Ger. Basisschool sluit viering 10-jarig bestaan feestelijk af Heer Jacques voelt zich erg beledigd door antwoord B&W Hoogvliefs Karretje rijdt goedkope 1 1 Kastel Mi mm 2.29 cm LEUSDE Aktiviteiten centraal op Don Bosco-dag Assertiviteitstraining CAI-zaken aanleiding tot forse taal in commissie FOTO-KOPIE F0T0-K0PI NODIG? Leusder Kr; 89 I SLAGERIJ 8.90 1.09 69 iKflflSSHOPl 8.95 3.69 11 1750 DINSDAG 18 SEPTEMBER 1984 LEUSDER KRANT LEUSDEN - „We kunnen niet anders dan met grote verbazing en dankbaarheid spreken over de ontwikkeling van de gerefor meerde basisschool in Leus den", aldus dr. W. den Otter, voorzitter van het bestuur, in zijn herdenkingswoord tijdens de feestelijke bijeenkomst in het kerkgebouw De Konings hof. De bijeenkomst, vrijdag jongstleden, was de afsluiting van een feestweek met tal van activiteiten van en voor leerlin gen, georganiseerd door de school en een commissie van ouders. Met de aanwezigheid van ruim 500 personen was het kerkgebouw tot de laatste plaats bezet. De heer Den Otter wees in zijn toespraak op de enorme groei van de school. Terwijl in 1973 nog bijna niemand geloofde in de levensvatbaarheid van een gereformeerde school, zijn er op dit moment 9 klassen, waar onder drie kleuterklassen, met bijna 250 leerlingen. Onlangs maakte een Koninklijk Besluit het mogelijk de bouw van een achtste lokaal te starten. „Belangrijker dan de groei," al dus dhr. Den Otter, „is echter het realiseren van een eigen visie op onderwijs". „We dragen niet in de eerste plaats kennis over We in de Koningshof werd op ludieke wijze het 10-jarig bestaan gevierd. LEUSDEN - Op zondag 23 sep tember 1984 vindt aan de Dode- weg 6 in Leusden de zo genaamde Don Bosco-dag plaats, georganiseerd door de paters Salesianen van Don Bosco. Het thema van de dag is: „Alles wordt nieuw". De aanlei ding daartoe is gevonden in het feit, dat het gebouwencomplex van het internaat Don Bosco in Leusden geheel nieuw is inge richt en dat daar een aantal nieuwe aktiviteiten zijn geves tigd. Voor een deel is de school daarin getrokken; voor een deel het buro van de Gezins- en Gemeen- schapskatechese; en voor een deel is er het bestuurlijk centrum gekomen van de Salesianenge- meenschap in Nederland. Om 12 30 uur wordt begonnen met de officiële opening van het nieuwe provincialaat, dat eerder in Den Haag was gevestigd, door provin ciaal Nico Meijer. Om één uur is de opening van de Don Bosco- tentoonstelling, over de relaties met de Derde Wereld. Bovendien zullen verschillende aktiviteiten van de Salesianen en de Zusters van Don Bosco worden gepresen teerd, zoals het centrum 'Jonge ren op Weg' Om twee uur vinden de presenta ties plaats van de plannen die de Don Bosco-LTS heeft voor voort gezet basisonderwijs en die de sektie Gezins- en Gemeen- schapskatechese voor de periode 1984/1985 heeft ontplooid. Voor nadere informatie kan men kon- takt opnemen met Comité Don Bosco-dag 1984, Dodeweg 6, 3832 RC Leusden, telefoon 033 - 94 35 44. AMERSFOORT - Maatschappe lijke Dienstverlening Eemland (MDE) start met ingang van 3 oktober tien lessen assertivi teitstraining voor mensen tus sen 17 en 23 jaar. De lessen zijn er op gericht om het bang zijn om 'nee' te zeggen te overwin nen. Aanmelding voor de trai ning moet voor 27 september gebeuren bij de MDE, telefoon 633924. Vragen naar Tine van Leersum of Anna Kentie. