leu pkrant 8B Receptioniste gemeentehuis neemt 1202 handtekeningen in ontvangst ROTOL Veel aktiviteiten in OJJC De Geut jgen struktuurplan Daling van aantal werklozen Ernstig ongeluk op Arnhem- seweg usiflen rant Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Hooldredakleur MARNIX KREUNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b g g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 16e JAARGANG NO. 44 (van een onzer verslaggevers) 4 - De receptioniste van het gemeentehuis heeft gisterochtend twee bezwaarschriften tegen erp-struktuurplan Leusden in ontvangst genomen. In totaal hadden 1202 Leusdenaren hun 3 onder deze bezwaarschriften gezet. De vier aktievoerders hadden de handtekeningen willen overhandigen aan de burgemeester of één der wethouders. Deze waren gistermorgen Igeen van allen in het gemeentehuis aanwezig. Gemeentesekretaris Van Gooi weigerde de (keningen In ontvangst te nemen en had ook andere hoge ambtenaren geïnstrueerd dat niet te aktievoerders lieten de bezwaarschriften toen maar achter bij de receptioniste van het Intehuis, die wel zo vriendelijk bleek de paperassen aan te pakken. ens Hans Hermans, chef van het buro Voorlichting van de gemeente Leusden, waren de ierders er zelf debet aan, dat geen lid van het college van b. en w. of hogere ambtenaar de jkeningenlijsten kon of wilde aanpakken. De aktievoerders hadden namelijk verzuimd hun komst bij de gemeente te melden. „Als zij niet de beleefdheid hebben om een afspraak te maken, jnnen wij hen niet ontvangen. Dan worden ze net zo ontvangen als iedere andere burger, die een brschrift komt overhandigen. Die kunnen terecht bij de afdeling Stadsontwikkeling, de afdeling fne Zaken of de receptioniste", aldus de gemeentelijk voorlichter. (tievoerders leken er overigens niet zo erg mee te zitten. Men had de handtekeningenlijsten 1 doen gaan van een schrijven aan de gemeenteraad en vertrouwde er graag op dat de ioniste voor verder intern transport zou zorgdragen. andtekeningen zijn het resultaat van een korte aktie, die werd gehouden in onder meer de entra „De Biezenkamp" en „De Hamershof" jongstleden zaterdag. Daar had men toen de bheid om een tweetal bezwaarschriften te ondertekenen. 630 Leusdenaren zetten hun handteke- jnder de door de heren Boelhouwer, Cohen en Reichert opgesteld tekst. Nog eens 572 naren betuigden adhesie met de gisteren door mevrouw Zijlstra-Abma aangeboden tekst, n sloot de termijn van de ter visielegging van het ontwerp-struktuurplan en het bestemmingsplan i Velt". Volgens de afdeling Voorlichting van de gemeente kwamen er naast de teksten van de s nog vijf andere bezwaarschriften tegen het ontwerp-struktuurplan binnen. Tegen het estemmingsplan ,,'t Ruige Velt" zijn elf bezwaarschriften binnengekomen. De aktievoerders bieden de receptioniste van het gemeentehuis de bezwaarschriften en lijsten met handtekeningen aan. (van een onzer verslaggevers) >DEN - De stichting Lokale Omroep Leusden wil I jaar beginnen met regelmatige televisieuitzendingen Leusdense CAI-net. Een belangrijke fase van de voorbereidingen daartoe lijkt achter de rug, nu iden maandagavond de programmaraad geïnstalleerd rden. Het bestuur van de Omroep Leusden verwacht len afzienbare termijn een representativiteitsverkla- ide gemeenteraad te kunnen krijgen. Op de vraag, hoe fisieuitzendingen gefinancierd gaan worden, kan het op dit moment nog geen duidelijk antwoord geven. de Muziekschool Leusden, de stichting SOCCLE, de initiatief groep Tussentijds, de toneelver eniging „De Eendracht", de speel- en recreatievereniging