Roda (zon.) terechte winnaar slecht duel da (zat.) houdt koploper Ivendo van scoren af en Giants in lenging geklopt Ria Vos beste schutter Laatste onderlinge wedstrijd „Singels Achterveld ontfutselt Zeehelden een punt SVA- jeugd I John Jansen scoorde tweemaal er Beumer in het boekje „Roda'46" WZA-er brak been leusdEr hrtinfc Kaarttoernooi DAG 30 OKTOBER 1984 nk springt nJanssen samen met de Bameveld-keeper naar de bal (9), maker van de twee doelpunten, kijkt toe. LEUSDEN - Getergd, agressief en soms weer boor devol zelfvertrouwen. Zo stelde de Roda-zondag- formatie van trainer Rob Ton de meegereisde supporters in en tegen Barneveld tevre den. Schoonheidsfoutjes volop, maar de rood-zwarten knokten voor wat ze waard waren en hielden daar na tweemaal drie kwartier een dikverdiende 0-2 overwin ning als beloning aan over. Het voert echter te ver om over een ommekeer te spreken na de wisselvallige resultaten van de laatste weken Daarvoor was het spel dat de Leusdenaren ten toon spreidden og te pover. Maar wat gastheer Barneveld ervan bakte leek helemaal nergens op zodat Roda '46 als de terechte winnaar met opgeheven hoofd en met de kostbare punten in de bagage het gemeentelijke sportpark in Barne veld kon verlaten. Voor het eerst dit seizoen liet de oefenmeester uit Bunschoten het zelfde elftal opdraven dat een week eerder in actie was geweest tegen een andere streekgenoot. „Ik geef dit team voorlopig het volste ver trouwen en hoop maar dat dit succes een vervolg zal krijgen, gaf de veel geplaagde Roda-trainer te kennen Toch zat Roda '46 in het eerste half uur zo vast als een huis. De oogverblindende acties waren op de vingers van één hand te tellen Maar aangezien Barneveld met de beperkte mogelijkheden geen enkele raad wist. kwam Roda de beginfase zonder kleerscheu ren door. ..ledereen hield zich aan zijn taak waardoor de organisatie vooral in de defensie veel beter klopte. En aangezien doelman Gert Os- nabrugge foutloos speelde, bleef Roda in de stroeve beginfase een tegentreffer bespaard," verklaarde Rob Ton. Na ruim een half uur brak rechtsbuiten John Janssen na een fraaie actie met een schuiver de score open: 0-1Tot aan de pauze kwam de voorsprong niet in ge vaar. In de tweede helft werd het duel er zeker niet beter en vriende lijker op. Integendeel. Barneveld gooide er nog een schepje boven op en probeerde met de moed der wanhoop de gelijkmaker te force ren. Lukraak werd het leder door de Barnevelders in de zestienmeter getrapt waar ze door gretige Roda- verdedigers weer net zo hard naar voren werden gepoeierd, hetgeen aan beide zijden tot ontzettend veel balverlies leidde. VRIJE TRAPPEN Roda had technisch het beste van het spel en kon de bal als enige bij tijd en wijle in de ploeg houden. Uit één van deze combinaties bracht Wilco Bettink Hans Heymen in stelling. Via de keeper verdween de bal over de achterlijn. De corner zette echter geen zoden aan de dijk. Daarna was het Barneveld weer dat de bakens probeerde te verzetten maar deed dat zo chao tisch dat het voor het lange centrale Roda-duo. aanvoerder Bas Peters en voorstopper Mare Swarte, wel erg gemakkelijk gemaakt werd. Keer op keer konden beide heren met het hoofd de verwoede aanval- spogingen van Barneveld keren. En die paar keer dat het leer de achterste linie passeerde stond keeper Gert Osnabrugge op zijn post. Alleen via een aantal vrije trappen net buiten het strafschop gebied kwam Roda in gevaar Na een spetter langs de muur uit één van deze ..dooie momenten" moest keeper Osnabrugge ge strekt naar de hoek om de inzet onschadelijk te maken. Een indi recte vrije trap na praten van libero Bas Peters, verdween voor Roda gelukkig net langs de verkeerde kant van de paal. Terstond bracht Rob Ton ..kilo metervreter" Dick van 't Klooster EN - Het