Antilopen verslaat OVVO Rabo-speld van verdiensten MHC-dames drogen Barneveld af: 7-0 WIJNqROS Voetbalshow Genie Mühren in Hamershof Peter Sonder zomer- schaakkampioen Leusden Doelpuntenregen op Valleipark Big John Russell als voorproefje op vrijdagavond Jaarmarkt Hamershof met de artiesten Vanessa, Ben Cramer, Alexander Curly Kunstgras werkt door in de contributie DE WIEKSLAG 23 HOEVELAKEN TELEFOON: 03495 37368 is een handel in importwijnen van eerste WljNqROS kwaliteit. verkoopt rechtstreeks van importeur naar kon- WIJNqROS sunnent voor zéér lage prijzen. heeft 50.000 flessen wijn op voorraad, geimpor- WIJINiqROS teerd uit Frankrijk, W. Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk. „••irDnc is geopend voor particulieren: WIJNqROS Vrijdags van 9.00 uur tot 21.00 uur. Zaterdags van 9.00 uur tot 17.00 uur. WIJNqROS Rechtstreeks van importeur naar konsument! Jaarprogramma NCVB 1984-'85 algemeen De 3/2 maand oude Menno Kamp opende het Jeugdhonk; hiermee werd benadrukt dat het Jeugdhonk een zaak voor de jeugd is. vervolg van voorpagina Namens de predikanten in Leus den voerde dominee Ridderbos het woord. Alle hulde ging zater dagmiddag uit naar de heer Jan de Jong, de "bouwheer" van het Jeugdhonk. De heer De Jong is de grote man geweest achter het hele bouwproject. Bouwbedrijf De Groot uit Vroomshoop kreeg ove rigens ook tal van complimentjes LEUSDEN - De eerste thuis wedstrijd van het nog prille korf balseizoen heeft Antilopen win nend weten af te sluiten. Gemak kelijk ging het echter niet, want OVVO uit Maarssen, die de com petitie met een gelijkspel begon nen was, gaf de zege zeker niet kado. De regen en het zware veld speelden beide ploegen danig parten en zorgde ervoor dat het allesbehalve een fraaie korfbal vertoning werd. Dat nam niet weg dat Antilopen vanaf het begin de touwtjes in handen nam. De eerste beste Antilopen-aanval werd doeltreffend door Joyce Osnabrugge afgerond (1-0). Antilopen bleef het wedstrijd beeld bepalen en creëerde volop kansen. Het duurde echter een kwartier voordat Jan Costa, die zijn schorsing had uitgezeten, even eens van afstand de bal door de korf deponeerde. Na het wisselen van de vakken ging de tweede aanvalslinie op de ingeslagen weg verder. Goed opgezette aanvallen resulteerden uiteindelijk in een doelpunt van Koos Meinsma, voor dat AVVO eindelijke kon tegensco- ren: (3-1) Enige minuten later kre gen de dames en heren uit Maars sen alle gelegenheid om de marge nog verder te verkleinen toen de scheidsrechter OVVO terecht een strafworp toekende. Jammerlijk lie ten de gasten deze unieke kans onbenut. Wat er in de laatste fase van de eerste speelhelft aan het de regen trotserende publiek werd voorgeschoteld was het aankijken nauwelijks waard. Beide aanvals- vakken waren onmachtig om tot vloeiende aanvalsacties te komen, laat staan een treffer te forceren. Enigszins gelukkig kwam OWO pal voor rust toch nog tot 3-2 terug. Na de hervatting boorde de sterk spelende Antilopen aanvoerdster Volande Versteeg, de OVVO- illussies op een goed resultaat de grond in door van ver uiterst pre cies raak te mikken, hetgeen de voorsprong weer op twee doelpun ten bracht. Het duurde enige tijd voordat OWO het antwoord kon vinden en 4-3 kon aantekenen. Maar de Antilopen-verdediging gaf geen krimp en voorkwam erger. Het was