I )e taaie strijd om de erfenis van Leusden 1200 Vechtlust! Haaien onder de maat eel frustraties, weinig sociaal-culturele aktiviteiten HOCKEY VOORSPEL Karei Polman haalt limiet 9 )ONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 reportage ieharrewarover .000,-vanfeestweek iden 1200" en „Geen elijkheid over erfenis Leusden 1200" stond er >n twee artikeltjes, die ectievelijk verschenen in eusder Krant van 6 en 18 ember. De inhoud kan u indzijn: naar aanleiding de oprichting van een urele Raad rees de vraag, >r nu eigenlijk beslist het geld dat is gebleven na de viteiten rond „Leusden "in 1977. einigen zullen bestrijden net de Culturele Raad joede bestemming voor fenis van „Leusden "is gevonden. Maar Ide gemeenteraad dat nu ter beschikking en? Of moeten we gemeentesecretaris Van Gooi en burgemeester Rademaker als de executeurs testamentair van de ter ziele gegane stichting „Leusden 1200" beschouwen? Trouwens, waarom heeft de Stichting Sociaal Culturele Samenwerking Leusden (SCUL) eigenlijk nooit het geld van „Leusden 1200', op de rekning overgemaakt gekregen? „Het is absoluut onduidelijk wat er nu aan de hand is. We zijn gewoon aan het stoethaspelen", aldus het gemeenteraadslid Harm Offereins (GPV/SGP), die de kat de bel heeft aangebonden. Een poging tot het scheppen van enige duidelijkheid. r Marnix Kreyns USDEN - Op de foto bij jericht uit de Leusder Ivan 16 september 1976 tien heren een niet bij even geslaagde poging limlachen. Negen van ijn zojuist geïnstalleerd iden van het bestuur van chting „Leusden 1200". iende man is notaris inan uit Woudenberg, zo vriendelijk is geweest het stichtingsbestuur en na het passeren van cte een voldane nota te tandigen. „Om de kers- stichting niet gelijk met schuld op te zadelen", een onzer verslagge- verslaggever heeft meer te „Deze stichting, die de yWieden ter viering van ins 1200-jarig bestaan vol- jaar moet gaan voorbereiden, verigens niet door iedereen nd ontvangen. Voor de leden was de gevolgde pro- aanleiding om eens infor- met het college te babbelen je communicatie tussen colle- B en W. en raad." Is dat bij het organiseren van lijkheden rond het zoveel- lestaan van een stad of een ïoort, is er van meet af aan oop gekrakeel Alras zijn er ur-historici. die het 700-jarig in van Leusden in 1977 be- De samenstelling van het igsbestuur wordt gekriti- omdat vrouwen, onderne en boeren er aanvankelijk plaats in hebben gekregen ld de statuten wordt binnens- s hier en daar ook nog een t|e gevochten Maar bij de Jtieplechtigheid op 9 sep- f 1976 spreekt burgemees- A H. van der Post in zijn sit van ere-voorzitter van de ig geruststellende woorden ituten zijn toch rond geko- lel stichtingsbestuur zal nog nkele lieden worden uitge- en „Lisiduna" dateert wel k van 777. ..Het is daarom, ik. dat wij met een gerust volgend jaar dat feit feeste- inen herdenken", aldus Van ost. Niemand kan op dat nt vermoeden dat het met de van Leusden 1200 heel zal aflopen en dat juist leester Van der Post daarbij matische hoofdrol zal spe- ten afgelast londerdagavond 9 juni 1977 gordijnen van de raadszaal t gemeentehuis in Leusden tn Het bestuur van de stich- eusden 1200" vergadert, op ts waar het negen maanden werd geïnstalleerd, met irgemeester Wout van ink en gemeentesecretaris Brouwer. Het stichtingsbe- (njgt het verzoek van de nteraad overgebracht om •lelijkheden rond Leusden die twee dagen eerder van jn gegaan, onmiddellijk te Het gemeentebestuur ie middag het droevige be- tvangen, dat burgemeester r Post aan de complicaties en halswerveloperatie is en Het overlijden van zijn irzitter is voor het stichtings- inderdaad aanleiding om noment alle feestelijkheden elasten. 