dubbel- lijkspel in het tref- koploper Adven- Btant Roda'46 doet dat er bitter yyei- 7en viel op detjoe'd grasmat tussen den in Ederveen. is echter minder lor het Roda-doel »n na hoge voorzet- antal hachelijke si- de Leusdenaren ijn de schrik om het terwijl aan de ande- oiij vlot uitgevoerde en Roda op zijn thuisaanhang de oor de ogen deed vam nog het feit dat er was die op zijn manier lilde stelen door een ite manier van leiding personen verdwenen zijn notitieboekje. Op- daarin de naam van Richard Beumer die anmerkingen aan het scheidsrechter achter plaatsnemen g enigszins verzwakt Doelman Berry Buunk training een ernstige opgelopen en isvoor- hakeld. Ook rechtsbui- ubach was niet van de spelers maakten daar- buut in de Leusdense ifdmacht. Marcel nam de plaats tussen terwijl nieuweling Dick n de middenlinie zijn mocht maken. Beide heren konden na afloop op een uitstekend debuut terugblikken. Vooral goalie Marcel Daatselaar maakte een gedegen indruk en liet zich in samenwerking met zijn ver- ^dQdigers niet passeren.- Tactisch speelde de zaterdag-elf hetzelfde concept als tegen Veen- sche Boys. Een versterkt midden veld met twee vooruitgeschoven spitsen. Daarnaast had Richard Beumer. Lidus Vaartjes aan de gevaarlijkse aanvaller van Adven- do opgeofferd. NONCHALANT Nadat Marcel Daatselaar in de beginfase op een paar hoge voor zetten zijn kwaliteiten had getoond, kwam Roda een aantal malen ge vaarlijk door. Opzettelijk hands van de Advendo libero, waarmee hij een aanval van Roda onderschep te. werd door de man in het zwart met de eerste boeking gehono reerd De vrije trap werd door Dick Goossens te nonchalant genomen. Aan de andere kant kwam Roda goed weg toen Lidus Vaartjes de bal verspeelde en zijn opponent de gelegenheid bood om aan de haal te gaan. Slim omzeilde de Advendo-aanvoerder de tackles van Henk van Pluuren en laatste man Wilfred v. d Pas maar plaatste het leder pardoes in de handen van de goed opgestelde Marcel Daat selaar. Het was bijzonder jammer dat Roda de counter zo traag uit voerde Want er waren zeker mo gelijkheden geweest om de weinig indruk makende Advendo-defensie een keer voor joker te zetten Met name Fokko van Leyenhorst had zijn faam als ..pingelaar" wat meer moeten uitbuiten Roda kwam goed weg toen een kopbal uit een corner op de doellijn door de ijzersterk spelende Henk van PTuüren vaffend gepareerd werd nadat de Rodakeeper reeds gepasseerd was Even moest Ro da improviseren omdat libero Wil fred van oe Pas enige minuten achter het doel aan een beenwond behandeld werd. Fokko van Leyen horst nam de honneurs met verve waar. "Een schitterende kapbeweging van spits Coen van Dijk. kort voor het verstrijken van de eerste helft, le verde een goede schietkans op Meer dan een ..terugspeelbal" werd het helaas niet BEHOUDEND Na de pauze bleef het spelbeeld ongewijzigd. Roda erg behoudend en Advendo recht toe recht aan wanhopig op weg naar de ope ningstreffer. Via twee indirecte vrije trappen binnen de beruchte lijnen lukte dat nog bijna. Telkens stond een been of een lichaam van een Rodaspeler in de weg of bevond Marcel Daatselaar zich op de juiste plek. In de 30ste minuut leek Fokko van Leyenhorst het vonnis dan toch te gaan vellen. Op zijn geliefde wijze liet hij zijn directe tegenstan der langs de lijn staan alsof hij er niet stond om vervolgens van zo n meter of twintig een effectvolle schuiver los te laten die via de keeper voor de voeten van Coen van Dijk caramboleerde. Coen van Dijk wist echter met deze kans geen raad. Roda'46 snoepte der halve Advendo een kostbaar punt af Invaller-doelman Marcel Daatselaar, die een uitstekende indruk maakte, is van plan zich over de bal te ontfermen Lidus Vaartjes is een en al aandacht. Het eerste dames basketbalclub de ints heeft afgelopen Quidam een bijzon