sB Zolderantennes in trek ZOLDER ONTInnc i: hollpvO 1E/v \50- Torenflat-plan vanavond in commissie OW/RO SL komt huurders van udere woningen tegemoet Jeugdhonk feestelijk geopend oor bijdrage in huur voor oude antennesysteem efje, waar bleef je? Vandaag in de Leusder Krant leusilen krant Muziekconcert De Koningshof BDU m Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden gSMONTKKb J - Auto in brand Geluidsapparatuur verdwenen Centrum moet brug slaan tussen jeugd en kerk Geen krant ontvangen? Hootdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bg.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 39 - n EUSDEN - „Sinds de lemeente is begonnen iet de aanleg van de entrale antenne heb ik ientalen zolderantennes erkocht". Dit antwoordt Ie heer J. Jensma van de lelijknamige radio- en tv- aak in De Hamershof op Ie vraag hoeveel van die ienvoudige zolderanten- es hij tot nog toe van de and heeft gedaan, ensma adverteert de iatste tijd opvallend met eze tv-antennes die op e vliering of zolder ge- lonteerd moeten wor- en en uitsluitend Neder- and 1 en 2 zichtbaar ma- en op het televisietoe- tel. Jok ROTOL aan de Ha- lersveldseweg en Radio rieënhuizen in Leus- en-zuid hebben te ma- en met de vraag naar olderantennes sinds de emeente met de CAI an de gang is gegaan, (rieënhuizen: „Wij heb ben er zo'n vijftien stuks verkocht. Het is nou niet echt een behoorlijk aan tal te noemen, maar toch: er is vraag naar". ROTOL: „Bij ons in de zaak zijn al diverse men sen geweest met de vraag of wij die antennes leveren. Wij deden dat toen nog niet, maar nu hebben we een partij zol derantennes besteld". Volgens Jensma zijn de eenvoudige tv-antennes voor binnen met name in trek bij ouderen en jonge gezinnen. Jensma: „Ou dere mensen hebben over het algemeen niet zoveel belangstelling voor buitenlandse zen ders. Frans en Engels kunnen ze vaak moeilijk verstaan en aan Duits hebben sommigen een hekel. Ouderen zijn daarom tevreden met Ne derland 1 en 2 en die zen ders kun je dus met de zolderantenne ontvan gen. Jonge gezinnen, is mijn ervaring, vinden de kabel-tv gewoon te duur. Zij nemen daarom ge noegen met de twee Hol landse zenders". Jensma zegt overigens dat de verkoop van deze antennes in feite niets nieuws voor hem is. „Deed ik vijftien jaar ge leden ook". Heeft de heer Jensma toevallig al wat gehoord van de gemeente, want die zal het niet zo leuk vinden dat er reclame wordt gemaakt voor de goedkope tv-antennes nu de aanleg van de CAI nog in volle gang is? Jensma antwoordt: „Ik heb geluiden vanuit het gemeentehuis gehoord dat ze er niet zo blij mee is". De gemeente kan trouwens niets tegen de verkoop ondernemen, omdat zolderantennes niet onder het bestaande antenneverbod vallen. V' V Op deze manier prijst Jensma zijn zolderantennes aan LEUSDEN - De behandeling van het ontwerp-plan H2, dat voor ziet in de uitbreiding van De Ha- mersfhof en waarin de omstre den torenflat is opgenomen, staat op de agenda van de raadscommissie openbare wer ken en ruimtelijke ordening. Deze commissie komt van avond (dinsdag) om 20.00 uur in vergadering bijeen. Het ontwerp-plan H2 is een nog vrij globaal plan dat gemaakt is door stedebouwkundige Frans van der Werf die verantwoordelijk is voor de vormgeving van woon winkelcentrum De Hamershof Behalve winkels, woningen en een gebouw voor bijzondere doel einden (politie en/of brandweer) is in het ontwerp H2 ook een toren flat van maximaal zestien verdie pingen (zo'n 45 meter hoog) op genomen. Dit gebouw moet vol gens Van der Werf, die in zijn op vatting gesteund wordt door wet houder Jan Wagenaar, hèt her kenningspunt van Leusden wor den Omdat Leusden geen echte hoogbouw tot nog toe heeft gerea liseerd, moet de geplande toren flat de uitzondering zijn die de re gel