Ot Ot Roda (zat.) loopt in de val van VOP: 0-3 Sportstichting: bezuinigen door veriagen onderhoudskosten velden Winst en verlies Antilopen niet stuk te krijgen Basketbal- strijd werd afvalrace Op routine geklopt Niet meteen kiezen voor verhoging gebruiksvergoeding YOETKAL H KMjAXS Green Giants Uitslagen dames- schietclub Na 8-7 winst op rivaal DSV DINSDAG 16 OKTOBER 1984 LEUSDEN - De Roda-zaterdag staat weer met beide benen op de grond. Wat voor de Leusdense hoofdklasser een leuk middagje had moeten worden, werd door het Amers- foortse VOP wreed verstoord. Een kien en uitgekookt spelend VOP (Voor Ons Plezier) bracht de Buiningparkers voor de ogen van een omvangrijke supportersschare de eerste nederlaag van het seizoen toe. Met open ogen liep Roda'46 in de val die het gerouti neerde VOP had opgezet. Sober spelend met het accent op de defensie en met twee vooruit geschoven (pijlsnelle) spitsen en bij counters veel opkomende middenvelders, haalde VOP de 'aanvallend' ingestelde Leusdenaren met 1-3 onderuit. Fraai was het niet wat VOP op de grasmat ten toon spreidde maar effectief wel omdat Roda'46 te veel ontzag had voor de professioneel getructe Don Bosco formatie. Op routine werd Roda'46 door VOP geklopt. Ongewijzigd bracht Roda-trai- ner Richard Beumer zijn forma tie na de 0-1 winst bij Veensche Boys tussen de (krijt)lijnen. Maar dat VOP geen Veensche Boys was, kon linksbuiten Fokko van Leyenhorst snel aan den lijve ervaren. Meedogen loos werd de Roda-aanvaller bij het eerste balcontact door zijn directe bewaker Gerritsen te gen het gras geschoffeld. En het zou niet bij deze ene keer blijven. Arbiter H. Bittering uit Amersfoort trad vanaf het begin kordaat op door bij het minste of geringste duwtje in de rug of schop tegen de enkels de fluit te hanteren. Nadat Roda enige malen voor het VOP doel verschenen was en via combinatiespel de VOP-defensie probeerde te ontregelen kwam VOP een paar keer gevaarlijk door Lange trappen vanuit de achterhoede van Henk Wery en consorten, waarbij het complete middenveld werd overgeslagen, zetten de tweemans voorhoede van de Amersfoorters aan het werk. De eerste kans was toch voor Roda'46 toen uit een aanval over links Bert Staubach tot een schot kwam dat echter te zacht was om de keeper van VOP in grote moeilijkheden te brengen. Verder kwam Roda niet omdat spelbepaler Fokko van Leyen horst keer op keer fel op de huid gezeten werd door zijn naaste be lager. RUIMTE Zo kort Gerritsen Fokko van Leyenhorst op zijn hielen zat, zo veel ruimte kreeg VOP midden velder Jet de Neeling van zijn be waker Hans Ruiterberg. Keer op keer werd Ruiterberg door de ex- betaaldvoetballer in de luren ge legd en kon dan ook niet verhin deren dat De Neeling zijn stempel op de wedstrijd drukte. Een afge slagen Roda-aanval werd na een half uur de inleiding tot de ope ningstreffer. Met een wilde trap Henk van Pluuren brengt met een sliding redding. LEUSDEN - Bezuinigingen in de Leusdense sportsektor moeten in eerste instantie gevonden worden in de on derhoudskosten van de vel den. Dit stelt de Sportstich ting voor aan burgemeester en wethouders. De stichting wil daarmee voorkomen dat de gebruiksvergoedingen voor sportaccommodaties volgend jaar worden ver hoogd. Een verhoging van de vergoeding die clubs aan de gemeente moe ten betalen voor het gebruik van de sportaccommodatie, was in eerste instantie onderzocht door de Leusdense Sportstichting. Een en ander werd vervat in een ont werpregeling "tarieven sportac commodaties 1985-1988", waarin de voorgestelde verhogingen als het absolute maximum worden beschouwd. In 1988 zouden de hogere inkomsten leiden tot een bezuiniging op de begroting van de Sportstichting van 3Vfe procent Als ook de binnensportaccommo daties erbij worden betrokken, kan er zelfs 5 procent worden be zuinigd. De ontwerp-regeling werd aan de sportclubs voorge legd. maar die reageerden zeker niet enthousiast