Feest rond kunstgras s 2» ...met excuses aan de grasmachine O DIREKTBAN 020-444222 Kantlijn! Oud Nieuws (Extra) 15.000in 15 jaar Soldaat eerste klas bisschop jouwvak- I icratisch Hysterie in finan ciën loep op Leusden - 1979 20.000 ERDAG 13 SEPTEMBER 1984 de tijd mee. Zaterdag 25 augustus kreeg Boetiek 't Geveltje op de Biezenkamp 25 een nieuw nieuwe naam: Next Fashion De eigenaresse besloot om interieur en exterieur van een modern De grone kleuren van de pui verdwenen en maakten plaats voor frisse lichte kleuren Binnen exclusieve verscheidenheid van kleding en sieraden aan PROGRAMMA OPENING KUNSTGRASVELD Zaterdag 15 september 1984: 13.00 uur start aktiviteiten (ballonnen worden opgelaten) 13 00-15.00 uur kinderkennis en in om de tent 15.30 uur: Ontvangst genodigden Bestuur. 16 00 uur: Spectaculaire opening kunstgrasveld, opgeluisterd door de Amersfoortse stadtrompetters. en bij goed weer komen er vier para's uit de lucht vallen. 16 30 uur: Officiële opening: Deze zal verricht worden door wethouder G. van Woudenberg, met de afslag van de eerste bal Onder aanmoediging van een groep cheergirls, zal er een hockey wedstrijd gespeeld worden door de ..Zwarte Tulpen" tegen een elftal, samengesteld uit oud ned jeugd/jong oranje speelsters van het district 18.00-19 00 uur: Borrel in clubhuis en tent. Tijdens deze borrel zal in het clubhuis nog een keer het kindercabaret optreden. 21.30 uur. Begin van een knallend feest met ,,de onderlinge van 1975' en zangeres Conny van Bergen. 22.30-23.00 uur: Cabaret Dit keer in een nieuw kunstgrasjasje gestoken. 23.00-01.30 uur: Feest. Parson: „Ik vermag niet in te zien, wat er verkeerd aan is. Moeten we het geld soms op gaan halen bij de abonnees?" Ook wethouder Fons Ummels liet blijken de gevoelens van mevrouw Verduin niet te kunnen delen. De wethouder wees er op, dat dit voor Leusden de goedkoopste manier is, die bovendien de abonnees de mogelijkheid biedt om in termijnen hun CAI-abonnement te betalen. „Het is echt helemaal in het belang van de consument", aldus Ummels. Die service is aan Corri Verduin in ieder geval niet besteed. Nu de CAI gelijk met het water op de rekening staat, heeft de PvdA-fraktievoorzitter haar automatische afschrijving van de waterrekening ongedaan gemaakt. Dat Corri Verduin overigens zelf ook af en toe aardig venijnig uit de hoek kan komen, bewees zij tijdens dezelfde f inanciën- commissie weer eens. U herinnert zich waarschijnlijk het bericht uit „Loep op Leusden" van vorige week over de CDA- fraktie, die Corri Verduin even de wind van voren heeft gegeven tijdens de jongste raadsvergadering. Omdat Corri kort voor de vakantie, onder verwijzing naar een arrest van de rechtbank in Rotterdam, had gesuggereerd dat bewoners van huurwoningen in Leusden wel eens géén rioolrecht zouden hoeven betalen. Of dat eens even uitgezocht kon worden. Mevrouw Verduin bleek abuis en het CDA in zijn wiek geschoten. Evelien Blom, de voorzitter van de f raktie, liet haar PvdA-collega de oren door wethouder Ummels wassen. Zei de wethouder, dat mevrouw Verduin uiterst onzorgvuldig gehandeld had, het ambtelijk apparaat handenvol werk had bezorgd en onrust onder de burgers had gezaaid. Op die kritiek van Ummels kwam Corri Verduin maandagavond tijdens de vergadering van de commissie financiën nog even terug. Ze zei nog wel een paar voorbeelden te kunnen geven van andere frakties of individuele leden daarvan, die met allerlei dolle ideeën het ambtelijk apparaat werk bezorgden. Trouwens, de toon waarop de voormalige kolonel der luchtmacht zijn bemerkingen had gemaakt, was Corri ook in het geheel niet bevallen. „Ik heb wel eens het idee dat u in de mening verkeert een soldaat eerste klasse in plaats van een gekozen gemeenteraadslid voor u te hebben," aldus het gekozen gemeenteraadslid C. Verduin- Munnik. Waarop de wethouder zonder een spier te vertrekken: „Maar dan heeft u mij in mijn vorige kwaliteit nooit meegemaakt." LEUSDEN - Zaterdag 15 september vindt de officiële opening van het kunstgrasveld of beter gezegd het zandkunststof veld van de Mixed Hockey Club Leusden aan het Valleikanaal plaats. Een dag waarnaar de leden van de hockeyclub (ruim 700 in getal) al enige weken met