ongerencentrum De Til: Vaarom wij geen beroepskracht?' Leusdense ambtenaar is gemiddeld minder ziek Prachtige breimode voor komende winter Vergaderingen in A'veld r i Jeugdwerk (nog) niet in voorJongerenjaar 1985' Peuterspeelzalen houden open week nsumenten urs naast mershof Die Lustige Löblinger bezochten Achterveld Cursus Sacred Dance leasden krant ibtenaar jijzeld Container oud papier (omschrijving beroepskracht de Geut ter discussie Gemeente publiceert sociaal jaarverslag De Vingerhoed organiseerde show ONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 plaatselijk nieuws een onzer medewerkers). JSDEN - „Als wij onze niet houden, wordt het irencentrum de Geut de du- fij willen de beroepskracht fpikken van de Geut. U mag iok niet aan de jongerenor- .aties vragen hoe de tijd van Robbemond, de beroeps- verdeeld zou moeten en." Aldus Huib Hubregtse, ian de woordvoerders van rencentrum de Til, tot wet- er Gijs van Woudenberg in de vergadering van het overleg orgaan jeugd- en jongerenwerk. „Gelijke monniken, gelijke kap pen. Waarom wij geen beroeps kracht?" zo vroeg de heer Hu bregtse zich af. De taakomschrijving van de heer Robbemond, beroepskracht voor het open jeugd- en jonge rencentrum de Geut, kwam maandagavond ter sprake tij dens de vergadering van het overlegorgaan jeugd- en jonge renwerk. Alle Leusdense organi saties die zich met jeugd- en USDEN - Evenals vele re plaatsen in Nederland nu ook Leusden een consumentenbeurs, woensdag 24 tot en met ag 28 oktober is een ncomplex naast winkel- um De Hamershof het Ifum van beursactivitei- beurs is een plaats waar de ment van deze tijd rustig kan vergelijken en zich oriente- velerlei gebied. De Expo |en biedt aldus de organisa- n breed assortiment produk- ten en diensten voor het moderne ■gezin Alle aspecten die te maken hebben met het leven in en om het huis worden hier naar voren ge bracht Zo worden hier de nieuwste huishoudhulpjes gedemonstreerd, men treft een assortiment woning decoratie, nieuwe apparaten, hobbyartikelen en gereedschap pen. Verder wordt er voorlichting gegeven op het gebeid van isolatie, energiegebruik etc. De Expo Leusden wordt gehou den in een tentencomplex, dat vrij wel alle voorzieningen heeft van een evenementenhal Reeds vele standhouders hebben zich verze kerd van een plaats op de Expo Leusden, waaruit blijkt dat er een levendige belangstelling is in de regio Amersfoort voor het evene ment Middenstanders uit Leusden en de directe omgeving kunnen zich echter nog in verbinding stel len met de organisatie voor stand ruimte, door te bellen met Interlaan te Heerhugowaard, tel. 02207- 19484. jongerenwerk bezighouden ne men aan dit overleg deel. Vorig jaar kwam Roy Robbe mond in tijdelijke dienst van de gemeente Leusden om de Geut draaiende te houden Uitdrukkelijk werd vastgesteld dat het dienstver band voor één jaar zou zijn. De gemeenteraad kwam echter op de ze uitspraak terug en verlengde het dienstverband met nog één jaar Wel werd bedongen dat Roy Rob bemond niet alleen ten dienste zou staan van de Geut maar ook werk zaam zou moeten zijn voor de andere jongeren-organisaties in Leusden. De taakomschrijving, zoals die voor de heer Robbemond is opge steld heeft inmiddels de goedkeu ring gekregen van de Leusdense gemeenteraad De praktische uit voering blijkt echter minder simpel, er zullen een paar knopen doorge hakt moeten worden TE VRIJBLIJVEND SOCCLE, de stichting die zich bezighoudt met het beheer van de meeste jongerencentra noemt de taakomschrijving van de heer Rob bemond veel te vrijblijvend In een brief aan de gemeente Leusden heeft SOCCLE haar bezwaren op een rijtje gezet. ,,Er moet bepaald worden hoeveel tijd de heer Rob bemond aan iedere jeugd- en jon gerenorganisatie moet besteden zo meent SOCCLE Als de be roepskracht moet wachten tot de organisaties uit zichzelf bij hem aankloppen, gebeurt er weinig, al dus Soccle in de brief Omdat de gemeenteraad uitdrukkelijk heeft bepaald dat de heer Robbemond voor geheel Leusden beschikbaar is, vroeg Wethouder van Wouden berg maandagavond aan de verte genwoordigers van de jongerenor