erontrusting over uitkomsten CIMK- rapport is terecht „Vandalisme op school samen aanpakken" „Wees vrij en blij" motto komend carnaval Voce Antiqua geeft concert in Koningshof leusder krant WARENHUiqffcOJEKT HJ$iERSH0JF PLAN- EN BQUWONTWIKKELING DHJMMERSFOORT 033-682440 St. Josephschool hield ledenvergadering NBPV kreeg demonstratie Ikebana Leusderspul in St. Aegtenkapel OP INITIATIEF VAN HEf GEMEENJEBESTUUR VAN LEUSDEN WORDT HIER ONTWIKKELD" WARENHUIS, SUPERMARKT, WINKELS, PTT-KANTOOR, WONINGEN, BEDRIJFS- ÏÏUIMTÉN, KANTOREN, SHOWROOM FRANS v.dWERF R' DAM CHRIS SMIT" LEUSDEN ^STEDEB. KUNDIGE: ARCHITEKT: AANNEMER: P.M. bsidie-aanvraag aancipatie- //'iteiten FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant lONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 plaatselijk nieuws door Marnix Kreyns Wie zijn oor de afgelopen dagen in „De Hamershof" te luisteren legde, heeft kun nen horen, dat de onderne mers in het Leusdense hoofdwinkelcentrum tame lijk verontwaardigd en verontrust reageren op de uitkomsten van het zogehe ten CIMK-onderzoek. Het ijkt er op dat de winkeliers tljn geschrokken van de uit komsten van de enquête jver en de diagnose van hun Kinkelcentrum, zoals die in ipdracht van het gemeente- jestuur zijn uitgevoerd door iet Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Bovendien stellen de Ha- ttiershof winkeliers tal van vraagtekens bij de conclu sies. die op grond van het cijfermateriaal door de on derzoeker van het CIMK wor den getrokken. „Ongenuan ceerd," „sterk eenzijdig" en „volkomen naar een Albert- Heyn toe-geredeneerd" zijn punten van kritiek. Om de vraag te beant woorden of die kritiek van de dsmershoveniers terecht is, noet eerst even worden lastgesteld, wat de op- Iracht was, die het CIMK van iet gemeentebestuur kreeg, nde inleiding van wat nu als ussenrapportage op tafel igt heet het „onderzoek en idvisering met betrekking ot de afronding van het win- lelcentrum „Hamershof" te .eusden." Meer concreet iaat het om de plannen voor je bouw van een HEMA, een Mbert-Heyn-filiaal en een lantal winkelunits aan de loordzijde van 't Erf. Terwijl enieder overtuigd lijkt van Ie heilzame werking van een HEMA, zijn de meningen om trent een Albert-Heyn- vestiging sterk verdeeld. In de tussenrapportage zegt onderzoeker drs. J. Th. van der Heeden dan ook in de eerste plaats uitsluitsel te willen geven omtrent „de ge wenste omvang van de (A. H.)-supermarkt". Om tot een afgewogen oordeel te komen verrichtte het CIMK het nodige veld werk. Er werd een inventari satie gemaakt van alle win kelvestigingen in deze ge meente; er werd een telefo nische enquête gehouden onder een aantal inwoners van Leusden; er werd een zogeheten sterkte/zwakte analyse van het hoofdcen trum gemaakt; en er werd een beoordeling opgesteld van belangrijke aankoop plaatsen buiten Leusden. Daarnaast maakte het CIMK uiteraard gebruik van de hui dige en toekomstige bevol kingscijfers van de gemeen te Leusden. Laten we ons concentre ren op de voedings- en ge notsmiddelensector - daar gaat het bij een Albert-Heyn- vestiging om - en naar de belangrijkste uitkomsten kij ken. Die zeggen dat er nog ruimte is voor een super markt in „De Hamershof" - de uitbreidingsruimte loopt van 700 vierkante meter In 1984 tot zo'n 1300 vlerkante meter in 19B9 - en dat er In de food-sector een behoor lijke afvloeiing van koop kracht Is naar elders (Amers foort, Hoogvliet). Belangrijk is dan de vraag, hoe je die ruimte zou willen invullen, met inachtneming van het feit dat veel mensen buiten Leusden boodschappen doen ên het feit dat er ook Het bord in De Hamershof, op de plek waar het winkelcentrum zijn uitbreiding krijgt, zijn de namen van een warenhuis en supermarkt nog niet ingevuld, ofschoon ze wel bekend zijn Met die van AH zijn de winkeliers echter niet zo gelukkig nog altijd gedacht wordt aan buurtwinkels in Alandsbeek en Claeverenblad/ Wildenburg. verhoudingen Het QIMK-onderzoek geeft twee mogelijkheden aan: of je bouwt nu een grote super markt er bij in De Hamershof en verschuift de bouw van buurtsteunpunten naar een verdere toekomst. Of je breidt het aantal vierkante meters supermarkt minder uit en je hebt op kortere termijn de mogelijkheid om buurtsteunpunten te realise ren. Het heeft allebei zijn voor- en nadelen, meent de onderzoeker van het CIMK. Een grote supermarkt - dat is 1200 vierkante meter en dat is de omvang waarmee AH naar Leusden wil komen - zal zorgen voor de verster king van de koopkrachtbin ding en waarschijnlijk - in kombinatie met de HEMA - voor extra toevloeiing van klanten zorgen. Bij de nade len, die het CIMK bespeurt, komen we midden in de pro blematiek van de Hamershof-ondernemers. Want een nieuwe, grote su permarkt van het type AH heeft niet alleen gevolgen voor de realisering van buurtsteunpunten, maar ook voor de bestaande verhou dingen binnen De Hamers hof zelf. Daarover staat in het CIMK-rapport deze be langwekkende passage: „De sterkte-verhoudingen bin nen de Hamershof zullen nog meer worden scheefge trokken dan na voltooiing van de nu geplande uitbrei ding met een kleinere super- merkt het geval zal zijn: reeds nu is het gedeelte van het winkelcentrum tussen gemeentehuis en Hamers- veldseweg het sterkst en het gedeelte in de omgeving van „De Korf" het zwakst. Dit betekent, dat de aandacht voor de versterking van het relatief zwakke deel van Ha mershof moet worden ver groot, zonder dat bij voor baat vaststaat, dat het gesig naleerde nadeel daarmee kan worden gecompen seerd. Bovendien worden de mogelijkheden van uitbrei ding van bestaande super markten binnen Hamershof (Boni geringer. Eén van de belangrijkste middelen - zo niet de be langrijkste - is nieuwvesti- ging van sterke winkelfor mules of ombouw van be staande winkelformules (Centra in het zwakkere gedeelte van het winkelcen trum." En een bladzijde ver der in het rapport: „De AH- vestiging kan er mede toe leiden, dat de bestaande Centra-vestiging een formule-aanpassing onder gaat (C-1000), het geen eveneens het prijsniveau en de concurrentiekracht van Hamershof ten goede komt." Dat zijn me nogal geen conclusies! Er kan, zo staat er eigenlijk, best een grote Albert Heyn bij, maar dan moet de Centra even zijn formule veranderen en kan Boni uitbreiding wel verge ten. Leuk, als je zoals Wim Wahle de afgelopen jaren een zaak met een bepaalde formule hebt opgebouwd. Leuk, als je als veel te kleine Boni al jarenlang pogingen doet om tot uitbreiding van je vestiging te komen. Maar waarom moet het nu eigenlijk een Albert Heyn zijn? Waarom niet een grote re discount-zaak, bijvoor beeld een nieuwe Boni? Het CIMK geeft twee argu menten. Helaas twee uiterst zwakke argumenten op dit uiterst cruciale onderdeel van het verhaal. In de eerste plaats betoogt men, dat een grote meerderheid van het publiek een Albert Heyn wil. 65% van de ondervraagden heeft die wens geuit. Maar daar moet wel bij verteld worden - en zo eerlijk is het CIMK ook wel - dat de vraag naar een voorkeur gesteld werd op een moment dat er in de plaatselijke kranten al een aantal keren verhalen hadden gestaan over de komst van Albert Heyn naar Leusden. Dat heeft de me ning van de geënquêteerden ongetwijfeld beïnvloed. Bo vendien kun je mijns inziens met evenveel recht uit het rapport de conclusie trek ken, dat de Leusdenaren een grote discount willen heb ben. Veel mensen hebben kritiek op het prijsniveau van sommige supermarkten en op het feit dat de Boni te klein is. De mogelijkheid van verplaatsing van de Boni bleef buiten de vraagstelling en misschien dat daar ook veel mensen hun voorkeur zouden hebben uitgespro ken. Een zwak argument der halve. Het tweede argument is in wezen niet meer dan een veronderstelling. Er staat letterlijk: „Aangenomen mag worden dat een belang rijk gedeelte van de afvloei ing naar Amersfoort