Kantongerecht Amersfoort Spaanse ontboezemingen hrm Kantli Heuvelcrossers &r: 16 Marc Mu,sers: 2e Rca do weer succesvol vür16 Thiis Bors,en 2e Renaid Eerste prijs Combi-Foto voor Leusdense PvdA vindt compliment CDA raar FOTO-KOP NODIG? Leusder Kr CIMK-rapport toch echt tussentijds Lira voor Lisiduna Leusdenaar bij Puzzeluur loep op Leusden DONDERDAG 18 OKTOBER 1984 Christelijk Democratisch Appèl Wat knap dat gij u zo gaat profileren1 Juist daar gij huist in 't centrum van de macht Is 'I dubbelknap dat gij opeens bedacht. Dat het nu tijd werd u te gaan verweren Ons mooie Leusden laat gij profiteren. Want alle nieuwbouw hebt gij overdacht. De trossen los. vooruit op eigen kracht Tot aan 't kanaal! Wat zal De Boom u eren! Vol energie gaat gij uw huiswerk maken. - Die krantejongens zijn geweldig streng - En wordt bekwaam in Aller-Hande zaken Maar niet te snel. want nu klinkt het toch eng: - Op eigen benen - Vooruit dan. als het moet. Een laatste vraag: ..Vindt Wagenaar het goed?" Er zijn van die ogenblikken dat het dodelijk stil is in de buurtjes van het dorp, er ge beurt helemaal niks op de straten, geen auto die voorbij gaat, geen spelende kinde ren. Een beetje mistroostig staar ik naar de immer drei nende regen Die regen heeft een goeie kant. het groen blijft langer groen deze herfst, er is nog niet veel te zien van de gouden kleuren die dit jaargetij met zich mee kan brengen Aan de overkant straalt toch nog een rode gloed van vuurdoornbessen Er gaat een man voorbij met een grote hond, even later een vrouw met een klein hondje. Lekker weer om je hond uit te laten. Een wat ou dere man loopt met een sta pel reclamefolders onder z'n arm, in elke brievenbus stopt hij zo'n papier, 't gaat wat moeizaam, het spul plakt wat aan elkaar, 't Is ook lastig door de voortuintjes met dat uitbundige groen, soms zwiept een natte tak in z'n ge zicht. Er komt een vrouw haastig aangestapt naar de parkeerplaats voor d'r au tootje. De regen striemt nu neer en ze kan het sleuteltje niet zo vlug vinden. Even later gaan twee vrouwen op de fiets voorbij, regenkapjes op het hoofd Ik herken ze als Je hovagetuigen, ze hebben gis teren geprobeerd me tot hun geloof te bekeren. Ook toen regende het, en had ik niet de moed en lust ze binnen te no digen voor een kopje koffie. Hoe hun systeem werkt weet ik niet, maar ik heb respect voor de vasthoudendheid waarmee ze te werk gaan om hun medemens op het voor hen juiste spoor te zetten Nu zetten ze zich schrap tegen de wind en de regen Er komt een moeder voorbij met twee kinderen op haar fiets, een voor- en een achterop, een hond aan een riem ernaast. Aan de bagagedrager bengelt een grote boodschappentas Het is wellicht een bijstands moeder of een echte minima, een meerjarige of minderja rige minima, misschien wel een voordeurdeler met een maat gezin L.A.T. relatie kan ook nog. Het kan ook dat het een gewone huisvrouw is die boodschappen gaat doen en tegelijk de kinderen naar school brengt. Twee kleuters komen aangestapt, zoeken de grootste plas op om daarin dapper rond te stampen. Een eindje verder is een moedig man in een regenpak bezig z'n auto te restaureren en dan is het weer stil in de straat. Met zulke donkere da gen is het goed toeven met ,,een boekske in een hoek- ske" en omdat kort geleden een van m'n lievelingsschrij vers is heengegaan, Marnix Gijsen, lees ik voor de zoveel ste keer zijn .Joachim van Ba byion', de man van de Kuise Susanna, als ik dit boekje lees denk ik telkens aan nog een Belg, de theoloog prof. Schillebeeckx, ook zo'n dwarsligger in de kerkelijke