bbel verlies Leusden iel belangstelling ij opening hockeyveld Roda-zondag moet diep buigen voor Zeehelden Roda-zaterdag bood publiek spektakel Antilopen stelt teleur Pas na rust op toeren: 3-3 P| ider Van Woudenberg verrichtte de officiële opening, met de afslag van de eerste bal. :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DINSDAG 18 SEPTEMBER 1984 Zowel de dames als van MHC Leusden [er afgelopen zondag i een of twee punten I toe te voegen. De erden uit Druten met ederlaag terug. De he- i het later op de mid- [veel beter. In het Bra- gingen de Leusde- irom met 2-0 ten on- r Rob Weers had zijn Voor de wedstrijd nog ilrschuwd voor de on- beginfase waarmee i eigen huis de tegen- *11 overrompelen. 'Kom irste minuten zonder uren door, dan heb je wonnen', sprak hij zijn emoedigend toe. Alle pk Ijdel. In de vierde ek Leusden al tegen chterstand aan, terwijl minuten de stand door ill op 2-0 was gebracht. kwam Leusden in het Jjrloop van het duel niet ^poven. Wat men in de tweede helft ook nog probeerde, het wilde maar niet lukken. De paal stond tweemaal een Leus- dense treffer in de weg. Zelfs de wissels van Martijn Marree voor Rolf Bolk en Karei Jan Kreikamp voor de geblesseerde Bart van Dalen zetten geen zoden aan de dijk. En wat nu, vroegen we aan trainer Rob Weers? 'We raken nog niet in paniek, maar het wordt wel tijd dat we eens punten gaan pakken. Anders wordt het gat met de koplopers te groot. De eerste helft van het seizoen is zolang ik bij Lensden vertoef nog nooit erg florissant geweest, maar daar moet nu toch maar eens een keer een einde aan komen. Want voor dat je het weet sta je op een niet meer te overbruggen achterstand en verdwijnen alle mooie aspira ties als sneeuw voor de zon', al dus hockeytrainer Rob Weers. DAMES De uitwedstrijd tegen Sticks '71 in Druten leverde voor de hockeyda- mes van Leusden een onnodige nederlaag op. Achterin had Karin Reurslag de plaats van de afwe zige Loukje v.d. Wal-Bake ingeno men Voor het overige was de ploeg bijna compleet, hoewel trai ner Peter Kipp wegens vakantie ook verstek moest laten gaan. Even hadden de Leusdense da mes nodig om aan het 'hoogpo lige' gras te wennen. Sticks profi teerde door in de twaalfde minuut een fraaie aanval met een doel punt te bekronen. (1-0). In de rest van de eerste helft heeft Leusden gedomineerd, hetgeen in de twin tigste minuut in de gelijkmaker re sulteerde. (1-1). Margot Ver schoor schreef de treffer op haar naam. Even later had Gerke van Dam alle gelegenheid om Leus den aan een voorsprong te helpen toen ze de keepster van Sticks handig omspeelde Te lang hield ze de bal aan de stick, zodat een Stick-dame nog net op tijd een ze ker doelpunt kon voorkomen. Tot aan de rust bleef de stand der halve ongewijzigd Na de pauze hield Leusden het beste van het spel en bleef de was zo klaar als een klontje. Maar het leed was al geschied. KANSLOOS Na de thee werd de verwachtte wissel ten uitvoer gebracht Een leuke rentree had Jan van Eyden allerminst. Via zijn hoofd bracht hij een VVZA-er in scoringspositie die het buitenkansje niet onbenut liet en 0-4 liet aantekenen Roda was definitief verslagen als het alle hoop op een goed resultaat al niet opgegeven had Mare Swarle mocht na dit debacle van trainer Rob Ton de aanval opzoeken Veel maakte het niet uit omdat de Roda- aanval vleugellam was Zowel Bob by Schoordijk en Hans Heymen waren onzichtbaar, terwijl ook John Janssen in het