S3 Gebied 't Vliet in z'n geheel bestemmen voor woningbouw Mislukte overval op Zeeman-kassière im overspoeld met kado's Wat een idee, Eveline! >&/R A wil zich meer gaan profileren Leusdenaar in Amersfoort omgekomen schenkengala voor 25.000ste inwoner Hoge straf geëist voor verhuur black jack-ruimte Je hebt 'n vrouw niet te slaan" Vandaag in de Leusder Krant Ieu5der krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 'j f uuTar I3DU rn rTl n ffl Straf voor Leusdenaar FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant VOLVO SERVAl AMERSFOORT O O krant JA DINSDAG 9 OKTOBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 47 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV msw&mieaMiBMiw nu mmw urn iimmi e standpunten laat de ge- eraadsfractie van het CDA (Van één onzer verslaggevers) «USDEN - Het gebied 't Vliet in het noorden van den moet in zijn geheel worden bestemd voor ngbouw. Plannen maken voor 't Vliet moet in feite iel mogelijk gebeuren, zodat de ontwikkeling van ibied kan samenvallen met die van het naburige ige Veld. Op die manier krijgt het totale gebied iet en Ruige Veld) „een evenwichtige structuur". De zaak van eventuele woningbouw ten zuiden van de olsteegbosjes kan daardoor na een veel later ip dan 1990 worden verschoven. De ideeën omtrent woontoren in Leusden-centrum zijn onaanvaard- en zelfs niet goed voor een compromis. per brief weten aan het college van B&W en de raad. Maandagmorgen werd de schriftelijke verklaring van het CDA aan de plaatselijke pers toegelicht ..Waarom maken we onze standpunten op deze wijze bekend9 Omdat we zelf vinden dat we ons als CDA meer moeten profileren," aldus CDA- fractievoorzitter Evelien Blom en afdelingsvoorzitter Dick Tigche- laar De christen-democraten in Leusden vinden dat ze er in de pers bekaaid afkomen. Tigchelaar: ..We komen weinig aan de bak. Het CDA wordt wel genoemd maar vaak worden in de pers onze uitspraken van een uitleg voorzien die een andere is dan de intentie was. Eigenlijk is het zo dat inzichten van andere politieke partijen worden overbelicht door de pers" Dick Tigchelaar In een poging duidelijker en ge- profileerder over te komen heeft de CDA-fractie een aantal standpun ten met betrekking tot het ontwerp- structuurplan verduidelijkt en hier en daar aangescherpt Deze zijn op schrift gesteld en verzonden naar B&W en gemeenteraad. In een tweede brief wijst het CDA het woontoren-plan radicaal van de hand. Evelien Blom: ..We hebben al grote moeite met flatgebouwen van vijf verdiepingen in het Ruige Veld - ze zijn gelukkig naar vier etages gegaan - en kunnen dus zeker niet akkoord gaan met een woontoren van zestien verdiepin gen." In de brief aan college en raad schrijft de CDA-fractie dat de geplande woonvorm en woonbe- zetting maatschappelijk en sociaal niet aantrekkelijk zijn. De fractie laat weten zeer benieuwd te zijn naar het door wethouder Wage naar aangekondigde alternatieve plan voor H2. de aanduiding voor de uitbreiding van De Hamershof waarin de woontoren gedacht is. SESSIES Wat het concept-structuurplan betreft is de fractie van het CDA na bestudering tot een aantal conclusies/standpunten gekomen. Evelien Blom ..De opstelling van het structuurplan loopt al een tijdje en daarom hebben we voor de zomervakantie een aantal sessies met CDA-leden gehad om de zaak te evalueren Dat heeft tot een aantal aangescherpte standpunten MnHMHaHMHESaRHaHMMw! geleid De geest van het ontwerp- structuurplan blijft voor ons echter gehandhaafd." Ómdat de fractie in haar schriftelijke verklaring her haalt dat uitbreiding van Leusden ten zuiden van de Schoolsteegbos jes in alleruiterste noodzaak pas na 1990 mag plaatsvinden, rijst de vraag of het CDA zijn verklaring naar aanleiding van de bezwaar schriften tegen het ontwerp- structuurplan heeft opgesteld. Voorzitter Tigchelaar: ,,Je zou het haast denken, maar het is niet zo Dat blijkt wel uit het feit dat het CDA reeds voor de zomervakantie de materie in een aantal sessies aan de orde heeft gesteld." De Leusdense