EHBO oefenavonden blijven erg belangrijk Afwisselend concert in de Dorpskerk Kinderboekenweek met aktiviteiten Open dag chemie Kinder- postzegel- aktie van start LEUSDEN Inbraak in garage Commissie 0W/R0 vergadert vanavond Geen klaarovers meer op Nooiderinslag/Wierickewijk Op jaarlijkse ledenvergadering Tuinvuilaktie Tekenen en schilderen in De Moespot Studiedag over Derde Wereld Kaarttoernooi de Hessenkar mkindec/emeente/ Poging diefstal ai| algemeen DINSDAG 2 OKTOBER 1984 feH«gHp|* jCi*CTWlï ACHTERVELD - De plaatselijke EHBO-afdeling hield haar jaar lijkse ledenvergadering. Aan wezig waren het voltallige be stuur, 28 leden en de instruc teur. De voorzitter W. Hilverts opende de vergadering met een hartelijk welkom voor de aan wezigen: „We vieren dit jaar het 35-jarig bestaan. Aan de hand van gegevens is gebleken dat in die jaren ruim 90% van de inwo ners van het dorp lid van de EHBO is geweest of nog is". De notulen van de vorige leden vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mee dat er tijdens de bloedslag 208 personen bloed hadden afgestaan waaronder een aantal oud-leden van de ver eniging. Men wil in het nieuwe sei zoen de oefenavonden elke week houden, en niet zoals voorheen om de week. Het is een proef. De docent zal de plaatselijke arts Koch zijn en als instructeur is be noemd de heer E. v.d Hoek uit Leusden. Het blad de Voorpost van de dokter zal met ingang van 1 januari 1985 niet meer verschij nen Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek dat er weer een goed seizoen achter de rug is met diverse activiteiten die alle zijn ge slaagd. Ook nu werden er ook weer een groot aantal assistenties verleend bij diverse evenemen ten. Uit het verslag van de penning meester bleek dat men dit jaar met een klein nadelig saldo was geëindigd. De kascommissie had de boeken van de penningmees ter geheel in orde bevonden. Af tredend als kascommissielid was mevrouw Ossendrijver Huijskens. In haar plaats werd benoemd me vrouw R Smit-van Bekkum. De heer De Ridder had bedankt als lid van de activiteitencommissie. Zijn plaats werd ingenomen door de heer C. de Vette. ZILVEREN SPELD Na de pauze volgde de bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heren H. van Nimwegen, die zich herkiesbaar stelde en A.L. Jans sen, die zich niet meer herkies baar stelde. Als kandidaat was door het bestuur gesteld mevrouw Ch.G.M. Jansen-Kitselaar. Daar geen tegenkandidaten waren in gebracht werd Van Nimwegen herkozen en mevrouw Jansen ge kozen. De aftredende heer Jansen had als bestuurslid 9 jaar deelgeno men waarvan zeven jaar als se cretaris. Als dank werd hem een verrassingsenveloppe aangebo den terwijl zijn echtgenote in de bloemetjes werd gezet. De contri butie voor het komende jaar blijft ongewijzigd Door de voorzitter werd de zilveren speld uitgereikt aan de leden De Bock - Weijer, Van Dijk - Van Halteren. Den Haan - V.d. Loo en Janssen - Rijn- ders voor hun tienjarig lidmaat schap. Voor hun 15-jarig lidmaatschap werd de speld uitgereikt aan mevr. Ossendrijver-Huijskens, C. de Vette - Beukeboom en de heer C. van Esveld en zijn echtgenote. Men zal dit seizoen weer probe ren een nieuwe reanimatiecursus te starten terwijl binnenkort ook de herhalingscursus reanimatie zal worden gehouden. Mevrouw Kleinveld deelde mede dat zij stopt met het les geven voor de jeugd EHBO op de scho len. Zij heeft dit werk negen jaar gedaan en wil dit nu graag over dragen aan een ander. Verder werd er op aangedrongen om tijdens de toerweek meer le den beschikbaar te krijgen voor de assistentie in die week. Er zijn momenteel te weinig leden die hun medewerking