hiërarchie, net als Joachim. Marnix Gijsen, niet te verwar ren met Marnix Kreyns, da's iemand anders, heb ik stuk gelezen en ook de nog niet zolang geleden overleden Belg, Louis Paul Boon was zo'n man die huis hield in de maatschappelijke porcelein- kast In de 'Kapellekensbaan een hoogtepunt in de litera tuur. De veel geprezen Maar ten 't Hart zei dat Gijsen niet schrijven kon, maar ik lees hem liever dan Maarten die alsmaar uit z'n Calvinistische jeugd pompt. Nou moet ik op houden, 't lijkt wel een boek bespreking, maar wat hart zeer om die weggevallen schrijvers blijft. Ik heb ook wel wat verhalen uit m 'n niet zo strenge jeugd Als jongetje kwam ik in een overvolle kerk tussen twee ambtsdragers terecht, ouder lingen zo gezegd. Ze stonden bekend als doorgewinterde huisjesmelkers, dat bleek ook uit het gefluisterde gesprek boven m'n hoofd voordat de dienst begon; in het dialect van dat stadje, zonder ge bruik van de letter H. ..Ebbie dat uissie nog gekocht van die weduwevrouw,,Ja, voor weinig want ze zat goed krap dus ze moest wel." Ik kan Maarten nog wel een handje helpen met zijn verha len. Ik heb er nog al wat, zo En het blijft maar regenen, ik luister naar een enigszins be kakte meneer die voor de ra dio vertelt wat er allemaal mis is in het brave land. Over wat er dan nog voor goeds is en dat is niet zo weinig, dacht ik, wordt angstvallig gezwegen. Wel een keer of tien heb ik hem 'so wie so' en 'über haupt' horen zeggen, de stumper had kennelijk nog nooit van z'n moerstaal ge hoord. Wild word ik soms van die kletsmeiers die je allerlei oren aan je kop proberen te naaien. En zie1 Het wordt lich ter buiten, voor zover ik het zien kan in m'n alsmaar van boven kleiner wordend tuin tje, kadastraal klopt het nog wel maar de gemeentelijke bomen en die van m'n buren maken mijn horizon steeds kleiner. Ze groeien alsmaar naar elkaar en straks heb ik een overdekte tuin waarin wat gras en mos zich moeizaam staande houden. Licht en lucht komt er ook voor de Schoolsteegbosjes, nu de po litieke constellatie van het dorp duidelijk aan het worden is over het voortbestaan er van. Ik meet mij niet de ,,stem des volks" aan maar vele dor pelingen zullen met mij ver heugd zijn, maar of het 'Vliet' volgebouwd moet worden met woningen is nog een an dere zaak. In de kelder van het gemeen tehuis is men nog steeds be zig met het miljoen om te schuilen, ik zie nog steeds tassen stenen en beton aan gevoerd worden, een luguber beeld rijst voor mij op Wie kan er nog in als HET, wat ik niet geloof, zou gebeuren De mensen die daar werken en een paar die op het Erf lopen te winkelen? Het is beter voor m'n zielsrust om me te amu seren met de kleine avon tuurtjes in het dorp. Wat in het VAM-vat zit ve wèl. Volgens de PvdA hebbei jaren een CDA-be leid andere woorden: wat ze CDA nou over profilering hebben ze toch al kanse gehad? Liberale Leusdei Wacht eventjes, wij ook nog!" Ach, misschien vindt hei nu juist dat de VVD binni w teveel voor de randvi selen zorgt... Die heeft dankzij Jan de al jaren versierden maak regelmatig goede sier m Gehoord in de wandelga ,,Het CDA is nog jong ook wat..." Een begraafplaats zu aansluitend aan de S< steeg bosjes... Die gedachtenspinsels v WD zijn soms zo gei niet... We kunnen er dan verzekerd van zijn, dat tuurlijke rust in dit gebie wordt verstoord... Kop „Roda (zat loopt val..." Geen wonder eic je moet niet voetballer een borrel op Er moet op sport ben. worden door goedkope derhoud lees ik... Meer dure kunstgrasv aanleggen dus? Brandbommen onder formator van de PUEM' Dat gaf me ineens