Ongeslagen Roda (zon.) krabbelde sterk terug tegen SV Achterveld tige zege Roda (zat.) Utrechtse Hercules erstand van 3-1 omgebogen in gelijkspel MTIMI. (Q) KAL AKS Michael Noordam op erepodium Uitslagen Leusder Troef FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Kopiëren is 'n vak geworden uitbesteden: vaak dé oplossing KWIEK DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 LEUSDEN/ACHTERVELD - De voetbalcompetitie '84-'85 is voor de Leusdense standaard- formaties uitermate goed be gonnen. Geen van de Roda-top- teams heeft in de eerste twee competitieduels een nederlaag hoeven incasseren terwijl ook Achterveld na het gelijke spel tegen de Roda-zondag nog zon der verlies is. Kortom, de start van de Leusdenaren en Achter- velders is zonder meer uitste kend te noemen en veelbelo vend voor de toekomst. De Roda-zaterdag die in de hoofdklasse debuteert kan he lemaal op een bliksemstart te rugblikken. Na de ruime 4-1 overwinning op Hoevelaken pakten de volgelingen van trai ner Richard Beumer de tweede zege op rij. Ditmaal werd in Utrecht Hercules met de kleinst mogelijke cijfers verslage. (0-1). Overtuigend was het niet maar de punten zijn kostbaar en de revanche na de nederlaag in de beslissingswedstrijd van een jaar geleden was genomen. De koppositie bleef derhalve in Leusdens bezit. Hoevelaken lijkt een zwaar sei zoen tegemoet te gaan want voor de tweede maal werd op Leus dens grondgebied (Don Bosco) een grote nederlaag geleden. VOP. eveneens een debutant, was daar verantwoordelijk voor. Met maar liefst 5-0 werd Hoevela ken gedeklasseerd. Veensche Boys liep thuis tegen een kleine nederlaag op Advendo trok met 1-2 aan het langste eind. Baarn, de degradant uit de KNVB, won in Ederveen van de Musketiers en lijkt de opgaande lijn, na de verlo ren ontmoeting tegen Benschop in de eerste ronde, te pakken te hebben Met 2-5 revancheerde Baarn zich voor de slechte com petitiestart. Benschop moest te gen Montfoort het onderspit del ven (0-2) terwijl Vitesse uit Loe- nen. Eminent Boys uit Utrecht met 2-1 terugwees en nu samen met Roda'46 de ranglijst aan voert. De uitslagen in de hoofdklasse waren VOP - Hoevelaken 5-0 Veensche Boys - Advendo 1 -2 Hercules - Roda'46 0-1 Musketiers-Baarn 2-5 Benschop - Montfoort 0-2 CSV Vitesse - Eminent Boys 2-1 De ranglijst na 2 wedstrijden: Roda'46 2 4 (5-1) CSV Vitesse 2 4 (5-3) VOP 2 3 (6-1) Advendo 2 3 (3-2) Baarn 2 2 (7-6) Montfoort 2 2 (4-3) Hercules 2 2 (3-2) Benschop 2 2 (4-4) Veensche Boys 2 1 (2-3) Musketiers 21 (3-6) Eminent Boys 2 0 (2-5) Hoevelaken 2 0 (1-9) ZONDAG In de 1e klasse A van het zondag voetbal deelden Achterveld en Roda broederlijk de punten. In een enerverend duel kwamen de ploegen tot een 3-3 gelijkspel. Een uitslag waarmee beide elftal len tevreden kunnen zijn, aange zien beide hun ongeslagen status konden consolideren. Hooglan derveen bleef thuis in een onstui mig duel tegen BFC met lege han den achter (1-3). Gooische Boys walste met 4-0 over het tegenval lende Barneveld heen. Laren en Olympia speelden met 2-2 gelijk. Zuiderzeevogels en VVZA kwa men voor de tweede maal tot winst. Actif en Amsvorde moesten met resp. 2-1 en 2-0 het loodje leggen. De uitslagen in de 1e klasse A wa ren: Achterveld - Roda'46 3-3 Hooglanderveen - BFC 1 -3 Laren - Olympia 2-2 Gooische Boys - Barneveld 4-0 Zuiderzeevogels - Actif 2-1 WZA - Amsvorde 2-0 De ranglijst is als volgt Zuiderzeevogels 2 4 (5-1) WZA 2 4 (3-0) Olympia 2 3 (4-2) BFC 2 3 (3-1) Roda'46 2 3 (4-3) Gooische Boys 2 2 (4-2) Achterveld 2 2 (6-6) Laren 2 2 (2-2) Hooglanderveen 21 (4-6) Actif 2 0 (1-3) Amsvorde 2 0 (0-3) Barneveld 2 0 (0-7) LEUSDEN - Uitslagen van de wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap te Waalre op zondag 9 september 1984 waar fietscrossvereniging "De Heu velcrossers" aan deelnam. Experts 9 jaar: Michael Noordam 3e plaats in de A-finale Experts 8 jaar: Thijs Visser 11e plaats in de B-finale Experts 