1 tegen 2 Jeugdleden gaven visitekaartje af a „Vrij" Waterpoloërs „Haaien" zoeken nog naar de vor Herfsttoernooi BV0'75 Kantlijn HOCKEY VOORSPEL KOltPKilL VOOItSI'EL Uitslagen Ons Genoegen SVA Vergadering Raad van Advies van Sportstichtii Duitse zenders op zolderantenne Alweer een onderzoek in De Hamershof Prins Dorus Puup de 9e neemt afscheid „Kunstgras" viel tegen DE LEUSDER KRANT loep op Leusden DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 Redaktie: Carpar van Loo Bijdrage: Marnix Kreijns Voor die mensen die een abonnement op de centrale antenne inrichting te duur of niet nodig vinden, maar toch graag wel eens naar de Duitse tv-zenders willen kijken, is er nu een oplossing. Die bestaat in de vorm van een zolderantenne (rastermodel) die een prima Duits beeld op het tv-scherm zichtbaar maakt. Een Leusdenaar, die aan de Wederik in de wijk de Wetering woont, heeft zo n zolderantenne geïnstalleerd en is bijzonder te spreken over de beeldkwaliteit van Duitsland 12 en 3. Hij zegt: „Als ik het Duitsland-signaal van de CAI op 100% stel, dan is dat via de zolderantenne 90%. Ik ben daar heel tevreden mee". De rasterantenne, inclusief de sprieten voor ontvangst van Nederland 1 en 2, worden geleverd door een firma in Roermond. De hele handel kost 395 gulden en mag een maandlang gratis uitgeprobeerd worden. Bevalt de antenne niet, dan kan die worden teruggestuurd naar de Limburgse leverancier. Is goede ontvangst van de Duitse zenders via de kleine rasterantenne op zolder gegarandeerd? De bewoner van de wijk de Wetering zegt: „Al dan niet goede ontvangst hangt natuurlijk samen met de ligging van je huis. Maar hier in Leusden met vrijwel geen hoge bebouwing moet de antenne zeker goed functioneren". De gemeente, exploitant van de nieuwe centrale antenne waarvan een abonnement zo'n 160 gulden kost, zal hier zeker met gemengde gevoelens kennis van nemen! Het kan zijn dat u tussen 26 oktober en 3 november aanstaande wordt aangesproken door een jongen of meisje van een jaar of veertien, die u iets te vragen heeft over winkelcentrum „De Hamershof'. Dat kan gebeuren, terwijl u in bijvoorbeeld De Komenij loopt te winkelen, maar het kan ook zijn dat u aan huis wordt gevraagd, wat u van het hoofdcentrum vindt. Jawel, er gaat dus alweer een onderzoek verricht worden naar het functioneren van „De Hamershof Deze keer is het de beurt aan leerlingen van „Midland", scholengemeenschap voor commercieel en administratief onderwijs te Amersfoort. Leerlingen van de tweede klassen van het Middelbaar Commerciëel Onderwijs en het Middelbaar Economisch en Administratief Onderwijs gaan een marktonderzoek houden. Dat onderzoek omvat een ondernemingsenquète, een huis-aan-huis-enquète en een passantenenquète. En dat moet dan allemaal resulteren in een marktonderzoekrapport, dat in december aan de ondernemers van het winkelcentrum zal worden gepresenteerd. U wist vermoedelijk al dat de Midland-leerlingen niet de eersten zijn, die een onderzoek doen naar het functioneren van Leusdens hoofdcentrum. Het Centraal Instituut voor het Midden-en Kleinbedrijf (CIMK) liet meer dan eens rapportages over De Hamershof het licht zien; in opdracht van de Centra kwam het NIPO een tijd geleden in aktie in het winkelcentrum; en evenzeer onder auspiciën van Centra waren er al eerder andere MEAO-leerlingen bezig met onderzoek in De Hamershof. Evenmin kan het u ontgaan zijn dat