Hoe het toch nog goed kwam met een moeilijk jongetje „Codename Wild Geese": middelmatige aktiefilm Zaterdag jaarlijkse bazar St. Joseph „Lightning over water" in nachtvoorstellingen Begroting en ontwerp- structuurplan in OW/RO Commissi Welzijn behandelt begroting PRINCE, APOLLONIA SIX EN THE TIME IN „PURPLE RAIN" Oud papier aktie DWS „To be or not to be" redelijke remake kijk op de film DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 ..Purple Rain" USA. 1984; regie Albert Magnoli. pro- duktie Bob Cavallo. Joe Ruffalo en Steve Fargnoli; hoofdrolspelers: Prin ce. Morris Day. Jerome Benton. Apollo- nia Kotero. Olga Karlatos en Clarence Williams; optredende muziekgroepen: Prince, Apollonia Six en The Time; te zien in: Grand, Amersfoort door Marnlx Kreyns AMERSFOORT - Hoe het toch nog goed kwam met een moeilijk jon getje. Dat zou de ondertitel kunnen zijn bij de film „Purple Rain", die deze week In Amersfoort in première Is gegaan. Het moeilijke jongetje is het tamelijk jonge popfenomeen „Prince" en de film schijnt nogal wat autobiografisch materiaal te bevat ten. Zodat „Purple Rain" In ieder geval voor „Prince"-fans verplichte kost is. Maar er zijn ook andere Invalshoeken om „Purple Rain" te bekijken. Wat te denken bijvoorbeeld van de medewerking van de groep „Apollonia Six" met de bloedmooie leadzangeres Apollonia Kotero? Of van de schitterende acts van de funkgroep „The Time" met als voor naamste performers Morris Day en Jerome Benton. Het muzikale wonderkind „Prince" - hij bespeelt twintig instrumenten - heet in de film „The Kid". Hij is de eenzelvige ..Prince speelt ..The Kid" in ..Purple Ram" leider van een bandje, dat een contract t heeft in een club. In diezelfde club speelt ook de funkband „The Time". In muzikaal opzicht zijn de band van „The Kid" en „The Time" concurrenten Dat f- geeft niet zoveel problemen zolang v beide groepen maar op de sympathie van het publiek kunnen rekenen. Maar „The Kid" heeft het niet gemakkelijk. Als hij vanuit de club thuiskomt zijn zijn vader en moeder steevast met elkaar op de vuist. Vanuit de kelder van het huis, waar „The Kid" een veilig hol van heeft gemaakt, hoort hij boven zijn hoofd de strijd tussen zijn ouders. Hij kan er niet tegen, maar als hij zich er in mengt krijgt „The Kid" zelf klachten. HOMMELES En dan is er verder Apollonia. the new kid in town „The Kid" is verliefd op haar. maar met zijn moeilijke karakter kost het hem veel problemen om een relatie met haar op te bouwen. Wan neer Apollonia zich bovendien door Morris Day van „The Time" laat verlei den om lead-zangeres te worden in zijn nieuwe groep „Apollonia Six" is het helemaal hommeles met „The Kid" Hij trekt zich meer en meer in zijn eigen wereldje terug, sluit zich af voor de andere leden van de band en komt creatief in een diepe cnsis terecht. Zijn performances worden steeds minder geapprecieerd en ondanks zijn virtuoze gitaarspel zijn zijn optredens steeds vaker een afgang. Daarmee is het succes van „The Time" en „Apollonia Six" een schril contrast. Het gaat niet goed met het jochie Een paar gebeurtenissen brengen daar verandering in. Een mislukte zelf moordpoging van zijn vader brengt niet alleen zijn ouders dichter bij elkaar, maar brengt „The Kid" ook in contact met een nieuwe inspiratiebron: de pia no, die zijn vader vroeger bespeeld blijkt te hebben, en de daarbij behoren de bladmuziek. Bovendien besluit „The Kid" na enig geworstel zich toch maar open te stellen voor de bijdragen van de andere leden van de band. Met name de twee vrouwelijke leden van de groep hebben al meerdere malen geprobeerd hun muzikale ideeën aan „The Kid" te slijten, maar hij heeft er nooit belang stelling voor gehad. Nu hij zich er wel voor openstelt blijkt hij de sympathie Day en Apollonia Kotero bevor klikte tussen Magnoli en „Pr binnen redelijk korte tijd wa scenario, dat eind vorig jaar weken tijd op 32 lokaties i Minneapolis werd verfilmd. Rain" werd voornamelijk do mensen gemaakt. Magnoli is alle spelers en speelsters zt dan 25. Wanneer je dat gegeven erb kun je „Purple