Halve winst Antilopen boekt belangrijke winst j Leusden op Papendal oda en Musketiers punten in at partijtje van Roda-zon haotische wedstrijd Van de Meer in het doel VOETBAL W BALANS Dames junioren op weg naar kampioenschap DINSDAG 2 OKTOBER 1984 ZONDAG ACHTERVELD - Zowel de zater dag- als zondagformatie van Roda '46 kwam afgelopen weekend niet verder dan gelijk spel. De Roda-zaterdag bleef te gen de Musketiers op 2-2 ste ken in een duel dat weinig hoogtepunten kende. Het tref fen tussen de Roda-zondag en de Zuiderzeevogels was voor het publiek dat de regen trot seerde nog minder de moeite van het kijken waard. Meer als één punt verdienden de volge lingen van Rob Ton ook niet. De derby tussen Barneveld en Ach terveld leverde ook geen verlie zer én winnaar op. Hier was echter het veld onbespeelbaar. In de hoofdklasse van de zater dagafdeling gingen alle wedstrij den normaal door zodat na vijf wedstrijddagen de ranglijst nog aardig compleet is. Alleen Roda en Benschop hebben een wed strijd achterstand die niet op 11 maar op 18 november ingehaald zal worden. Opvallend was afge lopen zaterdag de 5-1 winst van Hoevelaken op Vitesse dat daar door enige plaatsen op de rang lijst prijs moest geven. Hoevela ken daarentegen steeg een plaats en deed de rode-lantaarn aan Eminent Boys over die op eigen bodem tegen Veensche Boys met 1-3 de boot inging. Hercules en Benschop deelden met 1-1 broe derlijk de punten. Het Amers- foortse VOP heeft de smaak van het winnen weer te pakken. Nu werd Montfoort nota bene in eigen huis op een 0-3 nederlaag getrak teerd. Baarn blijft het slecht doen. Koploper Advendo behaalde een regelmatige 0-2 ovenwinning. De uitslagen in de hoofdklasse wa ren: Roda '46 - Musketiers 2-2 Hercules - Benschop 1-1 Eminent Boys - Veensche Boys 1-3 Montfoort - VOP 0-3 Baarn - Advendo 0-2 Hoevelaken - Vitesse 5-1 De stand na 5 wedstrijddagen is. 5 9 (10-4) 5 7 (11-4) 5 7 (10-4) 4 6 (10-6) 5 6(8-6) 5 6 (10-12) 5 5 8-9) 4 4 8-8) 5 3 4-10) 5 2 8-11) 5 2 (10-17) 5 1 6-13) Advendo VOP Veensche Boys Roda '46 Hercules Vitesse Musketiers Benschop Montfoort Baarn Hoevelaken Eminent Boys Achterveld kwam tegen Barne veld niet in actie. De wedstrijd staat nu voor 19 november op de nominatie. VVZA nam de kopposi tie (op doelsaldo) over na de 2-0 winst op het dit jaar tegenvallende Gooische Boys Amsvorde door brak de nederlagenreeks met een nipte 1-0 zege op Laren. Het bete kende tevens voor Amsvorde de eerste treffer van de competitie. Actif contra Hooglanderveen le verde een verwachte einduitslag (2-2) op. Het 'topduel' tussen pro movendus Olympia en degradant BFC eindigde eveneens in remise (1-1). Beide teams konden der halve hun ongeslagen status handhaven terwijl ze in de kop van de ranglijst een hartig woordje blijven meespelen. De uitslagen van de 1e klasse A WZA - Gooische Boys 2-0 Amsvorde - Laren 1 -0 Barneveld - Achterveld afg Actif - Hooglanderveen 2-2 Olympia-BFC 1-1 Roda '46 - Zuiderzeevogels 1 -1 De stand in de 1e klasse A is: WZA 5 8 (12-5) BFC 5 8 7-3) Zuiderzeevogels Olympia Actif Barneveld Gooische Boys Roda '46 Achterveld Laren Hooglanderveen Amsvorde 5 7 (11-5) 5 7 (11-8) 5 6 7-5) 4 4(3-7) 5 4(6-7) 5 4 7-11) 4 3 8-9) 5 3(3-6) 5 2 8-12) 5 2( 1-6) LEUSDEN - De Antilopen- brigade van