Dorpsconcert muzikaal en afwisselend panorama ,,'t Vooronder" gaa op 15 oktober oper bondsspaarbank Oogstdankvieri ABTB in rk-ker .LEUSDEN, Politie bekeurt fietse Ruim veertig deelnemer aan AMBC-herfstpuzzeli Vergadering commissie bestuurszaken KOMATSU FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant L— ZORGT MET DE GEHEEL NIEUWE XXB SERIE DAT U ZICH IN GEEN ENKEL OPZICHT VERTILT I i W GEBR.DEVORB.V. 3791 PM Achterveld, tel. (03425) 15 41 Boekenweek Préchtkalender gratis. f 7.50 zómaar bijgeschreven. Onze unieke Spaardeposito' Rekening. Uniek rentevoordeel bij verlenging van uw Spaardeposito Rekening 1 jaar vast. Als welkomstgeschenk een calculator. Plus de Jeugdkalender. DINSDAG 9 OKTOBER 1984 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Voor het vierde ach tereenvolgende jaar alweer, werd vrijdagavond in de Dorps kerk een 'dorpsconcert' gege ven: een gelegenheid, waarbij vóór en dóór Leusdenaren wordt gemusiceerd. Het korps muzikanten is bij zo'n gelegen heid gerecruteerd uit zowel be roeps- als amateurmusici: een aanpak, die leidt tot een afwis selend, boeiend, soms sterk contrasterend maar altijd sym pathiek muzikaal verloop. Ook ditmaal was er weer gezorgd voor een aanbod dat borg stond voor een gevarieerd muzikaal pa norama. Te weten: een trombone- trio, blokfluiten in verschillende combinaties, piano- en orgelsoli. een sopraan met begeleiding van piano en fluit, een operazanger en een kamerkoor. Het publiek kreeg op die manier voor elk wat wils, en ook voor de uitvoerders kan het een heilzame werking hebben eens naar een heel ander gebied van muziekbeoefening te luiste ren. Dat is sterk aan het wezen van het 'dorpsconcert' verbon den, dat het een wederzijdse aan gelegenheid is. Men musiceert met recht vóór elkaar. Uitvoerders beluisteren elkaar, toehoorders beluisteren allen. Waarschijnlijk dat juist deze gemengde vorm het dorpsconcert iets ontspannends en sympathieks verleent. Volgend jaar zal het jubileumconcert een overzicht bieden van de hoog tepunten van de afgelopen jaren. Het is te hopen dat de organisatri ces, mevrouw Witlox en mevrouw Peddemors, dan net zo'n geluk kige hand in het samenstellen zul len hebben als afgelopen vrijdag. Maar liever met iets meer publiek. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - De raadscommissie Algemene Bestuurszaken komt donderdag 11 oktober om 20.00 uur In vergadering bijeen in het gemeentehuis De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en inventarisatie van vragen 2. Mededelingen en ingekomen stukken A - brief VNG/Vecai dd 2 juli 1984 inzake auteursrecht- /kabeltelevisie - brief b en w dd. 19 septem ber 1984 aan leden ABZ terzake de Arbeidsomstan digheden B. - Informatie vanuit vertegen woordigingen 3. Verslagen vergadering 13 september 1984 4 Woonruimteverordening 1984 gemeente Leusden. Aanpas sing naar aanleiding van het besluit van de Staatssecreta ris van VROM tot vaststelling van de Woonruimtebeschik king 1984 5. Verhuur restauratiegedeelte sporthal De Meent 6. Benoeming bestuursleden Soccle 7. Statuten Stichting Culturele Raad i.o. 8. De gemeente'als werkgever, onderzoeksverslag TH Twente 9. Uitbreiding begraafplaatsen (algemene discussie) 10. Rondvraag 11. Sluiting Ze zijn kwaliteitszeker. reparatiearm. bieden comfortabel bedieningsge mak. zijn door hun constructeurs op een streng energiedieet geplaatst en doorstaan de toets der vergelijking altijd glansrijk met: Altijd inruiltrucks Zaterdags geopend van 9.00 tot 12.00 uur Een unieke dooi ki|kmasl met vrije heffing Het laagje geluidsniveau in zijn klasse Waterbestendige remmen daardoor een uitstekend en veilig remvermogen Een cycloonfilter hetwelk de motor een langere levensduur geeft Een'ichte besturing door stuur bekrachtiging 1 Een groter veiligheidsrek dus meer zekerheid voor de bestuurdei 1 Ongekende heenruimte veel vrij zicht en een zeer luxe stoel De nieuwe XXB serie is er in 42 verschillende typen In diesel en benzine met hefvermogens van 2000 tot en met 3000 Als twee snelheden-automaat maar altijd IN ÉÉN KWALITEITDE BESTE Een bijzonder makkelijke instap Een grote actieradius door een