33 pkrant Kim de 25.000ste! [im aangegeven ROTOL PvdA wil instelling twee adviesorganen voor CAI Wagenaar gaat alternatief plan maken voor uitbreiding Hamershof Fraktie baart initiatiefvoorstel „Betrek de stellingen nog niet. Gun ons de tijd" trant Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Gereformeerde Bond ffl MET INGANG VAN 1 OKTOBER MAANDAGMIDDAG GEOPEND. Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uilgave BDU BV DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 40 izm Hummelman mei kleine Kim als het middelpunt. Broertje Niels is trots en zusje Eva beetje bang voor de fotograaf. ISDEN - Kim Johan- irnelia Hummelman. s de naam van de )ste Leusdenaar. De- ichter van Henk en Hummelman-Van de werd dinsdagmid- im drie minuten over geboren. De beval- gebeurde thuis, op edauwhof 16 in de de Wetering. Leus- 25.000ste, die 4200 weegt, heeft een broertje, Niels (4), en een zusje, de 21/2-jarige Eva. De familie Hummelman toonde zich volkomen ver rast bij het horen van het nieuws, dat dochter Kim Leusden heeft gebracht op het „magische" inwoner tal van 25.000. „Je specu leert er natuurlijk wel een beetje op, maar je gaat er uiteraard niet van uit dat wij de gelukkigen zouden zijn", aldus het echtpaar Hummelman dat nog een beetje onwennig reageert op alle publiciteit en aan dacht die de geboorte van Kim heeft opgeleverd. De bevalling van dochter Kim verliep, aldus het echt paar, zonder enkel pro bleem en kon gewoon thuis plaatsvinden. De komst van de 25.000ste inwoner van Leusden was vijf jaar na de aangifte bij de burgerlijke stand van de 20.000ste. In februari 1974 verwelkom de Leusden de 15.000ste. Weer vijf jaar eerder, in november 1969, telde onze gemeente 10.000 inwo ners. Het bereiken van een in wonertal van 25 duizend heeft tot gevolg dat na de eerstvolgende verkiezin gen voor de gemeenteraad twee stoelen meer in de raadszaal bezet mogen worden. ineen onzer verslaggevers) IEUSDEN - Met enig cere- meel vertoon heeft vanmor- n de officiële aangifte van 7 Hummelman bij de bur- 1jke stand van Leusden titsgevonden. Dat ge redde door de vader van n. die door burgemeester demaker in de raadszaal i het gemeentehuis werd hangen. Onder toeziend 3 van tientallen Leusdense meente-ambtenaren werd 25 000ste Leusdenaar daar hef bevolkingsregister inge geven. )e heer Hummelman was iankomst bij het gemeente- 5 begonnen met het depo- van het laatste schijfje in 1zogeheten ..populometer iarmee werd duidelijk, dat t inwonertal van Leusden nu 000 bedraagt. Vervolgens vond de mschrij- in de raadszaal plaats, oruitlopend op het pakket kado's dat de ouders van Kim te wachten staat, kreeg de heer Hummelman uit handen van burgemeester Rademaker een gebrandschilderd wapen van de gemeente Leusden. Over enkele weken zullen de heer en mevrouw Rademaker en hun kinderen opnieuw op het gemeentehuis worden ont vangen om daar de overige geschenken in ontvangst te nemen Aansluitend op de aangift van Kim verzocht burgemees ter Rademaker de heer Hum melman om de winnaar van de wedstrijd rond de 25 000ste te trekken. Vijf mensen hadden de juiste datum -11 septem ber 1984 - op het wedstrijd for mulier ingevuld Uit een bokaal trok de heer Hummelman uit deze vijfde winnaar, de heer of mevrouw P. de Bruin, Hamers- veldseweg 87. De winnaar ont vangt een kadobon van f 100,-, terwijl er voorde ove- - Kim Hummelman rige vier goede inzenders een troostprijsje is De feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis werd afge sloten met een rondje beschuit met muisjes. LEUSDEN - Op donderdag 20 september hoopt D.V. ds M. Baan van Putten, voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden in het Trefpunt, naast de Hervorm de Kerk van Leusden-Zuid. een lezing te houden over Het wezen van het geloof", naar aanleiding van Hebr 11:6 De aanvang is 20 00 uur. ledereen is hartelijk welkom PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. emilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm kontrakten belangrijke korting ïusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) >sse