Karwei hoek 1741; Gajes 1683; 3. S+K I 1722; hoogste game dames Fem- mey van Eenk en Jannie v. Dijk 157hoogste game heren Piet Mal- jers 185. Eerste klasse 1Proppen schie ters 1640; 2. Bibob 1584, 4 Heri- tonba 1762; hoogste game Yovnne de Jong 165; Hoogste game heren Frans de Jong 191 Klasse 2a: 1. De Manchiek's 1534; 2. The Dots 1484; 3. Base Liners 1468; hoogste game da mes Jetty Dekker 160; hoogste game heren Jan de Ridder 188. Klasse 2b: 1. Doe maar wat 1661; 2. Dieene 1629; 3. Zero 1354; hoogste game dames Mar griet v. Toren 142; hoogste game heren Paul Hartman 194. Voor de DEB hebben zich zes dames gemeld Marieke Vos heeft zich in de finale gespeeld door met 1-6, 7-6 en 6-1 van Madeion Schoenmaker te winnen partij Pe tra van Dommelen - Manon Kolber in de HDB zijn Haike Bloemendal/ Gijs Willem van Keulen favoriet voor de titel. In de C-categorie hebben zich bij de laatste acht in de heren-enkel geplaatst R van Erk, R Driege, F Vissers en M Faas Voor de "halve finale bij de dames hebben zich geplaats M. Eleveld, G. Bolk, M v Slegtenhorst en M. Schepers, en in de GDC L v Dijk/E. Grodde en G. Bolk/F. Visser In de HED plaatsten zich bij de laatste acht E. Rijnders, F v Duin kerken, A Brouwer. Bij de DED heeft allen R Dirkzwager zich tot nu toe geplaatst bij de laatste vier HALVE FINALES Zaterdag worden de halve fina les gespeeld en 's avonds kunnen de dames en heren tennissers en hun supporters vanaf half tien de benen strekken op de klanken van „levende" muziek. Bovendien kan bij kaarslicht de inwendige mens worden gesterkt met een barbeque. Zondag wordt het toernooi afgesloten met het spelen van alle veertien finalepartij- en. Uitslagen: HEB R Boelen - R de Graaf 6-3, 6-4; R Brinkman - M. de Jong 6-4, 6-3; A. Scherpenzeel - J. Dubbeld 6-4, 6-4 GDB Vos/Teunissen - v. Ede/ Brinkman 6-17-6. HDB Adegeest/N. Vial - J. Faar/ P. Tolsma 7-5 6-7 6-2. Jellema'de Jong - Boelen/de Graaf 6-3 6-3 Brinman/Post - Hoving/Vial 3-6, 6-0, 6-1 Teunissen/v. Wede - J. Dubbeld Scjherpenzeel 6-1 6-3 HEC R v Erk - A. Brand 7-6, 6-1 R. Drege - L. de Boer 7-5 6-1. F. Visser-T. Kok 6-2 3-6 6-3; M Faas - P. Schuit 6-2 6-7 6-3 DEC M Eleveld-L.v Dijk 6-1,6-0; M. v Slegtenhorst - D. Hoksber- gen 6-2, 6-4, M Schepers - M Bloemendal 6-10-6, 6-4. HED E. Rijnders - H. Kocks 7-6, 6-1; F. v. Duinkerken - R. Vohn- sack 6-1, 6-4, A. Brouwer-A. Taal 6-4, 6-3. DED: R Dirkzwager-E Bohnsack 6-3, 7-6 LEUSDEN - Ook dit jaar zullen scholierenzwemwedstrijden georganiseerd worden door de L.Z. P.C. de Haaien. Zaterdag 8 september zal vanaf 13.00 uur in zwembad Bavoort dit zwemge beuren plaatsvinden. Deze wed strijden zijn een vervolg van de schoolzwemwedstrijden die op 16 juni verzwommen zijn. Aan de hand van de uitslagen van de schoolzwemwedstrijden zijn de deelnemers geselecteerd. De vijf snelste zwemmers (jongens en meisjes) per leeftijdsgroep en afstand hebben een uitnodiging ontvangen en aan de scholieren- zwemwedstrijden mee te doen. Al leen scholieren die niet lid zijn van de Haaien of andere zwemvereni ging mogen meedoen De zwem- commissie van de Haaien ver wacht een grote opkomst en rekent op spannende wedstrijden Niet akkoord, wel een