Volgende week vijf dagen gezinsbeurs nyclub demonstreerde tien maanden geëist ir gooien van brandbom Fluitist Frans Brüggen concerteert in Leusden Heronderzoek ontvangers ABW-uitkering Vrouwen ontmoeten elkaar Kruisvereniging A'veld houdt ledenvergadering Jongeren dropping Eerste Expo Leusden Kinderdisco bij Blijhof FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant In serie Valleiconcerten Collecte voor geestelijk gehandicapten Benoemd GPV-er Schutte op politieke bijeenkomst plaatselijk nieuws 18 OKTOBER 1984 sector zijn er stands te vinden met informatie over onder meer tuinie ren, breien, naaien, boeken, tijd schriften en muziek. Uiteraard wor den eten en drinken niet vergeten op de Expo Leusden. Er zijn stands met allerlei lekkere hapjes en snoe perijen, zoals Oud Hollands gebak, nougat, suikerwerk, snoep, ijs, Lim burgse vlaaien enzovoorts. Dage lijks wordt bovendien enkele keren een modeshow gegeven. Volgende week dinsdag ver schijnt in de Leusder Krant een bijlage over Expo Leusden. Daarin meer informatie over deze gezins beurs en de verschillende stand houders Bovendien bevat de bijla ge een bon, die 65-plussers op woensdagmiddag gratis toegang tot de Expo Leusden verschaft. De Expo Leusden is geopend van woensdag tot en met zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op zon dag is de beurs open van 12.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is voor volwassenen 5,~, terwijl kinderen en 65-plussers slechts de helft betalen. dag 21 oktober. Alle kinderen van 8 tot en met 12 jaar zijn dan welkom op de Ansfriduslaan 49. De disco begint om 14.30 uur en is om 17.00 uur afgelopen. De kosten bedragen voor leden van Blijhof 1.50 per persoon en voor met-leden ƒ2,50 per persoon. Hap jes en drankjes zijn voor slechts 0?25 te koop. Introducees zijn welkom. Beeld van een door Interlaan georganiseerde beurs. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgende week wordt in Leusden voor het eerst een gezinsbeurs ge houden. Vijf dagen lang, van woensdag tot en met zondag, staat er naast De Hamershof een tentencomplex, waar een kleine zestig standhouders informatie geven over hun produkten. Er worden veel demonstraties gegeven, no viteiten getoond en enkele malen per dag is er een mode show te bekijken. Het initiatief tot de beurs is geno men door enkele winkeliers uit de Hamershof. Zij schakelden het or- ganisatieburo Interlaan B.V, in, dat in verschillende andere plaatsen in Nederland jaarlijks ook consumen tenbeurzen organiseert. Interlaan peilde de interesse onder zowel consumenten als het bedrijfsleven en stelde vast dat een gezinsbeurs in Leusden levensvatbaar moet worden geacht. Er komen op de eerste Expo Leusden 58 standhou ders, waarvan ongeveer een kwart uit Leusden en direkte omgeving. Allerlei branches zijn vertegen woordigd op de beurs, waaronder: keukens, sanitair, vloerbedekking, zonwering, kunststof raamsyste- men, haarden, kleding, enzo voorts Ook de Leusder Krant is met een stand op de Expo Leusden vertegenwoordigd In de vrije tijds- iters en de heer Van de Salm werd door wethouder Gijs van Woudenberg in de raadszaal ontvangen, stratie had een vriendelijker karakter al werd de sfeer tussen de wethouder en Van de Salm soms even mdat de eigenaar van de ponyclub weinig vertrouwen meer heeft in de pogingen van de gemeente iets lub te doen. LEUSDEN - Speel- en recrea tievereniging Blijhof organiseert met Ingang van heden Iedere maand een disco voor kinderen. De eerstvolgende disco is zon- :N - Een grote groep iters van ponyclub genauw aan de As- eg demonstreerde het gemeentehuis. De sen de „baas" van de bouwer Van de Salm, elljk dat zo snel moge- enbak van hun mane orden voorzien van een ;an er onder alle weers- gheden gereden wor- gleem Is dat er niet zomaar toestemming wordt ge geven voor het maken van een overkapping. De gemeente wil wel meewerken, maar de vraag is of de provincie daartoe ook be reid is. Als er een kap op de buitenbak gemaakt wordt, moet eerst het bestemmingsplan, dat een agrarisch karakter heeft, worden gewijzigd. En daar schijnt de provincie, na het in winnen van een aantal