O* O* Schakers Leusden hoopvol van start Prijzenregen Heuvelcrossers Antilopen overklast Spart; Herstel Body-buildkampioen Bij begin bondscompetitie Koppositie Leusdenaren niet in gevaar Uitslag „Leusden Troef' Onderlinge pony wedstrijden VOETBAL WBAL AKS De prijswinnaars van De Heuvelcrossers bij elkaar. LEUSDEN - Zaterdag avond vond in de zaal van het Ros Beyaart de jaarlijkse slotavond van Fietscross Vereniging De Heuvelcros sers plaats. Een groot aantal huldigingen stond op het (feest)programma. Daar naast werden de jongens, meisjes en ouders plezierig beziggehouden met het spe len van een paar rondjes bin go en het rad van avontuur, waarbij vele fraaie prijzen te verdienen vielen. Het was dan ook één grote „prijzenre gen" op de laatste avond van het fietscross-seizoen. Als eersten mochten de deelne mers aan het Nederlands Kam pioenschap het ere-schavot betre den. Igor Glattli, Thijs Visser, Mi chael Noordam, Karin Lengers en Eliane Noordam werden voor hun voortreffelijke prestaties op de NK beloond en nog eens extra in het zonnetje gezet. Daarna kon de winnende estafette ploeg, bestaande uit Edwin v. d. Berg, Nick Glattli, Michael Noord am, Michel Zwanenburg, Marcel Hoogland, Dennis Veenendaal en Reinald Voorn zijn opwachting ma ken om de fraai uitgevoerde „Korf- bokaal" in ontvangst te nemen, die ze in de vroege ochtend op de fietscrosspiste op het Jan Bannink- park met een tijd van 5 36.67 in de wacht hadden gesleept Ze waren daarmee 1.6 seconde sneller dan de naaste concurrentie en ruim tien seconden rapper dan de formatie die als derde eindigde. Aan het slot van de avond volg den de prijsuitreikingen elkaar in hetzelfde hoge tempo op als waar mee tijdens de clubwedstrijden de diverse manches afgewerkt wer den. In totaal werden vier clubwedstrij den verreden die voor het clubkam pioenschap in de diverse catego rieën meetelden. De volgende jon gens en meisjes of beter gezegd, junioren en powder puffs, konden achtereenvolgens uit handen van de grootste powder puff, secreta resse mevrouw Helmich, de prijzen in ontvangst nemen: Open klasse 7 jaar en ouder: 1 Dennis Veenendaal 2. Björn Spijker. 3 Edwin v. d. Berg. Open klasse 8 en 9 jaar: 1 Michael Noordam. 2 Igor Glattli. 3. Thijs Visser. Open klasse 10 en 11 jaar: 1Marco Ravenhorst. 2. Ivar de Ruiter. 3. Bea Maarsseveen Open klasse 12 en 13 jaar: 1Erik Sipsma 2. Olav Glattli 3. Alexander Spijksnijder. Open klasse 14 jaar en ouder: 1Minko de Nooy 2 Thijs Borsten 3. Marcel Hoogland Powder Puffs 8 jaar: 1Jacqueliene de Wijs. Powder Puffs 10 jaar: 1Bea Maarseveen. Powder Puffs 13 jaar: 1Eliane Noordam. Powder Puffs 14 jaar: 1. Astrid van Zanten. Junioren 7 jaar: 1. Rogier Tolboom 2. Dennis Veenendaal 3. Björn Spijker. Junioren 8 jaar: 1 Renee Timmerman 2. Ramon van Roomen Junioren 9 jaar: 1Thijs Visser 2 Igor Glattli 3. Danny Spijker Junioren 10 jaar: 1 Michael Noordam 2. Jeffrey Speksnijder Junioren 11 jaar: 1Dennis Arreman 2. Ivar de Ruiter 3. Marco Ravenhorst Junioren 12 jaar: 1 Koen Uppelschoten 2. Dick Hoogland 3. Michiel Zwanenburg Junioren 13 jaar: 1. Olav Glattli 2. Erik Sipsma Junioren 14 jaar: 1 Ricardo Babb 2. Mare Mutsers 3. Udo van Bekkum Junioren 15 jaar: 1Minko de Nooy 2. Marcel Hoogland 3 Nick Glattli Junioren 17 jaar: 1 Reinald Voorn 2 Thijs