wordt gerealiseerd in AH- vestigingen aldaar. Onzer zijds wordt dit geschat op minimaal de helft van de in Amersfoort gerealiseerde omzet afkomstig van inwo ners van Leusden." Overal in het CIMK-rapport worden we geconfronteerd met cij fers en harde onderzoeksge gevens. En hier is het ineens „aangenomen mag worden" en „onzerzijds wordt ge schat". Het klinkt verre van overtuigend. Er is nog een derde over weging ten aanzien van de voorgenomen supermarkt vestiging: „Het prijsniveau wordt ongunstig beoordeeld ten opzichte van Amers foort. Toename van de con currentie kan hier tot verbe tering aanleiding geven." Onnodig te zeggen, dat dit geen argument vóór Albert Heyn Is, omdat het voor ie dere „super" geldt en waar schijnlijk zelfs in sterkere mate voor een discountzaak. beleid Die zwakke onderbouwing doet inderdaad, zoals je dus in de Hamershof op kunt vangen, het vermoeden rij zen, dat er naar een Albert Heyn is toe geredeneerd. Nu heb ik persoonlijk geen pro bleem met een AH-vestiging in Leusden - en als hoofdre- dakteur van een krant, die adverteerders nodig heeft nog minder - maar als het gemeentebestuur moet je natuurlijk wel durven over zien wat je beleid voor kon- sekwenties heeft. En die zijn voor de gevestigde supers niet mis. Het lijkt niet het enige punt te zijn, waar de Hamershof- winkeliers mee worstelen. Misschien nog wel meer be klemt hen de gedachte, dat ze voor een voldongen feit worden gesteld. Zeker er is een zogeheten „klankbord groep' om over dit onder werp te praten en daarin zijn ook de Hamershofwinkeliers vertegenwoordigd. En ook de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelan gen en Werkgelegenheid (ECW) mag er zich nog over buigen. Maar toch bekruipt velen het gevoel - en voor sommigen is dat een unhei misch gevoel - dat de zaak al lang in kannen en kruiken is. Er komt, wat de gevolgen voor wie dan ook zijn, een AH-super van zo n 1200 vier kante meter in De Hamers hof. Dat is immers de deal, die met de HEMA gesloten is. Vanavond zal de gemeen teraad besluiten tot verkoop van grond aan de HEMA van de Barneveldse gebroeders Van Rheenen. In de bijzon dere bepalingen van het contract wordt met zoveel woorden gesproken over een AH-vestiging in de Ha mershof. Het CIMK-rapport bevat onderdelen - met name de diagnose - waar de belan genvereniging Hamershof en de individuele onderne mers nog maar eens goed naar moeten kijken en hun lering uit moeten trekken. Maar verontrusting over de komst van AH naar de Ha mershof op grond van de tussenrapportage van het CIMK, is terecht. USDEN - Ook dit jaar bestaat de mogelijkheid om voor icipetie-activiteiten een subsi- ij de gemeente aan te vragen. )ij de gemeente bekende orga- ies die zich op het gebied van 'ouwenemancipatie bewegen ïmiddels van de mogelijkheid ubsidie aan te vragen op de hoogte gesteld. Organisaties die menen voor een subsidie in aan merking te komen, maar hierover geen bericht hebben ontvangen, wordt verzocht contact op te ne men met de afdeling Welzijnsza ken. 't Erf 1, tel 941247, toestel 217 Subsidieaanvragen dienen voor 1 november a.s. bij de ge meente te zijn ingediend Overi gens biedt het indienen van een aanvraag geen garantie dat ook daadwerkelijk subsidie wordt ver leend, want over de verdeling van de gelden beslist de gemeente raad. ^afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. torschijnt elke dinsdag en donderdag. lofdredakteur: irnix Kreyns idaktie: oudewina de Boer aspar van Loo evering kopij en advertenties: or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. >f het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. tdaktie en administratie: «oor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op Wagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot BOO uur. Telefoon. 