erend duel afgewik- liefst drie verlengin- noodzakelijk om een de bus te laten ko- it de balans na de ge- s,< Htijd nog volledig in u was. Pas in de derde 3r' 'tijd gingen de Leus- ïes door de knieën, n de tweede verlen- dicht bij de overwin- geweest. gehavend was de nts naar Odijk afge- slechts drie van de vijf 'ers kon damescoach teselt beschikken zo- anders opzat dan de vaste reserves en een paar da mes uit het tweede mee te ne men. Bovendien was het de vijf competitieloze weken doorgeko men. Want niet spelen is weinig bevorderlijk voor het wedstrijd ritme Toch was er een licht puntje. Quidam kon nou niet be paald bogen op een geweldige staat van dienst en op grond van daarvan schatte de Green Giants- coach de kansen hoog in In de eerste helft deden de ploe gen weinig voor elkaar onder De strijd ging volkomen gelijk op al hoewel er aan beide kanten niet echt goed gespeeld werd Doelpo gingen die normaal punten ople verden ketsten via de ring weer in het veld. Er werd dan ook voor de rust maar moeizaam gescoord hetgeen in een magere 16-16 ruststand resulteerde Na de her vatting gingen beide teams op de zelfde wijze verder. Quidam bleef de man-to-man verdediging han teren zodat er voor de Green Giants niets anders opzat dan via uitgespeelde combinaties en een mansacties tot scoren te komen, hetgeen hard werken betekende en veel van de conditie eiste Zo dra er iemand vrij gespeeld werd. kwamen de punten bijna vanzelf Maar echt weglopen van Quidam konden de Leusdense dames toch niet omdat het gevaarlijkste wapen van Quidam, het afstand schot. het Leusdense overwicht compenseerde Aan het einde van de officiële speeltijd was de stand wederom gelijk 34-34 Ook in de eerste verlenging gaven de dames elkaar geen duimbreed toe (34-34). In de tweede verlen ging leek de Green Giants dan toch op de overwinning af te ste venen want met nog zo'n drie mi nuten te gaan stonden de dames met 5 punten voor. Maar ook dit maal slaagde Quidam erin om de stand weer gelijk te trekken: (45- 45) In de derde verlenging gaven beide ploegen geen krimp Om beurten namen de dames met 1 of 2 punten de leiding In de laatste minuut stond het al weer gelijk (50-50), zodat ook nu alle goede bedoelingen op niets leken uit te lopen. Op slag van tijd wist Qui dam echter de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Eindstand: 52-50 Toch kon de Green Giants, gezien de problemen op een uit stekende wedstrijd terugblikken Vooral Alie van Leuveren was met niet minder dan 29 punten een klasse apart Overige uitslagen Green Giants: Dames 2- Stoepie Shooters 16-20 Meisjes junioren - Red Stars 41-38 Jongens )unioren - Crackerjacks 40-61 Jongens kadetten 1 - Top Stars 1 38-53 Jongens kadetten 2 - Top Stars 2 25-58 Meisjes kadetten 1 - Top Stars 1 20-44 Jongens aspiranten - Quick Runners 34-28 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door acht dames deelgenomen. Het was Ria Vos die ditmaal met de eerste plaats ging strijken. Zij behaalde 85 punten. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. An. Voskuilen 76 3. Annelies Huurdeman 75 4. JeannetVos 74 5. Mien v.d. Burgwal 73 6. Tiny Tolboom 69 7 Kitty van Hamersveld 68 8 Anja van Rossum 66 voor de tegenvallende Hans Hey men in het veld. waarmee de tumul tueuze slotfase werd ingeluid. Na dat Roda wederom goed was weg gekomen bij een ..opstootje" vlak voor de ogen van de Roda-keeper, zette midvoor Peter Knijff met een uitstekende dieptepass John Jans sen aan het werk. Óp volle snelheid stormde de Roda-aanvaller het strafschopgebied binnen nadat hij zijn directe bewaker van zich afge schud had. Half struikelend depo neerde de Leusdenaar tenslotte de bal langs de keeper in het doel: 0-2 „De schoonheidsprijs hebben we zeker niet verdiend, want aan het vertoonde spel valt nog heel