Voorbehoud PvdA bij komst van AH Fietspad langs Aschatterweg onzekere zaak Ger. Basisschool viert feest indacht gemeente voor irsteek Smoussesteeg Voorkeur voor „discount" irinvoering rioolrecht pakt Iders uit dan frakties dachten Opnieuw uitstel voor ex- pachter tennisbal Disco in - De Til Wegens tien jarig bestaan Boete voor kopen gestoten partij hout Aurik opnieuw dupe inbraak Feestmiddag voor peuters bij Avanti Fancy Fair KP0 opent seizoen in St. Josephkerk plaatselijk nieuws lONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 rsteek Smoussesteeg Van der Post laan en onzer verslaggevers) SDEN - De gemeente gaat en of de oversteekplaats etsers en voetgangers bij ising van de Van der Post iet de Smoussesteeg op enigerlei wijze veiliger te maken is. Ouders van schoolgaande jeugd, die veelvuldig gebruik maakt van deze oversteek, had om maatregelen gevraagd. Raadslid Henk Ossendrijver (CDA) benadrukte dinsdagavond in de vergadering van de commis sie openbare werken en ruimtelijke ordening dat er voorzieningen ge troffen moeten worden om fietsers en voetgangers bij de bedoelde kruising veiliger te laten overste ken. Gevraagd is om verkeerslich ten met een drukknopinstallatie, maar volgens Ossendrijver kan het ook anders en goedkoper. Naar de mening van het raadslid uit Achter veld is er met enkele technische ingrepen een meer overzichtelijker oversteek te maken (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De fractie van de Partij van de Arbeid in de gemeenteraad maakt voorlo pig een voorbehoud bij de vestiging van een Albert Heyn-filiaal naast de Hema in het nog te bouwen complex aan de noordkant van winkel centrum De Hamershof. De PvdA geeft op dit moment de voorkeur aan een discount supermarkt (de Boni) op de plaats waar AH is gedacht. Dit heeft de PvdA-fractie deze week in de commissies „fi nanciën" en „openbare werken en ruimtelijke orde ning" kenbaar gemaakt. De Leusdense sociaal democraten willen pas een defini tief oordeel vellen over de keuze van een supermarkt als het lang verwachte rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Klein bedrijf (CIMK) in de raad is behan deld Het rapport, waarvan eerder een tussenrapportage werd gepu bliceerd. gaat volgende week naar de raadsleden en andere belang hebbenden toe De PvdA is voor alsnog tegen de komst van AH vanwege de mogelijk negatieve gevolgen daarvan op de aanwezi ge supermarkten in De Hamershof Op grond van de beschikbare ge gevens - het kooplek naar discount Hoogvliet in Woudenberg - is Leusden volgens de PvdA meer gebaat met een eigen discount dan een Albert Heyn. ..Maar", zo zei PvdA-raadslid Gert de Weerdt dinsdagavond in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. ..misschien zegt het defi nitieve CIMK-rapport wel dat AH om die en die redenen gerust zich in Leusden kan vestigen. Als wij ons in die argumenten kunnen vinden, vervallen onze tegens te gen de aangekondigde grootgrut ter". Het CIMK is door de gemeente gevraagd te onderzoeken of er in Leusdens hoofdcentrum De Ha mershof nog plaats is voor een supermarkt, en zo ja of dat dan een AH kan zijn. Die opdracht kwam na de keuze van de gemeente voor eeh Hema- en AH-vestiging in Hamershof-Noord, dat verder wordt opgevuld met dagwinkels, een postkantoor en bovenwonin gen. In de deze zomer verschenen tussenrapportage van het CIMK werd gemeld dat er in De Hamers hof nog ruimte is voor een super markt van 1000 vierkante meters, die naar de voorkeur van het winke lend publiek ingevuld mogen wor den door een Albert Heyn. Het definitieve CIMK-rapport zou nog diezelfde zomer verschijnen maar aanmerkingen van de Provin ciale Planologische Dienst (PPD) vertraagden aanzienlijk het ge reedkomen van de finale rapporta ge Het is de bedoeling volgende week de bijgespijkerde versie te presenteren. ONTWERP Niet alleen het CIMK-rapport laat op zich wachten, ook het definitieve ontwerp voor het woon/ winkelcomplex in Hamershof- Noord is nog niet gereed. Het was de opzet de tekeningen afgelopen dinsdagavond aan de raadscom missie openbare werken en ruimte lijke ordening te laten zien, nadat deze presentatie vorige maand uit gesteld moest worden. Ziekte van de architect was toen de oorzaak en moest ook dinsdagavond als zodanig worden opgevoerd door drs. P. van de Kam, de DHV- medewerker die namens de ge meente belast is met de invulling en ontwikkeling van