de resultaten van al die onderzoeken een belangrijke rol spelen bij de discussie over de vestiging van een HEMA en een Albert Heyn-filiaal in Hamershof-Noord. Heeft het Midland-onderzoek nu ook te maken met die recente ontwikkelingen? Het antwoord is „nee". Al geruime tijd geleden heeft het bestuur van de belangenvereniging „De Hamershof" zich tot de Kamer van Koophandel gewend met het verzoek een onderzoek te houden naar het functioneren van het winkelcentrum. De Kamer van Koophandel heeft zich daarop tot de Midland-scholengemeenschap gewend voor de opzet en uitvoering van het onderzoek. Al ruim voor de zomervakantie was hetallemaal in kannen en kruiken. Dat het onderzoek wordt gehouden in een periode dat het winkelcentrum nogal in de belangstelling staat, berust op toeval, zo verzekert men ons bij Midland. Rest ons nog slechts te melden, dat u de Midlandenquéteurs (m/v) desgewenst naar een legitimatie kunt vragen. Het nieuwe carnavalsseizoen nadert met rasse schreden, en wordt het dus weer tijd om kandidaten te vinden voor de positie van Prins binnen de carnavalsverenigingen. In Achterveld regeren „de Puupenkoppen" die het afgelopen seizoen in Prins Dorus Puup de 9e leider hadden. Aan de vooravond van het nieuwe leut-seizoen is het in Achterveld traditie geworden dat de Prins zijn onderdanen publiekelijk bedankt, voordat zijn opvolger wordt geïnstalleerd. Vandaar de nu volgende afscheidsspeech van Prins Dorus Puup de 9e: „De tijd voor het nieuwe carnavalsseizoen nadert snel. Er moet nog veel werk verzet worden hetgeen bij velen niet vreemd in de oren zal klinken. Ondanks het getal 13 is het afgelopen seizoen voor mij fijn verlopen. Daarom dank ik alle Puupen en Puupinnen voor het in mij gestelde vertrouwen gedurende de achter mij liggende carnavalsperiode en hoop dat dit zo zal blijven in de toekomst. Als Prins heb ik veel steun gehad van u allen, in het bijzonder van mijn adjudant Gijs Steenbeek. Ik zou jullie willen zeggen, Puupekoppen en ga zo door. Ruig geweld Verwerft ons Leusden straks weer nieuwe faam Met hoe men in het noorden weet te bouwen? Dan moet de Raad dit keer het spel doorschouwen, Want niet vergeefs draagt 't Ruige Veld zijn naam. Reeds al te vaak werd men in goed vertrouwen Beschaamd en werd men snel en vakbekwaam Monddood gemaakt. Wacht toch de Raad weer blaam Omdat men snel de aandacht laat verflauwen? Er is géén haast. We doen het kalmpjes aan En gaan alleen voor eigen aanwas bouwen. Dat doel moet klaar voor ieders ogen staan. Maar schenkt men aan gemodder zi/n vertrouwen Dan trekt men wél de kille vissers aan Die troebelheid als een geschenk beschouwen. Joost Carnaval was voor mij veel meer dan leut en gein. Carnaval was ook lief zijn voor de kinderen, bejaarden en vooral niet te vergeten voor onze zieken. Onvergetelijk was voor mij het carnavalsweekend zelf. Dat het voor mij en vele anderen steeds weer een stimulans is om door te gaan blijkt wel uit de vele goede reacties. Bovendien getuigt het van grote inzet voor het carnaval dat velen en velen, groot en klein, ieder jaar weer iets maken om o.a. de optocht te doen slagen. Ik heb zelf bijzonder genoten van de optocht, letterlijk en figuurlijk vanuit die hoge positie. Rest mij, Prins Dorus Puup de 9e, nog iedereen voor het komende seizoen een goed en fijn carnaval toe te wensen en mijn opvolger heel veel sterkte". Een schotpoging van een speler van