Ot O* door winst op Vinken weer op kop Veel jeugdleden keren schaakclub de rug toe Winterprogramma TSCL Hockey-heren boeken eerste winst )da (zon) laat kansen punten liggen bij BFC Herman Bruins mengde zich persoonlijk in de strijd sta in de weg voor Leusdenaren „Roda'46" IflNK^L Uitslagen Leusder Troef Huis competitie gestart Kiek EN - Antilopen-coach Herman Bruins in een onder- jewikkeld met een van de spelers van de Vinken. Het lar veel zeggende wapenfeit van een korfbalontmoe- rerigens zonder problemen verliep en door Antilo- 0-8 gewonnen werd. Bewapend met een kleurrijke engde de Amstelvener zich in de strijd. Meer als een irval was het niet, vertelde hij na afloop. „De speler ken liep min of meer opzettelijk tegen me aan nadat Jlgens hem expres had laten lopen. Dat liet ik echter i zitten en bracht hem aan zijn verstand dat hij zijn )l moest thuishouden. Niet zo zeer bedoeld om ruzie maar meer om tijdwinst te boeken", vervolgt Bruins „En dat lukte. De arbiter was gauw ter plekke om >tje te sussen door gauw een einde aan het duel te i afloop hebben we nog gezellig een pilsje gedron- i het gebeuren illu- het verloop van het e rust leek Antilopen Ie overwinning af te oor een ruime 7-2 te nemen. Na de ing het mis. In mum I de Vinken de aan- 'onden en kon Anti één punt benaderen. wat ilijk is 'enskaarteri voorradig in Duits, Frans. e cadeautjes, -tie Snoopy- parkeerterrein. Leusderweg 7 sort 033 -631824 Invaller Jerry Urbach stelde met een fraai schot in de slotfase de zege veilig. Op een bijzonder zwaar veld gingen beide ploegen aan de slag. Snel had Antilopen zich aan de situatie aangepast. Binnen tien mi nuten hadden de Leusdenaren met 4-0 de leiding. Debby Costa - in de ploeg voor de geblesseerde Nancy Lahey - nam de eerste treffer voor haar rekening voordat Frans ter Maten. Margret Versteeg en Koos Meinsma de korf eveneens loep zuiver wisten te vinden De derde aanval had meer tijd nodig om de voorsprong te vergroten. Het was meer aan de onmacht van de Vinken-aanval te danken dat de nul gehandhaafd bleef omdat de Antilopen-verdediging alles behal ve soepel draaide ELLENDE Yolanda Versteeg bracht de stand op 5-0 voordat de Vinken via een strafworp eindelijk tegen kon scoren: 5-1 Frans ter Maten had het antwoord voor Antilopen klaar. Tweemaal achtereen gooide hij van afstand raak (7-1en zette de Vinken op een onoverbrugbare lij kende achterstand (7-1Ondanks het feit dat de Vinken kort voor tjd de ruststand via een doorloopbal op 7-2 bepaalde. ,,En daarmee begon de ellende", stelde trainer Bruins vast. „Ik heb ze in de rust nog zo gewaarschuwd voor het feit dat de Vinken niets meer te verlie zen had en de wedstrijd onbevan gen zou vervolgen onder het motto van: we zien wel waar het schip strandt." Het bange vermoeden kwam uit. Het Antilopen-spel verliep vooral aanvallend stroever, terwijl de Vinken-spelers daarentegen steeds beter in hun ritme kwamen Door het benutten van twee door- loopballen en een strafworp kwa men de Vinkeveners tot 7-5 terug Het was aan Frans ter Maten te - In de tweede helft raakte Antilopen de vat op het spel van De Vinken volledig kwijt. danken, dat de schade beperkt bleef. Een afstandschot en een omdraaibal bracht de marge weer op vier punten terug (9-5). De Vinken gooide