SB Gemeente wil schuttingen in Zwanenburg bekostigen llege: bezwaren tegen woningbouw ten zuiden Schoolsteegbosjes ongegrond Ligging hoofdcentrum wekt verwachtingen n aanzien van verdere groeirichting Isl Leusden wil auteurs rechten CAI betalen Begrotings behandeling raad op kabel-tv? Niet doorberekenen aan abonnees edrag van 40 mille nodig Vandaag in de Leusder Krant Thema-ochtend Vrouwenraad 55 panls Arv^y /I J-tL.CC <$y* Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden len krant itvangen? Boete voor automobilist die tegen fietser aanreed Fietser en bromfietser botsten op Hessenweg f H- /7A/f krant DONDERDAG 1 NOVEMBER 1984 - 16e JAARGANG NO. 54 «JU Hooidredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozervdaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Cenirurn Telefoon 033-941495 bgg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente wil, als de raad het goed idt, schuttingen gaan plaatsen tussen tuintjes van iningwetwoningen en parkeerplaatsen in de wijk Zwa- nburg. Deze aktie gaat Leusden zo'n 40 duizend Iden kosten. lij de bouw van de woning- twoningen twee jaar gele- werden de schuttingen, wel waren gepland, om mciële redenen niet ge plaatst door de Woningstich ting Leusden, die eigenaresse van de woningen is. Het ont breken van de afscheidingen tussen sommige tuinen en aangrenzende parkeerplaat sen heeft tot gevolg dat er volgens de gemeente minder fraaie schuttingen door de huurders worden geplaatst ,,Deze zijn vanuit het oogpunt van welstand niet aanvaard baar Wellicht wordt daardoor een proces van verpaupering in gang gezet", aldus burge meester en wethouders in een voorstel aan de gemeente raad. In overleg met de WSL is de gemeente overeengekomen Op deze foto is links een afscheiding tussen tuin en parkeerplaats te zien van coniferen; rechts heeft een huurder zelf een houten schutting geplaatst. dat de schuttingen (het gaat om zestien stuks) alsnog wor den geplaatst door en voor rekening van de gemeente De woningstichting zal zorgdra gen voor het onderhoud. De raadscommissie open bare werken en ruimtelijke ordening buigt zich aan staande dinsdag over de voorgestelde plaatsing van de schuttingen. Aan het eind van deze maand dient de gemeenteraad een besluit te nemen. Joop van Loenen opvolger Henk van der Sloot 3 Ve-lige schoolroute kost circa 35 mille3 Interview op donderdag: Dorothé Hilverts en Ton Kuipers van de Patiënten Belangen Vereniging Leusden 5 Sacred Dance als middel om tot een hoger gelegen doel te komen6 Sportstichting blij met voorstel tot bevriezing sporttarieven 7 Overige sportnieuws Loep op Leusden Filmnieuws Servicepagina 6/7 9 10 11 DOKTERSDIENST Tel. 944600 LEUSDEN - De Vrouwenraad- Leusden organiseert in samen- (van een onzer verslaggevers) :USDEN - Alle bezwaren tegen woningbouw ten zuiden de Schoolsteegbosjes zijn ongegrond. De keuze voor het ed Langesteeg als lokatie voor de woningbouw op termijn is onderdeel van een duidelijk ruimtelijk igsbeleid, dat zich al sedert de eindjaren 1960 ontwik- Jnderdeel daarvan vormt de plaats van het hoofdcen- )e Hamershof", dat omwille van het welslagen van een jde woon-, werk- en leefgemeenschap ook echt een tlokatie moet kunnen hebben. zullen aansluitend woningen in 't Ruige Velt worden gebouwd; - Voor het gereedkomen van de bebouwing van 't Ruige Velt zal een bestemming aan het gebied wor den gegeven; - En om de waarden van de Schoolsteegbosjes veilig te stellen, dienen de voorwaarden van een goed beheer van de bosjes en de eromheen gelegen agrarische gronden gehandhaafd te blijven VOORGESCHIEDENIS Vooral dus de woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes en de daarmee verondersteld ge paard gaande aantasting van dit natuurgebied riepen protesten op Maar het college blijkt daar niet erg van onder de indruk geraakt te zijn In het tot nog toe gevoerde ruimte lijk ordeningsbeleid past bebou wing