bevestigt. Tegen het torenflat idee zijn nu reeds bezwaren on der de bevolking van Leusden ge rezen. .Onnodig" en .ontsie rend" zijn argumenten die ge bruikt worden door de mensen die het oneens zijn met het plan voor de zeer hoge flat in H2 De agenda van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening ziet er in haar geheel als volgt uit: 1. Opening; 2. Inventarisatie vagenstellers- /woordvoerders; 3. Verslag van de vergadering van 14 augustus; 4. Hamershof-noord stand van zaken; 5. Verkoop grond in H1 aan Van Rheenen Leusden bv (HEMA-vestiging); 6 Stand van zaken Claveren- blad-Wildenburg, 7. Ontwerp H2; 8 Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van: - niet goedgekeurde delen Buitengebied-Oost; - Asschatterweg 201 - Postweg 1 9. Groenplan Groenhouten, 10. Beantwoording vragen naar aanleiding van eindwijziging, begroting 1983 dienst ge meentewerken, grondbedrijf en CAI; 11 Aankoop grond van de heer Ruiter-De Horst; 12. Verkoop grond aan de heer Hendriks-Paardenmaat, 13. Verkoop grond aan B van Middelaar-Hamersveldse- weg; 14. Verkoop grond aanbouw be drijf Achterveld Claverenblad- Wildenburg; 15. Verkoop grond aan aanne mingsbedrijf Van Galen Cla- verenblad-Wildenburg; 16. Alg. besluit tot verkoop van kavels in plan Claverenblad- Wildenburg en Munnikhove; 17. Kredietaanvraag ten behoeve van aanleg riolering Water loo, 18. Vestiging recht van opstal ten behoeve van kunstgrasveld, 19. Informatie: inrichting Plata- nenlaan als woonerf, verdere voortgang fietspad Asschat terweg; 20. Rondvraag; 21. Sluiting. (Van één onzer verslaggevers) ÈUSDEN - Het bestuur van de Woningstichting Bden (WSL) heeft besloten de bewoners van de 435 fre huurwoningen gedurende drie jaar 36 gulden aar uit te betalen. Het gaat om de WSL-woningen in fenhouten, Rossenberg, Oud Hamersveld, de Wete- |en Achterveld waarvan in de huur een bedrag voor en afschrijving van het oude centrale antenne eem is begrepen. Bij de bouw destijds van de jjngen werden de aanlegkosten van de centrale nne in de bouwkosten meegenomen. Woningstichting Leusden is !t besluit van uitbetaling van ial 36 gulden gekomen nu urwoningen een aansluiting of al reeds hebben op het je, gemeentelijk centrale an- lysteem. Omdat de oude an- ophoudt te functioneren, waarvoor toch nog een be- in de huur wordt gevraagd, 'e WSL gemeend de betref- huurders financieel tege- [te komen. Het bestuur van de jstichting heeft begrip voor nanciële consequenties voor rder. aldus een brief aan de lers van 435 woningen waar gaat. Verlaging van de huur olgens de voorschriften van nsterie van Volkshuisvesting Bij de bouw van de huurwonin gen in Groenhouten, Rossenberg, Oud Hamersveld, de Wetering en Achterveld werden de aanlegkos ten van het centrale antennesys teem opgenomen in de bouwkos ten van de woningen. Bij de over dracht van de huizen in 1973 aan de toen opgerichte Woningstich ting Leusden werd het antennesys teem niet overgedragen omdat zo wel het gemeentebestuur als het bestuur van de WSL van mening waren dat de exploitatie van dit systeem een gemeentelijke aange legenheid was. Ook de minister van Volkshuisves ting heeft enkele jaren geleden nog eens duidelijk gesteld dat de aan leg en exploitatie van antenne- iaar kijken waar je bleef. Sta je de hele tijd al naast me !n die leuke kleren herkende ik je ook niet meteen. Zeker fexshop geweest hè? Hoe ik dat weet? Nogal wiedes, daar je toch al jaren! Hoe vind je trouwens mijn jeans? John. inrichtingen niet tot de taak van woningcorporaties behoren. Om dat de aanlegkosten van het sys teem echter destijds in de bouw kosten zijn opgenomen, is in de huur van de woningen wel een bedrag begrepen voor rente en afschrijving van het oude systeem. Dit gebeurt over de voorgeschre ven termijn van