8 jaar: Igor Glattli 15e plaats in de B-finale Powder Puffs: 12/13 jaar. Eliane Noordam 6e plaats Powder Puffs: 14+ Karin Len- gers 5e plaats Rozendaallaan 9 Leusden-C. grote en kleine aan tallen vergroot of verkleind met rasterillustraties Kwiek's copy colour kopieën in kleur l cenioim voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824" zoeken. Niets van dit alles. Het was meer aan de onkunde van Hercules te danken en het goede keeperswerk van Berry Buunk dat de voorprong gehandhaafd bleef Want wat liet Roda de Utrechters ver komen. In de slotfase kreeg Roda pas weer grip op het spel waarin Fokko van Leyenhorst we derom de hoofdrol vertolkte. Van ruim 25 meter probeerde hij de keeper met een afstandsschot te verrassen. Bijna had de Roda- linksbuiten succes. De Hercules goalie kon de afstandspegel maar net over de lat werken. Uit de cor ner kanjerde de ex-Amersfoorter vervolgens de bal vol op de krui sing terwijl de inzet van Coen van Dijk ook net geen doel trof. Toch had Hercules het laatste woord Nadat Bert Staubach gewisseld was door Fake Schonewille kreeg Hercules in blessuretijd nog een vrije trap te nemen. Hoog kwam de bal voor het Roda-doel op het hoofd van een Herculesspeler. Buiten het bereik van de Roda- doelman verdween de kopbal langs het doel in het zijnet en ging de laatste Hercules kans verloren Met hangen en wurgen haalde Roda de tweede overwinning op rij. Trainer Richard Beumer was ondanks de zwakke tweede helft een tevreden man. ,,We lieten ons te ver terugzakken terwijl een aantal spelers na de sublieme eerste helft onder hun nivo speel den. Toch ben ik van mening dat we gezien het spelbeeld over de gehele wedstrijd verdiend gewon nen hebben en de punten terecht mee naar Leusden hebben geno men", aldus de zelfverzekerde Roda-zaterdag trainer. Overige uitslagen Roda-zaterdag Argon 2 - Roda 2 2-2 Hees 4 - Roda 4 2-2 Roda 5 - Cobu Boys 4 6-2 Roda 6 - DVS 13 3-8 Roda 7 - Sparta 8 1-7 4. Mevr. Knol 4954 5. Hr. Mensink 4951 Stand 3e periode: 1. Mevr. Bühren 47053 2. Hr. Nijhuis 46721 3. Hr.v.d Berg 46661 4. Hr. Palland 46402 5. Hr. Mulder 45736 6. Hr. Bolt 45667 7. Mevr. Bolt 45217 8. Mevr. Glas 44757 9. Mevr. Nijhuis 44330 10. Mevr. Ridder 44213 Toch kwam Roda op gelijke voet. De jacht op de gelijkmaker van Roda in beeld krijgen in twee duels is een beetje teveel van het goede Bij trainer Rob Ton is de defensie eveneens zijn grootste zorgenkindje. ,,De samenwerking tussen doelman Gert Osnabrugge en libero Henk Malestein verloopt niet optimaal. Het is toch te gek dat een libero zijn eigen doelman voor onover komelijke problemen kan stellen, terwijl hij juist voor de nodige rust in de achterhoede moet zorgen. Daarom haalde ik Henk Malestein in de tweede helft naar de kant Eventuele alternatieven zijn aan wezig maar voorlopig wil ik het nog even aankijken. Voor de rust gaf iedereen trouwens de Achter- velders te veel ruimte en stonden de heren bij spelhervattingen te slapen. Het pluspunt was de on verzettelijkheid die we in de tweede helft aan de dag legden en er toch nog in slaagden om het dikverdiende punt uit het vuur te slepen", aldus de Roda-trainer De opstellingen: Achterveld; Doel Henri Kok. Achter: J v. Dalen (J. Koot), H v. Rossum, K v.d Heuvel en A. v.d. Heuvel Midden H. Voorburg, M Boonen, H. Ruiten beek. Voor: E de Jong, C. Horst en A Tolboom. Roda'46; Doel: G. Osnabrugge. Ach ter: J. Vrijhoef, H. Malestein, M Swarte en B. Wittenburg Midden: W Bettinc. B. Peters en J. Zweineberg Voor B. Schoordijk, J Janssen en H Heymen. Een wedstrijd met twee gezichten. Zo zou je het treffen rcules en de Roda-zaterdag het beste kunnen typeren, it gaf Roda overduidelijk de toon aan door de Utrechters 'ombinaties volkomen weg te spelen en geheel op eigen te dringen. Dat er aan Roda-zijde slechts één doelpunt viel kon voor een belangrijk deel op het conto van de irtuigend fluitende arbiter geschreven worden. Twee- weigerde