initiatief voorstel. geen initiatief voor stel. Dat kan niet missen. Dat moét het CDA zijn Het ziet er naar uit, dat de Waterloo-bewoners hun eigen Waterloo hebben gevon- i den. De Hamershof als de Champs I Elyssée van Leusden Die Pais toch' Is ie ooit eens één keer in Parijs geweest om naar een nieuw soort lantaarn- paaltje te gaan kijken, droomt I ie daar nóg van i Pais (In een zeldzaam open- hartige bui legen de CML ers). a ..Ga je hier drie weken mei vakantie, ben ye meteen een I taar achter' I Mogen we daaruit konklude- ren. dat onze direkteur ge- m meentewerken slechts drie weken per jaar werkt Hoewel het nog niet helemaal I vrijheid, blijheid in het keldertje was, was de VVD toch een stuk vrouwvriendelijker ten op- zichte van de VOC De liberalen hebben intussen I natuurlijk uitgerekend, dat je voor die f 15.000,- inderdaad geen restaurant kunt begin- nen. De PvdA kreeg een fikse uit- J brander van de burgemeester I tijdens de vorige week gehou- den raadsvergadering voor vreselijks heeft Gert j l/nörW( Kil l u/nar j Wat de Weerdt nu weer gezegd? Niets eigenlijk. Alleen dat PvdA tegen een bepaalde keu- I ze van b&w was i En dat mag natuurlijk niet Daar zijn raadsleden niet voor gekozen in Leusden Opgewonden socialist uit de J achterban ..Straks zegt de I heer Rademaker nog. dat de PvdA niet in de raad thuis- hoort, omdat men eigenlijk niet op die partij had mogen stem- men i Nee hoor, dat zou de heer Rademaker nóóit zeggen Om met wijlen Wim Kan te spre- ken: zo 'n uiterst bekwaam man J wéét wat ie zegt En nou niet zo'n weifelend gezicht zetten, mensenI Over andere zeer bekwame mensen gesproken Ook gele- I zen van de maidenspeech van de heer Sjef ten Berge, de I gedoodverfde kroonprins van wethouder Jan? Wat een schitterend pleidooi was dat. Dat was werkelijk af! Leusden was dat nog lang niet, I zei hij en zette daarmee met- een een forse domper op het prille vrouwvriendelijk imago van de fraktie Want wie had de euvele moed I gehad om te zeggen dat Leusden af was en dat we zo maar moesten houden? De Vrouwen Advies Commis- J sie, inderdaad. En die mo- I gen alleen maar iets zeggen over de inrichting van keukens en zo. Nee. niet over die keuken in de J kelder, dat is wéér een ander I verhaal. Kop ..PvdA bereidt initiatief voorstel over de CAI voor'' Oei! Als de burgemeester dat nou maar goed vindt. Vermoeide duif in het ge meentehuis: ,,lk hoor nou maar steeds dat geklets over een torenflat. Zeker voor die ooievaar die ik hier regelmatig voorbij zie vliegen Ooievaar, die zich laat inschrij- ven bij de afdeling Huisvesting van de gemeente ,,En voor alle duidelijkheid, ik wil alléén J het platte dak van die toren I vullen Ten Berge: ,,Eén ooievaar maakt helaas nog geen stad Zouden we niet een hele kolo- nie aan kunnen trekken?" „Ju sei do", zo lees ik, is de I weg van de soepele houding. Voor sommige onzer magistra- ten is er dus nog hoop in het voormalige gemeentehuis i En tenslotte: Als raadsleden voor hun broodnodige informa- tie slechts aangewezen zijn op het Loodsmannetje, wordt het j de hoogste tijd voor een abon- I nement op deze krant

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7