Blijhof, de Til, het Vredesplat- form Leusden, de Vrouwenraad Leusden, de werkgroep Latent Talent, het CNV en de Filmclub Leusden. Deze organisaties en verenigingen hebben ieder één vertegenwoordiger in de pro grammaraad, die momenteel dus achttien leden telt. De leden van de programmaraad moeten zelf nog een bestuur gaan kie zen. iroep Leusden, die loka- en televisieprogram- eusden wil gaan verzor- tte begin dit jaar met de iidingen voor de zoge- rogrammaraad, die bij Leusden een beleidsbe- rgaan gaat worden. Te men via deze program- de op grond van de wet en Medianota voor Ie omroep vereiste re- tiviteit aantonen. Van- men begin dit jaar een htal instellingen en ver benaderde met de men in de programma- ng zou willen nemen, groepen hebben op die sitief gereageerd. Dat portstichting, het Gere- Hervormd Jeugdbe- Koninklijk Nederlands ners Verbond, het Oe- :h Orgaan van Kerken, Milieuzorg Leusden, Van der Hoek: „Daar is men er nu mee aan het stoeien. We wachten nu op een reaktie van de gemeen te. Nee, ook informeel heb ik geen signalen gekregen dat de samen stelling van de programmaraad al dan niet representatief geacht wordt. Het kan best zijn dat het gemeentebestuur vindt dat deze of gene groepering er nog in verte genwoordigd zou moeten zijn. Nou, dan kan dat. De programmaraad is voor uitbreiding vatbaar". Wanneer de gemeenteraad de Omroep Leusden representatief heeft verklaard, kan de gemeente vervolgens ten behoeve van de lokale omroepstichting een kabel vergunning gaan aanvragen. Dat is eigenlijk niet meer dan een formali teit, zodat de Omroep Leusden voor wat betreft deze kant van de zaak er is, wanneer de representa- tiviteitsverklaring er is Eén ele ment kan echter vertragend werken en dat is het feit dat er het een en ander schort aan de statu ten. Van der Hoek: „De mogelijk heid is niet uitgesloten dat de statu ten niet aan de eisen van de kabelregeling voldoen. Op zich is dat niet zo verwonderlijk, want de statuten zijn al weer een paar jaar oud en juist de afgelopen jaren zijn er op dit terrein een hoop ontwikke lingen geweest". De voorzitter van de Omroep Leusden vertrouwt er op dat alle formaliteiten nog dit jaar vervuld kunnen worden „Het moet wel heel gek lopen als we vóór 1 januari geen kabelvergunning hebben", al dus Van der Hoek. Ondertussen wordt ook hard gewerkt aan het rondkrijgen van de financiële kant van de zaak, maar daarover is de woordvoerder van de lokale om roep minder spraakzaam. Hij wil niet meer kwijt dan dat er „achter de schermen" jan gewerkt wordt en beantwoordt de vraag, of er een subsidieaanvraag naar de ge meenteraad zal gaan. bevesti gend. Van der Hoek. „Dat is één van de mogelijkheden, die de wet ons biedt en die zullen we dus benutten". Wanneer de formele en de finan ciële kanten van de zaak beide rond zijn, krijgt de Omroep Leus den één van de zes vrije kanalen van de Leusdense CAI toegewe zen. „We zullen dan gaan begin nen met een aantal proefuitzendin- gen. Op dit moment zijn er verschil lende produktieteams van ons re gelmatig op pad om te oefenen. Vast staat voor ons, dat we niet onmiddellijk de door ons gewenste frekwentie van één televisie- uitzending per week, met een her haling op zondagmorgen, zullen halen. We zullen dat langzaam gaan opbouwen Maar het jaar „1985" schrijven we nu al met grote cijfers", aldus Van der Hoek. die bevestigt dat Omroep Leusden .zijn aandacht in eerste instantie blijft richten op de vervaardiging van televisie-uitzendingen KABELKRANT Op de vraag, of de lokale omroep zich ook bezig zal gaan houden met de verzorging van een kabel krant, kan Van der Hoek nog geen concreet antwoord geven. „We zijn wel gevraagd door de gemeente om dat over te nemen. We zullen REPRESENTATIVITEIT Wolter van der Hoek, voorzitter van de stichting Lokale Omroep Leusden, meldt dat men inmiddels de voor een representativiteitsaan- vraag benodigde stukken bij het gemeentehuis heeft afgeleverd. