Hockeyers rolden Maarsen op: 8-2 TTCL van slag tegen SVE: 1-9 SVA-jeugd Pupillen Q1 kampioen Achterveld laat zich door verlies niet uit veld slaan Dames wonnen met 3-1 van De Mezen Uitslagen Antilopen 1-3 tegen Laren „Roda' Sport DINSDAG 23 OKTOBER 1984 IBUSBIBI* ICIMHlIS Uitslagen Lf DE LEUSDER KRANT 60 Deelnemers op SVA kaart- toernooi Uitslagen dames schietclub tweede instantie, nadat Es- de Harst ook al eens op c kende keepster van de Me gestrand, sloeg Gerke van bal op de plank 1-0. Een heidsfoutje van libero Lo de Wall Bake werd door de Mezen-spits afgetroefd pikte de Mezen-dame d. toen het kleinood iets te vi stick afsprong om ve keepster Simone Fokkern kijken te geven: 1-1 In de rust bracht Pet Carolien Meinen (Esmee Harst) en Els Spijkman (A Bakker) in het veld. Via de brak Leusden de Mezen- keer op keer open. Caro nen en Marjan van de Be niet te houden en legden ke plekken bij de Meze Slechts via overtredingen tegenstander het tweetal den leggen. Veel stre schoot Matty Ankerman naar een 2-1 voorspro dacht dat Mezen nu iets i doen, kwam bedrogen uit bleef het spel dicteren en kansen meer weg, omdat me Welmoed Fokkema de midvoor geen meter ruim gaf en volledig in de tweed de wedstrijd speelde. Het van de vele doelrijpe mo den liet echter te wens; Gerke van Dam en Caro' nen kwamen oog in oog keepster maar slaagden i om de Mezen-doelvrouwe pen. In de slotfase toen d zich allang bij een nederi den neergelegd kon Lei voorsprong uit een straf; groten. Gerke van Dam definitieve vonnis en bep eindstand op 3-1 Uitslagen: Dames I - Mezen I Phoenix III - Dames II Heren I - Maarssen Schaerweijde VII - Heren II Shinty III - Heren IV Veteranen A - Huizen A Huizen B - Veteranen B Veteranen D - Shinty B Veteranen E - Amersfoort C de Ruiter en Carel Jan Kreikamp die door laatstgenoemde vanaf de cirkel doeltreffend werd afgerond betekende 5-1voordat Frank de Ruiter zelf na een onderschepping en een fraaie solo de zesde treffer voor zijn rekening nam (6-1Daar na was het weer de beurt aan killer" Ralf Quick om een strafcor- ner meedogenloos hard in de tou wen te jagen. Even kon Maarssen op adem komen en zowaar de aanval opzoeken Weer greep de doelman van Leusden in de ogen van de arbiters onjuist in en op nieuw verdween de bal op de ..stip". Ook ditmaal kende de Maarssen-speler geen pardon 7— 2 Toch had Leusden het laatste woord in de vorm van een doelpunt. Carel Jan Kreikamp schreef de treffer op zijn naam. Vijf man inclu sief de keeper van Maarssen zette de jeugdige Leusden-speler voor schut, voordat hij voor de achtste maal de bal tussen de palen depo neerde (8-2). Opmerkelijk was de uitspraak van trainer Rob Weers. ,,Dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen," stelde hij na de monsteroverwinning vast. ,,Er werd slecht en ongeconcentreerd gehockeyd Alleen de strafcorner en de strafpush liepen ouderwets. Voor het overige moeten we dit duel maar gauw vergeten." DAMES Peter Kipp, de coach van de damesformatie, had Annemiek Bakker (linksachter) en Marjan Ponsen (rechtsachter) weer in de ploeg gehaald ten koste van Kann Reurslag en Els Spijkman. „Ik nam hiermee toch een zeker risico," gaf hij te kennen, „maar het