ganisaties wie gebruik wil maken van de diensten van Roy Robbe mond De jongeren in Leusden- Zuid, verenigd in de club JUID, zeiden graag een beroep te zullen doen op de beroepskracht. Hetzelf de geldt voor de gereformeerd- hervormde Jeugdraad die graag van start wil gaan met een soos voor jongeren in het onlangs ge opende jeugdhonk Ook de Moespot in Achterveld wil, waar nodig, best gebruik maken van de ervaringen die de heer Robbemond inmiddels heeft opge daan in de Geut Voor de Geut zelf ligt de zaak heel simpel. ,,Wij ho pen dat Roy de hele tent draaiende kan houden", aldus Frits Ringers, voorzitter van de Geut. Voor de Til ligt de hele kwestie rond de taakomschrijving wat gevoeliger. De woordvoerder van de Til, Huib Hubregtse zei het niet terecht te vinden dat de taakomschrijving van Roy Rob bemond ter discussie kwam in het overlegorgaan: „Wij willen geen ruzie met de Geut. U moet ons dan ook niet vragen hoe de taken van de beroepskracht ver deeld moeten worden over de jongerencentra." De heer Hubregtse maakte de aanwezigen duidelijk dat wat hem betreft de Til best een full-time beroepskracht kan gebruiken ..Misschien is er wel aanleiding om volgend jaar twee beroepskrachten aan te stellen aldus de Tilwoord- voerder optimistisch Het laatste woord is toch aan de gemeente Leusden. ,,wij willen de werkzaamheden van de heer Rob bemond zo eerlijk mogelijk en zo nuttig mogelijk verdelen over het jeugd- en jongerenwerk in onze gemeentealdus wethouder Van Woudenberg (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De ambtenaar die werkzaam is in dienst van de gemeente Leusden is veel min der ziek dan zijn collega in de rest van het land. Het landelijk ziekteverzuim bedraagt, in een percentage uitgedrukt, 7,5%, het ziekteverzuim onder Leusdense ambtenaren ligt op 3,97%. „De sfeer is kennelijk goed op het gemeentehuis in Leusden", zo concludeert het liberale raadslid G. J. Valkhof. Bovenstaande cijfers zijn terug te vinden in het sociaal jaarver slag over 1983 zoals dat onlangs door het stafbureau personeels zaken van de gemeente Leusden is gepubliceerd. Ook uit een ander statistiekje kan men de conclusie trekken dat de gemiddelde Leusdense ambtenaar het best naar zijn zin heeft op het gemeentehuis. Het personeelsverloop is in vergelij king met de jaren daarvoor ge daald. Het totale personeelsbe- ACHTERVELD - Dinsdag avond organiseerde het stoffen- huis De Vingerhoed van Tiny Bontje een breimodeshow in betrokken ambtenaar bij de Barne- veldse politie aangifte gedaan van vrijheidsberoving De ambtenaar is volgens de politie niet mishandeld. Het bleef bij een kleine gijzeling. GLIND - Maandagmiddag een varkenshouder in de controle van ambtenaren de Algemene Inspectie »t. Toen de ambtenaar de tuder wilde onderhouden \het niet nakomen van de 'te bepalingen in verband in de omgeving heersen- 'arkenspest. dwongen de ouder en zijn zoon de amb- ir de woning in. zou de zaak dan even n geregeld. De vrouwelijke moest buiten wachten De- iarschuwde de Achterveldse die de man hebben ontzet, iet geval zich voor deed op velds grondgebied heeft de LEUSDEN - Aanstaande vrij dagavond staat er tot maandag 24 september een container voor oud papier bij het zwembad. De opbrengst is bestemd voor zwemvereniging „De Haaien". afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. jfdredakteur: mix Kreyns cfaktie: idewina de Boer par van Loo vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, Ihet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur aktie en administratie: >or Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op Sagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot uur Telefoon: 033-941495 mementsgeld: 60 per jaar: 80 per half jaar, 15 per kwartaal hten bezorging: bonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 0 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan M op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag m 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u jkt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 ESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u Istellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met elijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, ia waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per 'plaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cml. unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- t u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Htenkombinatie te Barneveld. Ons Gebouw. Een groot aantal belangstellenden was in de zaal aanwezig. De modellen werden geshowd door Jan Willem, Coby, José, Ineke, Tineke, Marieke, Gerda Agelique en Menno. Er werden vesten, truien, een lang en een kort model mantel en spencers getoond. De kleuren waren, mais geel, blauw en zwart, rose en bruin. In de gebreide modellen waren in diverse kleuren mooie motieven verwerkt enkele worden met col gedragen. Het werd een prachtige show, waarbij de aanwezigen alles goed konden aanschouwen. Tijdens de pauze werd een kopje koffie aangeboden en werd een verloting gehouden. Drie van de aanwezige dames werden de ge lukkige winnares van een prijs. Tijdens de show kwam weer duide lijk naar voren dat met wol heel wat moois gemaakt kan worden Nu de stand op het gemeentehuis is nagenoeg ongewijzigd gebleven in vergelijking met het voorgaan de jaar. Wel valt het op dat vaker gebruik gemaakt wordt van tijde lijke krachten en uitzendkrach ten. Net als alle andere Nederlandse burgers moeten ook de Leusdense ambtenaren inleveren waar het gaat om het netto te besteden salaris Uit het sociaal jaarverslag van de gemeente is af te leiden dat de netto-salarissen van de ambte naar er gemiddeld op achteruit gaat Ook voor 1984 ziet de situatie er niet rooskleurig uit. als het gaat om het netto te besteden loon De geraamde totale salariskosten, in clusief sociale lasten, van de ge meente Leusden is vrijwel terug op het niveau van 1979 Totale loon kosten bedragen overigens nog altijd ruim 8 miljoen gulden. EMANCIPATIE Eén hoofdstuk in het gemeente lijk jaarverslag heeft als titel mee gekregen „Emancipatie en deel tijdarbeid". Corri Verduin (PvdA) blijkt de hoop opgegeven te heb ben dat er in de gemeente ook werkelijk iets gedaan wordt op het gebied van emancipatie Vorige week. tijdens de vergadering van de commissie algemene bestuurs zaken, noemde mevrouw Verduin het een „gotspe' (Het Jiddische woord voor brutaliteit, red.) dat er in het sociaal jaarverslag nog gespro ken wordt over „emancipatie" Uit het verslag blijkt dat bij het open baar onderwijs in de gemeente Leusden het percentage vrouwen aanmerkelijk afwijkt van het lande lijk gemiddelde (Landelijk 39%, Leusden 60%). Het percentage vrouwen dat op het gemeentehuis werkt is 4% hoger dan het landelijk gemiddelde. (24% in Leusden- 20% landelijk). Het percentage deeltijdbanen van het totaal aantal functies is in Leus den 17% Dat percentage komt aardig overeen met het landelijk gemiddelde dat op 18% ligt ..Toch kan uit deze cijfers niet de conclusie getrokken worden dat Leusden voorop loopt op het ge bied van emancipatie'zo meent mevrouw Verduin Inderdaad is er geen sprake van dat de functies gelijkelijk verdeeld zijn over man nen en vrouwen. In de gemeente Leusden kent men 13 verschillen de functieniveaus. De laagste func tie wordt aangeduid met een 1de hoogste met 13. In Leusden is er slechts één vrouw die werkzaam is in groep 8. alle andere vrouwen zijn ingedeeld in een lagere functie groep Er zijn in hogere functiegroepen helemaal geen vrouwen te vinden De afdeling personeelszaken van de gemeente Leusden geeft wel een verklaring voor het feit dat er alleen vrouwen zijn te vinden in de lagere functiegroepen In 1983 had men twee vacatures voor een baan in hogere functiegroepen Van de 88 sollicitanten waren er slechts 9 vrouwen Geen van de vrouwen voldeed aan de gestelde functie- eisen, zo vermeldt het sociaal jaarverslag Van alle vacatures die in 1983 ontstonden is overigens het merendeel door vrouwen bezet lange avonden weer aanbreken kunnen velen het breiwerk weer ter hand nemen. Elk model was voor zien van een nummer De aanwezi ge dames kunnen met dit nummer naar de zaak van Tiny Bontje waar de wol en de genodigde patronen aanwezig zijn Na afloop dankte Tiny de aanwezigen voor hun grote opkomst en belangstelling. Dege nen die de modellen hadden ge showd kregen bloemen aangebo den. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De Verenigde Na ties heeft het jaar 1985 uitgeroe- pen tot „jongerenjaar". Het gaat hier om een initiatief van de Roemeense regering, die van mening is dat jongeren eens extra aandacht moeten hebben. In Nederland is een „Nationale werkgroep jongerenjaar 1985" gevormd. Tijdens de vergade ring van het overlegorgaan jeugd- en jongerenwerk in de gemeente Leusden werd duide lijk dat Leusdense jongerenor ganisaties nu niet bepaald staan te trappelen om initiatieven te ontplooien die aansluiten bij het internationale jongerenjaar. In een volgende bijeenkomst, die plaats zal vinden in november, zal opnieuw bekeken worden of er toch iets in Leusden op touw gezet kan worden. Al in 1979 heeft de V N aange kondigd dat 1985 het jaar van de j jongeren zou worden „Participa tie, ontwikkeling en vrede" is het internationaal motto voor het jon gerenjaar. De Nederlandse werkgroep, waar- j in alle jeugd- en jongeren- organisaties van Nederland deel nemen, heeft het motto verder uit gewerkt Er zijn een viertal thema- groepen die men volgend jaar in Nederland centraal wil stellen. Het gaat hierbij om de onderwerpen jeugdwerkloosheid, minderjarig heid. jonge buitenlanders en vrede ontwikkeling. De Leusdense jongerenorganisa ties zijn allen op de hoogte gesteld van het feit dat het volgend jaar het „jaar van de jongeren" zal zijn Geen van de Leusdense organisa ties heeft op dit moment echter concrete plannen om iets te onder nemen in het kader van het jonge renjaar ..Ook de gemeente heeft er nog niet over nagedachtzo verklaarde wethouder Gijs van Woudenberg maandagavond BETUTTELING Frits Ringers, voorzitter van de stichting „de Geut is van mening dat de ouderen zich helemaal niet moeten bemoeien met acties in het kader van het jongerenjaar „De jongeren moeten zelf iets onderne men De ouderenbegeleiders moe ten zich er niet mee bemoeien Anders hebben we hier het zoveel ste bewijs dat we ons als ouderen schuldig maken aan betutteling van de jongeren. Internationaal gezien lijkt het daar trouwens al sterk op aldus de Geutvoorzitter De heer Ringers wilde wel toezeggen dat de jongeren in de Geut over het ko mende jongerenjaar zullen naden ken In een volgende vergadering van het overlegorgaan zou dan een werkgroep voor Leusden gevormd kunnen worden, tenzij besloten wordt dat er in Leusden helemaal niets te merken zal zijn van het jongerenjaar ACHTERVELD - Volgende week zullen drie verenigingen hun jaarlijkse ledenvergadering houden. De eerste is de Carna valsvereniging De Puupenkop- pen die maandag 24 september haar vergadering houdt in D'Ou- we Peerdestal. Aanvang 20.30 uur. De agenda bestaat uit 11 punten. De punten zijn opening, mededelingen, jaarverslag, no tulen, verslag penningmeester, verslag kascommissie. verkie zing kascommissie, contributie, wat ter tafel komt, rondvraag en sluiting. Dinsdagavond vindt de algeme ne ledenvergadering plaats van de St Jozefschool Deze zal worden gehouden in de St. Jozefschool en aanvangen om 20 00 uur. De agen dapunten zijn, opening, notulen, financieel verslag, verslag kascon trole commissie, benoeming nieu we kascontrole commissie, aftre dend zijn mevr. T de Groot en mevr. T Tolboom, vaststelling con tributie vervanging commissielid. Kandidaten voor de St. Jozef school zijn mevr. Maria v d Burg wal. mevr Anneke v d Hengel en mevr Lida van Middelaar Aftre dend en niet herkiesbaar zijn mevr Ria van Dijk, Lidy Smal en mevr Riet Tijmensen. Voor Hummeltjes Honk is aftredend en niet herkies baar mevr Anneke v.d Hengel. Deze vakature wordt niet opgevuld. Verder staat op de agenda Over- blijfregeling, statutenwijziging, en rondvraag Na de pauze zal de film over vandalisme worden vertoond door de Rijkspolitieambtenaar, de heer Domburg die ook het een en ander zal toelichten Een onder werp dat de ouders van opgroeien de kinderen zeker aan gaat De heer Dooijwaard