centrum, afgezien van een fraai afstandsschot, niet in vorm was. Te doorzichtig werden de Roda-aanvallen opgezet. Alleen uit een vrije trap van Bas Peters raakte de VVZA-defensie in paniek en kon Hans Heymen de bal na enige carambolages in het VVZA- doel werken: 1-4. De aangeslagen Wilco Bettink werd in de slotfase nog vervangen door Erik Beunder Echt nieuwe impulsen gaf dat de Roda-elf niet In de slotfase zagen we het mooiste doelpunt van het duel, toen een doorgebroken VVZA-speler tegen het gras was gewerkt en de Amersfoorters op de rand van de 16-meter een vrije trap mochten nemen. Met een fraaie boog verdween de bal langs de muur in het Roda-doel (1-5). De Roda-afgang was compleet. Want met maar liefst 1-5 van VVZA verliezen was in geen jaren voorge komen. Overige uitslagen Roda- zondag: Roda2-VVZA2 2-3 HVC3- Roda3 1-1 Maluka Muda 3 - Roda 4 0-13 Roda5-Hooglv 5 9-0 Roda7-VVZA8 5-3 ISDEN - Onder het toe- loog van het bijna vol- gemeentebestuur van >n, een delegatie van rtstichting, de vele genodigden en het ia! toegestroomde pu- verrichtte wethouder portzaken de heer G. oudenberg de officiële ng van het Leusdense grasveld. Met de afslag eerste bal van de lywedstrijd tussen de rte Tulpen" en een elff- imengesteld uit oud- Dranje speelsters nam IC Leusden het kunst- eld in gebruik. ralgaand aan het duel n de stadstrompetters >n aantal Leusdense ris het publiek weten te Iken De landing van een U parachutisten moest ge de laag hangende (ing worden afgelast. De in het omvangrijke ope- rogramma bleef in tact zich in grote belangstel- irheugen. De kinderker- Leusdense cheergirls zorgden voor een feestelijke omlijsting. mis in de tent viel bij de jeugd leden en de vele andere kinde ren goed in de smaak. De loterij en de aktie ..Plain a Claim", die beide de nodige financiële middelen in het laad- je moeten brengen, gingen voortvarend van start. Voor beide aktiviteiten bestond nu al veel interesse. Het avondpro gramma kon zich eveneens in een warme belangstelling ver heugen waarbij het hernieuw de optreden van het MHC- cabaret weer een hoogtepunt was. Het muzikale geweld van ,,de onderlinge van 1975" en zangeres van Bergen luisterde het feestgedruis op. De organi satoren konden dan ook met tevredenheid op het kunst grasfestijn" terugblikken. LEUSDEN - De toeschou wers keken de ogen uit. Zo'n spektakel, zoveel mooie goals en zoveel tragedie had den ze bij een competitie wedstrijd van de Roda- zaterdag nog maar zelden ge zien. Keihard werd er door een ontketende Roda-elf voor elke meter geknokt om de knullig opgelopen 1-3 ach terstand tegen medekoplo per Vitesse weg te werken. Voorstopper Wilfred van de Pas wees halverwege de tweede helft de Buiningpar- kers de weg (2-3), voordat invaller George Nieuwenhuis tot groot enthousiasme van het fel meelevende publiek de gelijkmaker binnentikte. In dezelfde opstelling van de laatste weken bracht trainer Ri chard Beumer zijn manschappen binnen de lijnen. Gretig gingen de Leusdenaren aan de slag Zo gretig zelfs dat arbiter Bouman de aftrap mooiste kansen creëren. Vooral Els Spijkman en Margot Ver schoor waren uitstekend op dreef In de voorhoede wilde het echter niet vlotten met het benutten van de vele mogelijkheden. Een kleine onoplettendheid in de de fensie kwam Leusden duur te staan en bezorgde Sticks op nieuw de leiding. (2-1). Ester Evers werd in de slotfase gewis seld voor Carolien Meinen, terwijl Marjan van de Belt ook nog voor