het bijltje er echter niet bij neer en bleef de druk op de ketel houden. Doelpunten konden niet uitblijven omdat de Antilopen- spelers geen vat op Vinken- aanvalsspel konden krijgen. Drie treffers moesten de Leusdenaren incasseren voordat met nog 10 minuten te spelen, de voor Eddy Hendriks ingevallen Jerry Urbach het definitieve vonnis over de Vin ken velde. Moegestreden maar vol daan - zeker na het horen van de nederlaag van koploper DKV - kon Antilopen van het veld stappen. De koppositie was weer in Leusdens bezit. UITSLAGEN De uitslagen van de andere Antilopen-teams zijn. Senioren 2-Viko 2 afgelast Hellas 2-Senioren 3 6-8 Senioren 4-Umtas 4 afgelast Junioren 1 -S.M.S.J1 8-7 Excelsior A1 - Aspiranten A1 3-9 Aspiranten B1 - De Meeuwen B1 afgelast Exakwa B3 - Aspiranten B2 afgelast Antilopen C1 - Woudenberg C2 afgelast SoesterkwartierDI-AspirantenD1 0-0 Pupillen D1 - Woudenberg D1 afgelast K V.O. P2 - Pupillen P2 2-0 Pupillen Q1 - SoesterkwartierDI afgelast LEUSDEN - Leusder Troef speelde donderdag 20 septem ber weer klaverjaswedstrijden. De uitslagen en de stand zijn als volgt: Uitslagen Mevr. Buhrer Hr. Knol Mevr. Pauli Mevr. Becks Mevr. Brok Mevr. Bolt Hr. Popma 8 Hr. Nijhuis 9 Hr v.d. Berg 10 Hr. Huyskes 5617 pnt. 5360 pnt. 5228 pnt. 5200 pnt 5145 pnt 5087 pnt 4966 pnt 4809 pnt. 4777 pnt 4705 pnt. LEUSDEN - De winterhuiscom petitie van de Schaak Ver eniging Leusden is al weer enige weken in volle gang. Met de komst van een viertal nieuwe spelers, waaronder W. Velker en J. Snijders van Schaak Ge nootschap Amersfoort en Leus- denaar E. Hubert die op het oude nest is teruggekeerd, be looft de strijd om de hoogste clubtitel dit jaar spannender dan ooit te voren te worden. Harry Vosseveld, de huidige en jongste clubkampioen die SVL sinds de oprichting (1946!) in haar gelederen heeft, zal het niet gemakkelijk krijgen om dit huzarenstukje te herhalen. Naast de wekelijkse huiscompeti tie neemt S V. Leusden komend seizoen met vier teams (tientallen) aan de competitie van de Sticht Gooische Schaakbond deel. Het eerste tiental komt na het ecla tante succes van vorig jaar (onge slagen kampioen) in de eerste klasse uit. Slechts éénmaal eer der hebben de Leusdense scha kers op dit niveau hun talenten mogen ten toon spreiden Toen werd de SVL-schaakhoofdmacht echter te licht bevonden en keerde binnen een jaar weer naar de tweede klasse terug. Ditmaal ziet het er veel gunstiger uit. Gelet op het feit dat Leusden aan de top danig is versterkt, moeten de Leusdenaren in staat worden ge acht weer aan een rol van beteke nis te spelen door als 'out-sider' aan de competitie te beginnen. Ook het tweede, derde en vierde moeten goede kansen toegedicht worden om S.V. Leusden een treetje hoger op de schaakladder te brengen. De toekomst ziet er wat dat betreft rooskleurig uit. Op een ander front gaat het S.V.L. momenteel beduidend minder goed af. De jeugdafdeling is bij de schaakclub het grootste 'zorgenkind'. Na de min of meer noodzakelijke verhuizing van de gemeentelijke kantine op het Bur gemeester Bumingpark naar het ontmoetingscentrum 'de Kom', is het ledental van de jeugdtak be hoorlijk teruggelopen. Niet de ver huizing op zich. maar de verande ring van speeldag (van dinsdag avond naar woensdagavond) heeft veel jeugdige