vijftig jaar. Het gevolg is dat huurders die een aansluiting nemen of hebben geno men op de nieuwe CAI tegen beta ling van een abonnement, ook nog eens rente en afschrijving van de oude antenne betalen via hun huur. Huurders die geen gebruik maken of willen maken van de gemeente lijke CAI blijven ook via hun huur betalen voor het oude, niet meer in gebruik zijnde antennesysteem In het eerste geval betaalt men dus dubbelop, in het tweede moet men betalen voor een voorziening die er niet meer is ,,Het WSL-bestuur", aldus de brief van de woningstich ting aan de betrokken huurders, ..heeft echter besloten dat in ver band met het feit dat de WSL geen vervangingsplicht heeft met betrek king tot het bestaande antennesys teem. een bedrag beschikbaar wordt gesteld als overgangsrege ling voor die huurders die via de huur nog aan het oude systeem betalen". De terugbetalingsregeling geldt I niet voor de huurders van de WSL- woningen in de Tweede Fase. om dat in de bouwkosten van dié woningen geen aanlegkosten voor een antennesysteem zijn verdis conteerd. Deze woningen werden eerst aangesloten op de gemeen telijke noodmast aan Berkelwijk, tegen betaling van een abonne ment door de huurders, en kunnen nu qebruik maken van de nieuwe CAI De terugbetaling van de drie maal 36 gulden aan de huurders van de 435 betreffende WSL- woningen wordt als volgt afge wikkeld: gedurende drie jaar ontvan gen huurders die gebruik maken van de aansluiting op het nieuwe systeem een korting van 36 gul den per jaar. Dit bedrag zal op de CAI-nota van de gemeente in mindering worden gebracht: huurders die géén gebruik maken van de aansluiting op het nieuwe CAI-systeem ontvangen gedurende drie jaar 36 gulden per jaar rechtstreeks van de wo ningstichting. In totaal gaat het de WSL bijna 47 duizend gulden kosten. Het geld zal onttrokken worden van de Reserve van de Leusdense woningstichting. LEUSDEN - De brandweer moest zaterdag uitrukken voor een brandende auto. De wagen, eigendom van een Inwoner van Amersfoort, stond op de Land weg ter hoogte van de Rabo bank. Vermoedelijk als gevolg van een lekkende benzineleiding of lekkende carburateur is de brand in de auto ontstaan. De wagen liep behoorlijke schade op. LEUSDEN - Uit de schuur van „de Hakhorst" aan Waarden is geluidsapparatuur ter waarde van 1800 gulden verdwenen. De rijkspolitie ontdekte geen spo ren van braak aan de schuur. GS hebben nog geen voorkeur voor plaats Huis van de Sport pag. 3 •Truckershow Leusden-Zuid trok 15 duizend- bezoekrs pag. 3 Mininatuurtjes: heide pag. 3 Jaarmarkt Hamershof met Vanessa pag. 4 Roda-zondag boog tegen Achterveld een 3-1 achterstand om in 3-3, Roda-zaterdag nam twee punten mee uit Utrechtpag. 5 Overig sportnieuws pag. 4/5 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. ij kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) osse nummers: 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ns kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- jks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend, aterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 v uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het jeugdhonk van de gereformeerde en her vormde kerk van Leusden is jongstleden zaterdag op fees telijke wijze in gebruik geno men. De officiële opening vond in het bijzijn van de jeugd plaats. Kerkelijke en burgerlijke autoriteiten waren een uur voor die tijd al bijeen voor de formele toespraakjes. De voorzitter van het jeugdberaad, de heer Joop Keur, maakte van de gelegen heid gebruik om de kerken te wijzen op het feit dat ze jonge ren de kerk steeds meer de rug toe keren. ,,Het jeugdhonk zal een belangrijke rol moeten spe len bij het contact tussen oude ren en jongeren", aldus Joop Keur. Het jeugdhonk van de