Brigit Goedhard moest plaatsma ken De (verdiende) gelijkmaker kwam echter niet op het score bord. omdat de met veel inzet spelende Sticks-defensie de gele deren met medewerking van de scheidsrechters keurig gesloten hielden. De eerste nederlaag voor Leusden was een feit. Rozendaallaan 9 Leusden-C. een keer moest laten overnemen, omdat de Roda-voorwaartsen voordat de bal nog maar beroerd was al ver op de helft van de tegenstander waren te vinden. Na de eerste levendige openingsminu ten, waarin Roda de gasten de schrik op het lijf wilde jagen, luwde de storm. Enerzijds het gevolg van het feit dat de Vitesse-defensie zo vast stond als een huis en de Roda-aanval volledig aan banden legde. Anderzijds hadden de Leus denaren de grootste moeite om het (tactische) antwoord te vinden op het met twee spitsen opererende Vitesse. De Roda-backs hadden hun handen aan de uitgekookte Vitesse-spitsen meer dan vol Maar wat was nu de taak van voorstop per Wilfred van de Pas, vroeg eenieder binnen en buiten de lijnen zich af nu voor hem in geen velden of wegen een directe tegenstander te vinden was. Het antwoord bleef uit, omdat ei genlijk niemand een oplossing kon bedenken Wel was duidelijk dat rechtsback Teus Heemsbergen het bijzonder moeilijk had en zijn te genstander nauwelijks de baas kon Een omzetting met voorstop per Wilfred van de Pas voor de aanvallend ingestelde Teus Heemsbergen had misschien een aantal problemen kunnen voorko men? Het gebeurde niet en Roda liet alles bij het oude. Toch kreeg Roda de beste kansen om de score te openen Uit een indirecte vrije trap kogelde de actieve Fokko van Leijenhorst ineens raak De scheidsrechter tuinde er natuurlijk niet in en liet de wedstrijd met een uittrap vervolgen Bert Staubach was de volgende Roda-speler die een serieuze kans kreeg. Iets te ver sprong de bal na een handige passeerbeweging van zijn schoen om er echt iets doeltreffends mee te doen Aan de andere kant wist Vitesse bij een van de schaarse tegenstoten het net wel te vinden Als een raket vloog de bal langs de kansloze Berry Buunk in de krui sing nadat rechtsback Teus Heemsbergen het tweegevecht van zijn directe opponent verloren had Roda was zichtbaar aangesla gen en had even de tijd nodig om de tegenslag te verwerken. En toen kort voor rust een vrij onschuldige corner door keeper Buunk gemist werd en de Vitesse-speler zijn tweede treffer kon aantekenen was Roda helemaal van slag. Volledig graaide de losroepende Roda- Roda bleef de Vitesse-vest bestor men. Het was een mirakel dat de gelijkmaker op zich liet wachten Beide ploegen brachten nog inval lers in het veld De moegestreden Coen van Dijk werd vervangen door good-old George Nieuwenhuis. Uitgerekend zou hij zo kort voor tijd voor de gelijkmaker zorgen. Een paar keer kroop Roda nog bij Vitesse- counters door het oog van de naald Een mislukt afstandschot van Lidus Vaartje werd de inleiding tot de verdiende gelijkmaker. Slim ver anderde George Nieuwenhuis de bal van richting en zag tot zijn genoegen de bal over de lijn hob belen: 3-3 Roda wilde meer en probeerde in de slotfase de win nende treffer te forceren. Een over treding tegen de vaak ongrijpbare Fokko van Leyenhorst leverde een Vitesse-speler een boeking op. De Vitesse-aanvoerder wond zich zo over de arbitrale beslissing op dat hij na enige verwensingen aan het adres van arbiter Bouman het veld voortijdig kon verlaten Wat Roda ook nog probeerde. Vitesse hield