tobbieskoop bestaat tien jaar Toch een verkeerslicht bij Smoussesteeg/ Postlaan Reeds 250 VAM- vaten besteld Zes woningen aan Diakenhove ogramma Hobbieskoop JazzPierement van Peer Hartjesveld in Hakhorst Zelf composteren' GEZELLIGE jet de Gooijer de stuwende kracht Solidariteits- winkel weer in Hamershof Vrouwenkafé draait film All about Eve Bestuurders reden te snel ABTB houdt vergadering VM-bus De Til draait de Shining GEZINSBEURS Een gezellige kijk- en koopbeurs voor het héle gezin plaatselijk nieuws DEN - Deze maand is jaar geleden dat de koop opgericht lobbieskoop is een ie- terugkerend festijn in o Zuid waar iedere be llende vele soorten Dbby's kan bekijken jok kan kopen. Wat als een handenarbeid- s nu in tien jaar uitge- tot een steeds groter de organisatie. Ko- zaterdag, 27 oktober, deze jaarlijkse a-expositie weer ge in de Openbare Ba- j ioI 't Palet aan de Wil- Zwijgerlaan. Riet de de stuwende kracht i! de Hobbieskoop geeft gblik. [eerste wat je denkt: 10 leer, wie had dat ge- Toen we in augustus Leusden Zuid kwamen had ik de verwachting bewoners elkaar ken- itten, met elkaar mee Dat viel me tegen en erhand wilde ik probe- imijn manier iets aan te begon met en handen- ubje van 5 meisjes van isschool 't Palet, ,,de jpertjes". Ze maakten in jrmaanden allerlei din- op 30 maart 1971 werd liskamer ontruimd en verd in een expositie- Vorig jaar trok het jaarlijks festijn veel bezoekers verkoopruimte. De opbrengst was ƒ301,68 en werd 's avonds feestelijke overhandigd aan de bibliotheek ,,de Boeken molen" uit Leusden Zuid om er leuke jeugdboeken van aan te schaffen. De versierde geld- busjes hebben nog jaren lang op de bibliotheek gestaan," al dus Riet de Gooijer. In november 1974 werd er in de ibbieskoop, de jaarlijkse verkoop-expositie wordt gehou- >p zaterdag 27 oktober 1984 van 10.30 tot 16.00 uur in de bare Basisschool ,,'t Palet", Willem de Zwijgerlaan. ie hal en diverse lokalen zijn vele soorten hobby's te zien, er tevens originele kadootjes te koop zijn. Sieraden, nylon ges, babyschoentjes, geschilderde stenen, brooddeegfiguren, >n en speelbeesten zijn er te bewonderen. Er zijn etsen, ellen, olieverfschilderijen en voorwerpen van leer. Vele len op het gebied van haken, breien, borduren en weven getoond. Wie geïnteresseerd is in genealogie kan geïnfor- worden over het stamboekonderzoek. Er is boetseerwerk, Bk, houtsnijwerk, houten kinderspeelgoed en Hindelooper irkunst. Men kan ook geboeid raken door zwart-wit foto's, )\oemdecoraties en het bloemschikken met verse bloemen, bibliotheek ,,De Boekenmolen" uit Leusden-Zuid is present met i keur van boeken over allerhande hobby's. :e Hobbieskoop wordt muzikaal geopend door het schoolor- ^alet" o.l.v. de heer T. Werdler Daarna zal er doorlopend door mensen gemusiceerd worden, o.a. door het orkest „Momen- t Latijns-Amerikaanse muziek. Er zullen verschillende de- aties gegeven worden. Vanaf 13 00 uur worden kinderen in tegenheid gesteld - tegen een kleine vergoeding - te ilen, boetseren, bloemschikken of houtbranden. Eemgaarde met 6 mensen uit Leusden Zuid en 4 uit Leusden centrum een sinterklaasmarkt ge houden met allerlei handwerk Het clubje wilde laten zien dat tot op hoge leeftid gehobbied kan wor den. Deze sinterklaasmarkt werd een duidelijk succes en stimuleer de de bewoners van de Eemgaar de om met een handenarbeidclubje te beginnen. Riet de Gooijer On dertussen koesterde ik nog steeds het verlangen in mijn dorp iets te organiseren. Door mijn beroep als onderwijzeres had ik contacten met de O.B.S. ,,'t Palet" en de grote hal zag ik als een mogelijke ruimte voor een soort Sinterklaasmarkt. Wij kregen toestemming dit te doen en op 22 november 1975 stonden we met 12 mensen in de hal en waren zo de grondleggers van wat later zou uitgroeien tot de Hobbie skoop." Het jaar daarop kreeg de club het verzoek om mee te werken aan hun eerste kunstmarkt, waar ook enke le bewoners uit Leusden aan mee werkten. Vanaf dat moment kwa men er meer mensen uit Leusden bij de handenarbeidclub. Voor waarde tot deelname was wel dat het om hobby's ging en niet om een beroep. TENTOONSTELLING Riet Gooijer: Langzamerhand begon de kring groter te worden. Het onderlinge contact aroeide Men ging bij elkaar thuis les nemen in allerlei technieken. Altijd waren de deelnemers bereid