's Nachts worden sieringen in het dorp weg- d De deelnemers aan de e volgende dag geplande e krijgen telefonisch of tele- te horen, dat zij niet naar Bn hoeven te komen Twee flater zegt stichtingsvoorzit- A van Gooi in de Leusder t het de enig juiste beslis- - Harm Offereins De gemeente raad heeft het laatste woord gaat organiseren rond Achterveld 600' Het overige driekwart zou in handen gesteld moeten worden van een nieuw op te richten stich ting, die regelmatig evenementen in Leusden zou moeten organise ren Bepaalde onderdelen van het 1200-feest zijn immers zo'n succes geworden, dat ze voor herhaling vatbaar zijn. Wanneer vervolgens begin oktober 1978 de stichting Leusden 1200" wordt geliqui deerd is een dergelijke stichting er echter nog niet Het batig saldo wordt daarom voorlopig .gestald" bij de gemeente Een jaar lang is het daarop vrij stil. Maar achter de schermen is er kennelijk wel gewerkt, want eind november 1979 krijgen de secreta riaten van de Rotary, de Lions en de Round Table in Leusden een brief van het college van B. en W.. ondertekend door burgemeester Rademaker en loco-secretaris Frans Mikkers. B. en W herinneren de secretariaten van de service clubs er aan, dat er aan batig saldo van Leusden 1200" op een bank rekening staan. ,,Van bedoeld sal do heeft de voormalige stichting 1 /4 deel bestemd voor de stichting Achterveld 600 en het restant voor een nieuw op te richten stichting in Leusden. Wij achten het minder gewenst, dat wij ons daadwerkelijk bezig houden met de oprichting van een dergelij ke stichting. Het ware denkbaar, dat de plaatselijke service-clubs zich hiermede zouden willen belas ten. Reden waarom wij u uitnodi gen één lid van uw serviceclub te laten deelnemen aan een oriënte rend gesprek met de voorzitter van ons college", aldus het schrijven van B en W. De gedachte om de serviceclubs het voortouw te laten nemen bij het vervolg van ..Leusden 1200" komt overigens niet van het college zelf. De burgemeester en de loco secretarissen Mikkers en Bogaard vonden het in 1979 wel tijd worden, sing is geweest, die genomen had kunnen worden. Door de dramatische afloop van de viering van Leusden 1200" is de vrees gerechtvaardigd, dat het festijn financiëel op een debacle zal uitlopen. Het stichtingsbestuur is nogal wat verplichtingen aange gaan, die niet nagekomen kunnen worden. Wat te denken bijvoor beeld van de claims van de stand houders van de braderie en de exploitanten van de kermisattrac ties, die hun kramen hebben moe ten sluiten9 Dat kon nog wel eens een pittige rekening worden voor de gemeen teraad, die niet alleen een subsidie heeft verstrekt van 40.000,-, maar zich bij eventuele verliezen ook nog eens garant heeft gesteld voor datzelfde bedrag. grandioos succes Het blijkt allemaal wonderwel mee te vallen Met de kermisexploi tanten weet men het bijvoorbeeld op een akkoordje te gooien door hen een aantal gratis kermissen in Leusden aan te bieden De brade rie komt er later in het jaar 1977 alsnog en wordt een grandioos succes. En bovendien blijken alle betrokkenen zich zonder uitzonde ring uiterst coulant tegenover het stichtingsbestuur op te stellen Wanneer Reijer van Gooi eind mei 1978 de rekening van ..Leusden 1200" kan presenteren, blijkt er een batig saldo van 63.500,- te zijn Zoals de statuten van de stichting het voorschrijven, moet