hij bij hands binnen de beruchte lijnen de bal ules-stip te leggen. Na de pauze moest Hercules komen of niet. Vanaf het begin toog men wanhopig ten aanval, moest de Roda-defensie bijzetten om de gelijkmaker te Onder aanvoering van een degelijk keepende Berry d Roda de deur dicht en behaalde een nuttige zege. jen hadden de eerste •edstrijd met ruime cij- nen en waren er dan ind om de ongeslagen ndhaven. In de begin- beide ploegen de kat n Uiterst voorzichtig formaties op het hob- uit de startblokken in k Lektuurkontakt enbeurs '84 ;e presentatie van jhristelijke boek ter dag eptember 0 tot 17 uur vers onder één dak Ede een boekenstad 'eel centrum reehorst imseweg 24 - EDE arkeergelegenheid. ehorst" is gelegen nabij het intercity-station L< ^GENINGEN en het He al busstation EDE dr arptis toegang Tuindorp-Oost (Utrecht) voor een handje vol (Leusdens) publiek. Na enige schermutselingen over en weer kreeg Roda langzaam maar zeker de wedstrijd onder controle door de bal ogenschijnlijk moeite loos rond te laten gaan. Alleen via overtredingen konden de Utrech ters de Leusdense aanvalsgolven onderbreken. Een vrije trap, na het neerhalen van de doorgebro ken Fokko van Leyenhorst, werd de inleiding van de enige treffer van de wedstrijd. Zelf stelde het "slachtoffer" zich achter het leder op. Laag en effectvol plofte de bal buiten het bereik van de Hercu les-keeper op de paal en caram boleerde pardoes voor de voeten van de geheel vrijgelaten (nieuw komer) Bert Staubach die simpel het karwei voor het lege doel kon afmaken, (0-1), hetgeen tevens zijn eerste treffer voor de Roda- zaterdag betekende. Het doelpunt had de Roda-rechtsbuiten blijk baar goed gedaan en een zware last van zijn schouders geworpen, want nog geen minuut later liet hij zijn directe opponent na een paar flitsende passeerbewegingen zijn hielen zien om tenslotte vanaf de achterlijn een gave voorzet op spits Coen van Dijk te geven. Ter nauwernood kon de Hercules sluitpost de vallende kopstoot van de keihard werkende Roda-mid- voor onschadelijk maken. Hercu les stelde er in deze fase maar bitter weinig tegen over. Alleen via een paar onnodig weggege ven corners konden de Dom- stedelingen in de buurt van het Roda-doel komen. In de 25e mi nuut ontstond er enige opschud ding in het veld na een fraaie solo van Hans Ruiterberg die handig in de 16-meter langs de Hercules verdedigers glipte. Zijn voorzet belandde op de handen van een van de Utrechtenaren en geheel Roda claimde en rekende op een penalty De scheidsrechter wilde echter van niets weten en gaf Roda niet meer dan een hoek schop die niets opleverde. Na een half uur kroop Hercules wederom door het oog van de naald toen men handen en voeten nodig had om Roda van scoren af te hou den. Wederom liet de arbiter ge woon doorspelen alsof er niets aan de "hand" was. De rebound van de alerte Coen van Dijk stuitte op de vuisten van de Hercules keeper uiteen. Een lange solo van Fokko van Leyenhorst die nood gedwongen bij gebrek aan af- speelpunten de bal in zijn bezit moest houden en tenslotte bij ge brek aan beter maar een schot probeerde leverde haast Roda's (verdiende) tweede treffer op. Daarmee was de koek aan Roda- Berry Buunk hield zijn doel schoon. Jansen kreeg na dit kleine opont houd de onverwachte kans van zijn leven toen de bal na enige ca- rambolages pardoes voor zijn voeten stuiterde. Keihard knalde de Roda-midvoor op het lichaam van Achterveld-keeper Henri Kok en illustreerde duidelijk nog lang niet op zijn oude (schutters)-nivo te zijn, want normaal gesproken moet zo'n scoringskans voor de Roda-speler toch een koud kunstje zijn. Nadat Achterveld over de schrik heen was en Roda een uitge bluste indruk maakte werden de (aanvallende) rollen omgedraaid Uitstekend maakten de Achter veldse middenvelders van de vrije ruimte gebruik Vooral Marcel Boonen stelde keeper Gert Osna brugge enige malen op de proef Via corners kon Roda de