033-941495. nnementsgeld: 2.60 per jaar. 1.80 per half jaar; 6,15 per kwartaal échten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond '00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan «aft op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag san 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u lakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 41, toestel 44 bestellen fotos: Je meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u testellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij Jruitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met lelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, Jina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per ■mplaar (formaat 13 x 18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 «5 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, «sden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- •^t u de gewenste foto('s) thuis. leusder krant s een uitgave van de BDU- "tenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Dinsdagavond hield de vereniging van scholen in Achterveld zijnde de St. Jozefschool en Hummeltje Honk de ledenvergadering. Opvallen bij deze vergadering was dat er slechts drie vaders aanwezig waren, buiten het groot aantal moeders en het volledige team van de beide scholen. De voorzitster opende de vergadering. De notulen werden voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag bleek dat er bij de beide scholen een klein batig saldo was. Bij de kascontrole was alles in orde bevonden. Als nieuwe kascommissie- leden werden benoemd Corrie van den Hengel en Corien van Dijk. De contributie blijft ongewijzigd. Vervolgens was er de verkiezing voor een nieuw commissielid. Voordat men hier toe overging volgde er een leuk intermezzo Teneinde de sleur van vergadering te doorbreken werd er even het spel wie van de drie gespeeld. Het panel bestond uit leden van het onderwijzend team terwijl de drie ondervraagden gekleed in kleiding van de streek achteraf de drie voorgestelde kandidaten waren. Het drietal werd door de panelle den wel het vuur na aan de sche nen gelegd betreffende hun opvat ting over het deelnemen als com missielid Na dit intermezzo vond de verkiezing plaats. Als kandida ten waren voorgesteld Maria Burg wal, Anneke van den Hengel en Lida van Middelaar. De uitslag was Maria Burgwal 17 stemmen. Anne ke van den Hengel 3 en Lida van Middelaar 5 Riet Tijmensen, aftre den en niet meer herkiesbaar en die tegens de functie van secreta resse waarnam werd dank ge bracht voor het vele werk dat zij in het belang van de scholen had gedaan. De vacature van het aftre den commissielid voor Hummeltjes Honk werd niet meer aangevuld In verband met de oprichting van de medezeggenschapsraad werd een wijziging van de statuten voorge steld De statutenwijziging werd door de vergadering goedgekeurd In verband met de wijziging van de schooltijden is er een overblijfrege- ling in het leven geroepen. De middagpauze is nu anderhalf uur. Voor het onderwijzend personeel is het niet meer mogelijk tijdens het overblijven bij de kinderen te blij ven Bij velen heerst de mening dat zij dit verplicht zijn Dit is volgens de voorzitster niet juist. Dit is altijd op vrijwillige basis gebeurd. Hoewel zich reeds een groot aantal moe ders hebben opgegeven om tijdens het overblijven aanwezig te zijn, kunnen moeder zich nog aanmel den om hieraan deel te nemen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. vandalisme Na de pauze werd het woord gegeven aan de heer Domburg die als voorlichtingsambtenaar werk zaam is bij het District Utrecht van de Rijkspolitie. Het onderwerp van deze avond was het „vandalisme" Het vandalisme is niet alleen de vernielingen waaraan geldelijke vergoedingen zijn verbonden. Hier onder vallen ook het toebrengen van lichamelijk letsel en verstoring van het geestelijk evenwicht Een en ander werd door de heer Dom burg verder toegelicht; „In overleg moeten we dit samen oplossen Het kind moet tijdig onderhouden worden