Hamershof- Noord. De architect, Leusdenaar Chris Smit, is volgens Van de Kam aan de beterende hand maar een totaal herstel laat nog even op zich wachten Naast de ziekte van Smit is er nog een probleem. Van de Kam is er nog steeds niet in ge slaagd een belegger te vinden voor de realisatie van het complex met uitzondering van de Hema. ,,De enige hoop die er nu is, is een contact met een belegger die erg serieus klinkt. Waarschijnlijk vloeit er een contract uit", aldus Van de Kamp tegen de raadscommissie. Omdat het de bedoeling is het project eind volgend jaar, vóór de december-feestdagen, op te leve ren is er enige haast geboden bij het afwikkelen van de procedures die aan de uitvoering voorafgaan Van de Kam vroeg daarom beleefd maar dringend aan de raad om alle medewerking te verlenen. Hij vroeg van de aanwezige raadsleden een minder formele opstelling wanneer in de toekomst snel beslist moet worden over een belegger, vergun ningen en dergelijke ..Het is een noodverband, maar het kan niet anders", aldus de DHV'er yen onzer verslaggevers) SDEN - De herinvoering |st rioolrecht onder gelijktij- terlaging van de onroerend Jelasting (OGB) heeft an- litgewerkt dan de frakties lemeenteraad hadden ver- I Voor veel Leusdenaren sen en ander nadelig uitge- zij hebben dit jaar een drag naar de gemeente overmaken dan vorig Jjde gemeenteraadsleden i de indruk dat het eigen- naai niet zo veel verschil aaken. yijl de OGB in Leusden vorig eiet acht procent verlaagd I werd gelijktijdig het rioolrecht /oerd. waarvoor een be- Jn 40 gulden moet worden per woning. De gemeente vong jaar genoodzaakt tot jruc" omdat men met de >ttelijk aan het plafond zat, terwijl de eigen inkomsten toch op peil gehouden moesten worden. Bovendien werd er binnen de OGB het één en ander gewijzigd, wat ook effekten heeft gehad, die de raadsleden in die omvang niet had den voorzien. Toen maandagavond in de ver gadering van de raadscommissie financiën de herinvoering van het rioolrecht nog eens ter sprake kwam, sprak PvdA-woordvoerster Corri Verduin van een ..sterk deni vellerend beleid" in Leusden. Zij had becijferd dat met name men sen met aanslagen beneden 400- er ten gevolge van de gemeentelijke belastingmaatrege len op achteruit zijn gegaan dit jaar. Daarbij hebben de maatregelen vooral voor huurders nadelig uitge pakt Corri Verduin. „Zon beleid is een vorm van inkomenspolitiek, waar ik het absoluut niet mee eens ben. ledereen heeft kennis kunnen nemen van de cijfers van het Plan- ankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. hijnt elke dinsdag en donderdag. redakteur: Kreyns ktie: ewma de Boer ar van Loo buro, waaruit blijkt hoe sterk het aantal werkelijke minima is toege nomen. Daar moeten wij ons door aangesproken voelen. Andere ge meenten doen er wel wat aan. Die voeren bij hun belastingmaatrege len een sociaal beleid. Daar zou den wij een voorbeeld aan moeten nemen Alrich Parson (VVD) had gecon stateerd dat de aanslagen van dit jaar bij veel burgers irritatie hebben Opgeroepen. ..Het heeft aan duide lijkheid in de voorlichting ontbro ken. Naar buiten toe is - ook naar de raadsleden - de indruk gewekt dat het niet veel uitmaakte. Maar het is toch echt een structurele wijziging, waarvan achteraf gezien het eindresultaat anders is dan het beeld dat was gecreeerd." Het VVD-raadslid, dat zijn woorden onderstreept zag daar CDA- woordvoerder Bram Vroon, zei nu eerst concreet cijfermateriaal over de belastingmaatregelen van dit jaar te willen zien. Die cijfers zijn Alnch Parson: ..Duidelijke voorlich ting ontbrak". volgens financiën-wethouder Pons Ummels (CDA) volgende maand voorhanden. Zijn partijgenoot Vroon liet weten dat hij na bestude ring van het cijfermateriaal bij de belastingvoorstellen voor het vol gend jaar op één en ander terug wil komen (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD - De aanleg van een fietspad langs de Asschatterweg tussen Leusden- centrum en Achterveld blijft erg onzeker. Het is voor de gemeen te een bijna onmogelijke zaak om grond langs de Asschatter weg in eigendom te krijgen. Dit bleek dinsdagavond in de verga dering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De gemeente hield onlangs op verzoek van de gemeenteraad een enquête onder de grondeigenaren van de landerijen aan beide kanten van de Asschatterweg De vraag was of ze bereid zijn een strook grond ten behoeve van de