spanning uitkijken. Want het belooft een geweldig spektakel te worden die de hockeyers en iedereen die de MHC Leusden een warm hart toedraagt lang zullen heugen. Om precies 16.30 uur zal de heer G. v. Woudenberg (wethouder van sportzaken) de officiële openingshandeling, met de afslag van de eerste bal, verrichten. Hierbij zal het echter niet blijven. Vanaf 13.00 uur staan er diverse aktiviteiten op het hockey park te gebeuren. Van 13.00-15.00 uur wordt er in een speciaal daarvoor opgezette tent een kinderker- mis gehouden. Niet alleen jeugdleden van de MHC maar ook kinderen uit Leusden zijn welkom om aan de aktiviteiten in en om de tent mee te doen. Des te meer kinderen, des te leuker het wordt. Er is voor de kleintjes van alles te beleven. Met de ontvangst van genodig den door het bestuur van de hoc keyclub (vanaf 15.30 uur) begint het officiële ceremonieel. Om 16.00 uur wordt het veld spectacu lair geopend. De stadstrompetters uit de Keistad luisteren dit gebeu ren op terwijl bij goed weer vier parachutisten een poging zullen wagen om op het kunstgras een gave landing te maken, voordat wethouder Woudenberg de ope ningswedstrijd tussen de „Zwarte Tulpen en een combinatie van oud-nederlands jong-oranje speel sters in beweging zet. De formatie van de Zwarte Tulpen wordt door ex-nederlands-elftal speelsters ge- I vormd. Na de (demonstratie)- wedstrijd van oud oranje- j speelsters volgt in het clubhuis en de tent onder het genot van een hapje en een drankje een gezellig j samen zijn. Het avondgebeuren is meer voor de MHC-ers weggelegd Om 21 30 uur begint een daverend kunstgras feest met „de onderlinge van 1975" en zangeres Conny van Bergen. Tevens zal het cabaret, dat tijdens het lustrumfeest een j geweldige indruk maakte, een nieuw (kunstgras) optreden verzor- I gen De stichting Lokale Omroep Leusden zal van de feestdag opna men maken Het veld dat in twee maanden tijd door een firma uit het zuiden des lands is en aan de internationale afmetingen (51x91.40 m) en eisen voldoet en in samenwerking met de gemeente Leusden, de Nederland se sport Federatie, de Nederlandse Hockey Bond en last but not least de Mixed Hockey Club Leusden tot stand is gekomen, kost natuurlijk een paar stuivers (550.000 gul den). Een gedeelte hiervan zal door de hockeyclub Leusden zelf opgebracht moeten worden. Door middel van „fund raising" hoopt de MHCL de nodige gelden bijeen te vergaren De sponsorcommissie heeft de taak op zich genomen om een en ander te realiseren. De volgende akties zullen zaterdag 15 september van start gaan - De loterij, de zogeheten Vallei Loterij, zal het meeste geld in het laadje moeten brengen. Duizend loten zullen in omloop worden ge bracht. Het prijzengeld bedraagt ƒ45 000,- met als hoofdprijs een auto (Seat Furale) Qe loten kosten ƒ100,-. In tien termijnen van ƒ10,- kan een lot betaald worden In totaal vinden vanaf maart 1985 elf (maand)trekkingen plaats. In de cember 1985 worden er drie trek kingen gehouden. De maand-, een extra- en een super trekking waar bij de auto. de fietsen, de home computer, de 8-daagse vliegreis en nog vele andere zeer fraaie prijzen de deur uit gaan. - Onder het motto „Claim a Plain" kan een ieder een stuk kunstgras reserveren Voor ƒ45,- komt de naam van de „koper" op het zgn kunstgrasbord Het reserveren van een derde gedeelte 15.-) is ook mogelijk - In de kantine van MHC Leusden wordt een winkeltje ingericht Aller hande hockeyartikelen zullen in speciale MHC clubkleuren te koop worden aangeboden. Sjaals, pols bandjes. rugzakken, handdoeken, etc zijn er te verkrijgen. - De jeugdleden krijgen een „Hupsakee-klussenkaart" waar mee ze een seizoen lang geld voor de hockeyclub kunnen verdienen. - Het bedrijfsleven in Leusden en omgeving zal worden benaderd om begunstiger te worden van het kunstgras veld door het storten van een donatie. In ruil daarvoor wordt er 10-jaar in het clubhuis gratis reklame gemaakt Voorlopig houdt de sponsorcommissie het hierbij Maar in de loop van het seizoen staat er nog wel wat op stapel met als hoogtepunt de braderie/ rommelmarkt die aldus de organi satoren van het „fundraisingplan" de grote klapper zal gaan worden De CAI in de wijk RozendaaI I geeft Hilversum 