(lasse apart De Til draait films tegen lage prijs Koffie uit Latijns- Amerika in Hamershof Ingezonden Inbraak kledingzaak Kantlijn isjeszijn lij! B&W moeten wet in acht nemen Wat kost Leusder Krant in Peking? Architecten in vroegere kamer gemeentesecretaris op Eemland kampioenschap Karepiet en Waterkreeft loep op Leusden tlDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 Caspar van Loo •ptembernummer van usden",het blad van de Partij van .staat een aal (tekst met njdat de titel „Leusder agt. Het gaat over iken in een kleine Isgemeente met ■e. zoals Leusden in het ordt omschreven. Na evan burgemeester en rs voorgesteld te in volgorde van heid") komen zaken slukkenvanhet ■ingsproject.de het mtmoetingscentrum, meter en het tekort van bpieermachines bij de taande orde. En de eg bosjes dan, zult u pk die komen aan bod, PvdA-lllustratorde karikatuur maakte, springende mannetje irgemeestervoor. 1STEE6 - „Naar het gevoelen van de delegatie uit ons college mag worden verwacht dat burgemeester en wethouders in de toekomst de wettelijke regels t.a.v. gevallen als bovenstaande in acht willen nemen". Deze opmerking is af komstlg van Gedeputeerde Staten en staat in een enigszins gedateerde, maar nooit openbaar gemaakte, notitie aan de statencommissie van advies en bijstand Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. Met de genoemde burgemeester en wethouder worden die van Leusden bedoeld. In de notitie wordt informatie gegeven over een gesprek dat een delegatie van GS aan het begin van dit jaar had met het voltallige college van B&W van Leusden. Aan de orde waren vier gevallen van verbouwingen in de gemeente die reeds klaar waren voordat de provincie haar goedkeuring al dan niet had gegeven. Volgens GS de schuld van het dagelijks bestuur van Leusden, omdat dat pas toestemming voor de verbouwingen had mogen geven nadat de provincie een beslissing had genomen. Weet u wat het kost om In de Leusder Krant In Peking door de brievenbus te krijgen? Tot gisteren wisten wij het ook niet, totdat iemand serieus er naar vroeg. Die iemand is een medewerker van de Nederlandse ambassade in China die de laatste jaren bepaalde periodes In Leusden verblijft maar volgend jaar zich definitief hier wil vestigen. „Ik wil in de tussentijd graag op de hoogte blijven van het plaatselijk nieuws, zoals over de centrale antenne. En daarom wil Ik weten wat het kost om de Leusder Krant per luchtpost naar Peking te sturen," meldde het ambassade-lid gistermorgen ten kantore van deze krant. Na een snel telefoontje met de abonnementenadministratie was de prijs bekend452 gulden. Per week moet namelijk 7,50 gulden aan portokosten worden neergeteld. „Uhh," zei de medewerker van de ambassade geschrokken, „dat Is me toch Iets te veel. Stuur de krant dan maar naar het ministerie van Buitenlandse Zpken. Via een koerier krijg ik de krant dan wel in Peking." Hij stelde juist zo veel prijs op een Leusder Krant per luchtpost, omdat de verzending dan binnen vier dagen is gepiept. „Een koeriersdienst van het ministerie doet er veel langer over," verzuchtte de ambassade-medewerker. In de kamer waarin vroeger de Leusdense gemeentesecretaris lijnen uitzette, worden tegenwoordig hele andere lijnen pnjsgegeven. Architectenburo Atelier 3 huurt namelijk een ruimte in het voormalige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg. Waar nu