eerste consumentenbeurs in Leusden een uitje voor het hele gezin erste Expo Leusden: ijf dagen kijken en kopen Veel woonideeën iterlaan: tien beurzen per jaar Zelfgebreide kleding REDUCTIEBON GRATIS TOEGANG PAG 23 OKTOBER 1984 LEUSDER KRANT SDEN - „Vroeger", zegt de E. M. Laan van het orgaiu- buro Interlaan, „kwam het wel voor dat een stel win- irs uit een bepaalde plaats Don samen een consumen- eurs organiseerden. Maar nwoordig is dat zo makke iet meer. Door een veran- ig in de Winkelsluitings- worden er aan een consu- lenbeurs eisen gesteld. De s moet een landelijk of maal karakter dragen; er I entree gevraagd worden; de standhouders mag de uk niet liggen op de ver maar moeten er dingen de beursbezoeker ge el worden. Noviteiten, de- stratieprodukten, de con- ïnt moet er iets van kun- opsteken. Door dat soort werd het voor individue- nkeliers of winkeliersver- igen steeds moeilijker elf zo'n beurs te organise- erk aan de winkel dus organisatieburo's zoals In- at er één is. Vier buro's eren in Nederland op de- 16 <|arkt en daarnaast zijn er de tentoonstellingsgebou- (RAI, Jaarbeurs, Ahoy) die de consument gerichte organiseren. Inter- sedert tien jaar aktief, t jaarlijks tien beurzen I zijn rekening. In Leusden men nu op verzoek van Winkeliersvereniging „De ershof'. Laan: „We heb- toen dat verzoek er lag, de tigstelling bij onze landelij- Wten getest. De reakties n vrij positief. De regio een goede naam qua kracht. Ook hebben we ^langstelling van de con- snten gepeild. Niet weten- ipelijk, hoor. We hebben usden 600 mensen opge- en onder meer de vraag ild of ze wel eens zo'n umentenbeurs bezochten. van de mensen ant- dde „ja" op die vraag en lit mag je afleiden dat er diverse stands zullen nieuwe arti kelen en produkten te zien zijn en zullen demonstraties worden ge geven. Ook is de beurs een prima plaats om zelf eens een nieuwe machine of een stuk gereedschap te proberen. Men kan er kijken en vergelijken. De Expo Leusden biedt een as sortiment artikelen voor in en om het huis. Er zullen diverse stijlen meubelen te zien zijn, keukens, vloerbedekking, sanitair enzo voorts. Een hoogtepunt is de stand, waar waterbedden te zien zijn én geprobeerd kunnen worden. Voorts is er een stand met de nieuwste zonnebanken en andere bruiningsapparatuur. Hobby en vrije tijd Aandacht op de Expo Leusden ook voor hobby en vrije tijd. Steeds meer mensen krijgen steeds meer vnje tijd en die wil men graag op een nuttige en toch plezierige wijze besteden. Zo zijn veel mensen te genwoordig vaak bezig met het verbeteren van hun huis. Veel fabrikanten spelen hierop is en er worden dan ook steeds meer handige hulpjes op de markt ge bracht om bijvoorbeeld zelf stoelen te bekleden, zelf parket te leggen, meuwe deuren in te zetten of be staande deuren te renoveren etc. Op de Expo Leusden is genoeg te zien voor de handige doe-het- zelver. Ook op het gebied van kleding- maken, borduren en ander hand werk is een grote collectie mate riaal. Er zullen diverse stands zijn, waar naaimachines, breimachines, garens, stoffen en andere beno digdheden te zien zijn. Een bijzondere stand op de Expo Leusden is die waar wassen beeld jes worden geéxposeerd. Ook dit is iets wat men zelf kan leren. Infor matie over cursussen wordt op de beurs gegeven. Isolatie en energiebesparing zijn twee aspecten in het leven van het moderne gezin, die duidelijk naar voren komen tijdens de Expo Leus den. Er zijn verschillende metho den om een huis te isoleren en juist op de beurs kan men zich goed orienteren. Energiebesparing hangt in hoge mate samen met isolatie en ook hierover kan men veel te weten komen. Modeshows Op de Expo Leusden wordt de meuwe wintermode '85 gepresen teerd m een wervelende mode show. Enkele malen per dag zullen professionele mannequins een col lectie draagbare mode tonen voor jong en oud. Tevens zullen zij de meuwe haarlijn laten zien en de accessoires die m het modebeeld '85 passen. In een apart modethea ter kunnen bezoekers van de Expo Leusden gratis kennisnemen van de meuwe mode. Ook het buitengebeuren krijgt aan- Dagelijks worden er verscheidene modeshows gehouden dacht op de Expo Leusden. Op de Expo Leusden zijn specialisten, die graag advies geven over het inrich ten van de turn. De Expo Leusden is van woens dag tot en met zaterdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op zondag is de beurs open van 12.