wat te verbeteren Ik ben allang blij dat we de volle winst weer eens gepakt hebben en boven de fatale streep terecht gekomen zijn, vol gende week zien we wel weer." aldus een zichtbaar opgeluchte Roda-zondag trainer Roda '46 Afdeling zaterdag: Avendo- Roda '46 0-0 SVM Boys 2 - Roda 2 0-1 Hierden 3 - Roda 3 0-0 Roda 4 - Hierden 4 1-0 Roda 5 - Posthoorn 4 3-1 Roda 6 - Stroe 6 3-3 Lelystad 7 - Roda 7 2-3 Afdeling zondag: Barneveld - Roda '46 0-2 Veenendaal 2 - Roda 2 2-5 Roda 3-Quick 3 2-1 Roda 4 - Kieviten 2 1-1 Roda 5 - DEV 5 1-2 Roda 6- Hoogland 8 0-4 Hoogland 9 - Roda 7 5-1 HVC 8 - Roda 8 6-2 ACHTERVELD - De Landelijke Rijvereniging en Pony Club de Singels hield zaterdag haar 4e en tevens laatste onderlinge wedstrijd. Deze wedstrijd was al eerder gepland maar kon door de slechte weersomstandighe den niet doorgaan. Daar er reeds drie onderlinge wedstrij den hadden plaatsgevonden, was het zaterdag de dag die de beslissing zou brengen voor het club kampioenschap. Zaterdag viel de beslissing wie de beste dressuurruiter, springruiter en menner zou worden. De wedstrijden werden gehouden op het maisveld van de heer G. Kok en vonden plaats onder ideale weersomstandigheden. De wedstrijden begonnen voor de middag met de dressuur. Een ie der zette voor de laatste maal zijn beste beentje voor waardoor het geheel zeker de moeite waard was om te zien 's Middags waren de springruiters en de menners aan de beurt. Ook dit was weer een heel mooi schouwspel Tijdens de zaterdagavond gehou den feestavond werden de club kampioenen bekend gemaakt De uitslagen waren Pony's dressuur: 1. Astrid van Dijk met Kim 351 punten 2. Marian Smink met Bianka 3471/2 punt 3. Vanessa Voltman met Gina 346 punten 4. Angèle Kok met Dorinde 335 punten Pony's springen: 1 Angèle Kok met Dorinde 635 punten 2. Marian Smink met Bianka 620 punten Clubkampioen bij de pony's werd Angèle Kok met Dorinde Paarden dressuur: 1. Marie van Wieringen met Oleander 366 punten 2 Caroline Schimmel met Ka- tinqa 360 punten 3. Janny Blokkers met Githa 356 punten 4 Anita Rutte met Zwartje 350 punten Paarden springen: 1 Marie van Wieringen met Oleander 655 punten 2 Marcel Schimmel met Thora 655 punten 3 Willy Tolboom met Luuk 615 punten Hoewel Marie van Wieringen en Marcel Schimmel bij het springen een gelijk aantal punten be haalde. werd Marie van Wierin gen als eerste geklasseerd daar zij voor de stijl, die ook werd beoordeeld hogere punten be haalde dan Marcel Schimmel Clubkampioen werd Marie van Wieringen met Oleander Mennen: 1 Harry Voltman met Corina 187 punten 2. Wim Voskuilen met Zwarte 186 punten 3. Theus Roethof met Corina 177 punten hnsfoooH 190 ACHTERVELD - De oranje hemden van S.V. Achterveld zijn er afgelopen zondag in geslaagd om het hoogge- klasseerde Amersfoortse WZA een punt afhandig te maken. Bijna ging het in de slotfase nog mis toen WZA in de laatste minuut van de wedstrijd een strafschop mocht nemen nadat Achterveld-goalie Henri Kok in de ogen van arbiter Bach- mohr uit Harderwijk een on geoorloofde overtreding in zijn strafschopgebied maak te. VVZA-er Ruud Schoordijk wist met dit buitenkansje geen raad en knalde het leder tot opluchting van geheel Achterveld pardoes op de paal. Achterveld bleef daar door een nieuwe tegenvaller bespaard. Op grond van de enorme inzet waarmee de Achtervelders de Zee helden te „lijf" gingen was het 1-1 gelijke spel meer dan verdiend en volkomen op zijn plaats Met twee nieuwe gezichten in de basis liet Jan Drost, de oefenmeester uit Nijkerkerveen, zijn elftal voor eigen publiek op het Kerstenssportpark opdraven Voorstopper Klaas van de Heuvel was verhinderd. Zijn plek werd ingenomen door Wim Schimmel. Middenvelder Marcel Boonen moest wegens een blessu re afhaken en was vervangen door good-old Herman Ruitenbeek. In de