verlenen waar door de posten niet voldoende be zet zijn. De voorzitter bracht de leden nogmaals onder de aan dacht dat er tenminste 8 oefen avonden dienen te worden be zocht wil men in het bezit van het diploma blijven. Alleen in zeer bij zondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. De oefen avonden zijn op de navolgende data: 23 en 30 oktober, 6, 13, 20 en 27 november, december geen oefen avonden, 15-22 en 29 januari en 5-12 en 29 januari en 5-12 en 26 februari. De vergadering werd hierna gesloten met dank voor de goede inbreng deze avond. Donderdag 27 september vierden Bemardus Nijhuis en Charlotta Elisabeth Ruurs het heuglijke feit da jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Het echtpaar dat sinds maart 1981 in Leusden aan de G vier woont door burgemeester Rademaker en zijn vrouw in de bloemetjes gezet. LEUSDEN - Op vrijdag 5 oktober om 20.00 uur zal er in de Dorps kerk weer een concert gegeven worden. Het dorpsconcert Leusden is nu 4 jaar oud en trekt van jaar tot jaar meer be zoekers. Vorig jaar was de Dorpskerk praktisch vol. Rond de 245 mensen bezochten het concert. Onder hen waren veel kinderen. Er komen hele gezin nen luisteren; de lage toegangs prijs (voor kinderen f 1,00) heeft daar zeker mee te maken. Volwassenen betalen f 5,00 en tree. ledereen die in Leusden leeft en/of werkt kan aan het concert deelnemen, iedere goede ama teur, iedere beroepsmusicus, met zijn of haar achterban. Er wordt door dit concert geen subsidie ontvangen. Dit heeft tot gevolg, dat alles zoveel mogelijk zelf wordt gedaan. Dit geldt voor de versiering van de kerk tot en met de lay-out van het drukwerk: affi ches. toegangskaarten en pro grammaboekjes. Tijdens het con cert wordt iedereen die musiceert aan het publiek voorgesteld en er wordt iets verteld over het werk, dat ten gehore wordt gebracht Een achttal Leusdense bedrijven steunt het concert door het plaat sen van een advertentie in het programmaboekje Het programma ziet er als volgt uit: 1. Maria van Kooten, zang, Gerda van Rooijen, dwarsfluit, Ineke de Vries, piano, brengen een kantate van G.F. Handel. 2 Het Blokfluitkwartet van Loes van den Akker speelt een di vertimento van Albert de Klerk. Het kwartet bestaat uit de vol gende leden Loes van den Ak ker, Gerda van den Berg, Anne-Marie de Jong, Ine van de Watering-van den Akker. 3. Dan volgt orgelmuziek: Pieter Leebeek brengt een Fantasia van Chr. Kellner en een Fuga van Max Reger tot klinken 4 Liet Peddemors speelt op de vleugel 2 romances van R. Schumann. 5. Het Leusdens Kamerkoor sluit het gedeelte vóór de pauze af met 'Darhulas Grabesgesang' van Joh. Brahms, en Ps. 43 'Richte mich, Gott' van F. Men delssohn. 6. Na de pauze klinkt nog eens blokfluitmuziek. Twee conser vatoriumstudenten: Henrique den Otter en Ellen Both spelen 2 Tanzstücke van Harald Genzmer en een sonate van J.B Loeillet. 7. Jan-Paul van Spaendonck, ba riton, zingt begeleid door zijn vader Jan van Spaendonck een lied van Purcell, 2 liederen van M. Ravel, en een aria uit 'Un Ballo in Maschera' van G. Verdi. 8. Tot slot klinkt het diepe geluid van drie trombones door de kerk. Trombone-trio 'Eem- land', bestaande uit Cor van den Braber, Dick Heuweke- meyer en Emiel Scheerder spelen 6 korte stukken van Sa lomon Rossi, Joh Staden, Heinrich Isaak en Belmonte. LEUSDEN/ACHTERVELD - Door Veilig Verkeer Nederland en de Bovag wordt dit jaar het 25-jarig jubileum gevierd van de Vrijwillige Veiligheidsinspecties voor personenauto's. In verband met dit jubileum is door VVN en Bovag besloten de week van 6-13 oktober uit te roepen tot nationale week van de Veilig