de tekentafels staan huisde voorheen de gemeentesecretaris. Het Hamerhuis, zoals het oude gemeentehuis nu heet biedt naast Atelier 3 verder plaats aan het RIAGG, stichting Welzijn Ouderen Leusden, een maatschappelijk werker en de firma Robin. Nieuwe structuur Men ziet ons Leusden als een gouden ring. Als diamant wenst men een hoge toren. Weer is een heilloos statusplan geboren En wie wordt straks kind van de rekening? De Schoolsteegbosjes gaan daarna verloren Want in het zuiden sluit men dan de kring. Wie dat niet ziet is een naïeveling. Oh Leusden. wat voor lot is jou beschoren? In 't noorden naken de Amerikanen Volkstuintjes kruipen oostwaarts naderbij. In 't westen pletten tanks hun wrede banen Het zuiden wacht een barre bouwpartij. Zo stunt men verder, zonder veel structuur. Voor hen het zoet, voor Leusden straks het zuun Joost :N - „Als er een er de dam is, volgen er i spreekwoord dat de MHC Leusden de ko ren en maanden na de ip Haaskamp ter harte men om de aspiraties in jaar weer terug naar ise - waar te kunnen eerste kleine stap is er is nog een lange n. De achterstand op >r bedraagt nog altijd 4 punten. Zondag staat het inhaal- duel tegen USHC op de rol. Een betere tegenstander om op de ingeslagen weg voort te gaan is niet te vinden. Puntloos staan de Utrechtse studenten tezamen met Haaskamp onderaan en moet dan ook voor de ontketen de Leusdense hockeyformatie geen enkel probleem opleveren. Het is alleen zaak om de krach ten over een hele wedstrijd te verdelen. In dat geval is er voor Leusden geen vuiltje aan de lucht. Culemborg drukt Haaskamp nog verder in de problemen terwijl de Kromhouters tegen Shinty de kop positie versterken. In Maarssen komt Baarn niet verder dan een ;N - Op de tafels van BV'75 hebben acht jeugdbiljarters istreden om de titel „Kampioen van het district Eemland". in „Zonneheuvel", moest het evenals vorig jaar opnemen m BV'75 leden. Daarvan waren Rolf en Edwin bij voorbaat omdat zij nog maar sinds kort de keu ter hand hebben De anderen namen voor de tweede keer aan dit kampioen- >rv I. En zij hebben het zeer goed gedaan. Op moyenne las het grootste sukses want hij steeg van 0,22 naar 0,64. stian zal hij het volgend seizoen er zeker in slagen de ïns van 0,70 te halen Dat lukte in deze finale Eduard. John, flrè wel. dus deze jongens promoveerden nu al naar de 5e Ai Iré bleek in dit weekeinde de beste want hij won al zijn partijen 0.92 het hoogste moyenne en werd dus de terecht kampioen, el akkundige leiding van district-arbiters en Jos en Gerard als ime wedstrijdleiders was er gelukkig ook plaats voor wat konden bepaalde stootbeelden tussen de partijen door nog besproken worden. Qua sportiviteit en spel een zeer goede a lens het district reikte Hennie Dammers aan André de Wit de jA "edaille uit en namens B'67 mocht Rolf Boogmans de v Jingsprijs in ontvangst nemen De cijferreeks van Erik h eelt hem het recht om op 13 en 14 oktober bij 't Gooi 'finales te spelen. gC istrict finale 6e klasse libre jeugd: Punten caramboles beurten moyennes hoogste serie ec hif gC n a. r 14 11 210 198 226 236 0,92 0,83 183 Hoef 8 8 219 0,83 eek ans 185 244 0,75 6 174 280 0,64 5 166 297 0,55 6 82 284 0,28 3 57 314 0,18 2 tfinale 5e klasse Libre is op 6 en 7 oktober eveneens in het n B V. '75. Aanvang 12.00 uur. gelijkspel. In de Keistad vindt de topper tussen Amersfoort en Keep Fit plaats. De