een ning in ons dorp...! Kersverse carnavalsv ging ,,Den Houten Kop koopt nu al kaartjes vu bekende adressen Allemaal goed en wel, wie zijn eigenlijk die Frans en Joop? En bij w die bekend? i Immer dorstige leusö. ,,lk hoor het al Kantlijner de laatste tijd niet een! gevat in ons vrolijke dom Kan Klunder Nijland nie'M in Leusden komen won» bedrijfsleider van de Aro| nenwijk i.o. Argeloze Leusdenaar: de plaatselijke WD dar fraktievoorzitter nodig?' Heldere inval van trouwe er: Logisch eigenlijk dz Jan Wagenaar zich zo u kend heeft geprofileerd weet alles van profielen z En tenslotte de nog openstaande vraag: ,,Hei Napoleon onder de Leusc wethouders zijn Waterk gevonden?" Bij CombiFoto Foto Muns in Leusden werden vorige week uit de honderden inzendingen de prijswinnaars bekendgemaakt van de kruis woordpuzzel uit het CombiFoto Beter Beeld Magazine. De eerste pnjs, een camera ter waarde van 159 gulden, werd gewonnen door Jacqueline Verra uit Leusden. Op de foto ontvangt zij haar pnjs uit handen van Mieke Niemeyer, filiaalhoudster van Foto Muns in winkelcentrum De Biezen- kamp Eigenaar Frits Muns kijkt over de schouder van Mieke mee. 15 jaar: 2e Minko de Nooy. Corri Verduin, fractievoorzitter AMERSFOORT - „Een specta culaire zaak" noemde de kan tonrechter op de zitting van 11 oktober de zaak tegen de ge zagvoerder van een privé-vlieg- tuig, de heer v. P. uit Ter- schuur, die terecht moest staan wegens het niet opvolgen van de vliegvoorschriften. Hij had met een gehuurd vliegtuig bo ven een gebied gevlogen waar voor hij geen verkeersverkla- ring had, met als gevolg bijna een botsing met een straalvlieg tuig, en bovendien had hij de ra- dio-ontvanginstallatie gebruikt zonder daar de bevoegdheid voor te hebben. ,,Dat moet een paniekerige situa tie aan boord geweest zijn" be greep de kantonrechter uit het proces-verbaal. Verdachte beaamde dat. Hij was van zijn koers afgeraakt, waardoor hij bo ven druk duits .militair gebied te recht gekomen was. Plotseling was er een straaljager vlak voor zijn neus langs geschoten. Door de windgolf gaf dit een geweldige schok. Eén van de passagiers was met zijn hoofd tegen de deur aangevlogen, een ander was al uitgeschakeld wegens lucht- ziekte De heer v P. had daarom zelf de radio gebruikt, hoewel hij het vereiste diploma daarvoor niet had en het de bedoeling was ge weest dat één van zijn collega- passagiers de radio zou bedie nen ,.U was ook aardig in de war. want u begint eerst in het Engels en gaat dan in het Nederlands over", constateerde de kan tonrechter. De officier benadrukte de noodzaak van het opvolgen van de veiligheidsvoorschriften. Een verkeersverklaring is nodig om een gebied te mogen kruisen, anders kunnen er verschrikkelijke ongelukken ontstaan. Hij eiste voor de beide overtredingen f 500, -waarvan een klein beetje voorwaardelijk en herin nerde verdachte eraan dat een veroordeling in de vliegerswereld zeer zwaar telt. Een piloot die ooit een keer veroordeeld is, wordt ex tra in de gaten gehouden. Uit spraak conform de eis. RECHTS INHALEN Een automobilist uit De Glind had in Leusden een auto rechts inge haald, op het kruispunt van de Heiligenbergerweg en de Lock- horsterweg. ,,Er is heel wat geruzie zonder woorden aan vooraf gegaan" con stateerde de kantonrechter aan de hand van het proces-verbaal, ,,en er is daarna ook nog narig heid ontstaan, want bij het vol gende stoplicht is er een aanrij ding tussen dezelfde auto's ge weest, maar daar gaat het van morgen niet om. Het gaat nu al leen om het rechts inhalen" Daar was verdachte het niet mee eens. Dat