120 deelnemers bij jubileum-toertocht Schamel Bestuurswisselingen bij vv Roda '46 op komst KPJ vierde feestelijk haar 15 jarig bestaan Achterveld verloor in Bussum Sponsors voor TTCL Goed begin Green Giants 3 Veel doelpunten bij Achterveldse jeugd leusiler krant: VOETBAL ti' BAL AKS Leusdenaar werd derde bij kampioenschap politiehond Hessel de Ruig genoemd als voorzitter Ondanks sterk spelen tweede helft Aanstaande oudercursus FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DINSDAG 18 SEPTEMBER 1984 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De jubileum-toertocht van rijwielhandel Blom heeft zaterdag 120 deelnemers getrokken. On danks het af en toe nogal miezerige weer verschenen er dus heel wat liefhebbers aan de start voor het afleggen van een tocht van 25 of 75 kilometer. Men vertrok vanaf de negentig jaar oude zaak aan de Zwarteweg. De deelnemers aan de kleine tocht, die overigens bijna dertig kilometer lang bleek te zijn, bewogen zich in de richting van Achterveld en De Glmd De langere-afstandrijders reden dat traject ook. maar deden vervolgens ook nog even Soestduinen aan. Gerrit Blom toonde zich na afloop van de tocht een tevreden man De tocht, die in samenwerking met de Ren- en Toerclub Leusden werd georganiseerd, was een succes geworden. ..Omdat het vóór negen uur bakstenen regende, hebben we misschien wat minder deelnemers gehad. Maar degenen, die wel hebben deelgenomen zijn vrijwel allemaal droog overgekomen", aldus Gerrit Blom Op de foto staan enkele deelnemers op het punt van vertrekken. LEUSDEN/ACHTERVELD - Eén punt uit drie duels. Het resultaat dat de Leusdense voetbalclubs in de derde ronde bijeen wisten te vergaren. Na het rooskleu rige competitie-begin een fikse tegenvaller. De Roda-zaterdag sleepte op de valreep nog een puntje in de wacht en hand haafde zich als enige aan de kop van de ranglijst. De Roda- zondag en Achterveld liepen te gen de eerste nederlaag op en moesten daardoor terrein op de koplopers prijsgeven en voorlo pig met een plaats in de mid denmoot genoegen nemen. In de hoofdklasse van de zater dagcompetitie kwam de Roda- elf niet verder dan een punten- deling tegen het opvallend sterke Vitesse. Beide ploegen waren blij met een punt omdat geen van beide koplopers de volle winst echt verdiende. Het publiek werd de grote winnaar. Advendo voegde zich dank zij de nipte 1-0 overwinning op het Amersfoortse VOP bij het lei dende tweetal. Eminent Boys zon derde zich van de rode-lantaarn af door thuis tegen Benschop met 2- 2 gelijk te spelen omdat Hoevela ken voor de derde maal achtereen zonder punten bleef. Ditmaal wees het Utrechtse Hercules de Hoevelakers met 2-3 terug. In het duel tussen Montfoort en Muske tiers werd er niet gescoord. Baarn versloeg Veensche Boys met de kleinst mogelijke cijfers (1-0). De uitslagen in de hoofdklasse waren: Roda '46-Vitesse 3-3 Eminent Boys-Benschop 2-2 Montfoort-Musketiers 0-0 Baarn-Veensche Boys 1-0 Advendo-VOP Hoevelaken-Hercules De ranglijst na 3 wedstrijden: 1-0 2-3 Roda '46 CSV Vitesse Advendo Baarn Hercules VOP Montfoort Benschop Musketiers Veensche Boys Eminent Boys Hoevelaken 3 5 (8-4 3 5 (8-6 3 5 (4-2 3 4 (8-6 3 4 (6-4 3 3 (6-2 3 3 (4-3 3 3 (6-6 3 2 (3-6 3 1 (2-4 3 1 (4-7 3 0 (3-12 ZONDAG In de 1e klasse van de zondagaf deling kwam Roda er tegen WZA niet aan te pas. Met maar liefst 1- 5 liep WZA over de Leusdense hoofdmacht heen. Achterveld kon de schade nog