Amstelvener Her man Bruins heeft afgelopen za terdag bij Thor in Harmeien een historische overwinning be haald. Verspeelden de Leusde- naren vorig seizoen na de win terstop tegen Thor kostbare punten in de race om de titel, dit jaar zijn de rollen omgedraaid. Nu is Antilopen de voornaamste titelkandidaat en is Thor na een uiterst stroeve competitiestart vooralsnog het kind van de reke ning. Toch zag coach Herman Bruins als een berg tegen dit immer lastige treffen op. Vooral omdat zijn forma tie de laatste weken nogal matig presteerde. Op tal van plaatsen had hij zijn ploeg gewijzigd. De eerste aanval werd gevormd door Jan Costa, Nancy Lahey (weer fit), Frans ter Maten en Esther Ver steeg. terwijl Anita ter Maten. Eddy Hendriks, Koos Meinsma en Mar- greet Versteeg het middenvak voor hun rekening namen. De eerste verdediging bestond uit Gert Graaf land. Joyce Osnabrugge, Richard Urbach en Yolanda Versteeg. Dat wijzigingen nog niet altijd verbete ringen betekenen, werd voor rust duidelijk. Alleen het verdedigings vak draaide optimaal. Aanvallend liep het nog niet. De doelpunten die er gescoord werden vielen hoofd- Roda kreeg via enkele vrije trappen nog de mooiste mogelijkheden om de volle winst naar zich toe te trekken. Maar zowel Bas Peters als invaller Wilco Bettink zochten het doel te hoog. Achterin had Roda na de rust de zaak beter voor elkaar, zodat Zuiderzeevogels-aanval niets meer in te brengen had. Het bleef een armzalig schouwspel dat de kleumende toeschouwers nau welijks kon verwarmen. Overige uitslagen Roda-zondag: zakelijk uitdooie spelmomenten" en niet uit uitgespeelde combina ties. Na eerst een strafworp onbenut te laten, bracht Frans ter Maten één minuut later Antilopen toch aan de leiding door de volgende toegeken de strafworp wel doeltreffend af te ronden 0-1 Het was niet de laat ste keer dat de Antilopen-speler het vonnis mocht vellen nadat een medespeler onreglementair was afgestopt Met name Nancy Lahey moest het ontgelden Halverwege de eerste helft kwam Thor, even eens via een strafworp, langszij. Even raakte Thor na de gelijkmaker op drift hetgeen in een 3-1 voor sprong resulteerde, voordat Joyce Osnabrugge de tweede Antilopen- treffer aantekende. 3-2. Het werd 4-2 toen de Antilopen-verdediging even stond te slapen maar weer kwamen de Leusdenaren dankzij een benutte strafworp van routinier Frans ter Maten naderbij 4-3, ter wijl hij meteen na de hervatting met een doorloopbal de ploegen weer op gelijke hoogte bracht En prompt ging het bij Antilopen na de gelijkmaker een stuk beter Er werden snelle aanvallen opge zet die in diverse kansen resulteer den. Binnen tien minuten hadden de Anti's, Thor op de knieën door rake afstandschoten van Anita ter Maten en Koos Meinsma. Het be nutten van de vele kansen bleef echter onder de maat De marge bleef tot twee doelpunten beperkt Het was aan het uitstekende verde digen van de eerste ..defensie te danken dat Thor slechts via een strafworp tot 5-6 kon terugkomen, voordat Antilopen in de slotfase via Richard Urbach (afstandschot en wederom Frans ter Maten, straf worp) definitief afstand nam: 5^8 In de laatste minuten controleerde Antilopen met Jerry Urbach voor Frans ter Maten en Jeanette Jekel voor Nancy Lahey in de ploeg de