schakers doen besluiten om het lidmaat schap te beëindigen. En dat is bij zonder jammer. Zeker voor een club die al sinds jaar en dag over een grote en uitstekend functione rende jeugdafdeling beschikte en voortdurend talentvolle spelers klaarstoomde voor het 'grote werk' bij de senioren. Een uitste kende kweekvijver dus, die al vele sterke schakers heeft opgeleverd Door al dat geharrewar over wel of niet op het Buiningpark lijkt de jeugdsectie van SVL letterlijk 'het kind van de rekening' te zijn ge worden, en dat kan natuurlijk nooit de bedoeling van één en an der zijn geweest. Want immers, ,,Wie de jeugd heeft, heeft pas echt de toekomst", zegt een veel gebruikt Hollands spreekwoord. Het vele werk dat de heren Boe- maars, Kerkhof, De Jager en te genwoordig ook de heer Ftoozen- burg in het opleiden van de jeugd gestoken hebben en nog steeds steken, lijkt op deze wijze in een klap verloren te gaan. Iets wat de sportstichtingsbestuurders in hun poging om het ontstane conflict tussen schakers en tafeltennis sers op te lossen best in hun ach terhoofd mogen houden. Tot op heden is er echter van een bemid- dellingspoging nog geen sprake, als we de SVL- en TTCL-bestuur- ders moeten geloven. Zowel TTCL als SVL hebben tot op he den niets van de Sportstichting Leusden vernomen. Vooralsnog blijven de schakers in 'de Kom' hun wedstrijden spelen, ondanks het feit dat de kosten veel hoger liggen dan de club in alle redelijk heid kan opbrengen en de inkom sten door het teruglopen van het ledental beduidend lager zullen zijn. UITSLAGEN De uitslagen van de 2e ronde wa ren: H. Vossebeld - W. Velker V2-V2 B. Uneken - P Sonder 1-0 C. Bos - T. Zijlstra 1-0 J. v Santen - E. Hubert 1-0 C. Kerkhof - E. Eveleens V2-V2 J. v.d. Linde - R Berg 0-1 C. v. Hoorn - A. v Nieuwenhuizen 1-0 W. v.d Harst - L. Boogaard 1-0 H. Kroes - E. Moed 0-1 D. v. Ooik - E. Zijlstra 1/2-1/2 R. v. Nieuwenhuizen - P. d. Jager 1-0 J. Agterberg - J. d. Jager V2-V2 T. Elschot-Th. Wuts 0-1 T. v. Garderen - W. Schouten 1 -0 J v.d. Tang - A. Valkenburg 0-1 A. Kuijper - W. v.d. Wetering V2-V2 J. Boot-W. v.d. Pol 1-0 L. Buurlage - M. Schieving 1-0 Z. Vroon-J. Wuts 1-0 C. Veenendaal - R Staal 1-0 G Winkel-K. Linse 0-1 LEUSDEN - De directie van Ten nis en Squash Centrum Leus den (voorheen de Inslag) heeft onlangs het winterprogramma bekend gemaakt. In grote lijnen ziet het aktiviteitenprogramma erals volgt uit: - Diverse trainers uit de regio zul len er de komende maanden ten- nistraining geven. In groepen van vier personen krijgen de deelne mers onderricht, dat naar keuze een vol uur of een half uur zal du ren. In totaal zullen 20 lessen ge geven worden en kan er 10 keer vrij gespeeld worden om de oe fenstof in praktijk te brengen Op zaterdag en zondagavond, op uren door de weeks en tussen 12.00 en 13.00 uur kan er tegen diverse tarieven aan de tennistrai- ning worden deelgenomen. Losse lessen f 40,- per uur kunnen ook genomen worden. Zondag 23 september gaat dit trainingsge- beuren van start. - een gemengddubbel en een he- rendubbeltoernooi op zaterdag en zondag zal eveneens ko mend weekend beginnen. Het toernooi duurt in totaal 7 tot 10 weken. Voor de categorieën B, C. D1 en D2 kan worden inge schreven. De kosten bedragen f 55,-per persoon. - Op de