pakte gelukkig allemaal goed uit." In de beginfase had Leusden dan ook enige tijd nodig om aan de nieuwe opstelling te wennen, waardoor de organisatie af en toe zoek was. De Mezen kregen daardoor het mid denveld in handen. Maar echt ge vaarlijk werden de gasten nauwe lijks. Via gevaarlijke counters en solo's van Marjan van de Belt kon Leusden zich uit de greep ontwor stelen. En via snel uitgevoerde aanvalspatronen nam Leusden langzaam maar zeker het heft in handen. In de 13e minuut was het raak toen wederom Marjan van de Belt haar tegenstandster langs de zijlijn dolde en tot aan de achterlijn doorsnelde voordat ze de bal op Gerke van Dam afspeelde. Pas in Gerke van Dam strand op de uitstekende keepster van De Mezen. Marjan van de Belt was Leusdens meest gevaarlijke spits. Trainer Peter Kipp kijkt vanuit de dug-out goedkeurend toe. LEUSDEN - Een kind kon zon dagmiddag bij wijze van spreken de was doen. Zo simpel rolde de standaardhockeyformatie van heren-trainer Rob Weers het team van Maarssen op. De wed strijd die wegens de slechte toe stand van het hockeyveld in Maarssen, zoals min of meer in de lijn der verwachting lag, in Leusden werd afgewerkt, werd een waar doelpuntenfestijn waarin strafcorners en strafbal- len elkaar in hoog tempo opvolg den en waarin de „schutters" van vooral Leusden een uiterst plezierige middag beleefden. Ook de hockeydames van Peter Kipp deden een duit in het zakje door op het schitterende kunst grasveld voor eigen publiek con current de Mezen met 3-1 te ver slaan, hetgeen, nadat Leusden be kend werd dat koploper Malburgen een kostbaar punt had laten liggen, tevens een gedeelde eerste plaats op de ranglijst opleverde. Voor Leusden kon dit weekend dan ook niet meer stuk. Zonder Jelle Bultsma (studiever plichtingen) en de kleine Bartje van Dalen (geopereerd) bond Leusden op het Valleipark tegen het laagge klasseerde Maarssen de strijd aan Carel Jan Kreikamp (midvoor) en Martijn Marree (linksmidden) na men de opengevallen plaatsen in In de eerste de beste minuut kreeg Leusden een strafcorner te nemen, nadat een aanval op onreglemen taire wijze door Maarssen in de kiem werd gesmoord. Zoals van te voren was afgesproken, nam routi nier Frank Marree de strafcorner. Perfect sloeg hij het speeltuig op Ralph Quick aan, die niet zoals iedereen verwachtte zelf op het hok kanjerde, maar de bal beheerst op de toegelopen Frank Marree terug- schoof die de bal hoog in het doel pushte: 1-0. „Een strafcorner uit het boekje," vertelde Rob Weers. „waarmee we menig tegenstander een loer draaien. Want iedereen denkt dat Ralf Quick de bal voor zijn rekening zal nemen. Een betere start kon Leusden zich niet wen sen. En toen nog geen vijf minuten later Frank de Ruiter in de cirkel tegen het kunstgras gekegeld werd en de scheidsrechters niets anders konden doen dan de bal op de strafpushstip te leggen, was het voor Maarten Jonges een koud kunstje om de stand op 2-0 te brengen. Na ruim een kwartier mocht dezelfde speler dit nog eens overdoen, nadat een hard ingesla gen strafcorner van Ralf Quick op de doellijn met de voet was gestopt Wederom hield Maarten Jonges zijn zenuwen in bedwang en klopte de keeper, nu in de