Meer parkeerplaatsen Jack, wat een tof jack! Nog niet alle VAM- compost- silo's verkocht Reconstructie Laapeerseweg van start Gedeelte Bavoortseweg dicht herdacht Henk der Sloot (CDA) mmêf sten worden op circa één miljoen gulden geraamd Bestuurslid Roda door keeper mishandeld De rol woog 414 kilo Vandaag in de Leusder Krant VOLVO SERVA AMERSFOORT Vissen dood door storing in rioolafvoer Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? krant Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141- Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV dealer voor Amersfoort Borneveld e.o. Amsterdamseweg 7 Tel 033-630154 LEUSDEN - Bij het winkelcentrum ..De Biezen kampzijn de afgelopen weken enige reconstructie- werkzaamheden uitgevoerd. Op dit moment hebben die al geleid tot een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen aan de oostzijde van het winkelcentrum. De foto geeft daar een beeld van. Aan de voltooiing van de zoekroute rond ..De Biezenkamp" wordt momenteel nog gewerkt. Ik zeg niet gauw wat Jack, maar dat jack dat je nu aan hebt is helemaal té gekt Ja, stil maar, ik weet waar dat vandaan komt. Ik zeg maar zo "Jack's shop is Texshop" (grapje ha-ha) Ik kom er trouwens net zelf vandaan Mack LEUSDEN - Door een storing in de rioolwaterafvoer is zondag middag een groot aantal vissen In de beek en vijvers rond Geul- wijk en Smoussesteeg gestor ven. Door de storing was er rioolwater in de afvoer van re genwater gekomen dat vervol gens geloosd werd in de beek en vijvers. De vissen stierven door zuurstofgebrek in het water. Door snel optreden van politie en gemeente kon de storing in de rioolwaterafvoer verholpen wor den. Volgens de politie werd daarmee een „klein milieudrama voorkomen". (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een beetje tegen de verwachting In Is de gemeen te afgelopen zaterdag niet alle 350 In voorraad zijnde compost- vaten kwijtgeraakt. Zo'n 300 van dergelijke silo's, waarvan er cir ca 250 reeds gereserveerd wa ren, werden zaterdag tijdens de gemeentelijke voorlichtingsdag over zelf composteren aan de man gebracht. Behalve de 350 in voorraad genomen vaten heeft Leusden bij de VAM nog een optie van 150 compostsllo's lo pen. De vaten werden, en worden nog steeds, voor de aantrekke lijke prijs van 65 gulden door de gemeente aangeboden. De winkelwaarde bedraagt 179 gulden; de inkoopprijs ligt op 115 gulden. Derhalve verleent de gemeente een subsidie per vat van 50 gulden Dit geld komt uit het potje waarvan volgend jaar de zogehetem differentiatie in de afvalstoffen heffing wordt betaald. Die dif ferentiatie houdt in dat alleen ten de gang naar de gemeen- tewerf te vinden, waar de com- postvaten konden worden ge haald en waar tevens een ex positie over kringloop (recyc ling) te bezichtigen was Deze tentoonstelling van het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne is overigens de komende twee weken nog in het gemeentehuis te zien. Wethouder Fons Ummels was zaterdagochtend naar de gemeentewerf getrokken om enigszins officieel de voorlichtingsdag, die de ge meente in samenwerking met de werkgroep Milieu educatie van het CML had georganiseerd, te openen. Door de flinke toeloop van Leusdenaren die een com- postsilo kwamen halen, viel de opening door de wethou der in het water. De heer Ummels liet het bij een kort toespraakje. staanden in 1985 minder hoe ven te betalen voor het opha len van huisvuil De voorlichtingsdag over zelf composteren is volges de gemeente een redelijk succes geworden Veel mensen wis- - Belangstelling voor Expo Leusden viel een beetje tegen 2 - Kantongerecht Amersfoort .2 - Weer meer bezoek bij tiende Hobbieskoop3 - Oktojazz voor herhaling vatbaar3 - Concert op niveau Frans Bruggen3 - Sport4 en 5 rkrant DINSDAG 30 OKTOBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 53 LEUSDEN - De rol