De keus tussen adeldom of oerwoud Robert Redford in glansrol als „The Natural" „Beatstreet": kijkje in de Hip-Hop-Cultuur „Another Way" - in het Filmhuis National Lampoon's Animal House in Dinsdag Movie Cyclus „GREYSTOKE: THE LEGEND OF TARZAN, LORD OF THE APES" The Karate Kid: filmhit VERKLARENDE WOORDENLIJST Geen krant ontvangen? DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 kijk op de film 10 DOOR BERT VOS „Greystoke'' (The legend of Tarzan, Lord of the Apes). GB. 1984. Regie Hugh Hudson Produktie: Hugh Hudson Stanley S. Canter; scenario. P. H Vazak Michael Austin, gebaseerd op het verhaal ..Tarzan of the Apes' van Edgar Rice Burroughs. Camera. John Alcott, muziek John Scott, uitgevoerd door het Royal Philharmonic Orchestra montage Anne V. Coates Met Christopher Lambert. Ralph Richard son, Ian Holm, James Fox en Andie MacDowell Première Nederland. Keu ring alle leeftijden. Genre het begin van de Tarzan-cultus. opnieuw verteld, Te zien in- Cinema. Amersfoort We zijn met name de laatste jaren snel genegen over een „serie" films te praten als we het hebben over James Bond of Star Wars. Maar praten we over een echte reeks, verspreid over tientallen jaren (vanaf 1918), dan kan dat alleen maar over Tarzan zijn. Het geesteskind van de befaamde schrijver Edgar Rice Bur roughs, werd door talrijke regis seurs opgepakt voor een film en meer dan veertien acteurs speelden de rol van Tarzan, de in het oerwoud tussen de apen opgegroeide gewel denaar. Toch is er maar één acteur geweest, die door kenners nog steeds als de enige echte Tarzan wordt gezien, en wel Johnny Weis- muller, die van 1932 tot 1948 onder verschillende regisseurs van liaan naar liaan slingerde onder het uitroe pen van de inmiddels legendarische kreet. Daarna kregen we Lex Barker, Gordon Scott en vele anderen, maar de impakt van de eerste Tarzan-fllms uit de Johnny Weismuller-periode werd nooit meer gehaald. Miles O'Keefe speelde de laatste Tarzan met Bo Derek als Jane, maar aller ogen waren toen op het gepolijste lichaam van Bo gericht. Het is dan ook een plezierige verras sing, dat regisseur Hugh Hudson (Cha riots of Fire) er in is geslaagd om van ..Tarzan the Ape Man", het eerste boek van Burroughs, een bijzonder geslaag de en vooral boeiende remake te ma ken. „Greystoke, the legend of Tarzan. Lord of the Apes" is de titel van deze groots opgezette speelfilm, waarin niets aan het toeval is overgelaten en een complete filmploeg maandenlang in de regenwouden van Kameroen aan het werk is geweest om de juiste sfeer en de luiste entourage vast te leggen. En de rol van Tarzan wordt gespeeld door een nieuwkomer de Amerikaan Christopher Lambert, een acteur, die op schitterende wijze Burroughs oor spronkelijke romanfiguur gestalte weet te geven Als de aap-man in het oer woud én als de teruggekeerde graaf I van Greystoke in het majestueuze land goed van zijn voorvaderen. „De helft van mij is graaf, de andere helft is wild," roept hij vertwijfeld uit in één van die prachtige scenes op het landgoed, waar de halfverwilderde jon geman zich tracht aan te passen aan de ongekende wereld van de Engelse adel Het is dit dualisme, dat het hoofd thema van de film vormt De legende van Tarzan begint als een schip in een zware storm nabij de Afrikaanse kusten ten onder gaat en slechts enkele overlevenden aanspoe len. Die overlevenden, Lord Clayton en zijn vrouw Alice, proberen zo goed en kwaad als mogelijk in het bijna ondoor dringbare regenwoud te overleven. La dy Alice is zwanger. Zij overlijdt tijdens de bevalling van een zoon De huilende baby wordt later door de moederaap Kala, wiens eigen baby de dood heeft gevonden tijdens een rituele strijd met de aanvoerder van de apen-troep. Sil- verbeard, meegenomen, het oerwoud in. En daarmee begint het opwindende leven van de jonge Tarzan tussen de apen Hij krijgt een opvoeding, zoals het een jonge aap