wedstrijd De winst kwam niet meer in gevaar. Overige uitslagen Antilopen: Kameo 3-Senioren 2 5-6 Senioren 3 - Eemvogels 2 9-6 Excelsior S1 -Junioren S2 14-0 Aspiranten A1 - ODIK A1 8-2 Sparta B1-Aspiranten B1 1-3 Aspiranten B2-DWSB1 1-1 SoesterkwartierCl-Aspir. C1 4-2 DaltoPI-Pupillen P1 4-0 Woudenberg P3 - Pupillen P2 5-2 Woudenberg R1-Pupillen R1 7-0 Roda2-SVF2 Baarn 3- Roda 3 Odi 2 - Roda 4 Roda5-APWC5 Quick 10- Roda 6 Roda 7 - WOG 6 ACHTERVELD - Achterveld - Hoogland (3-3) werd een leuke spannende voetbalwedstrijd met o.m. Alex Boersen, Marcel Burgers, Jeroen v. Druten, Dan ny Grotenhuis en Ivar v. Loen. Achterveld C2 won In Baarn met 0-5, leuk spel van John Bosch, Dik Kok en Jos Smal. De beide Achterveld dames ju niorenelftallen zijn duidelijk in op mars naar de kampioenschappen; wekelijks met fikse overwinningen UITSLAGEN: Achterveld A1-TOVA1 3-0 Spakenburg A3 - Achterveld A2 0-7 Achterveld C1 - Spakenburg C2 0-3 Limvio C2 - Achterveld C2 0-5 Achterveld D1 - Spakenburg D2£-1 Achterveld D2 - Hoogland D3 3-3 Hooglanderveen E1 - Achterveld E1 3-0 Roda F4 - Achterveld F1 0-3 Achterveld F2 - Baarn F3 0-9 Dames Junioren O S.M.1 - Achter veld 1 0-11 Dames Junioren Achterveld 2 - BFC 1 10-0 Meisjes Huizen - Achterveld 6-0 Programma Achterveld afdeling jeugd, komend weekend: SEC A1 - Achterveld A1 v 14 00 Achterveld A2 - Hooglanderveen A2 a 15 00 Achterveld B1 - Spakenburg B2 a 15.00 Soest C2- Achterveld C1 v 11.30 Amsvorde D1 - Achterveld D1 v 11 00 CJWD3-Achterveld D2 v 11 30 Achterveld E1 - CJVV E2 a 13.00 Achterveld F1 - Baarn F2 a 13.00 Achterveld F2 - VVZ F2 a 12 00 Dames junioren Achterveld 1 - 't Gooi 1 a 11 00 Dames junioren Achterveld 2 - DOB 1 a 11 00 Meisjes Achterveld 1 - NSC1 a. 11 00 PAPENDAL - Zaterdag werd in het NSF-sportcentrum te Papendal een bijeenkomst gehouden voor alle instanties en medewerkenden, betrokken bij de uitgave van het uit twee delen bestaande boekwerk Jeugd en Sportvereniging". Zoals afgelopen donderdag uit het interview met een van de schrijvers de Leusdenaar A. Buisman reeds is gebleken, heeft de uitgave een nogal sterke Leusdense ondertoon gekregen. Dat was ook in Papendal merkbaar bij de uitreiking van de eerste exemplaren van de boeken. Daarbij waren, buiten de al genoemde heer Buisman, o.m. aanwezig voorzitter A. Chr. Fieseler en secretaris A.J. Leusink van de LZ&PC de Haaien met een hele school jonge leden (als meest jeugdvriendelijke sportvereniging), de in deel I van de uitgave voorkomende Pascal Wilhelm en Boudewijn van de Kroon (Sjoukje Wisman moest werken en Frans van Rooyen had competitieverplichtingen) aanwezig, evenals Dick Boer, de Leusdense eigenaar van de uitgeverij H. Nelissen te Baarn, die de boeken op de markt brengt. Overigens was o.m. ook Altis uit Amersfoort met flink wat jeugdleden ter plekke. Aan de daadwerkelijke uitreiking van de boeken ging een actie van 'de Haaien' vooraf. Uit het Papendalse zwembad doken twee jeugdige Leusdenaartjes een 'prototypedaarvan op. De heer Fieseler hel daarna nog weten hoe bij de LZ&PC de Haaien de jeugdopvang en -begeleiding geschiedt linkerhoek na een gave eén-twee combinatie was voor de nog nau welijks in actie geweest zijnde Hil- debrand van de Meer toch te mach tig- De ploegen stonden weer op