andere hoek: 3-0. Een onoverzichtelijke situatie voor het doel van Leusden resul teerde in een strafbal voor Maars sen omdat keeper Frederik van der Lee een opzettelijke overtreding (afhouden) voor zijn hok beging. Ook Maarssen liet dit buitenkansje niet liggen en bepaalde de stand op 3-1hetgeen tevens de ruststand betekende. Na de rust ging Leusden onver minderd voort Een strafcorner aangeslagen door Herman Krei kamp werd rechtstreeks door Ralf Quick achter de keeper van Maars sen gekogeld: 4-1. Leusden nam ditmaal geen gas terug en bleef de Maarssen-veste bestormen. Een schitterende combinatie van Frank lichting liet te wensen maakte het tafeltennissen Leusdenaren, die sinds ber zelf op het Buiningp; een uitstekend geoutillei commodatie beschikken, der lastig Ook het law door de vele aanwezigen kaliteit veroorzaakt werd, bevorderlijk voor het nt van een goede prestatie Jan Vogel en Rob Unkrai mede daardoor ver onde; doordat de concentratie maal was Alleen Piet Bree was in zijn gew< Toch moest hij al zijn de beslissende 3e set i geven. Jan Vogel wist i de eer te redden. Alle an ten bleven in Utrechts be Uitslagen: Senioren 3-Doorn 2 Telstar 4-Senioren 4 Junioren 11-Sparta 11 Junioren I2-Hellas 11 Exakwa A1 -Aspiranten A1 Aspiranten B1-de Meeuwen j Aspiranten B2-Exakwa B3 Aspiranten C1-Exakwa C3 Pupillen Q1-Soesterkwartierl 6-0(1: Afdeling zaterdag: Hees 2 - Roda 2 Hulshorst 3-Roda 3 Roda 4 - Cobu Boys 3 SOVA 4 - Roda 5 Roda 6 - Hierden 6 EFC 7 - Roda 7 AFDELING ZONDAG: Roda2-HDS2 Hooglanderveen 3 - Roda 3 Hooglanderveen 4 - Roda 4 Roda 5 - Sec 5 Hooglanderveen 6 - Roda 6. Roda 7 - Hooglanderveen 7 KWA 9 - Roda 8 Afd. Jeugd Meisjes Leosd1-Surf d2 Leosd1-Devud1 Leos d2-SW d3 Leosd2-Spiritd2 Leoscl-SVH C2 Leos c3-Olympia C2 Leos b4-Mintonet b1 Leos b5-Limvio b1 Jongens Leos e 1-Spi rit e1 Leosel-Limvioel Leos d1-BGSV d1 Leosd1-SVH d1 Leosd2-Spiritd1 Leos d2-Unicornus d1 Leosc1-Mintonetc1 Leos b2-Surf bi De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wal dat met elkaar te maken heeft'7 Alles' Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in "t gezin bekend te maken bij familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur. (advertentie) LEUSDEN - De standaardforma- tie van Tafel Tennis Club Leus den heeft in de vijfde ronde van de najaarscompetitie een fikse nederlaag geleden. Tegen SVE in Utrecht kwamen de Leusde naren er niet aan te pas. Met niet minder dan 9-1 moesten de heren, Rob Unkraut, Jan Vogel en good-old Piet van den Bree het onderspit delven. Het was moeilijk spelen in de zaal waarin SVE zijn thuiswedstrijden pleegt af te werken en tegen TTCL de strijd aanbond. De ver- klaverjassen 1 W. Tolboom 5419 2. mevr. Van Rossum 5228 3. mevr. Pronk 5138 4. E. de Wijs 5039 5. mevr V. Bekkum 4987 6. Alie Bokkers 4947 7. L. v. Ruitenbeek 4917 8. W. Schimmel 4893 9. J. van Rossum 4877 10. W. Schouten 4862 11. J. v.d. Hengel 4779 12 mevr. Prinsen 4745 13. B. Hak 4714 14. Alie Tolboom 4713 15 G. v.d. Breemer 4685 16. C. Pronk 4656 17. mevr. T. Boersen 4643 18. R. de Vette 4574 19 Anita de Vette 4564 20 A.de Jong 4544 21. mevr. K van Hamersveld 4502 22. T. Blankenstein 4495 De poedelprijs was voor