het gemeentelijk team. Gezien het (denkbeeldig) belang van een gisterenavond gespeelde hockeywedstrijd vindt u vandaag reeds het relaas daaromtrent in deze krant. Als het moet, kan alles! Het was de ontmoeting Kunstgras 1 contra Gemeente Leusden 1 en betrof twee ploegen, die al eens eerder tegenover elkaar stonden of zaten. Toen achter groene tafels met de realisatie van het kunstgrasveld als inzet en-zeg maar - een gelijkspel als resultaat. Nu op het met twaalf spo(r)tlights omzoomde groene namaakgazon aan 't Sluisje. Het leek warempel nog middag, maar bij de afslag stond mijn Seiko duidelijk op vijf over half negen In de avond. Dankzij het enthousiasme van de (seml)ambtenaren met één meisje tussen allemaal jongens, of wat daarvoor moest doorgaan, konden wij In de avondkou overeind blijven. De „profs" van Kunstgras vielen bitter tenen en verloren terecht met 0-3, al moet wel worden gezegd, dat Vrouwe Fortuna bij de Gemeente achter het doel stond. De eerste en de tweede helft van de ontmoeting vond plaats op het kunstgras en de derde in de gezellige kantine. De verliezers hielden zich goed en via ene J.B. kreeg de oudste municipaal, 40-plusser en wethouder van sport, voor zijn ploeg een wisselbeker(tje) met deksel op kunstglazen voet aangeboden als dank voor het hockey-lesje. Hetgeen tevens betekent, dat het treffen het begin Is geweest van een traditie, die hopelijk nog vele jaren zal duren. Bovendien bood de hockeyclub de organisatoren van de actie „Sport Overdag" een uur per week gratis het gebruik van het kunstgrasveld aan, plus begeleiding. De vraag of dat uur tussen zes en zeven uur 's morgens zou liggen, was niet van een ambtenaar afkomstig. (PC) In het Ruige Velt gaat het nu wat al Ie ruig met de grond, begrijp ik. Typisch een geval van specu- land. Manege: voor een kap op de bak moei e toch echt in Utrecht zijn, pony-ruitertjes Nu vindt het CIMK een kleine AH beter. AHai denk je dan. Dat tussen rapport is intussen van mening veranderd Zeker weer een onderzoekje gepleegd Overigens: een kleine AH, is dat nel zoiels als dat schattige kruidenierswinkeltje aan de Zaan? Het Huis van de Sport in De Brand? Optimistische Leusdenaar. ,,Ach, meer een Amersloorts binnenbrandje. Die blust onze Jan wel in z'n eentje. Hoera! Achterveld krijgt een sportzaal Weer een zorg minder Henk, nu het zwembad nog Kop: Bezuinigingen leider afbrokkelingsproces Ach, Ruding zou zeggen, het pure luiheid is. ..Achterveld laat zich doot\ lies niet uit het veld slaan ik. Nee, zo ruig als in Leus gaat het in Achterveld op veld niet, dat is duidelijk. II •i Expo Leusden: dat is wel andere koek dan een kl AH. „Hockeyers rolden Maai op".Als ik dat lees, vrei met grote vreze Want ze doen toch wel l voorzichtig op dat kunstgn CIMK: Correctie Intussen, der Kruidenier. Verbolgen AH-woordvoet Dat wij op de kleintjes pas wil nog niet zeggen, dat we klein willen zijn Wie denkt dat deze krant lichtgewicht is moet maar op de Expo Leusden dit. krantenpapier proberen h len. AH: wie het kleine niet eer. het grote niet weerd. De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u nameli|k geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in "t gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur LEUSDEN - Het inhaalweek- end heeft in Antilopen zeker geen windeieren gelegd. Zonder zelf in actie te komen, liepen de Anti's weer punten van de con currentie