f r wee akties tegen struktuurplan een klaarovers meer bij oorderinslag/ Wierickewijk geef een feest, Jeep! Buitenantenne voor Nederland 1 en 2? Verhuurder gaat niet overstag voor CAI-eisen van huurder 85% van de Leusdenaren is het met ons eens Raad vergadert donderdag jrkeersbrigadiersdienst heeft vrijwilligers nodig VOLVO ftranb L Vandaag in de Leusder Krant A 2. BDU m }=H c Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? OTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant SERVA AMERSFOORT c£ „Miskenning specifieke vraagstuk exploitatie woningen" Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984 16e JAARGANG NO. 43 (van een onzer verslaggevers) ;DEN - Er zijn momenteel twee groepen Leusdenaren aan het voeren tegen het struktuurplan Leusden. Beide jen hebben een bezwaarschrift tegen het struktuurplan steld en bieden eenieder de gelegenheid het te onder hen. Het ontwerp van het struktuurplan ligt tot aan don- ag ter visie rd afgelopen zaterdag ak- voerd in de winkelcentra liezenkamp' en 'De Ha- iof'. De eerste groep bood lende Leusdenaren de lijkheid de volgende tekst lertekenen: amen kennis van het sinds 14 ter visie liggende ont- itruktuurplan. Tegen dit lurplan hebben wij de vol- bezwaren: louwing ten zuiden van de Isteegbosjes, terwijl onvol- e onderzocht is welke mo eden voor woningbouw er noorden van 't Ruige Velt. reiding van het centrum in jke richting. Met name de jkheid in het hoofdcentrum n hoogbouwflat te realise- iroor ons onaanvaardbaar, geraamde woningbehoefte aseerd op een onjuiste be- jsprognose. Bij de schat- n de woningbehoefte is bo- ngeen rekening gehouden geplande woningbouw el- de regio. In het bijzonder aandacht besteed aan de adfunctie van Amersfoort. 4. Voor de ontwikkeling van be drijfsterreinen geldt hetzelfde: het komt ons zeer ongewenst voor. nieuwe terreinen te ontwikkelen, terwijl de bestaande terreinen (zo wel in Leusden als in de regio) nog zeer veel ruimte bieden." BOOSHEID De bezwaren worden in een bij lage toegelicht. Tenslotte melden de aktievoerders de gemeente raad, aan wie het bezwaarschrift is gericht, dat zij ontstemd zijn over het ontbreken van een over zichtelijke samenvatting van alle op het struktuurplan betrekking hebbende informatie. De aktie voerders zeggen zaterdag een groot aantal handtekeningen ver zameld te hebben. Volgens de he ren Boelhouwer, Cohen en Rei chert bleek 85% van het publiek het met de aktievoerders eens. „Menigeen maakte van de gele genheid gebruik om zijn boosheid over het gemeentelijk beleid te ui ten. Ongeveer 5% toonde zich ge heel of gedeeltelijk voorstander - De heren Boelhouwer en Reichert geven in het winkelcentrum 'De Hamershof' een geïnteresseerde pas sante uitleg over hun aktie tegen het ontwerp-struktuurplan en de plannen voor H2. van de gemeentelijke plannen. Wie alsnog adhesie wil betuigen aan de aktie kan kontakt opne men met W. Boelhouwer, Es doornhof 24: I. Cohen, L de Co- lignylaan 12; of M. Reichert, Kon. Julianalaan 92. Ook het tweede bezwaarschrift richt zich tegen de voorgenomen woningbouw op langere termijn fh het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes (Langesteeg). zoals in het ontwerp-struktuurplan staat aangegeven De tekst van het tweede Dezwaarschrift: „Voordat U als gemeenteraad het ontwerp-structuurplan goedkeurt en hanteert als richtlijn voor de verdere uitbouw van Leusden, wil len wij als burgers van Leusden van de geboden gelegenheid ge bruik maken onze bezwaren hier tegen in te dienen. De versnelde woningbouw in Leusden 2e fase heeft méér wo ningen opgeleverd dan aanvanke lijk gepland was. Zodoende zijn die gebieden, die voor woning bouw het meeste geëigend zijn, nagenoeg volgebouwd. In het ontwerp-structuurplan wordt het