„Aquastop" tegen de lekkende wasmachine MAAK KENNIS MET HET VOUfO-NAJAARS- NIEUWS VAN 2029 SEPTEMBER. Fietspad langs Vallei kanaal wordt geopend Don Bosco-dag trok 600 bezoekers Achterveld en Olympia delen de punten Leusdenaar komt met Ei van Columbi Kaarten in De Til Auto's tegen lichtmasten Uitslagen Leos-jeugd Natuur- en milieumarkt in Randenbroek Cinemaclub draait Apocalypse Now Evangelische diensten in Leusden Vercekerings Maatschappij Leusden houdt vergadering HET COMFORT VAN ZEKERHEID. SERVA B.V. Amsterdamseweg 11. Telefoon 033-630154. AMERSFOORT. VOLVO Inbraak Stoelen in gracht plaatselijk nieuws DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984|ga (Van één onzer verslag gevers) LEUSDEN - Het ei van Columbus. Dat kun je zeg gen van de uitvinding van Leusdenaar Everard van de Brug. Hij heeft een zoge naamde lekbak voor een wasautomaat ontwikkeld die hij de naam „Aquastop" heeft gegeven. Van de Brug, die een reparatiebedrijf en onderdelencentrum voor wasautomaten en stofzui gers bestiert, heeft voor zijn produkt octrooi gevraagd en gekregen. De Aquastop is een bak van kunststof (PVC) die onder de wasautomaat geplaatst dient te worden. De afvoer aan de zijkant van de bak kan worden aangesloten op de bestaande waterafvoerpijp of op de dak goot, in het geval de wasma chine op zolder staat. In de afvoer wordt een stankafsluiter geplaatst. Everard van de Brug over zijn Aquastop: „De bak is met name bedoeld voor was machines die op zolder of op de overloop in een woning staan. Als ze op die plaatsen gaan lekken is de schade in veel gevallen bijzonder groot. Je hebt er een hoop ellende van en als je niet verzekerd bent, kost het je een boel geld." Van de Brug ontwikkelde de Aquastop nadat hij had be merkt dat er best veel vraag is naar een dergelijke bescher mende voorziening tegen lek kende wasmachines. ,,Aan zo'n apparaat kan van alles kapot gaan, zoals een inhoud- ventiel, een drukslangetje, de manchet. In de praktijk maak ik het vaak genoeg mee," aldus Van de Brug. Eerst maakte hij een aantal prototypes (testex emplaren) van roestvrijstaal. Toen de lekbak voldeed, maakte de Leusdenaar er een stuk of vijftien voor de verkoop, ook van roestvrijstaal. ,,Maar uiteindelijk heb ik gekozen voor PVC omdat dit materiaal en de fabricage veel goedko per zijn," zegt Van de Brug die grossier en leverancier van de Aquastop gaat worden. Inmid dels heeft hij twee grossiers in wasmachineonderdelen be reid gevonden eveneens de lekbak te gaan afzetten. Denkt Everard van de Brug niet dat iedere handige per soon zelf zo'n bak onder wasmachine kan fabricere Hij antwoordt, dat hand; doe-het-zelvers misschien y zo'n bak kunnen maken als precies weten hoe het mo „Maar namaken en zelf dingen gaan verkopen, datk dus niet Er is octrooi op v leend, geldend voor de Ben luxlanden," voegt Van de Bn eraan toe. Deze modeib scherming maakt het voor mand anders onmogelijk zc lekbak voor de wasmachine Nederland, België of Luxe burg aan de man of vrouw brengen. Of het moet illeg; gebeuren. De prijs van Aquastop bedraagt voor wi automaten 139.50 en vc combinaties 149,50. „De prijsstelling is geb seerd op de ontwikkeling kosten en natuurlijk de pi duktiekosten," verklaart i Leusdenaar. Hij verklapte hij werkt aan een tweei uitvinding die een verbe ring van was- en vaatwasn chines tot gevolg zal he ben. Van de Brug: „Over ei jaar zal het op de ma' komen. Meer kan ik er ni van zeggen!" LEUSDEN - Onderlinge Verzeke- rings Maatschappij Leusden W.A. houdt donderdag 4 okto ber de jaarlijkse Algemene Le denvergadering in boerderij 't Claeverenblad, De Brink 16. De aanvang is 20.00 uur. Aan de orde komen onder andere het verslag van de financiële com missie, bestuursverkiezing. Na de pauze zal de heer B.W.P. Goos- man, wachtmeester van de ge meentepolitie in Leusden voor lichting geven betreffende in braakpreventie. Tevens zal de film „Een dag uit het leven van een inbreker" vertoond worden. LEUSDEN Donderdag 27 sep tember zal in