weg. DSV is na het ver lies in Leusden van een week eerder helemaal van slag. Dit maal bleef Thor tegen de Bussu- mers aan de positieve kant van de score (2-3). DSV zakte door dit resultaat nog verder op de rang lijst weg terwijl Thor daarente gen naar een gedeelde tweede plaats oprukte. Niet alleen DSV zette zichzelf (voorlopig) buitenspel maar ook DKV deed dat verrassenderwijs. In Nijkerk liepen de DKV-ers te gen de tweede achtereenvolgen de nederlaag op. Debutant Spar ta liet de ploeg uit IJmuiden met 8-6 struikelen en nam de tweede plaats achter lijstaanvoerder An tilopen over. Uitgerekend Sparta komt zater dag naar Leusden toe om de laat ste wedstrijd, voor het „winterge- beuren" in de zaal. tegen Antilopen aan te Binden. Het predikaat „top per" zou dit streektreffen zeker niet misstaaan. Of het een echte op hoog peil staande korfbalontmoe ting zal worden, is een open vraag. Destijds, in de eerste ronde, vorm de de Sparta-formatie geen enkel struikelblok 10-4 winst) Maar of dit nu weer zo gemakkelijk zal gaan betwijfel ik. De sentimenten spelen vaak en nu zeker een belangrijke rol en zijn misschien wel van door slaggevende betekenis Sparta moet winnen om Antilopen een halt toe te roepen en de definitieve aan sluiting te hervinden. Antilopen is gewaarschuwd. DKV wint op eigen gravel van het tegenvallende OV- VO. Het duel tussen DSV en ZKC is voor de gasten van het grootste be lang. Winst in Bussum op DSV zou de penibele situatie iets verbete ren. Thor, de laatste weken goed op dreef, gaat thuis tegen De Vin ken op de ingeslagen weg door en zal daardoor de tweede plek nog vaster in handen krijgen omdat An tilopen zoals een koploper be taamt, de vijfde zege in successie boekt en Sparta met lege handen naar Nijkerk terugstuurt. Het programma in de landelijke 1e klasse is als volgt: DKV-OVVO 6-6 DSV-ZKC 8-7 Thor-De Vinken 4-6 Antilopen - Sparta 10-4 De uitslagen van het inhaal- weekend waren: DSV-Thor 2-3 Sparta-DKV 8-6 De stand (halfweg koers) in de 1e klasse is Antilopen 7-12 Sparta (N) 6- 8 Thor 7- 8 DKV 7- 7 DSV 7- 6 De Vinken 7- 6 ZKC 6- 4 OVVO 7- 3 LEUSDEN - Vorige week orga niseerde de Technische Com missie van badmintonclub BVO '79 het herfsttoernooi. Een jaar lijks terugkerend evenement waarvoor ook ditmaal de belang stelling groot was. Niet minder dan 64 leden hadden zich voor het toernooi aangemeld. Er werd gespeeld in 8 poules van vier gemengd dubbels die naar sterk te waren Ingedeeld. Voor het eerst In het bestaan van BVO nam er ook een aantal jeugd leden aan het herfsttoernooi deel. En zeker niet onverdiensteli|k. Zo presteerden de junioren Egbert Heil en Kathy Ruschen het om in poule 6 als eerste uit de bus te komen vóór dne senioren-duo's. In totaal werden 48 wedstrijden van twee sets (zonder verlenging) gespeeld, zodat het mogelijk was dat een wedstri|d in een gelijk spel eindigde. Nadat alle wedstrijden zo rond een uur ot elf gespeeld waren, moest de TC nog heel wat telwerk verrichten, voordat de volgende eindstand bekend gemaakt kon worden: Poule 1: 1 Sylvia Schuiten/Joop de Neu; 2. Mirjam ArteveltyJoop Paschedag, 3. Li lian Paschedag/Maurits Oey. 4 Janny van Meeteren Peter Esko Poule 2: 1. Liesbeth van Eyk/Wim Nijland: 2. Dorien Cedee/Erich Matray; 3. Ans Paschedag Rob Maas; 4 Esther Boenders'Huite de Jong Poule 4: 1 Bea Kaspers Orm van der Laan; 2 Tiny v.d Sand Joep Junger: 3. Marjo Tollenaar/Ron de Mooy, 4 