heidsinspecties. De afdeling Leusden, waaronder ook Stou- tenburg en Achterveld ressorte ren, verleent aan eze actie haar medewerking. Door twee WN/Bovag inspectie stations wordt gratis medewerking verleend. De derde VVN/ Bovaggarage, gevestigd in Achter veld, garage Lammers kan door onvoorziene omstandigheden niet deelnemen. De uitgevoerde veilig heidsinspectie wordt uitgevoerd volgens een vast door VVN opge steld schema. Een groot aantal vitale onderdelen, die direct met de verkeersveiligheid te maken heb ben worden gecontroleerd. De punten zijn stuurinrichting, rem men, banden, verlichting en caros- serie, Ook een proefrit is hierbij in begrepen De duur van elke in spectie bedraagt ongeveer een uur. Omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat bij grote deelname niet iedereen van deze gratis con trole gebruik kan maken is aanmel ding van te voren wel gewenst. De afdwerking zal plaats vinden in volgorde van aanmelding. De deel nemende garages zijn garage Bui tenhuis in Leusden Zuid en garage bedrijf Van 't Klooster in Leusden- Centrum. Degenen die van deze gratis controle gebruik willen ma ken, kunnen zich tot vrijdagavond telefonisch aanmelden bij de be treffende garages. Garagebedrijf Buitenhuis is bereikbaar telefo nisch 033-940767. Garagebedrijf van 't Klooster 033-941243. In verband met het feit dat garage Lammers niet aan deze actie kan deelnemen, wordt door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland in samenwer king met de garagebedrijven Lammers en Kleinveld op zater dag 20 oktober een verlichtings controle gehouden. Betreffende deze controle zal nog nader be richt in de kranten volgen. LEUSDEN - De kinderpostzegel actie gaat morgen (woensdag) weer van start. De leerlingen van meer dan 8000 scholen in het hele land bellen dan aan om bestellingen van kinderpostze gels en kaarten op te nemen. Zij verkopen velletjes kinderze gels ter waarde van f 5,-. Op de kinderzegels staan stripver haaltjes, voor het eerst in de ge schiedenis van de postzegel. De vier zegels zijn ontworpen door Joost Swarte, een be kende Nederlandse stripteke naar. Eén van de mapjes wens kaarten is getekend door Anton Pieck. De mapjes kosten f 2,50 per stuk. Vanaf 14 november worden de zegels en kaarten bezorgd en afgerekend. Dan zijn de kinderpostzegels ook in de postkantoren verkrijgbaar. Met de hulp van al deze kinde ren èn van veel volwassenen wil het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels proberen de opbrengst te verhogen. Een op brengst die jaarlijks wordt ge bruikt om verbetering te bren gen in het leven van kinderen in binnen- en buitenland. LEUSDEN - Sedert een aantal ja ren biedt de gemeente haar in woners de gelegenheid om op een eenvoudige manier af te ko men van het tuinvuil dat bij het opknappen van de tuin in voor- en najaar vrijkomt. Dit jaar vindt de na-jaars tuinvuilaktie plaats van 12 oktober tot en met 25 no vember. Gedurende deze peride kan op 40 plaatsen verspreid over de gehele gemeente tuin vuil worden gedeponeerd. De stortplaatsen worden door mid del van bordjes met het op schrift 'tuinvuil' aangegeven. De stortplaatsen zijn uitsluitend voor tuinvuil bedoeld: snoeihout, plantenresten, blad, gras- en graszoden Helaas komt het in de praktijk nogal eens voor, dat op deze plaatsen ook huishoudelijk afval en ander afval zoals puin en oud-ijzer wordt gestort. Dit werkt sterk kostenverhogend, terwijl het doel van de tuinvuilaktie nu juist is de kosten van afvoer en verwer king binnen de perken te houden en daarmee ook de hoogte van de reinigingsrechten, de belasting die betaald moet worden voor het ophalen, afvoeren