brand stoftank van 60 liter Complete verlichting bestaande uit werk/koplampen en een achterset F.en zeer veilige blokkeerhandrem Als extra's rembekrachtiging sendi mentor, snelstartsysteem (FD) elec trische ontsteking (FG) en een snel heidsmeter kg 's avonds na 19.00 uur tel.05170- 4002 03461- 1858 075-177647 Importeur filialen: Heythuysen 04749- 1100 Steenwijk 05210-11022 Barneveld 03420-12888 Zuid Schermer 02204- 441 LEUSDEN - Per vergis sing is in de Leusder Krant van dinsdag 2 oktober een verkeerde datum vermeld bij het artikel over de kinder boekenweek die 10 oktober van start gaat. In de openbare bibliotheek van Leusden-Centrum zullen ter gelegenheid hiervan ver schillende aktiviteiten ont plooid worden. Het program ma begint niet zoals in de krant vermeld stond op woensdag 15 oktober maar op maandag 15 oktober. LEUSDEN Woensdag 10 oktober: Start Kin derboekenweek. Donderdag 11 oktober 20.00 uur: Vergadering ABZ. commissieka mer gemeentehuis, 't Erf 1 Donderdag 11 oktober 20.00 uur: Playbackavond PJGU, De Til, Ha- mersveldseweg 30. Maandag 15 oktober 14.00 tot 16.00 uur: Kinderboekenweekvie- ring, Openbare bibliotheek, Ha- mersveldseweg 77 Maandag 15 oktober 18.30 uur: Film, Openbare bibliotheek, Ha- mersveldseweg 77 Dinsdag 16 oktober 20.00 uur: Vergadering Planadviesgroep, ge meentehuis, 't Erf 1 Dinsdag 16 oktober 20.00 uur: NBVP, Vrouwen Ontmoetingscen trum. gemeentehuis, 't Erf 1 Gistermorgen werd het vrouwenontmoetingscentrum, althans de ruimte daarvoor in de kelder gemeentehuis, overgedragen aan de Vrouwenraad Leusden (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Leusdens vrouwenontmoetingscentrum, 't Vooronder, opent aanstaande maandag (15 oktober) zijn deu ren. De officiële opening zal pas in november plaatsvinden. Gis termorgen werd het vrouwen ontmoetingscentrum in de kel der van het gemeentehuis door de gemeente overgedragen aan de Vrouwenraad Leusden, die de ruimte huurt. Aan de overdracht werd aan het eind van de middag een licht offi cieel tintje gegeven door de symbo lische uitreiking door gemeente ambtenaren van een sleutel aan een delegatie van de Vrouwen raad. Eerder hadden de vrouwen al vreugdevol bezit genomen van hun gedeelte van de kelder onder het gemeentehuis. Na de oplevering ~u_<-7 ni pIrrIo naë» ->vios» ion p«" sparen en kinderspel bij ae bank*met de Ons Wereldspaarweek-geschenk ligt weer voor u klaar: de populaire Spaarbankkalender. De 1985- kalender is mooier dan ooit Hij toont 13 bekende kinderspelen. Schitterend getekend, in kleur, door Rolf de Bruin. Vrolijke en toch ook vertederende platen, om in te lijsten zo mooi. U kunt de kalender afhalen in de week van 15 t/m 19 oktober a s. zolang de voorraad strekt. Kom dus gauw naar de spaarbank met de S. Ook als u bij de bank met de S nog geen spaarrekening heeft, is de Wereldspaarweek voor u een feest. Als u tijdens die week een spaarrekening opent met een minimum inleg van f 25 - ontvangt u éénmalig f 7.50 extra premie. Of denkt u eens aan onze Spaardeposito Rekening Aktie. Sparen kunt u doen op vele manieren. Maar één van de meest aantrekkelijke spaarvormen is ongetwijfeld de Spaardeposito Rekening 1 jaar vast. Op zo'n Spaar deposito zet u voor één jaar uw spaargeld vast. Over dat bedrag krijgt u gedurende die looptijd '~-M een aanzienlijk hogere rente dan op een dagelijks opvraagbare spaarrekening. Wij bieden onze spaarders een groot voordeel: als u uw Spaardeposito verlengt, krijgt u vanaf dat moment de rente die hoort bij een langere looptijd. Uw geld staat dus feitelijk voor slechts één jaar vast, terwijl u bij verlenging toch profiteert van een hogere rente. Op deze manier is deze Spaardeposito Rekening wel heel aantrekkelijk. Bovendien ontvangt \ÏT iedereen die Y tot en met 20 oktober 1984 bij de Bonds spaarbank een Spaardeposito Rekening 1 jaar vast' opent met een inleg van minimaal f 500 - als attentie een calculator. Want u kunt rekenen wat u wilt, maar alleen bij de Bondsspaarbank vindt u een Spaardeposito met zoveel voordelen. Prima discokalender op posterformaat. Doet 't goed in je kamer als notitie- en verjaardag kalender Gratis