Ellen Nijtand/Henme Heidt LEUSDEN - Komend weekend staat er in de nationale hockey- competitie een inhaalprogram ma gepland. De Leusdenaren die alle wedstrijden keurig hebben voltooid - als het bij de tegen stander niet kon dan maar op het voortreffelijke eigen kunstgras - komen derhalve niet in actie. Daarom kunnen zowel de dames als heren even op hun lauweren rusten na de successen van de laatste weken. Beide topformaties draaiden uit stekend in de bovenste regionen van de diverse ranglijsten mee. De heren zijn na een aarzelend begin naar de derde positie op geklommen door maar liefst vijf maal achtereen op een overwin ning af te stevenen. Zondag werd tegen Maarssen en passant ook het doelsaldo eventjes met acht treffers opgevijzeld. Kort om: het gaat de heren behoorlijk voor de wind. Wat ze werkelijk in hun mars hebben, zullen we pas na de win terstop kunnen ervaren als de com petitie in een beslissend stadium raakt. Voorlopig staan de hoc keyers met 10 uit 7 en een doelsal do van 18-8 op een keurige derde plaats Amersfoort is weer alleen Poule 4: 1. Ria Ooms/Ruud v.d. Sand, 2. Irene de Mooy/Edward van Matray; 3 Hedy Davidz/Eddy van Dijk; 4 Ans Nierkens/ Andnes Wiertz. Poule 5: 1 Brenda Outshoorn/Martien Timmer man, 2. Alie Prinsen/Cees v.d. Akker, 3. Henny Boshuizen/Goof Ebert; 4 Joke van Burgsteden/Peter Mallant. Poule 6: 1 Kathy Russchen/Egbert Heil; 2 Jo ke Roetman/Peter Nederhoed, 3. Ans Tolboom/Jack Besteman; 4. Ellis Smink/Amoudt Geerars. Poule 7: 1. Ria Koekoek/Ab Koekoek; 2. Ans van Barlingen/Frans Gal; 3. Hennie Russchen/Willem van Rijn, 4. Gon Reus/Jan Russchen. Poule 8: 1 Thea Marsman/Berend Heil; 2. Gemma van Rijn/Frank Marsman; 3. Joan Leyenaar/Evert Klasens; 4. Corry Palyama'John Besteman. aan de leiding gekomen nadat de Keistedelingen de Kromhouters in Tiel met 0-3 klopten Want mede koploper Keep-Fit bleef in en tegen Baarn op een 4-4 gelijkspel ste ken. Haaskamp liet zich door Shin ty niet verrassen en won met 1-3. USHC profiteerde gretig door nipt met 1-0 van Culemborg te winnen waardoor de studenten eindelijk de laatste plaats aan een ander „slachtoffer" konden overdoen. De uitslagen in de 2e klasse D waren Kromhouters-Amersfoort 0-3 Baarn-Keep Fit 4-4 Shinty-Haaskamp 1-3 Culemborg-USHC 0-1 Leusden - Maarssen 8-2 De stand in de 2e klasse D Amersfoort 7-12 Keep Fit 7-11 Leusden 7-10 Kromhouters 7-10 Haaskamp 7- 8 Baarn 7- 5 Culemborg 7- 5 Maarssen 6- 3 USHC 6- 2 Shinty 7- 2 Zondag staat er een uiterst be scheiden inhaalprogramma op de rol. USHC en Maarssen moeten te gen elkaar aan de bak Voor USHC de kans om weer een treetje op de ladder omhoog te klauteren. Inhaalprogramma in 2D USHC - Maarssen DAMES De dames van Leusden staan voor het eerst dit jaar op kop. De overwinning van 3-1 op de Mezen en het gelijkspel van lijstaanvoer der Malburgen (0-0 tegen Zut- phen) lag aan dit succes ten grond slag. Sticks bleef dankzij een ruime 5-1 zege op Barneveld goed in het spoor. Grave en Zevenaar deelden met 1-1 de punten De uitslagen in de 3e klasse G: Leusden-Mezen 3-1 Sticks'71 -Barneveld 5-1 Malburgen-Zutphen 0-0 Grave-Zevenaar 1-1 De stand na 7 wedstrijddagen Leusden 7-10 Malburgen 7-10 Sticks'71 7- 9 Grave 7- 8 Mezen 7- 7 Zutphen 7- 6 Zevenaar 7- 4 Barneveld 7- 2 ACHTERVELD - Door de zes tien aan de onderlinge schiet wedstrijd deelnemende schut ters van Ons Genoegen werden hoge punten geschoten. Ditmaal bleven