Vestiging AH in Leusden iQlitiek nog allerminst rond agenaar: „Ik begrijp echt niets meer van!" 08 Ton, ik ben geslaagd! ppelbeding AH en Hema verdeelt gemeenteraad Huurdersbijeenkomst Leusdense volkstuinders Abonnement CAI nu per kwartaal verrekenen VOLVO rnnt Cursussen TussenTijds Vandaag in de Leusder Krant Afgesloten hultgt Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden U/IJNqROS BREIDT ASSORTIMENT VERDER UIT MET HOGE WIJNEN WljNqROS wiji\qROs SERVA AMERSFOORT Geen krant ontvangen? krant DINSDAG 2 OKTOBER 1984 16e JAARGANG NO. 45 (van één onzer verslaggevers) ISDEN - De vestiging van een Albert Heijn in Leusden is >k gezien allerminst in kannen en kruiken. Het onlangs jrachte CIMK-rapport over een AH-supermarkt in De rshof heeft een deel van de gemeenteraad (CDA, D'66) niet overtuigd van de wenselijkheid van een AH- in Leusdens hoofdcentrum. Naar verwachting zal er in mende tijd nog uitvoerig gediscussieerd gaan worden de raad over de komst van Albert Heijn dan wel over de e van deze supermarkt. Vanavond zal de eerste aanzet e discussie zeker worden gegeven in de vergadering e raadscommissie openbare werken en ruimtelijke or- g, waarin het CIMK-rapport wordt behandeld. vijzigde opinie van een deel gemeenteraad kwam don- javond uitvoerig aan de zijn maandelijkse vergade- Ie raad moest zich uitspre- er de grondverkoop aan de weidse gebroeders Van en voor de vestiging van erna in Hamershof-noord, ireiding van het winkelcen- )e fracties van CDA, PvdA 66 maakten donderdag- de ontdekking bekend van jenaamd koppelbeding in ilmgen van het grondkoop- pt In artikel 13 staat, zo lie- fracties weten, dat in het waarin de Hema komt AH-supermarkt en een itoor worden gevestigd, ipelbeding moet uit het lieten achtereenvol- raadsleden Ep Oostra Corri Verduin (PvdA) en Jart (CDA) weten. Zolang ÏIMK-rapport niet is behan- >r de raad, kan zo'n bepa- ït in dit contract blijven ildus de argumentatie van rie raadsleden. CDA'er Zwart stelde daarom voor het voorstel om de grond aan de gebroeders Van Rheenen te ver kopen, even aan te houden tot na de bespreking van het rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. ,,ln een extra raadsvergadering snel daarna kunnen we dan ons over he voorstel uitspreken", liet Zwart weten. Bij het in stemming bren gen van dit CDA-voorstel. na twee schorsingen die in totaal meer dan een half uur duurden, staak ten de stemmen op 9-9: de VVD, GPV/SGP en de CDA-wethouders waren tegen, en de CDA-fractie, PvdA en D'66 waren dus voor. CDA'er Henk van der Sloot was afwezig. Vervolgens werd het voorstel van burgemeester en wethouders tot grondverkoop in stemming gebracht. Terwijl ieder een rekende op opnieuw een 9-9 verhouding (wat behandeling van het voorstel in een volgende raadsvergadering zou beteke nen), ging het Achterveldse CDA- CDA-raadslid Henk Ossendrijver stak met een van de fractie afwij kend stemgedrag B&W de hel pende hand toe. raadslid Henk Ossendrijver door de knieën. Hij moest als eerste van de christen-democratische fractie zijn stem uitbrengen Na een lichte aarzeling klonk een dui delijk 'voor' uit zijn mond, tot ver bazing van zijn fractiegenoten. Zodoende werd met 10-8 besloten om grond aan de Hema te verko pen en het koppelbeding met A'H te handhaven. Gevraagd naar het waarom van het afwijkend stem gedrag van Henk Ossendrijver liet het raadslid na de vergadering weten: ,,Als ik tegen had gestemd was een Hema-warenhuis mis schien op losse schroeven komen te staan Want als je geen AH wil. komt de Hema ook niet Daarom dat koppelbeding. Ik wilde het persoonlijk niet zo hard spelen in het belang van de gemeenschap die recht heeft op een warenhuis in Leusden". ROBOTS CDA-fractievoorzitter Evelien Blom ontkende desgevraagd dat haar fractie ,,het handig heeft ge speeld". Blom: ..Zie je wel, ieder een denkt nu dat het doorgesto ken kaart is. Zo van: het CDA was eigenlijk voor, stemde uit fatsoen tegen maar liet Ossendrijver toch het voorstel er doorslepen Deze veronderstelling is pertinent on waar. We hadden afgesproken als fractie tegen te stemmen". CDA- afdelingsvoorzitter drs. D. Tigche- laar, aanwezig