O* lleybaltoernooi holen als vanouds Volop kansen of thuis? Klasse! siHNrr Waterpolo heren werden verrast Hockey- surprises voor de micro's da'46" Y9ETBAL VOORSPEL EKEY HM VOORSPEL KOltPltAL VOORSPEL Fundraising In streekduel tegen Triton fcN - Al tien jaar lang Ischoolvolleybal toer- eusden In de herfst- een belangrijke plaats dan ook als school- ement niet meer weg i. Evenals organisator |or Plet Roosendaal - lideren ome Plet - van jectle van de volleybal- ILEOS die van dit ge- iar geen genoeg kan larlijks weet hij teza- ijn secondanten uit de in LEOS het toernooi isiaagd evenement te werd hij door LEOS Selon tijdens de prijs- an het einde van de in het zonnetje gezet, lage en een bos bloe- jn vrouw was zijn deel. cht „ome Piet" hoogst- de prijzen aan de |ren uitreiken. Bij de Bies (5e en 6e klas) ging js naar de Klimrakker jtnale de Hobbit (2) met De Hobbit-jongens je beter door in de Sereformeerde Basis- Wie kloppen. Bij de 3e an, die 's morgens hun Beelden, sleepten de meisjes) en de Groen- horst 1 (jongens) de eerste prijs in de wacht. De resultaten van de (halve) finales en de eindstanden zijn als volgt: HALVE FINALES Meisjes 3e en 4e klas: Bongerd 2 - Groenhorst 1 2-0: Groenhorst 2 - Hobbit 2 V2-V2 Jongens 3e en 4e klas: Groenhorst 1 - Groenhorst 2 1 Vz - Vb; Ger. Basisschool 1 - Klimrakker 1 Vz - 1/2. Meisjes 5e en 6e klas: Groenhorst 1 - Hobbit 2 0-2; Ger. Basisschool 1 - Klimrakker 11-1. Jongens 5e en 6e klas: Heerd 1 - Hobbit 2 0-2; Ger. Basisschool 2 - Ger. Basisschool 2 0-2. FINALES M 3/4 Bongerd 2 - Hobbit 2 0-2; J 3/4 Groenhorst 1 - Klimrakker 1 1 Vz - Vz\ M 5/6 Hobbiy 2 - Klimrak ker 1 1-2; J 5/6 Hobbit 2 - Ger. Basisschool 2 2-0. De Eindstanden: Meisjes 3e /4e klas: 1. Bongerd 2 2. Hobbit 2 3. Groenhorst 1 4. Groenhorst 2. Jongens 3e/4e klas: 1. Groenhorst 1 2. Klimrakker 1 3. Ger. Ba- sisschhol 1 4. Groenhorst 2. Meisjes 5e/6e klas: 1Klimrakker 1 2. Hobbit 2 3. Ger. Basisschool 1 4. Groenhorst 1 Jongens 5e/6e klas: 1. Hobbit 2 2. Ger. Basisschool 1 3. Ger. Ba sisschool 2 4. Groenhorst 1 De aanmoedigingsprijs voor de ploeg die ondanks een geweldige inzet er niet in slaagde om punten bijeen te vergaren kwam in het bezit van Klimrakker-3. Op de vraag hoe lang de heer Roosen daal nog denkt door te gaan met het organiseren van dit jaarlijks terugkerend volleybal evenement, kon hij geen antwoord geven. „Ik weet het nog niet en we zien wel", was zijn commentaar. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, zodat we er gerust van uit mogen gaan dat „ome Piet" en de dames Weishaupt, Caminola en Vermeu len ook het eltde schoolvolleybal toernooi zullen organiseren. De ruim 300 schoolkinderen die ieder jaar met veel plezier aan dit spekta kel deelnemen, zullen dat vast niet erg vinden. Hel team van De Hobbil dal kampioen werd bij de jongens. ks ging de overwinning naar de Klimrakker Ome Piel ontving, omdat hij voor de tiende keer hel volleybaltoernooi organiseerde, een totocollage LEUSDEN/ACHTERVELD - „De kogel ging bij wijze van spreken dan toch door de kerk". Er komt een keer een einde aan want zowel in positieve en nega tieve zin sneuvelden afgelopen