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is voor volwas senen 5,— en voor kinderen tot 12 jaar en 65-plussers 2,50. LEUSDEN - Het huidige mode beeld wordt in hoge mate bepaald door allerlei soorten breisels. Wer den jarenlang zelfgebreide truien uitsluitend gerekend tot vrije- tijdskleding, tegenwoordig worden de modellen steeds chiquer en is het breien van truien een ware cultus geworden. De prachtigste patronen worden erin gemaakt en er komt ook steeds meer variatie in de materialen. Verschillende soor ten garens worden gecombineerd. Op de Expo Leusden is een uitgebreid assortiment garens te zien in de stand van Rob Nijeveldt. De ontwikkeling op het gebied van breigarens gaat zo snel, dat er bijna elke week wel iets nieuws op ga- rengebied is. De allernieuwste snufjes zijn ook op de Expo Leus den te zien, zoals gekleurde veer tjes die worden meegebreid, aller lei soorten bont en boa, die deze winter veelvuldig te zien zullen zijn. Daarnaast zijn inmiddels al inge burgerd de katoenen en wollen garens die door elkaar gebruikt worden, diverse soorten lint en zelfs zijde. In de winter '85 zal veel mohairachtig garen gebruikt wor den. LEUSDEN - Expo Leusden zal het aspect woninginrichting ruim schoots aan de orde laten komen. Men kan hier ideeén opdoen en uitgebreid informatie inwinnen over de verschillende mogelijkhe den die er zijn voor de inrichting van een huis. Zo is er op het gebied van vloerbedekking het nodige te zien. Er zijn diverse manieren om een fraai vloeroppervlak te verkrijgen. De vloerbedekking die men kiest hangt natuurlijk af van het soort meubelen dat men heeft of het soort interieur dat men wil creéren. Be halve vaste vloerbedekking en vi nyl kan men bijvoorbeeld parket of kurk gebruiken. Op de gezinsbeurs Expo Leusden is een ruim assorti ment kurk- en parketvloeren te zien op de stands van Naturo Kurk en Midland Parket. Kurk is de wat minder bekende soort vloerbedekking. Toch wint dit materiaal de laatste jaren steeds meer aan populariteit. Het is dan ook een typisch natuurprodukt, dat wel al zeer bekend was als wand- bekleding. Kurk is de natuurlijke bescher mingslaag van de kurkeik, een boomsoort die in het zuiden van West-Europa groeit. Deze laag wordt van de boom afgepeld. Het kurk wordt daarna geperst tot blok ken, die ongelooflijk sterk zijn. De natuurlijke eigenschappen van kurk - veerkrachtig, isolerend - blijven bewaard. De blokken wor den in stroken, platen of tegels gesneden. De kurkvloer wordt af gewerkt met een speciaal soort lak. Deze lak zorgt ervoor, dat er geen vuil of stof in het kurk kan komen. Daardoor is een kurkvloer gemak kelijk in onderhoud en evenals parket hygiënisch. Bovendien is het geluiddempend. Op de stand van Naturo Kurk zijn vakmensen aanwezig die alles kun nen vertellen over de voor- en nadelen van kurk als vloerbedek king over het zelf leggen ervan en over de verschillende kwaliteiten. Parket komt voornamelijk uit Scandinavië. In deze streken is hout het materiaal voor het bouwen van een huis. De Scandinaviérs kunnen zich er dan ook op beroemen ex perts te zijn in de verwerking van hout. De laatje jaren heeft de IN - Voor de eerste keer wordt dit jaar de Expo Leusden en. een kijk- en koopbeurs voor het hele gezin. Vijf dagen iat er naast het winkelcentrum de Hamershof op het errein een tentencomplex, waar meer dan vijftig standhou- consument hun waren zullen tonen. Van aanstaande ag tot en met aanstaande zondag (24 tot en met 28 oktober) Leusden en omgeving kennis maken met Expo Leusden. De Expo Leusden is een consu mentenbeurs, gericht op alle leef tijdsklassen, mannen en vrouwen. Ook voor kinderen is er het nodige te doen. In een ongedwongen sfeer kan men vrijblijvend rondslenteren en zich op de hoogte stellen van de nieuwtjes, die er op de markt zijn. In l hebben woensdagmiddag vrij toegang tot de Expo Leusden. Op vertoon van deze bon hebben 65-plussers, op woensdagmiddag 24 oktober a.s. tot de Expo Leusden naast het winkelcentrum Hamershof te Leusden. De beurs is deze