alles over hun hobby te vertellen en te de monstreren. Natuurlijk mocht er ook iets verkocht worden. Dat moest ook wel, want er waren natuurlijk onkosten. Tien procent van de opbrengst ging in onze kleine kas. Daarvan kreeg de school ook altijd een bedrag om er b.v. iets extra's van aan te schaffen voor de kinderen. Zo'n tentoonstel ling in de school brengt namelijk de nodige drukte met zich mee, vooral toen we vanwege het groeiend aantal deelnemers ook klaslokalen bleken nodig te hebben In 1977 werd de tentoonstelling uitgebreid met een koffiehoek ver zorgd door mevrouw A. Rinkel, later door de dames Hülsenbeck en een gebakstand onder leiding van mevrouw Nieuwenhuis. In het voor jaar werden nieuwe plannen be sproken vor de daaropvolgende tentoonstelling Zo werd in 1979 voor het eerst gemusiceerd door de familie Van Kooten. Het aantal deelnemers aan de verkoop expositie groeide gestaag. In 1980 waren het er al 50. Ondertussen was er een commissie gevormd voor de algehele organisatie. HOBBIESKOOP ,,Er kwamen affiches, naar een ontwerp van mevrouw W. Ver- ploegh, mooie reclameborden, werk van de heer V.d. Braber. We mochten prikborden lenen van de vereniging Vrije Kwasten en later ook van de gemeente," aldus Riet de Gooijer. ,,De heer Breimer en Van Kooten namen de organisatie van het muzikale gedeelte op zich. De heer De Ruiter bedacht een passende naam voor ons: „Hob bieskoop" (men kan er nl. hobby's zien en kopen!). Het is natuurlijk ondoenlijk alle namen te noemen van mensen die al die jaren enthou siast meewerkten. Evenmin van al die uiteenlopende hobby's die aan de orde zijn geweest." Tot slot zegt ze „Ik ben er alleen maar dank baar voor dat we in staat waren met z'n allen zo'n gezellige dag te organiseren. Behalve zo nu en dan een klein rimpeltje verliep alles in goede harmonie. Al kostte het wel eens wat hoofdbrekens: we draai den steeds zonder één cent ge meentesubsidie." De te beveiligen oversteek. LEUSDEN - „Leusden heeft beslist veel jazzmin- naars en minaressen onder zijn bewoners. Dat kan ook niet anders, als je de gemid delde leeftijd en de herkomst van zijn populatie in aanmer king neemt. Hoewel Jazz tijd loos is en natuurlijk ook veel liefhebbers telt onder de ou dere generatie" Aan het woord is Peer Har tjesveld uit Leusden. enthou siast amateur piano- en fender- pianist. ..Muzikanten zijn vaak zeer gedreven. Het plezier dat zi] zelf aan de muziek beleven, willen zij graag aan anderen deelgenoot maken." „Omdat oktober Jazzmaand is, organiseren wij in eetcafé „de Hak horst" op zondagmiddag, aanvang 15.00 uur een concert waar wi| Mainstream/Swingjazz uit de 60-er dredakteur: xx Kreyns II iktie: lewina de Boer van Loo ktie en administratie: Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op tgen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot uur Telefoon 033-941495 hankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. chijnt elke dinsdag en donderdag. ering kopij en advertenties: let dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. el donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur inementsgeld: io per jaar. I0 per half |aar. '5 per kwartaal iten bezorging: onnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan 1 op met onze hooldagenl bezorging (dinsdag en donderdag 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u 1 opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 ESTELLEN FOTO'S: heeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u "ellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met !'i|ke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, 'a waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per plaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 Jr>t ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, jfen-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont ij de gewenste foto('s) thuis. EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- enkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Zaterdag 27 okto ber heeft de Solidariteitswinkel weer haar maandelijkse verkoop-stand in het winkelcen trum „Hamershof". Centraal staat deze maand de wijnbouw in Algerije. Algerije dankt haar wijnstokken aan de Feniciërs en de kennis van wijnbouw aan de Fransen. Na de bloedige onafhankelijk heidsoorlog van 1962 namen de Fransen de kennis en de „financië le middelen" mee, terwijl de econo mie op Europa was afgestemd. Algerije voert een politiek, die sterk gencht is op de binnenlandse ont wikkeling. Zo is o.a. een sanering van de wijnbouw doorgevoerd en zijn door selectie zeven goede wijnbouwgebieden overgebleven. Hierbij horen o.a. Medea en Mas cara. De wijnen uit deze twee gebieden zijn in de Solidariteitswin kel te koop. Het doel van S.O.S.