Spaanse ontboezemingen ïdagogische Praktijk 1 PvdA/PPR- statenleden in november op bezoek Kantlijn Modelbotenclub in dierentuin Fotograferen op tieneravond re b.otsing mast l gemeente ds- jadering ek ïoord Nogmaals de bosjes Gemeente kan niet rekenen A. H. Erlebnis Joost Ingezonden Autocontröle JNDERDAG 4 OKTOBER 1984 loep op Leusden (tie: Caspar van Loo jaar geleden reed een 42- inwoner van Leusden met hterkant van zijn auto tegen laggemast voor het ielijk gemeentehuis, enaren hoorden de mast onder het geweld van de en gingen kijken. Zij kten een grote scheur in de emast, maar van de dader een spoor. Getuigen n echter het kenteken eerd van een auto die ed toen de mast door de nog heen en weer de. iwam het dat deze 42-jarige lenaar een dezer dagen bij itierechter in Utrecht voor kje moest verschijnen. 3d hij misdaan, vroeg de chaf. „Mijn auto had geen edus kan ik mij niet ellen dat ik die scheur in stheb veroorzaakt", liet hij tierechter weten. Officier stitie mr. E. Wesselius fan dit argument niets ,De meeste mensen n dat als er geen schade is n auto, er verder ook geen is". Hij eiste een boete 0 gulden waarmee de rechter, gezien de jnverklaringen, akkoord emeenteraad van deze met-aspiraties was vorige i/eer aardig op dreef toen ndverkoop aan de Hema ake kwam. Een lang debat, ihorsingen vande ering en een „dissident" adslid warende Jnten van de vertoning in I. In de krant van dinsdag Lier alles over kunnen pas hebben maar heel Leusdenarende ïutselingen vande nteraad aanschouwd, lewoonlijk was slechts idjevol mensen uwfracties, partijgenoten, taren en een enkele esseerde) aanwezig, van de belangstellenden n man die in geen tien jaar en raadsvergadering had oond. Na afloop van de aflevering van „Dallas" week donderdag was hij aar weer eens de aal binnengestapt. Wat genoten! Dat liet de man ste na afloop vande ering weten. Daar was ijk het gehannes over de nAH debet aan. ousiast vertelde de man leze maand beslist weer svergadering zal en. oord uit de mond van een nte-ambtenaar: „Albert lóet naar Leusden komen. AH op de kleintjes let. is «het probleem van de «pvang opgelost!" II 'I1 UithetPvdA-blad. In deze rubriek van vorige week plaatsten wij een tekening uit het afdelingsblad van de PvdA Leusden. De tekening behoorde tot een beeldverhaal dat een aantal actuele plaatselijke zaken op de hak nam. Het bewuste produkt van potlood en papier, dat wij Korrektie van Stichting De Boom afdrukten, liet een stampend mannetje zien (voorstellende de burgemeester) dat ten overstaan van vier heren achter een tafel (voorstellende de Raad van State) uitriep dat „de Schoolsteegbosjes van mij zijn". Van Stichting De Boom ontvingen wij deze week een ludieke „korrektie". Administrateur G. Wanner van de stichting schreef de volgende brief: „Geachte redactie, hiermede verzoek ik u beleefd in dc eerstvolgende rubriek Loep op Leusden bijgaande illustratie te willen afdrukken, aangevuld met TELEX! Landgoed De Boom kan het eigendom bewijzen aan de hand van kadastrale gegevens,vandaar de symbolisch verzonden telex en misschien is het goed dat de inwoners van Leusden juist worden voorgelicht!" Plannen O, land van mest en mist, van vuile koude regen, doorsij- peld stukske grond vol kille dauw en damp Die ballade van de dichter De Genestet, uit de vorige eeuw, schoot me te binnen toen ik fietsend door het dorp alweer door zo'n kletterbui werd overvallen. De dichter besluit zijn klacht met .Trek overschoenen aan, gewijde grond