schade beperken, al kwamen de Leusde naren een paar keer goed weg, toen uit een afgeslagen corner één van de Achterveldse voor- waartsen de bal geheel vrijstaand van dichtbij vallend over kopte, terwijl even later de doorgebroken Albert Tolboom door de goed uit zijn doel komende Gert Osna brugge net van scoren kon wor den afgehouden. Maar in onge veer de 30e minuut werd de druk te groot. Uit wederom een corner van Henk Ruitenbeek kon Albert Tolboom de bal van dichtbij langs de verslagen Roda-defensie in de touwen prikken: 1-0 Nog geen vijf minuten later was doelman Osnabrugge weer een geslagen man, nadat hij daarvoor nog door zijn eigen libero in grote moeilijkheden was gebracht en de lat zijn redding betekende Maar tegen de inzet van de in stel ling gebrachte Erik-de-Jong had de Roda-goalie geen enkel ver weer- (2-0) Achterveld leek op ro zen te zitten en de wedstrijd volle dig onder controle te hebben Roda legde zich echter niet bij de weinig rooskleurige situatie neer en kwam voor rust nog sterk te rug. Mare Swarte ging zich steeds meer in de frontlinie vertonen en vormde telkens een dreigend ge vaar. Kort voor rust kreeg Roda loon naar werken. Een vrije trap op de rand van de 16-meter van Henk Malestein (wie anders) werd door de sterk keepende Henri Kok uit de hoek geranseld. Uit de cor ner die hierna volgde moest hij toch capituleren. Twee keer werd de bal door Jaap Zweineberg voor het doel gebracht en door Wilco Bettinc buiten het bereik van de Achterveldse defensie over de lijn gewerkt: 2-1. Een enigszins ge lukkige treffer die Roda kort voor rust terug in de wedstrijd bracht. OFFENSIEF In de tweede helft had bij Achter veld de grieperige Johan van Da len plaats gemaakt voor Jos Koot (ex-KDS) die daarmee zijn compe titiedebuut maakte. Roda opende vanaf de aftrap met een hevig of fensief door achterin één op één te gaan spelen en voorstopper Mare Swarte naar voren te sturen. Achterveld-trainer Jan Drost haalde terstond spits Albert Tol boom terug, waarmee hij de angel uit de aanval haalde hetgeen geen bijster sterke zet was omdat de Achterveld-goalgetter zijn ver dedigende taak nogal licht op vatte en Mare Swarte alle ruimte gaf om zijn aanvallende bedoelin gen ten uitvoer te brengen. John Jansen kreeg als eerste de kans om de ploegen op gelijke hoogte te brengen Wederom strandde hij op de keeper en kwam daarna ge desillusioneerd niet meer in de wedstrijd voor. Bobby Schoordijk, Jaap Zweineberg en Bas Peters wisten elkaar over rechts prima te vinden en stelden voortdurende de oranje-hemden op de proef. De gelijkmaker leek enkel een kwes tie van tijd Maar zoals vaker ge beurt viel de treffer aan de andere kant. Uit een van de weinige te genstoten schoof Albert Tolboom de bal onder de tevergeefs dui kende Gert Osnabrugge door en terend genomen corner van Wilco Bettinc tastte Henri Kok volledig mis. Mare Swarte maakte dank baar gebruik en kogelde de bal snoeihard tot groot enthousiasme van alles wat Roda was in de tou wen. COMMENTAAR Met het resultaat waren beide oe- fenmeesters na afloop tevreden. SV A-keeper Henri Kok zorgde er in aan scoren toekwam bracht de marge weer op twee doelpunten. De strijd leek gestre den. Alleen Roda wilde daar niets van weten en toonde een opmer kelijke veerkracht. Via een af standsspetter van Bas Peters ver dween enige minuten later de bal over de graaiende handen in het Achterveld-doel: 3-2. Terstond wisselde coach Rob Ton de fa lende Henk Malestein voor aan valler Hans Vrijhoef. Bijna had deze wissel direct succes. De vol ley van de Roda-pinchhitter scheerde over de lat. Ook de af standsspetters van Bas Peters en Jaap Zweineberg konden ternau wernood gepareerd worden. Ach terveld stond met de rug tegen de muur Een misverstand tussen Jos Vrijhoef en Gert Osnabrugge had echter de wedstrijd in het voordeel van de Achtervelders kunnen beslissen. Tot ontzetting van de Achterveld-aanhang maakte men van de