betaamt, leert alles over gewoonten, tradities en de manier om te kunnen overleven in de eeuwigdu rende struggle for life in het vijandige woud Maar Tarzan leert méér Want hij is een mens Kala's vreemde albino leert zwemmen, hij rent op een geheel andere wijze door de bomen en wai belangrijker is: hij maakt zich een mes. Deze extra talenten onderscheiden Tarzan al snel van de rest van de troep en het gevolg is duidelijk Tarzan wordt de aanvoerder. Alles verandert, als kapitein Phillippe D'Arnot tijdens één van zijn ontdek kingstochten Tarzan ontmoet en al snel beseft met de jonge graaf van Greysto ke van doen te hebben, die als vermist is opgegeven. Hij brengt John Clayton terug naar het landgoed van zijn voor vaderen. De wilde aap-man tussen de aanvankelijk geshockeerde adel Regisseur Hugh Hudson is er in geslaagd om van het oude Tarzanver- haal een gloednieuwe versie te maken, die van begin tot het eind blijft boeien Meeslepend fascinerend in de oerwou den van West-Afrika. onthutsend, hu moristisch en vol mededogen tijdens de gedeelten, waarin Tarzan met duidelij ke aanpassingsmogelijkheden wordt klaargestoomd om Lord Greystoke (RalfJh Richardson) op te volgen. Ge holpen door Jane Porter (Andie MacDo well) weet Tarzan zich als John Clayton langzaam maar zeker de juiste houding te geven temidden van z'n adelijke leeftijdsgenoten Toch blijft de voorma lige aanvoerder van de apen heimwee hebben naar het oerwoud en er zijn momenten, dat die heimwee zich on stuitbaar manifesteert Hudson zet dat schitterend in beeld en weet het dualistisch geworstel van Tarzan ten aanzien van zijn identiteit een enorme diepte te geven. Natuurlijk verklappen we geen ge heim, als we vertellen, dat de heer van Greystoke na het overlijden van zijn grootvader uiteindelijk toch kiest vpor zijn geliefde regenwoud, alle rijkdom die zijn adelijke titel hem biedt ten spijt Maar voordat het zover is, heeft de toeschouwer kunnen genieten van een met zorg gemaakte, sfeervolle verfil ming van een klassiek geworden ro; man Een film, waarin tevens het dualis me van de beschaafd geworden Christopher Lambert als Tarzan in ..Greystoke. the legend of Tarzan. Lord of the apes van regisseur Hugh Hudson mensheid op zoek naar avontuur, naar spanning en opwinding, gestal te krijgt. Het Is dat dualisme, dat ons vaker dan ons lief is opbreekt, als we weer eens als stam ergens ter wereld de beest hebben uitgehangen. Slechts weinigen kiezen de weg die Tarzan is gegaan. Wat overblijft is namaak. Een kunstmatige teg koming aan onze universele wee naar de regenwouden vi eer. (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - De nieuwe premiere-film „The Karate Kid deze week van start in Grand, is natuurlijk geèn karate of kung fu-film, maar het verhaal van de jonge Daniel (Ralph Mac- chio). die net nieuw is in de stad, het zwaar te verduren krijgt als een aantal schoolge- noten hem steeds meer verne deren en toetakelen. Miyahi, de oude Japanse concierge van de school neemt het voor Daniel op en besluit diens agressie te ka naliseren en diens karakter bij te schaven. De Karate Kid hoeft zich niet meer te laten vernede renLiefdesrelaties, zelfres pect en de toekomst tussen Da niel en zijn tegenstanders. De regie van deze film Is van John Avlldson. „Karate Kid" boekte een enorm succes in de Ver enigde Staten en zal ook in Nederland ongetwijfeld hoge ogen gooien. We hopen volgen de week terug te komen op deze film. Robert Redford en Glenn Close in The Natural DOOR BERT VOS „The natural", USA 1984. Regie Bar ry Levinson Produktie Mark Johnson, scenario Roger Towne en Phil Dusen- berry, gebaseerd op de roman ,,The Natural" van Bernard Malamud. Came ra Caleb Deschanel; muziek. Randy Newman; montage. Stu Linder; specia le effecten Roger Hansen Met Robert Redford, Robert Duvall, Glenn Close. Kim Basinger, Barbara Hershey, Wil- ford Brimley e.v.a Genre de