der vaderen. Gij, niet op mijn verzoek, ontwoekerd aan de zee' Ook toen. honderdvijftig jaar geleden, mest en mist. Ik ruik nu ook mest en zie mist. Na een povere zomer komt de herfst met veel rumoer aange stormd. Ik hoop dat er nog wat van die kleurrijke dagen ko men, waarbij je ogen tekort komt om al dat schoons te ondergaan Zo'n vochtige dag als een schemerig licht tussen de bomen hangt de zon even doorbreekt en plotseling alles kleur geeft. Het groen is dan groener, het rustloos grazend vee steekt scherper af tegen het grijs van een wegtrekken de regenbui In een boom gaard, ergens aan de Lange steeg glanzen grote rode ap pels en zacht groene peren aan rijen kleine boompjes, de zon geeft ze een blijde glans Eigenlijk een wonder, dat glan zend fruit aan zo'n nietig boompje. Zo te zien heeft de oogst niet geleden van al dat vocht der laatste weken Wat een zorg om zo n boomgaard van vroeg tot laat, en als dan het weer tegenzit kan het gran dioos mislukken, hopen dat het volgend jaar beter is Het is zo midden op den oag stil op de landwegen om het dorp, af en toe klinkt wat geluid van een boerderij, de weemoe dige roep van een koe. een pruttelende trekker ergens op het land. Totdat het aanzwel lend geraas van straaljagers de rust verscheurt, 't Is vlieg dag vandaag, bijna onafgebro ken komen ze nu over, als ze boven het dorp zijn remmen ze af om te landen, een zwarte wolk uitstotend. De koeien trekken zich er niks van aan, kijken zelfs niet op, ook niet van dat zwarte wolkje dat ergens neer moet komen. Hoogstens denken ze: ..het gras is ook niet meer wat het vroeger was" Ik blijt nog even bij de fruit sector; bij de nieuwbouw van de ..ouderenwoning aan het Hamersveld staan op het over gebleven grasveldje nog een stuk of vier perebomen, peren d r nog aan. Het is een klein schilderijtje, die eerbiedwaar dige bomen tegen de lichte nieuwbouw, maar als ik het goed gezien heb ligt de bijl al reeds aan de wortel, de stam men zijn vlak bij de grond half doorgezaagd. Weg met die ouwe troep, ik vind het jammer, het staat daar zo aardig. Er is nogal wat ..ouwe troep" uit het dorp verdwenen. Een giganti sche graafmachine keert het groene weitje bij het voormali ge gemeentehuis met vijvertje en al om, met moeite ploetert dit reuzen mechaniek zich door de blubber, zo worden nog enkele karakteristieke plekjes in het dorp met woningen be zet. Het past allemaal in het progressief denken van ons hooggeachte bestuur. We zul len de wereld eens laten zien waarin een klein dorp groot kan zijn! De bewoners achter het voormalige weitje hebben zo te zien geen problemen gehad met de kabel-tv. Metershoge antennes prijken op de daken Ik verwacht dat die in de nabije toekomst wel weg moeten we zen. tenzij ze een zolderanten ne nemen Komen die lieden die geen zolder hebben, waar onder ik, met een actiegroep We willen een zolder" staat er dan op de spandoeken. Er was een actiegroep, die op één dag ruim duizend handtekeningen tegen huizenbouw voorbij de zo zachtjes aan beruchte Schoolsteegbosjes verzamel de, kan je nagaan hoeveel er zouden zijn als ze da t eens een maand lang hadden gedaan Het wordt tijd vooreen referen dum of plebisciet over die sno de plannen. Ik geloof dat de uitkomst verrassend zou zijn. Jammer dat er voor die dui zend verontruste dorpelingen niet meer aandacht was aan de gemeentelijke balie, 't had misschien wat correcter ge kund Ik heb me wel even ontred derd gevoeld toen ik las dat op een dag het hele