vrijdagochtend start een damesdubbel competitie, die in totaal 9 vrijdagochtenden in be slag neemt. Een ieder speelt één keer per drie weken. De competitie eindigt eind maart. De dubbels worden naar sterkte ingedeeld Kosten pp 135,-. - een damescompetitie, be staande uit 2 damesenkels en 2 damesdubbels, die vergelijk baar is met de districtscompeti tie. Een wedstrijd duurt echter één uur. Er wordt gespeeld op donderdag tussen 10.00-14.00 uur. Per team moet f 540,- aan inschrijfgeld worden neergeteld. Ook de squashliefhebbers komen komend winterseizoen aan bod. Tegen een speciaal tarief, f 18,- per keer, wordt door Huib Dil trai ning gegeven. Een racket en een balletje krijgt een ieder kado. Voor inlichtingen en opgave van boven genoemde evenementen: tel. 946732 LEUSDEN - De standaardformaties van MHC Leusden hadden voor eigen publiek wat goed te maken, na het dubbele verlies van een week eerder. Beide teams slaagden in hun opzet om tenminste als winnaar van het veld te stappen. Dat het spel bij de heren met name na rust en bij de dames bijna de gehele wedstrijd te wensen overliet, namen de toeschouwers en de spelers op de koop toe. De winst was binnen en daar ging het tenslotte om De heren kwamen furieus uit de startblokken in de ontmoeting tegen het eveneens puntloze Haaskamp. Binnen een minuut lag de bal al tegen de plank. Om onbegrijpelijke redenen, werd de treffer geannuleerd. Maar de bedoelingen van Leusden waren duidelijk en Haaskamp wist waar het aan toe was. Er gebeurde van alles in deze enerverende aanvangsfase. Schoten, strafcorners, doelpogingen, solo's en missers volgden elkaar in hoog tempo op. Vooral Frank de Ruiter eiste in deze fase een hoofdrol op, die tenslotte in het missen van een strafpush uitmondde. Toen iedereen dacht dat de Leusdense storm wel zou luwen, kanjerde verdediger Ralf Quick een goed aangeslagen strafcorner van Herman Reikamp raak. Het eerste competitiedoelpunt was een feit. Leusden wilde meer en bleef de Haaskamp-defensie handen vol werk bezorgen Meer Leusdense treffers konden dan ook niet uitblij ven. Een door Frank de Ruiter opgezette aanval werd door Maar ten Jonges miraculeus over de lijn gewerkt (2-0). En toen kort voor rust een solo van Herman Krei- kamp wederom in een strafpush resulteerde. leek Haaskamp slachtbankrijp. Ditmaal stelde Stand 12e week - 3e periode 1 Mevr. Buhrer 56030 pnt. 2 Hr. v.d. Berg 55836 pnt. 3 Hr. Bolt 4 Hr. Nijhuis 5 Hr. Mulder 6 Mevr. Bolt 7 Hr Palland 8 Hr. Huyskes 9 Mevr. Nijhuis 10 Hr. Plattel 55720 pnt. 55603 pnt. 55172 pnt 54865 pnt. 54255 pnt. 53975 pnt. 53156 pnt. 53027 pnt Frank Marree zich achter het klei nood op omdat Frank de Ruiter zich geen tweede misser wilde permit teren. Routinier Marree wist met dit buitenkansje wel raad: 3-0 Slechts één kans stelde Haaskamp hier tegenover nadat laatste man Pieter Breughel en keeper Van der Lee afschuwelijk in de fout gingen. De Haaskamp-spits had de bal voor het inleggen, maar hij miste voor open doel. In de tweede helft zakte het spelpeil gestaag omdat de Leusde naren het eigenlijk wel geloofden Onnodig veel balverlies was het gevolg, waarvan Haaskamp gretig profiteerde en langzaam maar ze ker meer in de melk te brokkelen kreeg. Toch kreeg Leusden de beste kansen Éénmaal werd de Haaskamp-keeper