aanleg tring kopij en advertenties: ïhet dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. el donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur (tie en administratie: Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op gen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot ur Telefoon: 033-941495. tementsgeld: per jaar. per half jaar; per kwartaal. en bezorging: >nnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 'ur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19,30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44. ESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u lellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij •betaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met »jke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per L^ar ^ormaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, n-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- lu de gewenste foto('s) thuis. ÉUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'nkombinatie te Barneveld. nenfeest georganiseerd Tus sendoor konden de bezoekers een groot aantal foto's uit de tien jaren dat de school bestaat bekijken. Zowel oude als nieu we leermiddelen werden er tentoongesteld. Ook de rest van de week zal in het teken staan van het feestgebeuren. Er zijn allerlei spelletjes geor ganiseerd waaronder een speurtocht, tafeltennis, dam men en schaken. Tenslotte volgt vrijdag de slotavond. Dan wordt namelijk in het kerkge bouw ,,De Koningshof" aan Hamersveldseweg 95 een bij eenkomst gehouden. De aan vang van deze avond is 19.30 uur. Er gingen tientallen ballonnen de lucht Zi Ouders en kinderen genoten zichbaar van het ballonnenfeest LEUSDEN - In de week van 10 tot en met 14 septem ber viert de Gereformeerde Basisschool haar 10 jarig bestaan, 's Middags en 's avonds zijn er allerlei akti- viteiten voor de kinderen van de schoolvereniging. Ook de bewoners van de wijk Rozeboom kunnen ge nieten van de feestelijkhe den in en rond het schoolge bouw. Maandag jl werd door de kinderen de school versierd waarmee de feestweek onmid dellijk van start ging. Dinsdag avond was er een groot ballon- Vee/ bekijks voor de oude foto s van het lang gewenste tietspad at te staan tegen vergoeding. Over het algemeen werd de vraag nega tief beantwoord Stichting De Boom, eigenaresse van de meeste grond waarin het tracé van het fietspad zou moeten komen, is vooralsnog niet bereid haar mede werking te verlenen De gemeente, zo bleek dinsdagavond, gaat bin nenkort met ,,de Boom" om de tafel zitten om de zaak nog eens door te praten. Gewezen zal waarschijnlijk worden op de noodzaak van een fietspad tussen Achterveld en Leusden-centrum Dagelijks pen delen vele fietsende scholieren over de Asschatterweg, die in feite niet breed genoeg is om autover keer én fietsers voldoende veilig heid te bieden (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mr. E. Wage, voor malig direkteur van TeHa B.V., heeft nog tot 17 september aan staande tijd om bij de gemeente een accountantsverklaring met betrekking tot de resultaten over 1983 In te leveren. Daarmee wordt de ex-pachter van de ten- nlshal opnieuw uitstel verleend. Eigenlijk had de accountants verklaring er op 1 september jongstleden al moeten zijn. TeHa pachtte vanaf de opening in 1981 tot vorig jaar de tennishal van de gemeente Zoals bekend werd de exploitatie door de ge noemde B V. niet zo n succes dat tijdig aan de financiële verplichtin gen jegens de gemeente kon wor den voldaan De gemeente heeft nog een fors bedrag aan huurpen ningen van TeHa tegoed Bij de ontbinding van de pachtovereen komst - de tennishal is vorig jaar door de gemeente van de hand gedaan - werd afgesproken dat TeHa B.V. finale kwijting kon krij- 8 gen, wanneer het positief resultaat over het jaar 1983 aan de gemeen- I te zou worden overgedragen Een 4 accountantsverklaring zou de om- vang van het bedrijfsresultaat over g 1983 moeten aantonen. Wage kreeg tot 1 september^ jongstleden de tijd om die accoun-| tantsverklaring op 't Erf nummer 1 af te geven. Zo niet. dan zou de,, gemeente een civiele procedure tegen zijn B V aanspannen. Maar' op 1 september besloot het college 1 om aan Wage uitstel te verlenen Hij zou nog tot 9 september de tijd'1 krijgen om de afspraak na te ko men. Ook die datum verstreek ech- ter zonder dat de gemeente inzicht kreeg in het bedrijfsresultaat