daaglijkse gemeentebestuur zoek was. Het zal je toch maar gebeuren, zo maar zonder wat te zeggen, foetsie' Waar moet dat heen? Waar moet dat heen, dat vragen, vermoed ik, sommige ondernemers in de Hamershof en elders in het dorp zich af, nu de warenhuisplannen echt van de grond gaan komen. Het zal je toch gebeuren dat je na een moeizame aanloop en enorme investeringen een gezonde zaak hebt opge bouwd en dan het advies krijgt om er maar een ander soort zaak van te maken. Een advies van een instituut waaraan \e zwaar mee moeten betalen, 't komt me allemaal een beetje slordig voor. Ik heb kort gele den nog eens een kreet beluis terd vanuit onze overheden, een juichkreet als 't ware: vol gend jaar kunnen de Leusde- rikken hun inkopen doen bij A.H en Hema Ik heb niks meer van doen met het zakenleven maar de rillin gen lopen over m n kleine zelf standige rug na zulke kreten. Nog luttele jaren en de mono polie positie van grootbedrij ven ligt vast en dan kunnen de kleinere het wel vergeten Hoe komt ik zo gek. van m'n be- en verwondering om de natuur in de commercieproble- men van mijn vroegere compa- nen. Hoeveel is 36- 24,80? Ijverige ambtenaar in Leusden:,,/ 70,80". Fout dus. Maar toch stond dit optelsommetje plus uitkomst vrolijk in een brief van de gemeente aan de bewoners van de wijk De Wetering, van de Esdoornhof, Wilgenlaan, gedeelte Lindenlaan en gedeelte Eikenlaan. De gemeentelijke brief behandelde de signaallevering van de nieuwe CAI en de kosten die daarvoor dit jaar verschuldigd zijn voor de mensen die gebruik gaan maken van de centrale antenne. Tot en met 29 oktober hebben de geadresseerden de tijd om te besluiten of ze al dan niet een abonnement op de Leusdense CAI willen. Deze maand kunnen zij gebruik maken van het gratis proefabonnement. „Wanneer u aangesloten wilt blijven", staat in de brief van de gemeente, „wordt voor 1984 een tarief van 70.80 in rekening gebracht, dt als volgt is samengesteld: - voor het abonnement op de „oude" CAI (wijkantenne, red.): 9/12 van 48,- 36,- - voor het abonnement op de „nieuwe" CAI: 2/12 van 148,80 24,80". Mevrouw Van Putten- Veldhuizen van Vogelwikke 25 had het meteen in de smiezen. Ze liet ons weten dat met wat ouderwets hoofdrekenen zij op 60,80 in plaats van 70,80 uitkwam. Een telefoontje maandagmorgen naar de afdeling voorlichting van de gemeente leerde ons, dat ten gemeentehuize inmiddels de rekenfout ook al was ontdekt. Tot op dat moment had de gemeente éen reactie ontvangen van iemand die de blunder ontdekt had. Geluk voor de gemeente is dat de rekeningen voor het innen van de abonnementsgelden 1984 nog gemaakt moeten worden. De betreffende bewoners van de Wetering, Esdoornhof, Wilgen-, Linden-en Eikenlaan zullen dus (in november) een nota van 60,80 ontvangen. VERLOREN EN GEVONDEN GEVONDEN Handdoek plus zwembroek, drie Fiatsleutels, blauwe heren schoen, zilveren armband, sleu tel aan hanger, rekenmachine, geel-zwarte helm, zwarte meis- jesfiets, zilveren ketting plus zeeuws knopje, boekenbon zwart/rode poes, jong grijs katje. VERLOREN Ik sla de trom en dreun de dromers wakker. Er is oproer, nu zelfs In eigen kring Zie toch hoe het mij in de Raad verging, Dat kan toch niet. de koorden moeten strakker. Met Albert Heyn had ik het voor de bakker. De Hema wou per se die koppeling. Dan komt zo 'n Zwart met veel aanmatiging Mijn spel moest bloot en 'k werd de kwaaie rakker Nog net op tijd kon ik hem mores leren. Dal CDA drijft met mi] niet de spot