en verwerken van huis- en tuinvuil. Het is dan ook in ieders belang ervoor te zor gen dat op de tuinvuilstortplaat- sen alléén tuinvuil terecht komt. Het tuinvuil kan nu ook op door- de-weeksedagen van 9.00 tot 12 00 en van 13.00 tot 16.00 uur gebracht worden op de gemeen- tewerf Hamersveldseweg 105. Dit mag ook op zaterdagmorgen van 9 00 tot 12.00 uur Dit is koste loos Bovendien kan grofvuil tot een gewicht van maximaal 30 kilo op de ophaaldata voor grofvuil aan de reinigingsdienst worden meegegeven. Voor het ophalen van grote en/of zware stukken dient contact te worden opgenomen met de reini gingsdienst, telefoonnummer 94.15.94 LEUSDEN Dinsdag 2 oktober, 20.00 uur: Commissie OW/RO, commissieka mer gemeentehuis, 't Erf 1 Woensdag 3 oktober, 14.00 tot 16.30 uur: Kledingbeurs, 't Tref punt. Arnhemseweg 75 Donderdag 4 oktober, 20.00 uur: Film, De Korf, Smidse 1 Maandag 8 oktober, 20.00 uur: Commissie financiën, commissie kamergemeentehuis, 't Erf 1 Maandag 8 oktober, 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB, KPO en Plat telandsvrouwen, Dienstencentrum Burg. Beaufortweg 18. Dinsdag 9 oktober, 14.30 uur: Modeshow Tweede handskleding, AC restaurant, Vlooswijkseweg 1 LEUSDEN - Met het thema "Als ik later groot ben" zal op 10 ok tober weer de kinderboeken week van start gaan. In deze week die tot 20 oktober duurt zullen er in de openbare biblio theek van Leusden-Centrum al lerlei aktiviteiten georganiseerd worden. Op woensdag 15 oktober begint het programma met een feestmid dag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Aanvang 14.00 uur. De ouders van de kinderen kunnen hierbij niet aanwezig zijn. De kinderen worden verzocht om oude kleren aan te trekken, omdat er met verf gewerkt zal worden 's Avonds is er van 18 30 tot 20.00 uur een filmavond voor kinderen vanaf 9 jaar. De film "De kinderkara vaan" naar het boek van An Rut gers van der Loeff-Basenau zal dan gedraaid worden. Voor een toegangskaartje moeten de kinderen puzzels maken of kleurplaten inkleuren en deze dan op de bibliotheek inleveren; vanaf 9 oktober kunnen die ingeleverd worden waarna de kinderen een toegangskaartje krijgen. Iedere middag, van 16 00 tot 17.00 uur dat de bibliotheek open is. is er voor de kleintjes voorle zen. Ook kinderen uit Leusden- Zuid en Achterveld kunnen hier aan meedoen. VRIJWILLIGERS VACATUREBANK LEU! _j_ST'JGBEUGEL 32. 3633XE LEUSDEN. tri. 033-91 I LEUSDEN - Vanuit de samenleving bereiken ons dagelijks dnr oproepen voor vrijwilligers om noodzakelijk en belangrijk werk zetten - waar geen geld voor is. Vrijwilligers dus! j Zo zit de W.O.L. (Stichting welzijn ouderen in Leusden) te spring diverse medewerkers, waaronder een beheerder. Zoals u we schikt men sinds kort over een eigen ruimte zodat men iets nej zetten in de alledaagse werkelijkheid van oudere mensen. Als gaat helpen verricht u dankbaar werk. Ook het omgekeerde is mogelijk: in plaats van ouderen kan me§i meer aangetrokken voelen om voor de jeugdigen iets neer te ze De Til komen op woensdagmiddag jeugdgroepen vanaf 6 jaai kaar. wie werpt zich op om deze jeugd te begeleiden? Maar misschien voelt u zich meer aangetrokken om met volwa! iets te doen, want dat zit tussen jong en oud in! Als u over een ta< bel beschikt wordt u met gejuich ontvangen bij het projekt wi buitenlanders op weg helpt bij de beheersing van onze (moeilij derlandse taal. ACHTERVELD - In het komende seizoen zal men weer kunnen deelnemen aan het tekenen en schilderen in de Moespot. Men gaat van start op dinsdagavond 9 oktober om 20.00 uur en zo iedere dinsdagavond tot eind april 1985. Er is iemand aanwe zig