nummers 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ns kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend aterdags gesloten FOTO-KOPIE FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. Beeld en geluid Wassen en koelen Eigen Technische Dienst HAMERSVELDSEWEG 6A - LEUSDEN - TEL. 033-943381 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er moeten voor het beheer van de nieuwe Centrale Antenne Inrichting (CAI) twee adviesorganen voor het gemeentebestuur komen. Eén adviesorgaan voor het beleid met betrekking tot technische, financiële en juridische vraagstukken. En één adviesorgaan voor het beleid met betrekking tot inhoudelijk cultuurpolitieke vraagstukken. Bij het eerste genoemde adviesorgaan zou de bestaande CAI- commissie moeten worden betrokken, bij de tweede de Planadviesgroep. Dat is de kern van initiatief voorstel van de PvdA-fraktie in de gemeenteraad, dat reeds eer der was aangekondigd en dat begin deze week naar buiten is gekomen. De fraktie heeft burge meester Rademaker gevraagd het voorstel ter behandeling te plaatsen op de agenda's van de raadscommissievergaderingen van volgende maand. In het initiatiefvoorstel sommen de ondertekenaars Verduin. Van Kemenade. Jacobs en De Weerdt de problemen op. die zich rond de nieuwe CAI zo al voordoen Tot de .allerminst eenvoudige" proble men van technisch- organisatorische, financiële en juri dische aard rekent de PvdA-fraktie: - De bekende problemen van de huurwoningen die eerder op een ander en goedkoper systeem waren aangesloten. - De problemen van de kopers/ eigenaars van eerdere, kleinere systemen; - De uitvoering of opheffing van het antenneverbod, - Tussentijds opkomende wensen voor bijzondere technische voor zieningen, die tevens aanvullen de voorzieningen nodig maken (schotel op het dak. eventueel voorzieningen voor lokale om roep); - Het beheer, de jaarlijkse exploi tatie en de vaststelling van de abonnementsgelden - De Samenwerking met Amers foort. LOKALE OMROEP Onder de noemer .cultuurpoli tieke" problemen wordt de volgen de opsomming gemaakt - Het systeem biedt de mogelijk heid om tal van programma's/ zenders/kanalen de woningen van de aangesloten burgers in te kabelen. Daarbij doet zich de vraag voor welke programma's/ zenders/kanalen wel en welke eventueel niet worden doorge geven. - Rekening moet worden gehou den met de mogelijkheid van initiatieven en aanvragen voor lokale omroep, waarop verant woord dient te worden gerea geerd; - Nagedacht moet nog worden over de vraag op welke wijze vorm en inhoud gegeven wordt aan de gemeentelijke informatie In het initiatiefvoorstel laat de PvdA-fraktie weten, dat zij er bij herhaling op heeft aangedrongen om via een goed beheers- en afsprakensysteem deze proble men op te lossen .Eigenlijk had het al in de steigers moeten staan, toen de gemeenteraad op 16 de cember 1982 besloot tot de aanleg van een nieuw kabelnet Omdat tenminste een aantal van de hier boven genoemde onderwerpen van groot belang is, dient de in spraak en het advies vanuit de bevolking goed geregeld te wor den. In belangrijke nieuwe ontwik kelingen en wijzigingen van beleid, moet de gemeenteraad uitspraken doen voor het college tot uitvoering overgaat", zo staat in het PvdA- voorstel te lezen Volgens de fraktie kan de in breng van de bevolking het best geregeld worden via de instelling van adviesorganen Precieze vormgeving en taakomschrijving van de adviesorganen zal verder moeten worden geregeld De PvdA-fraktie meent dat het, na het horen van interne en externe adviezen, mogelijk moet zijn om in januari volgend jaar „met conclusies en besluitvor ming" het initiatiefvoorstel af te ronden. „Omdat vanuit diverse frakties al meerdere malen is aangedrongen om een oplos sing te vinden voor verschillen de door ons genoemde knelpun ten, verwachten wij vanuit de raad een positieve benadering van ons initiatiefvoorstel", aldus de fraktie in een laatste allinea. T" Wagenaar Betrek de stellingen nog niet. Ga niet schieten Gun ons de tijd voor een alternatief