adviezen, niet zo voor te zijn. Burgemees ter en wethouders hebben In middels besloten een reactie van de provincie uit te lokken door de wijziging van het bestem mingsplan door te zetten en een verklaring van „geen bezwaar" aan te vragen. Onlangs merkte PvdA- raadslid Gert de Weerdt tijdens de raadsvergadering op dat het volhouden van deze procedure een ultzlchtsloze zaak is, gezien de negatieve adviezen die er liggen. - Nadat hij op 11 de- rig jaar als ongenode en feestje was verwij- loot een 21-jarige ir wraak te nemen. Hij mototov-cocktail te- lur van het huis, waar- later een deur vlam ierder dat jaar, op 26 au- was hij ook in Leusden feest verwijderd. Toen »n vechtpartij uit. Offi- ustitie mr. M. van Ca- i vorige week tegen de jftien maanden gevan ging bij zijn eis bewust lil voorbij aan het psychiatrisch rap port dat over de Leusdenaar was uitgebracht. In dat rapport werd hij licht verminderd toerekenings vatbaar genoemd ,,Dat beeld is gebaseerd op gesprekken over de brandstichting. De jongen heeft echter niet stil gezeten", aldus de officier.Hij staat ook terecht voor zeventien inbraken, en ik heb zelfs deze week een nieuw pro ces-verbaal betreffende joy-riding in Amersfoort binnengekregen". De officier was ontsteld over het geweer dat de Leusdenaar had gekocht De jongen vertelde aan de rechtbankpresident mr. J. de Goederen dat hij het vuurwapen aangeschaft had van geld buitge maakt bij diefstallen. Advokaat mr. P. Mol noemde de redenatie van de officier teleur stellend. „Over de conclusies van het psychiatrisch onderzoek wan delt de officier helemaal heen Waar blijven we als de officieren van justitie conclusies van des kundigen naast zich neer gaan leggen", meende de advokaat. Uitspraak over veertien dagen. ankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. hijnt elke dinsdag en donderdag. redakteur: Kreyns (tie: iwina de Boer ir van Loo ring kopij en advertenties: it dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, it donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur (tie en administratie: Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op jen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot ur Telefoon: 033-941495. mementsgeld: per jaar; per half jaar, per kwartaal Iten bezorging: )nnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond iur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 STELLEN FOTO S: W meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u Itfl e,,en (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij jij 'betaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met 'jke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per laar (formaat 13 x 18 cm) en f 10,-voor luchtfoto's (formaat 20 n). n( ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, stf 6n*Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- 4e gewenste foto('s) thuis. tUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- nkombinatie te Barneveld. (adverienllQ) Rozendaallaan 9 Leusden-C. Blokfluitist Frans Brüggen LEUSDEN - Het eerste concert In de serie Valleiconcerten in het seizoen 1984/1985 wordt op donderdag 25 oktober gegeven door de bekende blokfluitist Frans Brüggen, die thans alge meen wordt beschouwd als de meest briljante pleitbezorger van zijn instrument. Het concert vindt plaats in de Ned. Herv. Kerk te Leusden-Zuid en begint om 20.15 uur. Frans Brüggen voltooide op acht tienjarige leeftijd zijn gymnasium studie en de opleiding aan het Muzieklyceum van zijn geboorte plaats Amsterdam voor het hoofd vak blokfluit. Na enige jaren musi cologie te hebben gestudeerd aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam en daarnaast blok fluit. bleek weldra dat zijn carrière voornamelijk die van de blokfluit zou worden. Hij is als leraar oude muziek ver bonden aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag. Daar naast treedt hij veelvuldig op in binnen- en buitenland als solist bij kamerorkesten of in recitals met klavecimbel. Hij maakte onder an dere toernees in de Verenigde Staten en Japan. Er zijn talrijke gramofoonplaten verschenen met het spel van Frans Brüggen met