Rain" best een de film noemen, zeker voor he waar ze voor bedoeld is De f een aardige sfeertekening var doe in en om een band. Er zi aantal stukken prima muziek „Prince" zelf, die mij in zijn v, en optreden af en toe aan Jimil deed denken. En met name „The Time", die er een zeer te; show van maken. ACHTERVELD - Zaterdag 3 no vember wordt in Huize St. Jo seph weer de jaarlijkse bazar gehouden. Naast de verkoop van de door de bewoners ge maakte handwerken zijn er nog verschillende andere attracties. Zo is er onder andere een foto expositie van amateurfotogra fen. Verder zijn er een potten bakster, visventer met antieke viskar en een tingieter. Men kan zijn naam laten graveren in sier lijke letters en ook kan men het kantklossen bewonderen. Als een 'rode draad' door deze dag loopt de play-back show waarin kinderen uit Achterveld hun talenten kunnen tonen. Uiter aard is ook het rad van avontuur weer aanwezig, terwijl ook de oude spullenkraam niet ont breekt. Aan de kinderen is ook ge dacht. Er zijn verschillende leuke spelletjes te beoefenen en er is bijna altijd prijs. Al met al is er voor iedereen wel wat te vinden op deze bazar De openingstijden zijn van 10 00 - 12.30 uur en van 13.30-17 00 uur LEUSDEN - De behandeling van de gemeentebegroting 1985 en het ontwerp-structuurplan zijn de twee belangrijkste onder werpen op de agenda van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De commissie vergadert dins dag 6 november in het ge meentehuis. In afwijking van de gebruikelijke aanvangstijd be gint de vergadering om 19.30 uur. De agenda ziet er in haar geheel als volgt uit: 1 Opening 2. Invenatrisatie vragenstellers/ woordvoerders 3. Verslag van 2 oktober 1984 4 Begroting-1985 5. Ontwerp-bestemmingsplan 't Ruige Veld. 6. Vaststelling Structuurplan 7 Reactie op ontwerp- Streekplan 8 Verkoop grond aan de heer Demeijer-Groenhouten 9. Verkoop grond aan de heer T J. v. d Belt-Munnikhove 10. Groenplan Achterveld 11 Oversteekplaats Burg v. d. Postlaan/Smoussesteeg 12. Aanleg voetpad langs geluid- wal Burg. v d. Postlaan en Noorderinslag en wijziging werking verkeerslichten 13 Plaatsing schuttingen bij wo ningwetwoningen Zwanen burg 14 Manege-beleid Leusden 15. Verspreiding ontwerp- bestemmingsplannen 16 Informatie: - tuinvuilopslag Valleikanaal - verkeerssituatie Agnieten- hove 17 Rondvraag ACHTERVELD - In verband met de oudpapieractie van mu ziekvereniging DWS zal zaterdag weer een container worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. ledereen die zijn oud pa pier op wil ruimen kan dat in bedoelde container komen de poneren. Degenen die in verband met bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn hun oud papier zelf te komen brengen, kunnen dit telefonisch melden bij Wout van Hamersveld, tel 03425-1688 en W Wouters, tel. 033-941197 Dit moet dan wel voor vrijdagavond 19 00 uur. De inwoners van Stou- tenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel ook depone ren bij W Wouters. Hessenweg 95 te Stoutenburg (van een onzer verslagg LEUSDEN - De raadsc sie „Welzijn en Onderwil aanstaande maandag (5| ber) voor de maandelijki dering bijeen. Belangrijk op de agenda vormt de N ling van de ontwerp-b 1985. Er wordt vanaf 21 vergaderd in de comffl mer van het gemeentehi 1De volledige agenda i volgt uit: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Toepassing ex arti OWBOt.b.v. „Kinde 5. Aanvrage ex artike Kleuteronderwijswet „Kinderland". 6. Diverse onderwijsv: gen. 7. Wijziging inspraak- 8 dureverordening 1 werk. 8. Subsidiëring L.R Nin 9. Eerste rapportage i kracht „De Geut' 10. Behandeling begroting 1985. 