het stich tingsbestuur in overleg met het college van Burgemeester en Wet houders een bestemming-voor het geld aanwijzen Die bestemming moet er één zijn, die ten goede komt aan de bevolking van Leus den en een sociaal-cultureel karak ter draagt. De stichtingsvoorzitter komt meteen met een voorstel: een kwart van het geld zou moeten gaan naar de club, die festiviteiten Burgemeester Rademaker statuten gewijzigd dat er iets met het geld van „Leus den 1200" ging gebeuren. Maar het idee om daarbij Rotary, Lions en Round Table in te schakelen, kwam uit de clubs zelf. Om precies te zijn van Round Table-genoten, die ook deel hadden uitgemaakt van het bestuur van „Leusden 1200", met name publiciteitsman Joop de Wilde en voorzitter Reijer van Gooi Het is laatstgenoemde, die het B. en W.-schrijven van 23 november 1979 heeft geredigeerd. SCUL OPGERICHT Het eerste gesprek, dat op 19 december 1979 plaatsvindt, resul teert er in dat drie mensen - van iedere serviceclub één vertegen woordiger - de stichting op poten zullen gaan zetten. Jan Meijer (Lions), Jos van Lieshout (Rotary) en Joop de Wilde (Round Table) zijn een jaar bezig met de voorbe reidingen, waarbij regelmatig wordt teruggekoppeld naar de voorzitter van het college van B. en W Op 12 januari 1981 verschijnen de heren Meijer, Van Lieshout en De Wilde voor notaris Buters alhier voor het verleiden van de stichtingsakte. De stichting „Sociaal Culturele Sa menwerking Leusden", kortweg „SCUL" is een feit. Doelstelling „De stichting heeft ten doel een bijdrage te leveren aan het verster ken van het gemeenschapsleven in de gemeente Leusden en het, waar nodig en mogelijk verbeteren en veraangenamen daarvan De stichting streeft dit doel na vanuit het oogpunt van algemeen belang en onthoudt zich daarbij van politie ke opvattingen alsmede van le vensbeschouwelijke standpun ten." Volgens artikel 3 van de akte bestaat het vermogen van de stich ting uit: a het stichtingskapitaal; b. subsidie, ene hetgeen de stichting door erfstellingen, legaten, schen kingen en donaties of op enigerleid andere wijze verkrijgt. Een paar weken later - op dins dag 3 februari 1981 - beleft SCUL een kennismakingsvergadering voor het voorlopige bestuur Joop de Wilde geeft een nadere toelich ting op het doel van SCUL en zet ook de werkwijze en organisatie van de club uiteen. Benadrukt wordt dat de serviceclubs slechts een adviserende taak hebben ten aanzien van SCUL. „Duidelijk wordt gesteld dat er geen gezags- of hiërarchieke verhouding bestaat tussen SCUL en de serviceclubs. Deze bestaat ook niet tussen stich ting en college van B. en W maar de gemeente zal zich garant stellen en de faciliteiten verlenen voor de goedeuitvoering van projekten En toen ging er iets fout. SCUL ontving maar niet het geld, voor het beheer waarvan de club in feite in het leven was geroepen de erfenis van „Leusden 1200". Waarom niet? Op verschillende plaatsen lijken twee hoofdredenen te vin den De bronnen zijn een kort verslag van de vergadering van de werkgroep „Aanbieding Cadeau Opening Gemeentehuis waarin burgemeester Rademaker op 4 ok tober 1982 een toelichting kwam geven op het batig saldo van „Leusden 1200". En een notitie over dit onderwerp van de hand van ambtelijk medewerker Marcel Pellikaan, geschreven ten behoeve van de in oprichting zijnde stichting „Culturele Raad Leusden" De twee hoofdredenen - De statuten van SCUL wijken af van een ten gemeentehuize ge brouwen concept, met name op het punt van bemoeienis van het ge