-I Wereldhandel is, de gebruikelijke - commerciële - tussenhandel uit te schakelen, zodat de (financiële) opbrengst bijna in z'n geheel terug vloeit naar de „producenten": de Algerijnse wijnboeren. Oktober is de wijnmaand Daar om wordt zaterdag in de stand van de Solidariteitswinkel speciaal aan dacht gevestigd op de Algerijnse wijnbouwprodukten Door deze te kopen, wordt meegewerkt om de sociale voorzieningen in Algerije te verbeteren. en 70-er jaren te gehore zulen brengen", aldus Hartjesveld. In de Hakhorst introduceert Peer Hartjesveld zijn groep „JazzPiere ment" waarvan de kern bestaat uit Lon Kamil op tenorsax, Andy Louis op electrisch guitar en hijzelf op piano en fenderpiano. Op deze laatstgenoemde instrumenten weet Peer zich verzekerd van de medewerking van een bekende „toetsenman", ook uit Leusden, namelijk Wiebe Haanstra, zijn mu- ziekvriend. Voor eenswingende ritme-sektie staan twee gerenommeerde musici borg, te weten Ferdi Miechels op slagwerk en Charley Angenois op basguitar en stringbas. Uit deze formatie zal een speciaal trio ge vormd worden, met in het middel punt Andy Ouis op electrisch guitar, die bijgestaan door de ritme-sektie enkele ragfijna ballads en bossa nova's zal spelen. „We hopen op een grote toe loop, juist omdat wij herkenbare Jazz laten horen voor een groot Leusdens publiek. De Mainstream- periode heeft een duidelijk stempel gedrukt op het Jazztijdperk. Denk maar aan namen als Miles David, Dizzie Gillepie, Dexter Gordon, John Coltrane. Je weet wat het kenmerk van Swing is: muziek swingt als je je benen niet stil kunt houden. Overigens verwacht ik zondagmiddag nog enkele solisten die dan als gastmusici zullen spe len of meespelen met onze com bo". Een aantal Leusdense zaken mensen hebben als sponsor hun medewerking toegezegd De en tree is 7.50 inclusief een drankje. (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Er komt waar schijnlijk toch een verkeers lichtinstallatie op de Burge meester van der Postlaan ter hoogte van de Smousses teeg. Het wordt een druk knopinstallatie bij een op de Van der Postlaan op die plaats aan te brengen zebra. Ook in de buurt van Herten hoeve en Smidse wordt een zebrapad aangelegd. In een vandaag in de Leusder Krant verschijnende bekendma king doet het college van B en W kond van zijn beslissing tot aanleg van de voetgangersoversteek plaatsen Van de afdeling Voorlich ting van de gemeente wordt daar de mededeling over het verkeers licht aan toegevoegd Een betere beveiliging van de oversteek op genoemde punten is een al geruime tijd door veel Leus- denaren gekoesterde wens Dage lijks maken vooral ook tientallen kinderen gebruik van deze over steekplaatsen over een tamelijk druk en hard bereden weg. Aan vankelijk voelde het gemeentebe stuur niet veel voor een stoplicht op de Van der Postlaan. De verkeers intensiteit op die weg zou een dergelijke maatregel (nog) niet rechtvaardigen. Kennelijk is men nu van gedachten veranderd LEUSDEN - Maandag 29 okto ber om 20.15 uur is in het vrou- wenkafee in het vrouwenont moetingscentrum aan de burge meester v.d. Postlaan 2 de klas sieker „All about Eve" te zien. Deze film uit 1950 laat Bette Da- vis zien in één van haar glansrollen. In een van de bijrollen is de toen nog onbekende Marilyn Monroe te zien. De film werd bekroond met 7 oscars en werd beroemd door de bijtende dialogen Het script druipt van de hatelijkheden maar is onder alle omstandigheden amusant. De entree bedraagt 4,00 Meer infor matie is te verkrijgen bij Riet. Tele foon 943689 ACHTERVELD - Maandagmid dag werd op de Hessenweg in de bebouwde kom weer een snel heidscontrole gehouden Blijkbaar had de vorige controle preventief gewerkt, want er werd ditmaal „slechts" tegen acht bestuurders proces-verbaal opgemaakt we gens het overschrijden van de toe gestane snelheid De geconsta teerde snelheden varieerden van 