gebied 'Langesteeg' aangewezen als het gebied voor de opvang van de eigen woning behoefte. Tegen de keuze van dit gebied en tegen de totale opvang van de eigen behoefte hebben wij grote bezwaren. LEUSDEN is een landelijk dorp met een landschappelijk waarde volle omgeving. De SCHOOL STEEGBOSJES zijn aangewezen als natuurmonument en dat zal niet als zodanig te beschermen zijn met een woongebied ten zui den hiervan. De provincie Utrecht (streekplan Utrecht-Oost en voorontwerp streekplan Utrecht) heeft een vi sie gelijk aan de onze en heeft juist ter bescherming van het Utrechts landschap - Amersfoort als groeistad en opvang voor de regio aangewezen Samenvattend maken wij be zwaar tegen: 1e Woninbouw in de 'Langesteeg' 2e Dat de versnelling leidt tot het bouwen van meer woningen dan het streekplan Utrecht-Oost aan geeft". Ook het tweede bezwaarschrift is de afgelopen dagen hier en daar ter ondertekening aange boden. Beide bezwaarschriften zullen voor aanstaande donder dag ten gemeentehuize worden afgeleverd. Dan sluit namelijk de termijn, waarbinnen men op het ter visie gelegde ontwerp- struktuurplan kan reageren. flIAGG vanaf maandag in Leusden pag. 3 Mininatuurtje pag. 3 Belangstelling voor Don Boscodag pag. 4 Antilopen na winst weer op kop pag. 5 Overig sportnieuws pag. 5 LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden komt donderdag 27 september om 19.30 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staan de volgende pun ten: 1. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. 15 ién onzer verslaggevers) )EN - Met ingang van aande maandag (1 ok- zullen er geen klaar- meer staan op de erinslag ter hoogte ierickewijk. De coördi- e van de verkeersbri- dienst heeft hiertoe n besluiten, omdat er veel te weinig vrijwilligers en vrijwilligsters zijn om deze gevaarlijke oversteek te be mannen. Er zijn minstens vijftien mensen nodig om de klaaroverdienst op dit punt goed te laten funktioneren en er hebben zich nu slechts acht mensen ter beschikking gesteld. Veel kinderen steken dagelijks de Rozendaallaan 9 Leusden-C. dealer voor Amersfoort Barneveld e.o. Amsterdamseweg 7 Tel 033-630154 e wat we doen als ik die prijsvraag win? eekendje Brussel met z'n tweetjes, een camera voor jou igeef 'n knallend feest. Maar eerst steken we ons in de s kleren bij Texshop natuurlijk. Goed hè? Petra Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ■fen. Bmilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. PI kontrakten belangrijke korting fusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), psse nummers: 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: hs kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend, pterdags gesloten. Noorderinslag - één van de druk ste verkeerswegen van Leusden - over ter hoogte van de Wiericke wijk. Het zijn vooral kinderen uit de wijken Alandsbeek en Rozen- daal, die naar school gaan op De Heerd of 't Ronde. Tot nog toe konden deze tientallen kinderen onder bescherming van een klaar- over de oversteek over de Noor derinslag maken. Vanaf aan staande maandag is die mogelijk heid er niet meer Tenzij zich nu op korte termijn alsnog een aantal vrijwilligers en vrijwilligsters aan meldt. De klaaroverdienst heeft trou wens toch dringend behoefte aan nieuwe medewerkers en mede werksters. ook voor andere over steekplaatsen. Zo zijn ook de oversteekplaatsen over de Ha- mersveldseweg en bij Noorderin slag/Middenweg te krap bemand Uitgangspunt bij de klaarover dienst is dat men één dag per zes weken kinderen helpt oversteken op een vaste oversteekplaats. Op Noorderinsiag/Midoenweg is dit rooster al niet meer te realiseren De twintig vrijwilligers en vrijwillig sters voor dat kruispunt komen eens in de vier weken in aktie