emeente in problemen met rondverwerving Ruige Velt es Flinke boete wegens weigeren bloedproef Textielcursus in 't Claeverenblad enaar zou zijn grond verkocht hebben aan speculant ging tot iraak Dan meer ruimte voor discount leusder krant Vandaag in de Leusder Krant Cinemaclub draait „Over the Edge Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? krant DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 16e JAARGANG NO. 50 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 aa Leusden-Centrum Tetetoon 033-941495 bgg (03420-16141 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van een onzer verslaggevers) ISDEN - De gemeente is bij de verwerving van grond in stemmingsplan 't Ruige Velt op ernstige problemen t. De eigenaar van een belangrijk deel van de grond zou gendom verkocht hebben aan een grondspeculant, die i beurt eeen aantal projectontwikkelaars zou hebben erd. De gemeente heeft inmiddels een uit raadsleden en naren samengestelde werkgroep geformeerd, die moet en een oplossing voor de gerezen problemen te firma bereid is om de grond van de speculant te kopen en vervolgens onder bepaalde voorwaarden door te verko pen aan de gemeente tegen een de gemeente wel passen de prijs. Wat die voorwaar den zijn, wil de gemeente- voorlichter niet zeggen, maar het laat zich raden dat Van Wijnen zal verlangen de wo ningbouw in 't Ruige Velt te mogen realiseren. De ge meente zal er echter weinig voor voelen zich met huid en haar aan een projectontwik kelaar over te leveren. De grip, die de gemeente kan houden op de uitvoering van het bestemmingsplan, is in zo'n geval tot een minimum gereduceerd. Bovendien zit de gemeente met toezeggin gen aan Eurowoningen BV en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, die de woning bouw in 't Ruige Velt (gedeel telijk) zouden mogen realise ren. De gemeente verkeert dus in een lastig parket en het is aan de werkgroep, waarin on der meer de wethouders Um- mels (CDA, Financiën) en Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) zitten om daar uit te komen. Naar verluidt zou de werkgroep zich momen teel bezighouden met het be kijken van de verschillende juridische mogelijkheden en de konsekwenties daar van. Daar bij zou ook advies van deskundigen worden inge wonnen. Tot de alternatieven behoren onteigening van de eigenaar van de grond en het intrekken van het bestem mingsplan. Hermans wil daar niets van bevestigen of ont kennen. In het Ruige Velt heeft de ge meente reeds 12 hectare In ei gendom verworven. De proble men richten zich op het verkrij gen van de resterende 14 hecta re. De gemeente had overigens dit najaar willen beginnen met het bouwrijpmaken van de grond die ze reeds bezit. Voor deze werkzaamheden werd een mil joenenkrediet door de gemeen teraad uitgetrokken, maar Is nog niet goedgekeurd door de pro vincie. lulge Velt ligt aan de zijde van Leusden- um en wordt omsloten Zwartweg, Eikenlaan, nweg en Randweg, het gebied heeft de ge- te een bestemmings- ontwikkeld, met de uit- ng waarvan volgend en begin gemaakt zou >n worden. De bouw van 00 woningen in 't Ruige iou moeten aansluiten afronding van de wo- ouw in de Tweede Fase. gemeente is slechts van gedeelte van de grond in plangebied de eigenaar, igrijkste eigenaar is de n boerderij in 't Ruige onende heer Van Daat- Met hem hebben on- ndelaars van de ge- ite Leusden lange tijd verkoop van zijn grond oken, maar tot een ak- tussen beide partijen it nooit gekomen. Tot issing van het gemeen- ituur zou Van Daatselaar ijn grond hebben ver- aan een grondspecu- waarbij verondersteld worden dat die specu- neer geld op tafel heeft dan de gemeente Iden kon doen. irmeel", zegt gemeente- chter Hans Hermans ivraagd, „weet de ge le van niets. Wij hebben n vernomen dat de heer Van Daatselaar zijn grond zou hebben verkocht aan een speculant. Daarop hebben wij de heer Van Daatselaar schriftelijk om bevestiging gevraagd, maar tot op heden heeft hij op die brief niet gereageerd. Ondertussen hebben we, voor het geval de mededelingen die ons heb ben bereikt, juist zouden zijn, een werkgroep in het leven geroepen." De voorlichter bevestigt overigens dat het in het leven roepen van de werkgroep mag worden afge leid dat de gemeente de me dedelingen als feitelijk juist beschouwt. „Er zou sprake zijn van een voorlopig koop contract, maar niemand van ons heeft dat tot op heden zwart op wit gezien", aldus Hermans. Wel heeft de ge meente contact gehad met de