Borsten. De aanmoedigingsprijs voor de grootste pechvogel ging naar Björn Spijker. De fietscrossclub. die mo menteel zo'n 100 coureurs telt, kon op een geslaagde avond en sei zoen terugblikken. LEUSDEN - De leden van de Schaak Vereniging Leusden wa ren vorige week op een aantal fronten actief. In de eerste plaats vond op woensdag naast de zevende ronde van de win terhuiscompetitie de eerste bondswedstrijden plaats. Het tweede team van Leusden moest het thuis tegen BSG 4 op nemen. Een dag later ging 'het paradepaardje' ven de Leus- dense schaakclub aan de slag tegen het standaardteam van Ons Genoegen in Amersfoort. Het waren dus drukke dagen voor de Leusdense denkspor- ters. De eindresultaten van beide com petitiewedstrijden kunnen we (he laas) nog niet definitief geven om dat een aantal partijen werd afge broken en deze week pas worden uitgespeeld. Toch valt er wat zin nigs én positiefs over de stand van zaken te melden Het eerste tiental dat in de 1e klasse van de Sticht-Gooise-Schaakbond debu teert staat er volgens de kenners uitstekend voor. De stand is mo menteel gelijk (4-4), maar uit de twee afgebroken partijen van Bert Uneken en E Eveleens aan het zesde en zevende bord moet ze ker 1V2 punt te halen zijn waar door de eindstand op 4V2-5V2 in het voordeel van Leusden zou uit vallen. Of dat werkelijk het geval zal zijn, is nog even afwachten ge blazen. Voorlopig ziet het voor de debutant er bijzonder rooskleurig uit en kunnen we nu al over een geslaagde rentree spreken. On geacht het feit of de winst echt gepakt wordt. Een gelijkspel zou al een verdienstelijk resultaat zijn. Harry Vossebeld. Jan Snijders, Wim Velker, aan de borden 1 tm 3. en E. Halkes aan het laatste bord speelden remise terwijl Carel Vos en Tj. Zijlstra de volle winst binnenhaalden. Joop van Santen en H. Voskamp moeten daarente gen de eer aan hun tegenstander laten. Voor het tweede team ziet het er wat minder hoopvol uit, alhoewel een 5-5 gelijkspel nog tot de mo gelijkheden behoort. Maar dan mag er echter niets fout gaan De stand is 2-2. E. Hubert en C. v Hoorn kwamen remise overeen. E. Eveleens zette zijn opponent op verlies. Aangezien E. Moed en J. v.d. Linde het onderspit moes ten delven en je met de afgebro ken partijen van W v.d. Harst, G. Froberg en L Boogaard alle kan ten op kan, in tegenstelling tot zeer goede uitgangsposities van C Kerkhof en T Wuts, valt het met geen enkele zekerheid te voorspellen of de gelijke tussen stand ook in een gelijke eindstand zal resulteren. Het kan wat dat be treft vriezen en dooien. HUISCOMPETITIE De huiscompetitie was tot de ze vende ronde gevorderd. In totaal werden er 17 wedstrijden afge werkt. Harry Vossebeld kwam ook deze speelavond weer onge schonden door en lijkt nu al zijn kandidatuur op z'n tweede clubti- tel zeker te stellen. Want als de talentvolle Leusdenaar zo door gaat prolongeert hij al in een vroeg stadium het clubkampioen schap. Ook Joop van Sam de huidige titelhouder niet winst afhouden Peter bleef enigszins in het spo H. Voskamp de punten 1 selen. Verder valt de ong* status van jeugdkampioei Zijlstra op die zich in het seniorengezelschap tot of uitstekend weet staande den. Alle resultaten op een rijtje- Senioren: •P. Sonder - H Voskamp A v. Nieuwenhuizen - A Rietv D v. Ooik- P. de