11 Rondvraag 12. Sluiting van het publiek terug te kunnen winnen. En vrijwel tegelijkertijd keert Apollonia bij hem weer Kwam het dus toch allemaal nog goed De film „Purple Rain", waarin dus veel van de levensgeschiedenis van „Prince" is verwerkt, kwam op nogal bijzondere wijze tot stand Het initiatief werd genomen door de heren Bob Cavallo. Joe Ruffalo en Steve Fargnoli. Dit illustere gezelschap hield zich tot voor kort voornamelijk bezig met het produceren van muziekgroepen, waar onder bekende zoals „The Lovin' Spoonful „Earth, Wind and Fire", „Weather Report", ..Ray Parker jr.," enz. De heren hadden zin gekregen om een film te maken. Ruffalo zegt daar over. „Dat waren we eigenlijk al een tijd van plan. toen we hoorden dat „Prince" een film wilde maken We wilden in de filmbusiness op dezelfde manier te werk gaan als we alti|d al gedaan hadden, alleen kwaliteitsprojekten. We hadden wel eens aanbiedingen gehad om films te produceren, maar die leken ons niks. Van de andere kant had „Prince" ook al verscheidene belangrij ke aanbiedingen afgeslagen Wij zijn op zoek gegaan naar een schrijver, die 'n projekt op papier kon zetten, dat naar ons gevoel goed zou zijn." MAGNOLI Die scriptschijver werd William Blinn, die bij het schrijven van het script gebruik maakte van aantekeningen, die „Prince" al jarenlang had gemaakt. Vervolgens zochten de producers Al- bert Magnoli aan om de boel te regisse ren. Hij trok een tijdlang in Minneapolis op met Prince" en de club om hem heen. waarin zich onder andere Morris Klaus Kinski als Charlton in een scène uit ..Codenafne Wild Geese" regisseur in de vijftiger jaren onder andere Rebel Without (met James Dean) maakte, m 1962 mislukten zijn plannen en uitgerangeerd. Hij werd. net personages uit zijn films, een verslaafd aan drank en drugs ei drang tot zelfvernietiging. Hij een rol in Wim Wenders' Der A sche Freund, en ze besloten over elkaar te makenToen de gestart waren, werd het al sne (Ray leed aan kanker) dat hi over diens sterven zou word Het is een zeer intrigerend met afwiselend gespeelde Ir en dokumentaire video-opna' deze konstruktie zien we ideet en uitgevoerd worden en je sterk betrokken bij het wordir van deze film. De beelden zijn prachtig van fotografie, ook h en natuurlijk en er is nauwelijl scheid tussen het spel en de heid Eigenlijk ben je voortdun ge van een film in wording, env van de onzekerheden van Vi ders tijdens dit hachelijke pn angst om Ray te misbruiken, dat zijn aandacht meer naar de mek dan naar Ray uitgaat, ma wetenschap dat ze samen de ken, en dat stoppen met de sterven nog pijnlijker zou ma' (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - In de Dinsdag Mo vie Cyclus van het Grand Theater draait volgende week dinsdag de remake van de befaamde speelfilm „To be or not to be" van Ernst Lubitsch, gemaakt in 1942 met Carole Lombard, Jack Benny, Robert Stack en anderen. De remake is met regisseur - tekstschrijver - acteur - entertainer Mel Brooks, in de hoofdrol, de man, die in al zijn films zijn grote I liefde voor Hollywood niet onder stoe- I len of banken steekt De regie van de film was deze keer niet van Brooks, maar van Alan Johnston Brooks speelt een hoofdrol naast een voortreffelijke Anne Bancroft. Charles Durmng en Tim Matheson „To be or not to be" is een komedie, zich afspe lend in het door Duitsland bezette Po len Brooks en Bancroft zijn een j theater-echtpaar, dat in de problemen komt en aan de Nazi's probeert te ontsnappen Als remake redelijk goed geslaagd, ook al zullen de echte filmlief- j hebbers de klassieker van Lubitsch niet kunnen vergeten. „Codename Wild Geese", 1984, pro- duktie Erwin C. Dietrich; regie Anthony M Dawson; scenario Mark Lester, met Lewis Collins, Lee van Cleef, Klaus Kinski. Ernest Borgmne. Mimsy Far mer (Cinema. Amersfoort). (Van de filmredaktie) Waarom de meeste aktiefilms nooit boven de grauwe middelmaat weten uit te komen, wordt in „Codenaam Wild Geese" nog eens bevestigd. Hoewel enkele grote namen lijken te sieren. Lee van Cleef. Ernest Borgmne. Klaus Kins ki en Lewis Collins, heeft men zich tevreden gesteld met een aan alle kanten rammelend scenario en is regis seur Anthony M Dawson er nauwelijks in geslaagd enige tekening in de perso nages aan te brengen. „Codename Wild Geese" is het bijna logische vervolg op „The Wild Geese", ook al geproduceerd door de Zwitser Erwin C Dietrich, omdat aktiefilms het bij een bepaald publiek nu eenmaal goed blijven doen Op zich is daar mets tegen, elk filmgenre trekt