rechts inhalen vond hij minder belangrijk, de aanrijding des te meer, déérvoor had hij de politie er bij gehaald ,,Die man irriteerde me al lang. Hij zwaaide voortdu rend naar al zijn collega's op het fietspad om zijn mooie Ford te to nen. Natuurlijk moest ik er langs, dat was een wegpiraat die brok ken maakt!" ..Ik sluit me bij deze laatste woorden aan" knikt de of ficier instemmend, ,,maar dan slaat het op verdachte Omdat meneer hier er niks van snapt, eis ik 250,- en een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbewijs voor 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar". Zinloos" brieste verdachte, toen hij het laatste woorden kreeg, „ie mand rijdt mij in elkaar, ik haal de politie erbij en ik krijg nog een bon toe' Zinloos!", waarop hij de zaal uitliep en dus niet de utspraak hoorde, die gunstiger uitpakte: f 150, - boete, maar wel de voor waardelijke intrekking van het rij bewijs. PARKEREN Het parkeren bij het Henschoter- meer in de gemeente Wou denberg levert een voortdurende stroom van bonnen op. De heer Den H. voelde zich echter wel wat genomen toen hij op een warme, drukke zondag geen plaats kon vinden en door een politieagent een - op zich verboden - plekje in de berm kreeg aangewezen, maar bij terugkomst wel een bon aantrof. Nog pijnlijker, gezien het feit dat hij de enige bleek te zijn. hoewel er rijen auto's verkeerd stonden. „Ik ken die situatie daar" zei de officier, die zich dan ook heel goed kon voorstellen dat het zo gebeurd was en dat ie mand dan verbaasd staat te kij ken. Daarom een schuldigverkla ring zonder straf. DOORRIJDEN Een mevrouw uit Barnevi met achteruitrijden tegen dere auto zijn gebotst, m daar zelf niets van gem was dus weggereden. E weken later kwam een ins van politie aan deur, die dat zij schade had vero wat door een paar wan was gezien. Waar haar kle deren bij waren, waarschi dat doorrijden na een aa> een zwaar delict is waar gf nisstraf op kan staan. Vei had hier slapeloze nacht gehad, maar kreeg wel e grip van de officier. ,,U ha deren in de auto? Als die veel lawaai maken als de dan kan ik me voorsteller niets gehoord heeft. Boven uw motor achterin. Normaa ik f 175, - voor schade ve ken door onhandig mam ren, maar ik laat het bij f 1' Uitspraak conform de eis. RozendaallaH Leusden-C Het omstreden, in september verschenen, CIMK-rapport over winkelcentrum De Hamershof met daarin opmerkingen over een Albert Heijn in Leusden, is volgens het CIMK toch echt een tussentijds rapport. De gemeente beschouwt de nota van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf echter het liefst als een eindrapport en wil verder niet meer geadviseerd worden over De Hamershof, supermarkten en warenhuizen. Om dat verlangen duidelijk te maken werd zelfs ten gemeentehuizen het woordje tussenrapportage" op de omslag van de verspreide CIMK- rapporten met Laufer Corect (waarschijnlijk) weggekalkt. Dit naar verluidt tot ongenoegen van het onderzoeksinstituut dat toch heel graag een definitieve rapportage wil presenteren. Of die er daadwerkelijk komt is onbekend, maar het CIMK gaat er in ieder geval van uit. In een notitie aan de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW) is het woord „tussentijds" duidelijk onderstreept. Uitslag van de KNWU afdelings wedstrijd op de baan van „The Flying Bike" te Zeist. Open klasse: 8/9 jaar: 1e Michael Noordam. 14-plus: 1e Minko de Nooy. Powder Puffs 11 jaar: 2e Bea Maarsseveen 14-plus: 1e Karin Lengers. Junioren: 12 jaar: 1e Dick Hoogland. 13 jaar: 2e Danny Mosterd; 3e Eric Sipsma. 