Joyce Osnabrugge die met haar tweede treffer de Antilopen-aanhang (inclusief trai ner Herman Bruins) opgelucht deed ademhalen: (5-3) Er Koos Meinsma van afstand i zarenstukje herhaalde (6-3), strijd in feite gestreden Eent te strafworp bracht OVVC dichterbij. (6-4) Coach Hi Bruins wisselde in de st Frans ter Maten voor Jerry ui terwijl in de slotminuten v; matige duel ook Laurens Kaft zijn opwachting mocht maken maakte het allemaal niet me De wedstrijd was gelopen l op balbezit spelend, behaaldi lopen de tweede overwinning en nestelde zich samen mei uit Bussem aan de kop va ranglijst. Overige uitslagen Antilop senioren2-HKC2 ODIK3-Senioren3 MIA3-senioren4 uitg naa ZKCJ1 -Junioren J1 Biko J1 -Junioren J2 Aspiranten A1 -De Meeuwen DindoaBI-Aspiranten B1 Aspiranten B2-Unitas B2 MIA C1-Aspiranten C1 KVOP1-PupillenP1 Doorn P1-PupillenP2 Pupillen Q1-Eemvogels Q1 LEUSDEN - De strijd om het zomerschaakkampioensschap van de Schaak Vereniging Leus den liep vorige week ten einde. Negen wedstrijddagen, ver spreid over een drietal maanden, nam de titelstrijd in beslag. Ze ven resultaten werden in de eindrangschikking verwerkt. Pe ter Sonder nam de titel van het drietal, Leo de Rijke, Bert Une- ken en Cees Kerkhof op schitte rende wijze over. Met maar liefst een 100% score (7 uit 7) liet hij de hele SVL-top achter zich. Rad boud Berg en E. Moed eindigden samen op gepaste afstand op de tweede plaats. De overige 25 deelnemers raakten nog verder achterop. zodat een ieder weet op welke plaats hij genoteerd staat. Aan de competitie neemt SVL dit jaar wederom met vier tientallen deel. Voor de tweede keer in het bestaan zal het eerste team in de 1e klasse van de Sticht-Gooische- Schaakbond uitkomen. Met de komst van een drietal nieuwe spe lers die op dit nivo zeker meekun nen moeten de Leusdenaren in staat worden geacht opnieuw een rol van betekenis te kunnen spelen. De verwachtingen zijn hoogge spannen maar een favorietenrol laten de heren van Leusden zich niet aanpraten. Vooralsnog kijken de Leusdenaren rustig de kat uit de boom. Wie bij de Schaak Vereniging Leusden een kijkje wil nemen en de sfeer eens wil proeven kan iedere woensdag vrijelijk binnenlopen. Vanaf 19.45 uur vinden wekelijks de wedstrijden in de huiscompetitie plaats. De jeugd maakt vanaf 18.45 één uur van de Kom bij de katholieke kerk gebruik en krijgt dan o.a. schaakonderricht van heren Roo- zenburg en de Jager. Met niet-rokers wordt rekening ge houden. Die kunnen in de boven zaal van het ontmoetingscentrum in een rookvrije ruimte het schaak spel beoefenen. ,,Een vereniging waarbij je je gauw zult thuisvoelen", zei voorzitter Joop van Santen desgevraagd. ,,Er heerst een uitstekende sfeer omdat de schaakclub de echte punten- schakers en de zgn. recreanten het prima met elkaar kunnen vinden terwijl ook jong en oud elkaar weten te waarderen", aldus Van Santen op wervende toon. Het programma voor de rest van het jaar ziet er als volgt uit: 8 oktober: Gezamenlijke avond van NCVB-Centrum en Zuid, KPO en Plattelandsvrouwen. Lezing over Egypte door mw. Zijl- stra-Schalkwijk uit Apeldoorn. Deze avond wordt gehouden in 't Dienstencentrum. 13 november: Mw. Liesbeth Streefland uit Leusden, vrouwen in de 3e wereld, ontwikkelingssa menwerking. 