gelijke hoogte. De strijd kon op nieuw beginnen. Het spel speelde zich hoofdzakelijk op het midden veld af omdat aan Roda-zijde de voorwaartsen niet op scherp ston den en dus slecht aanspeelbaar waren. Vooral John Janssen liet zich te vaak terugzakken waardoor de stootkracht in de voorhoede tot slechts twee buitenspelers werd beperkt. Ook de Zuiderzeevogels viel merkwaardig genoeg sterk te rug en kon geenszins waarmaken hoe ze een week eerder er in geslaagd waren VVZA te nekken. Voor de pauze deden zich dan ook geen doelrijpe kansen voor beide doelen voor. In de tweede helft van hetzelfde laken een pak. Zonder overtuiging vervolgden beide ploegen het kar wei zonder tot hoogstandjes te komen. Arbiter Nahumury deelde in de malaise en maakte een zeer ongeïnteresseerde indruk hetgeen de wedstrijd niet ten goede kwam. Uitgever Dick Boer uit Leusden overhandigt plaatsgenoot Pascal Wilhelm een exemplaar van de twee boeken V ook al hun kruit verschoten want voor de rust kwamen de Elstena- ren evenals Roda nauwelijks meer aan aanvallen toe Niemand was in staat om de lijnen uit te zetten en het spel naar zich toe te trekken. Het uitvallen van Roda-li- bero Nieuwenhuis in het veld kwam. was voor de veldenwissel nog het enige wapenfeit. Wat voor Roda, gezien de smalle basis, de komende weken vervelende con sequenties zou kunnen hebben. KANSEN Wie dacht dat Roda in de tweede helft als herboren op de grasmat zou verschijnen had het mis. Roda bleef te onevenwichtig acte ren omdat vooral de middenlinie te weinig in de melk te brokkelen had. In de 4e minuut namen de Musketiers onverwacht de lei voorhoede weer eens ook een plaats voor Nico van Ruitenbeek ingeruimd was. Bobby Schoordijk verhuisde daardoor naar de links- middenpositie ten koste van Wilco Bettink die nu samen met Gert Osnabrugge op de reservebank zat. Alleen ,,het experiment" Bas Peters als laatste man met Hans Heymen als voorstopper en met Mare Swarte als spelbepaler op het middenveld had trainer Ton in tact gelaten terwijl vertrouwde gezich ten als Jos Vrijhoef (rechtsback), Ben Wittenberg (linksback), Jaap Zweineburg (rechtsmidden) en John Janssen (midvoor) de ploeg completeerde. Voortvarend ging de Roda-elf van acquit want binnen vijf minuten viel de eerste Roda-treffer te note ren. Pardoes stuiterde de bal uit een corner voor de pantoffel van Nico van Ruitenbeek die dankbaar van het kadootje van de Zuiderzeevogels-defensie profi teerde door de bal langs de kanslo ze doelman in de kruising te depo neren 1 -0. Een snel openingsdoel punt dat het moreel van de Leusde naren toch moest sterken, ver wachtte een ieder Helaas was daar in het veld niet veel van te merken. Het spelpeil bleef net zo als het weer - de regen kwam met bakken tegelijk naar beneden zet ten - beneden nivo. Aanvallend kwamen de Roda-spelers er niet aan te pas terwijl de middenlinie de handen aan het technisch sterke en vlot combinerende Zuiderzee vogels behoorlijk vol had. Lukraak werden de ballen door Roda naar voren getrapt in de hoop daar een medespeler mee te vinden, het geen echter zelden het geval was. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de Zuiderzeevogels steeds dichter in de buurt van het Roda- doel verscheen. Een indirecte vnje trap binnen de beruchte lijnen liep voor Roda nog met een sisser af, maar het lage schot in de uiterste EN - De confrontatie de Roda-zaterdag en sketiers uit Eist is op liningpark in vergelij- net het vorige thuis- in de Leusdenaren al- halve een spranke vertoning geworden, ideel! Roda'46 en de liers bakten er weinig waren niet in staat wedstrijd van enige Ie voorzien. Er werd eide ploegen bij tijd Ie zo chaotisch ge en zo onnodig veel tes geleden dat geen hoofdmachten aan- op de volle winst kon :ht maken. Het 2-2 ge was dan ook volko- recht en de enig juiste van een ontmoeting t predikaat 'rommel- ;t zou misstaan. voorwaartsen met de weg draaiende voorzetten Fokko van Leyenhorst geen raad wisten en de kansen niet konden verzilve ren. OPENINGSDOELPUNT Op het moment dat de Musketiers zonder kleerscheuren onder het Roda-juk dachten uit te komen en zelfs met een fraai afstandschot Roda-doelman Berry Buunk op de proef hadden gesteld, sloeg Roda genadeloos toe. Weer was het Fokko van Leyenhorst die aan de basis van de aanval stond. Ter hoogte van de 16-meter ver overde de Roda linksback de bal die hij meteen in de voeten van de geheel vrijgelaten Lidus Vaartjes schoof. Een niet te missen kans werd benut. Langs de verslagen Musketiers keeper verdween het leder in de touwen: 1-0. Waarom de Roda-zaterdag na dit (dikverdiende) openingsdoelpunt niet op de ingeslagen weg door ging, zal wel altijd een raadsel blij ven. Massaal trok Roda zich op eigen helft terug. Slechts Coen van Dijk en Bert Staubach bleven geïsoleerd in de frontlinie aanwe zig en konden in de rest van het duel dan ook nauwelijks potten meer breken. Na een kwartier prijkte alweer een gelijke stand op het score-bord. Een mislukt schot van een van de Musketiers-spelers glipte onder de schoen van libero André van Meeteren door. En aangezien ook linksback Rembert Groenman niet alert genoeg op de bal en zijn tegenstander reageerde was het voor de kleine maar bijzonder handig buitenspeler een koud kunstje om de bal onder de tever geefs vallende Roda-doelman door te schuiven (1-1). Daarmee hadden de Musketiers blijkbaar Lidus Vaartjes op weg naar het eerste Roda-doelpunt. Later scoorde Vaartjes nogmaals. ding, toen doelman Buunk bij een corner niet geheel vrijuit ging Door de handen van de Roda- doelman verdween de bal in het doel: 1-2. Nu had Roda binnen vijf minuten het antwoord klaar, on danks het feit dat het spel nog steeds te wensen overliet. In eer ste instantie leek de Roda-aanval op niets uit te lopen omdat Bert Staubach de bal te lang in zijn be zit hield. Toch slaagde hij er nog in om een voorzet op maat los te laten die door Lidus Vaartjes sim pel in de kruising werd geknikt: 2- 2. Even later had Bert Staubach de Musketiers persoonlijk kunnen uitschakelen toen de arbiter het buitenspel staan van Wilfred van de Pas als niet hinderlijk opvatte Zijn lob had echter te weinig rich ting om de uit zijn doel gekomen Musketiers-keeper te verrassen. Nog geen minuut later stond hij wederom oog in oog met de doel man, maar ook nu bleef 'de Mus ketier' de situatie meester. De laatste serieuze Roda-kans was voor Lidus Vaartjes na een schit terende dieptepass van Fokko van Leyenhorst, die in de tweede helft helaas meer praatte dan voetbalde. In plaats van af