bijna het gehele belangrijke 18e- eeuwse solorepertoire voor blok fluit Bovendien heeft hij menig componist - vooral van de jongste generatie - ertoe weten te inspire ren werken voor blokfluit te schrij ven, terwijl hij zelf regelmatig uit gaven van 18e- en 20e-eeuwse blokfluitmuziek redigeert. Gedu rende de laatste jaren vervult Frans Brüggen tevens tijdelijke leeropdrachten aan enkele Ameri kaanse universiteiten (Harvard, Berkeley). Het programma dat Frans Brüg gen zal brengen bevat werken van Jacob van Eyck (Doen Daphne d'ooverschoone maegt), Frederick Rzewski (vier 'Penny- whistlers'), Jean-Féry Rebel (Suite in g kleine terts) Georg Ph. Telemann (Fantasie), Makoto Shi- nohara ('Fragmenten', gecompo neerd voor Frans Brüggen) en Jo- hann Sebastian Bach (Partita in c kleine terts). Verder zal in de serie Valleicón- certen het harpduo Emily Heyens en Edward Witsenburg op 20 de cember te gast zijn in Leusden en op 17 januari zal ook de violiste Emmy Verhey aldaar concer teren. Het traditionele en altijd weer succesvolle "doe-het-zelf- concert", waarbij concertbezoe kers zelf in de gelegenheid wor den gesteld van hun muzikale ta lenten blijk te geven, met het En semble Anne Froidebise uit Luik wordt op donderdag 28 februari ook weer in de N H kerk te Leus den verwacht. Tot de concerten wordt gratis toe gang verleend aan jongeren tot de leeftijd van 18 jaar. Losse kaar ten worden aan de zaal verkocht voor 10,- (65+ en CJP 7.50). De aanvangstijd van alle concer ten is 20.15 uur. ACHTERVELD - Dit jaar zal voor de 25ste maal de Nationale Collecte Geestelijk Gehandicap ten worden gehouden. De gelden door middel van de collecte opgebracht, worden door de N.K.G.G. besteed aan de zorg voor middelen tot hulpver lening aan geestelijk gehandi capten en hun ouders waar de overheid (nog) niet helpt, steun en advies In de opvoeding en verzorging. Ook wordt gedacht aan de vrije tijdsbesteding, vormingswerk en vakanties t.b.v. geestelijk gehandi capten. De N.KG.G is 25 jaar slagvaardig, daadkrachtig en doel treffend voor hen en hun ouders bezig. Van de collecte-opbrengst blijft 45% in het gebied voor verschillen de plaatselijke aktiviteiten zoals avondschool en speelotheek. De organisatoren hopen dat de collec tanten die hun vrije tijd hiervoor beschikbaar stellen, respons krij gen. Is men niet thuis tijdens de collecteweek, kan men ook een bijdrage storten op giro 1122222 t.n.v N.K.G.G. Utrecht. De slagzin dit jaar is ,,U kunt hen helpen". tv 4 -soiud K ACHTERVELD - Door Kruis vereniging Achterveld zal op woensdag 24 oktober de jaarver gadering en tevens een voorlich tingsavond worden gehouden. De agenda bevat 9 punten en zal voor de pauze worden afge werkt. Aftredend als bestuurslid en niet meer herkiesbaar is de heer G. Tijmensen. Door het be stuur wordt de heer L.P. Keizer als kandidaat voorgesteld. De leden kunnen tot de aanvang van de vergadering tegenkandidaten inbrengen. Na de pauze is er een voorlich ting van het Nederlands Astma Fonds. Mevrouw E. Snijders zal een lezing verzorgen over de oorzaken en behandeling van astma en aanverwante ziekten van luchtwegen, kortweg Cara genoemd en de rol die allergie hierin speelt. Er zal een film worden vertoond en er is gelegenheid tot het stel len van vragen en discussie. LEUSDEN- De heer F. Lion (40) uit Leusden is benoemd tot vennootschaps-directeur van de AMRO-bank in Amsterdam. De heer Lion was voorheen werk zaam bij IBM. LEUSDEN - In opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid moeten so ciale diensten regelmatig na gaan of de door hen verleende uitkeringen nog terecht worden uitbetaald. Het ministerie ver langt van de gemeentebesturen dat in de vorm van een heronder zoek wordt nagegaan of de uitke ring nog op juiste wijze wordt berekend en of de omstandighe den van een uitkeringsgerech tigde nog zodanig zijn dat inder daad nog recht op uitkering be staat. De heronderzoeken van ont vangers van een uitkering op grond van de Wet Werkloos heidsvoorziening (WW) en de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (RWW) zijn kortge leden afgerond. Uiteen evaluatie van de eerste 100 RWW- heronderzoeken