4 december: Kerstviering 15 januari: Jaarvergadering, vie- LEUSDEN - Aanstaande donder dagmiddag (13 augustus) komt de NIKE-voetbalshow naar Leusden. Pim Berghuizen van de gelijknamige sportzaak in de Hamershof is er in geslaagd dit spektakel met Gerrie Mühren in de hoofdrol te engageren. Donderdagmiddag tussen 15.00 en 16.30 uur is Gerrie Mühren voor de zaak van Pim Berghuizen te vinden met het bekende bord met ronde gaten. Onder leiding van de oud-international mogen jongens en meisjes hun vaardig heid met de bal op dit bord de monstreren. De heer Van Loenen kreeg de gouden speld van verdiensten uit handen van de heer J.J. de Vries, i regiodirecteur van de Rabobank. LEUSDEN - De heer W. Van Loenen (70) uit Leusden-zuld Is door de Coöperatieve Rabobank U onderscheiden met de gouden speld van verdiensten. De heer Van Loenen kreeg deze eervolle scheiding vorige week tijdens de algemene ledenvergadering van de bank, waarin hij afscheidt lid van de Raad van Toezicht van de Coöperatieve Rabobank. De heer Van Loenen is 33 jaar deze Raad geweest, waarvan de laatste 30 jaar als voorzitter. Volgens de statuten moest hij in v met het bereiken van de 70-jarlge leeftijd zijn funktle neerleggen. Zijn opvolger in de Raad vi zicht is ir. B. van der Ven uit Leusden-zuid. DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 LEUSDEN - De streekder- by tussen de hockeydames van Leusden en Barneveld is voor de Leusdense dames op het zeer goed bespeelbare kunstgras van het Valleipark op een grote 7-0 overwinning uitgelopen. De enige terug houdendheid die trainer Pe ter Kipp ten aanzien van de tegenstander gemaakt had, bleek volkomen overbodig. De dames van Barneveld wa ren zo mak als een lammetje en konden de prestatie van een week eerder (1-1 tegen Zevenaar) niet herhalen en geenszins waarmaken hoe ze dat gefikst hadden. De top elf van Peter Kipp begon alles behalve fit en volledig aan het karwei. Twee speelsters (Helen Kleyn, Annemiek Bakker) waren geblesseerd en even zoveel da mes lieten kort voor het duel weten wegens ziekte (Matty Ankerman, Agaath de Vries) niet van de partij kunnen zijn. Karin Reurslag en Carolien Meinen en in de tweede helft ook nog Brigit Goedhart uit de A-1 juniorenselectie namen de opengevallen plaatsen in, zodat een uiterst jong team de strijd moest aanbinden. Het maakte allemaal weinig uit. Leusden liet de Barneveld-dames van het kastje naar de muur lopen In de 4e minuut was het al raak. Uit een voorzet van Esther Evers knal de Marjan van de Belt raak: (1-0). Vier minuten later lag nummer twee al achter de Barneveldse doelvrou- we toen Esther Evers zelf keihard van de kop van cirkel uithaalde. Na een kwartier stond het al 3-0. Wederom was het Marjan van de Belt die een door Gerke van Dam (ex-Amersfoort) pnma opgezette aanval met een doelpunt bekroon de. Barneveld wist zich met de veel van positie wisselende Leusden- aanval geen raad terwijl ook het kunstgras voor de Veluwenaren problemen opleverde Veel te lang hielden zij de bal in hun bezit. De MHC-dames lieten de bal het werk doen en wisten elkaar ogenschijn lijk moeiteloos te vinden In de 29ste minuut maakte Marjan van de Belt haar hattrick vol (4-0) voordat Margot Verschoor de rust stand op 5-0 bepaalde. In de tweede helft zakte het spelpeil enigszins terug omdat de Leusdense dames om begrijpelijke redenen het wel geloofde Pas in de 12e