nog gepas seerd nadat hij door een gave combinatie tussen Frank de Ruiter en Frank Marree volkomen uitge speeld werd. Verder kwamen de Leusdenaren niet hoewel aanvoer der Frank Roggenkamp na een lange rush nog dichtbij een vijfde treffer was. Haaskamp daarente gen wist ook het net één keer te vinden toen de hele defensie van Leusden niet alert genoeg ingreep Kort voor tijd haalde trainer Weers, Maarten Jonges naar de kant nadat de grillige voorhoede-speler met Frank Marree een heftige woorden wisseling had gehad Rolf Bolk werd zijn vervanger. ,,We speelden een goede eerste en een slechte tweede helft, concludeerde trainer Rob Weers. Want zet je de lijn van voor de rust na de hervatting door dan rol je Haaskamp met dubbele cijfers op. Dat is het enige wat ik de jongens in deze wedstrijd kan ver wijten." DAMES Damestrainer Peter Kipp was over het vertoonde spel helemaal niet te spreken. ,,Het is dat we gewonnen hebben maar voor het overige moeten we het duel tegen Zutphen maar gauw vergeten." Voor de rust nam Leusden dank zij een velddoelpunt van Gerke van Dam de leiding. Meer wapenfeiten vielen er niet te noteren. In de tweede helft kwam Esmee v.d. Harst voor Marion Ponsen in het veld. Leusden bleef volharden in onsamenhangend spel omdat nie mand in staat was om de lijnen uit te zetten. Uit één van de weinige strafcorners knalde Matty Anker man via de keepster nog op de paal. Hiermee was de Leusdense koek op Leusden had teveel sco ringskansen nodig om de score verder uit te bouwen. Het bleef voor de achterhoede dan ook oppassen geblazen om bij de schaarse coun ters van Zutphen niet per ongeluk tegen de gelijkmaker op te lopen Keepster Simone Fokkema en Loukje v.d Wall Bake hielden stand en verdedigden de 1-0 voor sprong met allure. MISSER af het begin had Roda ex- hoofdklasser BFC volledig in de tang. Mare Swarte heerste als geen ander en kon slechts met handen en voeten door BFC een halt wor den toegeroepen. Een vrije trap op de rand van de 16-meter, nadat Mare Swarte weer eens was onder uit gehaald, leverde Roda's eerste kans op Libero Bas Peters kwam naar voren om de bal te nemen Via de paal verdween het leder naast het vijandelijke doel. Roda bleef sterker en gaf BFC geen schijn van kans Weer had Roda alle pech toen Wilco Bettinc van zo'n meter of twintig de bal volop de kruising knalde Ook John Janssen kreeg diverse mogelijkheden Het zat hem echter niet mee. De BFC- keeper hield de Roda-spits van scoren af. Een vrij onschuldige BFC-aanval werd de inleiding tot de veel omstreden penalty. Doel man Gert Osnabrugge werd door de zwak leidende arbiter als de grote boosdoener beschouwd, toen hij zich over een doorglijdende bal ontfermde en een BFC-speler over zich heen kreeg op het mo ment dat de bal zo goed als de achterlijn gepaseerd was. Penalty, besliste arbiter Drost gedecideerd tot verbazing van Roda én BFC Dankbaar maakte BFC van dit ka- dootje gebruik en nam de leiding 1-0. Even moest Roda gas terug nemen voordat in de slotfase van de eerste helft de aanval werd opgezocht. Weer teisterde Bas Pe ters uit een vrije trap het houtwerk. In de allerlaatste minuut leek Roda dan toch de gelijkmaker aan te kunnen tekenen. Maar voordat Mare Swarte iets goeds met de bal kon doen. lag hij tegen de vlakte