weekend In de „plaatselijke" voetbalcompetitie een paar „re cords". In de eerste plaats was het debutant Achterveld die (ein delijk) het genoegen had om de eerste zege te behalen. De heren van de Roda-zaterdag maakten daarentegen de keerzijde van de medaille mee. Voor het eerst dit seizoen moest de nieuwbakken hoofdklasser een nederlaag in casseren. De Roda-zondag ten slotte deed ook weer van zich spreken door op eigen bodem eens flink uit te halen en een nuttige zege te boeken. In de hoofdklasse van de zaterdag-afdeling liep Roda'46 voor het eerst tegen de lamp. waardoor aan de ongeslagen sta tus een abrupt einde kwam. Voorlo pig maken de Leusdenaren een pas op de plaats. Meer als een derde plaats zit er momenteel niet in. Maar zaterdag kunnen de heren de (winnende) draad weer oppak ken als ze in Utrecht bij hekkeslui- ter Eminent Boys op bezoek gaan. Winnen is niet alleen noodzakelijk maar een „must" als de Buining- parkers de race om de bovenste plaatsen tenminste willen volhou den. Onderschatting van de oppo nent zou geheel misplaatst zijn ondanks het feit dat de Utrechters nog op de eerste zege zitten te wachten. Dat is nou juist waar het gevaar in schuilt! Het Amersfoortse VOP kon thuis tegen de Musketiers wel eens een puntje laten liggen. Het middenmoot duel tussen Mont- foort en Hercules eindigt op grond van de huidige klasseringen in een gelijkspel. Baarn zal toch gauw wat moeten doen om de bakens te verzetten. Vitesse kan dan ook op een moeilijk middagje rekenen. Koploper Advendo zal tegen Ben schop meer problemen ondervin den dan menigeen veronderstelt. De derby tussen Hoevelaken staat bol van de sentimenten. Daarom zal de einduitslag niet ver van een puntendeling afliggen. Het programma in de hoofdklas se: VOP - Musketiers Eminent Boys - Roda'46 Montfoort - Hercules Baam - CSV Vitesse Advendo'57 - Benschop Hoevelaken - Veensche Boys ZONDAG De Roda-zondag en Achterveld spelen beide thuis en hebben een serieuze kans om het duel (weer) tot een goed einde te brengen Achterveld ontvangt het altijd wis selvallig acterende jaren dat met zes punten maar net boven de Leusdense zondag hoofdmachten geklasseerd staat. Een unieke kans om de mannen uit het Gooi voorbij te gaan. Of niet soms' Roda'46 profiteert gretig mee als men op het Buiningpark de geel- blauwen uit Hooglanderveen van het lijf weet te houden. En dat moet kunnen, want de Hooglanderve nen zitten behoorlijk in de put Voor één ding moeten beide ploe gen echter uitkijken na de ruime overwinningen van afgelopen week; overmatig optimisme. De triomfen waren fraai maar werden wel behaald op teams die tot op heden nog maar weinig in de melk te brokkelen hadden. Een gewaar schuwd man telt nog altijd voor twee1 Actif, verrassend sterk ge start, heeft met Amsvorde geen enkel probleem. Barneveld snoept op eigen bodem medekoploper VVZA de punten af De topper tussen het ongeslagen Olympia en Zuiderzeevogels wordt door de gasten uit de polder gewonnen BFC houdt tegen het zwakke Gooi- sche Boys - de ploeg was geen schim meer van de formatie die vorig seizoen vooral op eigen „knollenveld" de één na de andere zege veroverde - de