gerefor meerde en hervormde kerk is tot stand gekomen na 10 jaar plan nenmakerij en verschillende ac ties. Jongstleden zaterdag werd het jeugdhonk geopend door een wel heel jonge Leusdenaar. Het doek voor het naambord werd weggetrokken door de 31/2 maand oude Menno Kamp. Het Gerefor meerd-Hervormde jeugdberaad wilde hiermee benadrukken dat het jeugdhonk een zaak voor de jeugd is. Ouderen zijn er alleen om te helpen. NIEUWE VLAG Verder werd vlak na het onthullen van het fraaie naambord, een al even fraaie spiksplinternieuwe vlag gehesen Het geheel werd muzikaal opgeluisterd doo het jeugdkorps Bronswerk uit Amers foort. Voor de samengestroomde jeugd begon het feest toe pas Er was veel belangstelling tijdens de ingebruikname echt goed. In en rond het jeugd honk aan de Hamersveldseweg 100 konden de kinderen deelne men aan een reeks van kermis achtige aktiviteiten. Verder kon men aan de hand van folders, dia's of affiches een goede indruk krijgen van de toe komstplannen die men heeft met het Jeugdhonk. Het jongerenkoor „Reformation", één van de toe komstige gebruikers van het jeugdhonk, liet zaterdag ook van zich horen middels een optreden inde feesttent De jongeren die het openings feest bijwoonden hebben niets gemerkt van een officiële bijeen komst, die een uur voor de ope ningshandeling was begonnen. In het Jeugdhonk werd het nieuwe gebouw officieel overgedragen aan de voorzitter van het Gerefor meerd-Hervormd jeugdberaad, Joop Keur Verschillende sprekers herinner den aan de lange weg die geleid had tot het tot stand komen van het jeugdhonk. De voorzitter van de commissie van beheer "kerkelijke gebou wen" de heer J. Upperman wees de aanwezigen op het feit dat het jeugdhonk alleen tot stand kon komen door de medewerking van zeer veel instanties, waaronder de gemeente Leusden. Het was ook de heer Upperman die de sleutel van het jeugdhonk over droeg aan de voorzitter van het jeugdberaad WAARSCHUWING Joop Keur doorspekte zijn feestrede met een aantal waar schuwingen aan het adres van de kerken die hadden samengewerkt om een jeugdcentrum te bouwen. De heer Keur zei te moeten con stateren dat "jongeren de kerk de rug toekeren" „Het valt niet te ontkennen dat dat niet ten on rechte gebeurd", zo vervolgde Joop Keur. De voorzitter van het jeugdberaad zei te hopen dat het nieuwe jeugdhonk een belang rijke rol kan spelen in het contact tussen kerk en jeugd. „We zijn er nog lang niet", aldus de heer Keur tot de verzamelde autoritei ten. De voorzitter van het jeugd beraad riep de aanwezigen op, beter te luisteren naar de jeugd en nieuwe wegen te zoeken op het gebied van jeugdpastoraat en dia- konaat. „Maak van het jeugdhonk geen "thuisland voor jongeren", zo waarschuwde Joop Keur. Andere sprekers beperkten zich zaterdagmiddag meer tot het uit spreken van lovende woorden aan het adres van kerken en bou wers Burgemeester mr. J.W.M Rademaker feliciteerde het jeugd beraad met de nieuwe aanwinst namens de gemeente Leusden In het tot stand komen van het nieuwe jongerencentrum zag de burgemeester een bevestiging van het feit dat de gemeente Leusden een goed jeugdbeleid voert. vervolg op pag. 4 LEUSDEN - Zaterdag 22 sep tember zal om 19.30 uur In de Gereformeerde Kerk De Ko ningshof een muziekconcert be ginnen. De gereformeerde evangelische muziekgroep An tifoon uit Ridderkerk en omstre ken komt naar Leusden om een concert te geven. Antifoon laat datgene horen wat ze ook op campings, in koffiebars, winkelcentra, op straat en op evangelisatieavonden ten gehore brengt. De toegang voor dit concert be draagt f 5,00 voor volwassenen. Jongeren tot en met 16 jaar beta len f 3,50. Voor verdere informa tie kan men terecht bij N. Leijen- horst, telefoon: 14928.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1