grondspeculant en die heeft het bestaan van het voorlo pig koopcontract bevestigd. Inmiddels is er ook contact geweest tussen de Van Wijnen-groep, waarvan te genwoordig de Uithoornse Bouw- en Aannemingsmaat schappij (UBA) deel uit maakt, en de gemeente. Her mans: „Er is een informatief gesprek geweest tussen ver tegenwoordigers van Van Wijnen en de werkgroep." Daarbij hebben de vertegen woordigers van Van Wijnen kenbaar gemaakt dat deze 'I Ruige Veil vanuit de lucht gezien. In het midden de boerderij van Van Daatselaar. HTERVELD - In de nacht laandag 15 op dinsdag 16 ler tussen 1.30 en 8.00 uur irobeerd In te breken in de ig van de familie J.B. aan inlngin Jullanaweg in Ach- d. probeerd werd de aan de rzijde van de woning aanwe- schuifpui te openen. Dit is niet gelukt. Bij de sluiting KI braaksporen aangetroffen Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. familieberichten en losse.advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. Ponyclub Nieuw Hagenauw demonstreerde in gemeentehuis pag. 3 Volgende week vijf dagen gezlnsbeurs pag. 3 Interview op donderdag: Louise Vlasblom, homeopaath en natuur geneeskundige pag.4 Scholenvolleybal toernooi als vanoudspag. 5 Snijder biljart- kampioen van Leusdenpag. 6 Overig sport nieuws pag. 6/6/7 Loep op Leusden en Kantlijnpag. 8 Servicepagina met puzzelpag. 9 DOKTERSDIENST: TEL. 944600. LEUSDEN - Een 44-jarige inwo ner van Leusden die voor de Utrechtse politierechter, mr. D. Bakker, stond wegens weigeren van de bloedproef, is ver oordeeld tot een boete van 750 gulden. Dat de verdachte op 25 novem ber van het vorig jaar, toen hij werd aangehouden, teveel had gedronken, stond voor de poli tie wel vast. Het kon echter nooit heel erg over de streep zijn geweest omdat de man een zeer heldere verklaring aflegde, j Maar de blaasproef was twee maal positief en dan moet er bloed geprikt worden. Hieraan weigerde de inwoner van Leus den mee te werken. Hij zou van zijn twaalfde tot acht tiende jaar een langdurige behan deling met leverinjecties hebben gehad Na deze behandeling zou den artsen hem bewust nooit meer prikken. De verdachte zou bij de politie niet hebben meege- kels niet uit, terwijl een grote AH dit welhaast onmogelijk maakt Volgens het CIMK is alleen dan een Albert Heijn van 1000 tot 1200 vierkante meters bedrijfsvloerop pervlakte te verkiezen als Leusden grote waarde hecht aan maximale uitbreiding van het supermarktbe stand op korte termijn. „Daarbij moet echter ook in aanmerking worden genomen dat de flexibiliteit vermindert en dat op korte termijn sprake is van enige overcapaci teit", aldus het onderzoeksinstituut ECW (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een vestiging in Leusden van Albert Heijn van 700 tot 800 vierkante meters bedrijfsvloeroppervlakte is te prefereren boven een vesti ging van 1000 tot 1200 vier kante meters. Dit concludeert het Centraal Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf (CIMK) in een notitie over de omvang van een Albert Heijn in Hamershof-noord. Deze notitie is gemaakt naar aanlei ding van de discussie op ge meentelijken middenstandsnivo over de grootte van een AH- supermarkt. In de CIMK-notitie worden de voor- en nadelen van zowel een AH van 1000 tot 1200 vierkante meters als een van 700 tot 800 vierkante meters geanalyseerd. „Dit ge schiedt tegen de achtergrond van de problemen zoals tot dusverre naar voren gekomen uit het gehou den consumentenonderzoek en de eigen CIMK-waarneming en -ana lyse", aldus het CIMK dat daarmee doelt op de reacties op zijn rapport „Leusden-Hamershof Tussenrap portage" van september dit jaar Uit dat rapport bleek dat in theorie ruimte aanwezig is in Leusden voor 1200 a 1350 vierkante meters aan vullend supermarktbestand, uit gaande van het verwachte inwo nertal op 1 januari 1989. „Behalve in De Hamershof zou een gedeelte van dit bestand gerealiseerd kun nen worden in de vorm van wijkwin kels (buurtsteunpunten)", aldus het CIMK destijds. Tegen de keuze en de grootte van een supermarkt rees nogal wat oppositie vanuit de gemeenteraad (PvdA, D'66 en CDA) en vanuit de middenstand cq. discountmarkt Boni Deze partijen liet weten de voorkeur te geven aan meer discount, dus een goedkope re supermarkt. DISCOUNT Het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf stelt in zijn notitie over de omvang van AH, dat bij een filiaal van 's lands grootste kruidenier van 700 tot 800 vierkan te meters meer ruimte en mogelijk