Eén man moest om. dat zou de stemming keren. Henk Ossendrijver speelde toen de zot Dat Vroom hem daarbij luid moest assisteren Was minder leuk. maar 't bracht mij wel de pot! Rood wit kinderfietsje, vier zil veren kettingen, lichtblauw jack, beige portefeuille, doublé arm band, rekenmachine in doos, huissleutel, bruin speelgoed beest, herenbril, bruine beurs met 275 gulden en fietssleutel, damesbril, NS-jaarkaart, dames horloge en oranje driewieler. Weggelopen: grijs konijn, zwarte kater met witte bef, Mechelse herder, bruin konijn. Struktuurplan Vorige week woensdagoch tend zijn twee bezwaarschriften tegen het ontwerp-structuurplan ingediend bij de gemeenteraad. Wegens afwezigheid van de bur gemeester, de wethouders, de gemeentesecretaris en onbe leefdheid van de indieners wer den de bezwaarschriften aan de receptioniste van het gemeente huis overhandigd. Wij willen alle 1270 mensen, die deze bezwaarschriften heb ben ondertekend, hartelijk dan ken voor hun betrokkenheid bij het wel en wee van onze ge meente. Dat zo velen in zo korte tijd bereid werden gevonden de bezwaren te ondersteunen, wijst er naar onze mening op, dat de tijd rijp is voor een ander beleid dan hier de afgelopen 15 jaren is gevoerd. Wij hopen dat de leden van de gemeenteraad dat ook zullen in zien. De verdere ontwikkelingen zullen wij nauwlettend blijven volgen. Indien nodig zullen wij nieuwe initiatieven nemen. „De vrienden van Leusden", p/a Louise de Colignylaan 12 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De PvdA/PPR- statenfractie komt volgende maand een werkbezoek brengen aan de gemeente Leusden. De fraktie geeft daarmee gehoor aan een uitnodiging van de PvdA-afdeling in Leusden. On der aanvoering van de gedepu teerden Jo Hoepelman en Jippe Hoekstra maakt men op 15 no vember aanstaande de tocht naar Leusden. Op het programma van de sta- tenfraktie staat op die dag onder meer het bezoek aan een aantal voor Statenleden interessante lo- katies in Leusden. een gesprek met het college van B. en W en een persconferentie, 's Avonds houdt de PvdA-afdeling een feestelijke bijeenkomst onder de titel „Leus- der Kringen". AMERSFOORT - Op zondag, 7 oktober, presenteren zich in de Theeschenkerij van Dierenpark Amersfoort een aantal hobby clubs en hobbyisten. De model bouw neemt hierbij een belang rijke plaats in met onder andere een Fleischman piccolo spoor baan, diverse stoommachines en stoomtraktoren, diverse schaalmodellen. De modelbotenclub uit Leusden zal. als de weersomstandigheden het toelaten, op de flamingo-vijver midden in het park een demonstra tie geven. Eveneens is de vliegclub ATS met verschillende vliegtuig modellen aanwezig. Het geheel wordt omlijst met een tentoonstel ling van radio's, grammofoons en telegraaf toestellen uit de jaren 1915-1936. De tentoonstelling is geopend van 10 00 uur tot 17.00 uur Deze zondag gelden de nor male toegangsprijzen. LEUSDEN - Vrijdag 5 oktober start de Til haar maandelijkse tieneravond voor tieners tussen de 10 en 14 jaar. Van 19.00 - 20.30 uur. Deze eerste keer iets héél spe ciaals In de Til wordt een ruimte gecreeerd waar iedereen zich kan opmaken, omkleden enzovoort Van elke tiener wordt er een zwart wit foto gemaakt, die de volgende tieneravond, 2 november afge haald kan worden Tieners kunnen natuurlijk al „kant en klaar" op de foto. Omkle den en schminken is niet verplicht! Entree is 1,-. CIMKContente Informatie voor Machtige Kruideniers Als Wagenaar zegt, dat ie er niks