winst simpel in eigen huis. Het programma in de 1 e klasse A Achterveld - Laren BFC - Gooische Boys Olympia - Zuiderzeevogels Roda'46 - Hooglanderveen Actif - Amsvorde Barneveld - WZA 1 - Wederom sloop de hockeyformatle van trainer Rob punt dichter naar de kop toe. Het kostte wel de nodige ir dankzij een knalharde strafcorner van verdediger Ralf de Leusden met 1-0 de volle buit en de vierde zege op rij ploper de Kromhouters kwam in Culemborg niet verder lljkspel (1-1Amersfoort en Keep Fit grepen dit „schoon- i" van de nog ongeslagen lijstaanvoerder met beide n door winnend uit de strijd te komen en zich naast de lel op de eerste plaats te nestelen. Bij Keep Fit draaide de "machine weer op volle toeren. Met maar liefst 6-1 werd de mat gespeeld. Amersfoort kwam op Birkhoven tot een tge. Haaskamp liet de degradatie-zone voorgoed achter ISHC met de vijfde nederlaag te verrassen. Drie clubs op ausden op twee punten achterstand; de balans na zes laat de ontmoeting bij en op rol. Het is echter ote vraag of het duel in gespeeld kan worden eld van de Vechtstreek- ogal van slechte kwali- het minste of geringste in een moeras veran- aan het einde van de ie moesson zijn intrede niet te hopen - dan is (groot dat de wedstrijd op Leusdens kunstgras uit gevoch ten zal worden. Eén ding is echter zeker. Leusden behaalt de vijfde zege in successie en kan als alles een beetje meezit weer een plaats naar boven doorschuiven. Want de Kromhouters of Amersfoort kan Leusden op de ranglijst achterha len omdat beide koplopers elkaar treffen. Kromhouters heeft als thuisploeg de beste papieren voor de winst. Baarn kan Leusden de heipende hand toesteken door Keep Fit een lesje te geven. Of het gebeurt het valt te betwijfelen. Shinty komt tegen het jeugdige Haaskamp snelheid tekort en zal dan ook het onderspit moeten del ven. Culemborg vloert USHC. Het programma in de 2e klasse D luidt: Kromhouters - Amersfoort Baam - Keep Fit Shinty - Haaskamp Culemborg - USHC Maarssen - Leusden De uitslagen van zondag waren; Leusden - Baam 1 -0 Keep Fit - Shinty 6-1 Amersfoort - Maarssen 1 -0 Culemborg - Kromhouters 1-1 Haaskamp - USHC 2-1 De ranglijst in de 2e klasse D ziet er als volgt uit: Keep Fit 6 10 Amersfoort 6 10 Kromhouters 6 10 Leusden 6 8 Haaskamp 6 6 Culemborg 6 5 Baam 6 4 Maarssen 5 3 Shinty 6 2 USHC 5 0 DAMES De hockeysterren van Peter Kipp grepen de volle winst en kwamen daardoor achter Malburgen op de tweede plaats van de ranglijst te recht. Mezen verloor van het „lasti ge" Grave. Sticks haalde weer eens doeltreffend uit tegen Zut- phen. De wedstrijd tegen de Mezen die komende zondag op het Vallei kunstgras gespeeld wordt, is van doorslaggevende betekenis. Ver lies kan in deze fase van de compe titie alle aspiraties in een klap tot nul reduceren. Met een optimale inzet en enige vastberadenheid moet een overwinning tot de moge lijkheden behoren. Sticks heeft met Barneveld geen enkele moeite evenals Grave met Zevenaar geen probleem heeft. Malburgen be houdt dankzij de winst op Zutphen de leiding. De uitslagen van de laatste we ken: Barneveld - Zutphen 1-1 Zutphen - Sticks '71 5-0 Malburgen - Barneveld 2-1 