minuut viel de zesde treffer te noteren. Gerke van Dam maakte het halve dozijn vol. In de slotfase legde dezelfde speelster de bal keurig op de vrijstaande Marjan Ponsen, die met dit buitenkansje wel raad wist en de eindstand simpel op 7-0 bepaalde. Keepster Simone Fokkema had een vrije middag. De opstelling waarin Leusden speel de was: Doel Simone Fokkema Ach ter Els Spijkman, Loukje v. d Wal Bake, Welmoed Fokkema en Kann Reurslag. Midden Marjan Ponsen, Ca rolien Meinen (Bngit Goedhart) en Mar got Verschoor. Voor. Esther Evers, Gerke v. Dam en Marjan v. d. Belt. De top-twaalf van het zomer- schaakkampioenschap zag er als volgt uit: 1. PeterSonder 7 pnt. 2. R.Berg 5 pnt. 2. E. Moed 5 pnt. 4. A. Valkenburg 41/2 pnt. 5. H.Vossebeld 4 pnt 5. B. Uneken 4 pnt. 6 t/m 12 J. v. Santen, M Roo- zenburg, C. Kerkhof, L. Boogaard, T. Elschot en A. Gerrits 3V2 pnt Morgenavond beginnen de schakers alweer met de winterhuis competitie. Plaats van handeling blijft, ondanks de bemiddelingspo ging die de Sportstichting Leusden inzake de accommodatiekwestie in gang heeft gezet, de Kom. Volgens het veredeld Keizerssysteem, waarbij iedereen die de regels van het schaakspel beheerst op de juiste wijze ingedeeld wordt en volledig aan zijn trekken komt, wordt er sinds een paar seizoenen bij SVL gespeeld. Tot half mei zal deze huiscompetitie voortduren. Wekelijks wordt met de computer de stand van zaken bijgewerkt Er werd fel gestreden in de regen. Ben Cramer theek Black Power en dan Move On, die een showballe "Fame" verzorgt. In verband met "4 jaar Ha hof" Is er vanaf vandaag dag) kermis nabij het w centrum. LEUSDEN - Vanessa, Alexander Curly, Ben Cra mer en Big John Russell zijn de artiesten die de viering van "4 jaar Hamershof" ko mend weekeinde zullen opluisteren. Aanvankelijk niet gepland maar toch in het programma opgenomen is het optreden vrijdagavond al van Leusdenaar Big John Russell. Hij zal van zeven tot negen uur die avond bezit nemen van het podium bo ven de Kooikersgracht in winkelcentrum de Hamers hof. Behalve artiesten biedt de 4-jarige gebruikelijk, opgeluisterd door een aantal artiesten. Dit jaar heeft de organisatie zangeres Vanessa weten te strikken voor een half uur durend live-optreden. Vanaf 21.00 uur is zij te beluisteren. Van 19.30 tot 20.00 uur kunnen de lief hebbers komen kijken en luiste ren naar Ben Cramer die de Ha mershof met evergreens en En gelstalige ballads zal vullen. Om 22.00 uur staat een optreden van dertig minuten gepland van Alexander Curly, die twee jaar ge leden al eens op de jaarmarkt aanwezig was. De pauzes tussen de optredens van de artiesten worden die avond opgevuld door de Achterveldse drive-in-disco- voor de wijze waarop het hele pro ject is uitgevoerd. TUSSENTIJDS Met de opening van het nieuwe jeugdhonk heeft ook de initiatief groep Tussentijds" de beschik king gekregen over een nieuw on derkomen. De beroepskracht die in tijdelijke dienst is bij de initia tiefgroep krijgt de beschikking over de zolderruimte van het nieuwe jeugdhonk. Overdag kan de initiatiefgroep gebruik maken van het hele gebouw. Joke Ben der van de initiatiefgroep had haar korte toespraakje op rijm ge zet De felicitaties liet zij verge zeld gaan van een passend ge schenk voor het jeugdhonk. Na mens de mensen met "veel vrije tijd" kreeg bouwmeester