van begrijpt, wordt het toch eventjes opletten gebla zen, ook al geloof ik hem deze keer... Want al met al is het toch sneu voor onze wethouder in waren- huiszaken... Kreeg hij eindelijk spontaan de handen van de gemeenteraad op elkaar, blijkt nu dat ze er niks van begrepen hebben. Verontwaardigd raadslid. ,,Dat applaus was voor het waren huis, Kantlijnen We dachten dat met AH de Boni werd bedoeld...." Cynische Leusden aar ,,Je kunt me nog meer vertellen Dat ziet er beslist niet bonifide uit, dat CIMK-rapport" Eigelnlijk verbaast het me nog dat die feestelijke fietstocht niet op een zwempartij is uitge lopen na dat glas geestrijk Leusder Spul... Nu je het CAI-abonnement per kwartaal kunt betalen, is het dan niet verstandiger net als bij het water een kabelmeter te plaatsen9 Alternatief voor ruitersportver enigingen: Rondjes draaien via ,,de zoekroute" rond het gemeentehuis Kop: ,,Het ziekenfonds komt naar de mensen.Een gezon de gedachte. Die aktie-voerders doen nou net, alsof het een ramp is door een receptioniste ontvangen te worden inplaats van door Reij- er van Gooi... Maar zóveel gebrek aan on derscheidingsvermogen heb ben ze toch niet? Die lui in Eindhoven hebben bij het maken van die Leusder plattegrond zeker wat teveel Leusder Spul gedronken. Kop:Buurtschap Waterloo zit niet te springen om gemeente lijk riool"... Wie wel? Gedeputeerde Staten van Utrecht vinden, dat benw van Leusden de wet in acht moeten houden, lees ik. Dat is inder daad een uitstekende gedach te... Gemeentelijk middenstands- beleid: Centrahboninabel. En met die Roda-zon wil ook nog maar steeds niet lukken, begrijp ik.. LEUSDEN - In het bericht af gelopen dinsdag over de gratis autocontrole volgende week stond een verkeerd telefoon nummer bij een van de deelne mende garages, waar men zich tevens tot en met vrijdagavond kan opgeven. Garage Buitenhuis heeft niet 940767 maar 940776 als telefoonnummer. Onze excu ses gaan uit naar diegene aan wie het abusievelijk vermelde nummer toebehoort 'olg van pagina 5 en Door een persoonlijk i. met daarbij een folder die iben laten drukken, zullen bekend maken. We zijn van mening dat we werken elang van het kind en dat ?P die we daarbij kunnen en en kunnen bieden van e'kom is. 11 welke voorgeschiedenis 'oi dit initiatief gekomen9 'ijken hun specifieke inte- n studies ingevuld te heb- 'mque studeerde na .haar Jische akademie ortho- l'ek. met als specialisatie ilijkheden. aan de Univer- Jtrecht. Tijdens haar studie e al als Remedial Teacher 0e daarnaast stages op holen (scholen voor kinde- 'eer- en opvoedmoeilijkhe- bi| de Onderwijs Advies- 2e studeerde af met een genaamd „LEERMOEI- ^EN EN MILIEU" geschre- 'en met R. Tijmstra. Daar- eeg ze de kans anderhalf de Verenigde Staten te |9's vrijwilliger bij het Rea der van the State Universi ty of New York at Buffalo (Suny). Daar werkte ze met kinderen met vooral leesproblemen. Bovendien was ze vrijwilligers op wat ze nu „de meest ideale school" noemt. Een school met ongeveer 600 leer lingen in de basisschoolleeftijd, voorzien van alle mogelijke facilitei ten; een rekenspecialist, taalspe- cialist, logopedist, een bibliotheek „ongeveer even groot als die in Leusden", een niveau- leescentrum, een aantal RT. een special class voor kinderen die in één bepaald vak hulp nodig had den en een special class waar kinderen maximaal twee jaar lang extra begeleid werden („Daarna werd bekeken welke vorm van onderwijs het beste voor ze was") en een special