winnaar zit voorlopig op rozen. Het programma luidt. Culemborg - Haaskamp Kromhouters - Shinty Maarssen - Baarn USHC - Leusden Amersfoort - Keep Fit De uitslagen van afgelopen zondag waren Leusden - Haaskamp 4-1 Amersfoort - Shinty 4-0 Culemborg - Baarn 3-2 Kromhouters - Maarssen 3-1 USHC-Keep Fit 3-4 De stand na drie ronden in de 2e klasse D is: Amersfoort 3 6 Keep Fit 3 6 Kromhouters 3 6 Culemborg 3 4 Baarn 3 2 Leusden 3 2 Maarssen 2 1 Shinty 3 1 USHC 2 0 Haaskamp 3 0 DAMES De dames behaalden tegen Zutphen een nipte maar belang rijke overwinning. Zeker als we de resultaten van de andere top- ploegen nader onder de loep nemen. Zowel Sticks als de Me zen gingen voor het eerst onder uit. Alleen Malburgen kon de ongeslagen status In ere hou den. Grave drukte Barneveld nog vaster op de laatste plaats. De uitslagen in 3G waren: Zevenaar - Sticks 2-1 Mezen - Malburgen 1 -2 Grave-Barneveld 2-1 Leusden - Zutphen 1-0 De stand na 4 wedstrijddagen in 3G is: Malburgen 3 5 Sticks 4 5 Leusden 4 5 Mezen 4 5 Zevenaar 3 3 Zutphen 3 2 Grave 3 2 Barneveld 4 1 Komend weekend worden de achterstallige wedstrijden inge haald. Leusden komt niet in actie omdat het duel legen Barneveld destijds normaal doorgang kon vin den. Zevenaar kon tegen Zutphen op eigen bodem de aansluiting met de kopgroep hervinden. Grave moet tegen Malburgen maar ner gens op rekenen Iedere winstpunt is dan mooi meegenomen. Het inhaalprogramma is als volgt Zevenaar - Zutphen Grave - Malburgen LEUSDEN - Onder het motto De derde wereld verdiend beter, als het aan ons ligt" staat Solida- riteitswinkel Leusden op zater dag 29 september weer met een stand in de Hamershof. De ver koop van artikelen uit ontwikke lingslanden Is daarbij natuurlijk een belangrijk aspect, maar ook het informatief bezig zijn dient voldoende accent te krijgen. Om die reden zal de Solidariteitswln- kel de komende maanden the- matischer te werk gaan, door zich te richten op één produkt, een groep artikelen of de pro- dukten van één bepaald land. Op 29 september krijgt de koffie uit Latijns-Amerika bijzondere aan dacht. Momenteel bereikt „S O S - Wereldhandel" - als het ware de grossier - de koffie van onafhanke lijke coöperaties en groepen van de armste boeren, die de vaste, eerlij ke prijs van de koffie hard nodig hebben. Zaterdag kan iedereen aan het kraampje een kopje koffie proeven, alvorens de koffie te gaan kopen. Ook zijn er recepten ver krijgbaar, waann koffie verwerkt wordt. Het afgelopen jaar is de Solidari- feitswinkel gestart mei de zoge naamde koffieabonnementen. Dit houdt in, dat regelmatige afnemers een maandelijkse bestelling opge ven, die dan bij hen wordt thuisbe zorgd. Nadere informatie over hel koffieabonnement kunt u bij de stand verkrijgen. Voor de kinderen is er legen betaling van één kwartje een leuke attraktie. waaraan een prijsje verbonden is ledereen is welkom op zaterdag tussen 10 00 en 16.00 uur om de stand eens vrijblijvend te bezoeken Kentu in Leusden de straatnamen Orondel, Karepiet, Waterkreeft, Van de Heugelplein of Anserldyslaan misschien? Ze bestaan niet maar komen wel voor in het stratenregister van een plattegrond die dezer dagen huis-aan-huis in Leusden is verspreid. Het betreft een commerciële uitgave waarin naast de zeer eenvoudige plattegrond van Leusden- Centrum een heleboel advertenties staan. Verantwoordelijk voor het drukwerkje