over zijn gedrag. Doet men dit niet wordt het erger en kan het te laat zijn Tengevolge van het van dalisme wordt er per dag voor miljoenen vernield. We hebben qe- leefd in een consumptietijd waarin veel mogelijk was. Dit is nu aan het teruglopen en het zal zaker voor de jeugd moeilijk zijn zich hierbij aan te passen", aldus de heer Domburg „Het is zeker een hele grote fout om in het bijzijn van het kind te zeggen, mijn kind doet dat niet. terwijl het kind het wel gedaan heeft wordt dit door de ouders ontkend. Hierdoor geeft men het kind steun dat geheel verkeerd uit kan vallen Diverse oorzaken zijn er aan te wijzen Voor het vandalisme van de jeugd Het kind moet uit school eerst naar huis komen en daar worden opgevangen. Dit :s dikwijls wel anders Ook het zakgeld kan veel problemen geven dia vertoning In een daarop volgende diaserie werden de daarin voorkomende gevallen gespeeld door kinderen van een school De afgelegde ver klaringen door de jeugd waren echter in werkelijkheid zo geweest. Na de diavertoning konden er vra gen worden gesteld. Door de rayonscommandant van de Rijks politie te Achterveld werden een aantal vragen beantwoord. Hij bracht naar voren dat men bij constatering van vernielingen wel direct de politie dient te bellen. Dan is er een grote mogelijkheid op succes om de daders te achterha len Veel wordt er onderling gere geld Dat is wel goed maar of het succes heeft om zo een eind aan de vernielingen te maken is de vraag De beide heren werd dank gebracht voor hun voorlichting en kregen beiden een leuke attentie aangeboden LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Leusden opende haar seizoen met een demonstratie Ikebana. Voor een goed gevulde zaal opende mevrouw Ina Bak ker de avond. Daarna was het woord aan mevrouw Ahlrichs. Ikebana komt oorspronkelijk uit China en de potterie uit Korea. Deze bloemsierkunst is door de Japanners overgenomen. Men gaat met hei bloemschikken, dat in het midden van de 15e eeuw begon, uit van een natuurgeloof waarin hemel, mens en aarde cen traal staan. Bij iedere schikking gaat men hiervan uit, zowel bij de bak als de vaasschikking Ikebana kent zoveel schikkingen dat het onmogelijk bleek die allemaal in een avond te behandelen. Na de pauze demonstreerde mevrouw Ahlnchs op vakkundige wijze hoe men met enkele rozen en een tak een prachtige schikking kan ma ken. In Nederland heeft Ikebana steeds meer bekendheid gekre gen; de Ikebana club telt 650 leden Het was een boeiende avond waar de aanwezige dames van hebben genoten. ACHTERVELD - Maandag avond hield de Carnavalsvereni ging de Puupekoppen de jaarlijk se ledenvergadering. De presi dent opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord. Hij deelde mee dat er in verband met het steeds gestelde motto door de leden en bouwers van wa gens wel eens problemen waren om zich zo goed mogelijk aan dit motto te houden. Daarom zal het motto voor het komende carna valsseizoen zijn: „Wees Vrij en Blij". Met dit motto kan iedereen nu maken en doen zoals zij dat zelf willen. De Intrada zal dit seizoen worden gehouden in Zeist. De notulen van de vorige leden vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er in het afgelopen sei zoen weer heel wat activiteiten zijn geweest en dat deze allen geheel naar wens waren verlopen Tijdens het voorlezen van dit verslag wer den uit de vergadering wel enige opmerkingen gemaakt die de lach spieren wel los maakten. De pen ningmeester bleek goed de hand op de knip te hebben gehouden Er was dit jaar weer een vooruitgang in de financiële toestand gekomen en men kon afsluiten met een batig saldo. waardering Na het voorlezen van het jaarver slag en het financiële verslag kre gen de secretaris en de penning meester van de leden, behorende tot de groep De Halve Zolen een waarderingscijfer. De secretaris kreeg een tien en de penningmees ter een 1Ook de voorzitter werd heel gunstig