class voor begaafde kinderen „Alle leerlingen legden constant testen afMonique geeft direkt toe dat dit niet haar ideale vorm lijkt voor Nederlands onder wijs, of het meest ideale voor een kind. maar wel voor haar opleiding en ervaring. Ze heeft daar gehol pen bij lees- en spellings moeilijk heden. Ze mocht de kinderen met haar „Scandinavische" accent niet leren lezen Toen ze in Nederland terugkwam werd zij moeder en kreeg ze een heel klein baantje. Maar ze wilde meer, ze had haar eigen testmap niet voor niets sa men gesteld. Achtergrond Guido had lang dezelfde inte resse in ortho-pedagogiek, maar hij had zich voorgenomen een andere weg te willen bewande len. Daarom koos hij, naar de pedagogische akademie voor klinische pedagogiek in Utrecht. Wat hem bezig houdt is de ach tergrond van veel problemen of zoals hij het zelf omschrijft „Ont dekken hoe het zit, wanneer een vader komt met Jantje heeft een probleem. Heeft Jantje werkelijk een probleem? Voelt Jantje dat zelf zo of vindt zijn vader dat voor Jantje, of heeft de vader misschien een probleem met Jantje?" Veel problemen han gen met elkaar samen. Leerpro blemen met problemen thuis, gedragsproblemen met echt- scheidingsproblematiek. Vanuit die belangstelling studeerde hij na zijn afstuderen als klinisch pedagoog „kunstzinnige thera pie". „Kinderen hebben soms proble men die zij zelf met woorden niet kunnen omschrijven. Via het crea tief zijn, kan hij ze misschien wel visueel maken Daardoor kan hij iets aan een ander duidelijk maken, maar ook aan zich zelf. Wanneer iets duidelijk is. kan begonnen wor den aan de verwerking daarvan Naast zijn (toekomstige) werk zaamheden voorde Pedagogische Praktijk blijft hij vrijwillig weten schappelijk medewerker aan de Universiteit van Utrecht. Hij leidt daar een onderzoek van de vak groep klinische pedagogiek naar bedplassers Een onderzoek waar in de verschillende behandelings methoden getest en op resultaat beoordeeld worden. Volledige banen bij de Universi teit of de Onderwijs Adviesdienst bleken niet voor het opscheppen te liggen, gecombineerd met zijn be langstelling voor eerste lijns hulp en de mogelijkheid om samen met „een hem bekende ortho pedagoge" een praktijk op te zetten leidde tot hun gezamenlijk initiatief. Kosten Door deze opzet krijgen ouders de behandeling door jullie praktijk waarschijnlijk niet vergoed door ziekenfonds of verzekering? „Dat is zo maar. wij willen nooit dat het betalen een dermate groot probleem is, dat de komst hiernaar toe wordt afgezien" stellen zij idea listisch. Voor de door hen gehan teerde tarieven gelden de richtlij nen van de NVO. de Nederlandse Vereniging van Opvoedkundigen, waarbij zij zijn aangesloten Een indicatie in welke richting wij moe ten denken is niet te geven. „Dat ligt aan het probleem, de behande ling en de onderzoeken die daar voor verricht moeten worden Wan neer bijvoorbeeld een volledig diagnostisch onderzoek noodzake lijk is kost dat wel één a twee dagen, dat is veel duurder dan een paar maal een half uurtje begelei den Bovendien is het niet de be doeling om uit te gaan van een standaard behandelingsduur. We stellen ons voor dat in de meeste gevallen een kortlopende periode van acht tot twaalf bezoeken vol doende moet zijn." Geef toch eens een indicatie voor bijvoorbeeld dat eerste gesprek. „Het blijft heel moeilijk te zeg gen Maar neem als richtsnoer voor het oriènteringsgesprek ongeveer 45.