5 niet door, wel de regionale piraat Ach, logisch eigenlijk. Hilver- sum 5 is immers bedoeld voor J de minderheidsgroepen in on- 1 ze samenleving? Harm Offereins had natuurlijk gelijk, toen ie begon over die bijna tachtig mille van de stich ting Leusden 1200. Maar waarom heeft hij zeven I jaar gewacht voordat hij er over begon? en toen was er de VAC Net als de koffie van een be- kend merk, iets. om blij van te worden. Zo niet onze burger- I vader. i Die werd boos en verdrietig tegelijk. De VAC-vrouwen hadden J hem, de vertegenwoordiger van de Leusdense gemeen- I schap, zwaar m de steek gela- ten inzake de Schoolsteegbos- jes Heeft onze burgervader een J vurig pleidooi gehouden in Den I Haag ten gunste van woning- bouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes, komen die vrouwen met het verhaal, dat Leusden af is en zo. B en w bemoeien zich straks I toch ook niet met de keukens van de woningen-in-aanbouw ten Zuiden van de School- J steeg bosjes? Die vrouwen mogen wel uitkij- I ken. Voordat ze het weten is er sprake van een VACature. Com Verduin blijft een lastige tante, begrijp ik Als ze een simpele vraag in de I raad stelt, kost dat meteen handen vol geld en de ambte- naren héél veel werk En als het over geld gaat, kom je automatisch terecht bij de beheerder van onze gemeen telijke kas Voortaan zal een speciale L ambtenaar tijdens de raads- vergadering zich - met behulp J van zo'n handig huis- I computertje - belasten met een snelle baten-kosten- analyse na elke gestelde vraag. Dat zal ze wel leren, die raads- J leden Kop: Zolderantennes zijn in trek in Leusden Vraag: ,,Hoe moet ik handelen als ik géén zolder heb?" i Antwoord. ,,Het antwoord op J zo'n vraag kost zonder meer I geld, voor wie dan ook Of dat Huis van de Sport er I komt, is nog maar de vraag I Als de provincie het Huis van de Sport dus toewijst aan Amersfoort hebben de in- spanningen van wethouder Wagenaar de Leusdense ge-1 meenschap heel wat tijd en geld gekost Zo is het toch, Corri? Hoera! De 25.000ste inwoner j van Leusden is gearriveerd' J Vandaag gaan de vlaggen uit. I En in gedachten noemen we het kind. Lisiduna Populoj Heeft iemand Sjef ter Berge al j gefeliciteerd met deze enorme groei? Toch wat sneu voorde Populo-1 meter. Wat doen we déér nu mee7 Suggestie: gebruik dan ding j als graadmeter voor de popu- lariteit van de torenflat. i Degene die monumentale landmark" niet wil, gooie een schijfje in de buis Cynische Leusdenaar ,,lk denk, dat de jongens van Ge- meentwerken dan hard aan de I slag moeten voor de aanmaak van een paar kilometer populo-1 buis. Pragmatische Leusdenaar: j Misschien dat een handige I ambtenaar er nog een fijne zolder-antenne van kan ma- j ken. Gertde Weerdt icthouder Jan Wage- zijn de smaakmakers imissie openbare we- ïelijke ordening. Het i elke vergadering jen paarkomische" >s. De volgende regi- ize verslaggever ond toen De Weerdt ndelingvanhetont- H2te berde bracht dat Jen torenflat op een lidden in het ontwerp- lan staat. ar: ..De Dom in Utrecht en in ons land. Daar niets aan doen." kdt:.Nee. natuurlijk ebouw is destijds de pegonnen". er: ..Niet waar." dl: „Oh nee?" lar: „Niet de bisschop |en maar de bouwvak ere eg 2S genoeg Even een extra aflevering van ..Oud Nieuws". In verband met de geboorte van Kim, uiteraard. We zijn in het archief van de Leusder Krant gedoken om te bezien hoe het zat met dé twintigduizendste, de vijftienduizendste en de tienduizendste. We hebben ze alle drie terug gevonden De tienduizendste Leusdenaar was nog een echte Hamersvelder. Gerard Alexander Poe werd geboren op 4 december 1969. Burgemeester Schneiders kwam het kindje bekijken en de ouders feliciteren. Vijfjaar later was Leusden aan zijn vijftienduizendste inwoner toe. Op 14 maart 1974 werd Pascal Ramon van Wieringen geboren En toen was het burgemeester mr. A H. van der Post. die op kraamvisite kwam Opnieuw vijf jaar later kwam de twintigduizendste Leusdenaar ter wereld. Burgemeester Rademaker en zijn echtgenote gingen op dinsdag 21 augustus op bezoek bij de familie Kraanen in Achterveld, waar een dag eerder Johan Jacob geboren werd. Hij was de 20.000ste Leusdenaar. En nu. opnieuw vijfjaar later, zijn we aan de 25.000ste