In Leusden blijkt dat in 10% van de gevallen geheel of gedeeltelijk ten on rechte een uitkering werd ont vangen. In totaal ging het hierbij om een bedrag van ƒ30.000,-, waarvan inmiddels ƒ14.000,- Is verhaald. In drie gevallen was er aanleiding om aangifte van frau de te doen. In een geval kon dankzij bemiddeling van de afde ling Sociale Zaken betrokkene aan een baan worden geholpen. Binnenkort start het heronder zoek van ontvangers van een uitkering op grond van de Alge mene Bijstandswet (ABW). Hen wordt een vragenformulier toe gezonden, dat binnen 14 dagen volledig ingevuld aan de afde ling Sociale Zaken terug gezon den moet worden. Omdat het heronderzoek wettelijk is voor geschreven kan het niet mee werken hieraan gevolen hebben voor de voortzetting van de uit kering. LEUSDEN - Dinsdagmorgen was het zo ver. Het Vrouwen Ont- moetings Centrum, sinds kort met de naam 't Vooronder, hield een zogenaamde 'mloopochtend'. De ze kennismakingsochtend was speciaal bedoeld voor vrouwen uit Leusden die eens een kijkje wilden nemen in de nieuwe ontmoetings ruimte. Het is echter wel even wennen dat je via de tuin in de kelder van het gemeentehuis, waar 't Vooronder gehuisvest is. terecht komt. En dat je onder de trouwzaal rustig een kopje koffie kan drinken. Werd er vorige week nog hard gewerkt aan de inhchting van de ontmoetingsruimte, nu ziet het er piekfijn uit. Klaar om de verschillen de vrouwenorganisaties te ontvan gen om er hun aktiviteiten te ont plooien. Het is al met al een prachti ge ruimte geworden waar vergade ringen kunnen plaatsvinden, kur- sussen gegeven worden of waar men terecht kan voor een praatje, 't Vooronder is gescheiden in twee ruimten, een zitgedeelte en een zaaltje waar films gedraaid kunnen worden, exposities te zien zijn en waar de meegebrachte kinderen kunnen spelen. Wat de te organise ren aktiviteiten voor de komende tijd zullen inhouden, staat nog niet helemaal vast. Dat zullen de ver schillende vrouwenorganisaties zelf gaan bepalen Maar ook de individuele bezoeksters hebben er wat over te zeggen; het moet een centrum worden waar van alles voor en door vrouwen georgani seerd gaat worden, zo valt er in het stenciltje van 't Vooronder te lezen. In ieder geval staat vast dat de ontmoetingsruimte iedere dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 20.00 tot 22 00 uur open zal zijn. Elke eerste woensdag en elke derde donderdag van de maand vindt er een aktiviteit plaats. En ondanks dat het vrouwencen trum onder het gemeentehuis ge huisvest is, heeft het wel een eigen ingang de Burgemeester Van der Postlaan 2. LEUSDEN - Op initiatief van de Gereformeerde Politieke Jeugdstudieclub „Leusden" zal morgen, vrijdag 19 oktober, de heer G. J. Schutte, lid van de Tweede Kamer voor het GPV, een lezing houden in Amersfoort. Naast een terugblik op de Alge mene Beschouwingen zal de heer MUSICAL VOOR OUDEREN In de St. Aegtenkapel aan 't Zand gaat zaterdag 20 oktober de musical „Mooie maandagmiddag" in première. De musical wordt opgevoerd door de nieuwe Amersfoortse toneelgroep Pommodoro en is speciaal voor de oudere mens geschreven. De uitvoe ring begint om 20.15 uur Schutte aandacht geven aan het karakter van de christelijke politie ke partijen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het Vormingscen trum aan de Regentesselaan 21 te Amersfoort. Eerdere aankondigin gen hebben niet plaatsgevonden omdat de heer Schutte oorspron kelijk aan een politieke forum in Driebergen zou deelnemen. LEUSDEN - Morgen, vrijdag 19 oktober organiseert Jongeren Vereniging JUID een dropping voor alle jongelui die ouder zijn dan 14 jaar en die er de lol van I Inzien om met een stel jongeren een stuk te gaan lopen. Er wordt verzameld bij de Woelige Hoek In Leusden-zuld. Het begint om 20.00 uur. Bij de starl zal er iets te drinken zijn en aan het eind van de tocht is er iets warms. Voor onderweg moet zelf voor eten en drinken gezorgd wor den De kosten om mee te doen bedragen ƒ3,50 per persoon. Ver dere inlichtingen kunnen verkregen worden bij Henk Jan Abbring, tele foon: 942047.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3