14 jaar: 3e Mare Mutsers 15 jaar: 1e Minko de Nooy Experts: 8 jaar: 3e Igor Glattli. 9|aar: 1e Michael Noordam 12 jaar: 2e Olav Glattli. 13 jaar: 3e Alexander Speksnijder 14 jaar: 2e Marcel Hoogland. 16-plus: 3e Reinald Voorn Thijs Visser, 1ste en 2de in Hoog land Muziekvereniging Lisiduna uit Leusden kreeg onlangs een welkome gift van Stichting de Boom. Blij als bestuur en leden van de muziekvereniging met deze schenking waren, werd het geld meteen goed besteed. „Lisiduna" schafte zich namelijk een lira aan, een muziekinstrument dat op de bijgaande foto wordt tentoongesteld. Sjoerd de Jonge uit Leusden was afgelopen maandagavond op de televisie te zien in A VRO 's Puzzeluur. In deze kwis, die geleid wordt door opperlolbroekJos Brink, reikte Sjoerd niet tot de hoofdprijs. Hij werd echter niet met lege handen naar Leusden teruggestuurd. Integendeel, die handen werden behoorlijk belast met de nieuwe, driedelige Dikke van Dale. Onze fotograaf Janus Visser, aandachtig kijker van Puzzeluur, leverde de foto. van de PvdA, is in het geheel niet gevleid met het compliment dat CDA-voorzitter Dick Tigchelaar vorige week in deze rubriek maakte aan het adres van de PvdA. Tigchelaar zei toen dat „de oppositie haar huiswerk goed doet" en doelde daar indirect ook mee op de mate van publiciteit die de PvdA steeds ten deel valt. „Ik vind het raar dat Tigchelaar ons een compliment geeft. Het is de gewoonste zaak van de wereld dat je als raadslid hard en goed werkt. Kennelijk leven er binnen de CDA-fractie andere opvattingen over raadswerk", aldus een serieuze Corri. LEUSDEN - Ondanks het feit dat het fietscrossseizoen met rasse schreden het einde nadert, blijven de Leusdense crossta lenten vriend en vijand verbazen met het neerzetten van een groot aantal goede prestaties. Voor alsnog lijken de jongens en meisjes nog lang niet aan het einde van hun (fietscross)latijn. In Hoogland sleepten de Heuvel crossers bij een uitwisselings wedstrijd op de baan van de „Highland Devils" niet minder dan 19 prijzen in de wacht. Den nis Arreman was met twee eerste plaatsen haantje de voorste. De prestaties van Thijs Visser, Igor Glattli, Danny Mosterd en Minko de Nooy waren ook niet mis. Een dag later deden de Leusde- naren het nog eens dunnetjes over tijdens een KNWU-afdelingsrace op de baan van de „Flying Bike" in Zeist. Hier vielen met name de topplaatsen van Karin Lengers, Dick Hoogland, Michael Noordam en wederom Minko de Nooy op. De erelijstjes die de „Heuvelcrossers" in een weekend bij elkaar trapten op de baan van „De Highland Devils" te Hoogland zagen er als volgt uit: 13 jaar: 1e Danny Mosterd, 2e Alexan- der Speksnijder. De huisartsen Van Nieuwkerk (links) en Van den Berg. LEUSDEN - Sinds afgelopen maandag is er een medische praktijk in Leusden. De huisartsen W. van den Berg en J. van Nieuwkerk én de fysio therapeuten A. Kotster en N. van Gils zijn nu onder één dak gehuisvest. Dat gebouw staat aan Korte Geer 8, een nieuw zijstraatje van de Hamersveld- seweg ter hoogte van de Koningshof-kerk. Patiënten van beide huisartsen moeten voor taan voor het bezoeken van het spreekuur eerst een afspraak maken, telefoon: 948111. Open Klasse: 8/9 jaar. 2e Igor Glattli; 1e Thijs Visser. 10/11 jaar. 1e Dennis Arreman. 12/13 jaar: 2e Danny Mosterd. 14-plus: 2e Minko de Nooy. Powder Puffs 14-plus. 2e Astrid van Zanten, Junioren: 8 jaar: 1e Igor Glattli, 2e Thijs Visser. 9 jaar 2e Danny Spijker; 3e Alfred de Jong. 11 jaar. 1e Dennis Arreman 12 jaar' 1e Olav Glèttli. Het medisch centrum aan Korte Geer 8.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8