nu eenmaal z'n eigen publiek, maar enig onder scheid tussen kwaliteit en kwantiteit blijft toch wel noodzakelijk. De eerste Wild Geese-film speelde zich af in Afrika, waar een handvol huurlingen een Afrikaans staatshoofd uit de weg diende te ruimen, in „Code name Wild Geese" worden we meege nomen naar de Gouden Driehoek In deze onherbergzame jungle, waar ie dereen tegen iedereen blijkt te vechten, heeft men een aardige hobby ontwik keld: het planten en oogsten van papa ver Wat wij onder klompen en bloem bollen verstaan, wordt in de Gouden Driehoek (Birma. Thailand, Laos) aan drugs geproduceerd. Zo pikt elk wereld deeltje z'n graantje mee in de internatio nale ellende Aan de uitvoer van opium kleeft een handeltje tussen Azië en het Vrije Wes ten, waarbij beide niet voor elkaar onder doen er rijker van te willen worden. Zo gebeurt het dat het huurlingenlegertje van captain Wesley van z'n westerse vrienden de opdracht krijgt een opium- opslagplaats en -laboratorium te ver nietigen Daarmee wordt beoogd de wereldprijs naar recordhoogte op te jagen Erg duidelijk is dat overigens allemaal met. Het verhaal van „Code name Wild Geese" ontwikkelt zich traag Even lijkt het erop dat de span ning zich ten goede keert, maar na een goede tunnelscène, met best wel enig spektakel, trekt het verhaal toch weer voorspelbare sporen Bij het eerste geruis van de kapmes sen in de ogenschijnlijk ondoordringba re jungle, de beelden van de vastbeslo ten gezichten van de huurlingen, weet je dat het legertje van captain Wesley (Lewis Collins) er ongetwijfeld in zal slagen zijn doel te bereiken. Gesteund door een lokale gevechtsgroep, die zich laat leiden door ideologische achter gronden, bereiken de huurlingen de opiumbasis van een zekere generaal Khan, die later in de film overigens meedogenloos zal toeslaan. Lee van Cleef speelt in deze strijd de helicopter- piloot en Klaus Kinski de schurk Charl ton Ernest Borgnine speelt tenslotte de „diplomatieke" rol van Fletcher, het toonbeeld van een moderne Pilatus. Wie heeft er schone handen? Met die „moraal" eindigt de film, in welke scène Fletcher en Wesley elkaar vrijspreken. In de anderhalf uur daarvoor is de drugswereld een harde slag toege bracht, zijn de schurken bij bosjes gedood en zijn de „helden" als een soort goedmakertje, close op weg naar het hiernamaals geholpen En voor wie het echt interesseert, komt er nog een priester letterlijk en figuurlijk aan het kruis te hangen en wordt een volgespo ten Canadese journaliste uit de verge telheid gered. „Codename Wild Gee se" is een aktiefilm geworden, waar mee de B-garnituur weliswaar enige eer lijkt gegund., maar echte liefhebbers daarvan zijn mogelijk toch wat meer gewend. Lee van Cleef en Lewis Collins in .Codename Wild Geese (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - In de nachtvoor stellingen van het Filmhuis (vrijdag 2 en zaterdag 3 november, aanvang 23 uur), wordt een film van de bekende Duitse regisseur Wlm Wenders ge draaid. „Lightning over water" (Nick's Movie) werd gemaakt In 1980. Ruim 10 jaar geleden kreeg Wim Wen ders grote bekendheid met film als Falsche Bewegung en lm Lauf der Zeit. Enkele jaren later kwam de grote inter nationale doorbraak met Der Amerikan- sche Freund. die eind november in het filmhuis te zien is. Na het sukses van deze film kreeg Wenders van Francis Coppola het ver zoek om in de Verenigde Staten een film te maken over de thriller-schrijver Ham- mett. Dit Amerikaanse debuut werd een ramp voor de Duitse filmer. Hij kreeg grote onenigheid met Coppola over de invulling van de film, met als gevolg dat de produktie diverse keren werd stil gelegd. In de tussentijd maakte Wen ders twee films in eigen beheer Der stand der Dinge (vorig jaar vertoond in Een scène uit ..Codename Wild Geese' het filmhuis) en Lightning over Water ling van dit seizoen in filmhuis Appel- Een hommage aan de filmer Nicholas markt. Aanvang 23 uur Ray. Te zien in de eerste nachtvoorstel- Nicholas Ray was een succesvol Scène uit ..Lightning over water"

Leusder Krant | 1984 | | pagina 10