met tien man stand en kon het 3-3 gelijkspel veilig stellen. André van Meeleren scoorde ook, maar in eigen doel. De overige uitslagen Roda- zaterdag: Roda 2 - TOV 2 4-0 Roda 3 - Terschuurse Boys 3 0-1 Roda 4 - Hoevelaken 4 10-3 Horst 5 - Roda 5 0-3 Unicum 6 - Roda 6 12-1 Roda 7 - WOP 9 3-6 Coen van Dijk scoorde eenmaal. aanvoerder mis ..Een blunder gat hij na afloop ruiterlijk toe. KARAKTER Nauwelijks was het spel hervat of Roda had de aansluiting hervon den. Dankbaar maakte spits Coen van Dijk van een misverstand in de gewijzigde - de solide Vitesse- voorstopper keerde niet meer terug in het veld - Vitesse-defensie Kei hard knalde de Roda-midvoor van dichtbij raak 1-2. Erg lang heeft Roda niet van deze treffer kunnen genieten want voordat ze er erg in hadden was doelman Buunk voor de derde keer een geslagen man Wederom raakte Teus Heemsber gen op rechts de greep op de grillige Vitesse-aanvaller kwijt Dit maal probeerde hij met een voorzet zijn ploeggenoot in het hart van de aanval te bereiken. Die kwam er echter niet aan te pas omdat libero André van Meeteren de bal via het licham langs de wegglijdende en verbouwereerde doelman Buunk over de doellijn werkte. Een onge lukkige treffer in eigen doel, die Roda op een vrij hopeloze 1-3 achterstand bracht Er restte Roda nog een ding en dat was aanvallen Voorstopper Wilfred van de Pas schoof naar voren om de aanval te versterken Meteen had deze wijzi ging succes, toen Ton Kaspers bij een schitterende Roda-aanval het overzicht behield en de bal in de schoenen van de vrijgelaten_Roda- voorstopper schoof. Feilloos ver dween de bal in de touwen: 2-3. I LEUSDEN - De korfballers van Antilopen zijn in IJmuiden te gen de eerste nederlaag van het seizoen opgelopen. Debutant DKV gaf met 8-5 het bekende visite-kaartje af. Helemaal on verdiend was de Leusdense ne derlaag niet. Met te weinig over tuiging en een gebrek aan vechtlust ging de Antilopen-for matie aan de slag. Alleen in de slotfase, toen het duel al min of meer gelopen was, raakte Anti lopen pas op toeren. De tijd was echter tekort om de wedstrijd nog een andere wending te ge ven. In het eerste kwartier was de man in het zwart die het wedstrijdbeeld met enkele vreemde beslissingen bepaalde, en verre van onpartijdig aan zijn karwei begon. Antilopen had er duidelijk moeite mee en kon maar niet in de wedstrijd ko men. DKV nam via een doorloop bal de leiding voordat Koos Meinsma in de 10e minuut uit een van de schaarse Antilopen-aan vallen de ploegen op gelijke hoogte bracht. Opnieuw nam DKV een voorsprong (2-1). Maar nu was het Joyce Osnabrugge die voor de gelijkmaker zorgde. Daar mee was de koek aan Leusdense zijde op. In een mum van tijd keek Antilopen tegen 4-2 achterstand aan omdat DKV dankbaar van een paar foutjes in de Antilopen- verdediging profiteerde. En toen DKV in blessuretijd nog een straf- worp benutte was de marge tot drie punen opgelopen en Antilo pen in een vrij uitzichtloze positie gemanoevreerd In de tweede helft forceerde DKV wederom een strafworp Feilloos verdween de bal door de korf: 6-2. Aanvallend bakte Antilopen er nog weinig van omdat de DKV-defensie goed het oog had in de Leusdense aanvals- opzet Alleen via een strafworp kon Frans ter Maten de achter stand verkleinen maar voordat ze er erg in hadden rondde DKV een uitgekiende aanval doeltreffend af (7-3) De laatste tien minuten raakte Antilopen in haar gewone doen. Nadat Yolanda Versteeg weer