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een brief, die een inwoner van de wijk Groenhouten heeft geschreven naar de Leusdense ge meenteraad over de gang van zaken rond het centraal Jacques, voelt zich door het antwoord van B en W per soonlijk beledigd. De heer Jacques kreeg vorige week de gelegenheid om zijn zegje te doen tijdens de verga dering van de commissie Algemene Bestuurszaken. Het kwam echter niet verder dan een felle woordenwisse ling met burgemeester mr. J.W.M. Rademaker. Ook de burgemeester zei zich beledigd te voelen door het eer dere schrijven van de heer Jacques. De heer Jacques heeft zijn mening over de gang van za ken rond het tot stand komen van het centraal antennesys teem in de gemeente Leus den op papier gezet. In zijn zeer uitvoerige brief aan de gemeenteraad ging de heer Jacques punt voor punt in op hetgeen in het huis aan huis verspreide boekje over het antennesysteem is geschre ven De heer Jacques stelt in zijn brief dat de gemeente de fatsoensnormen heeft over schreden waar het gaat om de introductie van het nieuwe antennesysteem. De brief van de heer Jacques dateert al vanaf juni van dit jaar. Het be wuste schrijven heeft op de agenda gestaan van de raadsvergadering van die maand bij het punt „ingeko men stukken". De gemeente raad liet het beantwoorden van de brief over aan het col lege van burgemeester en wethouders. B en W hebben de heer Jac ques veertien dagen geleden geantwoord. De brief kwam, zoals was afgesproken, vo rige week ter discussie tij dens de vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken. De heer H. Jac ques kreeg de gelegenheid om bij het betreffende agen dapunt te reageren op de brief die hij had ontvangen. De reactie van de verbolgde briefschrijver loog er niet om: „Uw antwoord op mijn brief is een slag in de ruimte. U rea geert helemaal niet op de in houd van mijn brief", zo be gon de heer Jacques zijn be toog. De heer Jacques gaf toe dat bij hem het angstige vermoe den bestaat dat de gemeente geen eerlijke bedoelingen heeft gehad met de wijze waarop het centraal antenne systeem in Leusden aan de man is gebracht. „U heeft de burgerij gewoon voor een vol dongen feit geplaatst", aldus de boze briefschrijver. BELEDIGEND De heer Jacques kreeg van voorzitter Rademaker niet de kans om zijn verhaal af te ma ken. „Uw brief komt beledi gend over. Daarom hebben we gemeend scherp te moe ten reageren. Als u ons oneerlijkheid verwijt, moet ik dat ten scherpste afkeuren. Ik weiger de integriteit van de gemeenteraad of het college ter discussie te stellen", al dus de voorzitter Ook de heer Jacques wilde niet van wijken weten. Zwaaiend met de brief die hij van het college had ontvan gen liet hij weten dat hij de brief die hij had ontvangen beledigend voor hemzelf vond Vooral de passage waarin hem verweten wordt dat hij niet democratisch te werk gaat, had de heer Jac ques als erg pijnlijk ervaren De aanwezige raadsleden probeerden de hoog opge laaide discussie wat te be daren. Corri Verduin (PvdA) wilde graag afstand nemen van het antwoord van het college aan de heer Jac ques. „Ik schaam mij dat een dergelijke brief naar een burger van Leusden is geschreven. Termen als on juist en tendentieus horen niet in een brief van het col lege", zo meent mevrouw Verduin. De heer Oostra (D'66) was wat milder in zijn oordeel, al vond hij ook dat een brief, die niet lekker ligt bij het college, niet beantwoord behoeft te worden op de manier zoals nu is gebeurd. De commissie ABZ was vrij unaniem in haar standpunt dat er een gesprek moet ko men tussen vertegenwoor digers van de gemeente en de heer Jacques. Ook bur gemeester Rademaker zei er naar te willen streven dat er zo'n gesprek komt. moeten ook in de school de kinde ren leren wie ze zijn: Gods kinde ren, en wat ze moeten worden: mensen die leren in liefde te leven voor elkaar en voor God „Alleen de Bijbel kan ons leren, hoe we moeten leven zoals de Here dat wil. Zó te leven, dat is goed voor ons." WAARDERING De voorzitter van de schoolver eniging maakte van de gelegen heid gebruik de personeelsleden in het zonnetje te zetten. De eigen identiteit kan alleen gerealiseerd worden als het onderwijs gedra gen wordt door ouders en leer krachten. Hij sprak zijn waarde ring uit voor de grote inzet van de personeelseden De twee perso neelsleden die vanaf het begin hun stempel op de school hebben gezet, het hoofd dhr. Venema en mej. Van der Jagt, kregen een ex tra attentie aangeboden. Na de pauze volgde een