middag geopend van 13.00-17.00 uur. ook van het publiek belang stelling voor bestaat." Wachtlijst Er komen op de Expo Leus den 58 standhouders uit het hele land te staan. Volgens Laan was het bezetten van de stands geen al te groot pro bleem. Hij verwacht zelfs dat hij een aantal bedrijven en instellingen op een wachtlijst zal moeten plaatsen voor even tueel volgende edities van de Expo Leusden, omdat de eer ste helemaal vol zit. Of er een vervolg komt is afhankelijk van de vraag of de eerste een succes wordt. Laan: „We ho pen op zo'n 20.000 bezoekers. Als we dat aantal halen is er een goede basis om jaarlijks of tweejaarlijks naar Leusden te rug te keren. Bovendien doen we tijdens de beurs voortdu rend onderzoek onder de be zoekers. We willen graag we ten of de beurs aan hun ver wachtingen voldoet. Ook die gegevens bepalen of een re gelmatig terugkerende beurs in Leusden levensvatbaar is." In verschillende andere ste den is dat zeker het geval. De door Interlaan georganiseerde beurzen in Enschede, Leiden en Alkmaar zijn inmiddels uit gegroeid tot een jaarlijks te rugkerend festijn. Sommige beurzen halen een bezoekers aantal van 50.000 60.000. En toch ziet Laan het totaal aantal consumentenbeurzen enigzins teruglopen, de grote hoeveel heid werk, die er aan vastzit, én de hoge kosten zijn de belang rijkste oorzaken. Zo werd voor de beurs in Leusden zeven maanden geleden al begonnen met het polsen van belangstel lenden en het aanvragen van de vereiste vergunningen. Vijf maanden geleden werd daad werkelijk gestart met de voor bereidingen. Eén van de pro blemen voor het organisatie- buro is dat Leusden niet de beschikking heeft over een bestaande accommodatie, waar de expo in onderge bracht zou kunnen worden. Vandaar de tenten, die moesten verrijzen op het kermisterrein- tje naast de Hamershof. Laan: „Er zijn in Europa maar een paar bedrijven, die dergelijke tenten verhuren. Dus je moet er tijdig bij zijn om ze te huren. Voor Leusden hebben we de beschikking over vierduizend vierkante meter. De tent is voorzien van een vloer, ver warmd en verlicht. Een extra probleem vormt een boom, die midden op het terrein staat. Daardoor kunnen we niet met één grote tent werken, maar hadden we verschillende klei nere tenten nodig, die door middel van sluizen met elkaar verbonden zijn. Het kost ons alleen al 7000 gulden extra om dat boompje te omzeilen." Modeshows Toch is er in het organiseren van consumentenbeurzen ken nelijk nog wel brood te verdie nen. Het is de enige aktiviteit van Interlaan en de organisatie van zo'n tien beurzen per jaar stelt de heer Laan in staat zich in een boven-modale automo biel te verplaatsen. Laan be aamt dat er nog best wat te verdienen valt. Tegenover de kosten staan de inkomsten, die onder meer bestaan uit de verpachting van het horeca gedeelte in de tent en de ver huur van de vierkante meters aan de standhouders. En last but not least zijn er dan ook nog de entreegelden, die in hun geheel ten goede komen aan de organisator van de beurs. Laan: „In de eerst plaats is het de Winkelsluitingswet, die ons verplicht om entreegeld te hef fen. Maar bovendien knjgen de bezoekers er ook iets voor. Zoals gezegd ligt de nadruk op het informatieve, op voorlich ting aan de consument. Er zijn allerlei produkten te bekijken en te proberen. Wie nou eens wil weten, hoe een waterbed ligt, kan dat op de Expo Leus den komen uitproberen. En de modeshows kan men ook nog eens zonder extra betaling be kijken." Zo druk is het soms op door Interlaan georganiseerde beurzen de Expo Leusden wordt onder meer informatie gegeven over kurk en parketvloeren. techniek voor het leggen van par ketvloeren een aanzienlijke veran dering ondergaan. Het is niet alleen veel eenvoudiger geworden om te leggen, ook is de behandeling van het hout zodanig dat vele nadelen die een parketvloer vroeger had nu niet meer bestaan. Een parketvloer is een vnj kost bare investering, maar daarente gen heeft het een vrij lange levens duur. Het is gemakkelijk in onder houd en dus erg hygiënisch en bovendien isoleert het goed. Parket heeft een natuurlijke uitstraling en past m verschillende interieurs.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9