is Uitgeverij Eindhoven die dus zeer slordig met de straatnamen Is omgesprongen. Voor de duidelijkheid: Orondel staat voor Grondel, Karepiet voor Karekiet, Waterkreeft voor Waterjuffer (I), Van de Heugelplein voor Van de Hengelplein.en Anseridyslaan moet natuurlijk Ansfrlduslaan zijn. Overigens staat ons bij dat vorig jaar de plattegrond van dezelfde uitgeverij zo onvolledig was dat het bedrukte papier onmiddelljk in de prullenbak kon verdwijnen. Toegegeven, de jongste uitgave Is een stuk beter. Maar waarom toch zo slordig? LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag werd in gebroken in herenkledingzaak Adam In winkelcentrum De Ha mershof. Gestolen zijn nappale ren jasjes, broeken, truien en zomerjacks. De politie kon nog geen opgaaf doen van de waarde die de gestolen partij kleding vertegenwoordigt. De dader(s) kwam(en) vla een geforceerde achterdeur de zaak binnen. Hoe zit dat nu? Van de vele koppen In de Leus der Krant sinds medio juli j.l. heeft de kop „Burgemeester boos en bedroefd" mij het meest geïntrigeerd. De burgemeester had begin augustus j.l. in Den Haag gezegd te spreken namens de gehele bevolking in Leusden, toen hij bezwaar aantekende te gen het handhaven van het na tuurmonument De Schoolsteeg bosjes. Dit stukje natuurschoon zou het structuurplan doorkrui sen. Hier zouden woningen moe ten komen voor de eigen bevol king. Hoe zit het dan met het Ruige Veld? Om hoeveel eigen bevolking gaat het dan? De Vrouwen Advies Commis sie reageerde op 14/8 j.l. hierop door een groot vraagteken te zetten bij de gehele bevolking. Diezelfde avond nog bleek dat vraagteken niet overbodig te zijn, daar de VAC heel wat tele foontjes kreeg van mensen, die het niet eens waren met de geda ne afspraak. Tevens was de me ning van de VAC dat Leusden af was en dat er nu maar eens gestopt moest worden met bou wen. De heer Sjef ten Berge liet in de L.K. een hele boel cijfertjes zien, met een uiteindelijke conclusie, dat er nog een aardig lijstje van woningzoekenden bestond; ik vraag me dan af, waar deze men sen dan wel vandaan komen of spreekt hier misschien het „kop- pengeld" een woordje mee? Ik lees dan verder in de L.K. dat er geen geld is voor de reparatie van Lapeerseweg. Wat dacht u van het beschikbaar stellen van de erfenis van 78.000,- van Leusden 1200. Deze 78.000,- zijn toch immers gemeenscha- pasgeldenl Wat vindt u van dat peperdure gemeentehuis, dat nog steeds geld kost. Afgelopen zomer tij dens de zomerse dagen, moes ten ambtenaren die op de boven ste verdieping werken, naar huls worden gestuurd omdat de tem peratuur te hoog opliep. Kenne lijk onvoldoende ventilatie! De kelder moest geld bij, omdat er verder aan verbouwd moest wor den om de ruimte rendabel te maken. Nu hoor ik ook dat er een schuilkelder onder wordt ge bouwd, waarvoor het Rijk naar Ik meen een miljoen gulden bij past. Wordt die kelder zo groot gemaakt dat de hele bevolking er in kan? Ik kan me dat nauwelijks voorstellen. Wie gaat dan uitma ken wie er wel en wie er niet in mag? Nu de Kort Nadat deze in ge bruik was genomen, bleek dat er geluidsoverlast was. Dus ook daar moest weer geld bij om dat In orde te brengen. Wat denkt u van Inslag, die met een verlies van circa één miljoen gulden werd verkocht. Had die mevrouw (raadslid De Fares, red.) die In dertijd op de gang ging staan, om maar niet te hoeven stem men, toch