enigszins beperkt houden maar kon toch niet voor komen dat BFC met 1-0 de volle winst greep. Amsvorde liep weer tegen een nederlaag op en heeft als enige nog steeds geen punten behaald. Actif won met 3-1 de derby tegen Gooische Boys. Bar- neveld pakte tegen Laren met 2-0 de eerste winst. Debutant Olym- pia blijft het goed doen. Met 3-2 werd Hooglanderveen verslagen. Een fraaie 2e plaats achter het on geslagen WZA is hun doel. De uitslagen in de 1e klasse A: Amsvorde-Zuiderzeevogels 0-2 Actif-Gooische Boys 3-1 Barneveld-Laren 2-0 Olympia-Hoogl.veen 3-2 BFC-Achterveld 1-0 Roda '46-VVZA 1-5 De stand in de 1 e klasse A: WZA 3 6 (8-1) Olympia 3 5 (7-4) BFC 3 5 (4-1) Zuiderzeevogels 3 4 (6-2) Actif 3 4 (5-3) Roda '46 3 3 (5-8) Gooische Boys 3 2 (5-5) Achterveld 3 2 (6-7) Laren 3 2 (2-4) Barneveld 3 2 (2-7) Hooglanderveen 3 1 (6-9) Amsvorde 3 0 (0-5) LEUSDEN De Leusdenaar A.R.L. Massop behaalde 8 sep tember een derde plaats tijdens de nationale kampioenswed strijd politiehond 1 KNPV die in Den Bosch werden gehouden. In totaal deden 10 honden mee die in de voorjaars- en zomer- keuringen de hoogste punten behaalden. De heer Massop be haalde met zijn kruising Me- chelse herder Sonja op de zo- merkeuring 432 van de 435 pun ten. 's Morgens moesten de honden het gebruikelijke programma af werken waaronder het waterwerk, de "revier" oefeningen, het goed ACHTERVELD - De wedstrijd van vorige week van Achterveld D2 tegen Soest D3 werd geen 0-12 overwinning maar eindigde in een 5-1 nederlaag voor Achterveld. Dit weekend speelde Achterveld C2 met veel te weinig inzet en verant woordelijkheidsgevoel dat de wed strijd met 18-0 verloren ging. Een leuke wedstrijd dames junioren Achterveld 2 tegen Barneveld 1 werd gewonnen met 4-1 door Ach terveld De uitslagen van het jeugdvoetbal zijn als volgt: Achterveld A1-LimvioAl 5-1 Achterveld A2- WZA A4 9-4 Amsvorde B1 - Achterveld B1 4-3 Achterveld C1 - WZA C3 3-4 KWA C3 - Achterveld C2 18-0 Achterveld D1 - Baarn D1 0-4 Achterveld D2 - Roda D4 2-8 Eemdijk E1 - Achterveld E1 0-2 IJsselmeervogels F4 - Achterveld F1 1-5 Dames junioren VRC1 - Achterveld 1 0-2 Dames Junioren Achterveld 2 - Barne veld 1 4-1 Meisjes Celeritudo-Achterveld 10-0 Jeugdvoetbalprogramma voor zater dag 22 september WZ'49 A1 - Achterveld A1 v. 14.00 Achterveld A2 - Hoevelaken A3 15 00 Achterveld B1 - HVC B2 15.00 Hooglanderveen C1 - Achterveld C1 v 12.45 Achterveld C2 - Hees C2 13.45 WZA D2-Achterveld D1 v.10 15 Quick D3 - Achterveld D2 v 12.30 Achterveld E1 - De Glind E1 12.00 Achterveld F1 - IJsselmeervogels F3 13.00 Achterveld F2 - Roda F5 12.00 Dames Junioren Achterveld 1 - SDO 1 (830) 11.00 Dames Junioren Huizen 1 - Achterveld 2(828) a. 9 00 Meisjes Achterveld (wit) - Achterveld F2 12.00 kunnen volgen, zoeken, stilliggen en springen ov& ting en kuil, het bewaken voorwerp zodat niemand pakken en het transportlq is het bewaken van een a 's Midddags werden de ningen gehouden in het van FC Den Bosch. Hier de oefeningen tussen i hond worden uitgevoerd. ne Mechelse herder van Massop liet bij deze oefe heel wat spectaculairs 2 wist hiermee een derde pi veroveren. Het was een spannende aj genheid omdat tussen dt mes 1 en 7 slechts 7 punt schil zaten. Met 4241/2 pt haalde de heer Massop me een mooi resultaat. Hij onti verse bekers en een eredt Op de eerste plaats eindi heer Groothuys uit Henge 427V2 punt. BILJARTEN - Op woensl september houdt Binnensp eniging Leusden