meentebestuur met de besteding van de gelden. - De stichting wilde zo snel moge lijk over het positief saldo beschik ken. terwijl de gemeente eerst eens een goed plan of voorstel op tafel wilde hebben liggen In alle simpelheid kwam het er op neer. dat het gemeentebestuur (lees: het seniorenconvent, waarin fraktievoorzitters zitting hebben) er niets voor voelde om enkele tien duizenden guldens in handen te geven van een club zonder duidelij ke plannen. Het was Reijer van Gooi, op dat moment gemeentese cretaris, die de weinig begerens waardige taak kreeg om dat aan SCUL te vertellen in een gesprek op 10 februari 1982. Immers Van Gooi was één van de inspiratoren van het idee om de serviceclubs erbij te halen en nu mocht hij dan vertellen, dat het niet door ging. verontwaardigd Niet verwonderlijk is dat het bestuur van SCUL verontwaar digd reageerde. In een in maart 1982 verstuurde brief aan het college van B. en W. worden de zaken door voorzitter Meijer en secretaris Sittrop op een rijtje gezet. De brief spreekt van „ver wondering en teleurstelling" over het feit dat de stichting van het gemeentebestuur niet de kans zou krijgen haar doelstel lingen te realiseren. „Verwonde ring omdat de stichting in het leven is geroepen op verzoek van B. en W. zelf en gedaan aan de drie service-clubs in Leus den, te weten de Rotary, Lions en Tafelronde Nederland. Het finan ciëel overschot van de stichting Leusden 1200 zou beschikbaar komen voor de aktiviteiten van de nieuwe organisatie. Het voorlopig bestuur is toen zeer enthousiast te werk gegaan en heeft onder meer statuten opgesteld, die ook notarieel zijn vastgelegd. Deze statuten zijn door uw College geaccepteerd en goedgekeurd. Toen wij ons op 3 maart 1981 aan Burgemees ter en Wethouders mochten pre senteren, ons tijdens die bijeen komst veel succes werd toege wenst, aangeraden het beschik baar gestelde bedrag verstandig te gebruiken etcetera, mochten wij aannemen dat wij voor de stichting het fiat van B. en W. hadden. Op onze veelvuldige verzoeken om te weten te komen over welk Gemeentesecretaris Van Gooi excecuteur testamentair bedrag de stichting nu wel zou kunnen beschikken, werd steeds onduidelijk gereageerd. Het bestuur kon daarom geen concrete plannen maken en die uw college voorleggen. We heb ben nu de indruk al die tijd aan het lijntje gehouden te zijn." In de brief wordt verder duidelijk gemaakt, dat het stichtingsbestuur teleurgesteld is. omdath et inmid dels ook al twee concrete projekten op het oog had: een audio-visuele presentatie van Leusden en de instelling van een Oudheidskamer „We voelen ons enigszins bedro gen'schrijven Meijer en Sittrop ronduit Nu SCUL het geld niet krijgt, is het stichtingsbestuur be nieuwd aan wie het batig saldo dan wel ten goede zal komen. Daarbij wordt fijntjes verwezen naar artikel 12 van de statuten van de stichting „Leusden 1200 „Een na liquida tie overblijvend batig saldo wordt bestemd voor een algemeen cultu reel en/of maatschappelijk doel in de gemeente Leusden, aan te wij zen door het bestuur na overleg met B. en W van de gemeente Leusden. Ronduit pijnlijk is het dat deze brief ten gemeentehuize „in het ongerede" raakt en lange tijd on beantwoord blijft Pas op 17 no vember 1982 krijgt SCUL als ant woord dat er inmiddels f 1000,- was overgemaakt als tegemoetko ming in de tot nu toe gemaakte kosten. Voorts wordt het advies gegeven „enigszins sluimerend" te blijven bestaan. Dat deden de bestuursleden van SCUL op dat moment maar al te graag. Voor