Jager Z. Vroon - J Boot G. te Winkel- J. Wuts A v.d Steeg-H.v Egdom J Agterberg - R v Nieuwenhi E Zijlstra -J.d. Jager H Mus-A Valkenburg H. Struiwig - W. Schouten J v.d Tang-A. Kuijper R Staal-H. v. Dalen A. Wisman - K. Linse T v Garderen-W. v.d Weten A. Lagas-A Aldenzee H Vossebeld-J. v Santen A Wisman - R. Staal Jeugd: M v. Bruynsvoort - R. Staal E Andriessen - R. Stienen G Geerders- E v Haselen R v 't Klooster-A. Smid G. Wisman - G. v. Laar J v Blerk-C. v.d. Lee M. te Donkelaar - P Frankevo* 'm C. v. Haselen - R.J Bijlsma LEUSDEN - De met spanning tegemoet geziene ontmoe ting tussen Antilopen en Sparta uit Nijkerk, de num mers één en twee van de ranglijst in de 1e klasse B, is voor de Leusdenaren op een ruime en gemakkelijke 10-3 overwinning uitgelopen. An tilopen had beduidend min der moeite met de Nijkerkers dan verwacht die hun faam als 'reuze-doder' geen mo ment waar konden maken. LEUSDEN/ACHTERVELD - De Leusdense standaardformaties toonden afgelopen weekend hun goede wil door stuk voor stuk prima prestaties op de grasmat neer te zetten. De te leurstellende resultaten die de elftallen in voorgaande duels bijeen 'trapten' hadden de he ren uitstekend verwerkt en naar ik hoop voorgoed de rug toege keerd. Want bij alle ploegen viel er een opgaande lijn te bespeu ren die met name op zondag voor enkele leuke meevallers zorgde terwijl het gelijkspel van de gehavende Roda-zaterdag tegen de ongeslagen koploper ook zeker niet onverdienstelijk wa. Er was bij Roda '46 en Ach terveld duidelijk sprake van enig herstel. In de hoofdklasse blijven de uit slagen vriend en vijand verbazen. Wekelijks vallen de verrassingen als rijpe appels van de boom. Dit maal was de 1-2 overwinning van Hercules bij VOP in Amersfoort een nogal onverwacht resultaat terwijl de 0-3 zege van Benschop in Eist bij de Musketiers ook onder het kopje 'knappe winst' te rang schikken valt Vooral de hoogte van de eindscore is opmerkelijk te noemen omdat de 'Benschop pers' nou niet bepaald de schot- vaardigste zijn. Hoevelaken deed weer eens van zich spreken door in Montfoort de tweede overwin ning van het seizoen te behalen, waardoor ze hun opponent op de ranglijst passeerde Veensche Boys rukte dankzij de nipte 1-0 winst op Vitesse op naar een ge deelde tweede plaats achter kop loper Advendo dat in eigen huis tegen Roda '46 niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijkspel (0-0). Roda bleef daardoor goed in het spoor van de 'toppers' en heeft gezien het aantal verlies- punten (vijf) zelfs recht op de tweede positie. Dan zullen de in- haalduels tegen Benschop en Eminent Boys wel gewonnen moeten worden. En dat is moeilij ker dan menigeen denkt. Want Eminent Boys raakt meer en meer in vorm, hetgeen in een fraaie 2-3 overwinning op Baarn resulteerde waardoor ze eindelijk die (hate lijke) rode-lantaarn aan de ex- KNVB vierdeklasser konden over doen. Voor Baarn is dat natuurlijk een fikse tegenvaller en een bij zonder hard gelag. De uitslagen in de hoofdklasse waren VOP-Hercules 1-2 Veensche Boys - CSV Vitesse 1-0 Musketiers - Benschop 0-3 Montfoort - Hoevelaken 1-4 Baarn - Eminent Boys 2-3 Advendo '57 - Roda '46 0-0 De stand in de hoofdklasse is: Advendo '57 VOP Veensche Boys Hercules Roda '46 CSV Vitesse Musketiers Benschop Hoevelaken Montfoort