- Moeten de ouders mee, bij al die acht tot tientallen bezoeken?" iets met leerproblemen te maken heeft, waarvoor bijvoorbeeld goed geoefend moet worden „hoofdre kenen bijvoorbeeld", dan is de komst van zijn ouders natuurlijk niet noodzakelijk. Maar zijn het eetproblemen, bedplassen of het verwerken van een rouwproces dan kan dat soms wel meer dan één keer noodzakelijk zijn. Hoe melden jullie de resultaten. Is er een rapportage? „Wie onze hulp inroept krijgt een volledige opinie. Dat wil echter niet zeggen dat we een rapport op stellen in alle gevallen. Het gevaar van een rapportage is dat de gege vens een zelfstandig leven gaan leiden Ouders nemen een verslag dikwijls erg letterlijk, leren het uit het hoofd en gaan het dan herken nen en erkennen, met als gevolg dat zo'n bevestiging wat in feite slechts een moment opname was, een kind het hele leven kan blijven achtervolgen. „Neem de intelligen tietesten, die we van plan zijn zo min mogelijk af te nemen, want er is geen standaard intelligentie. Het is slechts het resultaat van een test op bepaalde punten, een score. Veel factoren spelen daarbij een toevallige rol. of toevallig geen rol. „Dat ligt uiteraard aan datgene Eenzelfde test op een ander mo- waarvoor ze komen Maar als het ment. of een andere test op hetzelf de moment kan een hele andere score opleveren Guido zegt veel geleerd te heb ben van de colleges „Hermeneuti sche Pedagogiek" waarin hem ge wezen werd niets in hokjes te zien, maar alles in een grotere contest, met milieu, gedrag, opvoeding, moeilijkheden en mogelijkheden. Daarom hechten de medewerkers van de Pedagogische Praktijk Leusden („We hebben een prach tig vignet ontworpen") niet aan vastliggende rapportages, maar meer aan een persoonlijk gesprek waarin openheid van zaken wordt gegeven en waarop altijd vragend teruggekomen kan worden. Geen intelligentietestenwel schoolkeuzetesten of beroe pentesten? „Schoolkeuzetesten kunnen wij inderdaad doen Soms wordt de Cito-toets als onbevredigend erva ren. omdat het kind op die dag net een slechte dag had, of om wat voor reden ook. Anderzijds hoe verwerk je een schoolkeuze wan neer deze niet overeenkomt met je verwachtingen Dat past binnen onze behandelingsmogelijkheden en we gaan daarbij uiteraard ook in op de mogelijkheden van doorstro men. Dus van Mavo naar Havo Beroepskeuzetesten is een ander vak. we kunnen binnen een bepaal de behandeling wel tot een indica tie komen, maar een voor een echte beroepskeuzetest zullen we doorverwijzen. Zoals we overigens constant zullen doen zodra we iets signaleren wat niet binnen onze praktijk past." Welke mogelijkheden hebben jullie inhuis? „We hebben de beschikking over veel testmateriaal De zolder die nu nog verbouwd wordt, wordt een ideale ruimte voor een rustig gesprek, kinderen kunnen er rustig spelen of werken. Verder hebben we een groot aantal testen tot onze beschikking zoals de Columbus-platen (per soonlijkheid), Wise (intelligentie), Bourdon (concentratie). Wipsi (kleuters), NST (schoolrijpheid), Sexma (leesvoorwaarden) en de eigen map met testen voor algeme ne oriëntatie, rekenen en taal." De speltheoretische kant van Guido heeft naast de daarvoor geëigende testen en diagnostische onder zoeksmethodes vooral de uitge kiende ingerichte ruimte. Vanaf 10 oktober kan de Pedagogische Praktijk Leusden gebeld worden voor een afspraak. Iedere werkdag tussen 9.00 en 10.00 uur en tussen 17.00 en 18.00 uur staat telefoonnummer 946307 hiervoor open.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7