van de Achtervel- se politie zal ook aanwezig zijn Verder is er gelegenheid tot het stellen van vragen Dinsdagavond 25 september vindt ook de jaarlijkse ledenverga dering van de plaatselijke EHBO afdeling plaats Deze zal worden gehouden in Ons Gebouw en om 20 00 uur precies aanvangen De agendapunten zijn, opening, notu len, mededelingen, verslag secre taris. verslag penningmeester, ver slag kascommissie, benoeming kascommissie. activiteitencommis sie, bestuursverkiezing, hetgeen ter tafel komt, rondvraag en slui ting. Aftredende bestuursleden zijn H van Nimwegen die herkiesbaar is en A L Janssen, niet herkiesbaar. Door het bestuur wordt als kandi daat gestelt mevr Ch. G.M Jansen Kitselaar. Namen van tegenkandi daten kunnen tot voor de aanvang van de vergadering schriftelijk wor den ingediend mits door 10 leden ondertekend. Deze avond kunnen er door de leden ook ideeen voor de te houden oefenavonden wor den ingeleverd „De Hakhorst", Leusden, op don derdagochtend en -middag (van 13 30-15 00 uur) 27 september; - Pinkeltje, Hoefijzer 1a, Leusden. op donderdag 27 september. De organisatoren hopen dat velen deze open dagen komen bezoe ken ACHTERVELD - Tijdens de feestweek Achterveld 600 trad een Oostenrijkse groep Die Lus tige Löblinger op. In verband met een ongeval, waarbij een van de muzikanten gewond raakte, moest de groep voortijdig huis waarts keren. Kontakten met Achterveld bleven echter be staan. Dit had tot gevolg dat de groep onlangs weer een kort bezoek aan Achterveld bracht. In verband met een weekend optreden te Enschede werd een omweg over Achterveld ge maakt. Van 17.30-19.00 uur kon men in hotel de Roskam de ken nismaking komen vernieuwen. Hiervan werd door een aantal personen gebruik gemaakt onder wie ook leden van het stichtingsbe stuur. Dit werd een gezellige bij eenkomst waarbij de groep weer een stuk Oostenrijkse muziek ten gehore bracht. De muzikanten had den voor de aanwezigen nog een mooi presentje in petto. Als dank voor de geweldige ontvangst twee jaar geleden en het geweldige me deleven na het ongevel werd er nu onder de aanwezigen een gratis verblijf van een week in een pen sion in Löblingen verloot Het was de familie B Schimmel uit Leusden die de gelukkige was. Het is een verblijf voor vier personen Na afloop van deze kennisma king bijeenkomst had de groep nog een samenzijn met de leden van de Hintertelder Musikanten Tijdens het betreffende weekend in En schede deden de Hintertelder Mu sikanten ook mee LEUSDEN - In de week van 24 tot 29 september zullen bij alle peuterspeelzalen in Leusden en Achterveld de deuren weer gast vrij openstaan. Ouders met kin deren tot 4 jaar maar ook andere belangstellenden kunnen dan onder het genot van een kopje koffie kennismaken met het peu- terspeelzalengebeuren en ook met de leidsters. Tussen 9.30 en 11.00 uur bent u van harte welkom bij - Treeklopertjes, Prinses Irene- laan, Leusden-Zuid. op maandag 24 september; - Blijhof II. Smoussesteeg 2. Leusden. op dinsdagochtend en -middag (van 13.30-15 00 uur) op 25 september. - Klein Duimpje. Jan v Arkelweg 4. Achterveld, op dinsdag 25 en donderdag 27 september. - Blijhof I. Ansfriduslaan 49. Leus den. op woensdag 26 september, - Nijntje, Waarden 25a, boerderij LEUSDEN - Bij voldoende be langstelling zal er in oktober ook in Leusden een cursus Sa cred Dance van start gaan. Sa cred Dance is een zeer ontspan nende blije manier van bewe gen op klassieke of oude volks muziek. Het doet het meest denken aan volksdansen maar is toch niet het zelfde. Zolang als de mens be staat heeft hij op een rituele ma nier uiting gegeven aan zijn dank baarheid voor de natuur, kosmos of schepping Met de komst van de New-age cultuur is een nieuwe dansvorm ontstaan die gewijde dansen of sacred dance genoemd worden. Betekenis en uitleg van de symbolen doen een diepe in nerlijke belevenis ervaren, een te rugkeer naar de wortels van het bestaan. Wie meer informatie wil hebben of zich wil opgeven kan terecht bij Yvonne Malmberg. Kyf- tenbeltlaan 40. Hoevelaken Tele foon 03495-35579

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3