die de deelnemers een eind op weg helpt in het tekenen en schilderen. Materiaal is aanwe zig alleen dient men zelf voor papier te zorgen. Er wordt van alles getekend of ge schilderd, zoals portret tekenen, stillevens en onderwerpen naar eigen keuze. De kosten bedragen f 45, - voor het hele seizoen. Er kan desgewenst in 2 maal betaald worden. Degenen die interesse hebben kunnen bellen 03425- 1797 Men kan ook de eerste avond komen kijken en dan be slissen of men wil deelnemen. Voor het portret tekenen is er een model nodig. Degenen die zich hiervoor beschikbaar willen stel len kunnen zich opgeven bij bo venstaand telefoonnummer. Men krijgt een kleine vergoeding en het gemaakte portret kan men na afloop meenemen. ACHTERVELD - In van vrijdag op zaterdag poging in het werk geste! auto van de heer B. uit a veld te ontvreemden. Der zijn blijkbaar in hun stoord. De auto werd ontl de rijbaan met branderij ten. Bij controle bleek f auto was opengebroken tie stelde een onderzoek f van de dader(s) is no|j spoor. LEUSDEN - Bij een inl een autogarage aan c bachtsweg in Leusden-z acht lichtmetalen velgi banden buitgemaakt. D wielen vertegenwoordig waarde van circa 1600 De dader(s) nam(en) ven een radio-cassetterecor< Bij de politie werd ook gedaan van diefstal van sl derdelen. Van een bouwpl Klokhoek werden 100 kru lingen en 20 draaikoppelin vreemd. LEUSDEN - De NCVB en de Werkgroep Ontwikkelingssa menwerking van KVG/Melania houden op dinsdag 9 oktober een open studiedag in de Ich- tuskerk aan de Grote Haag 52 in Amersfoort. Het onderwerp van deze dag die van 10.00 tot 15.00 uur duurt, is „Als je kiest voor Europa, kies je dan ook voor de Derde Wereld?De inleidster is mevrouw B. Thomas - Korvi- nus uit Oosterbeek. Zij is lid van de werkgroep Kerk en Ontwik kelingssamenwerking van de Nederlandse Raad van Kerken en medewerkster van Justitia et Pax. De reden voor deze bijeenkomst is dat de belangstelling voor de arme landen lijkt te verhinderen. Het is meer dan ooit een kwestie van rechtvaardige verdeling De teruggang van de ekonomie geeft in de rijke landen minder wel vaart, maar in de arme landen nog grotere armoede Om toch de aandacht voor de derde wereld te stimuleren wordt er van gedach ten gewisseld over de handels overeenkomsten tussen de Euro pese Gemeenschap en de derde wereldlanden, de voedselhulp en de resultaten hiervan, de gevol gen voor de positie van de vrouw in de derde wereldlanden. De kosten voor deze studiedag bedragen f 6,00 per persoon. De reiskosten zijn voor eigen reke ning Voor de aanvang is er koffie. Het is raadzaam een lunchpakket mee te nemen. Men kan zich op geven voor deze dag bij NCVB, Ria Abbring, Pr. Christinalaan 7, telefoon: 942047 ACHTERVELD - Vrijdag 5 okto ber gaat het kaarttoernooi van de Hessenkar weer van start. De aanvang is om 20.00 uur. Bij voldoende deelname zal er niet alleen geklaverjast maar ook geschutjast worden Er zullen ze ven ronden worden gespeeld waarvan er zes zullen meetellen voor de eindrangschikking. Tij dens de kaartavonden zullen er weer mooie prijzen beschikbaar zijn. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie 'Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening' OWRO komt vanavond bijeen voor de maan delijkse vergadering. Vanaf 20.00 uur wordt er onder voor zitterschap van wethouder Jan Wagenaar (VVD) vergaderd in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. Op de agenda voor deze openbare ver gadering staan de volgende punten: 1. Opening 2. Inventarisatie vragenstellers- /woordvoerders 3. Verslag van de vergadering van 11 september 1984 4. Hamershof-noord, stand van zaken 