voor de jongeren zolang de voorraad strekt. Haal 'm tijdens de Wereldspaarweek. Bij de spaarbank met de S. Midden Noord en Oost Nederland spaarbank door de aannemer afgelopen vrij dag moest er nog het een en ander worden geschilderd en kon de in richting van het centrum ter hand worden genomen, 't Vooronder, zoals deze contactplaats voor Leusdense vrouwen is gaan heten, wordt vandaag reeds gebruikt voor een bijeenkomst van de coördina tiegroep van de Vrouwenraad. Woensdag treffen de „gastvrou wen" van het vrouwenontmoe tingscentrum er elkaar en voor donderdag zijn alle werkgroeple den uitgenodigd voor een samen komst. Aanstaande maandag gaat het dan, ^IJemaal echt gebeuren wan- neerrde ..luiken" van 't Vooronder voor het eerst naar buiten opens laan. Het is de bedoeling dat het centrum iedere dinsdagochtend van negen tot twaalf uur en elke donderdagavond van acht tot elf uur open is voor vrouwen die zo maar even binnen willen loj een praatje te maken en e koffie te drinken. Op di woensdagochtend en dert derdagavond van de ma; geprobeerd worden een tf behandelen. Het eerste ,,Wat is het vrouwenontmi centrum?" wordt volgend- aan de orde gesteld. Dat woensdagochtend 17 oktot af tien uur en donderdags oktober vanaf acht uur Het Leusdens vrouw moetingscentrum zal mei worden benut als contac voor vrouwen, maar zal gehuurd kunnen worder alle verenigingen, als oc andere vrouwengroeperin Leusden. Het vrouw Leusden besloot al een ti den, vanwege het ontber een onderkomen, om do te kiezen in 't Vooronder. LEUSDEN - De aartsdiocesa ne Boeren en Tuindersbond (A.B.T.B.) afdeling Hamersveld houdt op donderdag 11 oktober haar jaarfeest in jongerencen trum „De Til". Voorafgaande aan het feest komt men in de R. K. Kerk aan de Hamersveldseweg bijeen voor de traditionele oogstdankviering. De Oogstdankviering is een spe ciale eucharistieviering die het agrarisch deel van de bevolking bijwoont om God te danken voor de zegen die Hij geeft over de arbeid. Het thema van de eucharistievie ring is dit jaar „Alles komt uit Gods ahdn." De viering begint om 19.30 uur, het gemengd koor verleent medewerking aan de dienst. Dat de eucharistieviering een speciaal karakter heeft zal ook duidelijk te merken zijn interieur van de kerk. Ee mensen is dagenlang in de speciale kerkversierinj brengen. Een gedeelte kerkversiering is dit jaar door leerlingen van de ba: „Klimrakker". De leden A.B.T.B zijn inmiddels in genheid gesteld hun zoge oogstgave aan te biede oogstgave is in de meeste een gift in natura. In overle pastores wordt een be: gegeven aan de giften Na afloop van de euc viering begeven de leder A.B.T.B. zich naar „De I het jaarfeest. De avoni gevuld met muziek, voo en zang. Eén en ander or genot van een kopje koffi borreltje. LEUSDEN - De rijkspolitie heeft maandag 28 jeugdige fiet sers bekeurd. Ze werden op de bon geslingerd voor verkeers overtredingen als door rood licht rijden, met z'n drieën naast el kaar fietsen en geen hand uitste kend bij het afslaan. Van de overtreders was een grote groep jonger dan 16 jaar. De controle van de i vond plaats op de krui Burg de Beaufortweg me Zoom. Op dit punt steken week veel jeugdige fiets die op weg zijn naar of v komen De politie kondigi komende maanden het gedrag van de jeugdige l blijven controleren en wi tot verbaliseren over te g ACHTERVELD - Zondagmiddag organiseerde de A.M.B.C. een puzzelrit: de Herfstrit. Er kon worden deelgenomen in de spon- en tourklasse. De uitzet ters van deze rit waren de heren H.T. Staal en J. Renkema. Er waren 41 deelnemers. Tijdens het bepalen van de uitslag werd er weer een bingo gespeeld. De uitslag was: A klasse: 1. J H Slomp, Hoornaar 92 str.pnt. 2. H. v.d. Wetering, Woudenberg 121 str.pnt. 0. t_ v.d. Crwtik, AmerS str. pnt. De poedelprijs was vooi kengoed Leusden mei punten. B klasse: 1. mevr. Kakebeen, Od str.pnt. 2. H.G.W. van Druten, Al 195 str.pnt. 3. A H. van Druten, Ai 221 str.pnt 4. J v.d. Boer, Putten, 2' 5. A.J. de Jong, Achter str.pnt 6 A. Duits. Putten, 246 s 7. W Sterk, Leerdam, 2' De poedelprijs was Maes, Amersfoort mei pnt.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4