maar gestemd. Moge lijk had haar stem de bouw kun nen tegen houden. De L.K. ver meldde Indertijd niet of haar stem doorslaggevend geweest zou zijn. Het Ruige Veld, zo dacht Ik, was voor de eigen bevolking. Wat blijkt nu? Men wil ruimte reserveren voor kinderen, kinds kinderen, ouders etcDoet men dat ook in de omliggende gemeentes? Had men Indertijd maar eens aan de werkelijke eigen bevolking, de Hamersveld- se boeren, gedacht. Zij werden zodanig beknot, dat ze of weg trokken, of hun bedrijf verkoch ten. En nog steeds hangt die dreiging over de overgebleven Hamersveldse boeren. Torenflat ja of nee. Natuurlijk NEE zou ik zeggenl Ik heb al eerder vermeld dat ik het als herkenningspunt overbodig vond. Niet ver daar vandaan is de toren van de St. Jozefkerk en in Leusden-zuid is er de gerefor meerde kerk. Beiden staan op de lijst van Monumentenzorg. Bo vendien Is de lust in het wonen op een flat aan het afnemen, dat lees ik In andere kranten en zie ik op de T.V. Onroerend goed belasting en rioolrecht: Ons werd verteld dat het rioolrecht uit de o.g.bel. ge haald zou worden om zodoende een verlaging van o.g.bel. te krij gen. Deze belastingen kwamen nè elkaar. Toen Ik de beide belas tingen bij elkaar op telde bleek, dat er van een verlaging geen sprake was, er was wel een ver hoging!!! Reinigingsrechten, deze beho ren tot de hoogste In onze omgeving, bovendien zijn ze in hoge mate oneerlijk verdeeld. Of je nu alleenstaand of een gezin met een paar kinderen hebt maakt geen enkel verschil, waar door de zak van de alleenstaan de knap duur is. Tot slot wil ik voorstellen om met elkaar te proberen om dat stukje natuurschoon, de School steegbosjes, voor verdwijning te behoeden. Er Is In Leusden al zoveel verloren gegaan. Laten we ons uiterste best doen om Leusden LANDELIJK te houden. M. Brulneman. Eikenlaan 21. Wat bedoelt de PvdA met een adviescommissie die bepaalt wat wèl en wat niet op de Leusdense kabel te zien mag zijn? Antwoord:.(gecensureerd) Ah! zei de PvdA, een AH is eigenlijk ge AH En dat terwijl dezelfde AH a.h.w. op de kleintjes let na mens de PvdA Die inbrekers halen bij Aurik natuurlijk steeds het gereed schap voor hun volgende in braken. U betaalt de CAI via uw reke ning van de waterleiding? "Aha! Dan weet u nu ook, waarom er Belgisch water uit uw kraan sijpels en de kabel- programma's wat waterig zijn. Als ik het goed begrijp voelen de „hoge heren'' zich bele digd, door deinsinuaties van Harm. Toch een erg aardig vervolg verhaal rond dat geld van Leusden 1200. Jammer, dat het een financiële en puur politieke erfenis is, anders zou de gemeenteraad wellicht advies kunnen vragen aan de Culturele Raad. Maar ach, dat wat nu op het politieke podium gebeurt kun nen we toch ook onder „cul tuur" rekenen? Cynische Leusdenaar Dat theater? Allemaal flauwes- cul. Kijk, dat het ICTO vindt dat het IKV bepaaldelijk eenzijdig is, kan ik me nog voorstellen. Maar dan ga je als ICTO toch niet bij wijze van voorlichting een NAVO-film draaien? En dan hebben we ook nog de eenzame stnjd van Heer Jac ques tegen de hoge heren van Harm. Heer Jacques voelt zich hoge lijk beledigd door het Leusden se gemeentebestuur en omge keerd schijnt het college der gelijke gevoelens te koesteren ten opzichte van Heer Jac ques. Kortom: de Leusdense poli tiek wordt tegenwoordig blijk baar bepaald door het uitwis sen van beledigingen