American All Star in een bijzondere American Dream (sport Keuring alle leeftij den Te zien in: Grand Theater. Amers foort In Amerika gaat alles anders. Kran tejongens worden miljonair, western-acteurs brengen het tot pre sident van het land en met een man als Roy Hobbs is het ook al gek gesteld. Roy is door z'n vader al In z'n jeugd dag in dag uit getraind in honkballen. Hij heeft een schitteren de slag over zich en ook alle andere trucjes van het spel beheerst hij als geen andere, zoals één van de meest bekende honkbalspelers tot z'n schade en schande moet ondervin den na een wat al te achteloos afge sloten weddenschap. Roy Hobbs is ongetwijfeld op weg naar de top, dat kan niet missen en sportverslagge ver Max Mercy moet dat eigenlijk ook erkennen, ook al is het met een wat zuur lachje. Toch zal het nog zo'n vijftien jaar duren, voordat de Ameri kanen kennis zullen maken met de werkelijk schitterende natuurlijke honkbaltalenten van Roy Hobbs. Maar wie wil er nog een 35-jarige honkbalspeler waarvan nog nooit iemand heeft gehoord? Trainer Pop Fisher van de New York Knights in ieder geval niet. ook al schijnt die gozer met z'n eigen gesneden slaghout voor zijn club gekontrakteerd te zijn. Pas als de Knights op alle fronten nederlagen lijden. Hobbs tij dens een oefenpartijtje toch minder slecht lijkt te zijn dan Pop ooit had gedacht, krijgt Roy een (tweede) kans En dan breekt de hel los in de Amerikaanse honkbalwereld Een rechtstreekse sensatie, fenomenaal De ballen van Roy Hobbs bereiken ongekende hoogten en onvermoede doelen De New York Knights boeken de ene overwinning na de andere en stoten in sneltreinvaart door naar de top De naam Roy Hobbs ligt op ieders lippen Hij is de held van jong Amerika De held van de Amerikaanse vrouwen, de voortdurende nachtmerrie voor elke Amerikaanse honkballer die niet tot de New York Knights behoort. Kortom Roy Hobbs heeft zijn schade na vijftien jaar (ja wéér was ie eigenlijk?) ruimschoots ingehaald Dan verschijnt opeens een vrouw in het spel, in het vuile spel van corruptie en bedrog, elementen die ook aan de Amerikaanse honkbalsport niet vreemd blijken te zijn. De beste Roy vindt die vrouw, Memo Paris (de naam zegt het al) alleszins memorabel en brengt veel tijd met haar door. terwijl zijMaar zoals gezegd, in Amerika gaat alles anders en er verschijnt een tweede vrouw in het spel De vrouw in het wit, de vrouw die vijftien jaar geleden Kortom: alles krijgt z'n natuurlijk ver loop in een film. die het prototype van „the All American Star de held laat uithangen en de American Dream nog eens zorgvuldig oppoetst Maar dat oppoetsen is met grote vakkundigheid gebeurd onder bekwa me leiding van regisseur Barry Levin- son en één van de aardigste Ameri kaanse acteurs van dit moment Robert Redford, die na jaren afwezigheid op het witte doek een schitterende come back maakt in een glansrol, die hem op het lijf geschreven lijkt Moeiteloos zet Redford de honkballer Roy Hobbs neer Met humor, met vaart, en spiritueel Ingehouden wanneer dat nodig is en zonder enige terughoudend heid. wanneer de tijd voor de volgende slag is aangeboren Met een zoals altijd weer uitstekend gevoel voor timing speelt Redford de Amerikaanse held (met al z'n ups en downs én z'n myste rieuze achtergrond) zoals het publiek dat graag wil zien „The Natural" laat verder uitste kende acteursprestaties zien van Robert Duvall (als de slimme sportverslaggever Max Mercy), Wil- ford Brimley (als trainer Pop Fisher) en Glenn Close en Kim Basinger (als de twee vrouwen in het leven van Roy Hobbs). Voeg daarbij de spiri tuele fotografie van cameraman Ca leb Deschanel en de muziek van Randy Newman en je hebt met „The Natural" een film, die je met een glimlach en een schaterlach wegwijs maakt in het Amerikaanse honkbal wereldje én je duidelijk maakt hoe je het tot held van de Amerikanen moet schoppen. Maar pas op als je van slag raakt. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hg - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiker onder tel.nr 03420-16141. „Beat Street". USA 1984; regie Stan Lathan; produktie: David V. Pieker en Harry Belafonte; muziekproduktie: Ar thur Baker en Harry Belafonte; choreo grafie Lester Wilson, hoofdrolspelers Guy Davis, Robert Taylor, Leon Grant. John Chardiet. Rae Dawn Chong. Dean Elliott en Franc Reyes; optredende dans- en muziekgroepen New York City Breakers. Rock Steady. Magnifi cent Force, Grand Master Melle Mel and the Furous Five, en Afrika Bam- baataa and the Soul Sonic Force Te zien in Grand, Amersfoort. door Marnix Kreyns AMERSFOORT - Brak dancing, rap music en graffiti. Dat zijn de voornaamste elementen van een cul tuur. die in Amerika wordt aangeduid met „Hip-Hop". Bakermat van dit nog vrij jonge culturele fenomeen is de South Bronx in New York. En het verschijnsel kan dan nog recent zijn, de eerste film is er al over gemaakt: „Beat Street". Met uiteraard veel breakdancing, rap music en graffiti. De Bronx is niet het meest paradijse lijke plekje op aarde Eerdere films over dit verpauperde stukje New York han delden meestal over elkaar bestrijden de jeugdbendes Maar een persbericht bij „Beat Street" wil ons doen geloven dat dat harde klimaat in de Bronx een beetje aan het kenteren is. Wat te denken bijvoorbeeld van een club als „Zulu Nation". Dat is een niet- geweldadige organisatie, die haar le den aanmoedigt om van drugs en alco hol af te blijven en een positieve levens houding propageert Leider van de club is Afrika Bambaataa. een van de stu wende krachten achter de Hip-Hop- cultuur, die overigens ook in „Beat Street" te zien is. Onder invloed van mensen als Bambataa schijnt - in ieder geval een deel van - de jeugd in de Bronx zich thans liever in breakdance- wedstnjden met elkaar te meten dan op de vuist of op het mes te gaan Er vallen in „Beat Street" slechts twee doden wat min of meer een ongeluk is. HARRY BELAFONTE Het was de wereldbefaamde zanger entertainer Harry Belafonte, die brood zag in een film over Hip-Hop Bij hem kwam Steven Hager aan met een ver haaltje. dat zich afspeelt in de Bronx met als voornaamste ingrediënten de break dance, rap music en graffiti. Belafonte zocht vervolgens co- producer David V Pieker, regisseur Stan Lathan (onder meer afleveringen van Fame. The Waltons en Sanford en Son), en choreograaf Lester Wilson (Saturday Night Fever) aan Zelf deed Belafonte samen met Arthur Baker ook nog de muziekproduktie voor de film. Het verhaaltje van Steven Hager gaat over een groepje jongens in de Bronx, die helemaal Hip-Hop zijn en zich ieder specialiseren in een bepaald facet er van. Kenny is de disc-jockey, die het dankzij zijn fantastische vaardigheid in rap music tot in de Roxy dansclub weet te brengen en dat is het mekka van de Hip-Hop. Zijn jongere broertje is feno menaal in break dancing, waarvan Les ter Wilson overigens moest vaststellen dat het meer met acrobatiek dan met Tchaikovsky te maken heeft. Vriend Ramon is de meester in graffiti, welke kunstvorm voornamelijk op treinstellen van de ondergrondse wordt bedreven Chollie werpt zich vooral als manager van een ieder, die in zijn stijl een beetje succes dreigt te krijgen En dan is er onvermijdelijk nog een dame Tracy die een wat onduidelijke relatie aangaat met Kenny. Het verhaal, dat op zich een aardig inzicht geeft in het leven van die jongens en hun ouders in de Bronx, is natuurlijk vooral de kapstok, waaraan de verschillende elementen van de Hip-Hop kunnen worden opgehangen. Anderhalf uur lang klinkt de B-Beat; regelmatig wordt er gerapt; om de vijf minuten wordt er een nieuw break dance hoogstandje vertoond; en me nige spuitbus wordt op muur of treinstel leeggespoten OP LOKATIE Het aardige van Belafonte's aanpak van het onderwerp is. dat hij voor een groot