mevr. V.d. Hengel met 3514 punten. Tolboom wacht Achterveld B1 nog op de eerste zege. De eerste echte F-competitiedoelpunten werden gemaakt door Niek Tessels en Anita Smal. Uitslagen: Amersfoorste Boys A1 - Achter veld A1 3-3 Achterveld A2-SEC A2 7-0 Achterveld B1 - Quick B2 0-6 Achterveld C1 - IJsselmeervogeis C3 1-2 Achterveld D1 - Roda D2 1-4 WZAD4-Achterveld D2 0-9 Amersfoortse Boys E1 - Achter veld E1 5-1 Achterveld F1 - Hooglanderveen F1 4-1 Roda F5-Achterveld F2 1-1 Dames Junioren Achterveld 2- De Glind 1 3-0 Achterveld-Laren 1-3 Achterveld 2-Veensche Boys 2 1-1 Veensche Boys 3 - Achterveld 3 afgelast Odi 2-Achterveld 4 niet bekend D.E.V. 5-Achterveld 5 3-2 Quick 10-Achterveld 6 2-3 Amerf. Boys 8-Achterveld 7 0-7 DAMES (BEKER) Achterveld-De Vesting 0-9 Programma komend weekend Achterveld- V.V.Z.A. 14.30 uur Achterveld 2-AP.W.C. 2 11.30 uur Achterveld 3 - Maluku Muda 211.30 uur N.SC. 2-Achterveld 4 12.00 uur A P.W.C. 5-Achterveld5 11.00uur V V Z. A 7 - Achterveld 6 14 30 uur K.V.V A 9-Achterveld7 14.30uur DAMES Achterveld - Austerlitz ACHTERVELD - Vrijdagavond werd in de kantine de eerste ronde gespeeld van het S.V.A. kaarttoernooi. Er waren 60 deel nemers waarvan 44 klaverjas sers en 16 schutjassers. De prijswinnaars van deze avond waren: schutjassen aantal punten 1. Th. Wijntjes 94 2. A de Ridder 94 3. mevr. Kok 92 4. G. v.d Pol 92 5. C. de Vette 86 6. mevr de Ridder 85 7 mevr. Ossendrijver 85 De poedelprijs was voor Wuf Tol boom met 54 punten. ACHTERVELD - In de bijna plaatselijke voetbalontmoeting tus sen de damesjunioren van Achter veld 2 en De Glind 1 weerden de meisjes uit De Glind zich heel knap maar moesten toch met 3-0 buigen. Achterveld D2 behaalde een grote overwinning door goed spel van Maurice Kerkhof, Wibo Plijnaar, Dik Voorburg en Freddy v.d. Wete ring. Ondanks onvermoeibaar leuk spel van Eric van Marwijk en Frank Een goede kopbal maar een doelpunt levende die niet op. gers om van ruimtedekking op mandekking over te schakelen. Enig succes had deze tactische wijziging wel. Achterveld kreeg plotseling meer vat op de wedstrijd. Maar een Laren-doorbraak op het randje van buitenspel betekende echter 0-2, waardoor de jacht van Achterveld op de gelijkmaker lelijk doorkruist werd. Toch kwam Ach terveld dankzij een doeltreffende kopstoot van Marcel Boonen in de wedstrijd terug 1-2. Vanaf de aftrap echter bouwde Laren een aanval op die in de derde treffer resulteerde: 1-3, hetgeen in feite de nekslag betekende. Want wat Achterveld in het laatste kwar tier nog probeerde, het wilde ge woonweg niet lukken Het was „spitsuur" in het strafschopgebied van Laren maar het beetje geluk dat je als speler dan nodig hebt om een doelpunt te forceren, kon niet worden afgedwongen. Op het mo ment dat doelpuntenmaker Marcel Boonen ook nog geblesseerd moest uitvallen, zodat binnen het elftal enige wijzigingen doorge voerd moesten worden - Johan van Dalen schoof naar het midden veld op en Johan van de Hengel nam de rechtsachterpositie in - luwde de storm en streed Achter veld een verloren strijd. „We heb ben als ploeg gefaald," conclu deerde trainer Jan Drost. „Voor rust hebben we het eigenlijk laten liggen. We laten ons echter niet