5. CIMK-rapportage Hamershof 6 Claverenblad-Wildenburg, stand van zaken -geluidsvoorziening Groene Zoom 7. Groenplan 'plan Langenbeek' 8. Verkoop kavel grond in Ach terveld aan de heer Ossen drijver 9. Verkoop kavel grond aan de Op zaterdag 13 oktober houden ongeveer 100 chemische bedrijven en laboratoria van Keuringsdiensten van Waren, ziekenhuizen, weten schappelijke Instellingen als univer siteiten, hogescholen en TNO een „open dag". Die dag kan iedereen met eigen ogen aanschouwen hoe bij een Keuringsdienst van Waren wijn en conserveringsmiddelen In voedingsmiddelen worden gecon troleerd of hoe kinderspeelgoed op giftigheid wordt onderzocht. Chemische bedrijven tonen fabrica ge en toepasbaarheid van kunststoffen, bijvoorbeeld in de auto-industrie of de vrijetijdssector zoals surfplanken en ski-attributen gassen, kunstmest en koolstof. Daarnaast wordt op deze dag ruime aandacht besteed aan aktuele zaken zoals milieu, veiligheid en ener gie. Zo toont het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van reini ging van afvalwater De rol van de chemie in onze samenleving blijkt nog steeds onderschat te worden Geen auto. fiets of surfplank maar ook geer) Hamersveldseweg aan My- resjö 10. Voorbereidingsbesluiten: - gedeelte oostrand Groen houten - gedeelte Leusden-zuid 11. Informatie 12 Rondvraag 13. Sluiting schoen, jas of tube tandpasta is moge lijk zonder chemie. Dit |aar wordt de Open Dag Chemie voor de vierde maal (om de twee jaar) gehouden. Dit gebeurt onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Chemi sche Vereniging (KNCV) en de Vereni ging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) In 1982 trok de Open Dag 55 000 bezoekers. In de regio Amersfoort kunt u terecht bij: - Nederlandse Kleurstoffenindus trie, Kleine Koppel 31, Amersfoort - DHV, Raadgevend ingenieursbu reau, Laan 1914 nr. 35, Amersfoort - PFW Nederland BV, Nijverheids- weg zuid 7, Amersfoort - Centrilab BV, Koningsweg 8, Soest - Ned. Kunststoffen industrie, Montgomeryweg 45, Soesterberg - TNO instituut toegepaste chemie, Utrechtseweg 48, Zeist. Voor de tijden dat u deze bedrijven kunt bezoeken kunt u altijd bellen met de VW. LEUSDEN - Zoals wij vorige week al meldden, is de klaar- overdienst op het punt Noorderinslag/Wierickewijk met Ingang van gisteren opgeheven. Er hebben zich niet voldoende vrijwilligers aangemeld om dit drukke punt dagelijks van klaar overs te voorzien. De coördinatrice van de klaar- overdienst wi|st er op dat er nog wel verkeersbrigadiers staan op hel punt NoorderinslagMiddenweg Ouders, die hun kinderen onder begeleiding de Noorderinslag wil len laten oversteken, kunnen hen dus adviseren van die oversteek gebruik te maken KERAMIEK EN ZEEFDRUKKEN IN ST. ELISABETHZIEKENHUIS In het St. Elisabethziekenhuis aan de Ringweg Randenbroek ex 25 oktober Christiaan Bruynius en Jurjen Fontein. Van Christiaan keramiek te zien. Centraal in zijn werk staat de uitbeelding van zijn gevoelswereld. Elk beeldje is met de hand gevormd. Jurjen Fontein exposeert met zeefdrukken. Zeefdruk is een soort techniek. Een nylon weefsel op een raam gespannen wordt gr afgedekt. Wanneer het raam op een vel papier wordt gelegd en rakel verf overheen wordt gestreken, dringt dit door de open gede< op het papier. Elke kleur vereist in principe een eigen drukgang. De op vele manieren worden afgedekt. Jurjen Fontein gebruikt een i zeefdruktechniek. Door afwisseling te brengen in de toongf structuur, met name door het gebruik van korrelstruktuur, verlever prent die eerder aan een aquarel of aquatint ets doet denken.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4