hen hoefde het op deze manier helemaal niet meer. Meijer, Van Lieshout. De Wilde en anderen waren er vanuit gegaan dat Van Gooi en Rademaker als het ware als executeurs testamentair van voorheen de stichting „Leus den 1200" optraden Het senioren convent bleek de beide functiona rissen nadat mandaat echter niet te willen geven. CULTURELE RAAD De sluimering van SCUL werd vorig jaar enigszins verstoord toen er plots sprake was van een Cultu rele Raad. Het idee kwam van Joost de Jongh, de voorzitter van de Planadviesgroep Terzake kun dige Leusdenaren werden uitgeno digd voor een club, die het sociaal- culturele leven in Leusden zou moeten stimuleren Er kwam een oproep, waarin be langstellenden werden uitgenodigd voor een eerste gesprek. In dat eerste gesprek werd gesproken over de intenties van eenieder. En er werd gesproken over geld Daar wist men bij de gemeente nog wel een potje voor de erfenis van „Leusden 1200". dankzij de rente inmiddels 78.000,- groot. Maar, zo merkten verschillende ge spreksdeelnemers op. was dat geld aln iet toegezegd aan SCUL? Daar moest eerst maar eens duide lijkheid over komen. Er volgde een gesprek tussen de Culturele Raad i o. en SCUL, waar bij ook wethouder Gijs van Wou denberg en Marcel Pellikaan aan wezig waren. De bestuursleden van SCUL stelden zich op het standpunt, dat het geld aan SCUL toekwam. Maar men was heel graag bereid om mee te werken aan de oprichting van de Culturele Raad. Zou die er komen, dan zou dat een instelling geheel naar de geest zijn van wat er in de „Leus den 1200 "-statuten was vastge legd. Op dat punt zouden de servi ceclubs hun taak als beëindigd kunnen beschouwen. Maar één ding. de zaak diende dan wel statu tair én financiëel goed geregeld te worden. Tot nog toe hebben SCUL en Culturele Raad i.o. verder een drachtig samengewerkt om dat te verwezenlijken, zo wordt ons van beide zijden verzekerd.De statuten van SCUL hebben als model ge diend voor die van de Culturele Raad, zij het dat er op belangrijke punten wijzigingen zijn aange bracht. Zo leek het de leden van de Culturele Raad i.o. het verstandigst om in de statuten neer te leggen, dat verantwoording zou worden afgelegd aan de gemeenteraad Op aandrang van het college van B. en W is die passage gewijzig- d In een gesprek tussen de Cultu rele Raad i o en het college van B en W werd er met name door de burgemeester op aangedrongen dat de Raad straks geen verant woording zal gaan afleggen van de gemeenteraad In de gewijzigde vorm zijn de ontwerp-statuten ver volgens ter kennis van de raadsle den gebracht. OFFEREINS Dat was het moment, waarop Harm Offereins (GPV/SGP) aan de bel ging hangen. Het raadslid wilde nu wel eens duidelijkheid hebben over de vraag, wie er over de erfenis van „Leusden 1200', be slist De gemeenteraad of het colle ge9 Voor het gemak gaf Offereins met een maar het antwoord .Ik ben van mening dat de gemeenteraad in deze kwestie het laatste woord heeft". Tegelijkertijd meldde Offe- reins dat „twee hoge mensen in de gemeente" daar anders over dach ten. Het raadslid doelde op Van Gooi en Rademaker De burge- meester heeft dat vorige week don derdag ook duidelijk gemaak ttij- dens de vergadering van de com missie Algemene Bestuurszaken B en W beheren het geld, de gemeenteraad heeft niets te ma ken met samenstelling en statuten van de Culturele Raad i.o. „We brengen een en ander wel ter kennis van de raad", aldus de burgemeester, die met die mede deling weinig enthousiasme ver mocht ontlokken in de raadscom