op de publieke tri bune bij de vergadering om zijn fractie zo nu en dan te souffleren, zei na afloop van de raadsverga dering ,,Onze fractie bestaat niet uit robotjes. Henk Ossendrijver heeft echt zijn persoonlijke me ning laten prevaleren. Kijk, ie mand in een éénmansfractie heeft ook wel eens dat zijn politieke ego dit zegt. maar zijn andere ego het tegenovergestelde Dat merken we nooit!" Nu het koppelbeding (de Hema eist een AH en omgekeerd) in het contract blijft staan, waarin de grondverkoop aan het wa renhuis is geregeld, wil dat niet zeggen dat de gemeenteraad geen enkele kans meer heeft om enige invloed uit te oefenen. Raadslid Harm Offereins (GPV/SGP) zei in dit verband: ,,De raad heeft nog alle wapens in de handen. Daarom heb ik niet tegen de grondverkoop ge stemd. Het is nu eenmaal zo dat er ook nog grond moet worden verkocht aan een belegger waarvan AH een winkel gaat hu ren". De raad kan dan, als hij niet is overtuigd van de wen selijkheid van een Albert Heijn, niet akkoord gaan met de ver koop. Dan komt er géén super markt, maar zo goed als zeker ook geen Hema, gezien het in meerderheid goedgekeurde koppelbeding. Een compromis ligt dus voor de hand: een kleine AH in Hamershof-noord. De vraag is alleen of Albert Heijn daarmee akkoord gaan. GEKLEURD Een woordvoerder van AH zegt hierop: „Over een verklei ning van het aantal vierkante meters bedrijfsvloeroppervlakte valt niet te praten. Van circa 1200 m2 terug naar bijvoorbeeld 1150 m2 is geen probleem, maar het aantal terugschroeven naar 800 m2 is onaanvaardbaar. Een filiaal met die oppervlakte is een onvol doende aantrekkelijke winkel voor Leusden. Tot de mogelijk heden zou wel kunnen behoren dat we starten met een zaak van ongeveer 1000 m2 die we dan later uitbouwen naar 1200 m2. Meer wisselgeld wil ik niet op tafel leggen." Over de conclusies in het CIMK-rapport, die een AH- vestiging in Leusden door on derzoekingen onderbouwen maar waarover de meningen zijn verdeeld, liet de AH- vvoordvoerder weten dat zijn concern zich wel kan vinden in die conclusies. Hij kon zich des gevraagd niet indenken dat een zo'n betrouwbaar instituut als .iti CIMK „gekieurde verhalen" In een rapport vervat. „Ik geloof toch niet dat het CIMK de conclu sie naar een AH-vestiging in Leusden heeft toegeschreven. Die verdachtmakingen kunnen echt niet worden gemaakt," al dus de woordvoerder. én onzer verslaggevers) •EN - ,,lk begrijp er (neer van. Eerst staat gemeenteraad te jui- >ij het horen van het over de komst van de en AH, en dan nu dit!" wethouder Jan Wage- donderdagavond tij de raadsvergadering leek dat een deel van emeenteraad (CDA, D'66) grote moeite iet het koppelbeding de Hema en Albert Dit beding houdt in Hema zich alleen in n wil vestigen wan- ook komt, en omge- geldt hetzelfde voor der Wagenaar sprak in dit van een zuiver zakelijke komst tussen het waren de supermarkt. In een uit leidooi zei de wethouder lat de gemeenteraad zich laten beïnvloeden door ernemer in De Hamershof de pest in heeft'. Wage- )ie ondernemer probeert te frustreren". Hij be doelde op de Boni die nu openlijk stelling heeft genomen tegen de komst van AH (zie elders in deze krant). Wagenaar sloeg de gemeente raad om de oren met de feiten dat alle raadsleden in een zo genaamde bar-talk (een informele bijeenkomst van raad en B&W waarin plannen worden gepresen teerd) kozen voor de combinatie Hema/AH. ,,Op 3 april toen we konden melden dat alles rond was werd de heer Van de Kam van DHV uitvoerig door de raadscom missie openbare werken en ruim telijke ordening gefeliciteerd. U kunt begrijpen dat ik nu erg ver baasd ben over het gedoe rond AH", aldus wethouder Wagenaar die het gesloten koppelbeding tussen het warenhuis en de su permarkt moest bevestigen Hij maakte verder bekend dat de Hema concessies aan Albert Heijn had gedaan voor wat de op pervlakte van de foodsector (ver koop brood, vleeswaren, gebak e.d.) betreft. Wagenaar. ,,De Hema krijgt in Leusden 100 vier kante meters food, normaal was 300 tot 400 vierkante meters ge weest". Voordat de vergadering geschorst werd voor nader be raad zei de wethouder nog, dat