christen democraten zijn in ieder geval tijdens die sessies tot de conclu sie gekomen dat het reservege bied 't Vliet (tussen Randweg. Horsterweg en Valleikanaal) in zijn geheel voor woningbouw bestemd moet worden. De reali satie van huizen in dat gebied zou pas moeten starten wanneer de wijk 't Ruige Veld klaar is. „Daardoor wordt de noodzaak van eventuele bebouwing ten zuiden van de Schoolsteegbos jes na een veel later tijdstip dan 1990 verschoven,'' aldus de CDA-fractie die de deur van uit breiding naar het zuiden va Leusden nu nog maar op et., heel klein kiertje laat staan. „De deur helemaal dicht doen, kun nen we niet verklaren," aldus Blom en Tigchelaar. AMERIKANEN WIJK De keuze voor woningbouw in "t Vliet impliceert niet dat het CDA tegen de komst is van een mogelij ke wijk voor Amerikaanse militairen in dat gebied. Evelien Blom: ..Kijk. officieel weten we niks van die Amerikanenwijk Jullie krant is ach ter het plan gekomen en dat is eigenlijk de enige officiële informa tie Daarom kunnen wij nu niet zeggen, we zijn voor of tegen een Amerikanenwijk. Eerst moeten de gegevens op tafel komen waarna het CDA zijn standpunt kan bepa len." Leusdens CDA-voorzitter Tig chelaar voegt er aan toe, dat bij het bepalen van een standpunt heel belangrijk is om te weten hoe lang zo'n wijk met Amerikaanse militai ren blijft bestaan, of de gemeente een vinger in de pap heeft voor wat de vormgeving van de wijk betreft en of de komst van zo'n buurt tevens de komst van een aanslui ting op rijksweg 28 betekent bestemmingsplan gereed Kan er dan wel sprake zijn van een „gelijk tijdige ontwikkeling" van 't Vliet? Volgens Blom en Tigchelaar kan dat wel Blom „Zeker voor wat de ontsluiting van beide gebieden be treft." Daarnaast zegt de fractie voorzitter in bedekte termen dat je je kunt afvragen of Leusden een voorschot moet nemen op de wo ningbouw in 't Vliet door 't Ruige Veld iets meer te verdichten, dus door meer woningen op een hecta re te bouwen Denkt het CDA niet - door het slijpen van de standpunten - in botsing te komen met coalitie partner VVD die wel eerder Leus den in zuidelijke richting wil uit breiden? Tigchelaar zegt voor zichtig: „Het zal best meevallen. We maken een duidelijke keuze maar onze standpunten, zoals die nu voorliggen, zijn niet in strijd met het ontwerp- structuurplan waar het CDA en de VVD voor gekozen hebben. CDA-fractievoorzitter Evelien Blom Schade door blikseminslag wordt steeds groter pag. 3 Achterveld trots op nieuwe autotankspuit pag. 3 t Vooronder gaat 15 oktober open pag. 4 Roda (zat.) versloeg Veensche Boys pag. 5 •Overig sportnieuws pag. 5 GELIJKTIJDIG In de brief aan B&W en gemeen teraad stelt het CDA dat de plannen voor 't Vliet min of meer gelijktijdig ontwikkeld moeten worden met die voor de toekomstige wijk 't Ruige Void die aan de andere kant van de Randweg komt te liggen. Een ste- debouwkundige opzet voor dat ge bied is al grotendeels in kannen en kruiken en er is zelfs een ontwerp- LEUSDEN - Een onbeken de jongeman heeft vrijdag avond tevergeefs gepro beerd een geldcassette van een kassière van textielzaak Zeeman te roven. De overval mislukte omdat de jonge kassière, een inwoonster van Leusden, net het geld in de muurkluis van de NMB- bank in De Hamershof had gedaan. Het meisje werd wel door de overvaller op het hoofd geslagen en van haar tas beroofd, omdat de jon gen vermoedelijk in de ver onderstelling was dat het geld er nog in zat. De overval vond vrijdag avond even na negen uur plaats voor het gbeouw van de bank. De dader was ge kleed in een donker jack en droeg een zwarte integraal helm. Volgens de kassière was zij op het hoofd gesla gen met een vuistwapen, maar een getuige van de overval meende geen vuur wapen gezien te hebben. De rijkspolitie wil graag in con tact komen met mensen die getuige zijn geweest van de overval. Zij kunnen bellen naar 944444. i -I LEUSDEN - Bij een verkeers ongeluk op de Heiligenberger- weg in Amersfoort is zondag avond J. E. de Jonge (59) uit Leusden om het leven