beoordeeld door de heren Uit het verslag van de kascommis- sie bleek dat de boeken van de penningmeester keurig in orde wa ren Aftredend als lid van de kas- commissie was de heer W Mein- ten In zijn plaats werd R. Hazelaar benoemd De commissie bestaat nu uit de leden H. Voorburg. M. van Westerlaak en R Hazelaar Het agendapunt contributie werd met spanning afgewacht. Een gro te opluchting was het toen de president mededeelde dat de con tributie niet zou worden verhoogd. Er is nu ook een coördinator aange steld in verband met de te houden optocht. Het is Frans Stapelbroek die dit op zich genomen heeft. De leden kregen allen een kalender uitgereikt waarop alle carnavalsda gen zijn vermeld tot het jaar 2011 Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld betreffende het in schrijfgeld voor deelname aan de optocht en enige verandering in de beschikbaar te stellen prijzen Een en ander zal door het bestuur worden bekeken. De president deelde mede dat indien er suggesties zijn in verband met de viering van de carnaval deze ingeleverd kunnen worden bij de secretaris van de vereniging P Bokkers. Verjaagde Ruiterweg 68 Na het sluiten van de vergadering werden er door Frans Stapelbroek nog enkele films vertoond van de in Achterveld gehouden Carnavals optochten Het programma voor het komen de carnavalsseizoen 1984-1985 is als volgt Prinsenbal 10 november 1984; Boerenkielenbal 19 januari 1985. Groot carnaval 15 februari 1985. Carnavalsoptocht en kinder carnaval 17 februari 1985. Tiener carnaval 18 februari 1985; Bejaar dencarnaval 19 februari 1985; Half- vastenbal 16 maart 1985. LEUSDEN - Het Leusderspul is een vocaal dubbelkwartet wat begin 1984 werd opgericht, een groep enthousiaste zangers die elkaar reeds van andere koren kenden (o.a. het Leusdens Ka merkoor) en zodoende over een ruime zangervaring beschikt. Onder leiding van dirigent Ge rard Wijnands worden werken ge zongen vanaf de Renaissance tot Heden Een zeer toegankelijk re pertoire waarin ook de vrolijke noot niet ontbreekt. Naast de koorwer ken worden er ook enkele duetten gezongen en het geheel wordt tevens instrumentaal afgewisseld met gitaar en blokfluit. Het concert op zondagmiddag 30 september begint om 12 30 uur en de zaal is open om 12 00 uur Toegang is f 5.- inclusief koffie voor het con cert. LEUSDEN - Op donderdag 11 oktober a.s. zal er in de „Ko ningshof", Burg. v.d. Postweg 2 een concert worden gegeven door het Koor Voce Antiqua, o.l.v. Gerrit 't Hart. Het Koor Voce Antiqua, dat nu zo'n twee jaar bestaat, heeft zich de in veel opzichten geheel van de moder ne zangwijze afwijken de oude zangtechnieken, (waardoor een specifieke, in zwang geweest zijnde stemklank ontstaat) eigen gemaakt. Vanaf vorig jaar maakt het koor deel uit van de Stichting Voce Antiqua (het secretariaat is in Leus den gevestigd - het koor repeteert te Amersfoort) die tot doel heeft het bevorderen en stimuleren van vroege muziek, in het bijzonder van vroege vocale muziek In de reeds door het Koor gege ven uitvoeringen stonden een aan tal 16e eeuwse werken centraal. In het nu aankomende concert zullen enkele wenken uit de vroege barok klinken, o.a van Praetorius en Schein Hoofdmoot van het concert zullen een aantal bewerkingen van het bekende koraal ..Vater unser im Himmelreich" vormen. Het koor zal op het orgel worden begeleid door Berend van Surksum Ter afwisseling zal de Leusdense blok- fluitiste Loes v.d. Akker enkele werken, eveneens uit de barok, spelen Het zeer fraaie, nog maar pas voltooide orgel van de Ko ningshof. vervaardigd door de or gelmakers Henk van Eeken en Gert van Buuren, zal behalve tij dens de Koorwerken, ook solistisch te horen zijn. Gerrit 't Hart zal hierop werken van A. v. Noordt, S. Scheidt en een aantal improvisa ties spelen. Het concert zal om 20.15 uur aanvangen De toegang bedraagt 7,50 5 - gereduceerd). Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3