Strafschop dacht vriend en vijand. De arbiter wilde er echter niets van weten en liet gewoon doorspelen, alsof er niets gebeurd was. IEN - „Het is om moedeloos van te worden," te trainer Rob Ton na het ongelukkig verloren duel tegen het Bussumse BFC. „Zoveel pech den in een wedstrijd die je van begin tot het eind jnder controle hebt, maak je hoogstens een keer per nee. Paal, lat en kruising stonden zekere Rodatref- weg. Dan krijg je ook nog een penalty tegen die kant I raakt en wordt Roda op haar beurt een zuivere onthouden. En tenslotte als klap op de vuurpijl op ingelige wijze de boot ingaan. Het is nauwelijks te 'Zelfs de trainer van BFC gaf na afloop volmondig Roda had moeten winnen. Maar daar kopen we niks voor. Immers, benut Roda slechts eentiende dan is er geen vuiltje aan de lucht en rol je de ider met grote cijfers op. We hebben geen greintje zitten duidelijk in de hoek waar de slagen vallen," rde de veel geplaagde trainer van Roda-zondag. In de tweede helft ging Roda op de ingeslagen weg door. Keer op keer verschenen Roda-spelers in kansrijke posities. De doelman van BFC stak in een uitstekende vorm. Schoten van Mare Swarte en Bob by Schoordijk ranselde hij uit zijn doel. Toch moest hij een kwartier voor tijd het antwoord op een schit terende kopbal van voorstopper Hans Heymen(!) schuldig blijven Als een duveltje uit een doosje was de Roda-speler in de frontlinie ver schenen om de voorzet van Bobby Schoordijk met het hoofd af te ronden: 1 -1Roda was tevreden en ging iets behoudender spelen, om in ieder geval het (dikverdiende) gelijke spel veilig te stellen. De uitslagen van de senioreneiftal- len van Roda-zaterdag: Roda 1 afgelast Eemnes2-Roda2 3-4 Barneveld 2-Roda 3 0-1 SOVA 3- Roda 4 4-1 Roda 5-Hees 5 2-0 Roda 6-Veensche Boys 1 -4 Roda 7 vrij De uitslagen van de senloren- teams van de zondagafdeling: BFC-Roda 1 2-1 Roda 2 vnj Roda3-KWA3 8-3 Roda 4 vrij Roda 5 vrij Roda 6-KWA 7 2-1 Odi3-Roda7 1-1 Roda 8-Achterveld 7 3-4 van de Leus ras op enige plaatsen Voorstopper Mare Swar- als centrale man op nveld proberen. Links- Heymen nam de open- lek in de defensie in en Peters als laatste man Een experi- Rob Ton goed te ,,Het tijdperk Henk is voorgoed voorbij," er nog aan toe. Hans fislotte maakte de voor- er compleet, alhoewel uitenbeek de voorkeur maar wegens ziekte •est laten gaan Kortom, /as in het elftal gezet, tot spectaculaire te komen. deze verschuivin- isitieve uitwerking op de dmacht te hebben Inde Je had Roda in de nieu- de zaak vanaf volledig onder controle I het middenveld Mare I z//n manier de lakens 0e voorhoede bleef Trainer Rob Ton:.Teveel kansen onbenut' daarentegen onder de maat Te veel kansen lieten de Roda- voorwaartsen onbenut. Want doel- njpe kansen kregen de heren Van- Doelman Gert Osnabrugge maakte een kapitale fout. Hans Heyman voorstopper én doelpuntenmaker. Zover kwam Roda echter niet. Een ongevaarlijk uitziende voor zet werd door keeper Gert Osna brugge verkeerd beoordeeld en bracht tegen de verhouding in BFC met 2-1 de volle winst. „Een kapitale misser," stelde Rob Ton nuchter vast, „maar als je voorin zoveel kansen laat liggen dan kan je moeilijk de doelman iets kwalijk gaan nemen. Zo is het en niet anders."

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5