Eminent Boys Baarn 9 16(17- 5) 9 12(20- 9) 9 12(15- 9) 9 11 (14-12) 9(12- 9) 8(12-14) 8(12-15) 7(14-15) 5(17-22) 5 (9-19) 3(11-20) 2(11-17) ZONDAG In de 1e klasse A van het zondag voetbal in de afdeling Utrecht werkten Roda '46 en Achterveld zich enigszins uit de problemen. Roda behaalde in en bij Barne- veld een nuttige zege (0-2). Ach terveld hield op het Kerstens- sportpark de Amersfoortse zee helden keurig in bedwang (1-1) Beide ploegen kwamen daardoor weer boven de 'fatale' streep te recht omdat de concurrentie kost bare punten liet liggen Hooglan derveen kwam er tegen Zuider zeevogels niet aan te pas (1-3) omdat ze niet in staat was om het spel te maken. Laren sloot zich bij de sub-top aan door het in de de gradatie-zone verkerende Gooi- sche Boys met 1-0 te kloppen Ac- tif maakte met dezelfde cijfers aan de ongeslagen status van debu tant Olympia een eind en sloeg daarmee tevens de aanval op de koppositie af BFC nestelde zich op de tweede plaats na de be nauwde 3-2 overwinning op het 'hulpeloze' Amsvorde dat overi gens wel kans zag om het aantal doelpunten voor te verdubbelen De kop van de ranglijst bleef door deze 'cijfers' vrijwel in tact maar onderin blijft het onrustig en wis selen de clubs bijna wekelijks van positie. Het is voor Roda '46 en Achterveld nu zaak om de op gaande lijn door te trekken zodat ze in de rest van dit seizoen wat minder behoudend en angstig hoeven te spelen Het zou het kijkspel ten goede komen. De uitslagen in de 1 e klasse A. Achterveld - VVZA 1-1 Hoogl.veen - Zuiderzeevogels 1-3 Laren - Gooische Boys 1 -0 Barneveld - Roda '46 0-2 Olympia-Actif 0-1 BFC - Amsvorde 3-2 De stand in de 1 e klasse: Actif-" 914(15-7) BFC 9 13(16-9) Zuiderzeevogels 9 12(16-8) VVZA 9 12(16-11) Olympia 911(12-9) Laren 910(12- 9) Roda'46 9 8(15-17) Barneveld 8 7( 6-12) Achterveld 8 6(13-16) Hooglanderveen 9 6(14-17) Gooische Boys 9 5( 9-16) Amsvorde 9 2 4-15) LEUSDEN - Tijdens districtskampioenschappen body-building in Ede afgelopen zondag heeft de 25-jarige Evert Wessels uit Leusden een eerste prijs behaald in de klasse tot 90 kilogram. Wessels (senior) liet zeven andere deelnemers achter zich. De Leusdenaar sleepte tevens de eerste prijs in de wacht voor het best poseren. Evert Wessels, die bij Sportschool2000 traint, werd voor zijn prestaties beloond met twee enorme trofeeën. Negentig minuten lang heerste Antilopen op alle fronten en gaf Sparta geen schijn van kans. De runner- up uit Nijkerk kwam bijna niet in het spel voor. Een Sparta-heer gaf na afloop van de derby volmondig toe dat er in Leusden bij de kop loper geen eer te behalen viel. „Antilopen was voor ons gewoon een paar maten te groot", stelde hij nuchter vast. Met juniore Evelien van Rooyen voor de nog niet geheel fitte Mar- gret Versteeg in de ploeg, die door trainer Herman Bruins voor de naderende zaalcompetitie ge spaard werd, begon Antilopen aan het karwei. Meteen na het be- ginsignaal namen de Leusdena ren het mtitiatief, hetgeen binnen tien minuten in een 2-0 voor sprong resulteerde. Nancy Lahey en Jan Costa namen de doelpun ten voor hun rekening. Na deze onstuimige openingsminuten, luwde de Antilopen storm. Het duurde een klein half uur voordat Gert Graafland het overwicht in een doelpunt uitdrukte. Via af stand bracht hij de