krante papier in de stand van de Leusder Krant op de Expo Leusden woog pre cies 414 kilo. Een kleine duizend bezoekers van de gezinsbeurs deed een poging om het juiste ge wicht te raden. Op som mige dagen vulde meer dan één bezoeker het juiste gewicht in op het daarvoor bestemde kaartje. Op die dagen moesten we loten om de winnaar van de prijs aan te wijzen. Op andere da gen raadde niemand het juiste gewicht en moes ten we de prijs toeken nen aan degene, die er het dichtste bij zat. Zoals beloofd krijgt ie dere dagwinnaar van ons een taart. De prijswin naars staan hieronder vermeld. Van de service afdeling van de BDU- Krantenkombinatie krij gen zij binnenkort be richt, hoe ze in het bezit van hun prijs zullen ko men. De winnaars: Woensdag S. Huissteden, Landweg 307, Leusden-centrum (414 kg) Donderdag Mevrouw A. Mantel, Din- kelwijk 17, Leusden-cen- trum (415 kg) Vrijdag Mevrouw M. van Dijk- Westeneng, Voskuiler- weg 58, Woudenberg (422 kg) Zaterdag J. Vincenten, Leeuwen burg 35, Leusden-cen trum (423 kg) Zondag W. Snijders, Eikenlaan 7, Leusden-centrum (414 kg) wmmmÈÊm (van een onzer verslaggevers) werd begonnen met het kappen van de overgebleven langs de Laapeerseweg. KERSTDAGEN De eigenlijke reconstructiewerkzaamheden zullen in de tweede helft van november beginnen. Als het weer meezit kan de opknapbeurt voor de Kerstdagen voltooid zijn. De aanwo- nenden van de Laapeerseweg zijn inmiddels per brief over de werkzaamheden geïnformeerd. Voor hen blijft het mogelijk hun woning of bedrijf per auto te bereiken. Voor het doorgaan de verkeer is de Laapeerseweg tot eind december afgesloten. Het voorstel van B en W tot reconstructie van de weg wordt dinsdag 6 november in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening behandeld en komt donderdag 8 november in de commissie financiën aan de orde. De staat waarin de Laapeerseweg verkeert, werd er in juli van dit jaar niet beter op toen een hevige storm een groot aantal populieren langs die weg velde. Daarbij werd het wegdek ernstig beschadigd door de wortels die door de omvallende bomen omhoog kwamen. De werkzaamheden die maandag zijn gestart bestaan uit het kappen van de resteren de populieren. Na de reconstructie van de weg zullen er aan weerszijden eiken worden geplant. Het voordeel van deze bomen is dat ze diep wortelen, waardoor in de toekomst de kans op beschadiging van het wegdek veel minder zal zijn dan bij populieren, die een breed en oppervlakkig wortelstelsel hebben. LEUSDEN - Op maandag 12 november wordt gestart met het maken van de aansluiting van de Groene Zoom op de Maanweg. In verband hiermee zullen de Maanweg en het deel van de Bavoortseweg tussen tussen Zuiderinslag en Maanweg vanaf 12 november tot ongeveer 6 december zijn afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. Dit wordt via Zuiderinslag, Hamersveldseweg en Leusderbroekerweg omgeleid. Fietsers en bromfietsers kunnen via een tijdelijk pad rechtsstreeks Leusden-zui blijven bereiken. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Namens de CDA-fractie sprak Evelien Blom een kort woord ter nagedachtenis van Henk van der Sloot. Haar fractie was erg geschokt door het overlijden van een zo gewaardeerd lid, die ze erg zal missen. Evelien Blom eindigde met de woorden: ..De mens die wikt, maar het is God die beschikt". Vervolgens hield de gemeenteraad één minuut stilte. (advertentie) (Van één onzer verslaggevers) dit stukje Bavoortseweg tot het verleden. De Groene Zoom zal dan via een aansluiting na de spoorwegovergang in het Ponlijntje overgaan in de Maanweg. onzer verslaggevers) - ,,ln het bijzonder maar ook onze hele hem meegemaakt volle ijver voor hetgeen zag voor de ge- Hij heeft het vast even gemakkelijk ge- kennen allen zijn en en zijn soms erg reageren, waardoor aanvankelijke mening moest wijzigen. Dat hij dan moedig en woorden