het Jongerencen trum 'De Til' de start plaatsvin den van het kaartseizoen 1984- 1985. Evenals voorgaande jaren zal er ook nu weer gelegenheid worden geboden voor schutjas sen en klaverjassen. De inschrijving kan plaatsvinden tussen 19.30 en 19.50 uur, terwijl getracht wordt om 20.00 uur te starten met de wedstrijden. Ook nu zullen er per avond weer 3 par tijen worden gespeeld. Iedere avond zullen er prijzen zijn Voor deelnemers die 5 of meer avon den deelnemen zullen aan het einde van het seizoen extra prijs jes beschikbaar komen, terwijl ui teraard de kampioenen een blij vende herinnering ontvangen. De kosten van deelnemen zijn t 3,50 per avond. Deelname is mogelijk voor iedere belangstel lende die van een avond gezellig kaarten houdt en bovendien nog de kans heeft op een prijsje. Leos d1 - S V V d2 Sh'71 d1 - Leos d1 Leos c4-Vollkei c2 Leos c3-Sh'71 c2 Leos b3 - Spirit b3 Leos b1 - Leos b2 Jongens Spirit e1 -Leosel Leos e1 - Unicornus e1 Leos b1 - BG&SV bi balans na ruim 20 minuten in het voordeel van de Achtervelders doorslaan. Nadat de Olympia- keeper een schot van de jeugdige Erik de Jong nog maar net gepa reerd had, moest hij op een schitte rende kopstoot van Cor Horst uit een corner van Marcel Boonen het antwoord schuldig blijven (1-0). Nog geen tien minuten later kwam delen die elke Volvo heeft: duurzaam en veilig, compleet en comfortabel. Vanaf f 23.350,- incl. BTW. Wie oog heeft voor stijlvolle vormgeving, maar toch ook kijk op constructieve veiligheid, zal de Volvo 340/360 Sedan een ont dekking vinden. Een droom van een auto, vanaf f 22.250,- Incl. BTW. Maar wie toch liever een 3- of 5-deurs heeft, kan natuurlijk bij Volvo ook terecht. Vanaf f 17.980,- incl. BTW Een oude bekende is de Volvo 240, dat wil zeggen, niet hele maal. Nieuw is de 4-cilinder motor. Nieuw is ook de 5-versnellingsbak. Waarmee deze auto nu extra economisch en extra comfortabel is. En dat alles voor een prijs vanaf f 29.995,- incl. BTW. En dan de Volvo 760. De absolute combinatie van distinctie en toptechniek, comfort en topprestaties. Maar dat zult u zelf wel merken wanneer u een proefrit komt maken. U bent in elk geval hartelijk welkom van 20 tot en met 29 september op de Volvo'85 Show bij ons in de showroom. LEUSDEN - Aanstaande vrij dag, 28 september, zal het fiets pad op de oostoever van het Valleikanaal officieel worden ge opend. De Utrechtse gedepu teerde ir. G. C. van Wijnbergen en ir. J. J. Vonk, inspecteur van de Landinrichtingsdienst, zullen dan door op de fiets het aloude rlngsteekspel te bedrijven, het fietspad in gebruik nemen. Het toeristische fietspad, dat uit betonnen platen van 125 cm breed bestaat, is twaalf kilometer lang. Er is voor betonnen verharding geko zen omdat zowel de kosten van aanleg als de kosten van onder houd lager zijn dan bij asfalt. Vanaf Rijksweg 28 in Amersfoort loopt het pad om Leusden heen, vervolgens langs het Valleikanaal tussen Wou denberg en Scherpenzeel door richting Overberg. Door de realise ring van dit toeristische fietspad is een ontbrekende schakel in het fietspadnet van de provincie Utrecht tot stand gekomen Vanuit Amersfoort is het nu mogelijk om alleen over fietspaden naar Vee- nendaal te rijden De aanleg van het fietspad kostte 650.000 gulden. De rijksoverheid heeft 75% van dit bedrag voor haar rekening geno men omdat het werk in het kader van de ruilverkaveling Heiligenber- gerbeek is uitgevoerd. De overige gelden worden door de provincie en het recreatieschap bijgedragen. Na de officiële opening zullen ir. G. C. van Wijnbergen, ir J. J Vonk, vice-voorzitter van de ruilverkave ling P G Veldhuizen en J de Pree, burgemeester van Woudenberg en voorzitter van 't recreatieschap de Utrechtse Heuvelrug en Valleige- bied, te zamen met een aantal genodigden een zeven kilometer lange tocht over het nieuwe fiets pad maken LEUSDEN - Een woning aan Viltroos werd in de nacht van zaterdag op zondag doelwit van een inbraak. De dader(s) door zochten) het huis en nam(en) geld