eens onreglementair was af gestopt, benutte Eddy Hendriks de toegekende strafworp 7-4. Even later schoot dezelfde Antilo pen-speler van korte afstand raak nadat de hele DKV-defensie vol komen zoekgespeeld was (7-5). Verder liet DKV de Leusdenaren niet komen Op balbezit spelend hielden ze Antilopen in bedwang In de laatste seconde van de wed strijd bepaalde DKV de eindstand op 8-5 Overige uitslagen Antilopen Animo 2 - Senioren 2 1-7 Senioren 3 - Sparta 4 6- 6 Groen Geel J1 -Junioren 1 6-4 ODIKJ1-Junioren 2 afgelast Telstar B1 - Aspiranten B1 0-17 Unitas C3-Aspiranten C1 0-7 Spirit D1 - Aspiranten D1 4-3 Pupillen 01 - Sparta Q1 3-0 Sparta R1 - Pupillen R1 2- 0 LEUSDEN - De teleurstel ling viel van de gezichten van de Roda-zondagspelers te le zen. Als een mokerslag kwam de 1-5 nederlaag tegen het Amersfoortse VVZA in het Roda-kamp aan. De eerste ontmoeting voor eigen pu bliek hadden ze toch wel wat anders voorgesteld, hoorde je ze hardop denken. Ook trainer Rob Ton was met stomheid geslagen. Hoe was het mogelijk dat de heren zich zo bij de neus hadden laten nemen, vroeg hij zich na afloop af. „Op alle fronten werden we door VVZA afge troefd. We hebben als ploeg gefaald", aldus Ton. Toch nam Roda voor de goed gevulde staantribune het heft na het beginsignaal in handen, omdat WZA zoals gewoonlijk erg behou dend uit de startblokken kwam. Ook Roda-trainer Rob Ton had zijn spelers opdracht gegeven om niet al te furieus de aanval op te zoe ken. Hans Heymen had de bal voor het inkoppen. Maar aangezien hij de voorzet van Bobby Schoordijk op zijn pantoffel nam vloog het kleinood hoog over de lat. Meer kansen gaven de Amersfoortse zeehelden niet weg. Integendeel zelfs. Roda raakte het initiatief kwijt en had de grootste moeite om de verdediging gesloten te houden Vooral libero Henk Malestein maakte weer geen sterke indruk Vele passes kwamen niet op de juiste plaats hetgeen tot onnodig veel balverlies leidde Van enige rust was in de Roda-defensie nau welijks sprake. Aanvallend kon Ro da eveneens weinig potten breken. In de 30e minuut was het raak toen Eén van de weinige aanvallen van Roda doelman Gert Osnabrugge een ho ge voorzet uit een vrije trap par does voor de voeten van de WZA- linksbuiten stompte die op zijn beurt de bal schitterend in de uiter ste rechterhoek deponeerde. Doel man Osnabrugge stond erbij en keek ernaar Of hij er werkelijk niets aan kon doen zal altijd een raadsel blijven. Wie dacht dat Roda wakker geschrokken was, kwam bedrogen uit. Roda bleef volharden in het geven van passes over lange af stand die keer op keer de plaats van bestemming niet bereikten VVZA-verdediger Piet Trappel - ooit voor Roda actief - bleef heer en meester in zijn strafschopge bied. De laatste vijf minuten voorde rust werden voor Roda noodlottig. Geheel onnodig gaf Henk Malen- stein een corner weg, die door de Roda-defensie slecht wordt weg gewerkt Van dichtbij tikte de vrijge laten VVZA-speler langs de ver geefs vallende Gert Osnabrugge nummer twee in de touwen Nog geen minuut later prijkte een 0-3 stand op het scorebord Uit een bijna identieke situatie bouwde VVZA de voorsprong uit. Handig draaide de VVZA-aanvaller van de Een persoonlijk duel tussen WZA en en Roda Roda-speler weg en kreeg alle gelegenheid om zijn actie met een doelpunt te bekronen. Dat Henk Malenstein zijn plaats aan invaller Jan van Eyden zou moeten afstaan

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5