Het bestuur van de Sportstichting zegt zich te kunnen verenigen met de kritiek die de sportver enigingen hebben op de ontwerp- tariefregeling voor de gebruiks vergoedingen De Sportstichting meent. in de periode 1979 tot en met 1984 zijn de tarieven reeds zeer drastisch verhoogd en is de mate van zelfwerkzaamheid (met name bij de tennisclubs) aanzienlijk op gevoerd, als gevolg van de reeds door gevoerde verhogingen zijn de ta rieven in Leusden momenteel be langrijk hoger dan in de omlig gende gemeenten, ten verdere verhoging kan er toe leiden dat een deel van de Leusdense spor ters hun heil zoekt bij goedkopere verenigingen in andere gemeen ten; als gevolg van de economi sche malaise staat het ledental van een aantal verenigingen on der druk, waardoor de hogere las ten straks wellicht moeten worden opgebracht door mindere leden; met name de buitensportver enigingen zullen worden gedwon gen om meer zelfwerkzaamheid te gaan verrichten. Naast een groot aantal praktische bezwaren zal dit ongetwijfeld consequenties hebben voor het personeelsbe stand van de afdeling Plantsoe nen. MOGELIJKHEDEN Tegen de achtergrond van die be zwaren vindt de Sportstichting dan ook dat niet de gebruiksver goedingen omhoog moeten, maar de lasten voor het onderhoud van de velden omlaag. Als wordt uit gegaan van een korting van 5 pro cent op de sportbegroting dan zou er 40 duizend gulden bezuinigd worden op de indirekte onder houdskosten van de velden. Deze mogelijkheid heeft bij de Sport stichting prioriteit Als tweede mo gelijkheid geeft de stichting een bezuiniging van 10 procent aan door zowel de indirekte als direkte onderhoudskosten met 40 dui zend gulden te verlagen. Moge lijkheid drie bestaat uit een ver mindering van de direkte en indi rekte onderhoudskosten van 80 duizend gulden plus 40 duizend gulden verdeeld over alle posten op de begroting (levert een bezui niging van 15 procent op). Als al lerlaatste mogelijkheid, waaraan de Sportstichting dus de minste prioriteit geeft, wordt uitgegaan van een korting van 20 procent (160 duizend gulden) door boven staande maatregelen tegelijk door te voeren plus de tarieven van de gebruiksvergoedingen te verho gen overeenkomstig de ontwerp regeling voor 1985-1988 Het is nu aan burgemeester en wethouders om aan de gemeen teraad een van de vier mogelijk heden voor te leggen. De poli tiek zal dan over de hoogte van de bezuinigingen in de sport sektor moeten beslissen. De nota van aanbieding bij de be- meentebegroting 1985 zal aan het eind van deze maand de keuze van B&W bevatten. LEUSDEN/ACHTERVELD - Er vielen afgelopen weekend in de zevende ronde van de voetbal competitie een aantal opmerke lijke en verrassende feiten te noteren. In de hoofdklasse van de zaterdagafdeling was Roda '46 daar zelf verantwoordelijk voor door in eigen huis tegen mededebutant VOP onderuit te gaan. Aan de ongeslagen status kwam een daardoor toch wel onverwacht en abrupt einde. Achterveld daarentegen pakte de eerste volle winst van dit sei zoen door op overtuigende wijze hekkesluiter Amsvorde naar een nederlaag te spelen. Ook de zondag-formatie van Roda '46 deed van zich spreken in het duel tegen Gooische Boys uit Hilversum. Niet minder dan vijf keer wist een Buining- parker het net van de tegenpar tij te vinden waardoor het aantal doelpunten voor Roda zo goed als verdubbeld werd. Kortom, zowel 'positief' als 'negatief' werden er door de Leusdenaren nieuwe elementen aan de lo pende competitie toegevoegd. Advendo, de koploper van de hoofdklasse in de zaterdagafde ling kwam voor de tweede achter eenvolgende maal tot een nipte 1- 0 overwinning. Ditmaal was het hekkesluiter Eminent Boys die Advendo uit Ederveen niet van de zege kon afhouden. Vitesse be haalde thuis tegen het lastige De Musketiers verrassend de volle winst (2-1) en sloot zich weer bij de kopgroep aan. Hercules en Veensche Boys deelden met 2-2 de punten. Montfoort zonderde zich