Kootje van Ramselaar, de coördi natrice van de verkeersbrigadiers- dienst, wijst er op dat het voor ou ders van schoolgaande kinderen altijd een veilige gedachte is ge weest, dat er een verkeersbriga- diersdienst is. Maar het funktione ren er van komt nu in gevaar door dat er te weinig medewerkers en medewerksters zijn. „En één on bewaakt kruispunt in de route van huis naar school en terug maakt de hele route onveilig", aldus me vrouw Van Ramselaar Vandaar haar dringende beroep op iedereen om medewerking te verlenen aan de verkeersbriga- diersdienst. Voor de veiligheid van schoolgaande kinderen moet het toch op te brengen zijn om eens in de zes weken een dag te klaaroveren. Men kan zich aanmelden bij Kootje van Ramselaar, telefoon 946176. konden de schoolkinderen de oversteek over de Noorderinslag nog onder de hoede van een r maken. Vanaf maandag is dat niet meer het geval, omdat er niet genoeg klaarovers zijn Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken Wijziging standplaatsen- en ventbepaling in de APV Uitvoering van de Beschik king Geldelijke Steun Huis vesting Gehandicapten Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1982 ten be hoeve van de Protestants Christelijke lagere school 'Loysden' te Leusden-zuid Ruimtelijke integratie open baar scholenkoppel "t Pa let/De Blokkendoos' Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van rk lagere school 'De Rossenberg' (meubilair personeelskamer) Extra krediet o.l.s 'De Weg wijzer' Diverse onderwijsvoorzienin gen ex artikel 50 Kleuteron derwijswet en ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet Eigen bijdrage Blijhof Voorbereidingsbesluit niet- goedgekeurde gedeelten be stemmingsplan 'buitenge bied-Oost' Voorbereidingsbesluit As- schatterweg 201 (ged) en Postweg 1 (ged Verkoop van grond in het Hoofdcentrum ten behoeve van de vestiging van een HEMA-warenhuis Verkoop grond in plan Paar- denmaat Verkoop grond in Claveren- blad/Wildenburg voor de bouw van 14 vrije sector koopwoningen Verkoop grond in Claveren- blad/Wildenburg voor de bouw van 6 vrije sector koop woningen Verkoop grond in Claveren- blad/Wildenburg voor de bouw van 16 vrije sector koopwoningen Verkoop vrije sector kavels 2e fase Aankoop grond ten behoeve van 'De Horst' Vestigen recht van opstal ten behoeve van zandkunststof- veld MHC 'Leusden' Riolering buurtschap Water loo Initiatiefvoorstel PvdA met betrekking tot beheersvorm CAI Rondvraag Sluiting. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op ambtelijk nivo wordt er bij de gemeente Leusden gewerkt aan een versoepeling van het antennever bod. Gedacht wordt aan een wijziging van de bouwverorde ning die onder bepaalde voorwaarden het oprichten en het gebruik van een buitenantenne voor uitsluitend de ontvangst van Nederland 1 en 2 toestaat. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente, die een en ander desgevraagd meedeelde, komen alleen die Leusde naren voor toestemming in aanmerking die geen zolderanten ne kunnen benutten. „Dit zijn dus ambtelijke ideeën die al dan niet door burgemeester en wethouders overgenomen wor den. Wellicht dat de toegezegde notitie over CAI-zaken hierin duidelijkheid schept", aldus de afdeling voorlichting van de gemeente. (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Stichting Pen sioenfonds DHV, eigena resse van 43 woningen aan Bolderik- en Herikhof, is niet van plan het signaal van de oude wijkantenne in de We tering te blijven doorgeven aan die woningen. Het pen sioenfonds is evenmin van plan de huurders financieel tegemoet te komen nu het oude antennesysteem moet wijken voor de gemeente centrale antenne inrichting. Een en ander laat het pen sioenfonds van raadgevend ingenieursbureau DHV, via makelaar Van