stand op 3-0. Even later kon Sparta voor het eerst in de wedstrijd de korf vin den door een toegekende straf- worp feilloos te benutten: 3-1. Maar binnen een minuut was de marge weer op drie doelpunten terug gebracht, toen Koos Meinsma van ver loepzuiver aan legde 4-1, terwijl hij ook uit een vrije bal de vijfde Antilopen treffer op zijn naam schreef Sparta kwam er zelden aan te pas en kon niets anders doen dan keihard te werken in de hoop dat het tij toch nog zou keren Kort voor rust scoorde Sparta uit een doorloop bal 5-2. Maar al snel na de hervat ting bleek dat alle hoop ijdel was Het beruchte Sparta-offensief waardoor menig tegenstander een ruime voorsprong als sneeuw voor de zon zag verdwijnen bleef uit of beter gezegd kwam niet op gang, omdat Antilopen met Jea- nette Jekel voor invalster Evelien van Rooyen binnen de lijnen het spel in het middenvak én vooral in de defensie volledig controleerde Zo kwam het dat Antilopen op hun gemak de voorsprong kon uitbou wen. Na tien minuten schoot Es ther Versteeg raak (6-2) en toen Gert Graafland en Joyce Osna- brugge haar goede voorbeeld volgden, was het in feite al ge piept Want de 8-2 voorsprong gaf Antilopen als een goede koploper betaamt niet meer uit handen. Even namen de Leusdenaren gas terug hetgeen Sparta in staat stelde om in tweede instantie uit een strafworp de stand een drage lijker aanzien te geven (8-3). Anti lopen had echter het laatste woord en bracht in de slotfase door treffers van Anita ter Maten en Jan Costa de eindstand op 10- 3. Trainer Herman Bruins was goed te spreken over de ver richtingen van zijn formatie. ,,Er is keihard gewerkt en we gaven de Nijkerkers nimmer de gele genheid om hun geliefkoosde spelletje te spelen. We zagen echt wel een beetje tej duel op, maar gezien hetl sultaat en het vertoont ben ik dik tevreden. Nai ter zullen we de kroon werk moeten zetten. Vo zitten we echter op ro kan niemand ons dit mei men." De overige uitslagen: Senioren 2 - SMS 3 Exakwa3-Senioren 3 De Meeuwen 3 - Senioren Dalto J1 - Junioren 1 Soesterkwartier J1 -Junioi Aspiranten A1 - DSV A1 Spirit B1 - Aspiranten B2 KVO C2 - Aspiranten C1 Spirit D1 - Aspiranten D1 Pupillen P1 - Woudenberg Pupillen P2 - KVO P2 Pupillen R1 - Telstar R1 LEUSDEN - De uitslag van de jongstleden donderdag door 'Leusden Troef' gespeelde wedstrijden is als volgt: Stand: 1 Hr Mulder 2 Mevr. Mensink 3 Hr. v.d. Berg 4 Mevr. Buhrer 5 Hr. Mensink 19 6 Hr. Huijskes 18 20.098 pnt. 7 Hr Bolt 18. 19.495 pnt 8 Mevr Becks 17 19.438 pnt. 9 Mevr. de Ridder 17. 19.185 pnt. 10 Mevr. Pouli 17.1 1 Mevr. Becks 2 Mevr Buhrer 3 Mevr de Ridder 4 Hr. v.d Berg 5 Hr. Mulder 6 Mevr. Nijhuis 7 Mevr. Pouli 8 Mevr Grimberg 9 Hr. Huijskes 10 Mevr. Huijskes 5461 pnt. 5315 pnt 5207 pnt. 5189 pnt. 5087 pnt. 4911 pnt 4706 pnt. 4593 pnt 4589 pnt. 4583 pnt. LEUSDEN - In manege Den Treek aan de Buurtweg werden afgelopen zondag springwed- strijden gehouden voor pony- ruiters van Stichting sport Centrum Amersli P.C. De Treekerruitersu den. Dertig kinderen nart deze wedstrijd deel. De uitslag luidt als volgt 1. Annemarie Pruummel (Ruitersport Centrum) 2. Chantal van de Stelt (Treekerruiters)en 3. Mariska Gerrits 191 pj kerruiters). De jurering handen van H van Weg#

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4