zij boven de 70 punten. Het was W. J. Lagerweij die de eerste plaats behaalde met 96 punten. De overige uitslagen waren: 2 W. Voskuilen 95 3 A. van Daatselaar 94 4 W. v.d. Kletersteeg 90 5. J vanNimwegen 88 6. H.J van Ruitenbeek 88 7 J. van Rossum 86 8. P Smink 83 9 J. E. van Hamersveld 81 10 J. Blom 80 11. A.VIuq 78 12 G. van Hamersveld 76 12 G Tolboom 76 14. J Steenkamp 75 15 J.Krall 72 16. J.J. van Hamersveld 71 Bij de junioren schutters werden er ook hoge punten gescoord on danks het feit dat twee van de topschutters niet aanwezig waren. Het was Laurens van der Ven die de eerste plaats wist te behalen met 74 punten. De overige uitsla gen waren: 2. Gert Daatselaar 67 3. Michlel Peters 62 4. Rolf van Druten 60 5. Ruudie van Daatselaar 52 6. Jerry van Nimwegen 38 7. Bert Schimmel 38 Programma komend weekend AFD. JEUGD Achterveld A1 - Soest A2 Achterveld A2 vrij Achterveld B1 - WZA B3 TOVC1 - Achterveld C1 a 14.30 a 1500 v 12.45 IJsselmeervogels C5 - Achterveld C2 v 10.00 HVCD1 - Achterveld D1 v 12 00 Achterveld D2-Soest D3 a 13.00 Achterveld E1-TOVE1 a 13.00 KWA F2-Achterveld F1 v 11.15 Achterveld F2-Spakenburg F3 a 1200 Dames Junioren Achterveld 1 - DVS1 a 11.00 Dames Junioren Achterveld 2 - SD01 a 11.00 Meisjes Achterveld - Saestum 1 11.00 LEUSDEN - De Raad vies van Sportstichting L vergadert op maandag 2 ber in de zaal van aktii centrum De Korf, Smid! aanvang is 20.30 uur. De agenda voor deze v ring luidt als volgt: 1. Opening door de voor, vaststelling verslag vergad mei 1984, 3. mededelin eindwijziging begroting jaarrekening sfxartstichting begroting sportstichting sport overdag (vertoning en discussie); 8 sport bt meente Leusden; 9 afsc stuurslid J.G B. ter aanbeveling nieuw bes 10. rondvraag; 11. sluiting LEUSDEN - De heren waterpo loërs van de Haaien zijn nog lang niet op het nlvo waarin ze vorig seizoen met een schitterende eindsprint het degradatie-spook van het lijf wisten te houden. In de uitwedstrijd tegen VZV in Vel- zen gingen de Leusdenaren enigszins onnodig met de kleinst mogelijke cijfers (5-4) kopje onder. Vooral het gebrek aan concentratie en het nog niet goed op elkaar Ingespeeld zijn Ibrak de Haaien in de laatste periode op, waardoor ze geen kans zagen om de achterstand teniet te doen. In de eerste periode nam VZV door het benutten van een straf- worp met 1-0 de leiding. Ronnie Baars bracht de Haaien met een intikbal snel langszij (1-1). Een nummerieke minderheid in het tweede part stelde VZV in de gelegenheid om opnieuw een voor sprong te nemen. Wederom had den de Leusdenaren in de persoon van Carel Venema het antwoord pasklaar door de gelijkmaker voor zijn rekening te nemen. (2-2). Toen aan het einde van de 2e penode voor de tweede maal een Haai na een persoonlijke fout de kant kon opzoeken, was het voor VZV niet moeilijk om de man-meer situatie met een doelpunt uit te buiten. (3-2). Maar Carel Venema de derde periode op ident» de balans weer in evenv» Het spel werd met de min meliger omdat de scheit die in zijn eentje de wedst' zijn hoede had, het snel of gaande spel maar mot volgen en bij het minste c ste de spelers uit het wata Up het moment dat er t» ers en een Haai na een ov uit de wedstrijd gehaak) sloeg VZV met twee do toe: 5-3. Deze klap kwam dense waterpoloploeg ni« boven, want verder dan S doelpunt van Jan Wanrc VZV de Haaien niet kon*

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8