Haselen, we ten aan één van de huurders, de heer G. de Weerdt. Deze Leusdenaar had in juli van dit jaar de verhuurder een brief geschreven waarin hij aandrong op handhaving van de levering van radio- en tv-signaal door de bestaande, oude wijkantenne De Weerdt liet weten een aansluiting op de nieuwe gemeentelijke CAI veel te duur te vinden. Daarnaast stelde hij in zijn brief dat het op houden van signaallevering een aantasting zou zijn van het huur contract. In antwoord op de brief van De Weerdt laat makelaar Van Hase len weten dat het pensioenfonds van DHV geen andere mogelijk heid ziet dat de signaallevering aan de 43 huurwoningen te beëin digen. In de eerste plaats wordt aangevoerd dat de gemeen schappelijke antenne in de wijk van De Weerdt één van de oudste en kwalitatief minste systemen in Leusden is. In de tweede plaats schrijft Van Haselen dat een over grote meerderheid van de bewo ners van de wijk heeft gekozen voor een aansluiting op de ge meentelijke CAI. „In stand hou den van de bestaande installatie ten behoeve van een zeer kleine minderheid van de bewoners achten wij niet zinvol of aantrek kelijk voor de huurders", aldus de makelaar. Hij laat verder weten, dat het pensioenfonds van DHV slechts 43 van de in totaal 551 wo ningen in de Wetering bezit en dus nooit kan 'opkomen' voor zijn huurders „Zelfs indien alle huur ders aansluiting op de CAI-inrich- ting zouden weigeren, dan is dit aantal onvoldoende om tegen de wensen van Ae overige wijkbewo ners in te kunnen gaan", aldus de brief van Van Haselen Gewezen wordt op het niet van toepassing zijn van het zogenaamde 'kabel- arrest' van het Hooggerechtshof te Den Bosch in de zaak van de Maastrichtse huurders. Zij kregen van de rechter te horen dat hun verhuurder (een woningbouwcoö- peratie) het signaal van de be staande antenne moet blijven doorgeven en het niet mag ver vangen door dat van de nieuwe Maastrichtse CAI De huurders hadden en masse de rechter inge schakeld, omdat ze geen gebruik wilden maken van de dure kabel. Volgens makelaar Van Haselen is de situatie voor Herik- en Bolde- rikhof in Leusden anders. In Maastricht exploiteert de woning- bouwcoöperatie het antennesys teem en zijn alle aangeslotenen huurder, terwijl dat bij ons niet het geval is, aldus Van Haselen in woorden van dergelijke strekking De wijkantenne wordt namelijk geëxploiteerd door de gemeente. Ten slotte wordt in de brief aan De Weerdt uitgelegd hoe het zit met de destijds gemaakte kosten voor de aanleg van de wijkantenne in relatie met het bedrag dat daar voor in de maandelijkse huur is opgenomen. De Weerdt had ge steld dat hij via zijn huur nog steeds betaald voor de aanleg van het antennesysteem „Deze rede nering is op zichzelf niet onjuist", aldus Van Haselen, „maar mis kent dat de eenmaal vastgestelde huurprijs een geheel zelfstandige ontwikkeling volgt. Het is niet mo gelijk om in de huur nog een be standdeel aan te wijzen dat dient ter dekking van de stichtingskos- ten van bepaalde delen van het onroerend goed. Uw sugges tie dat de huurder, na beëindiging van de exploitatie van de CAI, blijft betalen voor iets dat er niet meer is, miskent het specifieke fi nanciële vraagstuk van de exploi tatie van woningen" Gewezen wordt op de afschrijvingstermijn van 50 jaar waarop de exploitatie en de huurprijs worden afge stemd, ofschoon niet alle onder delen van de woning 50 jaar mee gaan „Als na verloop van tijd be paalde onderdelen, die waren be grepen in de stichtingskosten, worden vervangen vindt geen ver laging of verhoging van de huur plaats", aldus de Amersfoortse makelaar De heer De Weerdt heeft desge vraagd meegedeeld dat hij het antwoord van Van Haselen 'nog bestudeerd'.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1