over 1983 van TeHa. In de vergadering#5 van de raadscommissie Financiën deelde wethouder Fons Ummels- (CDA) maandagavond mee daD evenwel nog niet tot het aanspan- nen van de aangekondigde ge rechtelijke procedure was beslo ten. Men heeft de ex-pachter op nieuw uitstel verleend. De accoun tantsverklaring moet er nu uiterlijk aanstaande maandag zijn Vol gens Ummels gaat de coulantie van het college jegens de heer Wage hiermee zeer ver. LEUSDEN - „U had veel beter moeten letten op wat u kocht", zei de Utrechtse politierechter. LEUSDEN - Doe-het-zelf-zaak Aurik in winkelcentrum De Ha mershof Is deze week opnieuw de dupe geworden van een in braak. Nadat onlangs tot twee maal toe de winkel was „be zocht", werd In de nacht van dinsdag op woensdag voor de derde keer ingebroken. Uit de zaak werden dertig elektrische apparaten (boor- en slijpmachi nes), een serie messen en hand gereedschap gestolen. De waar de van het ontvreemde spul is nog niet bekend. Bij de politie werd ook aangifte gedaan van een inbraak In een bouwkeet aan de Landwet. Ver mist wordt een en ander aan gereedschap. ACHTERVELD - Op woensdag 19 september zal er door sport- vereniging Avanti een speelmid dag worden georganiseerd voor alle kleine Achtervelders jonger dan 6 jaar. Van 14 30-16.00 uur zijn ze alle maal van harte welkom in de gym zaal aan de Walter van Amersfoort- straat. Ze kunenn dan spelletjes doen Ouders zijn deze middag ook van harte welkom. Zij kunnen dan gelijk kennis maken met de kleuter- gym en de moeder en peuter gymnastiek onder de deskundige leiding van Conny van Eichelsheim. LEUSDEN - Op zaterdag 22 september zal er op het plein en in de christelijke basisschool Hamersveld een fancy fair wor den georganiseerd met vele at tracties waaronder spelletjes, een grabbeldame, poppenkast en blikken gooien voor de jeugd. Verder is er een restaurant, zijn er tweede hands boeken te koop, kinderkleding, bloemen en nog veel nuttige en bruikbare dingen. De opbrengst zal besteed worden aan een kleurentelevisie voor de school De fancy fair begint om 10.00 uur en zal duren tot 16.00 uur op het schoolplein aan de Lijstepbe- slaan. mr. H. van Doorn, maandag te gen een 53-jarige inwoner van Leusden die een partij gestolen. hout had gekocht. Hij veroor deelde de man wegens zijn „grondige onvoorzichtigheid" tot een boete van 750 gulden en een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weken. Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie, mr. F. L Vugs. De verdachte vertelde dat hij hef hout had gekocht van iemand die bij hem aan de deur kwam. omdat hij gehoord had ,,dat meneer hout wilde kopen" Hij vroeg er 250 gulden voor. De mensen bij wie het hout was gestolen, verklaarden te genover de politie dat zij er 9000 gulden voor hadden betaald „Vindt u dat verschil niet erg groot", vroeg de politierechter om uit te vissen of de inwoner van Leusden niet had geweten dat het spul gestolen was De man zei dat' hij helemaal geen verstand van hout had. ACHTERVELD - Door de KPO zal het seizoen 1984-1985 weer worden aangevangen. Zaterdag avond zal er om 19.00 uur in de St. Josephkerk aan Mis worden op gedragen voor de leden en hun gezinnen. Donderdag 20 september zal er om 20.00 uur een bijeenkomst zijn in D'Ouwe Peerdestal Het eent- paar De Graaft uit Barneveld komt deze avond een diaserie vertonen over „Portret van twee polders" ledereen is deze avond van harte welkom. LEUSDEN - Met ingang van komend weekend wordt in het jongerencentrum „De Til" weer gestart met de disco-avonden en -middagen. Op zaterdagavond is deze van 20.00 tot en met 23.30 uur en zondagmiddag van 14.00 tot en met 17.00 uur. Evenals vorige jaren wordt voor de toe gang een legitimatie bewijs (pas je) gevraagd. Jongeren vanaf 14 jaar kunnen hiervoor een pasje aanvragen bij de leiding. Reeds eerder afgegeven bewijzen blij- i ven geldig. De entree voor deze disco's blijft voorlopig ongewij- zigd op 2,-. Naast deze disco-gelegenheid is de leiding bereid ook andere eve nementen voor de jeugd en jonge ren te organiseren, zoals bingo, dropping, gespreksgroepen Ech ter wil men hiervoor wel de belang stelling weten. Dus als er personen of groepen zijn die dit op prijs stellen wordt dit graag vernomen kn kunnen zij zich tot de leiding wenden. Ook niet hierboven ge noemde aktiviteiten zoude? ge wenst kunnen zijn.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3