missie. En daarmee is hhet zoveelste conflict rond de erfenis van „Leusden 1200" er. Met name - Het bestuur van de stichting Leusden 200 met in het midden wijlen burgemeester Van der Post SCUL en Culturele Raad i.o. wachten in spanning af, hoe het af zal lopen. In alle wazigheid, waarmee dit onderwerp is on- mgeven, zijn een paar hoofdpun ten niettemin erg duidelijk: 1. Er is geen speld tussen te krijgen, dat het bestuur van „Leusden 1200" zelf - in overleg met B. en W. - een bestemming voor het batig saldo mocht bepa len. Had de gemeenteraad dat an ders gewild dan had men acht jaar geleden niet met de statuten van „Leusden 1200" akkoord moeten gaan. 2. Het is geheel in de geest van de statuten van „Leusden 1200" dat het geld beheerd wordt door B. en W. en niet door de gemeen teraad. 3. Het is evenzeer geheel in de geest van de statuten van „Leus den 1200" - „batig saldo be stemd voor een algemeen cultu reel en/of maatschappelijk doel" - als het geld naar de Culturele Raad zou gaan. 4. Gezien de gang van zaken lijkt het formeel het juiste dat B. en W. het geld overmaken aan SCUL, die het vervolgens over draagt aan de Culturele Raad. SCUL kan vervolgens geliqui deerd en de Culturele Raad aan de slag. Praktischer is het uiter aard om het geld rechtstreeks over te boeken naar de Culturele Raad. Of dat ook gaat gebeuren is echter nog de vraag. Het lijkt er op dat de gemeenteraads leden voortdurend blijven proberen om alsnog een vin ger in de pap te krijgen voor wat betreft de erfenis van Leusden 1200. Het gewraakte artikeltje 12 van de statuten van „Leusden 1200" - dat slechts met hun eigen in stemming totstand kon ko men - zit sommige raadsle den nog steeds dwars. Het gevolg is tot op heden een hoop frustratie en weinig sociaal-culturele aktiviteiten. LEUSDEN - De hockeycompetitie verloopt voor de dames en heren van Leusden minder voorspoedig dan verwacht. De balans die we na een paar wedstrijddagen kunnen opmaken is vooral voor de heren weinig florissant. De heren laten het er aan het begin van de competitie weer eens lelijk bij zitten. Twee nederlagen op rij is nou niet bepaald een geweldige start van een ploeg die pretendeert tot de kampioenskandidaten te behoren. Natuurlijk kan het in een wedstrijd wel eens tegenzitten en het aan geluk ontbreken. Maar voortdurend de schuld op het niet hebben van geluk schuiven is toch wat al te dol. Immers geluk moet je altijd nog afdwingen door van de eerste tot de laatste minuut en van de eerste tot de laatste competitiewedstrijd keihard te werken. Kan je dat als speler en als team waarmaken, dan zullen de eerste winstpunten niet lang meer uitblijven. De stand in 2D is Keep Fit 2-4 Kromhouters 2-4 Amersfoort 2-4 Baarn 2-2 Culemborg 2-2 Maarssen 1-1 Shinty 2-1 USHC 1-0 Leusden 2-0 Haaskamp 2-0 DAMES Zondag kunnen de heren voor eigen publiek het geschonken bla zoen oppoetsen door mede-rode- lantaarndrager Haaskamp op een grote nederlaag te trakteren. Ver lies zou in deze fase van de strijd alle aspiraties op de helling zetten en enige paniek in de herenhockey-selectie kunnen zaai en Een gave overwinning kan veel ellende voorkomen. Het onver wacht sterke Amersfoort gaat te gen Shinty op het winnende pad voort evenals Keep Fit dat in Utrecht de studenten (USHC) een hockeylesje geeft Culemborg en Baarn delen de punten. In Tiel houden de Kromhouters de punten in eigen huis. Het programma in 2D luidt Leusden - Haaskamp Amersfoort - Shinty Culemborg - Baarn Kromhouters - Maarssen USHC - Keep Fit