beginfase keken beide pleogen de kat uit de boom. Van WZA is deze afwachtende hou ding bekend, want de Amersfoor- ters spelen al sinds jaar en dag met een gegroepeerd middenveld en een tweemans voorhoede Bij ie dere counter gaan dan om beurten een middenvelder en vleugelver dediger mee naar voren. Na onge veer negen minuten sloeg WZA als een bij op de honing toe. toen de achterhoede van Achterveld een kapitale fout maakte. Handig troef de Ruud Schoordijk de misser met een doelpunt voor de Zeehelden af 0-1. Achterveld was wakker ge schrokken en probeerde de achter stand zo snel mogelijk weer goed te maken. De strijd golfde op en neer zondat dat er serieuze kansen voor beide doelen ontstonden Op slag van rust kwam Achterveld toch langszij. Een corner genomen door Henk van Ruitenbeek werd door Cor Horst met het hoofd doeltref fend afgerond: 1-1. Nog geen mi nuut later was het voor Achterveld bijna weer raak Wederom eiste spits Cor Horst alle aandacht opl maar helaas ging zijn pegel net langs de verkeerde kant van de staander ONGEVAL In de tweede helft ging Achter veld op de ingeslagen weg door en forceerde een aantal fraaie kan sen. Achterveld drukte de Amers- foorters op de eigen helft, maar dat paste precies in de kraam van WZA. Want juist met een snelle tegenaanval slaan de VVZA-ers vaak hun slag De defensie van Achterveld had de zaken beter ondercontrole en kon derhalve alle aanvallen in de kiem smoren Aanvallend ging het Achterveld ondanks een aantal kansen niet helemaal naar wens omdat WZA nogal hardhandig in de defensie de gaten probeerde te dichten Veel vrije trappen waren het gevolg. Een schot van linksbuiten Erik de Jong ging net voor langs en een kopbal van G v.d Breemer verdween net naast het vijandelijke doel In doel punten kon Achterveld dit over wicht niet uitdrukken. Nadat de WZA-keeper een doelpoging van Albert Tolboom ternauwernood tot een hoek schop verwerkt had, sloeg het noodlot voor VVZA-er Cor van der Stap toe toen hij bij een uitval over de rechterflank in botsing kwam met Achtervelder Wim Schimmel. Een ongelukkige sa menloop van omstandigheden met een beenbreuk als gevolg. Beide heren wilden de bal spe len, zodat van opzet geen enkele sprake was. Na dit ongeval was Achterveld even de kluts kwijt, hetgeen WZA in de gelegenheid stelde om de „loopgraven" te verlaten. In de laatste minuut resulteerde dat In de al eerder gememoreerde penalty voor WZA na een overtreding van de Achterveldse doelwachter. De staander hield echter voor de manschappen van trainer Jan Drost de puntendeling in stand. ACHTERVELD - Vrijdag 2 no vember zal de tweede ronde worden gespeeld van het Hes- senkar kaarttournooi. De aan vang is om 20.00 uur. Ook deze avond is er weer een aantal prij zen te winnen. Er zullen zeven ronden worden gespeeld, waar van er zes zullen meetellen voor de eindklassering. ACHTERVELD - Een klem moedig Achterveld B1 heeft zich enorm geweerd tegen de veel zwaardere ploeg van WZA uit Amersfoort 1- 5 Achterveld E1 met de goed spelende Mario van Burgsteden. Remco Leurs en doelman Michael Landman won met 2-1 van een u/eneens goed spelend TOV uit Baarn De ongeslagen elftallen damesjunioren Achterveld en DVS'33 uit Ermelo maakten er geen sterke wedstrijd van. Achter- veld won verdiend met 4-1 en krijgt een kampioenschap binnen handbereik. Uitslagen Achterveld A1 - Soest A2 4-2 Achterveld A2 vrij Achterveld B1 - WZA B3 1 -5 TOV C1 - Achterveld C1 1-4 IJsselmeervogels C5 - Achterveld C2 4-1 HVC D1 - Achterveld D1 6-0 Achterveld D2 - Soest D3 1 -6 Achterveld E1 - TOV E1 2-1 KW A F2 - Achterveld F1 0-2 Achterveld F2 - Spakenburg F3 0-2 Dames Junioren Achterveld 1 - DVS1 4-1 Dames Junioren Achterveld 2 - SD01 1-4 Meisjes Achterveld - Saestum 3-3

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5