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad 1 voor de gemeente Leusden chijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leus- lieberichten en losse advertenties 40 cent per mm intrakten belangrijke korting, ferheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) nummers: 75 cent per stuk •IINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR rantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- an 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend üags gesloten. - Begin maart hield Omroep Leusden een informatieavond voor de aangeschreven instanties en verenigingen. De respons leek toen niet zo groot, maar nu is men er toch in geslaagd een programmaraad van de grond te krijgen. daar over gaan onderhandelen en intern bekijken, wat we er mee kunnen doen. Maar ik sluit het bepaald niet uit, dat Omroep Leus den ook een kabelkrant gaat ver zorgen" Wolter van der Hoek meldt dat Omroep Leusden - naast program maraad en bestuur - momenteel de beschikking heeft over een klei ne vijftig medewerkers. Dat is te weinig om straks met een regel maat van eens per week televi- sieuitzendingen te gaan verzorgen. „Nee, we zijn nog niet voltallig. In de ideale situatie zouden we 75 tot 100 medewerkers hebben Dus liefhebbers kunnen zich nog steeds bij ons aanmelden" De voorzitter van de Omroep Leusden is van mening dat met de installatie van de programma raad een belangrijke stap is ge zet op weg naar daadwerkelijke uitzendingen. Van der Hoek: „Een grote en belangrijke stap. De mensen in de programma raad zijn erg enthousiast en graag bereid om naast ons te gaan staan. Daarmee kan dan ook ons streven om een omroep van, voor en door Leusdenaren te zijn bewaarheid worden". (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het aantal werklo zen in de gemeente Leusden is vorige maand licht gedaald. Re gistreerde het gewestelijk ar beidsbureau in juli nog 822 Leusdenaren zonder werk, eind augustus waren dat er 22 min der. Bij de mannen zakte het aantal werklozen van 465 naar 442 en bij de vrouwen steeg het aantal met één van 357 naar 358. Een en ander blijkt uit het maan delijks overzicht van het geweste lijk arbeidsbureau in Amersfoort. In het rayon Amersfoort, waartoe Leusden behoort, daalde de werk loosheid over de hele linie De daling zette zich in juli reeds in. Een van de oorzaken is het hoge aantal uitschrijvingen, om wat voor reden dan ook. Eind vorige maand regi streerde het arbeidsbureau ruim 2000 uitschrijvingen tegen bijna 1500 inschrijvingen. Verontrusting over uitkomsten CIMK-rapport Is terechtpag. 3 „Vandalisme op school samen aanpakken", vindt St.-Joseph- school Achterveld pag. 3 Autonieuws pag. 4 „Jeugdsport moet niet altijd een winnaar en een verliezer aanwijzen. Interview op donderdag met Albert Buisman pag. 5 Sportnieuwspag. 