toe. Dankzij Gerard, Pascal. Johan. Kim. een heleboel andere kindertjes èn veel nieuwkomers groeide Leusden in 15 jaar tijd met 15 000 inwoners. ;asparvan Loo larnix Kreyns jt nog? In mei van dit eSchotse KateHud- sden in een interview 'ant een oproep aan |e vrouwen om zich te ze problemen had- tacclimatiseren in (ate en een paar ande- prekende vrouwen, (gemeente wonen, :hopals„gastvrou- ■dezer dagen belde Bon naar de redaktie. ■enthousiast dat in- Bintig vrouwen (Ameri- tngelse en Australi- ithaar contact hebben Ontzettend blij dat het JJoveel respons heeft fd", aldus een verheug- jet gevolg is dat de wen een programma jnaanden hebben ge- consorten timmeren an de weg dat ze ko terdag een stand inne- s de jaarmarkt in De •ester en wethouders ht: „In het streven laving van de waar- en democratisch be- igsproces past het Dor middel van meer- besluiten. Inherent kdat minderheids- in dikwijl moeten wij- erderheidsstand- ithet gevolg daarvan [debesluitvorming niet lermet instemming iet. Ook bij detot- igvan het centrale reet ervaren wij dit il vrij sterk." te les „democratie" lenaar H. Jacques ind gedoceerd per reageerden schrifte- ichrijven van Jac- le centrale antenne 1AI). Het walsen over van kopers en huur- gemeente, hetaan- loekc.q. de colporta- n van de CAI, het laalaan de orde in de heer Jacques aan B rd had die brief geen ieur. erde het dagelijks Leusden als volgt op (in een volzin van heb-ik-jou- daar): „Waar mogelijk tegemoet komend aan de verlangens van hen die ons daar rechtstreeks over benaderen en beseffend dat er naast u ook inwoners staan die meer waardering danwel een grotere acceptering hebben voor de democratisch tot stand gekomen besluiten, en weten dat het door u gestelde onvolledig, onjuist en in een aantal gevallen tendentieus genoemd moet wor den." Met andere woorden zegt het college: „Meneer Jacques, de mensen in Leusden willen CAI. De raad heeft in meerderheid tot de aanleg besloten. Dus wat zeurt u nou?" B W laten de heer Jacques in de laatste zin van hun brief we ten dat zij zijn uitvoerige brief - „het zal u duidelijk zijn" - betreu ren. De vergadering van de raadscommissie „Financiële en Economische Zaken" (FEZ) kenmerken zich doorgaans door een wat gezapige sfeer. Terwijl in de zogeheten funktionele commissies (Onderwijs, Welzijn, Ruimtelijke Ordening) het politieke spel wordt gespeeld met de daarbij behorende emoties, hebben de door financiën-wethouder Fons Ummels geleide vergadering vrijwel altijd een zakelijk karakter. Vrijwel altijd. Maar soms wil ook een financieel deskundige van een fraktie wel eens flink uit deslof schieten. Maandagavond was het de beurt aan Alrich Parson (VVD). Hij trok ongemeen fel van leer tegen PvdA-woordvoerster Corri Verduin. „Lawaai maken over niks; kinderachtig gedrag; hysterisch gedoe". Het zijn termen, die je de fraktiecijferaars niet maandelijks hoort bezigen in de commissievergadering. Het ging allemaal om het feit, dat het abonnementstarief voor de Centrale Antenne Inrichting (CAI) voortaan ge»...ven wordt via de centrale administratiedienst DGA in Amersfoort. Dat betekent dat Leusdenaren - zoals wij vorige week meldden - rekening krijgen waarop waterverbruik en CAI- abonnement vermeld staan. Volgens mevrouw Verduin is dat geen goede zaak. Het zou alleen maar verwarring wekken bij de Leusdenaren. Toen Corri Verduin indertijd akkoord ging met inning van het C Al-tarief via de DGA had zij niet begrepen, dat dat betekende, dat het één rekening tezamen met het water zou worden. Corri's verhaal schoot Parson danig in het verkeerde keelgat. „Het gaat jullie gewoon veel te goed met het CAI en jullie grijpen iedere gelegenheid aan om de boel te frustreren", aldus een danig in zijn wiek geschoten Parson; „dit is de meest zinnige, gezonde methode om dat abonnementsgeld te innen, maar jullie gaan weer lawaai maken over niks. Ik vind dat je je heel kinderachtig gedraagt met dergelijk hysterisch gedoe. Het slaat gewoon nergens op." Na Alrichs tirade probeerde Corri haar bezwaren - die ons overigens ook niet geheel duidelijk waren-nog eensop een rijtje te zetten, maar het was boter aan de galg gesmeerd.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9