Mezen-Grave 0-1 Leusden - Zevenaar 3-0 De stand in de 3e klasse G is: Malburgen 6 9 Leusden 6 8 Sticks'71 6 7 Mezen 6 7 Grave 6 7 Zutphen 6 5 Zevenaar 6 3 Barneveld 6 2 n afgelopen weekend Oa A1 fodaA2 esA2 Jl-RodaB! svelaken B2 oglanderveen B2 sstB4 <faC1 ielmeervogels C2 fekC2 IZAC5 MaC5 203 3l-Roda01 akenburg D2 9els 04 Roda D3 ogland D3 D3-RodaD5 Roda D6 akenburg E1 *CE1 (2-Roda E3 avelaken E2 daE5 ielmeervogels F1 iodaF2 IStFg Seis F4-Roda F5 fWCF2 0-5 3-6 2-4 1-1 2-1 2-1 7-4 3-1 6-1 3-2 3-4 6-0 1-19 0-1 1-0 1-3 7-1 6-0 2-0 1-7 1-3 1-3 1-1 2-2 4-1 1-2 3-1 0-2 5-1 0-5 Programma komend weekend Afd. Jeugd Roda A1-SEC A1 15.00 Roda A2-SOVAA1 15.00 Roda A3 - Hoevelaken A3 15.00 Roda B1 - IJsselmeervogels B1 12.00 Hooglanderveen B1-Roda B2v. 14.15 Roda B3-Spakenburg B2 15.00 SEC B2- Roda B4 v. 11.00 Roda B5 - Hoevelaken B5 15.00 RodaCI - HVCC1 13.45 SECC1 - RodaC2 v. 10.00 Roda C3-Hees C1 13.45 Baarn C3 - Roda C4 v. 10.45 Hoogland C4-Roda C5 v. 13.00 Roda C6- WZA C7 13.45 Roda D1 - Soest D1 11.00 Achterveld D1 - Roda D2 v. 12.15 Roda D3 - Hoevelaken D2 11.00 RodaD4-CJWD3 11.00 IJsselmeervogels D5 - Roda D5 v. 10 00 Roda D6 - Soest D4 10.00 Hoevelaken E1-Roda E1 v. 12.15 Roda E2-Amsvorde E1 1000 Roda E3 - Baarn E2 10.00 Quick E2 - Roda E4 v 12.15 Roda E5 vrij Quick F1-Roda F1 v 10.15 KWA F2 - Roda F2 v. 10.15 Roda F3 - Quick F2 1100 Roda F4- Spakenburg F2 1100 Roda F5 - Achterveld F2 10.00 Roda F6 - WZ '49 F2 10 00 AFD. ZATERDAG Eminent Boys - Roda'46 14.30 Hees 2- Roda 2 Hulshorst 3-Roda 3 Roda 4 - Cobu Boys 3 SOVA 4 - Roda 5 Roda 6 - Hierden 6 EFC7- Roda7 12.00 13.00 13.00 14.30 1400 15.00 AFD. ZONDAG Roda'46 - Hooglanderveen 14.30 Roda2- HDS2 11.30 Hooglanderveen 3 - Roda 3 11.00 Hooglanderveen 4 - Roda 4 12.30 Roda 5-SEC 5 11.30 Hooglanderveen 6 - Roda 6 10.00 Roda 7-Hooglanderveen 7 11.30 KWA 9-Roda 8 14.30 - TTCL Tafel Tennis Club Leusden heeft zijn jaarprogramma rond Zondag 13 januari worden in de gerenoveerde speelzaal op het Burgemeester Buiningpark de jeugdclubkampioenschappen ge houden. Een week later (zondag 20 januari), spelen de senioren om de hoogste clubtitel. De dubbelkam- pioenschappen vinden op 10 maart plaats. LEUSDEN - De jongste tak van Mixed Hockey Club Leusden, de micro-afdeling, werd vorige week eens goed In de watten gelegd. Uit han den van de heer H. Hulsman van de Algemene Bank Ne derland mocht trainster Ma rieke Kolpa een grote hoe veelheid hockeymateriaal in ontvangst nemen. Een complete keepersuit rusting (mini-formaat), en een behoorlijk aantal hockeybal len, terwaarde van zo'n 500-, werd door de plaatselijke bank voor de kleintjes ter be schikking gesteld Trainster Marieke Kolpa en de meisjes en |ongens waren er goed mee in hun sas. LEUSDEN - De korfbalhoofd macht van de k.c. Antilopen hoeft zich (voorlopig) geen zor gen meer te maken. Met nog één duel voor de boeg (en halverwe ge de rit) (begin november gaat de zaalkorfbalcompetitie weer gaat beginnen) lijkt Antilopen nu al op rozen te zitten. Want wat is er zaterdag gebeurt. Zelf ver sloegen de Anti's op karakter het gevreesde DSV met 8-7, waar door de Bussumers hoogstper soonlijk door de