Jan de Jong een klok overhandigd. In het jeugdhonk wordt de rest van de week feestgevierd. De feestweek wordt a.s. zondag af gesloten met een jeugddienst. van consolidatie bereikt", aldus meneer de president. Een van de gevolgen is de in verband daar mee nodige aanpassing van de contributie voor de spelende le den. Van de totaal voorgestelde verhoging van f 15,- is een derde deel bedoeld als dekking van de algemene kosten en het reste rende tientje t.b.v het kunstgras. Bovendien gaan voor nieuwe le den de entree-kosten met t 50,- tot f 100,- omhoog. Aleen aspi ranten en mini's worden hiervan uitgezonderd. 'Leusden' is niet de goedkoopste hockeyclub in de re gio - ook bepaald niet de duurste - maar kan de leden qua accommo- foort, onderwerp: Borstoperaties. 14 mei: Afsluiting van het sei zoen. De avonden worden gehouden in 't Trefpunt, naast de Herv. Kerk. Gasten en belangstellenden zijn op alle avonden hartelijk welkom. datie royaal van dienst zijn. zij het kunstgras bijvoorbee het hele jaar worden ges zonder last te hebben van e mer- of winterstop i.v.m stelperiode van natuurgras slecht weer. m Paul Könings en Ineke verlieten het bestuur Met volle woorden en dank van een voor alles werd afschi nomen onder aanbieding v gouden fluit resp. ballpoin men en nog wat. Met de he ten Broek (voorzitter), mt van Hassel (secretaresse) heer A. Pronk (penningme alsmede de coördinators m van de Wall Bake (spelorga en wedstrijdsecretariaal) heren H. Kreikamp (maten ken), J. Haket (sociale zak Th. Willemsen (speltech zaken) als bestuur gaat i eniging verder Een naar li laat aanzien goede periodi moet Hamershof ook de inmiddels tra ditioneel geworden jaarmarkt, die zaterdag aanstaande weer veel mensen (naar verwachting 50 dui zend) naar het Leusdense hoofd centrum zal lokken. Op de jaar markt zijn van de partij: de Ha mershof-winkeliers, echte markt kooplieden (zelfs een uit België) en standwerkers die in een zo genaamd concours hun uiterste best zullen doen. Onder de stand werkers zullen zich de nummers 1, 2 en 3 van het nationaal kam pioenschap bevinden. De jaar markt begint zaterdag om 18.00 uur en duurt lot ongeveer 23.00 uur en als het heel gezellig is een half uur lanqer. De jaarmarkt wordt, zoals te doen LEUSDEN/CENTRUM - De Mixed Hockey Club Leusden telt 705 leden. Dat bleek uit het verslag van de secretaresse tijdens de afgelopen donderdag in het clubhuls gehouden jaarverga dering. Van die 705 hockey- (st)ers behoren er 456 tot de jeugd. De overige bijna 250 zijn senior en 10% van dat aantal bezocht de praatavond. Geen imponerende massa - wellicht gaat het goed aan 't Sluisje - maar een pluspunt was wel, dat voorzitter Kees ten Broek zijn gehoor vlot door de 14-punts agenda kon loodsen. „De hockeyclub heeft met de rea lisatie van het kunstgras een punt LEUSDEN - De NCVB afdeling Leusden-Zuid start haar winter seizoen vanavond, dinsdag met een bijeenkomst in 't Trefpunt. Dominee Van Belzen uit Leus den komt deze avond vertellen over de apostel Paulus. De aan vang van de avond is 20.00 uur. ring 30 jarig bestaan. 12 februari: Mw. Verburg uit Bilt- hoven. Israël, wonen en werken in de Kibboets. 12 maart: Mw. Korneelje uit Leus den. Kaarten maken met droog bloemen. 16 april: Dr. Veldheer uit Amers-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4