van de wijs brengen en gaan met volle moed op de ingeslagen weg door. We zitten danwel onderin maar de krachtsverschillen in de afdeling zijn zo gering dat de echte klappen pas na de winter zullen gaan vallen. We zijn nog lang niet uit het veld geslagen," voegde Jan Drost er gemakshalve nog aan toe. LEUSDEN - Het pupillenploegje Q1 van korfbalvereniging Antilopen kon j I zaterdag in de bloemetjes worden gezet. Als eerste team behaalden ze het najaarskampioenschap met klinkende cijfers: twaalf punten uit zes wedstrijden en met maar liefst 29 doelpunten gescoord en maar één tegen. De sterren van de toekomst? Wie zal het zeggen. In elk geval hebben Regma van Steeg, Georgette Gonlag, Liselore Ligter- moet, Cindy Goedknegt, Mirjam den Heyer, Pieter Vente, Taco van Berkel, Ronald Spijker, Maurits Berkel en Frank Schoemaker (ontbreekt op de foto wegens vakantie) het met hun trainers Jan Costa en Arnold v.d Loo het gefikst en de titel behaald ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de da- messchietclub in Achterveld werd slechts door acht leden deelgenomen. Anneke Ouds hoorn moest ditmaal haar eer ste plaats afstaan aan An Vos- kullen die met 89 punten de eer ste plaats behaalde. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. Anneke Oudshoorn 88 3. Nel Tijmensen 80 4. Iny Kok 77 5. Tiny Tolboom 73 6. Annelies Huurdeman 73 7. Mien v.d. Burgwal 66 8. Anja van Rossum 66 Cor Horst van SV Achterveld poeiert, terwijl drie tegenstanders en een ploeggenoot verrast toekijken. ACHTERVELD - „Never change a winning team". Een uitspraak die Achterveld trainer Jan Drost in ere hield. Ongewijzigd liet de Nijkerker- vener het elftal dat vorige week hekkesluiter Amsvorde in de Keistad naar een 0-3 nederlaag speelde, tegen La ren op het Kerstenssportpark in het strijdperk treden. Maar wat in de tweede overwinning in successie had moeten re sulteren, mondde uit in de derde nederlaag van het sei zoen. Met 1-3 ging Achter veld op eigen bodem keihard onderuit. Vooral had trainer Jan Drost nog zo over de „grilligheid" van Laren met zijn spelers gesproken. „Pak de zaken vanaf het begin net zo energiek aan als tegen Amsvorde dan komt het tegen Laren ook wel goed," sprak hij tot de ploeg Niets was echter minder waar. Achter veld was geen schim van de gretige formatie die vonge week de Amers- foorters op alle fronten aftroefde Laren kon zich met het counterspel waarmee ze Achterveld tegemoet traden naar hartelust uitleven Een gave combinatie van de Laren- voorhoede sneed dwars door de Achterveld-achterhoede heen en bracht een Laren-aanvaller alleen voor doelman Henri Kok, die nogal stuntelig zijn doel uit kwam zetten Simpel school de Laren-speler de bal onder de Achterveld-keeper door in het lege doel: 0-1 Wie dacht dat Achterveld wakker geschrokken was had het mis Laren bleet met name op het mid denveld de lakens uitdelen, terwijl de achterhoede alle tijd had om de doorzichtige opgezette aanvalsgol ven van de oranje hemden in te dammen Tot aan de rust bleef de 0-1 stand in tact. In de pauze vertelde trainer Jan Drost zijn spelers wat er aan man keerde en sommeerde zijn verdedi-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8