haar jaark gemene Ledenvergadering de verwachting in. kan deze avond nog niet in de niet commodatie, de kelder v gemeentehuis, worden geh Het gereed komen van dei biljartzaal laat nog even wachten. De vergadering om 20.00 uur in de lokatie Zwarteweg. De agenda oir punten VOETBAL - De A 1-junior Roda'46 behaalden afgelop terdag de tweede grote o ning op rij. Na de 8-1 z; IJsselmeervogels A2 werd A2 met 5-0 verslagen. Bij i stonden de Leusdenaren n (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voetbalvereni ging Roda '46 krijgt volgende maand een nieuwe voorzitter en enkele nieuwe bestuursleden.Kandidaat voorzitter is Hessel de Ruig (35) die momenteel leiding geeft aan de zaterdagafde ling van Roda. Op de nomina tie voor een funktie in het bestuur staan.de nieuwelin gen Gert Veer (kandidaat als vice-voorzitter en afkomstig van de zondag-afdeling), Rob Burger en Joop Zaal. Tijdens de algemene ledenvergade ring op vrijdag 19 oktober zal de bestuursverkiezing aan de orde komen. Tot op heden is Ben de Haan voorzitter van de Leusdense voet balvereniging. Hij werd zo'n twee jaar geleden gekozen als opvolger van collega-zakenman Bosman. Die had toen door zakelijke be slommeringen geen tijd meer om het bestuur van Roda voor te zitten. Hetzelfde overkomt nu De Haan die daarom heeft aangekondigd liever zijn funktie vacant te stellen Het rommelt" al een tijdje op bestuursnivo bij Roda Algemeen bekend is dat er onder de leden ontevreden geluiden te horen zijn over de gang van zaken bij de voetbalvereniging Sportief gezien gaat het Roda aardig voor de wind, maar het randgebeuren hangt er een beetje bij. Zo is hpt clubblad al meer dan een half jaar niet versche nen, is het bijna onmogelijk om jeugdleiders te vinden, zijn sommi ge bestuurlijke funkties binnen met name de zondagafdeling moeilijk op te vullen en wordt de entourage van de kantine zwaar verwaar loosd. Lange tijd wordt er dan ook al gesleuteld aan de samenstelling van het bestuur van,de voetbalver eniging. Omdat het niet eenvoudig bleek om iemand bereid te vinden het voorzitterschap van de club op zich te nemen, is nog even overwo gen om Leusdens gemeentesecre taris Reijer van Gooi bij de bestuur lijke gang van zaken te betrekken De Haan zou dan gewoon voorzit ter blijven Toen deze echter te kennen gaf zich liever te willen terugtrekken en de naam van Hes sel de Ruig als zijn opvolger naar voren werd geschoven, ketste de zaak met Van Gooi af. Van Gooi, geen onbekende bij Roda. heeft zich bereid verklaard de club te allen tijde, waar nodig, van advies te dienen. Doordat de Leusdense voetbal vereniging verdeeld is in een zaterdag- en zondagafdeling, ligt de kandidatuur van zaterdagman Hessel de Ruig bij sommige zon dagleden enigszins gevoelig. Zij vinden dat de voorzitter van de club objectief, neutraal dient te zijn En dat is iemand van de zaterdagafde ling niet. luidt de redenering Aan de andere kant zou een kandidaat uit de zondagafdeling hetzefde ver wijt van de kant van Roda-zaterdag opleveren Punt is echter dat er van buitenaf niemand is (gevonden) die de voorzittershamer wil hanteren. Tijdens de algemene ledenver gadering volgende maand zal het duidelijk worden hoe Roda '46 bestuurlijk verder gaat. Voor alsnog is de oplossing gevon den in de constructie Hessel de Ruig (zaterdag) als voorzitter en Gert Veer (zondag) als diens plaatsvervanger. ACHTERVELD - Vrijdagavond hield de K.P.J. de openingsver gadering van het nieuwe sei zoen. De voorzitter opende deze bijeenkomst met een har telijk welkomstwoord tot de aanwezigen. Hij stond even stil bij het tengevolge van een on geval overleden lid André Hak. Voor hem werd een minuut stilte in acht genomen. Uit het verslag over het afgelopen sei zoen bleek dat er heel wat acti viteiten waren geweest en dat ze alle naar volle tevredenheid waren geslaagd. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de activiteiten die in het nieuwe seizoen zullen plaats vinden: De trekker behandigheidswed- strijd, die dit keer een groot suc ces was zal in het nieuwe seizoen zeker weer georganiseerd moe ten worden. Uit het verslag van de sport-afdeling bleek dat er ook veel sportactiviteiten zijn geweest die alle naar tevredenheid verlo pen waren. Hierna vond een bestuurswisse ling plaats. Voorzitter Wim Schim mel en secretaresse Gerda Jonk man legden beiden hun bestuurs functie neer. In hun plaats waren reeds twee nieuwe bestuursleden gekozen. Hen werd dank ge bracht voor het vele werk dat zij voor de vereniging hadden ge daan Als aandenken werd hen een mooie K.P.J. pen aangebo den. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: Peter van Middelaar, voorzitter, Evelien van Leeuwen, secreta resse, Ronald de Vette, penning meester en leden Ida Ossendrij ver, Marchel Rutte, Alina Herder Marinus van Burgsteden Na dit officieel gedeelte werd er nog een gezellige bingo ge speeld. Zaterdagavond vond een feest avond plaats in verband met het 15 jarige bestaan van de K P.J. afdeling Achterveld. De avond werd begonnen met een H. Mis in de St.-Joseph kerk. Hierna verza melde men zich in Ons Gebouw. Ook de oud leden waren voor deze avond uitgenodigd. Door ruim 170 leden en oud leden werd aan deze avond deelgenomen. De voorzitter was heel blij dat er zo'n grote opkomst was. Hij hoopte dat het een heel gezellige avond zou worden en dat oude vriendschapsbanden zouden wor den verstevigd en mogelijk ook nieuwe vriendschapsbanden zou den ontstaan. Hierna werden drie leden gehul digd die 12V2 jaar onafgebroken lid van de vereniging waren. Dit waren Anton Hak, Antoon Ossen drijver en Harry van Middelaar. Dank zij hun inzet was er veel tot stand gekomen Zij kregen allen een K.P.J. pen en werden in de bloemetjes gezet Een vast pro gramma was er voor deze avond niet vastgesteld. Ondanks dat werd het een zeer gezellige avond. Er werd gedanst op de mu ziek van de Bebo Disco, er werd een grote verloting gehouden met veel mooie prijzen en er was ook nog een playback optreden van Bruna v.d. Tweel en Rian Hak met hun stuk Tol Hansen met Bigg City. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De KPJ in Achterveeld vierde feestelijk haar 15-jarig bestaan ACHTERVELD - Zondag speelde Achterveld een uitwedstrijd te gen B.F.C. Achterveld speelde met dezelfde basisopstelling als de vorige wedstrijden. Deze middag werd er met drie spitsen gespeeld. Door irritatie-voetbal probeerde B.F.C. de Achervel- ders uit hun spel te krijgen. Achterveld gaf echter geen krimp. Er kwamen zelfs kansen voor Achterveld maar die had den geen succes. Een kopbal van C. Horst en enkele schoten van E. de Jong gingen allen net naast. B.F.C. ging steeds har der spelen waardoor vooral KI. v.d. Heuvel en M. Boonen ver schillende forse trappen in ont vangst moesten nemen. Ongeveer drie minuten voor rust kwam voor Achterveld het fatale moment. Een Achterveldse