8 Loep op Leusden met kantlijn en Joost Filmnleuws Servicepagina pag. 9 pag.10 pag.11 DOKTERSDIENST 945735 LEUSDEN - Een inwoonster van Woudenberg is woensdag middag zwaar gewond geraakt bij een ongeluk op de Arnhemse- weg, ter hoogte van de kruising met de Treekerweg. Zij reed in een auto die door een vrachtwa gen uittegenovergestelde rich ting werd geramd. De vrachtauto, bestuurd door een inwoner van Leusden, was op weg in de richting Amersfoort. De chauffeur bemerkte te laat dat er een auto stilstond op de Arnhemse- weg om linksaf de Treekerweg in te slaan. Een paniekstop en een ruk aan het stuur waren het gevolg, waarna de vrachtwagen in botsing kwam met de auto van de Wouden- bergse die uit de richting Amers foort kwam. Het ongeluk zorgde voor een enorme verkeersopstopping op de Arnhemseweg. De auto's komende uit Woudenberg werden daarom omgeleid via Maanweg en Groene Zoom. Bij het kruispunt „de Herten- kop" nam de gemeentepolitie van Amersfoort enkele omleidings maatregelen. LEUSDEN - Het Open Jeugd- en Jongeren Centrum „de Geut" heeft de eerste maand van het nieuwe seizoen er alweer op zitten. Inmiddels zijn verschil lende nieuwe aktiviteiten van de grond gekomen zodat de jonge ren van Leusden en omstreken met de komende weersomstan digheden zoveel mogelijk kun nen worden opgevangen. Zo zijn de Leusdense jongeren niet ge noodzaakt uit te wijken naar uit gaansgelegenheden te Amers foort. De openingstijden van vo rig jaar zijn zoveel mogelijk ge handhaafd; Op vrijdagavond zijn discolief hebbers welkom van 8.30 tot 01.00 uur om zich lekker uit te leven aan het begin van het weekend. Op de woensdag en de eerste zaterdag van de maand worden pettycoats en vetpotten uit de kast gehaald, want die avonden is er Rock 'n Roll in de Geut De andere zaterdag avonden van de maand wordt er alternatieve muziek gedraaid zoals o.a. Reggea, New Wave en lichte Punk. Op dinsdag-, woensdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 het scholierencafé, waar natuurlijk géén alkohol wordt geschonken Op de zondagmiddag doet iedereen het kalm aan tijdens de Geutsoos waar om de twee weken video wordt gedraaid. Met ingang van 10 oktober star ten de Rock 'n Roll cursussen voor beginners en gevorderden weer. Dit is een traditie geworden waar veel jongeren plezier aan beleven. Bovendien start in oktober de kook cursus voor jongeren met een low budget, zeer handig voor verlaters van het ouderlijk huis. Alleen de kosten die bij het inkopen worden gemaakt zullen in rekening worden gebracht bij de cursisten School gaande jongeren, die problemen hebben bij het maken van hun huiswerk of liever in groepsver band huiswerk maken, kunnen m.i.v woensdag 3 oktober weke lijks in de Geut hun huiswerk ko men maken onder begeleiding van een student. In oktober/november starten te vens de blues-avonden op zondag. Op donderdagavonden (om de 14 dagen) zijn meisjes welkom bij de meidengroep met thema-, voorlichtings- en praktijkgerichte onderwerpen Voor jongeren t/m 17 jaar komt er een vaste disco avond verzorgd dóór jongeren. Gezien enkele „zwakke" plek ken in het organfsatiesysteem zoeken de medewekers nog steeds nieuwe vrijwilligers om deze gaten op te vullen. Gelukkig draait de Geut gewoon door, zo ontvangen ze binnenkort twee bands met een toekomst. Dit is op 26 oktober de formatie „Bus ter Smiles" en een maand later op 24 november de formatie „Hubbert for President". Voor verdere informatie: O. J. J. C. „de Geut", Zwarteweg 29, tel. 033- 946848. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, LeuBden-Zuld. Telefoon 033-940928. PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voorde lekkerste pannekoeken Wouderibergseweg 15 Zeist-Tel. 0340413013 Geopend: di. t/m zo.. van 12.00-20.00 uur. MET INGANG VAN 1 OKTOBER MAANDAGMIDDAG GEOPEND. Beeld en geluid Wassen en koelen Eigen Technische Dienst HAMERSVELDSEWEG 6A - LEUSDEN - TEL. 033-943381 Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1