percentage echt Bronx-werk van heeft gemaakt De meeste acteurs - allemaal jonge en dus nog onbekende mensen - komen er vandaan en break- dancer Robert Taylor (Lee) is er bijvoor beeld letterlijk van de straat geplukt door de man die de casting deed Ook de twee elkaar beconcurrerende break dance groepen komen er vandaan. De New York City Breakers spelen de Beat Street Breakers en de Rock Steady Breakers heten in de film de Bronx Rockers Ook de optredende muziek groepen zijn puur New Yorks. Naast de al vermelde Afrika Bambaataa and the Soul Sonic Force zijn dat Grand Master Melle Mal and the Furious Five en the Magnificent Force. Verder is alles op lokatie in de Bronx opgenomen, onder meer in de Roxy dansclub Dat alles leidt er toe dat ons een aardig kijkje in de Hip-Hop-cultuur wordt geboden. Het camerawerk van Tom Priestly jr (Amadeus, Silkwood, Sophie's Choice. The World According to Garp) draagt er toe bij. dat „Beat Street" het aanzien meer dan waard is. (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - Van vrijdag 12 tot en met maandag 15 okto ber draait in het Amersfoortse Filmhuis Appelmarkt (elke avond om 21.00 uur) de Hon gaarse film „Another Way" van Karoly Makk. De Hongaarse film „Another Way" gaat over de liefdesrelatie van twee vrouwen en het ge vecht voor de vrijheid van me ningsuiting in Hongarije. Nog niet eerder sprak een Hongaarse filmmaker zo openhartig over deze twee thema's als Karoly Makk. Beide thema's liggen in Hongarije nogal gevoelig. Voor „Another Way" dreigde dan ook een vertoningsverbod. Het te kent de wat verllberaliseerde houding van de autoriteiten, dat de film toch vrij kwam voor open bare vertoning. Karoly Makk (geboren in 1925) heeft in de afgelopen 30 jaar zo'n 20 films gemaakt, waarvan in Ne derland bekend zijn „Liefde" (1970) en „Twee verhalen uit de onvoltooid verleden tijd" (1979). in veel van zijn films gaat Makk op openhartige wijze in op politieke en sociale taboes Menig maal braht hem dat in problemen met de autoriteiten. „Another Way" speelt zich af in het jaar 1958. Twee jaar eerder was de Hongaarse opstand neer geslagen en de stalinisten hadden de touwtjes stevig in handen. De film begint aan de Joegosl; Hongaarse grens. Twee pat rende soldaten vinden het I een neergeschoten vrouw De volgende beelden zi een ziekenzaaltje in een huis waar een andere vrouv, ligt Zij heet Livia Het is o niet duidelijk waarom zij er lij komt aan haar bed staan en haar het droevige nieuws andere vrouw, Eva, dood i« barst hierop in tranen uit. N scene wordt het verhaal veri er aan vooraf ging Livia werkt bij het weekb Waarheid Ze ontmoet Evav eerst als deze bij het bla solliciteren. Bij het sollied sprek komt naar voren meegedaan heeft aan de o twee jaar eerder Eva is het type dat gei voor de mond neemt en v( mening uit komt Hierdoor twee jaar geen baan kuni gen. 0 Het duurt niet lang of Evl verliefd op Livia en laat dat j haar blijken Livia weet da; raad mee en probeert Eva l pen. Als de twee vrouwen restaurant zitten geeft oc blijk van haar gevoelens zichte van Eva Toch blijft z len. Ondertussen schrijft Eval tisch stuk over de regeringsj Haar chef corrigeert het stul een grens aan het spreken waarheid", vindt hij AMERSFOORT - Zoals iedere cul tuur beschikt ook de Hip-Hop over een geheel eigen woordenschat In „Beat Street' spreken Kenny, Lee. Ramon en de anderen voortdurend dit jargon met elkaar Ten behoeve van de bezoekers van „Beat Street" hieronder een verkla rende woordenlijst van de voornaamste Hip-Hop-begrippen. B-BEAT: de ruggegraat van Hip-Hop muziek, een voortdurende half-snelle tot langzame muzikale dreun B-BOYS: Break dance-groep (afkorting voor Breaker Boys). BATTLE: Wedstrijd tussen twee of meer break dance-groepen. BITING: De break dance-passen van een ander imiteren. BOPPING: Mank lopen, althans doen alsof BOX: Draagbare stereo radio-cassette recorder