Ik zie er nog van komen, dat er straks een aparte commissie ingesteld moet worden, die. Gezien de pnjs vooroud papier dit jaar, zal de gemeentelijke opbrengst voor 1984 zeer ze ker nog verder dalen Beneden-modale Leusdenaar: „Zo is het maar net. Ik betaal er in ieder geval de reinigings rechten van CIMK-rapport: „Als ik het goed begrijp moet AH zoiets als de Centra nu worden en de Cen tra zoiets als Boni. Ik heb nog niet begrepen wat de Boni moet worden. Misschien zoiets als AH?" Kop: „Leusdense ambtenaar gemiddeld minder ziek dan landelijke collega" Tja, als ik ambtenaar in Leus den was zou ik ook geen dag willen missen van al die grappi ge dingen die er op het ge meentehuis gebeuren 1985 wordt, zo lees ik, het jaar van de jongeren. En omdat onze Leusdense jongeren aan dat jongerenjaar niet mee wil len doen, worden zij de jonge ren van het jaar. Je bent jong en je wilt wel eens wat, maar dat? Verschillende aktie-comité's zijn nu driftig bezig om te bewij zen, dat burgemeester Rade- maker NIET namens de bevol king heeft gesproken Willen alle ondertekenaars wel beseffen, dat zij de burge meester persoonlijk beledi gen? Maar ach, met minder dan zesduizend handtekeningen zit er echt geen optocht in Straks kun je door al die boven-de zolder-geplaatste antennes die prachtige schotel niet meer zien Als ik niet beter wist, zou ik me afvragen of er met die ge meentelijke bovenzolder wel alles in orde is Of zijn er dan toch een paar ambtenaren echt ziek gewor den van al dat mast-klimmen? Als een woning-verhuurder het heeft over „miskenning van het specifieke vraagstuk van de exploitatie van woningen" krijg ik het gevoel dat ie er zwaar aan tekort komt Fietspad Valleikanaal wordt geopend: en achter el kaar blijven rijden, heren, denk erom!". .plomp!Blubbb'. Ik zei nog heren, achter el kaar. Kop: „Roda (zon) laat kans liggen.En niet alleen de Roda-zon. De funktie van Marius Pais als praatpaal vervalt, nu wethou der Wagenaar een alternatie ve Hamershof-toren op papier gaat zetten Maar als die toren of dat alter natief er ooit komt, is het toch zonde, dat onze kabelmast in Amersfoort staat Konijntje in de Wetering via de lokale omroep. (gecensu reerd). LEUSDEN - Ook dit wintersei zoen heeft „de Til" een aantrek kelijk filmprogramma weten sa men te stellen voor zowel de jeugd als ook het wat oudere publiek. Om de concurrentie van het video gebeuren enigszins terug te dringen Is er gekozen voor een gewijzigde opzet In de filmkeuze. Voor de eerste vier maanden Is reeds een keuze gemaakt maar met de volgende cyclus van films wordt nog ge wacht zodat de meest recente films gekozen kunnen worden. Reeds uitgekozen zijn The Shi ning, met o.a. Jack Nicholson en Shelly Duvall, - An officer and a I gentleman, met Richard Gere en Debora Wingen. - For your eyes only, met Roger Moore als James Bond. Begonnen wordt mei Raiders of the lost ark, een avontuur spektakel van regisseur Steven Spielberg (bekend van o.a. Jaws en E.T.) De Til denkt hiermee een breed scala van films te kunnen bieden tegen een sterk gereduceerde prijs van 3,- per film Film kijken in de Til, elke laatste vnjdag van de maand, aanvang 20 00 uur (zie ook de jeugdagenda in deze krant) om te genieten van deze toplilms. Voor de geïnteresseerde ligt tevens het Til programma „singletje" te wach ten

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9