enigszins van de degradatie zone af door ex-KNVB-er Baarn met 3-1 af te bluffen, waardoor de Baarnaars nog dieper in de pro blemen raken. Het treffen tussen Hoevelaken en Benschop leverde geen winnaar op. Met 2-2 kwa men de beide elftallen 'remise' overeen. De uitslagen in de hoofdklasse wa ren: Roda'46-VOP 1-3 CSV Vitesse - Musketiers 2-1 Hercules - Veensche Boys 2-2 Eminent Boys - Advendo 0-1 Montfoort - Baarn 3-1 Hoevelaken - Benschop 2-2 De stand in de hoofdklasse is: LEUSDEN - De heren van de Green Giants moesten in sport hal de Korf tegen de Stoepie Shooters uit Bunschoten in het strijdperk treden. Het werd een forse partij waarin door beide partijen vele persoonlijke fou ten werden gemaakt. Zelfs zo veel fouten, dat de scheidsrech ters genoodzaakt waren om de wedstrijd voortijdig te beëindi gen omdat de Stoepie Shoo- ters-formatie die met slechts vijf spelers naar Leusden was gekomen, nog maar één speler in het veld had lopen. Green Giants kon de zege dan ook niet ontgaan. In de eerste helft zag het daar nog niet naar uit omdat de Shooters de touwtjes strak in handen na men en de basket regelmatig wis ten te vinden. Na ongeveer vijf mi nuten stonden de gasten al met 11-2 voor terwijl bij de rust de Bunschoters met 38-27 de leiding hadden. Na de hervatting begonnen de Leusdense basketballers pas in hun ritme te komen, omdat de te genstand van de Shooters vooral door het gebrek aan mankracht en conditie met de minuut afnam. En toen de eerste man met vijf persoonlijke fouten zijn biezen kon pakken was het voor de Leus denaren een fluitje van een cent. Binnen vijf minuten kwam Green Giants langszij. Nog geen tien mi nuten later waren er nog maar twee Shooters binnen de lijnen die de ontketende Green Giants dan ook geen strobreed ii konden leggen Bij de sta in het voordeel van de Gi speler numero vier de opzoeken, waardoor hel Shooters tot één gere werd. Toen zat er scheidsrechters niets an: om het voor gezien te I Green Giants streek d; dankbaar op. Overige uitslagen Green 6 Heren 2 - Stoepie Shooters 4 Heren 3-Quidam 5 Jongens junioren - Sparta Meisjes junioren - BZ'72 Jongens kadetten 1 - Keizer 0 Jongens kadetten 2 - Eem'78 Meisjes kadetten - Stoepie Meisjes adspiranten - Stoe: ters Welpen - Sparta ZONDAG Advendo'57 VOP Roda '46 CSV Vitesse Veensche Boys Musketiers Hercules Benschop Montfoort Hoevelaken Baarn Eminent Boys 713(12- 4) 711 (18- 6) 6 8(12- 9) 6 8(12-13) 7 8(12- 8) 7 7(11-11) 7 7(10-10) 5 5(10-10) 7 5 7-12) 6 3(12-19) 6 2 9-14) 6 1 8-18) In de 1e klasse A van het zondag voetbal is de strijd aan de kop on gemeen spannend Maar liefst drie clubs hebben gezamenlijk de leiding met daarachter twee ach tervolgers op één punt. De rest van het veld vormt min of meer de staart van de ranglijst met als een zame achterblijver het arme Ams vorde Van een echte midden moot is er op dit moment geen sprake Roda '46 en Achterveld behoren ondanks de winst nog steeds tot de laatste categorie al hoewel beide clubs zich uit de on derste regionen wisten te ma noeuvreren. Roda deed dat door een fraaie 5-2 zege op het sterk teruggevallen Gooische Boys ter wijl Achterveld in de Keistad het vonnis over Amsvorde velde (0-3). Het Bussumse BFC ging in Hilver sum bij het opvallend sterke Actif voor het eerst dit seizoen onderuit (2-1) Zuiderzeevogels kwam in ei gen thuishaven tegen Laren niet verder dan een 1-1 gelijkspel. VVZA nestelde zich weer aan de kop dankzij een benauwde over winning op streekgenoot Hoog landerveen. Het duel tussen Bar- neveld en Olympia eindigde zoals het begon (0-0) De uitslagen in de 1e klasse A Zuiderzeevogels - Laren 1-1 VVZA - Hooglanderveen 1 -0 Amsvorde - Achterveld 0-3 Actif - BFC 2-1 Barneveld - Olympia 0-0 Roda '46 - Gooische Boys 5-2 De stand in de 1 e klasse A Actif 7 10(12-6) WZA 710(14-9) Olympia 710(12-8) Zuiderzeevogels 7 9(13- 7) BFC 7 9(10- 7) Barneveld 6 6(5- 9) Laren 7 6(8- 8) Roda'46 7 