De uitslagen van afgelopen zondag waren: Baarn-Kromhouters 1-2 Shinty-Culemborg 1-2 Haaskamp-Amersfoort 2-5 Keep Fit-Leusden 2-0 Maarssen-USHC afg. De dames liepen afgelopen zondag in Druten tegen een ne derlaag op. Sticks bleef met 2-1 aan de winnende hand. Met 3 uit 3 moet Leusden voorlopig met een plaats in de middenmoot genoegen nemen. Zondag kun nen er twee punten aan het totaal worden toegevoegd als Zutphen in Leusden op gezoek komt. Wil de formatie van Peter Kipp een rol van betekenis blijven spe len dan is winst noodzakelijk. Zeve naar en Sticks ontlopen elkaar niet veel De Mezen en Malburgen doen ook weinig voor elkaar onder Bij het duel tussen Grave en Barne- veld staat de onderste plaats op het spel. Het programma is Zevenaar - Sticks'71 Mezen - Malburgen Grave - Barneveld Leusden - Zutphen Uitslagen d.d 9 september Barneveld-Leusden 7-0 Mezen-Sticks'71 0-0 LEUSDEN - Op twee fronten waren de Haaien afgelopen weekend actief. Zaterdag werd in zwembad Bavoort de Kring Utrecht C zwemwedstrijden ge houden. Zondag nam een Haaien-delegatie in Hengelo aan een wedstrijd georganiseerd door HZC-Wensthag deel. In Leusden kwamen de wat minder snelle goden aan de start. De beste Leusdense prestatie werd geleverd door Kirsten v.d. Worp op de 100 m vlinderslag (M o. 14 jr.). Met groot machtsvertoon sloot ze haar serie winnend af. Een fraaie 2e plaats in de eindclasse- ring was haar deel (1.28.9) Op de 100 m schoolslag (m. o 10 jr.) toonde Saskia Helsdingen haar talenten Met ruim vijf seconden verbeterde ze haar persoonlijk re cord in een race die haar tevens een gouden plak opleverde Op de 100 m vrije slag was het wederom Kirsten v.d Worp die een ere plaats opeiste. In 1.16 8 eindigde de pupil van trainer Baars op een 2e plek Ploeggenoot Joost Janse viel op de 100 m rugslag (j.o. 12 jr.) net buiten de prijzen ondanks een nieuwe persoonlijke toptijd (1.42 7) Marco Woerdman boekte op de zelfde afstand ruim 2 seconden winst. Geen verbetering, maar wel een goede prestatie leverde Svin- tha ter Haar op de 100 m rugslag (m.o 12 jr.). In 1 43.8 maakte zij een uitstekend debuut. In Hengelo ging het de Haaien beduidend min der goed af Alleen Saskia Helsdin gen slaagde erin om tijdwinst te boeken Op de 100 m vrije slag (m.o 12 jrliet ze de klok op 1 12.7 stilstaan wat een record verbete ring met 0,8 seconde betekende. HOCKEY - Dinsdag 25 septem ber vindt op de hockeyvelden van MHC Leusden het zogeheten War ming Up toernooi (WUT 84) plaats Twaalf veterinnen-teams uit Ne derland nemen deel Alliance, La ren, HBS. Rood Wit, Mezen, Victo ria, Bloemendaal. Hermes, Room burg, Rotterdam, SCHC en Gooi- sche zullen verdeeld over twee poules de strijd met elkaar aanbin den. De Veterinnen (A) van Leus den staan borg voor de organisatie Om 10.30 uur beginnen de wed strijden. De prijsuitreiking staat om 16.00 uur gepland. Het kindercaba ret zal dan een optreden verzor gen ZEVENAAR - Tijdens power lift wedstrijden in Zevenaar heeft de Amersfoorter Karei Polman de limiet gehaald voor deelname aan de Nederlandse kampioen schappen power liften. Karei Polman is lid van de Power Lift Vereniging „Leusden". Zijn clubgenoot Dirk Jan Kuiper kon wegens drukke werkzaamhe den niet aan deze wedstrijden deel nemen Hij hoopt op 6 oktober de limiet te halen Dirk Jan Kuiper deed vorig jaar al mee aan de Nederlandse kampioenschappen De Power Lift Vereniging „Leus den" heeft haar trainingsruimte in sportstudio „Leusden"

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7