Leusdenaren op een zijspoort werden gezet en nu reeds vier verliespunten meer bezitten. Dat was echter nog niet alles. Aangezien ook nummero twee, DKV, onverwacht het lood je legde - ging In eigen huis tegen de Vinken met 6-8 onderuit - liepen de Buiningparkers en passent ook op de IJmuidenaren verder uit. De titel „herbstmeister" kan Anti lopen niet meer ontgaan en als de competitie na de „winterstop" zich zo voorspoedig zal blijven ontwik kelen dan ziet het er in het lustrum jaar (1985) bijzonder rooskleurig voor Antilopen uit Grote klasse! De staartploegen roerden zich da nig Thor won van ZKC (9-4) die onderling van plaats wisselden. Sparta deed in Maarssen goede zaken door hekkesluiter OWO met 7-6 te verslaan Voor ex- promotieklasser OWO was dat toch een hard gelag, waardoor ze nog verder op de andere staart- clubs achterop raakten Voor zater dag staat er een inhaalronde ge pland. Antilopen, die samen met de Vinken en OWO het complete eerste deel in afwachting van de resultaten die de andere clubs nog bijeen sprokkelen. Het inhaalpro gramma ziet er (vermoedelijk) als volgt uit: ZKC - Sparta (N); DSV - Thor. De uitslagen van afgelopen zater dag waren: OWO - Sparta 6- 7; DKV - De Vinken 6-8; Thor - ZKC 9-4;Antilopen - DSV 8-7 De stand in de eerste klasse B Is: Antilopen 7-12; DKV 6-7; Sparta 5-6, DSV 6-6; Thor 6-6; De Vinken 7-6; ZKC 6-4; OWO 7-3. De hockeyclub in Leusden heeft sinds kort de beschikking over een bijzonder mooi kunstgrasveld en alles, wat daar min of meer aan annex is. Dat spul heeft een klein vermogen gekost en werd voor een goed deel door de gemeente be taald. De rest kwam voor rekening van de Valleiparkers. Die hadden dat altijd nog flinke bedrag niet in hun spaarpot, zodat men een le ning heeft moeten aangaan. Zo'n ding is aardig, maar heeft (mini maal) twee negatieve elementen. Er moeten aflossingen worden ge daan en bovendien ontvangt de bank graag rente. Om zo spoedig weer uit de rode cijfers te raken is de MHC Leusden met.fundraising" begonnen. Zeg maar fondsenvorming en wel d.m.v. een vijftal acties: een loterij met een auto als hoofdprijs, het zoeken van speciale begunstigers van het kunstgazon, de exploitatie van een bescheiden winkeltje met een beperkt assortiment exclusie ve MHCL-artikelen, een klussen- dienst la heitje/karweitje voor de jeugdleden en het fenomeen claim a plain". Mij intrigeert het sterkst, maar dat is natuurlijk een persoonlijke zaak, de laatsgenoemde activiteit. Bij Greet Kreikamp - ik zet haar door de club kennelijk vergeten telefoonnum mer 942416 hier maar bij, want ook dèt kan helpen, nietwaar? - kunt u stukken van het kunstgrasveld ko pen. De namen van de steunpila ren krijgen tien jaar lang een bijzon dere vermelding in het clubhuis. Op een miniatuur van het echte veld worden de uitgegeven percelen groen ingekleurd en derhalve dui delijk zichtbaar. Om problemen te voorkomen, zeg ik met enige nadruk, dat de verkoop symbolisch geschiedt. Er was na melijk al een kandidaat-koper, die een gekocht lapje hockey-gazon wilde omheinen om er een paar schapen op te houden.. Zo werkt dat niet. Je betaalt en daarmee basta! Het betreft