65-73 kilometer per uur ACHTERVELD - Door de afde ling Achterveld van de ABTB zal woensdag om 20.00 uur een le denvergadering worden gehou den in D'Ouwe Peerdestal. Om 19.30 uur zal er eerst een H Mis worden gehouden in de paro chiekerk Deze zal worden opge dragen voor de overleden leden van de afdeling. Deze avond zal er ook een bestuursverkiezing wor den gehouden. Aftredend zijn de heren J Rutte en G. Tijmensen Beide stellen zich herkiesbaar Door het bestuur zijn als tegenkan didaat gesteld G. P M Kok. W.zn en B W. van den Hengel Na de pauze zal door de heer ir H Broek huizen. directeur aan de praktijk school in Barneveld een lezing wor den gehouden en behandeld het onderwerp de bedrijfsontwikkeling nu en in de toekomst Na de lezing zal een korte pauze worden gehou den waarna een discussie zal vol gen. Door onvoorziene omstandighe den zal de ledenvergadering van de drie gewestelijke landbouwor ganisaties niet op 16 november maar op 13 november worden ge houden. LEUSDEN - De info-bus van Voorkoming Misdrijven, die tot en met morgen in Leusden is, staat niet op 't Erf zoals aanvan kelijk bedoeling was, maar op het parkeerterrein naast De Korf. LEUSDEN - De Til vertoont de ze maand de uiterst spannende thriller van regisseur Stanley Ku brick: de Shining. Stanley Ku brick weet in deze film de span ning maximaal op te voeren door uitgekiende camera voering en onheilspellende muziek. Het verhaal speelt zich af rond een gezin, vader, moeder (Jack Ni cholson en Shelley Duvall) en een zoontje. Het gezin zal tijdens de wintermaanden een hotel, dat dan niet in gebruik is. onderhouden Het zoontje is para-normaal begaafd, en ziet in zijn gedachten allerlei vreemde gebeurtenissen die in het verleden in het hotel hebben plaats gevonden. Vader denkt rust te vin den in het hotel om daar een boek te schrijven, maar begint tekenen van geestelijke ontreddering c.q waanzin te vertonen. Diverse bizar re gebeurtenissen leiden dan tot een ongehoorde en bizarre climax. De shining is een film die niet ge schikt is voor al te jeugdige kijkers, maar hij brengt de liefhebbers van spanning (zonder overdreven ge weld) op het puntje van hun stoel De film wordt vertoond op vrijdag 26 oktober, aanvang 20.00 uur en de entree is zoals gebruikelijk 3- x» LEUSDEN - Ruim 250 Leusdenaren hebben inmiddels bij de gemeente een VAM-compostvat besteld. Er zijn nog 250 vaten over die tegen de sterk gereduceerde prijs van 65 gulden gekocht kunnen worden. De verkoop van de compostvaten door de gemeente is in het kader van de voorlichtingsdag over zelf composteren die aanstaande zaterdag wordt gehouden. Leusdenaren kunnen hiervoor van half tien 's ochtends tot twee uur 's middags terecht op de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg 105. Zij kunnen daar alle informatie krijgen over het zelf composteren van huis- en tuinafval. Op de voorlichtingsdag kan men overgaan tot de aanschaf van een VAM-compostvat. De composteer-aktiviteit zaterdag wordt georganiseerd door de gemeente in samenwerking met de werkgroep Milieu-educatie van het CML. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne verleent zijn medewerking door het beschikbaar stellen van expositiemateriaal. Van 30 okto ber tot en met 9 november is deze tentoonstelling ook te bezichtigen in het gemeentehuis. LEUSDEN - Voor het braakliggend terreintje aan Diakenhove. waarop aanvankeli/k een gezins vervangend tehuis was gedacht, is een woningbouwplannetje gemaakt. Het is de bedoeling op het terreintje zes 2/1 -kap woningen te bouwen De gemeente wil hiervoor aan de Leusdense aannemer T van de Belt een bouwvergunning verlenen De woningen, naar een ontwerp van Chris Smit, gaan net iets meer dan 200 duizend gulden kosten. Van de Belt wil. als er geen kink in de kabel komt. in januari met de bouw van de huizen beginnen. T T 4 f Voorlichting en informatie over het leven in en om huis. Praktische tips over isolatie. Gezond leven. Meubelen en stoffering. Tuinieren. Najaars- en wintermode. Stands vol ideeën en verrassingen. Dagelijks modeshows en demonstraties. NAASTWINKELCENTRUM HAMERSHOF Geopend van 13.00 t/m 17.00 uur en van 19.00 t/m 22.00 uur. zondag van 12.00 t/m 17.00 uur. - 24 t/m 28 0KT. DERDAG 25 OKTOBER 1984 IdlSllCl* kPllfflr

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3