heden overblijven voor discountza ken in Leusden. Het CIMK meent dat een vergroting van de Boni dan mogelijk is, terwijl zelfs de Centra haar formule kan wijzigen in dis count (C-1000). Een kleine AH sluit verder de realisatie van buurtwin- De notitie van het CIMK komt volgende week woensdag (24 ok tober) ter sprake in de vergadering van de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW) Tijdens deze vergadering, die om 1 /.00 uur begint, komen ook het tussenrap port van het CIMK en reacties daarop ter sprake van Schuitema Vastgoed BV (Centra), Boni- Markten BV en van de Belangen vereniging winkelcentrum De Ha mershof. De werkgroepleden zullen bij de belangen van de omvang van een AH-filiaal ongetwijfeld op de hoogte zijn van het standpunt van Albert Heijn. Een woord voerder van dit concern ver klaarde onlangs in deze krant - keihard en zakelijk - dat AH niks voelt voor een kleine supermarkt in Leusden. Een vestiging van een dergelijke omvang wordt een „onvoldoende aantrekkelij ke winkel voor Leusden" gevon den. werkt aan een Dioeaonderzoek omdat hij ervan overtuigd was dat hij niet geprikt mócht worden. Een telefoonnummer van de huisarts van de Leusdenaar moest uit komst brengen. Deze huisarts zou de politie hebben verteld dat de bloedproef geen enkel probleem was voor de verdachte. Deze me dedeling werd echter nooit aan de inwoner van Leusden doorgege ven waardoor hij in de veronder steling bleef dat hij van de arts niet geprikt mocht worden. Hij weigerde weer en er werd vervol gens proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De officier van justi tie, mevr. mr. Y.A.T. Kruyer, wilde wel aannemen dat de man niet zo erg veel had gedronken maar ze geloofde niet dat de verdachte in de veronderstelling verkeerde dat hij niet geprikt mocht worden Zij eiste een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid van 6 maanden en een boete van 1000 gulden. Ongemotiveerd vermin derde de politierechter deze straf bij zijn vonnis aanzienlijk. 99 LEUSDEN - In de maandelijkse voorstelling van Cinemaclub De Kort kan men op donderdag 25 oktober a.s. kijken naar de uit 1979 daterende speeltllm 'Over The Edge' van regisseur Jona than Kaplan. Aanvang 20 uur, zalen open: 19.30 uur. Aktivitei- tencentrum De Kort, Leusden. 'Over The Edge' is een groten deels op leiten gebaseerde film over een gloednieuwe tuinstad, waarin de nieuwe bewoners opge lucht adem kunnen halen na het ontvluchten van de steeds druk ker. smeriger en onveiliger wor dende metropool In deze 'new town' hebben de planologen en politici aan alles gedacht, behalve aan de jongeren. En de jongeren maken toch wel eventjes 25 pro cent van de hele bevolking uit. 'Over The Edge' gaat over de op stand van de jongeren in de tuin stad New Granada, nadat zelfs hun enige plaats van samenkomst door verontruste ouders wordt ge sloten. Hoewel gemaakt in 1979 over een Amerikaanse situatie, is de film nog steeds aktueei en heeft tal van herkenbare momenten, óók voor Nederlandse toeschou wers. De leden van de Cinemaclub De Korf worden verzocht - om te lang wachten voor de kassa vóór aan vang van de voorstelling te voor komen, hun kaarten op de be kende voorverkoopadresssen Ie bestellen. PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. LEUSDEN - Op donderdag 25 oktober om 9.30 uur Is er In boerderij 't Claeverenblad, op de hoek van de Hamersveldse- weg en de Burg. Van der Post- laan een kennismakingsbijeen komst voor iedereen die wil werken met textiel In de sfeer van stof versieren, applikeren enzovoort. Onder de bezielende leiding van Anneke de Laak zal daarna steeds op donderdag morgen gewerkt worden In de bovenzaal van 't Claeverenblad. Er is niet zozeer sprake van een cursus in de zin van "met z'n al len hetzelfde zitten doen", want iedereen mag op eigen nivo wer ken. De docente zal iedereen per soonlijk adviseren en bijstaan. E wordt verwacht dat de deelne mers tussen de werkbijeenkom sten in thuis aan het werkstuk doorwerken. Als de groep weer bij elkaar is. worden de vorderingen bij elkaar bekeken en besproken, ledereen is van harte welkom, maar bij twaalf deelnemers is de groep vol. Daarboven kan even tueel een parallelgroep gefor meerd worden op een andere morgen De lesti|den zijn steeds van 9.00 tol 11.30 uur. De data van de lessen zijn: 1.8. 15, 22 en 29 november. 6, 13 en 20 decem ber. 3, 10, 17, 24 en 31 januari, enzovoort

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1