6(12-14) Achterveld 6 5(11-12) Gooische Boys 7 5( 9-13) Hooglanderveen 7 4(10-13) Amsvorde 7 2( 1-11) ACHTERVELD - Aan d< linge schietwedstrijd wi elf leden van de dame club deelgenomen. Er hoge punten geschott was ook nu weer Annekf hoorn die de eerste pl* haalde met 92 punten. De overige uitslagen ward 2 Ria Vos 3. Tiny Tolboom 4 Nel Tijmensen 5 Linda Smink 6. Annelies Huurdeman 7. Kitty van Hamersveld 8. Mien v.d Burgwal 9 Jeannette Vos 10 Anjavan Rossum 11Liesbeth Suermondt Ton Kaspers met de voetjes van de vloer. ruimde de VOP-verdediger de bal op waarmee hij tot ieders verba zing een ploeggenoot ter hoogte van de middellijn bereikte Handig ontdeed de buitenspeler zich van Rembert Groenman, voordat hij het leder op de sprintende Cees van Dijkhuizen breed legde die zo vrij als een vogeltje - Teus Heems- bergen was naar voren opgerukt en voorstopper Henk van Pluuren kon het gat niet meer dichten - op het doel van Berry Buunk kon af stormen Keihard haalde de VOP- linksbuiten uit en deponeerde langs keeper Buunk de bal in de linker benedenhoek: 0-1 Dat was voor Roda een dikke streep door de rekening en na tuurlijk voor VOP een geweldige ruggesteun die precies in het draaiboek paste En toen enige minuten later dezelfde VOP spe ler langs Henk van Pluuren glipte en door libero Wilfred van de Pas binnen de beruchte lijnen ten val werd gebracht zat er voor arbiter Bitterling niets anders op dan de bal op de stip te leggen. Henk Wery zou dit varkentje wel eens wassen, maar vond Roda-doel- man Berry Buunk op zijn weg. Aangezien er nog niet gefloten was kreeg VOP nog een herkan sing die nu feilloos door aanvoer der Jef de Neeling werd benut: 0- 2. Sneu voor doelman Buunk en geluk voor VOP De regels zijn echter keihard en van doorslagge vende betekenis BOEKING In de tweede helft moest Roda de bakens verzetten of het wilde of niet. Bij de eerste beste charge na de rust op de benen van Fokko van Leyenhorst, die niet eens in zijn spel kon komen, verdween Gerritsen eindelijk in het boekje. De vrije trap op de rand van de 16 meter leverde niets op omdat de voorhoede niet alert genoeg rea geerde. Toch ontplooide Roda nog een offensief, hetgeen in een enorme kans voor Bert Staubach resulteerde. Via de keeper ver dween de bal over het doel. Drie corners op rij waren het gevolg maar Roda'46 kreeg kans om er iets goeds mee te doen. Ook een bal in de doelmond kon door Roda niet in een treffer wor den omgezet omdat niemand aan wezig was om de bal het laatste zetje te geven Spits Coen van Dijk was te weinig in de punt van de aanval te vinden. Een schot van voorstopper Henk van Pluu ren stichtte nog enige verwarring voordat VOP via een messcherpe counter door de opgedrongen Roda-defensie heenbrak Het was aan doelman Berry Buunk te dan ken dat de schade beperkt bleef. Schitterend hield hij zijn doel schoon. In de slotfase moest de goalie op een hoge bal het ant woord schuldig blijven nadat zijn defensie - tenminste wat daar nog van over was - slecht ingreep en een VOP-speler de vrije doortocht bood Met een boogbal velde hij het vonnis: 0-3. In de tumultueuze slotminuten kon Roda uit een doelworstelng nog tegenscoren alhoewel grens rechter Bakkenes, de bal meer dan één meter achter de lijn had gezien en dan ook stokstijf met zijn vlaggetje bleef wapperen, zoals hij dat tijdens het duel wel meer had gedaan. De scheids rechter wilde echter van niets we ten en keurde de treffer goed voordat hij even later de elftallen naar de kleedkamer dirigeerde. ..Verdiend verloren", erkende Ri chard Beumer ruiterlijk; ,,We wer den door deze geroutineerde te genstander op een slimme manier uit ons spel gehaald, terwijl Roda daarentegen VOP teveel heeft la ten voetballen". VOP-aanvoerder Jef de Neeling zag het anders "We zagen vooraf behoorlijk tegen dit duel op maar toen we Roda-trainer Ri chard Beumer op de radio hoor den zeggen dat Roda waarschijn lijk met 4-0 van VOP zou