percelen van 15 m2è f45,- en wie wat minder goed bij kas zit, kan voor 15 piek ook 5 m2 khjgen. In phncipe kan hier ieder een grondeigenaar worden. Jam mer voor de Amersfoortse hockey club is, dat er reeds ettelijke hoe ken en hoekjes verkocht zijn. An ders hadden de keistedelingen, die met smart zitten te wachten op zo 'n zelfde sportveld, voor f 14.850,- het totale spul kunnen kopen 330 kavels èf 45,-). Met minder dan vijftienduizend gul den ligt dat beduidend onder de kostprijs. pQ - VOETBAL De Roda-zondag lijkt nu echt op de weg terug. Dinsdag bleef de zondagformatie in een oefenduel tegen 4e klas KNVB-er Zeist met 1-0 aan de positieve kant van de score. Peter Knijff was er als de kippen bij om de rebound uit een afstandschot van voorstopper Marc Swarte in de touwen te werken LEUSDEN - In de eerste de beste thuiswedstrijd van het sei zoen moesten de waterpolo- heren van LZ&PC de Haaien een nederlaag incasseren. Streekge noot Triton bleef in het Amers foortse Sportfondsenbad de Leusdense waterpolo-formatie met 4-6 de baas. Na een uiterst pover begin waarin de Haaien een 0-3 achterstand opliepen, keerde in de slotfase van de derby het tij en kwamen de Leus denaren tot 4-4 terug. Maar het mocht niet baten want in de laatste minuten van het duel ging het Haaien-zevental voor goed kopje onder. In de eerste periode nam Tnton dankzij treffers van Klok en Harde man (2x) met 0-3 de leiding. Over deze tegenslag kwam de Haaien maar moeilijk heen. Want pas in het tweede part kon Carel Venema bij een man-meer situatie de achter stand tot 1-3 verkleinen. Verder lieten de Puttenaren de Leusdena ren vooralsnog niet komen. Vooral het gebrek aan durf en stootkracht in de Haaien-aanval was daar de bet aan. Achterin hadden de heren de zaak beter op orde zodat doel man Harry Klok in de tweede perio de geen treffer om de oren kreeg. In de derde periode was het opnieuw Carel Venema die een Haaien- doelpunt op zijn naam schreef Ditmaal liet hij een toegekende strafworp niet onbenut: 2-3. Met nog ruim een minuut te gaan bracht Triton in de persoon van Willemsen de marge op twee punten terug (2-4). De Haaien legde zich echter niet zomaar bij de situatie neer en deed er van alles aan om de achter stand ongedaan te maken. Weder om een strafworp, benut door Ro nald Speksnijder, in de laatste mi nuut van de derde periode, bracht de Haaien in de wedstrijd terug: 3-4. En toen in het vierde en laatste speldeel Barl Wanrooy de balans in evenwicht bracht 4-4, leek het de Haaien dan toch te lukken om in ieder geval een punt uit het vuur te slepen. Helaas werd deze veron derstelling in de slotminuten van het gevecht omver gekegeld. Twee Triton-treffers op rij, van Koster en Ouwerkerk, velden het vonnis. Haaier.-trainer Hans van Mourik (ex DWK) constateerde dat zijn ploeg de wedstrijd in de eerste penode onnodig uit handen had gegeven. ,,Het samenspel was slecht verzorgd. Over de klap die Triton in de beginfase uitdeelde kwamen we eigenlijk niet meer heen, analyseerde de nieuwe waterpolo-coach Ronald Speksnijder (witte cap) in een fel duel gewikkeld

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5