riante moge lijkheid geen gebruik. Nog één maar gooide Roda in de slotfase"1 alle remmen los. Bobby Schoor dijk had de bal voor het inkoppen na een schitterende interceptie van Mare Swarte. Met een doffe knal plofte de bal op de kruising Roda-trainer Rob Ton: „Vooraf te ken je voor een punt en gezien het vertoonde spel en de inzet zeg ik dat we het gelijkspel dik verdiend hebben. Duurt de wedstrijd nog langer dan ga je ook nog met de volle winst naar huis." Trainer Jan Drost: „Ik denk dat beide ploegen met het behaalde resul taat gelukkig mogen zijn", alhoe wel Achterveld de wedstrijd bij de 2-0 en 3-1 voorsprong niet meer uit handen had mogen geven. Het totaalbeeld en het scoreverloop rechtvaardigt het gelijke spel", al dus de ex-Rodakoning schutter Jan Drost. Roda kwam voor rust enigszins gelukkig terug in de wedstrijd. Na de pauze schakelde ik op een 4-4-2 systeem over om het opkomen van de Roda-verde- digers zoveel mogelijk in te dam men, maar ondanks deze takti- sche wijziging kregen de Roda- spelers teveel ruimte terwijl ons de slotfase voor dat Roda niet meer 9es/aarlUke wapen, de counter, niet uit de verf kwam. In verdedi gend opzicht zal er de komende Kort voor tijd sloeg voor Achter- wedstrijd wat moeten veranderen veld het noodlot toe. Op een schit- want zes doelpunten om je oren e sportmedewerker) (ELD - De met spanning tegemoet geziene ontmoe- en Achterveld en de Roda-zondag is op het Ker- park een spannende en faire derby geworden tus- ploegen die beide niet wilden verliezen en tot het vilden gaan. Het scooreverloop was enerverend, het ernaar uit dat Achterveld na een 2-0 en 3-1 ig gemakkelijk op de overwinning zou afstevenen. 5 echter minder waar. Roda toonde karakter en t voor tijd nog (verdiend) langszij. Het veld op het dse sportpark had van de hevige regeval nauwe- den gehad en was dan ook goed bespeelbaar. Al- lubliek liet het een beetje afweten. Want er stonden d minder toeschouwers langs de lijn dan we in het bij dergelijke plaatselijke ontmoetingen gewend itgeen voor de Achterveldse penningmeester toch eine tegenvaller betekende. Roda en Achterveld was soms grimmig maar fair. Bert Staubach scoorde de winnende treffer. zijde wonderlijk genoeg op want na de thee nam Hercules het heft in handen. TERUGVAL In de eerste de beste minuut ont kwam Roda op het nippertje aan een algehele doorboring Op rechts kreeg een Hercules-aan valler de vrije doortocht en zaaide terstond paniek in de Roda-gele- deren. Het was een mirakel dat de bal uit de inzet niet in het Roda- doel verdween want doelman Buunk lag min of meer verslagen op de grasmat. Met een verre trap ruimde rechtsback Teus Heems- bergen het leder voor de ogen van zijn doelman op. De organisatie was bij Roda zoek terwijl ook me nig speler zich zondigde aan het feit de bal te lang bij zich te hou den in plaats van snel via de counter het vijandelijke doel op te .sit opstellingen ploegen in vergelij- week eerder ten Mare Swarte trainer Ton na zijn Jan elftal ongewijzigd had in de begin- van het spel en betere kansen. Het de besluiteloosheid eymen en John Jans- !S ken dat de stand dub- leef. Achterveld daar- eld zich uiterst rustig en moest Roda even haar gang laten gaan. De Leusdenaren had den zich beduidend sneller aan de (weers)omstandigheden aan gepast zonder tot echte hoog standjes te komen. De boeking van Wilco Bettinc in het beekje van arbiter Van de Veen na ruim een kwartier spelen was eigenlijk het eerste echte wapenfeit. Recht voor de ogen van de man in het zwart hield de jeugdige Roda-spe- ler zijn doorgebroken directe te genstrever (geheel onnodig) aan het shirtje vast, waarmee hij zijn onervarenheid aantoonde. Johan LEUSDEN - De uitslagen van de door Leusder Troef gespeelde klaverjaswedstrljden op 6 sep tember in de derde periode is als volgt: 1. Mevr. De Ridder 5328 2. Hr. Knol 5206 3. Hr. v.d. Berg 5029

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5