te schuiven op medespelers pro beerde de Roda-middenvelder zelf te schieten terwijl hij de bal voor het zwakke been had Meer als een rollertje werd het dan ook niet Als de bekende nachtkaars ging het treffen uit. De Roda-mid- denlinie bleef onzichtbaar. Beide ploegen leken tevreden met de puntendeling. In de slotminuut kroop Roda nog door het oog van de naald. Goed ingrijpen van Berry Buunk voorkwam erger. Met een snoekduik hield hij de doorgebroken aanvaller van score af. De stand bleef derhalve onge wijzigd: 2-2. Overige uitslagen Roda-zaterdag Roda 2 - Altius 3 4-2 Roda 3 - NSC 3 2-2 Roda 4-Unicum 4 1-1 Hierden 5 - Roda 5 1 -2 Baarn 5-Roda 6 12-1 Roda 7 - FC Horst 6 0-4 DEN - Onder miserabele weersomstandigheden maar prima bespeelbare maar gladde grasmat gingen de indag en de Zuiderzeevogels met elkaar in de slag. Op id een wedstrijd waarbij je veel vuurwerk zou mogen iten. Beide teams konden de punten immers best en. Roda '46 kon zich na het debacle van de laastste geen puntverlies meer permitteren, terwijl de levogels na de knappe winst op VVZA (4-2) er alles gen zou zijn om weer een of meer punten uit het vuur i. Kortom, redenen genoeg om aan te nemen dat Roda Ie „Vogels" tot het uiterste zouden gaan om het een aantrekkelijke pot voor te schotelen. Niets was linder waar. Het werd een erbarmelijke vertoning die te van het bekijken nauwelijks waard was. Het was op lingpark negentig minuten lang; armoe troef. oier Rob Ton, de man die tweede jaar de scepter zondag-selectie zwaait, had voor de zoveelste maal i dit nog prille seizoen zijn hoofdmacht op diverse plaatsen gewijzigd. Opval lend was de verschijning van doel man Hfldebrand van de Meer, die een aantal jaren terug bij SC Amersfoort en IJsselmeervogels furore maakte. Natuurlijk is de keu ze van Rob Ton voor de ex- betaaldvoetballer te begrijpen maar waarom nu pas en niet een paar maanden eerder, nadat hij eerst keeper Gert Osnabrugge het volle vertrouwen had gegeven, is voor de neutrale toeschouwer toch een vreemde gewaarwording en voor Roda-man Gert Osnabrugge een weinig elegante zaak Hij was toch niet de enige die de nederla gen van de laatste weken aangere kend konden worden. Naat Hilde- brand van de Meer maakte ook Dick Smit (ex-Roda-zat) als rechts buiten zijn debuut, terwijl in de Her-doelman Van der Meer klaar staat om de bal te vangen, ruime een Roda-verdediger op g het ervoor Roda in het itstekend uit omdat de »rs-defensie na het eerste ia! van arbiter van Lunte- lang niet op (slag)orde lp z'n zachtst gezegd een nzekere indruk maakte, profiteerde gretig en van de vrije ruimte ge- de 2e minuut hadden de laren de score al kunnen ken toen Bert Staubach chterflank vrij baan kreeg i beurt midvoor Coen van elling bracht. Te gehaast Roda-spits het karwei jet schot was te zacht om fcetiers-doelman te ver- 1 Ook de tweede doelpo- We rebouncT kon door een 'óp de doellijn gekeerd bleef komen en de het spel dicteren bkko van Leyenhorst was uitstekend op Innen vijf minuten bracht Blleen zijn directe tegen- }ot wanhoop maar de ge- Iterhoede van de Muske- rote problemen. Het was mmer dat ook de Roda- Met veel theater stort Bert Staubach ter aarde op de rand van het strafschopgebied.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7