geva rieerd programma met bijdragen van leerlingen, ouders en het per soneel. Op luchtige en creatieve wijze passeerden allerlei aspec ten van het schoolleven de revue, door middel van zang, toneel, mu ziek en sketches: de vele trouw partijen van personeelsleden, het vervaardigen van een kunstwerk in het kerkgebouw („Merk toch hoe sterk was ons werk voor de kerk"), het jaarlijkse kamp van de zesdeklassers ("De zesde kam peert in een oud kippenhok, ze gaan elke avond heel smerig op stok"), de leesmoeders met sui kerballetjes la Van der Hulst) en een rekenles, treffend gespeeld door als leerling vermomde perso neelsleden. EIGEN GEZICHT De Gereformeerde Basisschool aan de Rozengaarde betrekt haar leerlingen voor het grootste deel uit de kring van de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. Ken merkend voor deze snel groei ende kerkgemeenschap, die ruim 900 leden heeft, is dat zij het ab solute gezag van de Bijbel cen traal stelt. De ouders gaan er van uit, dat er een eenheid moet zijn in de opvoedingsdoelen van gezin en school. In verschillende opzichten heeft de school een eigen gezicht. Het hoofd van de school, dhr. Ve nema, die ook bekendheid geniet door zijn werk als kunstschilder, is reeds jaren lang met zijn perso neel actief in het ontwikkelen van een geheel eigen schoolwerk plan. Dit heeft tot resultaat gehad dat veel aandacht wordt besteed aan de ontwikkeling van de eigen aanleg van kinderen, de integratie van lager onderwijs en kleuteron derwijs, de hulp aan zwakke leer lingen en de ontwikkeling van de creativiteit. Een rapport met cijfers kent de school niet. De leerlingen krijgen een letterraport, waarin naast het leerresultaat ook de beoordeling van de belangstelling, de aan dacht en de werklust een volwaar dige plaats hebben gekregen. LEUSDEN Dinsdag 18 september; uur: Bijeenkomst NBVP Kom, Hamersveldseweg Woensdag 19 septei 20.00 uur: ICTO avond vrede en veiligheid, Krakhorst, Bolderikhof 18 Donderdag 20 septeii 14.00-16.00 uur: Ree Tussen Tijds i.v.m 1-janj staan, Hamersveldseweg Donderdag 20 septen 20.00 uur: Bijeenkomst formeerde Bond 't Tref; Arnhemseweg 75. Zondag 23 september 1 16.30 uur: Open Dag Bosco, Dodeweg 6 Maandag 24 septei 20.00 uur: Commissie WRO, commissiekamer meentehuis, 't Erf 1 De zaal was voor het grootste gedeelte gevuld met kinderen Rozendaallaan Leusden-C. Nutroma V2 liter DeKta's Schouderkarbonade kilo Beter vlees en...20 tot 30 procent voordeel Ribkarbonade kilo 9.90 Fijne varkensfilet a qa aan stuk of lappen, kilo I1#e-r U Shoarmapakket a qa voor 4 personen Fijn botertiambeleg Parijser boterhamworst<« pa 200 gram IJU Gekookte varkenslever a rit 200 gram IJU Bifiduo Worteltjes w blik SEEGOLDï Koohris 400 gram (alvé pindakaas 1.99 Amerikaanse rijst 0 «fl 4 '/2 kilo 7.47 Nieuw! Sinaasappel of kersen - kwarkpunten nu 4 voor Nieuw! Pruimen carré strip nu 4.75 Let ook op onze aanbiedingen in onze shop. Zwan saks met .fl tuinkruiden 1.19 Mannequin kwark 100 gram, diverse -jq smaken f 7 Mama Mia's Verkade dols kaas- m arno's of kruidkantjes I.IU Handperen 2 kilo Griekse Rosaki druiven i Mo Paprika i Mo Maandag Zuurkool uit het vat 500 gram Dinsdag QQ Prei I kilo 70 Eyssen cups smeer- kaas vol en rond 99 Nibb-tt Djokja's 1.29 Werthers de echte, 3 rollen 1.0" Hora blik 800 gram a ma 200 gram gratis /.U7 Verse kipfilets qa 500 gram 8.95 heel kilo I4.7U ionge kaas Mo 8.98 Boeren belegen kaas c OC 500 gram Oa73 Kemhem 100 gram 1.99 Foetsie-ba 4500 gram a aQ 500 gram gratis 4.47 4 kilo Reuril 2500 gram Dato 680 gram en natuurlijk ook de delen f* pa 11 An 13 pnjs per stuk 0.3U Glorix duo toiletblok Libresse Gratile solo 15 stuks 2^7 Bokma jenever Knaller Angus McNeil whisky 15.75 Bols bessen 1195 Vodka orange. pisang radja 5.75 Florijn citroen 12.951 Head Shoulders 300 mi vet of normaal met y gratis klip kam 0dorex 9 AQ deodorant 150 ml 7.17

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4