gekomen. De man reed in zijn auto ter hoogte van het St. Elisabethzie- kenhuis tegen een boom en sloeg over de kop. fUSDEN - Maandagoch- stond in de raadszaal het gemeentehuis in fden de 25.000-ste inwo- van de gemeente Leus- [uitgebreid in het middel- Kim Johanna, Cornelia imelman werd 11 sep- ber als 25.000-ste inwo- verwelkomd. Vanaf dat moment ontbrak het niet aan publiciteit rond het gezin Hummelman. De kleine Kim haalde met deze voor de ge meente Leusden belangrijke mijlpaal in de geschiedenis al direkt de voorpagina van de kranten. Maandag 8 oktober ontving het gezin uit handen van vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven in Leusden tientallen geschenken. De raadszaal van het gemeente huis was niet zoals gebruike lijk gevuld met de gemeente raadsleden, de burgemeester en wethouders, maar vormde een gezellige bijeenkomst van het gezin Hummelman, winkeliers, kinderen en enke le tientallen belangstellen den. Moeder Hummelman. met Kim veilig in haar armen had plaats genomen achter de tafel van de burgemeester. Samen met echtge noot Henk, broertje Niels en zusje Eva werd zij letterlijk onder de geschenken bedolven. Burge meester Rademaker noemde de komst van de 25.000-ste inwoner van de gemeente een markant gebeuren, een uitroepteken in de geschiedenis van Leusden en zei niet te verwachten dat Leusden in een zo korte tijd sneller zal groeien Tijdens de officiële aangifte van Kim bij de burgerlijke stand op donderdag 13 september kreeg de heer Hummelman een gebrand schilderd wapen van de gemeente Leusden. Nu bijna een maand later werd de geschenkenreeks uitge breid met een oorkonde van de geboorte-akte In plaats van het gebruikelijke spaarbankboekje overhandigde de burgemeester een foto-album vol foto's van de kleine Kim en haar familie Daar naast een boekje met de toepasse lijke naam „Kim" van Richard Kip ling. Ter zijner tijd zal op een door het gezin zelf uit te kiezen tijdstip een tekening van Kim gemaakt worden door tekenares mevrouw Hermans. Verschillende winkeliers uit de gemeente overspoelden daarna het gezin met talloze kado's. Ver schillende spaarbankboekjes, ge schenkenpakketten. gratis abon nementen. portretfoto's en waarde bonnen maakten deel uit van het geschenkenpakket. Verder ontving het gezin bloemen, foto's, een vis schotel. een kinderschommel, een taart, een kinderwagen, gratis abonnement op het tijdschrift Mar griet, een pakket baby-spulletjes, een speelgoedauto, het zat er alle maal bij. Het gezin was volkomen verrast en leek te verdwijnen achter de grote hoeveelheid kado's. Ver schillende geschenken stonden zelfs buiten de raadszaal te wach ten alvorens ze overhandigd wer den Niet alleen het gezin Hummel man werd in de bloemetjes gezet. De winnaar van de wedstrijd, wie de juiste datum van de 25.000ste inwoner zou raden, het echtpaar De Bruin, ontving een bloemen- boeketeneenkadobonvan/ 100- De overige vier goede inzenders kregen een troostprijs De feestelij ke bijeenkomst kreeg een bijzon der karakter omdat ook de 10.000ste, de 15.000ste en 20.000ste inwoners van de ge meente werden uitgenodigd. Ge rard Poe, Pascal van Wieringen en Johan Kranen, respektievelijk 15. 10 en 5 jaar oud werden door burgemeester Rademaker naar vo ren gehaald en kregen een copie van hun geboorteakte De 5000ste inwoner, nu woonachtig in Zuid- Afrika zal ook in de geschenkenre gen meedelen Het echtpaar Van de Ham met hun baby Marieke werd ook verrast met bloemen en enkele geschenken van de aanwe zigen uit het bedrijfsleven Hun baby werd geboren als 25.001-ste inwoner Het gezin Brugman, bestaande uit 4 personen was net iets te vroeg in Leusden komen wonen Zij kre gen desondanks PS 24.999ste in schrijving enkele kado's aangebo den. Het feestelijke gebeuren rond deze voor de gemeente Leusden toch belangrijke mijlpaal in de ge schiedenis - bij de eerstvolgende verkiezingen voor de gemeente raad zullen er twee stoelen meer bezet mogen worden in de raads zaal - werd gezellig afgesloten met een drankje en een hapje Het gezin Hummelman tenslotte, bijna onzichtbaar door de vele ge schenken, genoot van alle aan dacht AMERSFOORT/LEUSDEN - Een maand voorwaardelijke gevan genisstraf en een geldboete van f 25.000 heeft de Procureur- Generaal bij het Gerechtshof in Amsterdam, mr. C. Ficq, geëist tegen een 41-jarige man uit Leusden, die tussen 1979 en 1981 in Amersfoort aan socië teit 'De Keistad' een ruimte ver huurde waarin in strijd met de Wet op de Kansspelen black jack werd gespeeld. Bovendien waren er zogenaamde 'één- armige bandieten' (trekautoma- ten) aanwezig. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IPUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes f 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend, caterdags gesloten Het gezin Hummelman verrast door de hoeveelheid geschenken jj UTRECHT - Eén maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en de bijzondere voorwaarde dat hij zijn gezicht gedurende die proeftijd niet mag laten zien in twee woonwijken van Drie- bergen-Rijsenburg. Deze straf werd door de Utrechtse politie rechter opgelegd aan een 49-ja- rige Leusdenaar. De man had vorig jaar zijn ex-vrouw in het gezicht geslagen en bovendien een ruit van de woning, waarin ze verbleef, ingegooid. De Leusdenaar toog vorig jaar juli naar het huis van zijn ex-vrouw in Driebergen-Rijsenburg waar hij in de vroege morgen een ruit kapot- sloeg „Dat deed ik uit pure jaloe zie". verklaarde de man tegen over de politierechter Eerder had hij zijn vroegere echtgenote in het gezicht geslagen toen hij haar in een Zeister café tegenkwam met haar nieuwe man Omdat de Leusdenaar zijn ex- vrouw regelmatig lastig viel, had een vonnis in een kort geding reeds bepaald dat hij niet meer in de buurt van de woning van haar mocht komen. „En nu zult u zich echt niet meer met haar be moeien", zei de politierechter in zijn vonnis Officier van justitie mr R Bender had tegen de Leus denaar een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie weken en een boete van 750 gulden geëist „Je hebt een vrouw niet te slaan", besloot de officier zijn requisitoir Rozendaallaan 9 Leusden-C. De Leusdenaar, die van de Utrechtse rechtbank alleen een boete van f 5000 had gekregen, beriep zich er tegenover het hof op. dat hij niet had geweten dat men in de sociëteit illegale dingen deed. Toen de club zich vestigde had hij uit de houding van de poli tie begrepen, dat men er niet te gen zou optreden Ook zou een advocate uit Amsterdam hem hebben verzekerd, dat het wel goed zat Een vertegenwoordiger van de Amersfoortse politie bevestigde, dat men de sociëteit aanvankelijk inderdaad had 'gedoogd' Toen er te veel klachten van de buurt bin nenkwamen, had de Utrechtse hoofdofficier van justitie het be stuur van 'De Keistad' echter op het matje geroepen en laten we ten dat het uit moest zijn met het gokken Begin '79 verdween dan ook de roulettetafel uit het pand Controle van de politie leverde op. dat de sociëteit wel doorging met het laten spelen van black jack In april 1981 werd de zaak gesloten De P-G achtte de Leusdenaar wel degelijk verantwoordelijk voor wat de sociëteit deed Hij vond. dat de man zich niet kon verschuilen achter de geruststellende woor den van een advocaat. Samen met de Leusdenaar stond ook de portier van de club, een 70-jarige Amsterdammer, terecht. Kreeg hij van de Utrechtse rechtbank nog een boete van f 1000, nu hoorde hij mr. Ficq f 2000 waarvan f 1000 voorwaardelijk tegen zich eisen De voorzitter van 'De Kei stad', de Apeldoorner G.F.R. (41), hoefde van de rechtbank slechts f 5000 op te brengen. De P-G zou zijn bijdrage aan de staatskas graag tot f 10.000 zien verhoogd Uitspraak over veertien dagen. Helemaal te gek zo'n ouderwetse spljkerbroekfuif. zeg' Lekkere swingende muziek en iedereen in blue |eans met een flesje on der de arm Laten ze nou allemaal hun broek bij Texshop ge kocht hebben. Hoe vind je trouwens mijn jack. Inderdaad, óók van Texshop Bart <5 dealer voor Amersfoort Barnevelri e.o.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1