verde diger verspeelde de bal waar een B.F.C. speler van wist te profi teren en de stand op 1-0 wist te brengen. In de tweede speelhelft een ster ker Achterveld. Men bleef goed spelen, maar B.F.C. ging met het zelfde spel door. Flink er tegen aan en fors ingrijpen om zo Ach terveld uit haar spel te krijgen. Wat Achterveld ook probeerde de B.F.C. keeper liet zich niet ver schalken Dank zij ingrijpen van keeper H. Kok kon een tweede doelpunt worden voorkomen. De laatste zeven minuten was het spel geheel in handen van Achter veld. Toch ging de wedstrijd verlo ren met 1-0. Uitslagen van zondag 16 septem ber B.F.C.-Achterveld 1-0 V.V.O.G. 3-Achterveld 2 5-2 V.V.Z.A. 3- Achterveld 3 2-1 Achterveld 4 - de Kieviten 2 0-5 Achterveld 5-S.E.C. 5 2-3 Achterveld 6 - Hoogland 8 3-2 Achterveld 7 - Hoogland 10 1-2 Dames S.O. Soest - Achterveld Programma voor zondag 2 tember Achterveld - Alympia 14 Achterveld 2-H.V.C. 3 11 Achterveld 3 - Limvio 2 11 Limvio 4 - Achterveld 4 11 Barneveld 4 - Achterveld 5 12 Scherpenzeel 4 - Achtervei vr.sch. 12 Roda 46 8 - Achterveld 7 11 Dames Achterveld - K.V.V.A. 10 LEUSDEN - In het zo goed als gereed zijnde clubgebouw, de voormalig gemeentelijke kan tine op het Burg. Buiningpark, hield Tafel Tennis Club Leus den (TTCL) vorige week de jaar lijkse praatavond. ,,Na alle perikelen die de tafel tennisclub het afgelopen jaar heeft doorstaan is het bestuur er alles aan gelegen om de ver eniging nieuw leven in te bla zen", verkondigde voorzitter Rinus ter Hoeven in zijn ope ningswoord ten gehore van een dertigtal leden. ,,Met nieuw elan en enthousiasme willen we TTCL gaan leiden en tot een volwaardige en gezellige ver eniging laten uitgroeien," aldus de tafeltennispraeses. Een contributieverhoging ten ge volge van hogere financiële lasten (f 150,- voor senioren en f 100,- voor junioren) zoals die op de vo rige bijzonder algemene ledenver gadering al min of meer aange kondigd was, leverde voor de le den geen probleem op." We zijn met deze contributie nog altijd geen dure sportclub", onder streepte Rinus ter Hoeven met na druk. Ook de begroting werd in orde bevonden, waaruit af te le zen viel dat het bestuur enkele sponsors had weten aan te trek ken. Een schoonmaakbedrijf en Feenstra-verwarming zorgen voor enige financiële ondersteuning terwijl firma Ahrend uit Leusden de kantine-inrichting voor haar re kening zal nemen. Als blijk van waardering komt er van alle gulle gevers een reclame-bord in de nieuwe speelzaal te hangen. Het bestuur maakte verder nog bekend dat inmiddels een inten sieve promotie-aktie was gestart. Middels advertenties, folders en affiches en een stand op de jaar markt probeert TTCL nieuwe le den te werven, om de vijf speel avonden waarover de clu! aan de beschikking heeft r horen te vullen. Dat riep van de aanwezigen mei vraag op hoe het stond kwestie van de schaakclut zitter Ter Hoeven kon ri ders meedelen dan dat hiji lezen had dat de Sports! Leusden een bemiddelings zou ondernemen. We wacl reaktie daarop af en late rustig op ons afkomen Om kon de voorzitter de verg besluiten, nadat hij had la ten dat de gebruikelijke a ten (clubkampioenschappx op het programma staan een die zich had ingesi voor het welslagen van dei wing werd voor zijn inzet b waarna op feestelijke wij nieuwe bar die door de vo zelf is gebouwd, in gebru genomen. LEUSDEN - Ook de basketbal competitie in de regio Amers foort is weer van start