herdacht bur- J.W.M Rademaker in de gemeente van der Sloot, het dat een week eer- was overleden, de burgemeester spra- CDA-fractievoorzitter Blom en raadsnestor enkele woorden ter achtenis van Henk van der meester Rademaker memo- het leedwezen dat jegens A-fractie wordt gevoeld van- het feit dat na de verkiezin- 1982 twee van haar leden den zijn. Zoals bekend daar Piet Voormolen door een hartinfarct tijdens de installa tie van de raadsleden in septem ber 1982. Corri Verduin, die het raadsnes- torschap van Henk van der Sloot heeft overgenomen, zei dat het CDA-raadslid niet van bla-bla-ver- halen hield. ,,Kort en krachtig for muleerde hij zijn mening of zijn grappen. Meppen deed hij wel, met een stem die iedere geluids installatie overbodig maakte. Raak was de mep ook meestal wel, maar een vuiltje bleef niet achter. Zijn humoristische en vriendelijke karakter zorgden er voor, dat na afloop van de mep geen spoor van rancune bleef", aldus Verduin. Met het 'meppen' doelde zij op de vliegenmeppers (vergezeld van enkele kritische versregels) die Henk van der Sloot bij zijn installatie in mei 1980 - als opvolger van Jan van Konijnenbelt - namens hem aan alle fracties uitdeelde. Corri Verduin zei verder, dat mis schien wel eens de indruk wordt gewekt dat de onderlinge ver standhouding tussen de raadsle den niet vriendschappelijk zou zijn. Volgens haar is niets minder waar. ,,We kennen elkaar zeer goed en ieder van ons hoort van en leeft mee met persoonlijke I erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- len. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden amilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. lij kontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) osse nummers: 75 cent per stuk. ol 'peningstijden van ons kantoor i0l kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- gp ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend aterdags gesloten. vreugdevolle en verdrietige zaken van de anderen Het overlijden van Henk van der Sloot heeft ons allen dan ook persoonlijk zeer ge schokt", sprak de nestor van de gemeenteraad LEUSDEN - Een bestuurslid van voetbalvereniging Roda '46 de heer E. Brilman, is zaterdag op het Burg. Buiningpark in Leusden mishandeld door een keeper van v.v.v Posthoorn uit Amersfoort. Het Roda- bestuurslid moest met een ge broken jukbeen en kneuzingen in het gezicht worden opgeni- men in het ziekenhuis. Hij kon pas gisteren naar huis. Het incident vond plaats tijdens de wedstrijd tussen Roda-zaterdag 5 en Posthoorn 4. Terwijl het spel zich concentreerde rond het doel van Roda, vond de keeper van Posthoorn het nodig een aantal brutale toeschouwers achter zijn doel tot de orde te roepen. Toen er vervolgens een dreigende sfeer ontstond, probeerde het aanwezi ge bestuurslid van Roda een en ander te sussen Zijn optreden moest hij echter bekopen met een stoot van de Posthoorndoelman in zijn gezicht. De scheidsrechter, die de wed strijd leidde en de spelers van beide elftallen hebben niks van het incident gezien. Zodoende kon de doelman niet uit het veld worden gestuurd. Het Roda-bestuurslid heeft aan gifte bij de politie gedaan van de mishandeling. LEUSDEN - Eerder dan gepland is maandag een begin gemaakt met de reconstructie van de Laapeerseweg, die al jaren in een slechte staat verkeert. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de reconstructie in het voorjaar van 1985 uit te voeren. Burgemeester en wethouders vinden het echter niet verantwoord de Lapeerseweg nog langer in de huidige slechte staat te laten liggen. Daarom is in overleg met de gemeenteraad tot een versnelde uitvoering van de opknap beurt besloten. De werkzaamheden zullen ongeveer één miljoen gulden kosten waarvoor de raad in november een krediet beschikbaar zal moeten stellen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1