AH zich terugtrekt wanneer het koppelbeding met de Hema onge daan wordt gemaakt. Kruidenierspolitiek Na de schorsing van circa 25 mi nuten, waarin de fracties alles op een rijtje moesten zetten en de politieke konsekwenties konden overdenken, liet VVD'er Gerrit Valkhof weten dat de behandeling van het CIMK-rapport na de ver koop van de grond aan de Hema geen 'schoonheidsprijs' verdient, maar dat de heisa rond het kop pelbeding met AH geen reden mocht zijn voor het laten stranden van het warenhuisproject. Valkhof betitelde de plotselinge discussie over AH als 'kruidenierspolitiek'. D'66-raadslid Ep Oostra merkte op dat de koppeling tussen de Hema en AH nooit duidelijk naar voren is gebracht door B&W. Corri Verduin van de PvdA sloot zich hierbij aan. Op dat moment waren CDA, PvdA en D'66 vóór ht verdragen van het voorstel tot grondverkoop aan de Hema. Wet houder Wagenaar kwam toen in het geweer en verklaarde dat elke dag vertraging na de raadsverga dering er in feite één te veel was. Wagenaar: „De bedoeling is dat de Hema plus de overige winkels in het project voor 5 december 1985 opengaan. Die datum ligt Wethouder Jan Wagenaar: „Niet laten beïnvloeden door één on dernemer die er de pest in heeft. natuurlijk commercieel erg gun stig. Daarom wordt ernaar ge streefd voor die tijd het project op te leveren". Na een tweede schorsing van de vergadering, die circa tien minu ten duurde en waarin het college van B&W zich wilde beraden, werd uiteindelijk in de hoofdelijke stemming duidelijk dat een meer derheid van de raad. door de steun van de 'dissidente' Henk Ossendrijver (CDA), koos voor het handhaven van de binding tussen de Hema en Albert Heijn. Namens de PvdA verklaarde Corri Verduin tijdens de rond vraag dat haar fractie de bar- talks' niet meer zal bijwonen, omdat besluiten uit deze beslo ten, informele bijeenkomsten nu als harde gegevens tegen de raad worden gebruikt door het- college van B&W. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- nilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm lontrakten belangri|ke korting isderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) se nummers: 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend, erdags gesloten LEUSDEN - Stichting Volks tuinencomplex Leusden houdt op vrijdag 26 oktober een bijeen komst voor de huurders van een volkstuin. De aangesloten tuin ders worden 's avonds om acht uur verwacht in 't Ros Beyaart aan de Hamersveldseweg. De huurders krijgen tijdens de bijeenkomst gelegenheid tot het spuien van vragen, klachten en wensen die zonodig direct worden beantwoord. Verder wordt een film vertoond en zal een oeskundige op het gebied van volkstuinieren een praatje houden en vragen beant woorden. Aan het slot van de avond wordt een verloting georga niseerd. Verder laat de stichting weten dat ieder die zich heeft opgegeven voor een volkstuin in Leusden maar nog geen bericht heeft ontvangen, contact moet opnemen met de sekretaris de heer Kooijman, tele foon 942787 LEUSDEN - Als er zich vol doende deelnemers aanmelden zullen er binnenkort weer een aantal interessante kursussen van start gaan. Men heeft des kundigen weten aan te trekken voor EHBO, uitkeringen (WAO, WW, WWV, RWW en AOW), wandkleden maken, sollicite ren, budgetteren en klusjes in huis op elektriciteitsgebied. Genoemde onderdelen kunnen echter alleen van start gaan bij voldoende deelname. Om het geld behoeft u het niet te laten, want er wordt slechts een bijdrage gevraagd van f 2,50 per kursus- ochtend of -middag. Bij Tussen Tijds (nu op de Hamersveldseweg 100 - in het nieuwe jeugdhonk) ligt een programmaboekje klaar Er kan ook vrijblijvend alle verdere informatie verkregen worden PvdA: „Bij aanvragers maneges worden valse verwachtingen gewekt" pag. 3 Boni: „Geen AH, maar meer discount' pag. 3 Het Ziekenfonds komt naar de mensen toe; spreekuren in Leusden en Achterveldpag. 5 Buurtschap Waterloo zit niet te springen om gemeentelijk riool pag. 5 Knap toneelspel door jubilerend Culdotopag. 