plus bank- en giropasje mee. De tentoonstelling .bevrijding' mocht zich in een warme belangstelling verheugen. LEUSDEN - Naar schatting 600 mensen namen zondag de moeite om de Don Bosco-dag van de paters Salesianen aan de Dodeweg in Leusden te bezoe ken. Door deze grote belangstel ling beschouwen de paters de dag als geslaagd. De Don Bosco-dag in het gelijk namige gebouwencomplex van Salesianen-congregatie moest als een soort „open huis" worden ae- zien. Aanleiding was de opening van het nieuwe provincialaat, het bestuurlijk centrum van de paters, dat voorheen in Den Haag was gevestigd Na de officiële opening door provinciaal pater Nico Meijer afgelopen zondag volgde de start van de tentoonstelling „bevrijding" (van lichaam en geest) in een van de vertrekken van Don Bosco. De expositie mocht zich in een warme belangstelling verheugen De ten toonstelling blijft er voorlopig voor geïnteresseerde scholen en ande re belangstellenden. Na een presentatie van de rk technische school „Don Bosco' was er gelegenheid om een dia voorstelling over het leven van pater Don Bosco te zien, die nu 50 jaar heilig is. Aansluitend was er een eucharistievering die door meer dan 400 mensen werd bijge woond AMERSFOORT - Op zaterdag 29 september zal een natuur- en milieumarkt worden gehouden in park Randenbroek in Amers foort. Tijdens deze markt die van 11.00 tot 16.00 uur duurt, zal een nieuw regionaal kwar taalschrift met de naam Mean der worden gepresenteerd. Dit tijdschrift is een gezamenlijke uitgave van de in de regio Amersfoort opererende natuur- en milieuorganisaties. De doelstelling is om door middel i van dit tijdschrift meer en betere informatie te geven over regionale zaken aan allen die zich daarvoor interesseren. Aan de markt zullen I 14 organisaties en instellingen, waaronder Comité Milieuzorg Leusden, meewerken. De organi- saties zullen zich presenteren door middel van stands met voor lichtingsmateriaal. Ook worden tal van activiteiten gehouden waar onder excursies, een speurtocht voor vogelaars, dia- en filmvoor stellingen, onderzoekjes (vangen) van waterbeestjes. De opening van de manifestatie vindt plaats om 11.00 uur door het aanbieden van een eerste exem plaar van Meander aan de heer ir. G.C. van Wijnbergen, gedepu teerde in de provincie Utrecht voor natuurbehoud, milieubeheer en recreatie. LEUSDEN - Op donderdag avond 4 oktober presenteert de Cinemaclub De Korf in het acti viteitencentrum De Korf te Leusden de uit 1977 daterende oorlogsfilm Apocalypse Now' van regisseur Francis Ford Cop pola. In de hoofdrollen van dit groots en indrukwekkend opgezet oorlogs epos over de strijd in Vietnam, Marlon Brando, Robert Duvall, Martin Sheen, Frederic Forrest, Dennis Hopper e.v.a. 'Apocalypse Now' is een verfilming van Joseph Conrad's roman 'Heart of Dark ness', overgeplaatst naar Viet nam tijdens de oorlog van 1969. Naast de spectaculaire acties is het belangrijkste thema de filoso fische speurtocht naar de mytho logie van de oorlog. 'Apocalypse Now' behoort tot één van de hoogtepunten uit de internationale cinematografie. Te zien in De Kort te Leusden, don derdag 4 oktober, aanvang 20 uur, zaal open: 19.30 uur. LEUSDEN - Op zondagmiddag 30 september om 17.00 uur zal de eerste Evangelische Ere dienst worden gehouden in de zaal van de Dansschool, Lepe laar 4. Verschillende inwoners van Leusden hebben met elkaar be sloten om voorlopig iedere laat ste zondagmiddag van de maand zo'n dienst te houden in de dansschool. De voorganger van deze eerste dienst zal zijn P. de Cock. Het thema voor de preek is: 'De kracht van Gods Woord'. Op 28 oktober zal de dienst worden voorgegaan door rev. D L. Ri chards. De diensten staan open voor be langstellenden. LEUSDEN - Zowel op de Maanweg als op de Hamersveld- seweg reed maandag een auto tegen een lantaarnpaal. Op de Maanweg was een automobilist uit Leusden ervoor verantwoor delijk. Volgens zijn zeggen moest hij uitwijken voor een overstekend dier. Na de botsing met de lichtmast vloog zijn wa gen in brand maar kon door de snel ter plaatse zijnde politie worden geblust. Een inwoonster van Oud- Alblas verfrommelde haar auto tegen een lantaarnpaal langs de Hamersveldseweg ter hoogte van de garage van Van 't Kloos ter. Zij verwisselde juist een mu- ziekbandje in de radio cassetterecorder. Daardoor be merkte de automobiliste de flau we bocht naar links niet en ram de de lichtmast. Haar auto werd zeer zwaar beschadigd. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie werd aangifte gedaan van het feit dat terrasstoelen van lunchroom Verhagen in De Hamershof in de Kooikersgracht waren gegooid. Volgens de politie zijn vermoe delijk enkele jongeren hiervoor verantwoordelijk. ACHTERVELD - Het duel tus sen Achterveld en Olympia, de debutanten in de eerste klasse, kende een uitgebreide voorge schiedenis. Driemaal hadden beide ploegen de strijd vorig seizoen aangebonden. Eenmaal kwam Achterveld als winnaar uit de strijd en eenmaal speelden de ploegen gelijk met een gevolg I dat een beslissingsduel over het kampioenschap van de tweede I klasse moest beslissen. Hoe dat voor Achterveld afliep weten de insiders maar al te goed. Daarom was er reden genoeg om aan te nemen dat Achterveld er alles aan gelegen was om wraak te nemen en de uitstekend begon nen Hilversummers tevens de eerste nederlaag van het nog prille voetbalseizoen toe te bren gen. Zover is het echter niet geko men, hoewel het er in het begin goed voor Achterveld uitzag. In de sterkste opstelling stuurde Achterveld-trainer Jan Drost zijn manschappen in het veld. Vanaf het begin deelden de oranjehem den de lakens uit. Olympia liet zich echter niet verrassen en slaagde erin om de aanvangsfase zonder kleerscheuren door te komen. Via counters probeerde Olympia de defensie te ontzetten, die geens zins van gevaar waren ontbloot Technisch was het veldspel van de Hilversummers beter verzorgd maar de inzet waarmee Achter veld, Olympia aftroefde deed de Van 20 tot en met 29 september staat onze showroom hele maal in het teken van de Volvo '85 Show. U kunt dan op uw gemak kennis maken met het complete Volvo programma Zo zult u zien hoeveel keuzemogelijkheden de Volvo 740-serie biedt. Niet alleen in kleur, bekleding en accessoires, maar vooral in rijprestaties en comfort. Maatwerk als het ware. En er is al een Volvo 740 GL vanaf f 39.950,- incl. BTW. Interessant is ook de nieuwe Volvo 340 Diesel. Stil. Sterk. En zuinig natuurlijk, 1 op 21,2 bij 90 km/u constant. Verder alle voor Everard van de Brug wijst op zijn Aquastop die hier nog in roestvrijstaal is uitgevoerd, maar voor verkoop van PVC gemaakt wordt Olympia langszij toen de rossige spits een voorzet perfect eveneens met het hoofd afrondde en 1-1 op het scorebord bracht, wat tevens de ruststand betekende. In de tweede helft moest trainer Jan Drost Klaas van de Heuvel met een hoofdwond naar de kant halen. Good-old Herman Kerkhof maakte zijn rentree, terwijl ook A-junior Harry v. Dalen nog zijn opwachting mocht maken. Maar aangezien het uitvallen van voorstopper Klaas van de Heuvel enige omzettingen tot gevolg had duurde het even voordat Achterveld weer bij de les was Olympia profiteerde van de situatie en maakte handig van een onoplettendheid in de defensie ge bruik. Tegen de inzet van de Olympia-speler had keeper Henri Kok geen enkel verweer (1-2). Achterveld liet zich echter n de wijs brengen en gooidei een schepje bovenop K werd er geknokt om de start recht te trekken Bijna hadd de Jong en Albert Tolbc: afstandschoten succes Mé de lat stuiterde het leder wee veld Toch kreeg Achten/ek naar werken. Cor Horst we nen de beruchte lijnen ge. Gedecideerd wees scheidsrechter Theunisse de penalty-stip Albert Tc velde het vonnis en bracht b op 2-2. In de slotfase prob beide elftallen de winnendt te forceren. De defensies stand en gaven geen kanse' weg. zodat de balans tusse' terveld en Olympia na vie; nog steeds in evenwicht is

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4