winnen was er voor ons extra reden om er keihard tegen aan te gaan." Roda'46 én Richard Beumer heb ben het geweten' OVERIGE UITSLAGEN Roda-zaterdag: Roda 2 - Naarden 3 1-1 Roda 3- VVOG 4 T.N.O.K. Barneveld 4 - Roda 4 0-3 DVS 11 - Roda 5 3-1 SDCP 7 - Roda 6 5-5(!) Roda 7 - SDCP 9 4-1(gest.) Antilopen blufte DSV met 8-7 af. Op de foto belet Koos Meinsma zijn tegenstander het scoren, terwijl l Versteeg en Anita ter Maten in spanning afwachten. spelbeeld beheersen hog geluk vooral aanvallend ten ontbrak, waardoor g onzekerheid in de g; kroop. Bij de spaarzam? aanvallen van DSV had sumse formatie wel de portie geluk en kon zelfs sluiting door drie gave tre rij hervinden. (6-5). Koosf, gaf Antilopen weer enigs (7-5). Echt rust bracht de treffende doorloper niet baar profiteerde DSV va misverstanden in het Ar verdedigingsvak en 'kna balans weer in evenwicht.: tilopen was echter niet uit geslagen alhoewel het ze zo vlot meer liep. Maar een onoverzichtelijke situ; Graafland ruim vijf minut tijd een doelpunt peuterde arbiter Drost paste zoals; de voordeelregel toe - was binnen. Want Antilopen l niet meer vermurwen en de wedstrijd zonder probl- Nog één opmerking wilds Herman Bruins kwijt: ,,Eé' heeft zeker een pluim verti dat is Jan Costa. De doé maker en het grootste 'e kie' van DSV heeft hij voS de wedstrijd gespeeld ei niet niks hoewel het eindr een overwinning is van e sterk Antilopen-collectief" Overige uitslagen Antilope Senioren 2- D.S.V 2 D.S.V. 3-Senioren 3 Exakwa 4-Senioren 4 de Vinken J1 - Junioren J1 K V.O. J1 - Junioren J2 Aspiranten A1 - Kameo A1 Unitas B11 - Aspiranten B1 Aspiranten B2 - Spint B1 Aspiranten D1 - Soesterkwar Woudenberg P1 - Pupillen PI Pupillen P2-K V O P2 Sparta Q1 - Pupillen Q1 Pupillen R1 - Sparta R1 LEUSDEN - „Een terechte over winning die door keihard wer ken werd afgedwongen", merkte Antilopen-trainer Her man Bruins als eerste na afloop van de ontmoeting tegen 'aarts rivaal' DSV op. „Er is zeer ge disciplineerd gespeeld. Nie mand liet zich verleiden tot on aangename dingen tegen het nogal hardhandig opererende DSV. De spelers hadden dan ook een groot compliment ver diend. Want als je zag wat som mige Bussumers voor capriolen uithaalden die niet door de beu gel konden dan grenst dat aan het ongelooflijke. Onbegrijpe lijk trouwens dat zo'n ploeg met zoveel kwaliteit op die manier haar kansen vergooit. We heb ben in ieder geval een nuttige zege en uiterst belangrijke pun ten behaald waar we met z'n al len een week lang naar toege- leefd hebben. Voorlopig zitten we op rozen en zijn we niet meer stuk te krijgen", liet Am- stelvener Herman Bruins ten slotte weten. gebracht. Helaas buitte Antilopen deze unieke kans om de leiding te nemen niet uit Jammerlijk werd de strafworp gemist. DSV wist te gen de verhouding in wel de score open te breken: 0-1. Lang kon DSV niet van de voorsprong ge nieten omdat een fout in de verde diging simpel door Nancy Lahey werd afgestraft. (1-1). Toch nam DSV dankzij het benutten van een strafworp opnieuw de leiding voordat Antilopen het veldover- wicht in doelpunten uitdrukte. Joyce Osnabrugge bracht de ploegen van afstand op gelijke hoogte (2-2). Een fraai afstands schot van Koos Meinsma bete kende 3-2. Antilopen ging door en bleef de druk op de ketel houden, hetgeen wederom in twee treffers resulteerde. Eddy Hendriks bracht met een omdraaibal de marge op twee punten: 4-2. Nancy Lahey tenslotte sloot de tussensprint met een doorloopbal af 5-2. Even kwam DSV terug na dat één van de weinig vlot lo pende aanvalsacties met een doorloopbal werd afgerond (5-3) Maar in de allerlaatste seconden stelde Antilopen door een treffer van Yolanda Versteeg weer orde op zaken. Ruststand: 6-2. Na de thee bleef Antilopen het In de eerste de beste minuut kreeg Antilopen al meteen een strafworp te nemen nadat een aanval nogal bruut tot staan werd

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4