CREW: Een groep break dancers, waarvan de leden allemaal dezelfde kleding dragen. DOWN ROCKING: (ook wel floor roc king) Break dance-bewegingen die dichtbij of op de vloer worden uitge voerd ELECTRIC BOOGIE: Vorm van break dance, waarbij de danser zich als een robot beweegt. FLOATING: Vorm van break dance, waarbij de beweging als een golf door het lichaam van de danser gaat. GHETTO BLASTER: Zie Box HAND GLIDE: Break dance beweging, waarbij de danser op één hand snel in het rond draait De danser draagt daar- bij meestal een handschoen om brand- I wonden te voorkomen HEAD SPIN: Break dance-beweging. waarbij de danser snel op zijn hoofd in het rond draait I HIP HOP: Benaming voor de cultuur, die zowel rapping als break dancing als graffiti omvat QUICK CUTTING: De disc-jockey gaat snel over van de plaat, die op de ene draaitafel draait naar die op de andere draaitafel. RAPPING: Praten op de maat van de muziek. RAPPER: Iemand die zich speciali seert in rapping. wat bijvoorbeeld disc- jockeys in Amerika veel doen SCRATCHING: Met de hand een plaat tegen de groef in op en neer bewegen op de maat van de muziek SMURF: Break dance-pas. waarbij men zich beweegt zoals de welbekende stripfiguurtjes SPIDERWALK: Break dance- beweging, waarbij de danser op beide handen steunt, terwijl zijn knieén op zijn ellebogen rusten. SUICIDE: Break dance-beweging. waarbij de danser rechtop staat en zijn lichaam vervolgens achterwaarts naar de vloer gooit. UP ROCKING: Die break dance- passen, die staande worden uitge voerd. Scène uit: ..Another Way (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - In de Dinsdag Movie Cyclus volgende week een reprise van een wel bijzonder maffe komedie, waarin alles maar dan ook alles uit de hand loopt (voor zover dat nog niet het geval was) en waarin anes ontaardt In een gigantische chaos. Dat kan niet anders dan „Na tional Lampoon's Animal House" zijn en zo is het. Regisseur John Landis tekent voor die chaos, samen met acteurs als Tho mas Hulce, John Belushi, Donald Su therland, Stephen Furst. Mary Louise Weller, Karen Allen en vele, vele ande- Verkoop uw tweedehandsspullen op de eerste gezellige AMERSFOORTSE VLOOIENMARKT 20 en 21 oktober DE FLINT Amersfoort Standhuur f 25,- Inl. 01713-2449 ren. En dat allemaal gebaseerd op een script van Harold Ramis, Douglas Ken- ney en Chris Miller. Verschillende van hen waren ook nauw betrokken bij „Kentucky Fried Movie" en wie het summuum van chaos en humor wil zien. moet niet verzuimen tijdens de kerstvakantie een bezoek te brengen aan „Ghostbusters". waarin de jacht op geesten in het hedendaagse New York uitloopt op zo'n grootse, door geesten, duivels en demonen geïnspireerde cha os. dat zelfs het toch met misselijke, lekker onoverzichtelijke chaos-trappen in National Lampoon's Animal House" er lichtelijk bij verbleekt. Maar ja. ook die film komt uit dezelfde koker, van daar. Om alvast te wennen aan de komen de chaos van „Ghostbusters" dus nu eerst een reprise van ..Animal House", waarin op een Amerikaanse universiteit twee disputen met elkaar in gaan om, ja waarom eigenlijk' en girls van het exclusiev€ „Omega"zijn keurig opgevoer hun plichten en bereiden zie mankeren voor op de zware I wereld en met name de Staten draaiende te houden van anarchisme, verval en v. meer aan afschuwelijke dirv puut „Delta" is een rasechte woordiger van alles wat de studenten verafschuwen, f niets wordt hun club „Anim< genoemd, en de leden van „het beestenspul" Larry K Kent Dorfman arriveren op Academie als nette, keurig beginnende studenten, belt „Delta" en slagen erin om in k veranderen in vunzige, kwijler eel gedegenereerde, bezope ten. Althans in de ogen van middle-class representanten ga Kortom dat komt n tussen die twee groepen, da' lijk Maar leuk is het allemaal georganiseerde chaos vanl nal Lampoon-team.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 10