plan' (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN-Wethouder Jan Wagenaar van ruimtelijke or dening gaat met de stede- bouwkundige een alternatief plan maken voor de uibrei- ding van woon/ winkelcentrum De Hamers hof (H2). In dit plan zal geen plaats zijn voor een torenflat van zestien verdiepingen, zo als die voorkomt in het on langs gepresenteerde eerste ontwerp van H2. Beide plan nen zullen te zijner tijd door de gemeenteraad beoordeeld kunnen worden. ,,De raad kan dan zelf wikken en wegen en vervolgens kiezen voor een ontwerp met of zonder toren flat", aldus wethouder Wage naar dinsdagavond in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke orde ning. Door zijn belofte om met een alternatief plan voor H2 te komen verdoofde de wethouder de angel in de verwachte discussie door de raadscommissie over de voors en tegens van de nu al omstreden 45 meter hoge torenflat in de uitbrei ding van De Hamershof Alvorens Wagenaar zijn belofte deed. had hij uitvoerig zijn mening uiteengezet over de oppositie die is gerezen over het eerste ontwerp voor H2 met daarin de torenflat. Wagenaar: „Ik ben overspoeld door vragen, op merkingen en zelfs verwijten over de hoogbouw in het planMaar ik zal u zeggen, dat die flat niets te maken heeft met mijn voorkeur voor hoog bouw of geen hoogbouw Het is namelijk mijn „plicht", mijn taak om de gemeenteraad een ontwerp te laten zien dat optimaal is Optimaal in vormgeving en financiële haal baarheid Een plan zonder torenflat zou een pover plan zijn". Vervol gens zei de wethouder dat de procedure ook andersom gekund had „Kijk, ik had net zo goed eerst een ontwerp met alleen maar laag bouw kunnen voorschotelen, waar misschien geld bij moet. Dan had de raad geroepen waarom krijgen we geen plan dat financieel slutend is (grondopbrengsten in verhouding tot plan- en uitvoeringskoten, red Wij hebben nu eerst het uiterste plan gepresenteerd en gaan op dit moment een stapje terug". Wage naar deed dan ook een dringend beroep op de tegenstanders van de gesuggereerde torenflat om de kri tiek voorlopig op een laag pitje te zetten „Betrek de stellingen nog niet Ga niet schieten, maar qun ons even de tijd", aldus de deze week van vakantie teruggekeerde wet houder BLIJ De fracties lieten bij monde van hun vertegenwoordigers in de raadscommissie weten blij te zijn met de toezegging van de voor bereiding van een alternatief plan voor H2. Dat nam niet weg dan Ton Zwart namens het CDA ver klaarde dat zijn partij niet voor een torenflat in de Hamershof is. Zwart: „Naast de aspecten vorm geving en financiële haalbaar heid van het ontwerp willen wij het sociaal maatschappelijke as pect plaatsen. Een heleboel men sen in Leusden heeft te kennen gegeven niets voor zo'n flat te voelen. Ze vragen zich af wat er aan de gang is in Leusden" Gert de Weerdt (PvdA) bevestig de dat zijn fractie in principe niets tegen hoogbouw heeft, maar dat een flat van zestien verdiepingen ietwat overdreven is volgens zijn fractie. De Weerdt „Trouwens, we hebben uitgezocht dat de torenflat op een meter na midden in het ontwerp-structuurplan staat, ervan uitgaande dat het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes wordt volgebouwd" De Weerd sloot zich bij de opmerking van Zwart aan over het sociaal-maatschappelijke as pect van de geplande torenflat. Alrich Parson (VVD) juichde een alternatief plan voor H2 toe. „We krijgen dan meer gegevens en cijfers en dat kan alleen maar tot een betere en zinvollere discussie lei den", aldus de liberaal. Zijn collega van D'66, Ep Oostra, bepleitte een soort marktonderzoek waarin de behoefte wordt gepeild voor het bewonen van een woning in de torenflat. Tien jaar gereformeerde Basisschool pag. 3 Interview op Donderdag: Henk Wesenaar van de nieuwe Culturele Raad in Leusden pag. 5 Sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Oud Nieuws Extra: van 10.000 naar 25.000pag. 9 Kantlijnpag. 9 Film In Amersfoort: „De Schorpioen" van Ben Verbong pag. 10 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: 033-944600

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1