5 Sport: de eerste teams van Roda '46 acteerden matig het afgelopen weekend. Door twee treffers van Lidus Vaartjes (foto) wist de zaterdag-elf Musketiers op 2-2 te houden. Roda-zon. deelde de punten in een natte wedstrijd met Zuider zeevogels pag. 7 Lidus Vaartjes scoorde tweemaal. Overig sportnieuws pag. 6/7 Vertegenwoordigers van provincie, recreatieschap, waterschap en gemeenten fietsten na de officiële inge bruikname in de richting van Woudenberg. LEUSDEN/WOUDENBERG - Het 1.25 m brede fietspad van betonnen platen op de oostoever van het Valleikanaal werd afgelopen vrijdag officieel in gebruik genomen. De Utrechtse gedeputeerde G. van Wijnbergen verzorgde samen met inspecteur J. Vonk van de Landinrichtingsdienst de openingshan deling die op Leusdens grondgebied plaatsvond. Bij het kanaalbruggetje, dat aan de Waterjuffer grenst, bedreven beide heren op een wit stalen ros een rlngsteekspel en luidden daarmee de officiële ingebruikname in. Na een glaasje Leusder Spul, aangeboden door het gemeentebestuur, vertrokken Van Wijnbergen en Vonk per fiets in de richting Woudenberg. Ze werden gevolgd door een gezelschap van circa zestig genodigden. Het toeristische fietspad is twaalf kilometer lang en loopt vanaf Amersfoort, via Leusden naar Wou denberg en Scherpenzeel. De aanleg van het betonnen fietspad kostte 650 duizend gulden waarvan het Rijk driekwart betaalde. De rest legden de provincie en het Recreatieschap bij. LEUSDEN - Met ingang van 1 januari 1985 zullen de abonnees van het nieuwe radio- en tv- kabelnet het abonnementsgeld per kwartaal kunnen betalen. Dit is mogelijk geworden door een overeenkomst tussen de ge meenten Amersfoort en Leus den, waarbij het Amersfoortse Gas-, Water- en CAI-bedrijf gaat zorgen voor de inning van het abonnementsgeld, tegelijk met het kwartaalbedrag dat voor het water moet worden betaald. Tot nu toe moest het cai-abon- nement in zijn geheel in één keer worden betaald. Omdat de gemeente Leusden zelf niet over de mogelijkheid beschikt tot verzending van kwartaalno ta's terwijl dit uit een oogpunt van dienstverlening wel wenselijk werd geacht, is hiervoor een beroep op de gemeente Amers foort gedaan. De abonnementen-admi nistratie blijft bij de ge meente Leusden berusten: al leen zij die bij de gemeente Leus den staan geregistreerd als cai- abonnee ontvangen de gecom bineerde cai/waternota. De eer ste keer dat deze gecombineer de cai/water-nota wordt verzon den - rond 15 januari 1985 - zal een bijsluiter worden meegezon den waarin een en ander nog eens zal worden toegelicht. LEUSDEN - Het gedeelte van de Hamersveldseweg, gelegen tussen De Kuiperij (Koningshof) en de Burge meester van der Postlaan zal van 30 september tot 19 oktober in verband met re constructiewerkzaamheden worden afgesloten voor alle verkeer. Fronsac A.C. '81 Chêteau Jeanrousse Listrac A.C. '82 Chéteau Fonreaud Pauillac A.C. '79 Chêteau Plantey St. Julien A.C. '80 Chateau du Glana Lalande de Pomerol A.C. '79 Chateau des Annereaux - St. Emilion A.C. '82 Chateau la Croizille grand cru St. Emilion A.C. '82 Chateau Puy Blanquet grand cru Beaujolais Villages A.C. '83 Chateau d'Emeringes Graves Rouge A.C. '82 chateau de Tuilerte Macon Villages Blanc A.C. '82 - Elzas, Edelzwicker '82 - Oppenheimer Krötenbrunnen auslese verkoopt in uw vrije tijd ook I rechtstreeks aan consumenten. J Openingstijden voor particulieren: vrijdags van 16.00 tot 21.00 uur; zaterdags van 9.00 tot 17.00 uur. De grootste en goedkoopste wijnzaak van Nederland. De Wiekslag 23, Hoevelaken. Tel. 03495-37368. Je weet. wat ik in mijn kop heb krijg je er met geen tien paarden uit! Dus ik zaak in zaak uit, dagenlang En wat denk je? Bij Tex- shop vind ik die broek, dat hemd. die sweater en dat jack dat ik zocht! Stom, dat ik daar nou niet eerst gekeken heb hè Je Ruud. TE HUUR: G9rMd»chapp«n - motorlalon on nog vaal maar AMERSFOORT Induatrtetafretn da Isaaii Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 dealer voor Amersfoort Bnrneveld e.o. Amsterdamseweg 7 Tel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebi ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen mei onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-16141

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1