van het gebied Langesteeg, vooral gezien de lokatie van het hoofdcentrum, aldus B. en W ,,Het zal duidelijk zijn, dat de hele voor geschiedenis van de totstandko ming van de tweede fase-plannen en de ligging van het hoofdcentrum daarin verwachtingen hebben ge wekt ten aanzien van de toekomsti ge groeirichting van Leusden. met name bij de ondernemers die zich in het hoofdcentrum hebben ge vestigd. doch zeker ook bij de bevolking", zo staat er in het voor stel aan de raad te lezen Het college verwacht van de raadsle den dat men met hen eens is dat het .onmogelijk is een groei in zuidelijke richting nu af te kappen zonder dat dit verstrekkende gevol gen heeft voor het hoofdcentrum" B en W zijn ook duidelijk minder bevreesd voor aantasting van het natuurmonument de Schoolsteeg- vervolg op pagina 3 en nog veel meer - n Burgemeester en Wet- in een toelichting op het I tot vaststelling van het -struktuurplan voor h. Dat voorstel komt aan- i dinsdag (6 november) orde in de vergadering raadscommissie „Open erken en Ruimtelijke Or- en gaat vervolgens naar eenteraad. Zoals bekend et ontwerp-struktuurplan mber van dit jaar ter visie Er zijn toen ruim 1200 rschriften tegen inge- een overgrote meerder- ^ïnjn deze reakties wordt r gemaakt tegen woning- wè neer u voor dag- resp. donder hond 18.00 uur de der Krant niet hebt angen, bel dan hoofdagent dag en donderdag en 18.30 en 19.30 Tel. 033-940691. neer hij - om wat reden dan ook - te bereiken is, kunt snil ntakt opnemen met inspekteur •rging, overdag te iken onder tel.nr. 16141. 59 g^ .Vi de bouw ten zuiden van de School steegbosjes. Er werden zelfs twee handtekeningenakties georganiseerd om inwoners van Leusden in de gelegenheid te stellen hun ongenoegen over de gemeentelijke plannen kenbaar te maken. Woningbouw op langere termijn in het gebied Langesteeg is één van de meest in het oog springende onderdelen van het ontwerp- struktuurplan, waaraan sedert 1980 wordt gewerkt. In april 1982 legde de gemeenteraad in de zoge heten „keuzenota" de hoofdlijnen vast van de ontwikkeling van de gemeente Leusden tot ongeveer 1995. Naast bebouwing van het gebied Langesteeg né 1990 zijn die hoofdpunten. - Leusden bouwt na afronding van de Tweede Fase alleen nog voor eigen behoefte; - Er wordt een niet-agrarische werkgelegenheid van tenminste 50% van de beroepsbevolking na gestreefd; - Na voltooiing van de woning bouw in Claverenblad-Wildenburg PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI ids rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- n. milieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. kontrakten belangrijke korting, usderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm), "•se nummers: 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend erdags gesloten Boerderij t Claeverenblad nu LEUSDEN - Drieëneenhalf jaar geleden stond aan de Hamersveldseweg een zielige, bouwvallige boerderij uit 1603. Het scheelde werkelijk een haar of dit monument was in handen van de slopers gevallen. Dank zij krantenpublicaties en een aktie tot behoud van het CDA kon de vier eeuwen oude boerderij 't Claeverenblad behouden worden Het pand plus de omliggende grond werd door de gemeente verkocht aan Stichting Bouwteam Leusden die 't Claeverenblad restaureerde en vervolgens verkocht. Om de boerderij werden luxe twee-onder-één-kap woningen gebouwd Nu. anno november 1984, ligt de boerderij er prachtig bij. De bovenste foto bewijst het. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De fracties in de gemeenteraad zijn gepolst over de mogelijk heid om de aanstaande begrotingsdebatten in de raad rechtstreeks via de kabel op tv uit te zenden. „Volgens de kabelbe schikking van de minister is een dergelijke uitzen ding toegestaan", liet burgemeester J. W. M. Rademaker gisteravond weten in een extra, ge combineerde raadscom missievergadering over CAI-zaken. De integrale uitzending is bedacht naar aanlei ding van de naderende oplevering van het kabel net in Leusden. Gezien de kosten, om en nabij de 10 duizend gulden, is het niet de bedoeling regel matig raadsvergaderin gen via de kabel door te geven. De uitzending van de begrotingsbehande ling in december zal - als alles doorgaat - in sa menwerking gebeuren met de Lokale Omroep Leusden. De voorzitters van de raadsfracties (het senio renconvent) bespreken binnenkort de mogelijk heid van de tv-uitzending. Gisteravond bleek dat geen van de aanwezige raadsleden, die in feite samen de zendgemach tigde zijn, op voorhand bezwaren heeft. werking met TussenTijds op 7 november een thema-ochtend over „vrouw en werkloosheid". Dit onderwerp wordt ingeleid door een maatschappelijk werker Daarna zullen een paar vrouwen iets vertellen over hoe het is wan neer je man werkloos is of je als vrouw zelf zonder werk komt. De thema-ochtend wordt gehouden in het vrouwenontmoetingscentrum in de kelder van het gemeentehuis Het centrum is om 9.00 uur open. LEUSDEN - Een 52-jarige man uit Leusden is door de Utrechtse politierechter mevrouw mr M. I. Litjens-Roessel veroordeeld tot driehonderdvijftig gulden boete omdat hij opzettelijk met zijn auto tegen een fietser was aan gereden. De veroordeling was conform de eis van officier van justitie mr E. T. Wesselius. Op 20 september van het vorig jaar passeerde de Leusdenaar met zijn auto een groepje fietsende militairen. Toen, naar zijn zeggen, een van hen onvriendelijke geba ren naar hem maakte, stopte de verdachte ,,lk begreep dat er een ruzie zou ontstaan en ik ben toen weer doorgereden", verklaarde hij op de zitting. Op het moment dat de man weg wilde rijden, reed hij echter met zijn auto tegen de ach terband van de fiets waardoor de fietser kwam te vallen. „Stel je nu eens voor dat de fietser met zijn hoofd op de stoeprand was gevallen," hield de officier de Leus denaar voor. Zowel de officier van justitie als de politierechter hielden het op vernieling van de fiets. ACHTERVELD - Een bromfiet ser en fietser, beiden afkomstig uit Achterveld, raakten woens dagochtend licht gewond, nadat ze met elkaar in botsing waren gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Hessenweg doordat de fietser tijdens het inhalen van een andere fietser de brommer uit tegenovergestelde richting niet opmerkte. De boerderij drieëneenhalf jaar geleden (Van één onzer verslaggevers) over 1985 voor haar rekening nemen. LEUSDEN - Bij de gemeen te Leusden wordt momenteel gestudeerd op de vraag of het mogelijk is de auteurs rechten voor de doorgifte van buitenlandse kabel-tv- programma's zelf te betalen in plaats van ze door te bere kenen aan de abonnees van de centrale antenne. Als daar geld gevonden voor kan wor den dan wil de gemeente de auteursrechten in ieder geval I Een en ander heeft het college van burgemeester en wethouders gisteravond meegedeeld in een extra, gecombineerde raadscom missievergadering Daarin werden de notitie van B W over het beheer van de nieuwe CAI en een initiatiefvoorstel van PvdA-fractie over datzelfde onderwerp behan deld. Daarnaast kwam ook hel akkoord aan de orde dat de Vereni ging van Kabelexploitanten en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten gesloten hebben met de auteurs-rechtenorganisaties BUMA/STEMRA. Het akkoord komt er op neer dat kabelexploitan ten naar gelang het aantal door te geven buitenlandse zenders (met uitzondering van satellietprogram ma's) een bedrag per abonnee aan auteursrechten moeten betalen Voor Leusden zou dat neerko men op 1,30 per abonnee per maand (exclusief BTW). De meeste kabelexploitanten zullen genoodzaakt zijn dit bedrag door te berekenen in de CAI- abonnementen. De gemeente Leusden wil nu bezien of er binnen de CAI-begroting nog wat financiële ruimte zit om die auteursrechten zelf te betalen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1