gegaan. Afgelopen weekend werden de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen afgewerkt. De dames van de Green Giants, die dit jaar in de 1e klas debute ren, kregen Eem'78 uit Eemnes op bezoek. Beide teams kwa men in de aanvangsfase van het duel stroef uit de startblokken. Aan beide zijden vielen weinig doelpunten te noteren. Toch kreeg de Green Giant langzaam maar zeker een veldoverzicht door uitstekend van de zwakke plekken in de defensie van Eem '78 gebruik te maken. De rust brak met een 17-9 voorsprong voor de Leusdense dames aan. Na de hervatting liep Green Giants steeds verder van de te genstander weg. Vooral het ge brek aan conditie begon Eem '78 parten te spelen. Dankbaar maakte Green Giants van de to tale instorting van Eem '78 ge bruik door in de slotfase de eind stand op 37-20 te bepalen. Een leuker debuut is voor de Leus dense dames nauwelijks denk baar en gezien het vertoonde spel moeten ze dit seizoen in staat zijn om aardig wat wedstrijd-punten in de wacht te slepen. Overigen uitslagen Green Giants: Green Giants Heren 2 - Red Starc 4 51-45 Green Giants Heren 3 - Blue Ar rows 1 31-28 Green Giants Dames II - Quick Runners II 14-26 Green Giants jongens kad 1 - Red. Stars jong kad. 1 45-42 Green Giants jongens jun. 1 - Top Stars jun. 1 35-42 Green Giants meisjes kad. 1 - Dunckers kad. 1 28-58 hockey Sticks '71-Dames I 2-1 Voordaan Vl-Dames II 0-5 Hilversum IX-Dames III 4-1 Kampong XVI-Dames IV 0-4 Keep Fit-Heren I 2-0 Hilversum Vl-Heren II 4-0 Laren X-Heren III 0-3 Heren IV-Voordaan VII 2-2 Phoenix IV-Heren V 6-0 Maarn A-Veteranen A 2-4 Veteranen B-Haaskamp A 3-2 Veteranen C-Hoevelaken B 6-1 Veteranen D-Spitsbergen A 2-0 Veteranen E-Schaerweyde E 1-3 Amersfoort A1-Leusden J A1 afgel. Shinty A2- „JA4 7-1 A'foort B2- „JB2 afgel. A'foortB3- ,,JB4 afgel. 1-1 Kampong C1- ,,JC1 Schaerw D1- „JD2 15-0 Barneveld D1- ,,JD3 afgel. Soest A1- meisjes A1 0-2 Gooische A3- „meisjes A3 afgel. Baarn A2- meisjes A4 2-0 Baarn B2- meisjes B3 1-2 Woerden B2- meisjes B2 afgel A'foortCI- meisjes C1 afgel Nieuwegein C1- meisjes C3 2-3 Phoenix C1- meisjes C4 afgel. Shinty D1- meisjes D1 1-4 Leusden J A2-A'foort A2 7-1 Leusden J A3-Baarn A2 3-4 Leusden J B1-A'foort B1 8-1 Leusden J B3-Fletiom B2 3-3 leusden J B5-Schaerw. B3 0-12 Leusden J C2-Fletiom C1 2-6 Leusden JC3-BaarnC1 0-11 Leusden J C4-Schaerw C4 1-12 Leusden J D1-Kampong D1 7-0 Leusden Meisjes A2-Baarn A1 afgel Meisjes 81 -Huizen B1 3-0 Meisjes B2-Gooische B2 5-2 Meisjes B5-A'foort B3 0-7 Meisjes C2-A'roortC2 4-0 Meisjes C5-Maarssen C1 2-5 Meisjes D2-Gooische D1 1-2 Meisjes D3-Baarn D1 2-0 Green Giants welpen - B< dië Green Giants meisjes ai Quick Runners 1 LEUSDEN - Dinsdag 25 si ber start er vanuit de Kn eniging weer een aansi oudercursus. Er worden tereenvolgende dir avonden georganiseerd 4 ginnen om 20.00 uur e digen om 21.30 uur. De avonden zijn bestem mensen die hun eerste ki' wachten. Op deze avonds nen praktische onderwerp de orde komen en verder derwerpen die betrekking! op de zwangerschap e' staand ouderschap. Op ei de avonden zal een film gf worden over een bevallinj wordt er aandacht besteed ontwikkeling van het kind De avonden worden gehOJ het wijkgebouw, Rozengaa en begeleid door de wijkve kundigen Nelly Hendrikx# nie Kenter De kosten bef f 5,00 per persoon. Menh opgeven tijdens het spfi van 8.30 tot 9.00 uur 's iW Telefoon 941218.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6